Skocz do zawartości

Davis Cup, Fed Cup, Hopman Cup


Mosquito

Rekomendowane odpowiedzi


Hewitt-Kiefer 1.75

 

Obaj po przejściach w ubiegłym sezonie. Kiefer i jego kontuzje to już stara śpiewka. Tyle ich było, że aż trudno zliczyć. Druga połowa sezonu zmarnowana ale mimo prób przegrywał jednak z kontuzją. Hewitt podobnie...z tym, że od sierpnia nie wyszedł w ogóle na kort walcząc z udem. Pół roku to szmat czasu i jak na razie wydaje się, że problemy zdrowotne to już przeszłość (ani słowa o tym w zapowiedziach przed meczem z Niemcami). Z Kieferem jak dotąd szło gładko bo 3 mecze wygrana i wszystkie po 2:0. Mimo tego Hewitt szanuje rywala podkreślając jego upór i konsekwencję na korcie jak i szeroki 'wachlarz' tenisowych zagrań. Z wypowiedzi Kiefera na przedmeczowej konferencji wynika coś dziwnego. "Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko niemu [Hewitt'owi] a zwłaszcza w Australii ale trzeba brać to co los daje. Z pewnością będzie bardzo dobra atmosfera, zamierzam się tym cieszyć i zapowiada się dobry mecz". Jakoś tak wynikałoby, że serca na korcie nie zostawi. Kangur wręcz przeciwnie. Ja po pół roku przerwy byłbym cholernie głodny gry a gdybym jeszcze w pierwszym starcie miał za plecami rodaków to z pewnością chciałbym dobrze zacząć i mecz wygrać. A tak na marginesie to Hewitta lubię i mam nadzieję, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedział....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hewitt-Kiefer 1.75

 

Obaj po przejściach w ubiegłym sezonie. Kiefer i jego kontuzje to już stara śpiewka. Tyle ich było, że aż trudno zliczyć. Druga połowa sezonu zmarnowana ale mimo prób przegrywał jednak z kontuzją. Hewitt podobnie...z tym, że od sierpnia nie wyszedł w ogóle na kort walcząc z udem. Pół roku to szmat czasu i jak na razie wydaje się, że problemy zdrowotne to już przeszłość (ani słowa o tym w zapowiedziach przed meczem z Niemcami). Z Kieferem jak dotąd szło gładko bo 3 mecze wygrana i wszystkie po 2:0. Mimo tego Hewitt szanuje rywala podkreślając jego upór i konsekwencję na korcie jak i szeroki 'wachlarz' tenisowych zagrań. Z wypowiedzi Kiefera na przedmeczowej konferencji wynika coś dziwnego. "Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko niemu [Hewitt'owi] a zwłaszcza w Australii ale trzeba brać to co los daje. Z pewnością będzie bardzo dobra atmosfera, zamierzam się tym cieszyć i zapowiada się dobry mecz". Jakoś tak wynikałoby, że serca na korcie nie zostawi. Kangur wręcz przeciwnie. Ja po pół roku przerwy byłbym cholernie głodny gry a gdybym jeszcze w pierwszym starcie miał za plecami rodaków to z pewnością chciałbym dobrze zacząć i mecz wygrać. A tak na marginesie to Hewitta lubię i mam nadzieję, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedział....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

18.09.2009 15:30

Cilic M. (Cro) - Berdych T. (Cze)

Typ: 2

Kurs: 2,53

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Dzisiaj rozgrywane będą mecze Pucharu Davisa, z których to postanowiłem postawić na Czecha Tomasa Berdycha w spotkaniu z Chorwatem MArinem Ciliciem. Ogólnie wydaje mi się, że to właśnie Czesi wyjdą górą z tego pojedynku z Chorwatami, których prezentuje w grez pojedynczej jeszcze świetny Ivo Karlovic, jednak na przeciw niemu w dniu dzisiejszym wyjdzie Radek Stepanek i to własnie Stepanek jest uwazany za faworyta według bukmacherów. Wracając jednak do pojedynku, opisywanego przeze mnie musze podkreslic, że dziwi mnie aż tak duzy kurs wystawiony przez Bwin, Berdych jest świetnym i nieprzewidywalnym tenisistą, którzy dzisiaj według mnie odprawi z kwitkiem Cilicia. Porównując rankingowo obydwu zawodnikóe, lepszy nieco jest jednak Chorwat, który obecnie notuje 15 pozycje w rankingu ATP, w którym to Tomas jest 18. Marin cilic jest obecnie w niezłej formie, podczas swojego ostatniego rozegranego turnieju na US Open został wyeliminowany przez samego triumfatora w ćwierćfinale 1:3. Berdych uległ w trzeciej rundzie w trzech setach dobremu na tym turnieju Fernando Gonzalezowi. Jednak to dzisiaj grają ze sobą od nowa i to liczy sie tylko ten jeden mecz, w którym według mnie lepszy okaże się Tomas Berdych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berdych jest świetnym i nieprzewidywalnym tenisistą, którzy dzisiaj według mnie odprawi z kwitkiem Cilicia.

 

ehhh treści dużo ale większość o dupie Maryny :/ . To zdanie które zacytowałem powyżej jest jednym z niewielu które choć trochę wnoszą coś do "analizy", ładnie opisana cała otoczka ale za mało skupiłeś się na analizie obu zawodników. Napisałbyś coś o formie (to akurat krótko zrobiłeś), stylu gry, backhandzie, forehandzie,psychice czy technice którą obaj panowie prezentują.

Serwis na równo, backhand- lekko w strone Chorwata, Forehand-Berdych, Psychika- Cilic Technika - ciezko powiedziec bo obaj panowie prezentuja odmienne style. (krótka pseudoanaliza ale warto skupic sie na graczach a nie na malych nieistotnych sprawach, niestety sam nie napisze nic nowego bo czas mnie goni i coraz mniej czasu mam na pisanie na forum :/ )

Moim skromnym zdanie dzisiaj zobaczy teatr jednego aktora- Marina Cilica, ci co choc troche interesuja sie tenisem znaja jego styl gry- mega agresywny (bardzo duza statystyka winnersow i UE), a co za tym idzie wazna jest u niego dyspozycja dnia. Jesli ma swoj dzien potrafi pokonac naprawde utytulowanych przeciwnikow jesli go nie ma to dostaje baty od zawodnikow mniej znanych tak jak np. Devvarman, Somdev. Duzo zalezy od dnia (co wczesniej wspomnialem) jesli zagrania beda wchodzic Chorwatowi to Berdych jak zwykle podpali sie jak male dziecko (jak na przyklad w meczu z Gonzalezem), a co sie dzieje jak Berdych sie spali psychicznie wszyscy wiemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

nie było gdzie wkleić więc wklejam tu:

Govortsova O. - Zahlavova Strycova B.

Typ: 1

Kurs: 1,5

Buk: bet-at-home

 

Anliza:

Jutro około 8.00 rano czasu polskiego dojdzie do pojedynku 1 rundy turnieju w Brisbane pomiędzy Białorusinka a Czeszką. Faworytką tego spotkania jest Olga według bukmacherów , i w pełni sie z tym zgadzam, a kurs 1,5 wydaje mi sie i tak za duży na tą zawodniczką.

Białorusinka mimo że młodsza od swojej rywalki o 2 lata, jest bardziej doświadczona rywalką , grała już z niezłymi tenisistkami , a czasem nawet wygrywała. Swiadczy o tym chociażby ostatni turniej Govortsevej w poprzednim sezonie w Moskwie gdzie przegrała dopiero w finale z dobrze obsadzonym turnieju z Schiavone w 3 setach.

Natomiast Barbora swój największy sukces odniosła dochodząc do ćwierć lub półfinału(nie jestem pewien) w Acapluco w ubiegły roku. Lecz należy zauważyc że Czeszka koniec sezonu w 2009 roku grała w tych dużo słabszych turniejach , i tam jej szło dobrze.

Sądże jednak że Białorusinka lepiej zacznie ten sezon i odniesie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...