Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022


Rekomendowane odpowiedzi


5 godzin temu, INTELOWIEC napisał:

Wygramy z Meksykiem? Wyjdziemy z grupy? Jakie niespodzianki przygotuje Czesiu? 

Scenariusz jest prosty

 

Po pierwsze: conajmniej remis z Meksykiem

Po drugie: musowo wygrana z Arabią Saudyjską

 

i będą spore szansę na wyjście z grupy.

Jeśli zaczniemy od porażki to juz zaczną się spore schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym meczu nadal mam mieszane uczucia, bo niby nie graliśmy ładnie, ale wygraliśmy i Chilijczycy mieli trochę kwaśne miny :afro:

 

Jednak patrzenie na to, jak przez większą część meczu biegamy bezradnie za rywalem i nie potrafimy im odebrać piłki, nie było przyjemne. Martwią też trochę szczere słowa Grzesia Krychowiaka, który stwierdził, że niestety, ale takie są realia i tak będziemy grać.

 

Mam na uwadze, że skład był mocno rezerwowy, ale mogliśmy oczekiwać trochę więcej. Kompletnie nie przekonała mnie gra Żurkowskiego, który co chwilę miał nieudane zagrania i niedokładne podania, a po Krychowiaku, Bednarku i Gliku widać brak ogrania i czucia piłki.

 

Gra zmieniła się nieco na korzyść w drugiej połowie, jak przeszliśmy na czterech obrońców, także Czesiu ma teraz na pewno sporo ciekawego materiału do analizy. Znając jednak tego szkoleniowca, na pewno już dawno wie, jak zagramy z Meksykiem, a dzisiejsze spotkanie stanowić miało jedynie swoistą zasłonę dymną ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katar - Ekwador

 

Typ: Ekwador ov 2.5 kartek     Kurs: 2.50 :minus:

 

Typ: Ekwador ov 2.5 żółtek     Kurs: 2.93 :minus:

 

STS ; Fortuna

 

Dobra zacznijmy zabawę.

Wiele historii krąży ta temat meczu otwarcia. Nie wiem ile w tym prawdy , a ile tzw. fake news dlatego wyniku nie tykam.

Wchodzę w over kartek Ekwadoru. Jeśli jest coś na rzeczy w tych wszystkich historiach to można wszystko ułatwić poprzez łapanie kartek. Dodatkowo rozjemcą będzie pan Orsato który jak ktoś śledzi Serie A jest miłośnikiem karania zawodników kartkami i bardzo często sięga do kieszeni.

Dodatkowo typowy dla nich latynoski temperament każe mi pograć taki typ. Wydaje mi się , że 3 kartki nie powinny być tu żadnym problemem dla Ekwadoru

 

Typ z STS-a dotyczy wszystkich kartek

Typ z Fortuny tylko żółtych

 

Wynik: 2

Edytowane przez Przemo1866
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katar w moich oczach był jedną z najsłabszych ekip, jakie w ogóle pokazały się kiedykolwiek na Mundialu. Nie wiem, czy było to efektem tremy, czy po prostu zespół jest na takim właśnie poziomie, ale ciężko się to oglądało.

 

Co do Polski - wyszedł pragmatyzm Czesia i cały mecz był dokładnie taki, jak trener to zaplanował. Gdybyśmy wygrali po karnym Lewego, wszyscy chwaliliby sztab szkoleniowy za odpowiednie podejście, a że tylko zremisowaliśmy, pozostaje niedosyt (nikt oczywiście nie ma pretensji do Lewego).

 

Arabia będzie na fali, a Argentyna nie zagra już drugi raz na podobnie słabej skuteczności, więc czekają nas ciężkie dni. Jeśli udałoby się pokonać Arabię (a najlepiej wysoko), to nawet porażka z Argentyną może dać nam wejście. Zostawiam jednak gdybanie na potem i czekam, co przyniesie sobota ;) 

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Polska - Arabia Saudyjska

Typ: Polska (-1,5) :plus:

Kurs: 3,20

Buk: Fortuna

 

Może i ten typ będzie dla niektórych powodem do śmiechu i wyjdą nieco moje patriotyczne zapędy, jednak mam jakieś dziwne przeczucie, że:

 

- Wygrana Arabii z Argentyną to jeden przypadek na sto (weźmy chociażby pod uwagę trzy niezaliczone Argentynie bramki w pierwszej połowie i mogło być 4:0 do przerwy i po sprawie), ogromna niespodzianka i nie świadczy wcale ale to wcale o nadprzyrodzonej sile Arabów - drużyna zagrała dobry mecz i wykazała się niesamowitą wolą walki i ambicją, jednak ciężko im będzie wolicjonalnie dojechać na takiej samej mobilizacji na kolejny mecz z teoretycznie o wiele słabszym rywalem

 

- Michniewicz nie zagra na pewno tego meczu tak samo jak z Meksykiem na otwarcie - jest bowiem świadomy, że nikłe zwycięstwo z Arabią nie da nam absolutnie nic i spowoduje odpadnięcie w fazie grupowej (przewidywane wyniki to wysokie wygrane Argentyny z Meksykiem i z Polską i co do tego nie ma żadnych wątpliwości - taki zespół nie potknie się drugi raz)

 

Na ten mecz trzeba wyjść jak po swoje i cierpliwie budować przewagę - po stracie gola Arabowie się już nie podniosą (stało się to raz i nie ma prawa drugi), odsłonią bardziej dostęp do bramki i wówczas pojawi się szansa dla nas na dołożenie kolejnych trafień.

 

Optymistycznie? A nie może być? ;) 

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INTELOWIEC napisał:

Mecz: Polska - Arabia Saudyjska

Typ: Polska (-1,5)

Kurs: 3,20

Buk: Fortuna

 

Może i ten typ będzie dla niektórych powodem do śmiechu i wyjdą nieco moje patriotyczne zapędy

Jak najbardziej popieram. Nie przesadzajmy to nadal jest tylko Arabia Saudyjska. Fakt ograli Argentynę ale gdyby do przerwy było 4:0 to wiadomo już by się schowali. Tak więc wystarczy zagrać w piłkę jak należy i na spokojnie ich pykniemy. Wszystko zależy od tego co siedzi w głowie Czesia. Dać Świderskiego Lewemu i gra będzie do pierwszej bramki później worek się rozwiąże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Mistrzostwa Świata
Godzina: 11:00
Spotkanie: Japonia vs Kostaryka
Typ: Japonia powyżej1.5 żółtej kartki A Kostaryka powyżej 3.5 różnego
Kurs: 5.04
Bukmacher: Fortuna
Analiza: 
Bardzo ciekawie zapowiada się to spotkanie. Japonia zaskoczyła cały świat zwycięstwem nad Niemcami i dziś może zapewnić sobie wyjście z grupy. Bukmacherzy skazują Kostaryke na pożarcie i dość łatwy mecz w wykonaniu Japończyków. Ja co do tego nie jestem aż tak przekonany i uważam że wbrew ogólnym przewidywaniom będzie to bardzo zacięty mecz. Kostaryka będzie chciała wynagrodzić swoim kibicom mecz z Hiszpania i myślę że będę mieli więcej do powiedzenia już w pierwszym meczu. Nie wiem czy uda im się strzelić gola dlatego idę w różne bo myślę że kilka ich nabija. Jeśli chodzi o Japończyków to w meczu przeciwko Niemcom mieli kilka fauli na granicy kartki A mimo to w całym meczu nie dostali ani jednej. Myślę że jak mecz nie będzie układał się po ich myśli to mogą pokryć nawet wyzsza linie. Uważam że połączenie tych zakładów ma sens i warto to pograc bo kurs bardzo ciekawy.

Edytowane przez Shadow89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwador - Senegal
typ: poniżej 2,5 gola :minus:
@ 1.57 STS

W meczach Ekwadoru na obecnym Mundialu zarówno z Katarem jak i Holandią padł under 2,5 gola. Jeśli chodzi o pojedynki Senegalu to w pierwszym meczu z Holandią również padł under 2,5, natomiast w meczu o przedłużenie szans na awans z Katarem padł over 2,5 gola - ale ze słabą reprezentacją Kataru można było tego się spodziewać. Obydwie reprezentacje mierzyły się w spotkaniu towarzyskim w 2002 roku i wtedy widzieliśmy tylko jednego gola , który zdobył Senegal i wygrał. Na 10 ostatnich spotkań Ekwadoru - biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki - tylko raz padł over 2,5 gola! Jeśli natomiast chodzi o pojedynki Senegalu - w regulaminowym czasie - to na 10 poprzednich meczy przynajmniej 3 bramki widzieliśmy 4 razy. Ekwador przed tym spotkaniem jest w lepszej sytuacji bowiem wystarczy im remis do awansu, Senegal musi wygrać aby przejść do fazy pucharowej. Ekwador w 5ciu ostatnich spotkaniach stracił tylko jednego gola i dziś też nie spodziewam się gradu bramek, biorąc pod uwagę szczelną defensywę Ekwadoru.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentyna - Australia
Typ: Argentyna wygra do zera -> NIE :plus:
@2.09 FORTUNA

Trochę zdziwił mnie kurs na to zdarzenie. Wiadomo, że Argentyna jest faworytem ale jest tyle możliwości, żeby to zdarzenie weszło. Pierwsza możliwość Argentyna od początku łapie przewagę i już po pierwszej połowie prowadzi 2 czy 3 bramkami i wtedy w drugiej połowie Australia może spokojnie strzelić przynajmniej jedną bramkę, gdy Argentyńczycy się trochę rozluźnią. Warto zaznaczyć tutaj, że Australia strzelała bramkę w każdym spotkaniu na tym mundialu a z byle kim nie grali. W pierwszym spotkaniu zaskoczyli na początku Francuzów zdobywając gola w 9 minucie spotkania. Dlaczego więc nie mogliby zaskoczyć i drużynę z Ameryki? Następnie Australia wygrała 1:0 z Tunezją, gdzie również nie byli faworytami. W ostatnim grupowym spotkaniu Australia sprawiła swoją największą niespodziankę wygrywając z Danią - również 1:0. Argentyńczycy popełniają błędy w defensywie co uwidoczniła Arabia Saudyjska strzelając im aż dwa gole i zwyciężając. Obie drużyny mierzyły się także w Pucharze Konfederacji w 2005 roku, kiedy to Argentyna wygrała 4:2. Dziś remis w regulaminowym czasie też sprawia, że typ będzie trafiony.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...