Skocz do zawartości

LaLiga 2022/2023


Shadow89

Rekomendowane odpowiedzi


14.08.2022

Almeria - Real Madryt
Typ: Real Madryt :plus:
@1.51 Fortuna

Każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Realu Madryt w tym spotkaniu będzie sporą niespodzianką. Real zakończył poprzedni sezon na fotelu lidera LaLiga z 13 punktową przewagą nad drugą Barceloną. Następnie ograł w finale LM Liverpool 1:0 i zakończył sezon z podwójną koroną. W obecnym sezonie już zapewnili sobie kolejne trofeum do klubowej gabloty. Grając na tzw. półgwizdka zdołali bez problemów ograć Eintracht Frankfurt 2:0 w Superpucharze UEFA. Almeria to beniaminek. Ostatni raz grali oni w LaLiga w sezonie 2014/15. W meczach przedsezonowych nie zaprezentowali nic szczególnego. Nie mieli też wymagających rywali a i tak grali w kratkę przegrywając co drugie spotkanie. Bilans 5 ostatnich bezpośrednich pojedynków pomiędzy obydwiema drużynami jest tragiczny dla Almerii. Nie dość, że przegrali wszystkie te mecze to jeszcze ich bilans bramkowy 24:2! Dziś również spodziewam się zwycięstwa Realu.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data: 21.08.2022

Real Sociedad - Barcelona
Typ: Barcelona (remis=zwrot) :plus:
@1.57 STS

Barcelona wygrała 4 z 5 ostatnich bezpośrednich pojedynków z Realem Sociedad. W pierwszej kolejce Barca dość pechowo zremisowała u siebie z Vallecano. Przewaga Blauragany w tym spotkaniu była miażdżąca (21-4 w sytuacjach bramkowych, 6-2 w celnych strzałach oraz 67%-33% w posiadaniu piłki). Zawiodła tylko skuteczność, bowiem Barca mogła wygrać to spotkanie spokojnie i to kilkoma bramkami. Sociedad z kolei w pierwszej rundzie wygrało na wyjeździe po dobrym spotkaniu 0:1 z Cadiz. Kurs na gości w dzisiejszym spotkaniu spada, co raczej dziwić nie powinno. Ja dla bezpieczeństwa podpieram się remisem, choć liczę, że Lewandowski i spółka tym razem odniosą pierwsze ligowe zwycięstwo w LaLiga.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce rośnie oglądając, co zrobił dziś Lewy w Barcelonie - już sam fakt, że możemy oglądać naszego rodaka w jednej z najlepszych drużyn świata, powinien być dla przeciętnego kibica powodem do dumy.

 

A jeśli na dodatek weźmie się pod uwagę, że Lewy zaczyna wyrastać również w Barcelonie na głównego egzekutora i zdobywa szybko zaufanie kolegów, co było dziś widać, to możemy z optymizmem oczekiwać na kolejne kolejki. Szykuje się nam naprawdę wspaniały sezon klubowy, pełny takich meczów, jak dzisiejszy.

 

Oby więcej podobnych niedzielnych wieczorów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka Nożna - Hiszpania
Godzina: 21:00
Spotkanie: Celta - Cadiz
Typ: Cadiz strzeli gola
Kurs:1.81:minus:
Bukmacher: Fortuna
Analiza: 
Na pierwszy rzut oka typ wydaje się mocno ryzykowny ale przygladnalem się wszystkim aspektom tego spotkania i mimo że jest duża masowka na gospodarzy, to uważam że Cadiz stać na bramkę. Po 3 kolejkach Cadiz zajmuje ostatnie miejsce bez strzelonej bramki, stąd kurs na gola wysoki tym bardziej że może być on również dziełem przypadku. Goście w tych meczach tworzyli sobie sytuacje i oddawali strzały więc to nie jest tak ze ustawili autobus i stali pod własną bramką. Celta po 3 kolejkach ma straconych aż 6 goli, tylko w ostatnim z Girona zachowali czyste konto. Wcześniej 4 bramki strzelił im Real A wcześniej 2 Espanyol. Jak widać obrona gospodarzy popełnia błędy a w połączeniu z szukającym przełamania Cadizem, gol będzie wisiał w powietrzu. Jestem przekonany że zarówno sztab szkoleniowy jak i zawodnicy majac na uwadze oplakaną sytuacje w tabeli, zrobią wszystko by dziś zapunktowac. Kurs na zwycięstwo gospodarzy jest nizszy niz na gola gości, nie jestem zwolennikiem grania takich "pewniaków" dlatego poszukam gola gości bo fajnym kursie.

Edytowane przez Sztabson93
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - La Liga
Godzina: 21:00
Spotkanie: Valladolid - Almeria
Typ: poniżej 2.5 gola
Kurs:1.84:plus:
Bukmacher:Betfan
Analiza: 
Od początku chodzi mi tu under po głowie. Po bramkostrzelnej ostatniej kolejce dziś spodziewam się trochę innego meczu, takiego do jakiego przyzwyczailiśmy się z lidze hiszpańskiej czyli z mala iloscia goli. Gospodarze przegrali z Barceloną aż 4:0 co doskonale pokazało ich problemy w obronie A goście dość niespodziewanie ograli Saville. Ostatnie 2 mecze bezpośrednie na over więc i kurs na under dziś jak najbardziej do gry. Valladolid po słabym meczu prawdopodobnie skupi się na grze obronnej by nie przegrać wysoko kolejnego spotkania. Almeria mimo zwycięstwa nad Sevilla raczej kolejnego takiego meczu nie zagra. Szczerze powiedziawszy idę na czuja i zagram że będzie to dość nudny mecz z maksymalnie 2 bramkami, jak na ligę Hiszpanska po ciekawym kursie.

Edytowane przez Sztabson93
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna Hiszpania
Godzina: 18:30
Spotkanie: Valencia - Celta Vigo
Typ: Remis
Kurs: 3.40
Bukmacher: STS
Valencia w tym sezonie bez remisu po 5 kolejkach a Celta w pierwszej kolejce podzieliła się punktami z Espanyolem. Oba zespoły swój ostatni ligowy mecz przegrały i oba znajdują się w połowie tabeli. Od 7 spotkań bezpośrednich te ekipy ze sobą nie zremisowały, więc niejako poszukam przełamania tej serii. Według bukmacherów delikatnym faworytem są gospodarze ale Celta to jest niewygodny przeciwnik który może namieszać. Valencia nie złapała jak narazie swojej optymalnej formy, dlatego uważam że dziś nie zainkasuja kompletu punktów, myślę że warto pójść w stronę remisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dyscyplina: piłka nożna Hiszpania
Godzina: 14:00
Spotkanie: Celta - Sociedad
Typ: Remis
Kurs: 3.20
Bukmacher: Fortuna
Bardzo interesująco zapowiada się to spotkanie, goście wygrali swoje ostatnie 6 spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i widać że złapali swoją optymalną formę. Celta w ostatniej kolejce zmierzyła się z Barceloną i zagrała dobry, solidny mecz ale na ich nieszczęście przegrali 1:0. Gospodarze znajdują się w połowie tabeli i kolejne straty punktów nie są im potrzebne. Celta na własnym stadionie jest zawsze niebezpieczna, myślę że są w stanie przerwac zwycięska serię gości. Remis wydaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, myślę że warto iść w ta stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Spotkania: Elche- Barcelona

Typ: Elche nie strzeli

Kurs: 1.90 :plus:

Bukmacher: Fortuna

 

Kolega wyżej ostro poszedł ale zasadnicze pytanie mnie nurtuje. Czy aby na pewno jest sens rozbijać się o ilość bramek?

Wcale mnie nie zdziwi minimalizm w tym spotkaniu po stronie Barcelony i dowiezione kolejne 0:1 

No cóż jeśli nie przytrafi się żaden dziwny faul czy też ręka w polu karnym to typuje , że jednak gospodarze dziś nic nie ustrzelą.

Barca naprawdę w obronie wygląda pewnie przynajmniej z tymi słabszymi i oby nic nie zmieniła przerwa reprezentacyjna.

Ciężko mi uwierzyć żeby Elche było w stanie zagrozić. Są mega słabi i raczej do końca sezonu nic w tym temacie się nie zmieni.

Oby tylko Barca nie zamknęła meczu zbyt szybko bo wówczas rozprężenie może zrobić swoje ale jak będzie to się przekonamy

Edytowane przez Przemo1866
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Barcelona - Girona
Typ: Barcelona + powyżej 1,5 gola + powyżej 5,5 RR :minus:
@1.57 Fortuna /betbuilder/

Barcelonie po odpadnięciu z LE oraz po ostatniej klęsce w rewanżowym spotkaniu w Pucharze Króla 0:4 z Realem Madryt pozostało już tylko zdobycie mistrzostwa kraju. Ta sprawa do osiągnięcia wydaje się już bardzo prosta, bowiem Real Madryt w sobotę przegrał swój ligowy mecz z Villarrealem 2:3 i aktualnie ma już 12 pkt straty do Barcy. Przy czym Barcelona swoje spotkanie w tej kolejce rozegra właśnie dziś, także może jeszcze powiększyć tę przewagę a do końca sezonu pozostało 10 kolejek. Ich dzisiejszy rywal, czyli Girona plasuje się na w środku tabeli i mając 34 pkt na koncie, może czuć się bardzo komfortowo, bowiem nad strefą spadkową ma 7 miejsc przewagi oraz 7 punktów przewagi. Barcelona wygrała 4 z 5 ligowych spotkań z Gironą (jedno zakończyło się remisem 2:2). Dziś stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy muszą się za wszelką cenę zrehabilitować (chociaż trochę) swoim kibicom za ostatnią dotkliwą porażkę z odwiecznym rywalem w środku tygodnia. Liczę tylko, że mecz nie zakończy się 1:0 lecz bardziej efektownym wynikiem, bowiem w wyjazdowych pojedynkach Girony pada średnio ponad 3 gole na mecz.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Barcelona - Osasuna

Typ: 2 nie strzeli Kurs: 1.65  :plus:

STS

Jak Barcelona gra wszyscy wiemy. Większość w sezonie spotkań zakończone skromnym 1:0 i wcale to samo mnie dziś nie zdziwi.
Osasuna według mnie dziś będzie się trochę oszczędzać. W weekend czeka ich mecz najważniejszy mecz sezonu gdyż zagrają w finale Pucharu Króla więc żeby czasami się nie osłabić przez jakąś kontuzję to liczę , że mecz potraktują jako swego rodzaju trening przed meczem finałowym

Wynik: 1:0

Edytowane przez Przemo1866
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Hiszpania, LA Liga
Godzina: 21:00
Spotkanie: Betis - Valencia
Typ: liczba kartek poniżej 6,5 :t:
Kurs: 1,44
Bukmacher: Betfan
Analiza:

Jest przekonanie, że w Hiszpanii z reguły mecze ze względu na ognisty południowy charakter kończą się pokazaniem dużej liczby kartek. Ale jak się sprawdzi statystyki to ten temat już nie jest tak jednoznaczny i opcja underów kartkowych może być bardzo interesująca.

Betis w ostatnich meczach ligowych miał 1, 2, 2 i 3 żółte kartki, Valencia 4, 1, 2, 2, 3 żółte kartki to dobitnie pokazuje, że nie ma wysypu żółtek w ich spotkaniach. Do tego jak spojrzymy na H2H to historia wygląda następująco 3 żołte i czerwona, 4 żółte i czerwona, 4 żółte.

Wydaje mi się, że linia 6,5 kartki jest bezpieczna a kurs do dołożenia do dubla. Odważniej można zagrać under 5,5 kartki po 1,89.

Edytowane przez rjastrzab
rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...