Skocz do zawartości

Liga Konferencji Europy 2022/2023


Rekomendowane odpowiedzi


data: 14.07.2022

Petrocub - Floriana
Typ: X2 :minus:
@2.20 TOTOLOTEK

Kursy na gospodarzy rosną z 1.55 na 1.70 z kolei na gości zaczynają spadać. Petrocub to wicemistrz ligi Mołdawskiej. Do mistrza z Tiraspolu stracili 6 pkt. Floriana z kolei to wicemistrz Malty oraz zdobywca Pucharu Malty. Gdyby Floriana nie straciła pkt w ostatnich kolejkach sezonu to wygraliby też ligę, gdyż do mistrza brakło im zaledwie 3 pkt a bilans ich 5 ostatnich spotkań to 1-3-1. Pierwsze bezpośrednie spotkanie na Malcie pomiędzy obydwiema drużynami zakończyło się bezbramkowym remisem, choć to Floriana miała zdecydowaną przewagę i powinna jechać na wyjazd z zaliczką bramkową. W sytuacjach bramkowych przewaga była dość znaczna 21:7 oraz w celnych strzałach 4:1. Dziś również stawiam, że Floriana nie da się zepchnąć do defensywy i postawią silny opór gospodarzom.

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki rzut oka na jutrzejsze spotkania naszych zespołów:

 

Lech Poznań - Dynamo Batumi  1 1,80

 

Lech tak ostatnio obniżył poprzeczkę, że kurs na jego domowe zwycięstwo z gruzińskim słabeuszem osiągnął niebotyczne rozmiary. Myślę, że Van der Broomowi uda się jako tako drużynę poskładać i akurat w tym meczu odniosą bezproblemowe zwycięstwo. 1,80 za Lecha biorę w ciemno.

 

Pogoń - Brondby bez typu

 

Tutaj z kolei rozczarowanie w drugą stronę - Pogoń faworytem? 2,10 na Pogoń i 3,80 na gości? A w życiu! Pogoń na pewno zrobi wszystko, aby spotkanie rozsztrzygnąć na swoją korzyść, ale nie będzie to zadanie łatwe i nie mam jakoś co do tego przekonania. 

 

Szykuje się zacięty mecz, w którym każdy wynik jest możliwy, a na dodatek w motywacji nie pomaga fakt, że w kolejce w 3 rundzie czeka Basel, czyli kolejny szczebelek wyżej. Idę na mecz i będę trzymał kciuki, jednak jeśli chodzi o obstawianie, to trzymałbym się z dala - niebezpieczny teren.

 

Rapid Wiedeń - Lechia 1 1,72

 

Zawyżony kurs na gospodarzy, z którego warto skorzystać. Lechia co prawda odniosła dwie wygrane w 1 rundzie, jednak na inaugurację ligi płocczanie brutalnie obnażyli jej braki. Kadrowo to również nie wygląda olśniewająco i wydaje się, że zaprawiony w bojach Rapid powinien to rozstrzygnąć na swoją korzyść bez większych problemów.

 

Raków - Astana 1 1,65

 

Raków zdobył całkiem solidne doświadczenie rok temu i teraz chce pójść o krok wyżej. I może tego dokonać, ale potrzebne jest dobre rozpoczęcie rozgrywek z solidnym rywalem na własnym boisku. Mając w perspektywie daleką podróż na rewanż myślę, że trener Papszun nie będzie tylko pragmatykiem i również myśli o wygranej u siebie, która to zadanie ułatwi. Wierzę w Rakowa i jego zwycięstwo jutro.

 

AKO

 

Lech 1,80

Rapid 1,72

Raków 1,65

 

Kurs: 5,11

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data: 21.07.2022

Pogoń Szczecin - Brondby
Typ: powyżej 2 goli (2gole=zwrot) :arrow:
@1.58 LV BET

W poprzednim sezonie w domowych meczach Pogoni w Ekstraklasie padało średnio 3,5 gola. Ogólnie w tym roku, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w spotkaniach Pogoni u siebie zawsze padały przynajmniej 3 bramki. Drużyna ze Szczecina w poprzedniej rundzie kwalifikacji do LKE wygrała u siebie 4:1 z KR Reykjavik, a w pierwszej rundzie Ekstraklasy z Widzewem również odniosła zwycięstwo 2:1, przegrywając 0:1. Jeśli chodzi o gości, to w 5 z 6 ostatnich wyjazdowych pojedynków Brondby kończyło się overem 2,5 gola. Dziś również spodziewam się, że padnie kilka bramek. Pogoń powinna kontynuować swój ofensywny football u siebie aby na rewanż pojechać z zaliczką. Goście też nie powinni się tutaj bronić, bowiem ich obrona popełnia błędy, dlatego często tracą przynajmniej jedną bramkę w meczu.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

data: 11.08.2022

Lech Poznań - Vikingur Reykjavik

Typ: Vikingur Reykjavik strzeli gola :plus:

@1.87 STS

 

Lech Poznań w obecnym sezonie bardzo rozczarowuje nie tylko wynikami ale także postawą swoich swoich zawodników na boisku. Po 3 rozegranych spotkaniach w lidze Lech jest na przedostatniej pozycji z zaledwie 1 pkt na koncie. Przegrali oni dwa pierwsze spotkania u siebie: 0:2 ze Stalą Mielec oraz 1:3 z Wisłą Płock. Ostatnio przyszedł bardzo szczęśliwy remis 1:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Na samym początku sezonu Lech przegrał jeszcze mecz o Superpuchar z Rakowem 0:2. Z 9ciu spotkań o stawkę w tym sezonie Lech wygrał zaledwie dwa. Na 10 ostatnich meczy u siebie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Lech był wstanie tylko 2 razy zachować czyste konto. Vikingur z kolei w rodzimej lidze po 16stu kolejkach jest na drugiej pozycji i traci do lidera 8pkt, lecz ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. Po 15 meczach mają bardzo imponujący bilans bramkowy 36:23. Lech dla przykładu po 3 kolejkach ma bilans 2:6. Vikingur podobnie jak Lech grał w kwalifikacjach do LM tylko z tą różnicą, że zaprezentował się bardzo dobrze na tle wymagającego rywala. Pierw przegrali na wyjeździe 3:2 z Malmo. Warte zaznaczenia jest tutaj, że od 39 minuty grali w osłabieniu a i tak potrafili strzelić drugą bramkę. W rewanżu było również bardzo ciekawie, bowiem Vikingur grając u siebie przegrywał już 1:3 i potrafił doprowadzić do remisu 3:3, lecz było to za mało aby awansować do kolejnej rundy kwalifikacji. Dziś stawiam, że Vikingur będzie chciał przypieczętować awans do kolejnej rundy i nie przestraszą się teoretycznie mocniejszego rywala i zdobędą przynajmniej jednego gola.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Konferencji - kwalifikacje
Godzina: 20:00
Spotkanie: Anderlecht - Young Boys
Typ: Remis lub Young Boys
Kurs: 1.64:plus:
Bukmacher: Fortuna
Kurs nie najwyższy ale mimo wszystko myślę że zakład warty uwagi. Young Boys w pierwszym meczu może mówić o sporym pechu, przeważali praktycznie w każdym aspekcie gry, stworzyli o wiele więcej sytuacji bramkowych, oddali dwa razy więcej strzałów i wyglądali na zaangażowanych, zwyczajnie brakło szczęścia. Dodatkowo seria 5 zwycięstw z rzędu drużyny Anderlechtu kiedyś musi się zakończyć, ja typuje że stanie się to dzis ze świetnie ostatnio dysponowanym Young Boys. Dla lubiących duze Kursy propozycja awansu po kursie 4 w6dahe się być ciekawym rozwiązaniem, ja wybrałem bezpieczniejszy wariant z dużymi szansami na powodzenie.

Edytowane przez Sztabson93
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lech dziś zaczyna najgorzej, jak tylko można, i generalnie należałoby się spodziewać pogromu.

 

Tyle tylko, że drużyna wygrała ostatnie trzy spotkania z rzędu i zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. Jeśli do tego dodamy, że dla Emery'ego ten puchar to tylko zło konieczne i na boisku zobaczymy drugi garnitur Hiszpanów (wciąż jednak o wiele lepszy od większości europejskich średniaków), być może jest nadzieja nie tyle na korzystny wynik, ale na to, że poznaniacy nie będą przez cały mecz biegać za piłką na poziomie posiadania 25%.

 

Ja zawsze jestem kibicem polskich zespołów - niezależnie, jaki to zespół i w jakim pucharze gra, więc z ciekawością będę ten mecz oglądał, choć na niespodziankę nikt racjonalnie do tematu podchodzący raczej nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Według mnie kurs na jutrzejszą wygraną Lecha z przeciętnym zespołem z Izraela jest bardzo wysoki i opłacalny (waha się w granicach 2) i nawet nie zastanawiałbym się nad grą na poznaniaków.

 

Zwłaszcza, że w Izraelu dziś święto Jom Kippur, co oznacza 24 godziny przymusowego postu i na pewno odbije się na wszystkich rodzimych zawodnikach, reprezentujących Hapoel Beer Sheva.

 

Zdecydowanie do gry :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hapoel Beer Sheva - Lech Poznań
Typ: Lech wygra (matchday boost) :minus:
@5.00 Betfan

Sam w to nie wierzę ale po kursie 5.00 czemu nie spróbować... Betfan też mi się wydaje, że nie bierze pod uwagę zwycięstwa drużyny z Polski i dlatego wystawił taki promocyjny. Ja zawsze jestem sceptycznie nastawiony na występy naszych drużyn w europejskich pucharach ale gdyby czasem stał się cud to szkoda byłoby przegapić taki kurs. Ale do rzeczy. Sytuacja w tabeli wygląda następująco: Villarreal przewodzi grupie C z kompletem punktów i bilansem bramkowym 11:4. Drugi jest Lech z 4 pkt a za ich plecami gospodarze dzisiejszego spotkania z 2 pkt oraz zamykająca tabelę Austria Wiedeń z 1 pkt. Villarreal wygrywając dzisiejszy wyjazdowy pojedynek z Austrią praktycznie gwarantuje sobie 1. miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału LKE. Drugie miejsce w grupie daje awans do fazy play-off o awans do 1/8 finału ale tutaj rywale mogą być nawet bardziej wymagający niż w 1/8 finału. O to miejsce powalczy Lech i gdyby udało mu się dziś wygrać to byłby już też praktycznie pewny awansu. Hapoel jeśli marzy o awansie musi dziś zaatakować i przede wszystkim wygrać. Hapoel nie jest jednak w nie wiadomo w jakiej formie, bowiem u siebie wygrał tylko 1 z 6 ostatnich meczy, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Lech z kolei pod wodzą van den Broma wydaje się, że wkroczył na właściwe tory po słabym początku sezonu i teraz potrafi bardzo dobrze łączyć mecze ligowe z europejskimi. Lech wygrał 3 z 5 poprzednich spotkań na wszystkich frontach. Kurs na Lecha na Fortunie spadł z 3.40 na 2.83. Dlaczego nie wiem ale może to dobry prognostyk przed rewanżem.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 09:09, Przemo1866 napisał:

Kolego Juventus też na luzno miał wygrać w Izraelu 

 

I też stawiałem na Juve :k:

 

Jedna wielka żenada te występy Lecha - żeby drżeć do ostatniej chwili o utrzymanie remisu z zespołem poniżej europejskiej średniej, to już lekka przesada... Co prawda karny powinien być, ale pewnie w takiej sytuacji Hapoel by się bardziej rzucił do ataku i stratę odrobił.

 

Wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Qarabag - Gent. Trabzonspor - Basel. Lazio - CFR Cluj. Bodo/Glimt - Lech. SC Braga - Fiorentina. AEK Larnaca - Dnipro-1. Sheriff - Partizan .Ludogorets - Anderlecht.

Tak wyglądają pary kolejnej rundy i Lech nie najgorzej wylosował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...