Skocz do zawartości

Puchar Polski 2022/2023


Przemo1866

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z zakończeniem rozgrywek w Fortuna I lidze i eWINNER II lidze ustalone zostały pary rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski na przyszły sezon.

 

W ramach tej rundy wystąpi 20 zespołów - 18 zespołów eWINNER II ligi zakończonego sezonu i dwa ostatnie zespoły Fortuna I ligi. Zgodnie z regulaminem pary zostały ustalone według kolejności drużyn w tabeli - tj. najwyżej sklasyfikowany zespół zmierzy się z najniżej sklasyfikowanym.

 

Runda wstępna  - 27 lipca 2022

 

Górnik Polkowice - GKS Bełchatów

GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Sokół Ostróda

Stal Rzeszów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Chojniczanka Chojnice - Hutnik Kraków

Ruch Chorzów - Znicz Pruszków

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław

Radunia Stężyca - Wisła Puławy

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 

 

Istotną zmianą w stosunku do poprzednich sezonów jest zwolnienie uczestników rozgrywek UEFA (Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk) z udziału w I rundzie, w której wystąpi w tym roku tylko 56 zespołów - 10 zwycięzców rundy wstępnej, 14 zespołów PKO Ekstraklasy, 16 zespołów Fortuna I ligi i 16 zwycięzców rozgrywek wojewódzkich. Reprezentanci pucharowi dołączą do rozgrywek w 1/16 finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Data: 26.07.2022

Ruch Chorzów - Znicz Pruszków

Typ : Ruch wygra (matchday boost) :plus:

@2.00 Betfan

 

Ruch Chorzów poprzedni sezon zakończył na 3 miejscu w 2. lidze, dzięki czemu uzyskał awans do play off do 1. ligi. W pierwszym pojedynku wygrali po dogrywce 1:0 z Radunia Stężyca a w finałowym meczu rozgromili Motor Lublin 4:0. Zmagania w Fortuna 1. lidze zaczęli bardzo dobrze. Po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 4 pkt po remisie 0:0 ze Skrą Częstochowa oraz wygranej 0:2 z Chrobrym Głogów. Znicz Pruszków poprzedni sezon zakończył 4 pkt nad strefą spadkową i do końca rozgrywek musiał drzeć czy uda im się utrzymać w 2. lidze. Obecny sezon rozpoczęli mocnym falstratem na wyjeździe, gdyż musieli przełknąć gorycz porażki z Siarką Tarnobrzeg 4:0. W drugim pojedynku przed własną publicznością wygrali 3:1 z Radunią Stężyca. Dziś w 1/64 finału Pucharu Polski przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z ekipą, która w swoim aspiracjach ma powrót do ekstraklasy. Liczę, że Ruch nie odpuści tego spotkania i będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w Pucharze i dziś pewnie awansuje do kolejnej rundy.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pary I rundy Fortuna Pucharu Polski

 

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice
Start Jełowa – Zagłębie Lubin
Wieczysta Kraków – Radunia Stężyca
Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice
Lechia Zielona Góra – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zawisza Bydgoszcz – GKS Tychy
Pogoń II Szczecin – GKS Katowice
Odra Opole – Jagiellonia Białystok
Resovia Rzeszów – Miedź Legnica
Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz
Łódzki KS – Stal Mielec
Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
Stal Rzeszów – Korona Kielce
Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia
ŁKS Łagów – Cracovia
Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice
GKS Wikielec – Zagłębie Sosnowiec
SKRA Częstochowa – Wisła Płock
Legia II Warszawa – Wisła Kraków
Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
RKS Radomsko – Radomiak
Bruk-Bet Termalica – Legia Warszawa
KKS Kalisz – Widzew Łódź
GKS Jastrzębie – Warta Poznań
Polonia Środa Wielkopolska – Motor Lublin
Ruch Chorzów – Górnik Zabrze
Arka Gdynia – Górnik Łęczna
Rekord Bielsko-Biała – Chełmianka Chełm

 

Mecz I rundy Fortuna Pucharu Polski odbędą się 31 sierpnia. Finał rozgrywek zaplanowany jest z kolei na 2 maja 2023 roku. Jeszcze przed mundialem w Katarze zaplanowane są natomiast spotkanie w ramach 1/16 finału oraz 1/8 finału, kolejno w październiku i w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pary 1/16 finału Pucharu Polski:

 

Górnik Łęczna — Korona Kielce

KKS Kalisz — Olimpia Elbląg

Wisła Kraków — Puszcza Niepołomice

Stal Mielec — Piast Gliwice

Zawisza Bydgoszcz — Radomiak Radom

Pogoń Siedlce — Chrobry Głogów

Lech Poznań — Śląsk Wrocław

Resovia Rzeszów — Cracovia

Wisła Płock — Legia Warszawa

Zagłębie Sosnowiec — Raków Częstochowa

Rekord Bielsko-Biała — Pogoń Szczecin

Sandecja Nowy Sącz — Warta Poznań

Lechia Zielona Góra — Jagiellonia Białystok

Motor Lublin — Zagłębie Lubin

GKS Katowice — Górnik Zabrze

Radunia Stężyca — Lechia Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina : Piłka nożna / Polska / Puchar Polski
Godzina 20:30
Spotkanie : Wisła Płock : Legia Warszawa:minus:
Typ : Czerwona kartka
Kurs : 3,5
Bukmacher : Betfan

Chłopaki juz chyba wszystko napisali o tym meczu :P u mnie krótko liczę na czerwo może byc ostro. Mecz o dużym znaczeniu .Wynikowo możemy gdybać jak to sie ułoży ale obie ekipy rotują w składzie. Legia ma week trudny podopieczni Kosty maja Pogoń dla niego bedzie to mecz szczególny w necie sporo kontrowersji wywołał ostatni mecz zachowanie naszego kapitana ....Portugalczyk grać potrafi ale jak nie idzie po jego myśli bywa nerwowy.(daje sie prowokować i sam prowokuje). Nie gra dzis Wolski ale żadna ze stron nie odstawi moim zdaniem nogi -temat czerwa dla mnie bardzo realny Sylwestrzak moze tego nie ogarnąć. patrząc na nie dawno spotkanie obu drużyn derby będą emocje

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając dzisiejszy mecz pucharowy między Rekordem Bielsko-Biała a Pogonią postronny widz mógł mieć wrażenie, że grają ze sobą dwie prawie równorzędne jedenastki, bo o ile Pogoń jak zawsze miała przewagę w posiadaniu piłki, to wszystkie trzy bramki strzelone przez gospodarzy były naprawdę wyjątkowej urody.

 

Zwłaszcza pierwszy gol zdobyty po uderzeniu prawie z połowy boiska przejdzie do historii, ale zarówno rajd młodzieżowego reprezentanta Polski Szczepana Muchy przy drugim, jak też i cwaniackie i szybkie rozegranie Rekordu przy trzeciej bramce w dogrywce są również warte uwagi.

 

No i te karne - chyba jedna z dłuższych serii, które przyszło mi oglądać...

 

I byłoby wszystko ok, gdyby nie fakt, że zmierzyły się ze sobą drużyny z pierwszego i czwartego, półamatorskiego poziomu rozgrywek. Jeśli dodamy do tego, że Pogoń, oprócz golkipera, wystawiła galowy skład, to kibice ze Szczecina mogą mieć pewne obawy - zarówno jeśli chodzi o nadchodzący mecz z Legią, jak też o dalszy ciąg rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, INTELOWIEC napisał:

 Jeśli dodamy do tego, że Pogoń, oprócz golkipera, wystawiła galowy skład, to kibice ze Szczecina mogą mieć pewne obawy - zarówno jeśli chodzi o nadchodzący mecz z Legią, jak też o dalszy ciąg rozgrywek.

Wydaję mi się,  że nie masz powodów do zmartwień. Napewno z innym podejściem do rywala zagra Pogoń. Myśl,  że gra się z amatorami zawsze.robi bałagan w głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie z kolega Wislakiem zgodzić po za tym Rekord gra całkiem solidnie nie oglądałem meczu ale....moje rejony  wiadomka to jest klasowo przepaść ale patrz dzisiaj na Radunie myślałem ze ogarnął Lechie było szybko 1-0 a potem różnica klas mecz meczowi nie równy a my naprawdę nie gramy super dobrze po za tym wiesz @INTELOWIEC znasz troszkę Koste on chyba jednak pewnych spraw nie ogarnia -ja sam juz po grałem i do UFC dołożę granatowo bordowy choćby z x bo sam Alqwist może nam kuku zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosta jest dobry, ale do pewnego momentu. Pozostawia mało swobody piłkarzom na boisku, nie daje miejsca na jakąkolwiek improwizację. Myśli przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów i u niego każdy musi udzielać się w obronie, stąd często mecze ciężko się ogląda i padają wyniki po 1:0.

 

I nie byłoby może w tym nic złego, ale w Pogoni nie sprawdził się w potyczkach najważniejszych, a więc z czołówką tabeli i w pucharach. Myślę, że sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie i będzie swoistą weryfikacją obu drużyn i trenerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @INTELOWIEC Ty się martwisz o grę Pogoni to co ja mam powiedzieć patrząc na tych zjebow z Reymonta?!

Każdy NORMALNY zespół mając 2:1 w końcówce dogrywki i grając 11 na 9 dobija przeciwnika a ci dają sobie strzelić na 2:2

Pomijam już to że 2 liga coraz bliżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INTELOWIEC i tu sie zgodzę ze drużyny Runjanicia nie wygrywają wielkich meczów- o stawkę z topem w danej chwili .W Legii to on musiałby mieć czas na prace transfery(plus jezyk on musi gadac po polsku i na konfa musi byc lepszy do dziennikarzy bo u nas L jest ważnym tematem) to jest tak minimum 1-2  lata wtedy możemy ocenić ale u nas to nie przejdzie to czekanie...po za tym nie ma kasy i jak nie będzie wyniku to...ja myślę ze w przerwie juz mogą byc transfery typu młody zdolny Tobiasz itp Miodek musi odejsc...bo to jest casus Wisły on sie nie nadaje do zarzadzania klubem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARY 1/8 FINAŁU Fortuna PUCHARU POLSKI:

 

Pogoń Siedlce (eWINNER II liga) - Resovia (Fortuna I liga)

Górnik Łęczna (Fortuna I liga) - Piast Gliwice (PKO Ekstraklasa)

KKS 1925 Kalisz (eWINNER II liga) - Górnik Zabrze (PKO Ekstraklasa)

Pogoń Szczecin (PKO Ekstraklasa) - Raków Częstochowa (PKO Ekstraklasa)

Lechia Zielona Góra (III liga) - Radomiak Radom (PKO Ekstraklasa)

Motor Lublin (eWINNER II liga) - Wisła Kraków (Fortuna I liga)

Lechia Gdańsk (PKO Ekstraklasa) - Legia Warszawa (PKO Ekstraklasa)

Sandecja Nowy Sącz (Fortuna I liga) - Śląsk Wrocław (PKO Ekstraklasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...