Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w Pekinie w dniach 4 – 20 lutego 2022 roku. Kalendarz i procedura aplikacji na stanowisko organizatora została ogłoszona przez MKOl w październiku 2012 roku, ustalono termin zgłaszania wniosków do 14 listopada 2013. Komitet Wykonawczy MKOl dokonał oficjalnie przeglądu ofert wszystkich miast kandydujących, w lipcu 2014 r. Gospodarz igrzysk został wybrany na 128. sesji MKOl 31 lipca 2015 roku w Kuala Lumpur.

Po przyznaniu Pekinowi prawa do organizacji igrzysk, stolica Chin została pierwszym miastem-organizatorem zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich (letnie odbyły się w Pekinie w 2008 roku)

 

Ilustracja

 

Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypada rozdziewiczyć temat %-) Szczególnie, że już dzisiaj szachy na lodzie, zmagania swoje zaczynają mixty w curlingu. 

 

Australia - USA 

Para australijska Tahli Gill i Dean Hewitt - pierwsi curlerzy, którzy będą reprezentować swój kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Niepokonani w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk, który odbył się w grudniu 2021r. Zajęli 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w 2019r. Ciekawa para, trenująca w Kanadzie pod okiem złotego medalisty Johna Morrisa. Patrząc na ich wyniki w poprzednim roku, myślę, że mogą napsuć krwi faworytom. Ich rywale, para amerykańska Vicky Persigner and Chris Plys, który jest również w składzie męskiej reprezentacji curlingowej. Podobnie jak Tahli i Dean przeszli turniej kwalifikacyjny z pełną pulą zwycięstw, trudno coś więcej powiedzieć o tej parze, ale analizując spotkania tych ekip przewiduję wysoki wynik. Po jednej i drugiej stronie spodziewam się sporo jakości, ale i mimo wszystko trochę okazji podarowanych rywalom, które mogą być spowodowane debiutancką tremą.

 

over 12.5 @2.00  STS :n:

 

Szwecja - Wielka Brytania

Bardzo dobra szwedzka para, która widzę na starcie Igrzysk nie jest faworyzowana. Almida de Val i Oskar Eriksson, którzy zdobyli brązowy medal na bardzo udanych Mistrzostwach Świata w 2021 r. Szczególnie Oskar powinien pociągnąć parę do dobrych wyników, doświadczony Szwed, który jest członkiem szwedzkiej ekipy Niklasa Edina. Obydwoje bardzo dokładni i skuteczni, byli najlepsi w rankingu procentowych uderzeń na wspomnianych wcześniej MŚ. Ich rywale, para Jennifer Dodds i Bruce Mouat, złoci medaliści MŚ z poprzedniego roku, którzy reprezentowali swoją ojczystą Szkocją, utytułowani curlerzy, szczególnie drużynowo. Jak widać szykuje nam się na starcie bardzo dobre spotkanie, kursy powinny być bardziej wyrównane, chociaż widzę, że od rana już trochę na Szwedów leci w dół. Ja stawiam na parę szwedzką, która mimo, że nie jest wysoko oceniana wydaje mi się, że będzie dzisiaj bardziej skuteczna.

 

@2.16  Fortuna  :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanym początku pokrótce o 2 i 3 sesji mixtów: 

 

Szwecja - Czechy 

Nie zagrała para szwedzka tak złego spotkania z Brytyjczykami jak mógłby wskazywać na to wynik. W dwóch endach Almida po bardzo słabych zagraniach spowodowała iż łatwe do zdobycia endy kończyły się 0-3 dla rywali. Myślę, że Szwedka po pierwszym przetarciu na Igrzyskach w drugiej sesji wskoczy na swój poziom i spokojnie wygrają z ekipą Czech. 

@1.45  Fortuna  :t:

 

Wielka Brytania - Kanada 

Rywalami mistrzów świata będzie dziś reprezentacja Kanady - para Rachel Homan i John Morris, która została wybrana do reprezentowania kraju bez kwalifikacji z powodu Covid-19.  Dwójka świetnych curlerów, Dla Morrisa jest to szansa na umocnienie się jako jednego z największych curlerów nie tylko w Kanadzie, ale i na świecie. Zdobył już dwa złote medale olimpijskie (w tym złoto z 2018 w mixtach) i będzie mocno zmobilizowany do zdobycia trzeciego. Podobnie Homan po nieudanych Igrzyskach z Pjongczangu  będzie szukała "odkupienia" i wykorzystania szansy w mixtach. Ekipa brytyjska już z jednym zwycięstwem na koncie, ale w spotkaniu ze Szwecją pozwalali na sporo swoim rywalom, co w przypadku rywalizacji ze świetną parą kanadyjską nie skończy się już tak dobrze. 

@1.93  forBET  :n:

 

USA - Norwegia

Ekipa norweska, Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten , para sportowa, jak i w życiu prywatnym, brązowi medaliści z Pjongczangu, srebrni medaliści MŚ z 2021 r. Bardzo wymagający przeciwnicy, którzy dobrze taktycznie rozgrywają spotkania. Mimo przegranego spotkania z reprezentacją Czech, który rozegrali na bardzo dobrych % skuteczności jestem pewien, że i w tym spotkaniu będą mocno skuteczni i pokonają parę Persigner - Plys, którą na ten moment uważam o poziom słabszą od norweskiej pary.

@1.70  Fortuna  :t:

 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopłacalne okazało się szukanie betów przeciwko brytyjskiej parze... Przed nami 4 sesja:

 

Norwegia - Kanada 

Bardzo solidnie w dwóch swoich spotkaniach wyglądała para norweska. O ich % skuteczności można być spokojnym, najlepiej ze wszystkich ekip do tej pory punktują na ostatnich kamieniach, w obydwóch spotkaniach nieźle rozegrane Power Play. Meczu kanadyjskiego zespołu nie widziałem, po statystykach można wnioskować, że Homan dość mocno odstawała i myślę, że większa presja będzie w tym spotkaniu po stronie zespołu z kraju klonowego liścia. Norweski duet świetnie ustawia strażników, myślę, że szykuje się mecz na styku.

Norwegia +2.5  @1.60  forBET  :t:

 

Czechy - Australia 

Fajnie wygląda gra duetu australijskiego, mimo dwóch porażek (szczególnie pechowo przegrana z USA) sporo dobrych zagrań, dwa świetnie wykorzystane Power Play zakończone endami po 3-0, widać, że z każdym turniejem ten skład spisuję się coraz lepiej. Troszkę wydaję mi się kursy faworyzujące czeski mixt po ich wygranej z ekipą Norwegii i typuję, że o ile Tahli Gill i Dean Hewitt utrzymają formę i koncentrację jak dotychczas to są w stanie zdobyć pierwsze zwycięstwo na Igrzyskach. 

Australia @2.16  Fortuna  :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej pań

 

Dania - Chiny

 

Typ: 1 RT     Kurs: 2.65

 

STS

 

Spodobał mi się ten kursik. Ja rozumie, że Pekin więc ściany pomagają  dodtkowo dobry mecz dziś przeciw Czeszkom ale bez przesady ... z Danią według mnie zapowiada się kolejna porażka. Wydaje mi się że poziom hokeja w Europie przewyższa ten z Azji .. no chyba,że mamy jakieś nieobecności covidowe no to już bym się prędzej zgodził ale takich informacji nie mam.

W każdym razie ja próbuje Danie w regulaminowym czasie

 

Wynik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów na szybko przed sztafetami mieszanymi w biathlonie:

 

Na papierze wygląda na to, że medale rozdzielą między sobą ekipy Norwegii, Francji oraz Szwecji, chociaż Białoruś tu może lekko namieszać, ale o tym później. Przeciwko Norwegom nie szukam niespodzianki, ale porównując składy Francji oraz Szwecji wychodzi mi, że to ci pierwsi mają dla mnie zdecydowanie równiejsze zestawienie. Trasa przygotowana na Igrzyska jest dość trudna, z wymagającymi, krótkimi odcinkami i o ile biegowo Szwedzi wyglądają świetnie to na strzelnicy już takim pewny o ich postawę nie jestem, Ponsiluoma ma statystyki na słabym poziomie, Samuelsson też potrafi w ważnych momentach pudłować (jak to miało miejsce w sztafecie mieszanej w tym sezonie podczas PŚ w Oberhofie), dla Elviry Oeberg jest to debiut na Igrzyskach co może powodować dodatkowe nerwy. W składzie Francji: Chevalier, Simon, Jacquelin, Fillon-Maillet nie widzę tylko znaków zapytanie i typuje, że medal dzisiaj zdobędą, ale i będą wyżej od Szwedów. We wspomnianej sztafecie mieszanej podczas PŚ w styczniu, Szwecja w tym samym składzie co dzisiaj była za Francuzami, którzy jednak skład mieli o wiele słabszy.

Szwecja - Francja  2  @1.95  forBET  :t:

 

No i coś w kierunku Białorusi postanowiłem typować, która myślę może namieszać lekko i szukając w miarę przyzwoitego kursy z bezpiecznym typem zestawiłem ich z Niemcami i też wydaję mi się, że Białorusini mają równiejszy skład z tendencją zwyżkową jeśli chodzi o formę. W ekipie niemieckiej młoda Voigt o ile strzela świetnie to biegowo nie wygląda najlepiej i może odstawać troszkę od reszty stawki na trudniejszych odcinkach, Herrmann, wiadomo, świetna biegaczka, chociaż już nie tak świetna jak kiedyś, ale na strzelnicy potrafiąca dużo błędów zaliczyć, u Panów Doll bardzo dobra, równa forma, ale u Nawratha, który będzie kończył stójka pozostawia sporo do życzenia. Idę w stronę Białorusi. 

Białoruś - Niemcy  @1.85  Unibet  :n:

 

 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 sesja mixtów curlingowych:

 

forBET wyskoczył z bardzo przyjemnym kursem na parę szwajcarską z czeską. Wypada skorzystać. Jedna i druga reprezentacja nie spisuje się najlepiej, ale jednak jakościowo wyżej cenię duet Perret - Rios. Mimo, że patrząc na ich grę wygląda to "ciężko" to zagrali dobre spotkanie z liderującą parą włoską, wygrali jako jedyni ze Szkotami, więc mimo klasyfikacji 1-4 to potrafią ustawić endy jak za najlepszych lat. Statystycznie też wyglądają lepiej od ekipy czeskiej, szczególnie na ustawianiu strażników, power play też efektywniej wykorzystywane, na ostatnich kamieniach ciut lepiej (mimo, że obydwie reprezentacje wyglądają tu dość słabo). Skłaniam się ku duetowi szwajcarskiemu.

Czechy - Szwajcaria  2  @1.93  forBET  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej (H106)

Kamil Stoch w TOP6

Typ: NIE

@1.57 STS

 

Pomimo najśmielszych starań nie widzę tego aby Stoch odpalił w konkursie i znalazł się w czołowej szóstce. Aby tego dokonać potrzebne by były dwa równe i co najważniejsze dalekie skoki aby nawiązać walkę z czołówka. Taka sztuka Naszemu Mistrzowi w tym sezonie chyba się jeszcze nie przytrafiła. Na skoczni normalnej w Zhangjiakou Kamilowi też nie idzie najlepiej. W serii próbnej przed kwalifikacjami Polak był 19. O kwalifikacjach lepiej nawet nie mówić - 36. pozycja. W obecnym sezonie Pucharu Świata Kamil na 12 występów tylko 3 razy był w TOP6. Ostatni raz miało to miejsce w pierwszym konkursie w Engelbergu 18 grudnia. Potem było już tylko gorzej i zaczęło się desperackie szukanie wyciszenia i formy. Bardzo lubię i szanuję Kamila ale widzę w obecnej formie dla niego miejsca w nawet w TOP10, nie wspominając już o TOP6. Tak wysoki kurs wystawiony przez buka traktuje jako sporą okazję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saneczkarstwo:

 

Dzisiaj finałowe przejazdy w jedynkach mężczyzn. Wygląda na to, że o złoto powalczy Johannes Ludwig i Wolfgang Kindl, dwóch doświadczonych saneczkarzy, będących w bardzo dobrej formie. Ludwig - zdobywca Pucharu Świata w tym sezonie, brązowy medalista indywidualnie z Pjongczangu, Kindl - świeżo upieczony Mistrz Europy ze stycznia, mistrz świata z 2017 oraz drugie miejsce w tegorocznym Pucharze Świata. Po dwóch pierwszych, świetnych przejazdach obydwóch zawodników, na pierwszej pozycji jest Niemiec z przewagą 0.039s i to on jest faworytem wg buków do złota. Sama rywalizacja jak i wynik końcowy będzie na "żyletki", Kindl jest tak samo równy jak Ludwig i czuję, że w tych dwóch finałowych przejazdach, jeden chociaż będzie na tyle szybszy, że to on sięgnie po złoto, a i kurs na niego zdecydowanie lepszy. W treningach, co ma teraz pewnie nie dużo znaczenie, na 6 przejazdów , w 5 Kindl był szybszy.

Jedynki mężczyzn:

Zwycięzca: Kindl Wolfgang  2.80  forBET   :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na muldach - Kobiety

 

Stawiam, podobnie jak w Pjongczangu na 23 letnią Francuzkę, mistrzynię świata z 2021r.  Perrine Laffont, na poprzednich Igrzyskach nie była faworytką, na tych jest jedną z trzech. Dwie rywalki, szczególnie 17-letnia Kawamura oraz australijka Anthony mocno (co widać po tym sezonie PŚ) napierają, ale Perrine jest na stoku szybsza, lepsza technicznie i nawet jeśli będzie lekko odstawać w ewolucjach to patrząc po kryteriach jakie przyjmują sędziowie (przykład Japończyków Hary i Sugimoto z wczorajszego 2 przejazdu) to Francuzka podobnie jak na poprzednich Igrzyskach będzie cieszyć się ze złota. 

Zwycięzca:  Laffont Perrine  3.05  forBET  :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 sesja mixtów - curling

 

Norwegia - Wielka Brytania 

Po dobrym wczorajszym dniu pary norweskiej, dzisiaj w poprzedniej sesji musieli rozegrać mecz o wszystko jeśli chodzi o szanse gry w półfinałach i zagrali rewelacyjnie przeciwko bardzo dobrej ekipie szwedzkiej. Mnóstwo dobrych zagrań, które na pewno dodadzą im sporo pewności, o czym Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten mówili w wywiadach pomeczowych. Zadanie bardzo trudne, bo rywalami mixt Wielkiej Brytanii, z którymi jednak moim zdaniem można powalczyć , co pokazała dzisiaj para chińska. Jedna i druga reprezentacja z dobrymi statystykami, umiejętnie wykorzystywane Power Play, na ostatnich kamieniach lepsi Norwedzy, Szkotka Jennifer Dodds odstaje troszkę jeśli chodzi o wybicia, wynik będzie na styku:

Norwegia +1.5  @2.05  STS  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań przed biegiem indywidualnym mężczyzn: 

 

Warunki pogodowe podobne do wczorajszych podczas zmagań Pań, delikatnie silniejszy wiatr, ale nie powinno być dużo błędów na strzelnicy. Trasa podobna do tych z zawodów w Annecy czy Anhtolz-Anterselva i analizując poszczególnych zawodników dwa nazwiska rzucają się, w stronę których warto postawić: Laegreid i Christiansen. Obydwoje bardzo dobrze spisywali się podczas biegów w tym i poprzednim sezonie w miejscowościach wymienionych wcześniej. Pierwszy, młodszy z Norwegów, świetny na strzelnicy, biegowo forma zdecydowanie zwyżkowa, od razu pomyślałem o nim jako o faworycie dzisiejszych zawodów, niestety nie tylko ja. 

Laegreid S.H. 1-6 @1.55 STS  :n:

Laegreid S.H. 1-3 @2.25 STS  :n:

 

Jeśli chodzi o drugiego Norwega, Christiansena, lubię na niego stawiać w biegach indywiduwalnych, które Vetle zdecydowanie lubi. Na strzelnicy pewny, więc w dzisiejszym biegu spodziewam się, że będzie w czołówce. W parze z Samuelssonem, który na pewno szybszy będzie na trasie, ale nie na tyle aby odrobić straty ze strzelnicy, na której Szwed, szczególnie w biegach na dłuższych dystansach lubi pudłować. Spodziewam się, że minimum o jeden błąd więcej będzie miał na koncie Samuelsson, co pozwoli moim zdaniem wygrać w tej parze Norwegowi. Inaczej widzę faworyta w tej parze aniżeli wskazują na to kursy.

Samuelsson S. - Christiansen V.  2  @2.20 forBET  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon - Sprint Kobiet 

 

Przed sprintem Pań na szybko jeden typ w kierunku młodej Francuzki Simon. Julia świetnie pobiegła w sztafecie mieszanej, wyprowadzając po swojej zmianie reprezentację Francji na 1 miejsce. Na krótkim odcinku osiągnęła najlepszy wynik w porównaniu do wszystkich swoich rywalek, biegowo na równi z Elvirą Oeberg, szybsze były tylko o parę sekund Herrmann i Eckhoff. W biegu indywidualnym, który nie należy do jej ulubionych też biegowo w topce, Simon jest świetnie przygotowana, bardzo przypasowała jej ta trasa, warunki dzisiaj dobre, co powinno promować sprinterki. 

Simon J. 1-10  1.90 

Simon J. 1-6  3.30 

Fortuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżwiarstwo szybkie

 

wyścig drużynowy pań

 

Japonia wygra   Kurs: 1.75  :minus:

 

STS

 

Krótko i zwięźle bo zasadniczo nie ma się co rozpisywać.

Do Japonek nie ma nikt podejścia. Po tym co dziś widziałem to jedynie jakaś katastrofa może zmienić kolejność na podium

Szczerze mówiąc myślałem,że kurs będzie lipny ale 1.75 biore z pocałowaniem ręki

 

e: ech upadek tuż przed metą i klops

Edytowane przez Przemo1866
rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie - 13.02.2022

USA - Niemcy:minus:
Typ: USA (-1,5)
@1.79 Fortuna

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Amerykanie są na pierwszym miejscu z dwoma zwycięstwa. Pierw pokonali Chiny 8:0 a następnie Kanadę 4:2. Niemcy natomiast zajmują 3. lokatę i mają na koncie jedno zwycięstwo z Chinami 3:2 oraz porażkę z Kanadą 5:1. Pięć ostatnich bezpośrednich pojedynków pomiędzy obydwoma drużynami kończyło się zwycięstwem Amerykanów i to przynajmniej dwoma golami. Dziś również stawiam na podobny rezultat. Amerykanie na pewno nie odpuszczą meczu i będą chcieli zająć pierwsze miejsce w grupie z kompletem zwycięstw aby potwierdzić swoją dominację.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mecz o brązowy medal w curlingu kobiet. Stawiam tutaj na Szwedki bo dla mnie jest to równiejszy skład w porównaniu do Szwajcarek, a na pewno pewniejsza jest skip Hasselborg od Tirinzoni. Statystycznie może i wygladają obydwie reprezentacje podobnie, ale ekipa Hasselborg prezentuje się lepiej w zagraniach draw, efektywniej na ostatnich kamieniach oraz potrafią wyżej punktować w endach. Do tego dochodzi fakt, że ostatnio Szwedki po prostu mają sposób na Szwajcarki, te drugie w rundzie zasadniczej przegrały tylko jedno spotkanie właśnie z dzisiejszymi rywalkami. Ponad to Szwedki wygrywały ze Szwajcarkami w takich samych składach nie tylko na tych Igrzyskach, ale również na ostatnich Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w poprzednim roku. 

 

Szwajcaria - Szwecja  2  2.00  forBET  :t:

Edytowane przez poozon
Rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...