Skocz do zawartości

Praca zaliczeniowa


yaras

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz (po polsku) do czego potrzebny jest język angielski w zawodzie technik informatyk. (wypracowanie na 2 strony format A4)

 

Może ktoś pisał coś podobnego, albo niech wygogluje bo ja coś znaleźć nie mogę %-) Proszę o pomoc... :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No dokładnie i nie mam pojęcia co tam na 2 strony napisać :/

 

Ale teraz jeszcze lepsze:

 

Praca z przedmiotu "Programowanie strukturalne i obiektowe"

 

1. Sformułuj algorytm wyliczający xn, gdzie x i n są liczbami naturalnymi (x jest większe od zera), podawanymi przez użytkownika.

2. Napisz w postaci schematu blokowego ze specyfikacją algorytm, który zwraca wszystkie liczby pierwsze mniejsze od liczby podanej przez użytkownika.

3. Utwórz w postaci listy kroków wraz ze specyfikacją algorytm wyliczający pierwiastek równania liniowego o postaci ax+b=0, gdzie a,b podaje użytkownik. Weź pod uwagę fakt, że użytkownik może podać a=0 lub b=0.

 

a ja nie mam pojęcia co to ten algorytm... Też do jutra potrzebuję %-):help:

 

Już 5 prac napisałem dzisiaj... Teraz te dwie mi brakują... Jestem skłonny nawet zapłacić, temu który się postara %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat pracy dostałem na e-maila i nic więcej nie wiem %-) No może poza tym, że mam to na jutro napisać... Więc jak możesz pomoż... Może być napisanie programu %-)

 

jak coś to jestem na I roku dopiero więc raczej nic skomplikowanego nie zadali :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszecie w Pascalu to może coś Ci się przyda.W końcu zawsze lepiej jest coś mieć niż niemieć %-)

 

1.Program-tabliczka mnożenia, podajesz liczbę , następnie kolejną a program mnoży i podaje wynik.Zakres liczb to 0-10.

 

USES CRT;

VAR

a,b : longint;

BEGIN

clrscr;

writeln ('tabliczka mnożenia');

a: =0;

REPEAT

a: = a+1;

b: =;

REPEAT

b: =b+1;

writeln (a,'*',b,'=' ,a*b);

delay (1000);

UNTIL b=10;

UNTIL a=10;

READLN;

END.

 

2.Podajesz liczbę, jeśli załóżmy podasz 10 to pojawi się napis "Podałeś właściwą liczbę" jeśli podasz np. 5 to pojawi się komunikat "Podałeś złą liczbę".Zależy jaką liczbę podasz w linijce "if liczba...".

 

USES CRT;

var liczba : longint;

begin clrscr;

writeln ('Podaj liczbe');

readln (liczba);

if liczba=10 then

begin clrscr;

writeln ('Podales wlasciwa liczbe);

readln;

end;

if liczba=5 then

begin clrscr;

writeln ('Podales zla liczbe);

readln;

end;

end.

 

3.Jeśli wprowadzisz imię kończące się na litere "a" to pojawi się komunikat "Zgaduje, że jesteś kobietą" ,a jeśli imię będzie się kończyć na inną literę pojawi się komunikat "Zgaduje, że jesteś mężczyzną".

 

var

Imie:string;

OstatniaLitera:string [1];

begin

write ('Podaj imie');

readln (imie);

OstatniaLitera :=copy (Imie, Length (Imie), 1);

if (OstatniaLitera ='a') then

writeln ('Zgaduje ze jestes mezczyzna');

else

writeln ('Zgaduje ze jestes mezczyzna');

readln;

end.

 

 

To są jedne z najprostszych programów, nie zapewniam, że będą działać, gdyby nie to pokombinuj (przestaw średnik, zrób spacje, zamiast ; daj : itp.) brak nawet jednej kropki sprawi, że program nie pójdzie, zresztą jeżeli będzie błąd to w Pascalu kursor pojawi się w tym miejscu gdzie jest ten błąd (czegoś jest za dużo, albo nie ma wcale).

Tak jak pisałem, zawsze lepiej coś mieć.

Jeśli chodzi o schematy blokowe, funkcje, procedury dopiero poznajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akindu oni jeszcze nie mieli co to jest pascal. Jest 16 października, totalne podstawy dopiero mieli.

 

Łee, yaras to Ty tam prymus będziesz %-)

 

Akindu, a na ten pierwszy temat czasem jakiejś pracy nie pisałeś? %-)

 

Bez przesady %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaras dam Ci radę, bo zauważyłem, że popełniasz klasyczny błąd :) Chodzi o to, że jak czegoś nie wiesz to kogoś pytasz (w tym przypadku na forum). To źle. Studia są po to, aby Cię nauczyć samodzielności. To nie to samo co liceum. Tu musisz prawie wszystkiego nauczyć się sam. Wykładowcy czasem nawet wprost mówią, że specjalnie niekompletnie podają wiedzę aby student musiał sam uzupełnić to, czego nie podano. Praca magisterska jest właśnie po to abyś udowodnił, że umiesz sam się czegoś nauczyć i to zastosować. Praca magisterska to taki dowód na to, że nauczyłeś sie studiować. Widzę, że samodzielne zdobywanie wiedzy idzie Ci jak krew z nosa, bo nawet nie zadałeś sobie trudu żeby przeczytać w wikipedii co to jest algorytm %-) To nie o to w studiach chodzi by prosić innych by podali na tacy rozwiązanie. Tu nikt Ci go nie poda i to jest największa różnica między nauczaniem średnim a wyższym. Każdy ma trudności by przejść na nowy tryb, ale im szybciej to zaczaisz, tym lepiej. Mówię Ci o tym póki do sesji daleko :) Naucz się korzystać z takich miejsca jak biblioteka :) Wszystko tam masz, trzeba tylko się zgwałcić i tam pójść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed89 to pomoż... Mam czas do jutra do 17:00 żeby to oddać więc jak znajdziesz choć chwilę to please :)) Nie musisz wszystkich trzech... Każde jedno mnie ratuje %-)

 

Akindu miałem na dziennikarstwo iść, ale stwierdziłem że za drogie... %-) Teraz żałuje, ale pójdę tam za rok... Ale przez ten czas musiałem coś szybko znaleźć, żeby mnie do woja nie jeb** i padło na informatyke ;) Ot taka historia :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handicap dzięki za dobrą rade i pewnie skorzystam, ale nie na tym kierunku... Nie wiem co mi odje**** z tą informatyką i teraz mam problem :)) Ale jakoś muszę przetrwać %-)

 

 

dobra idę spać... Dzięki za dobre rady i pomoc i do następnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepracuj ten rok to będziesz miał dużą przewagę nad późniejszymi kolegami dziennikarzami. Informatyka poszerzy Twoje horyzonty, a matematyka nauczy myśleć. Tak więc będziesz miał dobry start w dziennikarstwo. Ja z natury mam umysł ścisły, a studiuję kierunek uznawany powszechnie za humanistyczny i widzę jak się ludzie męczą nie umiejąc nazwać rzeczy po imieniu, a jedynie umieją ja opisać.

 

 

EDIT: na dziennikarstwie moja Wcześniejsza rada przyda Ci się jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...