Skocz do zawartości

NHL Season 2008-09


chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Calgary Flames - Montreal Canadiens

typ: 1

kurs: 2,1

Expekt 10/02/09 03:00

 

 

Ładny kursik wystawili :)) Może patrząc na ostatnie spotkania nie za bardzo Calgary jest faworytem, ale też oba kluby mają problem z wygrywaniem. Nieco gorzej wygląda sytuacja Montrealu, w ostatnich 10 spotkaniach wygrali zaledwie 3 razy, raz po dogrywce. Ale o ostatnich spotkaniach Calgary tez nie można powiedzieć niczego dobrego %-) 4 porażki z rzędu.. a więc czas na przełamanie, a rywal jest idealny do tego, bo tak samo słabo gra jak i oni.

Dużym plusem dla hokeistów gospodarzy jest fakt, iż Montreal grał 7 i 8 lutego, a Oni sami mieli dzień więcej odpoczynku.

Montreal ostatnio przegrał u siebie z Toronto 2-5,przed tym na Buffalo 3-2.. A Calgary ostatnio przegrało u siebie z Anaheim 1-2. Jak już pisałem obie drużyny beznadziejnie w ostatnim czasie. Ale ja jestem za "1" w tym spotkaniu :))

W drużynie gości zabraknie Robert Lang'a najlepszego strzelca drużyny obok Kostitsyna.

Jakoś bardziej mnie mi się "podoba" ofensywa Calgary. Świetny Iginla, Cammalleri, Langkow czy też Bourque :)) W zespole Montrealu nie ma takich liderów jak np. Iginla czy Cammalleri. A do tego Lang nie może zgrać..

Czas przełamać passe 4 porażek z rzędu :)) Iginla 2, Cammalleri jedna i po meczu %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

San Jose Sharks - Edmonton Oilers

typ: 1

kurs: 1,60

Expekt 18/02/09 04:30

 

4 porażką rzędu San Jose? nie możliwe.. muszą się przełamać, bo ostatnio słabiutko grają. Tylko że grali 5 spotkań z rzędu na wyjeździe. Edmonton całkiem ładnie, ostatnie 3 spotkania wygrali, w tym dwa na wyjeździe i to im wystarczy :D Za dużo by tego było jakby i dziś wygrali.. Nie całe 12 godzin temu pokonali na wyjeździe Phoenix 1-3, a już za 12h mają walczyć z San Jose, nie wierzę żeby wszyscy grali w tym meczu na 100%. Nie dość że zmęczenie to jeszcze do tego San Jose to obecnie drugi zespół NHL..

SJ na swoim lodzie radzi sobie świetnie, tylko 5 porażek na 28 spotkań, w tym 3 po dogrywce. Strzelonych 108 bramek, a straconych tylko 60.. Najlepiej grająca drużyna NHL u siebie. A w nocy mają za rywala zmęczonych hokeistów z Edmonton. Muszą to wykorzystać i przerwać te serie porażek.

Myślę że Marleau (30b 30a), Setoguchi (24b 25s), Clowe (20b 27a) czy też Thornton (13b 51a) zapewnią komplet punktów w tym meczu :D

W Edmonton nie zagrają w obronie: Grebeshkov oraz Visnovsky. W meczu z Phoenix świetnie w bramce spisał się Roloson, ale dziś już będzie inaczej :D Wątpię żeby w ciągu 24h rozegrał dwa świetne spotkania..

O wiele lepszy zawodników mają gospodarze.. tylko że ostatnio trochę zawodzą,szczególnie obrona, ale ile można.. :p Trzeba znowu zacząć wygrywać :)) A dziś okazja na przełamanie idealna, bo rywal zmęczony no i słabszy..

 

peffka.. %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#8 Washington Capitals - Montreal Canadiens Capitals -1.5 (2,55)

 

Dzisiejszej nocy lider Southeast Division Washington Capitals podejmie trzecią ekipę Northeast Division czyli Montreal Canadiens. Jakże inne nastroje panują w obu ekipach. Capitals kryzys już mają dawno za sobą, a w ostatnich ośmiu spotkaniach polegli tylko raz w Nowym Jorku z Rangers. W znakomitej formie są liderzy zespołu. Swego rodzaju fenomenem jest Mike Green, który zdobywał co najmniej jedną bramkę w 8 kolejnych spotkaniach! Jest to nowy rekord NHL jeżeli chodzi o serie bramkowe u zawodników odpowiedzialnych za destrukcje. Ostatnio w meczu z Panters formą po raz kolejny błysnął Alex Ovechkin, który zaliczył drugi w tym sezonie hattrick. Znakomicie gra również mnie widoczny przez cały sezon Eric Fehr, który chyba pozazdrościł Mike'owi i już mam na koncie 4 bramki w 4 kolejnych spotkaniach. Czyli linia ofensywna nic nie traci mimo nie obecności kontuzjowanych Viktora Kozlova i Chrisa Clarka. Dobrze w bramce radzi sobie Jose Theodore. Bardzo mocno bronią są przewagi w zespole gospodarzy. Zajmują 3 miejsce w lidze w tej klasyfikacji i są bardzo groźni. Co natomiast słychać u gości. A Candiens mimo wygranej z Colorado chyba nadal pogrążeni są w kryzysie. Na dodatek ostatnio kontuzji doznał niedawny najlepszy strzelec drużyny Robert Lang. Prognozy wskazują, że Robert wrócić może do składu dopiero na PO, które zaczną się w połowie kwietnia. Kontuzjowany jest również Alex Tanguay, który wypadł na około 6 tygodni. Mankamentem jest także obsada bramki, gdyż ani Pirce, ani Halak nie mają teraz kompletnie formy. Gospodarze w gazie, goście w ogromnym dołku. Gospodarze z świetnym zawodnikami w bardzo dobrej formie, goście bez jakiś liderów potrafiących pociągnąć grę. Żywiołowa publika dziś poniesie Capitals po kolejne zwycięstwo w lidze i jestem przekonany, że będzie ono bardzo okazałe (minimum dwubramkowe).

 

Kurs z: Bwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

#9 New Jersey Devils - Florida Panthers Devils -1.5 (2,60)

 

Ostatni mecz Devils we własnej z Colorado był dla wszystkich fanów czymś wyjątkowym. Po blisko 4 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją do bramki wrócił bożyszcze publiczności Martin Brodeur. Szczerze wątpiłem, że zaprezentuję się z dobrej strony, lecz Martin pokazał, że jest klasą sam w sobie. Pierwsze spotkanie i od razu zalicza SO broniąc wszystkie 24 strzały oddane przez zawodników Lewin. Został uznany pierwszą gwiazdą spotkania i na pewno wrócił w wielkim stylu. Wspaniałe spotkanie rozegrał Zach Parise, który zdobył 3 punkty za gola i dwie asysty. Pewne zwycięstwo 4-0, bardzo dobra gra i w końcu pewny bramkarz spowodował, że Devils mogą teraz wygrywać ze wszystkimi. To dopiero jeden mecz, ale widać jak dużo do drużyny wnosi Brodeur. Na dodatek dziś do NJ przyjeżdżają zawodnicy Floridy Panthers, którzy ostatnio pokonali na wyjeździe 2-1 NYR. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że Rangersi grają teraz bardzo słabo i nie sieją już takiego postrachu jak na początku sezonu. Panthers muszą sobie radzić bez etatowego pierwszego bramkarza, którego obecnie zastępuje Anderson. Craig miewał już w tym sezonie dobre mecz, ale na pewno powrót do bramki nie wypadł najlepiej. W Bostonie zaaplikowali mu zawodnicy Bruins, aż 6 bramek z czego przy kilku dołożył coś od siebie. Ogólnie Florida ostatnio była w formie, bo w formie był Vokoun. Teraz Czech ma problemy zdrowotne i z Cragiem w bramce będzie bardzo ciężko o zwycięstwo dziś. Jak dla mnie mecz ma jednego faworyta. I na pewno będzie święto w Prudential Center. Jak dla mnie dziś pewne zwycięstwo Devils!

 

Kurs z: Bwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ott38.gifOttawa Senators vs Edmonton Oilers edm38.gif

 

 

 

Mecz bardzo wazny dla gospodarzy, ktorzy po raz kolejny poddali probie swoich kibicow, pokazujac sie ze slabej strony w ostatnim meczu przeciwko Płomieniom i wczesniejszym w Klonowymi Listkami.

Przede wszystkim dzis proponuje grac over. Na moje oko to jedyna pewa w tym spotkaniu. Dlaczego? Wystarczy spojrzec na ostatnie spotkania obu druzyn. Senatorzy walcza, probuja czasem czegos nowego, czesto zapominajac o defensywie, przez co traca sporo goli. Dwie wtopy i bilans 6:9. Goscie tym czasem 8:7. Meczem z Nashville rozpoczeli serie spotkan na wyjezdzie. 3 ostatnie ich wyjazdy to overki.

 

Ale co najbardziej przemawia za tym typem to nieobecnosc obu podstawowych bramkarzy: Aulda u gospodarzy i Rolosona u gosci. To stwarza znakomita szanse na pokaz umiejetnosci ofensywnych, ktorych obu druzynom nie brakuje. Szczegolnie licze na wielkie trio Senatorow, ktorzy znow troszke przysneli. Ich slabsza dyspozycja z reguly skutkuje porazka. Rezerwowy bramkarz gosci to dla nich znakomita okazja do przelamania.

 

Na pewno mecz bedzie ofensywny, oby tylko skutecznosc dopisala.

 

Od lockout'u mozna bylo w wykonaniu obu zespolow, obejrzec 2 overy i jeden ten ostatni, under. Sadze ze oba zespoly stac na strzelenie co najmniej 4 goli, biorac pod uwage dzisiejsze okolicznosci - nie powinno byc z tym problemu. POLECAM!!

 

Na razie brak kursu, zedytuje pozniej i dopisze. Swoja droga niesamowite, 15:00 dochodzi a buki spia :/

 

 

 

Ottawa Senators - Edmonton Oilers typ: over 5,5 1.90 :spoko:4:2 :spoko:

 

 

Edit. Oj napedzil mi stracha ten Roloson, jak wyjechal w podstawowym skladzie. Nie zawiodl jednak atak Senatorow, nastapilo oczekiwane przeze mnie przelamanie, chlopaki zagrali tak jak potrafia najlepiej. Spodziewalem sie lepszej skutecznosci gosci, ale na szczescie nie byla az tak konieczna. Oby ta analizka zwiastowala kolejne trafne typy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Stars - Montreal Canadiens

 

08.03.2009 23:00

Typ: 1

Kurs: 2,30

Bukmacher: Gamebookers

 

Analiza: Dallas potrzebuje wygrać nie tylko ten mecz, lecz w końcu zacząć seriami wygrywać pojedynki. Gubią nieco punktów i to jest nieco niepokojące. Ja i tak wiem, że Dallas będą grać w finale, pomimo malusieńkiej spadki formy. W ostatnich 6 meczach "Gwiazdy" zdołali wygrać tylko dwa mecze. Wygrywali tylko na wyjazdach. Najpierw pokonali dosyć pewnie w stosunku 4:1 drużynę San Jose Sharks, a mecz odbył się 4 marca. Ostatni mecz to także wyjazd do Anaheim, także i tutaj Dallas wygrało 3:2 z tamtejszymi Ducks. W końcu muszą wygrać mecz u siebie, bo to byłoby nieco dziwne ! Montreal mają całkowicie odwróconą formę od Dallas. Wygrywali 4, a przegrali dwa mecze w ich ostatnich 6 starciach. Dosyć, dosyć, lecz dzisiaj i tak przegrają w Dallas. Dlaczego? Bo ich ostatnie dwa mecze to porażki na wyjazdach. Najpierw przgrali aż 5:1 z Buffalo, a później 2:0 z Atlantą. Nie strzelają goli, więc Dallas ma świetną szansę, aby się przełamać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

car38.gifCarolina Hurricanes vs New York Rangers nyr38.gif

 

 

Gdy zobaczylem dzisiejsza oferte na NHL, zdebialem. I to nie z powodu dosc marnej oferty, a bardziej z dziwnych kursow, w szczegolnosci na gospodarzy tego spotkania. Przeanalizujmy sytuacje obu zespolow...

 

Goscie po swietnym poczatku sezonu zlapali lekka zadyszke. Nie potrafili wygrac meczu, a czasem nawet mieli ogromne problemy ze strzelaniem goli. Ostatnie ich spotkania to oczywiscie popisy napadu i bramkarza Lundqvista, jednakze przeciwnicy nie byli zbyt wymagajacy ... Co tu duzo pisac - oni zamykaja tabele %-) Jedynie Boston nalezy do scislej czolowki, ale i oni jakos przystopowali ostatnio. Smiem twierdzic, ze moga sobie dzis nie poradzic, szczegolnie, gdy graja wyjazd, a te nie wychodza im najlepiej (14zw.14por.). Co dosc istotne dzis nie zagra Lundqvist. Wszystkie serwisy trabia, iz w wyjsciowym zobaczymy Steve'a Valiquette (http://weblogs.newsday.com/sports/hockey/rangers/blog/2009/03/liive_from_nc_valiquette_to_st.html), ktory mimo, iz nie broni najgorzej, nie jest juz taka ostoja druzyny. Zwazywszy, ze dzisiejsi przeciwnicy przechodza ostatnio sami siebie ...

 

Huragany moga pochwalic sie niesamowita skutecznoscia w ostatnich 3 meczach - strzelili 20 (!!) goli, tracac 6. Absolutnie powalajacy wynik. Zawdzieczaja te liczby glownie dzieki wspanialej postawie gwiazdy druzyny: Erica Staala, ktory w ostatnim spotkaniu z TBL zdobyl 4 bramki, przy 2 asystujac!! Do tego mocnym punktem zespolu jest goalie, Cam Ward, ktory dzis najprawdopodobniej wyjedzie w podstawowym skladzie. Gospodarze u siebie czuja sie bardzo dobrze, uzyskali tak wiekszosc punktow. Bilans 18-13 moze nie jest powalajacy, ale oddaje roznice.

 

W tym sezonie oba zespoly spotkaly sie dwukrotnie w hali Rangersow - Madison Square Garden. Oba spotkania wygrali gospodarze, ktorych ratowal swoja dobra postawa Lundqvist. Dzis go zabraknie, a do tego Carolina zagra na swoim lodzie. Trener zwiastuje rewanz, zawodnicy w wywiadach rowniez deklaruja chec odegrania sie przeciwnikom.

 

No i kto po przeczytaniu tego co napisalem powyzej nie uwaza, ze 2.20 na gospodarzy to wspaniala promocja, niech wyjdzie %-) Nie mam pojecia dlaczego buki tak wystawily ... Przejrzalem kilka portali, nie znalazlem zadnego haczyka. Dlatego proponuje brac zanim kursy pospadaja. Jak dla mnie pewne zwyciestwo Huraganow sie szykuje. Sam za pare groszy zagram z hcp. Dosc ciekawie wyglada rowniez overek w tym spotkaniu, jesli ktos tego nie widzi polecam lekture analizki od poczatku ;)

 

 

Carolina Hurricanes - New York Rangers typ: 1 2.20 :spoko:wynik 3:0 :spoko:

Carolina Hurricanes - New York Rangers typ: over 5,5 2.10 :c:

 

 

Edit. No i nie bylo haka, 3:0 wygrana raczej gladko, choc po pierwszych 2 tercjach nie bylo tak milo. Bramka strzelona na 1:0 dala Huraganom kopa na rozped i w trzeciej tercji juz panowali. Liczylem na Staala, a on dzis bez punktu. Oddal az 8 strzalow, ale skutecznosci zabraklo. Musze tez napisac, ze jestem pod wrazeniem gry Valiquette. Obaj bramkarze zagrali bardzo dobre mecze, jednak rezerwowy Rangersow pokazal, ze posiada nielada umiejetnosci i kilkakrotnie instynktownie bronil strzaly rywali. Z tym overem to jednak przesadzilem, choc statystyki mowily swoje. Ogolnie promo siadlo, wszyscy happy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#10 Carolina Hurricanes - New York Rangers Carolina -1.5 (3,00)

 

Dziś w Carolinie spotkają się gospodarze wraz z ekipą z Nowego Jorku czyli NYR. W konferencji wschodniej między 5 drużyna, którą jest Montreal mający 77 pkt, a 9 ekipą właśnie Caroliną są tylko dwa punkty różnicy! Goście są na miejscu 8 z przewagą tylko 1 pkt nad dzisiejszymi rywalami. Gospodarze są w bardzo dobrej formie. Od 3 meczy są nie pokonani, a w przegranym polu zostawili Waszyngton z którym wygrali 2-5 na ich lodzie, Calgary pokonane u siebie 6-1 i ostatnio wygrali w Tampie aż 3-9! 9 bramek zdobyli w dwóch tercjach w 3 już widocznie się oszczędzali. W formie jest na pewno Cam Ward golkiper Caroliny oraz chyba największa gwiazda gospodarzy czyli Eric Staal. Goście też ostatnio walczą o każdy punkt do końca. Chociaż troszkę więcej męczą się ze swoimi przeciwnikami. Co jest więc atutem gospodarzy? To, że dziś nie zobaczymy na lodzie Henrika Lundqvista. Dziś awizowany jest Stephen Valiquette, który na początku lutego grał z Dallas i na 39 strzałów puścił, aż 10 bramek!! Później zagrał jeszcze 32 minuty z Lotnikami. I w tym meczu również się nie popisał, bo Lotnicy oddali zaledwie 6 strzałów, a mimo to zdołali go raz pokonać. Stephen jest bardzo słabym bramkarzem, ale niestety Henrik nie może grać mecz w mecz i potrzebuje czasem meczu odpoczynku. Jak dla mnie Carolina, która jest w gazie spokojnie dziś pokona gości z Nowego Jorku!

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.03.2009 godz 00:30

Spotkanie: Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs

Typ: 2

Kurs: 3,75

Buk: Betsson

 

Analiza: Hokeiści Toronto ostatnio spisywali się lepiej od zespołu Ottawy. W tabeli jest również wyżej o dwie pozycje. Toronto strzela ogółem dużo bramek ale i traci dużo najwięcej z calej ligi. Na wyjeździe wygrali 15 spotkan 15 przegrali i 4 zremisowali, Ottawa u siebie 15-12-6 ostatnie dwa mecze Ottawa wygrała, Toronto przegrało. Uważem że dziś goście sobie poradzą sobie lepiej og miejscowych. Ottawa to zespół który gra nieprzewidywalnie raz wygrywa z najlepszymi raz przegrywa z najgorszymi, w tym seoznie należy do tych gorszych. Po seri dwóch zwycięstw uważam żeulegną hokeisom Toronto. Mecz powinien być wyrównany ale na korzyść gości na których kurs jest obiecujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez wiedziec, ze bronic beda rezerwowi bramkarze, stad ciezko jest tu wytypowac zwyciezce. Elliot jeszcze jakos sobie radzi, Curtis Joseph z kolei czesciej wpuszcza, srednia 3.71 gola na mecz czy 86% obronionych strzalow to raczej kiepura %-) Biorac pod uwage to, ze trio gospodarzy ostatnio nie zawodzi, a dzis maja naprzeciwko siebie Pana "Dziurawe Rekawice" to ja bylbym sklonny typowac Senatorow. Z drugiej strony oni tez moga kilka stracic, stad najlepszym rozwiazaniem wydaje sie over, nawet 6,5 choc przy takim niskim kursie nie polecam...

Bardzo odwazny typ, wnioskuje, ze albo "na fuksa", albo na wyczucie. Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Jersey Devils - Phoenix Coyotes (0-1,5)

typ: 1

kurs: 1,95

00:01 2009-03-13 Betsson

 

Peffka :)):D Zacznę od najważniejszej sprawy.. Podstawowy bramkarz Phoenix Bryzgalov nie może zagrać a więc zastąpi go Josh Tordjman, dla którego to będzie drugi mecz w sezonie.. a więc nie za ciekawię ma się drużyna gości. A szczególnie że grają z tak świetna drużyną jak NJ Devils.

New Jersey w ostatnich 10 spotkaniach tylko porażki, a u siebie ostatni mecz przegrali i to wszystkie porażki na wyjazdach. Nie wierzę żeby dziś było inaczej niż pewne 3pkt.

Zach Parise, Patrik Elias, Jamie Langenbrunner czy też Travis Zajac zapewnią dziś wysokie zwycięstwo. Zdobywanie bramek mają ułatwione ponieważ w bramce rywali stanie nie znany Tordjman. Szykuję się ostre strzelanie :)

 

A co do formy gości.. to tez słabiutko ostatnio. 3 porażki z rzędu na wyjeździe. Mają duży problem ze strzelaniem na wyjazdach a tracą duużo bramek :)) 114 straconych w 35 meczach. Jeden z gorszych wyników spośród drużyn NHL. A dziś będą mieli trudne zdanie żeby coś strzelić.. ponieważ w bramce NJ nie byle kto.. tylko Martin Brodeur. :)) Chyba nie trzeba przedstawiać tego Pana :D Może jedną strzelą.. na 7-1 :D

 

Nie ma coś się rozpisywać :)) Gramy "1" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#11 New Jersey Devils - Phoenix Coyotes Jamie Langenbrunner score (60') (3,20)

 

Powód numer jeden takiego typu to kontuzja podstawowego bramkarza Kojotów czyli Ilyi Bryzgalova. Dziś pod jego nieobecność w bramce stanie Josh Tordjman. Nazwisko dla większości nieznane. Dla 24 letniego Josha będzie to drugie spotkanie w NHL. Debiut przypadł na mecz z Wyspiarzami, który Kojoty przegrały 2-3. Dziś przeciwnik o niebo lepszy i na dodatek ostatnio w formie. Jamie ostatnio w wyśmienitej formie! Punktował w 6 ostatnich meczach, a bramki zdobywał w 4! Jest to zawodnik występujący także na tafli, kiedy Diabły grają zarówno w przewadze jak i osłabieniu. Jeden z podstawowych oraz wnoszących najwięcej do zespołu zawodników. Rywal z takim bramkarzem, pełna Prudential Center, forma zespołu oraz Jamiego - wszystko przemawia za takim typem! A jeżeli zawodnik, który strzela 22 gole w tym sezonie daję tak wysoki kurs to po prostu nie można się nie skusić. Ogólnie typ na zwycięstwo Diabłów, zwycięstwo z handi, over 5.5 czy over drużynowy wszystkie te typy bardzo w cenie dzisiaj. Jednak dla mnie dziś pewniak dnia to Jamie, który zdobędzie bramkę w regulaminowym czasie!

 

Kurs z: Doxxbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#12 Montreal Canadiens - New York Islanders Montreal -1.5 (2,04)

 

Zespół gospodarzy to aktualnie 5 drużyna Konferencji Wschodniej. Układ w tabeli powoduję jednak, że przewaga na 10 ekipą wynosi zaledwie 6 punktów. Zawodnicy z Montrealu kryzys formy mają już za sobą co widać za równo po wynikach jak i po ich grze. Kiedy Halaka w bramce zastąpił Price myślałem, że to może być trudny okres dla gospodarzy. Jednak po dwóch przegranych meczach, Carey wziął się ostro do pracy i wygrane z Dallas i Edmonton to bardzo duża jego zasługa. Ogólnie po mału Canadiens zaczynają łapać odpowiedni rytm gry jaki można było u Nich zaobserwować w meczach w początkowej fazie sezonu. Widać, że zaczęli grać zespołowo i nie ma gwiazdorzenia. W każdym meczu inny zawodnik potrafi wziąć na siebie losy spotkania. I naprawdę trudno mi wskazać jednego czy dwóch zawodników kreujących grę. W zespole siła i widać to po spotkaniach, kiedy nawet zespół przeciwników przyciska Montreal potrafi się wybronić czy to przez obrońców czy przez Carey'a. Gości to czerwona latarnia ligi. Zdecydowanie najsłabszy zespół NHL. Ostatnio potrafili zaskoczyć, ale widać było, że to tylko pojedyncze wyskoki. MacDonald, który w ostatnich dwóch pojedynkach zaprezentował się przyzwoicie dziś odpocznie z powodu kontuzji. W bramce stanie Danis. Przez wielu przekreślany, ale pokazał w tym sezonie w kilku meczach na co go stać. Wyspiarze dość dobrze prezentowali się w meczach u siebie jednak po serii meczów domowych przyszedł czas na wyjazd już drugi w Kanadzie. Ostatnio przegrana po dogrywce z Toronto. Nie widzę zbyt wielu argumentów za gośćmi, a gospodarze powinni ten mecz wygrać, bo jest to mecz z serii których powinno się wygrywać wysoko i zdecydowanie.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chi38.gifChicago Blackhawks vs Columbus Blue Jackets clb38.gif

 

 

Dzis po raz kolejny siegamy po typy z NHL. Dzis kolejna pewa sie szykuje, choc nie jestem w stanie poreczyc, ale wszystko na to wyglada ;)

 

Druzyna gospodarzy (u siebie 18-6-6) to moim zdaniem odkrycie tego sezonu, moze nie jedyne, ale chyba najwazniejsze. Zaden zawodnik nie jest slabym punktem, graja mocno zespolowo, wiec czesto gdy ktos nawala - przegrywaja. To bardzo mlody team, ktory ma ogromne aspiracje. Chlopaki sa ambitni, waleczni i zawsze graja do konca. Przez chwile myslalem, ze moze jakis kryzys ich dopadl, gdy przegrali z bardzo slabo dzis grajaca druzyna Colorado az 1:5! Okazuje sie, ze stanal wtedy na bramce rezerwowy goalie Niemi i puscil sporo, co akurat w NHL dosc czesto sie zdarza ;) Dzis na pewno zagrla Huet, ktory jest niezastapiony na tej pozycji. Wielokrotnie ratowal zespol przed porazka. W poprzednim meczu z Carolina, ktora do tej pory spisywala sie znakomicie wybronil 29 strzalow, puszczajac 2. Zawodnicy maja do niego ogromne zaufanie i doskonale sie z nim rozumieja podczas meczow. To "ostatni bastion", ktory bardzo czesto odpiera atak. Licze na jego dobra postawe i dzis. Wszakze nie przyjezdza do United Centre jakas mocno ofensywna druzyna, ale na pewno nie slaba i ostatnio sporo punktujaca.

 

Blue Jackets (wyjazdy 13-4-17) moga na pewno zaliczyc sezon do udanych. Juz w tej chwili osiagneli swoj cel glowny - walcza o PO. I na razie szanse maja dosc duze, aby sie do nich dostac. Ostatnie mecze jak najbardziej udane, jak na razie seria 3 zwyciestw z rzedu, m.in. z takimi tuzami amerykanskiego hokeja jak Detroit (az 8:2!!) oraz Boston. Dlaczego dzis przegraja? Powody widze 2... Po pierwsze graja drugi pojedynek z rzedu, dzien po dniu, wiec zmeczenie da sie we znaki. Kazdy zespol ma z tym problem :)) Trener Hitchcock (nie Alfred lecz Ken %-) ) da odpoczac paru zawodnikom. I tu pojawia sie powod nr 2: w bramce Kurtek wystapi dzis ... Wade Dubielewicz :p Bramkarz o polskobrzmiacym nazwisku w tym sezonie rozegral jedynie 2 spotkania, na przelomie stycznia i lutego, wpuszczajac 7 goli. Na pewno brakuje mu nieco ogrania, no nie mozna tego nie zauwazyc. Steve Mason mecz bedzie prawdopodobnie ogladal z trybun.

 

No i jak tu nie postawic na gospodarzy? ;) Oba zespoly na razie spokojnie kwalifikuja sie do PO, stad sadze takie lajtowe podejscie. W druzynie miejscowych zabraknie dzis prawdopodobnie 2 czolowych zawodnikow: Havlata i Sharpa, ale pozostali jak widac sa gotowi do gry. Szczegolnie mlodziutki Kris Versteeg, okrzykniety Graczem Meczu spotkania z Carolina. Do tego zawsze niebezpieczny i niekonwencjonalny, najskuteczniejszy w calej druzynie Kane. Defensywa gosci skupi sie dzis na gwiazdce Columbusu. Rick Nash, bo o nim mowa, rozgrywa ostatnio dobre spotkania, punktujac niemal w kazdym meczu. Ma on jednak jednego z najlepszych bramkarzy przed soba i nie bedzie mu dzis tak latwo strzelic gola.

 

Ostatni mecz w hali Chicago zakonczyl sie zwyciestwem gospodarzy 3:1. Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem dzis na tablicy wynikow zobaczymy podobny rezultat. Nie polecam jednak grac tego z hcp, gdyz stawka meczu nie jest wysoka, opieram sie wylacznie na zmeczeniu gosci i ich slabiutkim bramkarzu. Kurs dosc niski, ale mysle, ze mozna podbic sobie nim jakis singiel i prawie podwoic dochody :D Polecam!

 

 

Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets typ: 1 1.85 :wsciekly:wynik 3:5 :wsciekly:

 

 

Edit. No i prosze ... Dubielewicz mial puszczac, a tymczasem fatalny mecz w wykonaniu Hueta :/ Kurcze tak slabej postawy sie u niego nie spodziewalem. 22 strzaly Kurtek i az 5 goli :zdziwiony: A taka byla juz dobra passa :zdegustowany: Ale wez to przewidz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#13 Atlanta Thrashers - Washington Capitals Nicklas Backstrom score (3,90)

 

Dzisiaj w Atlancie zmierzą się 13 drużyna z 3 drużyną Konferencji Wschodniej. Gospodarze ostatnio śmielej zaczęli się prezentować. Aktualnie mają serię 5 zwycięstw z rzędu, a na rozkładzie pokonanych m.in Montreal czy Calgary. Ostatnio w dobrej dyspozycji jest ich bramkarz Kari Lehtonen, który ma serię 4W z rzędu na dodatek w dwóch z tych 4 wygranych zanotował SO. Ostatnio jednak puścił 3 gole przeciwko Szablą. Mimo tego jednak gościom udało się odwrócić losy spotkania i wygrać w Buffalo 3-4 po karnych. Widać jednak było dość duży brak jakim jest na pewno strata z powodu kontuzji najlepszego zawodnika Atlanty czyli Ilyi Kovalchuka. Powinno zabraknąć go również w dzisiejszym spotkaniu. Natomiast Capitals po bardzo słabym okresie powoli wychodzą z dołka. Mają aktualnie serię 3 zwycięstw z rzędu. Oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu zawodników wszyscy są zdrowi. Ostatnio przede wszystkim Semin błyszczy formą i to nawet w tej czarnej serii Capsów. Również bardzo dobrze prezentuję się mój typ czyli Nicklas Backstrom, który punktuje praktycznie w każdym z ostatnich 16 meczów (bez punktów był tylko po meczu z Caroliną 3 marca). Nicklas to zawodnik grający w pierwszej piątce oraz w przypadku przewag czy osłabień. Bramek w tym sezonie zdobył 19, ale aż przy 55 asystował. Pod względem bramek jest 4 strzelcem drużyny, ustępując tylko najlepszemu zawodnikowi ligi Alexowi Ovechkinowi, Seminowi i rewelacyjnemu w tym sezonie Greenowi. Lecz jeżeli chodzi o asysty to jest zdecydowanym liderem wyprzedzając, aż o 15 asyst Alexa i Semina. Liczę, że dziś w Atlancie padnie sporo bramek, a jedną z nich zdobędzie Nicklas. Atlanta jest bardzo słaba gry w osłabieniu, gdyż zajmuję 3 od końca miejsce w tej klasyfikacji. Natomiast zawodnicy ze stolicy to czołówka jeżeli chodzi o grę podczas przewag. Gdyż ustępują tylko zawodnikom Detroit, a średnio wykorzystują co 4 przewagę. Patrząc na PK Atlanty i uwzględniając bardzo dobrą dyspozycję Caps w PP można na pewno sądzić iż Backstrom będzie miał kilka okazji na zdobycie dziś bramki. Oby jedną z nich wykorzystał!

 

Kurs z: Doxxbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ottawa Senators - Buffalo Sabres

typ: 1

kurs: 2,25

2009-03-18 godz: 00:30 Betsson

Ładny kurs wystawili.. na moje oko trochę za duży, ale to tym lepiej dla nas..

Ottawa gra ostatnio całkiem,całkiem nieźle.. 3dni temu pokonali na wyjeździe Pittsburgh 3-4 po dogrywce. Ale to nie głowny powód żeby na nich grać, o wiele ważniejsza jest seria wygranych na swoim lodzie. 4 wygrane z rzędu u siebie, między innymi 9 dni temu pokonali dzisiejszego rywala, rozjechali ich 6-3.

A Buffalo ostatnio kiepsko gra, na wyjeździe już dawno nie wygrali. A dwa dni temu nawet nie dali rady u siebie z Atlantą.

W bramce Senators dzisiaj stanie prawdopodobnie Brian Elliott, ostatnio ktoś napisał na SB że jest słaby, ale coś mi sie nie wydaję.. ponieważ w ostatnich 6 meczach gdy bronił, aż 5 razy Ottawa była górą. :)) Dzisiaj może być 6 mecz z rzędu dla niego w którym zagra i jego drużyna wygra. A więc jak widać taki zły bramkarz z niego nie jest..

A co do bramkarza gości.. to prawdopodobnie zobaczymy Mikaela Tellqvista. A więc też taki średniak, ale w ostatnich 6 meczach gdy się pojawiał na lodzie, to drużyna przegrywała 4 razy. Nie mam nic przeciwko żeby w tym spotkaniu było tak samo. :D

 

Myślę że po takim kursie warto zagrać "1" :)) Kilka dni temu już pokazali iż potrafią z nimi wygrywać, do tego Buffalo od tego czasu jakoś nie gra o niebo lepiej, dalej są słabi na wyjazdach.Na moje oko Ottawa z lepszym bramkarzem , do tego mały plusik dla gospodarzy że mieli jeden dzień więcej odpoczynku.. Zobaczymy jak to będzie.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#14 New Jersey Devils - Chicago Blackhawks Devils -1.5 (2,83)

 

Dziś parę minut po północy rozpocznie się bardzo ciekawe spotkanie w Prudential Center. Gospodarze zespół NJ Devils zmierzą się z Jastrzębiami z Chicago. Spotkanie jest dość ważne przede wszystkim dla gospodarzy dzisiejszego spotkania. Ekipa NJD ma obecnie 9 pkt przewagi nad drugą ekipą w swojej dywizji. Ten fakt powoduję, że są bardzo bliscy zajęcie miejsca w pierwszej trójcę konferencji. Obecnie są na drugim miejscu ze stratą 6 punktów do Bostonu. Co ciekawe mają jednak o 3 spotkanie rozegrane mniej. Zwycięstwo w dywizji jest czymś prestiżowym, a zarazem bardzo cennym, ponieważ można dzięki niemu zyskać przewagę własnego lodu. Devils to zdecydowanie drużyna, która w domu radzi sobie wyśmienicie. Ostatnie 10 meczów w domu to bilans 9-0-1!! Z czego 9 zwycięstw jest aktualnie z rzędu!! Patrząc na mój typ muszę dodać w ilu z tych 9 Diabły wygrały dwoma lub więcej bramkami. Dokładnie w 5 z 9 meczów Devils wygrywali minimum dwoma bramkami. Nie muszę wspominać jak wiele wniósł powrót Martina Brodeura. Martin od powrotu ma bilans 7-0-1!! A jedyną wpadkę jaką zaliczył to wyjazdowy mecz z Wyspiarzami, kiedy to puścił 6 goli w niecałe dwie tercje. Jednak już w kolejnych meczach pokazał, że to była tylko chwilowa słabość. Więc widać, że Diabły ostatnio w dobrej formie, potwierdziły to także w Montrealu wygrywając 3-1. A Martin wyrównał rekord Patricka Roy'a pod względem ilości zwycięstw! Dziś będzie miał okazję pobić ten rekord, a co ważne w meczu we własnej hali. Goście ostatnio zadyszka. Mieli serię meczów u siebie i zdołali wygrać tylko jedno spotkanie na dodatek dopiero po dogrywce. Słabo spisują się obaj bramkarze gości zarówno Khabibulin jak i Hueta grają naprawdę mizernie. Zajmują oni obecnie 4 miejsce w Konferencji Zachodniej i nie mają szans być wyżej. Również z tyłu nie trwa jakiś zacięty pościg, bo mają dwa punkty przewagi nad Canucks i pięć nad popularnymi Kurtkami. Na dodatek mają najmniej rozegranych meczów na Zachodzie, bo tylko 67. Jeżeli można się czegoś obawiać ze strony gości to na pewno zawodnika z numerem 32 czyli Krisa Versteega. Kris ostatnio seria 3 bramek w 3 kolejnych meczach i jest najjaśniejszym punktów słabo prezentującej się obecnie drużyny. W tych ostatnich 4 spotkaniach zaprezentowali się bardzo słabo jeżeli chodzi o przewagi. Wykorzystali zaledwie 5 z aż 24! Obrona gra wychodziła im średnio. W 19 osłabieniach stracili 5 bramek. Wynik nie jest zły, ale warto zauważyć, że w ostatnim mecz z Wyspiarzami stracili aż 3 bramki w osłabieniu! Na pewno będzie miało to wpływ na dzisiejszy przebieg spotkania. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innego wyniku niż pewne zwycięstwo gospodarzy, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty jakie wymieniłem.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#11 New Jersey Devils - Phoenix Coyotes Jamie Langenbrunner score (60') (3,20) :n:

 

#12 Montreal Canadiens - New York Islanders Montreal -1.5 (2,04) :n:

 

#13 Atlanta Thrashers - Washington Capitals Nicklas Backstrom score (3,90) :n:

 

#14 New Jersey Devils - Chicago Blackhawks Devils -1.5 (2,83) :n:

 

Statystyki 2009:

 

Analiz: 14

Trafionych: 7

Nietrafionych: 7

 

Z formą ostatnio na bakier :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks

typ: 1

kurs: 2,12

2009-03-19 00:01 Betsson

 

Wczoraj ładnie poszło, a na noc mamy takie cuś %-)

Columbus podejmuje na swoim lodzie zespół Chicago. Według mnie hest kilka argumentów przemawiających za "1". Gospodarze w lepszej formie, mimo ostatniej porażki u siebie 0-4 ale nie z byle kim tylko z hokeistami Detroit. Przed tym meczem 4 wygrane z rzędu, między innymi pokonali 4 dni temu dzisiejszego rywala. I to na ich lodzie, rozjechali ich 3-5.. Dwie bramki w tamtym meczu zdobył Vermette, po jednej dołożyli Huselius, Nash oraz Torres. Już po 1 tercji 0-2, a więc dość łatwo poszło :))

Po tamtym meczu Chicago przegrało jeszcze 2 spotkania, a więc 3 porażki z rzędu. Ostatnio jakoś słabo Chicago sobie radzi.. Dawno już nie wygrali na wyjeździe..a u siebie przegrali nawet z NY Islanders, to chyba nie najlepiej świadczy o formie.

W nocy Columbus będzie miało trochę ułatwione zadanie, ponieważ goście grali wczoraj mecz w New Jersey, gdzie przegrali 3-2. A Blue Jackets miało 4 dni odpoczynku, pewnie ma to dość duży wpływ na zespół.

W bramce gospodarzy zobaczymy podstawowego bramkarza.. Masona. A więc świetna wiadomość dla kibiców CBJ. Dobrze że nie Dubielewicz czy Norrena czy ktoś tam %-) bo wtedy mogło by być kiepsko.

A w bramce gości.. Cristobal Huet. Nie wiem czy to dobra wiadomość.. na moje oko nie. W ostatnich 6 meczach gdy wystąpił Huet, zespół 4 razy przegrał. Ostatni raz zagrał..właśnie w meczu z Columbus, i nie za ciekawie mu wtedy poszło, obronił tylko 17 strzałów oby i w tym meczu tak było.

 

Myślę że powinno być dobrze ;) Jest kilka argumentów za "1" a kurs całkiem niezły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#15 Ottawa Senators - Montreal Canadians 1 (2,45)

 

Dzisiaj kolejne w tym sezonie derby Kanady! W Ottawie zmierzą się Senatorowi z Montrealem. Gospodarze mogą śmiało powiedzieć, że gdyby nie zawalili sobie pierwszej części sezonu na pewno teraz walczyliby o awans do PO. Niestety w początkowej fazie sezonu nie grali zupełnie nic. Jednak teraz ich forma jest bardzo wysoka. Na swoim lodzie są niepokonani od 6 spotkań, a ostatnią drużyną, której udało się wygrać w Ottawie jest zespół z Calgary. Od tamtej pory Senatorowie przegrali tylko w Bostonie, ale i tak po bardzo ładnej walce. Mocną stroną w ostatnim meczu Ottawy była gra w przewadze. W ostatnim meczu wygrali u siebie z Szablami 4-2, wszystkie 3 z 4 bramek zostały zdobyte w PP!! Dziś raczej na pewno nie wystąpi jeden z nowszych nabytków Ottawy czyli Comrie, który po przejściu z NYI rozegrał w barwach gospodarzy 11 spotkań zdobył 2 bramki i przy 3 asystował. Mike ma problemy z pachwiną. W ekipie gości brak jednego - stabilizacji formy. Na dodatek grali ostatnio 4 mecze domowy i 3 ostatnie przegrali. Nadal jednak zajmują 8 miejsce z 3 pkt przewagi nad Floridą. Śmiem jednak wątpić, że z taką formą są w stanie walczyć z powodzeniem o PO. Od tego meczu ważniejsze są następne, gdyż Montreal wraca do domu i będzie grał 5 domowych meczów. Mierząc się po kolei z Toronto, Atlantą, Tampą, Buffalo i Chicago. Pierwsze 3 mecze muszą wygrać, a mecz z Szablami będzie najważniejszy, ponieważ to bezpośredni rywal w walce o awans. Dlatego nie sądzę, żeby Montreal dziś wygrał w Ottawie. Gospodarze naprawdę w bardzo wysokiej formie, również dobrze broni Elliott, więc goście stoją przed bardzo trudnym zadaniem i moim zdaniem nie są w stanie dziś jemu podołać. A jak będzie okaże się koło godziny 3 nad ranem.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#16 New York Rangers - Ottawa Senators Rangers -1.5 (2,75)

 

Do końca zasadniczego sezonu zostało +/- 10 spotkań. Także w tej fazie nie ma już żartów i trzeba ważne mecze wygrywać. Ekipa z Nowego Jorku ostro ostatnio wzięła się do roboty, ponieważ po bardzo dobrym początku sezonu później zdecydowanie obniżyli loty. Przez dość długi okres prowadzili w Atlantic Division, ale obecnie zajmują 4 miejsce i szans na wygranie dywizji nie ma żadnych. W konferencji wschodniej zajmują 7 miejsce, więc jak na zespół w takim składzie personalnym jest to wynik dość kiepski. Przed nimi są drużyny Pens oraz Caroliny, które mają odpowiednio 2 i 1 pkt przewagi nad Rangersami. Lecz co najważniejsze mają o dwa mecze więcej rozegrane. Także każda wygrana jest obecnie na wagę złota, bo nie muszę chyba tłumaczyć jakie profity mogą być z tego, że jest się na wyższym miejscu w konferencji. Ostatnio raz w Madison Square Garden gospodarze przegrali 27 lutego z Floridą. Po tej porażce rozegrali jeszcze 4 domowe mecz wszystkie wygrywając. Patrząc pod względem mojego typu 3 z 4 meczów kończyły się dwubramkową przewagę ekipy z NY. Dziś w bramce gospodarzy bez zmian czyli zagra Henrik Lundqvist, który w ostatnich 8 meczach ma bilans 7-1-0. Jest to na pewno mocne ogniwo Rangersów. Z pozostałych zawodników można na pewno wyróżnić Callahana, Antropova oraz Zherdeva. Bardzo dobrze w ostatnim czasie funkcjonuje gra w przewadze, szczególnie w meczach domowych. Tutaj można upatrywać szans, wiedząc jaką defensywą dysponuje zespół goście. Skoro wywołałem ich do tablicy to przejdźmy teraz do Senatorów. Ottawa ostatnio w gazie, ponieważ mają 4 mecze z rzędu wygrane, a w ostatnich 10 spotkaniach bilans 8-2-0. Trzeba jednak z czystym sumieniem przyznać, że część z tych wygranych zawdzięczają swojemu bramkarzowi Brianowi Elliottowi, który ma niebywałą serię 8 z rzędu wygranych! Musiałbym być skończonym głupcem, żeby stawiać przeciwko Brianowi z handi. I tu jest haczyk na dzisiejszy typ. Elliott dostał zasłużony dzień odpoczynku i zagra dziś Alex Auld. Alex w marcu zagrał dwukrotnie puszczając 8 bramek. W tym, że w meczu z Płomieniami zagrał tylko dwie tercje. Jego osoba właśnie spowodowała, że dziś zagram handi na NY. Sądzę, że argumenty, które wymieniłem są dość klarowne. Mam nadzieję, że Alex i Henrik zagrają na swoim poziomie. Czyli Alex 3-4 bramki puści, a Henrik powstrzyma wielką trójkę. Mecz o duża stawkę dla gospodarzy, także przegrać nie mogą, a Ottawa już chyba się za bardzo rozhulała i ktoś musi ich przywrócić na ziemię. Oby byli to dziś hokeiście z Nowego Jorku.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#17 Florida Panthers - Carolina Hurricanes 1 (2,50) / Florida -1.5 (nie ma takiej możliwości w Betsson, ale w innych bukach kurs koło 3.50)

 

Z 3 nocnych spotkań w NHL wybrałem te, które według mnie zasługuje na uwagę. Próbujemy zagrać Floridę z kilku powodów. Florida ma do rozegrania do końca 10 spotkań po 5 u siebie i na wyjeździe. Obecnie zajmują 9 pozycję w Wschodniej Konferencji ze stratą punktu do Montrealu. Wiadomo, że Florida to zdecydowanie zespół własnego lodu, choć ostatnie mecze troszkę temu zaprzeczają. Mimo wszystko ten mecz może mieć bardzo duże znaczenie. Wygranie go spowoduję, że nadal będą w grze i zaczną podganiać nawet Carolinę. Porażka zaś spowoduje, że będzie ciężko o awans. Dziś po ponad dwu tygodniowej przerwie na lód wraca Nathan Horton. To bardzo dobra informacja dla zespołu gospodarzy. Jak już jednak wspominałem ostatnie wyniki nie napawają optymistycznie. Pantery przegrały ostatnio 1-3 u siebie z Kurtkami mimo, że wygrywały przez większość meczu 1-0. Chyba brak koncentracji spowodował taki obrót sprawy. Stracili również punkty z Tampą i Capitals. Wygrali jedynie z Toronto 3-1. W bramce dziś zobaczymy etatowego startera czyli Tomasa Vokouna, którego koledzy ostatnio nie rozpieszczają, bo broni mnóstwo strzałów. I tu znów wrócę do Nathana. Żeby dowiedzieć się ile on wnosi do drużyny wystarczy spojrzeć na rozkład Floridy od 7 marca czyli dnia meczu w którym Horton wystąpił po raz ostatni. Rozegrali bez niego 6 spotkań i aż 5 przegrali! Ta statystyka mówi sama za siebie. Jednak sam Horton meczu nie wygra, więc trzeba poszukać jakiegoś niuansu w ekipę gości. W bramce wystąpi Ward czyli nie ma żadnego zaskoczenia. Ale trzeba spojrzeć na kalendarz Caroliny do końca sezonu. Co idzie zaobserwować? Że wraz z dzisiejszym meczem mają do rozegrania 8 meczy. Co ciekawe aż 5 z nich rozegrają u siebie co jest niewątpliwe dużą zaletą. Nie chce pisać, że odpuszczą dziś całkowicie spotkanie z Panterami, lecz na pewno będzie troszkę inne zaangażowanie. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo też odnieśli dość dawno temu, ponieważ 8 marca z Tampą. Typ troszkę ryzykancki, ale dziś naprawdę dla ekipy gospodarzy to ostatni dzwonek jeżeli chcę coś zwojować w tym sezonie w PO. Carolina natomiast jest w dość przyzwoitej pozycji plus ta seria spotkań u siebie powoduję, że nie musi być takiego parcia na wynik. Nie musi nie znaczy, że nie będzie, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Raczej na pewno nie będzie to mecz obfitujący w bramki, ale 3-1 sądzę jest w zasięgu gospodarzy.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets

typ: 2

kurs: 1,8

2009-03-25 00:30 Betsson

 

krótko.. nie widzę sensu się rozpisywac.. Czemu Blue Jackets?

 

:arrow: 1. Tampa Bay w beznadziejnej formie, ostatnie 3 mecze u siebie przegrali, ostatnio z Atlanta po dogrywce. W ostatnich 10 meczach, aż 7 porażek.. Tampa wygrała dotychczas zaledwie 11 razy u siebie na 37 spotkań..

:arrow: 2. A Columbus ostatnio nieźle wymiata :)) ostatnie 10 spotkań to aż 7 zwycięstw.. ostatnio pokonali na wyjeździe mocną Floride 1-3.

:arrow: 3. Chyba najważniejszy argument.. w bramce gospodarzy wystąpi Mike McKenna. Ostatnio jak bronił to puścił 5 bramek. W ostatnich 6 meczach jak był na bramce zespół aż 4 razy przegrywał. W każdym meczu puścił minimum 3 bramki.. A więc kiepsko widzę dzisiejszy mecz, bo rywale na fali i nie będą mieli większego problemu z oddawaniem strzałów, a jako że bramkarz taki a nie inny..to wynik oczywisty.. :D

:arrow: 4. Drużyna gości bez większych nieobecności.. najważniejsze ze w bramce Steve Mason :))

 

Czego więcej chciec.. slaba forma gospodarzy, słaby bramkarz.. rywale w niezłej formie, w prawie pełnym składzie.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stl38.gifSt. Louis Blues vs Los Angeles Kings los38.gif

 

 

Dzis spotkanie moze i przecietne dla zwyklego czlowieka, ale niezmiernie istotne dla samych druzyn. Obie walcza jeszcze o awans do PO. Wieksze szanse maja gospodarze, ktorzy przy dobrych wiatrach jeszcze dzis moga wejsc do pierwszej osemki Konferencji Zachodniej.

 

Nutki (75pkt) traca 2 punkty do Predatorow (77pkt), ktorzy dzis goszcza u siebie Kaczory (76pkt). Jest tam jeszcze Minnesota (76pkt), ktora jedzie dzis do Nowego Jorku zmierzyc sie z tamtejszymi Rangersami. Jak widac sytuacja jest mocno napieta, kazde potkniecie moze byc bardzo bolesne w walce o faze pucharowa. Wszystkie spotkania wygladaja na dosc trudne do wytypowania, oprocz tego. Tutaj widze jednego zwyciezce.

 

Gospodarze ostatnio prezentowali bardzo solidny hokej, szczegolnie u siebie graja bardzo przyzwoicie. Wlasnie zakonczyli wyjazdowe "tour", skad udalo sie wywiezc cenne zwyciestwo przeciwko Flames. Wspaniale prezentuje sie Chris Mason, ktory niemal w kazdym meczu broni kolo 30 strzalow rywali. Dzis oczywiscie rowniez ustanie miedzy slupkami bramki Nutek. Dzis (podobnie jak w spotkaniu z Calgary) zabraknie Keitha Tkachuka, m.in. ktorego slaba postawa kosztowala punkty w meczu z Vancouver. Mimo wszystko nie sadze, aby byl problem z obsadzeniem jego miejsca.

 

Gorzej natomiast, jesli chodzi o gosci. Nie dosc, ze Krolowie nie zachwycaja ostatnio swoja gra, szczegolnie na wyjazdach (gdzie przegrali 3 z ostatnich 4 spotkan), to jeszcze kontuzji nabawil sie Alex Frolov - najskuteczniejszy gracz zespolu. Do tego w bramce po raz kolejny zobaczymy Quicka, ktory nie jest ostatnio w formie i sporo puszcza. Gosciom z LA gra sie po prostu nie klei. W ostatnim spotkaniu z Chicago oddali ledwo 15 strzalow na bramke, gdzie moze 3 byly stosunkowo grozne. Cos sie w nich zacielo i nie sadze, aby magicznie sie przelamali wlasnie dzis, przeciwko mocno zdeterminowanym graczom z STL.

 

W tym sezonie oba zespoly spotkaly sie juz trzykrotnie - za kazdym razem wygrywali Kings i to roznica nawet 4 goli. Mysle, ze najwyzszy czas sie przelamac, ze dzis ta sztuka po raz czwarty sie gosciom nie uda. Trener Andy Murray wypowiedzial sie wczoraj dla pewnego serwisu internetowego. Mocno zaznaczyl, ze komplet punktow w zblizajacych sie 3 spotkaniach we wlasnej hali to dla niego priorytet.

 

Przede wszystkim forma obu druzyn daje mi wyraznie do zrozumienia, ze goscie znow wyjada bez punktow. Nic nie wskazuje na to, ze nawet powalcza. Jesli Mason zagra to, do czego nas ostatnio przyzwyczail, to ujrzymy zapewne jakis under. 3:1 STL w moim mniemaniu. Polecam!

 

 

 

St. Louis Blues - Los Angeles Kings typ: 1 2.05 :spoko:wynik 2:0 :spoko:

 

 

Edit. Soczyscie, Mason zachowuje czyste konto, a Nutki wygrywaja. Choc po dwoch tercjach cisnienie mi zaczelo skakac, brakowalo troche zaangazowania i skutecznosci. Ale w takich sytuacjach wybijaja sie mlodzi. I tak 21-latek, Patrik Berglund, dwukrotnie pokonuje Quicka i zostaje gwiazda spotkania. Jak sie okazalo jednak zagral Tkachuk, ktory asystowal przy jednej bramce ;) Obym tylko takie niespodzianki w NHL ogladal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buf38.gifBuffalo Sabres vs Toronto Maple Leafs tor38.gif

 

 

Krotko, bo czasu malo, a jak wyjade na studia moge nie miec juz okazji, a szykuje sie bardzo ciekawy meczyk. Ciut nie pewa :D

Obie druzyny w tabeli Northeast Division dziela 3pkt. Lepiej wyglada druzyna gospodarzy (78pkt), ktora rozegrala o jeden mecz mniej jak do tej pory. Obie druzyny jeszcze walcza o miejsce w PO, choc musza wygrywac wszystko by sie zalapac. Dzisiejsze spotkanie pokaze, ktory zespol jest mocniej zdeterminowany. W takich meczach jak to nawet nie mysle o typowaniu 1x2 bo to samobojstwo choc czasem siada %-) Tutaj z miejsca mowie over.

 

Oba teamy to overowcy. Toronto od lat nalezy do tych zespolow, ktorych wyniki to dwucyfrowki %-) Buffalo ostatnio przebudzilo sie w meczu z Florida i pokazalo kunszt. Do tego cos, co sprawia, ze typek ma mega ogromne szanse na wejscie... Zagraja rezerwowi bramkarze :)) Jest wczesna godzina, wiec ciezko powiedziec kto na stowe wyjedzie w podstawowym, ale na pewno nie beda to ani Ryan Miller, ani Toskala czy Gerber. Najprawdopodobniej zobaczymy Lalime (puszcza sr. 3.10 gola na mecz) kontra Joseph (3.44 gola na mecz). W tej sytuacji nie nalezy miec zadnych watpliwosci. Szczegolnie gdy forma swieca podstawowi gracze ofensywni obu zespolow, jak Pominville i Roy (gospodarze) czy Blake i Grabowsky (goscie).

 

Ostatnie spotkania tylko to potwierdzaja. Sabres ostatnie 5 spotkan - KAZDE zakonczone overem. Toronto 2/3 mecze wyjazdowe to wyniki powyzej 6 goli. Oba zespoly spotkaly sie w tym sezonie juz czterokrotnie i uwaga: nigdy nie padl over! %-) Absolutnie czas na przelamanie. Jeszcze nigdy za przeproszeniem takie "leszcze" nie bronily w tak waznym meczu. Parcie na bramke siegac bedzie zenitu %-) Powaznie, jak zobacze tu dzis under - odpoczne od NHL. Gram tu dzis over mocno i raczej spokojny o wynik.

 

 

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: over 6.0 1.85 :spoko:wynik 5:3 :spoko:

 

 

Edit. No i prosze, overek jak na zawolanie. Ale musze powiedziec, ze gdyby sprawdzilo sie wszystko co napisalem, to na luzie zobaczylibysmy over nawet 10,5 :)) Wrocil na to spotkanie Miller i niech go na rekach nosza za to co pokazal. Mimo, iz puscil 3 gole, ale przy takiej ogromnej determinacji Klonowych Lisci to najmniejszy wymiar kary. Btw. gdyby Joseph gral cale spotkanie, to samo Buffalo zagwarantowalo by overa %-) Dobra passa trwa, niedlugo kolejne analizy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florida Panthers - Ottawa Senators Florida -1.5 (3,05)

 

Na dziś wybrałem mecz Panter z Senatorami. Ottawa, która dość pozytywnie zaskoczyła w ostatnim czasie jednak nie ma już szans na awans do PO. Mimo, że jeszcze nie dawno sądzono, że jeżeli utrzymają formę to zdołają awansować. Niestety porażki z Caroliną i Atlantą przekreśliły szansę tej ekipy na awans. Za to zawodnicy z Florydy są nadal w grze. Zajmują 9 miejsce ze stratą punktu do Montrealu, który ma dziś trudny mecz z Chicago. Gdyby Pantery wygrały ten mecz przeskoczą Kanadyjczyków i awansują na ostatnie premiowane miejsce (zakładając, że Montreal nie poradzi sobie z Jastrzębiami). Gra warta świeczki, a meczy nie zostało wiele. Na dodatek gospodarze ostatnio zanotowali dwa bardzo dobre wyniki, wygrywając na wyjeździe z Lotnikami oraz Dallas. Bardzo pomógł im w tym nominalny back-up w drużynie Craig Anderson, który dziś jest awizowany do gry od początku spotkania. Warto dodać, że w obu spotkaniach Florida wygrywała co najmniej dwoma bramkami. U gości, którym zdecydowanie opadła forma i parcie o wynik zagra dziś Brian Elliott. Ostatnio udało mu się zaliczyć SO, ale przeciwnik nie był zbyt wymagający była to o nic nie walcząca Tampa, która nawet zbytnio się nie wysiliła oddając zaledwie 20 strzałów na bramkę Ottawy. Patrząc na priorytety obu ekip wygrana gospodarzy jest w tym momencie najważniejsza. Patrząc na rozkład kolejnych meczy nie wygląda to źle, a pewna wygrana może dodać jeszcze więcej pewności siebie na co liczę w dzisiejszym meczu. Kurs wysoki, ale warto zaryzykować.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...