Skocz do zawartości

Liga Siatkówki Kobiet oraz puchar (Polska) 2021/2022


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Mecz: Budowlani Łódź - Chemik Police
Typ: powyżej 179,5 pkt
Kurs: 2,77
Buk: Fortuna

Już w poprzednich rozgrywkach drużyna Budowlanych, mimo że miała dość młody skład, potrafiła narobić wielu problemów bardziej utytułowanym rywalom i postawić się w wielu spotkaniach - skończyło się piątym miejscem w lidze.

Przed tym sezonem na stanowisku pierwszego skoleniowca Błażeja Krzyształowicza zastąpił Jakub Głuszak, który wcześniej pracował dość długo w Chemiku, i który na pewno drużynę z Polic zna jak własną kieszeń.

W Policach zmontowano ciekawą ekipę i zatrudniono na stanowisku szkoleniowca byłego głównodowodzącego kadry narodowej Jacka Nawrockiego, jednak póki co nie zespół nie miał za bardzo okazji do sprawdzenia swoich możliwości, gdyż rywale w dwóch pierwszych kolejkach ne byli z najwyższej półki.

Taka okazja nadarza się dziś - w Łodzi nigdy nie grało się Chemikowi lekko i nawet, gdy udawało się odnieść trzysetową wygraną, to większość partii kończyła się na przewagi. Były trener Chemiczanek zrobi wszystko, aby powalczyć i pokazać się wraz ze swoją ekipą z dobrej strony i na pewno poprzeczka dla zespołu z Polic postawiona zostanie nieco wyżej.

Czy wystarczy to, aby wygrać mecz? Raczej nie, ale na pewno w spotkaniu nie powinno zabraknąć walki i przy dobrym przyjęciu (a tam gra ostatnio etatowa kadrowiczka Zuzanna Górecka) stać zawodniczki Budowlanych na zwycięstwo przynajmniej w jednej partii, co dałoby nam już prawie trafienie całkiem ciekawego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

data: 11.03.2022

Rzeszów K - Radomka Radom K :plus:

Typ : powyżej 3,5 seta

@1.86 ETOTO

 

Drużyna z Rzeszowa w dwóch kolejnych pojedynkach rozgrywała 5-setowe boje. Pierw 4. marca na wyjeździe z Legionowem Panie wygrały 2:3. Następnie w Dzień Kobiet zawodniczki Rzeszowa zrobiły sobie najpiękniejszy prezent jaki tylko mogły wymarzyć, którym było pokonanie jednej z najlepszych - jeśli nawet nie najlepszej drużyny na świecie - VakifBanku. Było to przepiękne i emocjonujące widowisko, w którym dwa sety zakończyły się wynikiem 27:29. W tie break'u Rzeszowianki wygrały 15:13 i w meczu, w którym były skazane na "pożarcie" odniosły zwycięstwo. Teraz zaledwie 3 dni później przyjdzie się im zmierzyć w kolejnym pojedynku w lidze przeciwko drużynie z Radomia. Dwa takie ciężkie pojedynki w tak krótkim okresie czasu muszą odcisnąć swoje piętno na zawodniczkach Rzeszowa i w tym upatruję szansy na przynajmniej 4setowe spotkanie. Rzeszów u siebie na 10 ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach tylko 2 zakończył w 3 setach. Radomka Radom na wyjazdach zakończyła tylko 1 pojedynek w 3 setach na 10 ostatnich spotkań. Tylko jedno z czterech ostatnich bezpośrednich pojedynków pomiędzy obydwiema drużynami zakończyło się w 3 setach. Dziś również stawiam, że zobaczymy przynajmniej 4 sety. 

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

data: 01.05.2022

Grupa Azoty Chemik Police - Developres Bella Dolina Rzeszów

Typ: będzie 4. set - TAK :plus:

@1.47 STS

 

Finałowy skład polskiej Tauron Ligi nie powinien nikogo dziwić, bowiem sprawdziły się przewidywania przedsezonowe. W finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej, czyli Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres Bella Dolina Rzeszów. W finale rywalizacja będzie toczyć się nie do dwóch lecz do trzech zwycięstw. Zwycięzce tej rywalizacji w poszczególnych meczach nie sposób jednoznacznie wskazać. Jak dla mnie jest to typowe pół na pół. O wyniku meczu może zadecydować dyspozycja dnia czy nawet pojedynczych siatkarek. Skłaniam się więc do opcji, że mecz potrwa conajmniej 4 sety. Ostatnie dwanaście bezpośrednich pojedynków pomiędzy obydwiema drużynami nie zakończyło się w 3 setach! Już samo to pokazuje jak bardzo wyrównany poziom prezentują obydwie ekipy. Począwszy od fazy play off w 2019 roku w tej rywalizacji można było oglądać: 3 sety -> 2 razy, 4 sety - > 3 razy, 5 setów -> 12 razy! Overy w tej rywalizacji wydają się być najlepszą opcją. 

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data: 05.05.2022

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police
Typ: Developres Bella Dolina Rzeszów :minus:
@1.58 Fortuna

O finałowej rywalizacji w Tauron Lidze pisałem już podczas pierwszego pojedynku, w którym to zawodniczki Chemika Police wygrały po tie breaku. Rywalizacja w finale toczy się do trzech zwycięstw. W pierwszym spotkaniu typowałem overa setowego, ponieważ widziałem tam spore value. Na forum wrzuciłem typ powyżej 3,5 seta a na kuponie pograłem over 4,5 seta. Wspomnę, że aż 13 z 18 poprzednich pojedynków pomiędzy obydwiema drużynami kończyło się w 5 setach a tylko 2 razy mecz zakończył się w trzech setach. Value było tutaj niewątpliwe. Miałem cały czas grać overy w tej konfrontacji, lecz kontuzja podstawowej rozgrywającej Chemika - Marleny Kowalewskiej - będzie bardzo dotkliwa dla drużyny i może mieć ogromne znaczenie dla końcowego zwycięstwa. Kursy na zwycięstwo Rzeszowianek w dzisiejszym spotkaniu poszły mocno w dół do rzędu 1.37 - 1.47. Tylko na Fortunie znalazłem jeszcze tak wysoki kurs na zwycięstwo drużyny z Rzeszowa (1.58) i dziś tutaj widzę spore value. Rzeszowianki stały się niewątpliwie faworytem i polecam obserwować mecz, bowiem gra Chemika może się całkiem posypać i możemy zobaczyć, po raz pierwszy od bardzo długiego czasu tylko 3 sety w tej konfrontacji.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...