Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2021/2022


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz: Cracovia - Legia
Typ: x2 i poniżej 4,5 gola :minus:
Buk: Betfan
Kurs: 1,55

Nie spodziewam się w tym spotkaniu fajerwerków, natomiast nie ulega wątpliwości, że jest ono bardzo ważne dla obu zespołów. Legia, mimo że wygląda to nadal nieciekawie na boisku, zaczęła w końcu wygrywać i chciałaby tę passę podtrzymać, Cracovia zaś powoli rozkręca się pod wodzą nowego/starego szkoleniowca i na pewno zawodnikom nie brakuje motywacji do gry.

Warszawianie zostali co prawda ostatnio zdziesiątkowana kontuzjami i mają teoretycznie do rozegrania arcyważny czwartkowy pojedynek ze Spartakiem, jednak pewne jest to, że ligi nie odpuszczą (bo nie mogą) i trener Gołębiewski będzie się starał zestawić najsilniejszą jedenastkę, na jaką go w tej chwili stać. Cracovia zaś rozpoczęła pracę z trenerem Zielińskim od mocnego akcentu i pokonania Rakowa (choć pognębiona ostatnio przez Pogoń Lechia również wczoraj udowodniła, że nie jest to misja niemożliwa), jednak w kolejnym spotkaniu nie dała rady płockiemu hegemonowi własnego boiska i w sumie nie wiadomo, jak początek pracy szkoleniowca oceniać.

Z powyższych rozważań wynika, że trzema punktami nie pogardziłby żaden z zespołów, a jak to się dość często kończy, wszyscy kibice wiedzą doskonale, dlatego też nie zdziwiłbym się, gdyby obie strony zostały pogodzone bezbramkowym remisem po grze na alibi. Nie ulega jednak wątpliwości, że przewaga składu jest zdecydowanie po stronie piłkarzy ze stolicy i dlatego w moim typie uwzględniłem również ich wygraną. Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę obecne warunki pogodowe, które w żaden sposób nie sprzyjają graniu w piłkę, otrzymamy mój typ, który wszystkie te czynniki uwzględnia i jest dość ciekawą propozycją na jeienny (zimowy) wieczór.

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cracovia - Legia Warszawa

Typ: X2 :minus:

@1.46 Fortuna

 

Popieram zdanie kolegi wyżej. Legia w końcu zaczęła coś wygrywać. Ileż mógł trwać ten blamaż co odstawiali. Jeśli Legia dziś wywiezie przynajmniej 1 pkt z Krakowa to opuści strefę spadkową i zepchnie do niej Termalicę, co jest moim zdaniem nieuniknione. Cracovia w ostatnich 5 ligowych spotkaniach odniosła tylko jedno zwycięstwo i było to bardzo nieoczekiwana wiktoria, bowiem pokonali Raków. Oprócz tego ponieśli 3 porażki: z Radomiakiem oraz z Wisłą z Krakowa i z Płocka. Do tego doszedł remis z Zagłębiem. Legia po ligowym zwycięstwie nad Jagiellonią, wygrała również w Pucharze Polski z Motorem Lublin i awansowała do 1/4 finału. Widać, że w ekipie z Warszawy coś się zaczęło kleić i dziś stawiam, że nie poniosą oni 11stej ligowej porażki w tym sezonie.

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Cracovia - Górnik Łęczna :minus:
Typ: 1
Kurs: 1,60
Buk: Betfan

Widać, że Cracovia po przyjściu Jacka Zielińskiego złapała wiatr w żagle i powoli zaczyna odzyskiwać równowagę. O ile po pierwszych dwóch spotkaniach pod wodzą nowego/starego szkoleniowca ciężko było wysnuć jakieś wnioski, o tyle już po meczu z Legią możemy być nieco mądrzejsi.

Podopieczni trenera Zielińskiego wyglądali w nim całkiem dobrze i, choć Legia miała też swoje sytuacje, wzięli, co ich, i na pewno powalczą w ostatnich dwóch występach z Górnikiem Łęczna i Śląskiem o spokojną i bezstresową zimę. A jeśli udałoby się oba te mecze wygrać, mogliby nawet gdzieś w głębi duszy liczyć na włączenie się na wiosnę do walki o puchary.

Lepsza i teoretycznie łatwiejsza okazja na trzy oczka nadarza się dla Cracovii w niedzielę i na dzień dzisiejszy, mimo ostatniej wygranej z beznadziejną w tym sezonie Jagą i pokonaniem pierwszoligowca w Pucharze Polski, nie widzę żadnych przesłanek ku temu, aby ambitny beniaminek z Łęcznej miał odnieść trzecie kolejne wyjazdowe zwycięstwo.

Od objęcia Cracovii przez trenera Zielińskiego minęło już kilka tygodni i na pewno zdążył odcisnąć już na drużynie swoje piętno i ustawić piłkarzy po swojemu, a że znamy tego szkoleniowca z solidności, możemy być pewni, że zespół będzie do spotkania odpowiednio przygotowany zarówno praktycznie, jak i teoretycznie. Co z tego wyjdzie? Łatwe trzy punkty!

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I70EU9A7-zRewFZhe.png

PKO BP Ekstraklasa - Kolejka 18

10.12.2021 18:00

 

Stal Mielec dAVXJJ9r-zTKE7b24.png-hdiq9sZA-0hRR9n8h.png Bruk-Bet T.

 

Stal wygra 2,45 Betfan:t::t::t:1:0

 

Zapraszam na spotkanie osiemnastej kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy, pomiędzy Stalą Mielec a Termalicą Bruk-Bet NIeciecza. Przed nami starcie ósmej z piętnastą drużyną ligi, faworytem tego starcia wydają się być gospodarze. Stal MIelec w poprzedniej kolejce ligowej pokonała u siebie 2:1 Wisłę Płock. Termalica z kolei przegrała u siebie 1:3 z Pogonią Szczecin, była to ich druga porażka z rzędu w lidze a czwarty mecz bez wygranej. Co do sytuacji kadrowej to w drużynie gospodarzy nie zobaczymy kontuzjowanych Marcina Budzinskiego, Macieja Domańskiego, Kamila Kościelnego i Konrada Wrzesińskiego. U gości natomiast nie zagrają kontuzjowani Michal Bezpalec, Adam Radwanski, Pawel Zyra oraz Ernest Terpilowski. historia ostatnich pięciu bezpośrednich potyczek pomiędzy obiema drużynami jest na korzyść Stali Mielec, która wygrała trzy razy, raz padł remis oraz raz górą była Termalica. Dziś stawiam na nieco lepiej dysponowanych gospodarzy.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal Mielec - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Typ: Stal Mielec :plus:
@2.45 BETFAN

Drużyna z Mielca u siebie spisuje się bardzo dobrze i pod tym względem zajmuje wysoką piątą lokatę w lidze, wygrywając 5 z 9 spotkań. Ponadto nie zaznali oni smaku porażki w ostatnich 5 spotkaniach. Natomiast Nieciecza to jedyna drużyna w ekstraklasie, która jak do tej pory nie potrafiła wygrać spotkania wyjazdowego, legitymując się bilansem 0-3-4 oraz tylko 6 strzelonymi bramkami. W 10ciu ostatnich meczach Niecieczy, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki w regulaminowym czasie gry, potrafiła odnieść zaledwie jedno zwycięstwo. Z kolei gospodarze w ostatnich 9ciu pojedynkach doznali tylko jednej porażki. Spodziewam się, że atut własnego boiska będzie kluczowy w tej rywalizacji i 3 pkt zostaną w Mielcu.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła -Legia remis bądź obie Drużyny strzela 1,55 Betfan:n:

Kilka typów na ta kolejkę jest w głowie Derby twierdza Płock no i duzo chłopaków z Legijna przeszłością myślę ze większość będzie chciała sie mega pokazać i nie odpuści tego meczu... tutaj taka podwójna szansa na to ze cos wejdzie bo remis jest możliwy imo Plock jest w lepszej formie to... gole to mozna sie tylko martwic czy podopieczni trenera Marka cos strzela- szans napewno nie zabraknie ale skuteczność jest na mega niskim poziomie, nie strzelamy karnych brakuje troszkę szczęścia obijamy slupki poprzeczki, marnujemy setki... moze mlody nędzą moze jakiś stały fragmenty gry. Duzo gdybania i chciejstwa ale i pogoda jest jaka jest o błędy nie trudno a nasza obrona to....czarna dziura momentami . O Legii to mozna pisać duzo i praktycznie ciągle to samo ... mecz ze Spartakiem mógł być bardzo fajny bodźcem na kolejne mecze ekstraklasy wystarczyło tylko czy az strzelić tego gola w ostatniej akcji meczu i morale w drużynie było by na dobrym poziomie a tak wszystko co najgorsze dalej jest mozna powiedzieć byle do przerwy ale to trzeba dograc ....

 

Pogoń DNG 1,7 betfan :zwrot:

 

W Szczecinie zajebisty okres trener Rjunajic stworzył groźna maszynę takiego samograja myślę ze MP bardzo realne ostatnio dobra gra pewna  obrona- skrzydła na czele z Grosikiem kapitalnie chodzą mocna pomoc  jest ławka jest wszystko-  mozna powiedzieć no moze jakby Parzyszek byl lepszy to troszkę dziegciu do słoika z miodem :afro:

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Raków - Jagiellonia

Typ: 1

Kurs: 1,70

Buk: Betfan

 

Patrząc na ostatnie wyniki Rakowa zastanawiam się, czy to tylko zadyszka w związku z dość dużymi osłabieniami kadrowymi, czy być może na drużynę niekorzystny wpływ ma niepotrzebne zamieszanie z przejściem trenera Papszuna do Legii, które spowodowało duży spadek morale w drużynie. Znając jednak warsztat pracy i podejście trenera stawiam na to pierwsze.

 

A jeśli na to pierwsze, to w sobotę przyjdzie doskonała okazja na przełamanie i udowodnienie sobie i kibicom, że wpadki w Gdańsku i w bonusowym meczu (jak nazwał go trener Papszun) z Górnikiem, gdzie przełamana została hegemonia drużyny na własnym obiekcie, były tylko i wyłącznie wypadkami przy pracy.

 

I nie zmienia tego absolutnie ostatni skalp Jagi, wywieziony z Gdańska (tak, tak - z tą samą Lechią, która pokonała wcześniej Raków, to przecież nasza rodzima Ekstraklasa), bo drużyna z Podlasia po prostu na te trzy punkty nie zasłużyła. Jagiellonia gra słabo, bez przekonania, ma problemy z konstruowaniem płynnych akcji, co w tym sezonie przekłada się na takie, a nie inne wyniki zespołu. I o ile czasami uda się wygrać, to z obecną formą nie ma mowy o jakiejkolwiek serii i marszu w górę tabeli.

 

Rakowowi natomiast niebezpiecznie odjeżdża czołówka i jeśli nie zamkną jesieni wygraną, to Boże Narodzenie pod Jasną Górą świętowane będzie bez fajerwerków i z obawą o to, co wydarzy się na wiosnę. Dlatego też myślę, że Raków na to nie pozwoli i spokojnie wygra to spotkanie, bo zwyczajnie z przebiegu wszystkich dotychczasowych kolejek w tym sezonie na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piast Gliwice - Stal Mielec

Typ: Stal Mielec strzeli gola :plus:

@1.50 STS

 

Bardzo emocjonująco zapowiada się sobotnie popołudniowe spotkanie w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast zmierzy się z będąca na fali Stalą Mielec. Po 18stu kolejkach obydwie drużyny mają na swoim identyczny bilans bramkowy 25 strzelonych goli i 25 straconych. Jednak to Stal ma o 5 pkt więcej na swoim koncie niż ich rywal. Piast w ostatnich 5 ligowych kolejkach zanotował zaledwie 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 porażki. Stal ma dokładnie odwrotny bilans zwycięstw 3-1-1. Piast stracił przynajmniej jedną bramkę w 9 na 10 ostatnich ligowych spotkań. Stal natomiast strzelała gola w 8 na 10 poprzednich meczy w lidze. Drużyna z Mielca ewidentnie nabrała wiatru w żagle, bowiem przegrała tylko jeden pojedynek z ostatnich 10 meczy. Drużyna z Gliwic wręcz przeciwnie, potrafiła wygrać tylko raz w ciągu ostatnich 6 ligowych meczy. Stal wygrywając z Piastem może jeszcze bardziej zbliżyć się do czołówki ligi. Ale czy im to się uda? Patrząc na obecną formę obydwu zespołów to oni powinni być faworytem, lecz bukmacherzy widzą to inaczej. Ja stawiam tutaj dość bezpiecznie, że Stal strzeli gola.

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa - Radomiak Radom Ostatni gol. Brak gola, brak zakładu Radomiak Radom 2,3 Unibet:t:

Konsekwentnie przeciwko swojemu zespołowi fajnie ze wrócił Vuko i myślę ze w dłużej perspektywie da to efekt. Z miedziowymi sie udało zdecydowanie na plus praktycznie wszystko wpadało co wcześniej nie miało miejsca w defensywie jak jest tak jest i tutaj widze szasnę dla gości- mamy kolejne derby pamiętamy co było w 1 meczu wiec....patrząc obiektywnie popularne Warchoły graja o niebo lepiej niz ekipa Zagłębia(a mlody zespól Żurawia miał tam swoje momenty) moze uda sie nam wygrać poprzez dobre stale fragmenty gry jakiś fortel niezle to wyglądało w postaci Ribeyro Josue czy młodego Ciepiely. 1 pkt tez nie byłby zły ale mieszanka brazylijsko portugalska trenera Banasiaka gra naprawdę dobra piłkę i myślę ze tutaj oni sa tgz lekkim faworytem zakład ciekawy bo....daje wiele możliwości wejścia bądź zwrotu a kurs bardzo fajny bo dla przykładu gol Radomiaka w meczu chodzi po 1,45

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mecz: Legia - Nieciecza
Typ: 1
Kurs: 1,52
Buk: Betfan

Muszę przyznać, że, mimo wszelakich różnej maści narzekań na naszą rodzimą Ekstraklasę, jakoś zawsze wolno leci mi czas, kiedy ta Ekstraklasa nie gra. I mimo weekendów z ogólnodostępnymi meczami innych lig europejskich odczuwam ciężką do opisania wewnętrzną pustkę bez możliwości oglądania spotkań polskich zespołów (to oczywiście lekka ironia, ale cóż - lubię tę ligę i wcale tego nie kryję).

Tym razem jednak przerwa minęła mi dość szybko i z niecierpliwością czekam na start, który już w piątek. I tradycyjnie mega ciężki zestaw na początek i w mało którym meczu można wskazać faworyta.

Biorąc pod uwagę przerwę zimową i to, co działo się w tym czasie, zdecydowałem się jednak wybrać mecz zaległy, w którym dość łatwo można (przynajmniej teoretycznie) wskazać faworyta i w którym (również teoretycznie) wszystko powinno się zgadzać.

Nie wiemy i zapewne do końca się nie dowiemy, co stało za najkrótszym chyba w historii stażem pracy trenera Probierza w Termalice, jednak pewnym jest, że w zespole nie dzieje się najlepiej. Pewnym jest również, że trener Latal nie jest i nie był pierwszym wyborem państwa Witkowskich. Co prawda trener Vukovic nie był również pierwszym wyborem pana Mioduskiego, jednak początek pracy w jego wykonaniu wyglądał obiecująco i Legia na pewno powalczy o wyższą lokatę niż 17-18.

Legia poczyniła pewne wzmocnienia (do takich na pewno należy powrót Pawła Wszołka po nieudanej przygodzie w stolicy Niemiec) i pewne zagadkowe transfery (do takich należy pozyskanie zawodnika z trzeciego poziomu rozgrywkowego), jednak w meczach kontrolnych prezentowała się całkiem korzystnie (strach sieją ostatnie wygrane po 4:0, zwłaszcza z solidnym jesienią Radomiakiem), i wydaje mi się, że po dość trudnym starcie w Lubinie sięgnie łatwo po trzy oczka w spotkaniu, w którym po nie sięgnąć powinna.

Jeśli wygra z Zagłębiem, pójdzie za ciosem; jeśli przegra lub zremisuje, pójdzie na przełamanie - tak czy siak, widzę tylko jedno rozstrzygnięcie w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INTELOWIEC ja tutaj pójdę w kartki bo to jest meczycho o życie- imo u nas moze byc juz ciepło jutro to co docent wyprawia to wola o pomstę zamiast grajkom to jemu by sie wpierdol przydał. Akcja z Emrelim - najszybszy gracz w Europie  jest najlepszym przykładem jak funkcjonuje mój ukochany klub obecnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal Mielec - Górnik Zabrze

data: 05.02.2022

Typ: 1X :minus:

@1.65 ETOTO

Dziwi mnie faworyzowanie Górnika przez bukmacherów. Jak wspominał przez meczem trener Urban, Górnik ma sporo problemów: "Jedziemy na pierwszy  wiosenny mecz, a ja mam kłopot ze skompletowaniem osiemnastki". Bardzo prawdopodobne jest, że w meczu ze Stalą nie wystąpi Jesus Jimenez, którego dni w Zabrzu są już raczej policzone - transfer do MLS do Toronto. Jest to zdobywca 8 goli i 4 asyst dla Górnika.  Brak pierwszego strzelca na pewno będzie odczuwalny dla drużyny. Stal również straciła dość ważną postać, jaką był Fabian Piasecki. Wrócił on bowiem z wypożyczenia do Śląska Wrocław. Dla drużyny z Mielca w rundzie jesiennej strzelił 4 gole i zaliczył 4 asysty. Trener Stali Majewski na konferencji powiedział: "Mam nadzieję, że ze starych rzeczy pozostaną wyniki". Stal u siebie w pojedynkach ligowych nie przegrała od 6ciu spotkań. Górnik z kolei na wyjazdach wygrał tylko 3 z 9ciu meczy. Gospodarze wydają się być bardziej solidną drużyną a kurs na to że nie przegrają ze zmagającym się z brakami kadrowymi Górnikiem jest bardzo zachęcający. Za drobne do pogrania nawet zwycięstwo gospodarzy (3.30 ETOTO).

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast - Pogoń

Typ: Poniżej 2.5 bramki :plus:

@1.65 Unibet / @1.73 Fortuna

 

W polskiej Ekstraklasie zakończyła się właśnie zimowa przerwa i osiemnaście zespołów staje w szranki do walki o mistrzowski tytuł. Oczywiście spośród tej gromady szanse na Mistrzostwo Polski ma jeszcze niemal każdy, ale tak realnie powinno się to rozstrzygnąć pomiędzy czołową czwórką z rundy jesiennej. Wśród nich jest Pogoń Szczecin, a więc zespół, który stracił tylko 16 bramek w 19 spotkaniach. Stawia to ich na drugim miejscu, zaraz po Lechu, pod względem najlepszej defensywy w lidze. Przyjeżdżają dziś do Gliwic gdzie w czterech ostatnich meczach strzelili w sumie tylko jedną bramkę. Piast też nie otwiera worka z bramkami gdy idzie o rywalizację z Portowcami. Dość powiedzieć, że tylko jeden raz w przeciągu ostatnich trzech lat zdarzyło się, by w bezpośredniej rywalizacji padła więcej niż jedna bramka! Miało to miejsce w ramach ubiegłorocznego Pucharu Polski, gdzie Piast wygrał 2:1. W pozostałych siedmiu spotkaniach padł jeden gol. Myślę więc, że niezłym pomysłem będzie postawić na kontynuację nieobfitującej w bramki konfrontacji.

 

 

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia - Śląsk

Typ: BTTS :minus:

@1.61 Unibet / @1.61 Fortuna

 

Zupełnie przeciwnie do wcześniej opisanego meczu, ciekawej rywalizacji spodziewać się będę w Gdańsku gdzie tutejsza Lechia gości u siebie wrocławian. Śląsk Wrocław to ekipa, która na wyjazdach zawsze rozgrywa ciekawe spotkania, pełne bramek i sytuacji strzeleckich. Nie bez powodu w 10 wyjazdowych spotkaniach z ich udziałem padło aż 37 goli, z czego 18 zdobyli wrocławianie. Jest to najwyższy współczynnik w całej Ekstraklasie, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę mecze wyjazdowe czy te rozgrywane na własnym stadionie. Blisko 4 bramki na mecz to gwarancja cieszącego oko widowiska. Nie powinno dziś być inaczej. W meczach z Lechią od trzech lat nieustannie obie drużyny strzelają bramki, zaś na 11 ostatnich spotkań tylko raz zdarzyło się, że te padały po jednej stronie. W dodatku było to we Wrocławiu, a nie w Gdańsku. Tym bardziej sądzę, że dzisiaj kibice obu drużyn będą się co najmniej raz cieszyć ze zdobytej bramki przez ich zespół.

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raków Częstochowa - Wisła Kraków Raków 1,67 Betfan:plus:

lecim z tematem obserwujemy i tak myślę wczoraj Jadze brakowało Imaza -myśmy zagrali mega fartownie na dobrej skuteczności tego czego nie bylo w starym roku...Grosik robi robotę no i ten Vahan mial isc do fantasy.... tak myślę robi sie podział no czołowe ekipy takie jak Raków Lech i podział na slabiakow i średniaków będziemy chyba odstawiać....

Hm taki mały pablic bet no ale nie ma co kombinowac. Ekipa Papszuna zrobiła dobre transfery jest tam fajny scautig. Trener sie określił atmosfera jest myślę ze rywal idealny na początek rundy rewanżowej .Ciekawi mnie jak to poukłada trener i tego nowego narybku w postaci Rumuna Sorescu którym myśmy sie dość mocno interesowali. Rakow wydaje mi sie mocniejszy w każdej formacji i goście powinni co najmniej 2-3 bramki dostać pod Wawelem raczej osłabienia składu i budowa nowej ekipy- sparingi słabe choć ja nie lubię na bazie takich gier wyciągać wniosków, nie oglądam sprawdzam suche wyniki czytam relacje .Reasumując Raków według mnie wypunktuje Wisłę. Jest zgrana ekipa i myślę ze wykorzysta wszystkie swoje atuty dobra solidna obrona sty fragment, jakby cos jest ławka do zmiany kurs dość próbujemy.

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa - Warta Poznań

data: 13.02.2022

Typ: Legia Warszawa

@1.62 Fortuna

 

Legia traci już tylko 1pkt aby wydostać się ze strefy spadkowej. Klub z Warszawy wygrał wszystkie 5 meczy towarzyskich przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Wygrali oni również pierwszy pojedynek po wznowieniu rozgrywek z Zagłębiem. Był to dość dziwny mecz, bowiem Legia oddała tylko 2 celne strzały na bramkę przeciwnika a strzeliła 3 gole. Natomiast drużyna z Lublina oddała 6 celnych strzałów i zdobyła 1 bramkę. Legia wygrała 3 poprzednie bezpośrednie spotkania. Dziś zwycięstwo Legii jest nie jako obowiązkiem jeśli myślą o zajęciu miejsca w górnej połowie tabeli. Do dziewiątej Cracovii tracą oni 9 pkt oraz mają jeden mecz zaległy. Widać, jak bardzo spłaszczona jest tabela i dzięki kilku zwycięstwom z rzędu można naprawdę szybko awansować na wyższe miejsce. Warta jest zaraz za plecami Legii. Traci ona tylko 1pkt, lecz ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Na wyjazdach klub z Poznania spisuje się bardzo przeciętnie, posiadając bilans 2-2-5 oraz bramki 8:12. Legia wydaje się że złapała wiatr w żagle i będzie walczyć o zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze. Stawiam, że przed własną publicznością Legia wygra z jednym z kandydatów do spadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Legia - Warta
Typ: 1
Kurs: 1,61
Buk: Betfan

Mimo że poprzedni zaległy mecz Legii, na który stawiałem, się opóźnił, i nie znamy jeszcze rozstrzygnięcia, będę dziś konsekwentny i postawię ponownie na drużynę ze stolicy.

Widać, że Legia solidnie przepracowała okres przygotowawczy i mimo nie najlepszej gry w meczu otwarcia z Zagłębiem (którego zresztą się obawiałem), dość pewnie zgarnęła trzy oczka i wyglądała o niebo lepiej niż jesienią. W dodatkowym meczu kontrolnym w środku tygodnia, w którym trener dał pograć zmiennikom, odniosła kolejne gładkie zwycięstwo 4:0. Jest pomysł na grę i przede wszystkim są chęci, dlatego też dopóki przewaga nad strefą spadkową nie będzie bezpieczna, nie ma mowy o lekceważeniu rywali.

Przykro to mówić, bo Warta była przecież rewelacją poprzedniego sezonu, ale spotkanie z niżej notowaną drużyną z Poznania będzie dla Legii kolejną dużą szansą na zgarnięcie kompletu oczek. Poznaniacy mają kłopoty kadrowe, kuleją w defensywie i nie prezentują tak dobrej i radosnej piłki jak rok temu, czego efektem jest zajmowana obecnie lokata spadkowa. Nie jestem też pewien, czy trener Szulczek będzie w stanie w obecnej sytuacji wykrecić coś więcej, bo, jak mówi stare przysłowie, z pustego i Salomon nie naleje.

Reasumując - dojdzie do ciekawego pojedynku dwóch sąsiadów, w którym zwycięstwo jednej z drużyn pozwoli nieco oddalić się od przeciwnika, jak również od strefy zagrożenia. Legia nie jest przyzwyczajona grać o taką stawkę, jednak według mnie zaprocentuje tu międzynarodowe obycie i doświadczenie i podpieczni Vuko wyjdą jak po swoje. Przewiduję, że to piłkarze Warty będą mieli bardziej spętane nogi, a jeśli dodamy do tego potężny doping w Warszawie, to mamy pełny obraz faworyta meczu.

Kurs na Legię zaskakująco wysoki (spodziewałem się koło 1,25 - 1,30 jak na Lecha), także warto póki co pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Ekstraklasa Wisła -Stal Mielec. Faworyt meczu gospodarze , którzy nie powinni mieć problemu z pokonaniem Stali. w ostatnim meczu tych drużyn padł co [prawda remis 1:1 ale było to w meczu towarzyskim, Wisła w ostatnich 4 spotkaniach ze Stalą wygrała wszystkie swoje mecze. W Ekstraklasie Wisła wygrała ze Stalą 3:1 u siebie a miało to miejsce w 2021 roku. Wisła bardziej do mnie przemawia i ich styl gry , jednak w ostatnich latach jest to zupełnie inny klub niż wcześniej. W tym meczu nie zagrają po stronie gospodarzy Błaszczykowski , który ma kontuzje i Uryga. Mecz pozostaje otwarty ale u siebie zdecydowanie będzie groźniejsza Wisła niż Stal. 

Typ 1- kurs 2.08 godzina 15:00

Edytowane przez foksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polskiej lidze zagrają : Radomiak Radom - Raków Częstochowa mecz odbędzie się na boisku Stadion MOSiR . W tym spotkaniu większe szansę na wygraną mają goście którzy obecnie wyprzedzają swoich rywali o 2 punkty. W tabeli różnica jest nieznaczna bowiem oba zespoły sąsiadują ze sobą Raków jest na 3 pozycji z 38 punktami, natomiast Radomiak jest na 4 pozycji z 36 punktami. Jeśli chodzi o zdobycz bramkową również i ta statystyka będzie na korzyść gości , którzy zdobyli już 38 goli i to stawiało by ich na drugim miejscu pod względem skuteczności w lidze. Przewidywane składy obu ekip : Radomiak - Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Cele, Karwot, Machado - Angielski, Maurides . Raków - Kovacevic - Niewulis, Petrasek, Tudor - Kun, Papanikolaou, Lederman, Długosz - Wdowiak, Lopez - Gutkovskis.

Typ -2 kurs 2,26 godzina 17:30 bukmacher Fortuna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolejnym i zarazem ostatnim spotkaniem sobotnim będzie pojedynek pomiędzy Lech Poznań - Termalica B-B Nieciecza. W tym meczu nie zagrają ze strony gospodarzy Sobiech a ze strony gości Zyra. Mecz sam powinien być formalnością dla Lecha i pewne punkty na swoim stadionie z ostatnią drużyną mogą już sobie dopisać. Lech we wszystkich rozegranych 20 kolejkach tylko 2 razy przegrał. Goście z kolei na ostatnich 5 meczy tylko jeden mecz wygrali i to było ostatnie spotkanie w którym pokonali Jagiellonie 2:1. Mecz jednak miał drugie dno ponieważ bramki te zostały wypracowane nie z akcji a z rzutów karnych co można śmiało zauważyć że mogło być to spotkanie z góry ustawione i wynik wiadomy przed meczem. Lech raczej sobie na takie spekulacje nie pozwoli i nie będzie wchodził w takie afery bo wszystkiemu potem przyglądać się będzie komisja.  Lech jest obecnie najlepszym zespołem w lidze i zajmuję 1 miejsce z 42 punktami , drugą lokatę ma Pogoń która ma 40 punktów.  Typ 1 hc -2 kurs 2,21 godzina 20:00 bukmacher fortuna 

Edytowane przez foksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków - Stal Mielec
Typ: X2 :plus:
@1.81 Fortuna

Dziwi mnie aż tak znaczne faworyzowanie Wisły w tym pojedynku. Przegrała ona bowiem swoje pierwsze spotkanie w tej rundzie 2:0 z Rakowem. Tym samym ich sytuacja w ekstraklasie robi się coraz bardziej niepokojąca, gdyż mają tylko 3 pkt przewagi nad strefą spadkową. Wisła praktycznie nie istniała w meczu z Rakowem o czym świadczą statystyki: sytuacje bramkowe 27:6 oraz strzały celne 11:1 na korzyść dla drużyny z Częstochowy. Widać było mocno brak: Yaw Yeboaha oraz Aschrafa El Mahdioui. Są to piłkarze, którzy mieli bardzo duży wpływ na grę Wisły.
Jeśli natomiast chodzi o Stal to przegrana u siebie 1:2 z Górnikiem na początek rundy nie musiała mieć miejsca. Stal mogła co najmniej zremisować to spotkanie, bowiem nie wykorzystała karnego w doliczonym czasie gry. Adam Majewski przed dzisiejszym spotkaniem powiedział: " Nie chcę już obiecywać nic, bo nie wiem czy również na kolejny mecz będziemy mieć „dziewiątkę”. Nie zdradzę kto zagra kto zagra na tej pozycji. Mieliśmy wariant B, teraz zastosujemy wariant C i mam nadzieję, że on wypali." Stal z Górnikiem pokazała swoje dobre ofensywne oblicze, jednak brak Piaseckiego uwypukliła poziom skuteczności, której ewidentnie zabrakło w tym pojedynku. Dziś jednak stawiam, że Majewski przygotuje coś specjalnego i Stal wywiezie przynajmniej 1 pkt z Krakowa.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foksik ten twój groźniejszy zespół statystycznie nie oddal ani jednego celnego strzału a pan  Błaszczykowski to ostatni raz kiedy zagrał jakiś poważny mecz ? W ogóle to to jest zawodnik jeszcze czy inwestor ? Wisła to poważnie sie osłabiła no ale juz sie nie mądruje po fakcie wiadoma pan  https://www.flashscore.pl/ tez jest nie omylny :P 

 

lecim z typami bo jest jeden faworyt do pogrania 

 

 

Pogoń Szczecin vs Zagłębie Lubin 1 1,59 Betfan:t:

Idziemy w Grosika i spółkę- Portowcy wiedza o co graja moim skromnym zdaniem sa w Priamie. wszystko tam sie zgadza troszkę medialnych spekulacji odnośnie trenera ale myślę ze tam jest wszystko poukładane odpowiednio na swoim miejscu. Pogoń gra jak wyrafinowany bokser wagi ciężkiej choćby ostatni mecz na Piaście... wie kiedy skontrować wie kiedy odpuścić dać sie wyszalej drużynie przeciwnej- jest tam dobra atmosfera groźny zespół z dobra ławka, dobrymi transferami. Pogoń potrafi atakować grać skrzydłami ma ciekawy zbilansowany zespół lepszych graczy- elegancko wygląda Kowalczyk bardzo ciekawe wejście do ekipy miał ten Bichakhchyan dobra pewna obrona fizycznie zespół jest dobrze przygotowany wybiegany. Co do gości to duzo młodzieży- nowy trener napewno dobra akademia Szysz dobre drugie 45 minut w meczu z (L) ale myślę ze my nie jesteśmy jakimś wielkim wykładnikiem sporo błędów w obronie łatwość i skuteczność w jakim myśmy im strzelali bramki pokazują słabość tego zespołu wiem mecz meczowi nie równy plus jutro 13 :p ale w Szczecinie moze być podobnie a nawet gorzej mozna powiedzieć ze od kilku ładnych lat zespól jest bardzo przeciętny w Lubinie a kasa jest w miarę ok czegoś temu zespołowi brakuje po prostu i rudy trener nic tam nie osiągnie.

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Stal Mielec - Pogoń
Typ: 2
Kurs: 1,75
Buk: Fortuna

Mimo wyrwy na środku obrony (kontuzja Kostasa i ostatnia bardzo nieprzyjemny uraz twarzy Malca), jak też i absencji kilku innych graczy, bardzo mocno się zdziwiłem widząc tak korzystny kurs w dzisiejszym spotkaniu na Granatowo - Bordowych (spodziewałem się raczej czegoś w stylu 1,30). Pogoń ma kim załatać dziury i w dniu dzisiejszym swoją pierwszą poważną szansę po kontuzji dostanie Igor Łasicki.

W obliczu ostatnich wydarzeń (i nawet mając świadomość tego, że Pogoń kiedyś potrafiła grać bardzo nierówno i miała kłopoty ze słabszymi zespołami, które stawiały w polu karnym przegubowca) nawet przez głowę mi nie przechodzi, że Pogoń miałaby w dzisiejszym spotkaniu stracić choćby jeden punkcik. Ba - jestem wręcz pewny, że na jednobramkowym zwycięstwie się nie skończy i Pogoń zechce w Polskę wysłać sygnał potwierdzający gotowość do walki o mistrzostwo kraju.

Dlaczego? Po pierwsze, Pogoń gra równo i już od sparingów na obozie w Belek, poprzez ligowe mecze z Piastem i Zagłębiem (czyli ligowymi przeciętniakami, ale jednak ekipami co najmniej solidnymi) prezentuje konsekwencję w swoich poczynaniach i brak większych przestojów. Po drugie, Pogoń z drużyn walczących o mistrzostwo zaczyna tę kolejkę i zdobycie trzech oczek zwiększy ciśnienie na rywalach. Po trzecie z kolei, do Pogoni dołączył niedawno wartościowy zastępca Kozłowskiego Wahan Biczachczjan, który być może zechce skompletować swojego debiutanckiego hat tricka w trzecim spotkaniu (dotychczas strzelał po jednym golu z Piastem i Zagłębiem).

Stal nie prezentuje się źle i jest u siebie groźna, dlatego też nawet najmniejsze zlekceważenie sytuacji lub rywala przez Pogoń może skończyć się katastrofalnie. W Szczecinie jednak zdają się o tym wiedzieć i jestem dziwnie spokojny, że przyjadą jak po swoje, zainkasują trzy oczka, strzelą kilka bramek i będą czekać na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termalica B-B Nieciecza - Legia Warszawa 

typ 1x 

kurs 1.88 

Fortuna

W ostatnim czasie nie można było wystawić dobrej noty piłkarzom Warszawskiej Legii , wszystko się zmieniło a ich najlepsze mecze pozostały jedynie w archiwum. Zespół gości zamiast walczyć o najwyższe cele broni się przed spadkiem, co tu duzo mówić wszystko jest do zmiany razem z piłkarzami jak i sztabem szkoleniowym. Popełnione zostały straszne błędy i to nie jest tylko wina piłkarzy ale głównie działaczy. Legia pod względem sportowym prezentuje się źle ich kapitan Boruc łapie frajerską kartkę czerwoną i jeszcze bardziej osłabia zespół mentalnie jak i zmniejsza ich pewność z tyłu. Nieciecza z Legia nie przegrała u siebie od 3 spotkań i dziś Legia będzie mieć problemy. W tabeli gospodarze ostatnie miejsce a nad nimi Legia może być tu remis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...