Skocz do zawartości

WTA tour 2021


Przemo1866

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dobra ruszamy .. oby z kopyt

 

Na początek kwalifikacje do pierwszego w roku turnieju wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego w ... Dubaju

Cóż takie dziwne czasy,heh

ale do rzeczy

 

Babos T - Andrianjafitrimo T

 

Typ: DW 2:0    Kurs: 2.30 :minus:

 

STS

e: jednak czysta 1 była lepszym rozwiazaniem

 

Tutaj długo się zastanawiałem co grać czystą 1 po kursie ok.1.6 czy też "zaszaleć" i spróbować gry na DW

Padło na to drugie choć wiadomo .. grają kobiety więc zawsze czerwona lampka powinna się zaświecić. W dodatku Timea w singlu to jest jednak egzotyka ale z tego typu przeciwniczką powinna jednak sobie poradzić. Czy dokona tego w 2 setach? Hm.. mam taką nadzieje,ale jak coś to trzeba grać na jej win. Jeśli miałaby potknąć się na tej zawodniczce to raczej powinna się skupić tylko i wyłącznie na grze podwójnej.

 

Naito Y - Paquet Ch

 

Typ: Paquet wygra seta    Kurs: 1.5  :plus:

 

STS

 

Tu znów miałem zagwozdke dlaczego Japonka w roli faworytki? Hm pryznam,że nie znam tej pani i za bardzo nie wiem co o tym sądzić. Franzuzka o wiele bardziej mi znana. Wchodze w zakład,że  Paquet zgarnie na swoją korzyść przynajmniej seta bo dosyć przyjemnym kursie który do dubla pasuje mi idealnie.

 

Fett J - Jones F

 

Typ: 1    Kurs: 1.72  :minus:

 

STS

 

Znów kursy nie dokońca zrozumiałe  dla mnie. Chorwatka bardziej znana i dają 1.72? Biore bez zastanowienia.Brytyjka jak dla mnie powinna zakończyć przygode z "Australią"

 

Osuigwe W - Gadecki O

 

Typ: DW 2:0    Kurs: 1.95  :plus:

 

STS

 

No i ostatnie spotkanie. Osuigwe dzis dała ładnie zarobić w starciu z Kasią Kawą więc oby to kontynuowała w starciu z "kangurzycą" zdaje się polskiego pochodzenia jak wnioskuje po nazwisku. Cóż Olivia to kolejny anonim jak dla mnie. Może gdyby mecz był w Australii przy swojej publiczności to można by upatrywać jakichś szans na seta ale ..  tu jednak licze na kolejny solidny mecz Whitney i pewne zwycięstwo w 2 setach

Edytowane przez Przemo1866
Rozliczenie
By Alibaba,

+100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MElbourne

 

Podoroska N - Jones F

 

Typ: 2     Kurs: 2.90 

 

Betclic

 

Cóż po takim kursie biore Brytyjke. Argentynka na twardym to nie jest ta zawodniczka która pokazała się w zeszłym roku we Francji.

Wydaje mi się,że jednak Brytyjka powinna to ogarnąć. W tym roku zdecydowanie lepsze wyniki jak dla mnie to ona powinna być faworytką.

W H2H póki co 2 porażki więc najwyższa pora wygrać.

 

Wynik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widzę, że temat dość mocno zapomniany. Więc postanawiam wrzucić dość ryzykowny kurs lecz dzięki kursowi, mający też spore value moim zdaniem. O godzinie 16:00 dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku w 1/8 finału w Dubaju w kategorii WTA 1000, gdzie zmierzy się nasza młoda reprezentantka, bowiem dopiero 19-letnia Polka, zmierzy się z Gabrine Muguruzą. To co wyprawia Iga przechodzi chyba najśmielsze oczekiwania wszystkich polskich kibiców. W tak młodym wieku osiągnąć już tak wiele i być mistrzynią wielkiego szlema. Polka na twardych kortach na ostatnich 10 spotkań przegrała tylko 1 i to z Simoną Halep, której uległa 1:2. Jej przeciwniczka też ostatnio jest na fali. W Autralian Open odpadła co prawda w 1/8 finału ale też nie z byle z kim, bo z Naomi Osaką i to po wyrównanym boju 6:4, 4:6, 5:7. W kolejnym turnieju w Doha przegrała dopiero w finale z Petrą Kvitovą 0:2. W obecnym turnieju pokonała już Begu 0:2 oraz Anisimową również 0:2. Stawiam tutaj na zwycięstwo Igi, lecz nie ukrywam, że tym kierowany też bardzo mocno sercem. Iga rozkręca się z każdą piłką w meczu, z każdym meczem w turnieju gra coraz lepiej. Ktoś mógłby powiedzieć, że cały czas wygrywa 2:0 ale z meczu na mecz w turnieju widać, że jej statystki się poprawiają, m.in. procent pierwszego serwisu, ilość niewymuszonych błędów oraz ilość winerów, które Iga potrafi posyłać z prędkością nawet ok 150km/h!!! Kurs na zwycięstwo Polski waha się w granicach ok. 1.80 choć jeszcze wczoraj wynosił 2.00. Fortuna oferuje bardzo wysoki kurs na to, że Polka wygra całe spotkanie wynikiem 2:1 i ja postawiam zaryzykować. Gabrine ostatnimi czasy praktycznie nie zdarzają się mecze, gdzie przegrywała gładko i bez walki, więc wynik 2:1 dla Igi jak najbardziej prawdopodobny.

Iga Świątek - Gabrine Muguruza
Typ: DW 2:1 :minus:
@4.70 FORTUNA
 

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miami kwalifikacje pań

 

Stojanovic N - Fruhvirtova L

 

Typ: DW 2:0    Kurs: 2.27  :minus:

 

Fortuna

 

Nie wiem skąd te ruchy w kursach przy tym spotkaniu. Według mnie to Stojanović jest zdecydowaną faworytką i w nią też zainwestuje.

Fakt jeśli chodzi o wyniki to Czeszka dosyć fajnie pod tym względem wygląda z tym, że Lina to jest poziom ITF. W tego typu turnieju jeszcze nie miała okazji się pokazać i wydaje mi się , że w starciu z bardziej doświadczoną pod thym względem rywalką może się spalić

 

Wynik:

Edytowane przez Przemo1866
rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Tenis - WTA - Miami - 21:30
A. Barty - E. Svitolina
typ: powyżej 19,5 gema 
@1.50 STS

Zacnie zapowiada się dzisiejszy półfinał WTA 1000 w Miami, w którym zmierzy się numer jeden z numerem pięć światowego rankingu. A więc odpowiednio 24-letnia Australijka Ashleigh Barty zmierzy się z 26-letnią Eliną Svitoliną. Barty w ćwierćfinale rozprawiła się ale nie bez problemów z Sabalenką 6:4, 6:7, 6:3. Z kolei Svitolina gładko pokonała Sevastovą 3:6, 2:6. Teraz spodziewam się bardzo wyrównanego pojedynku pomiędzy obydwiema paniami. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Ciężko moim zdaniem stwierdzić, choć wg bukmacherów faworytem jest Ashleigh Barty, co też raczej nie powinno dziwić. Svitolina widać bardzo dobrze czuje się na Florydzie, bo gra tutaj swój naprawdę bardzo tenis na wysokim poziomie. Dziś również liczę, że pokaże się z jak najlepszej strony i nie wykluczam nawet 3 setowego pojedynku. Dziś over 19,5 gema przy tak równorzędnych rywalkach nie powinien być trudny do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTA DEBEL MIAMI - półfinał 20:30

Mattek-Sands/Świątek - Aoyama/Shibahara

typ: Mattek-Sands/Świątek :minus:

@1.52 STS
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands radzą sobie rewelacyjnie w turnieju deblowym rangi WTA 1000 w Miami, gdzie odprawiają z kwitkiem kolejne rywalki. W półfinale polsko-amerykański duet zmierzy się z japońską parą Aoyama/Shibahara. Iga i Bethanie jak do tej pory przegrały zaledwie 10 gemów w turnieju! W ćwierćfinale pokonały gładko Ludmiłę Kiczenok i Jelenę Ostapenko 6:1, 6:4. Mamy półfinał! Ale nie wynik się liczy, tylko to, że gra z Bethanie to świetna zabawa – napisała Polka w mediach społecznościowych. Widać, że Polka i Amerykanka bardzo dobrze dogadują się na korcie a na dodatek panuje po między obydwiema świetna atmosfera. Bethanie wygrywała turnieje aż dziewięciokrotnie – 5 razy w deblu i 4 razy w mikście. Dziś stawiam, że parze Świątek/Mattek-Sands uda się wygrać i awansować do wielkiego finału. Polka już niejednokrotnie docierała do półfinału w deblu w turniejach rangi WTA. Jednak zawsze czegoś brakowało aby awansować do finału i wygrać cały turniej. Od tego roku gra ze znakomitą zawodniczką deblową Mattek-Sands, z którą gra sprawia jej przyjemność i liczę, że może to być dłuższa przygoda deblowa obu Pań okraszona na jednym zwycięskim turniejem.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - WTA - Charleston

Godz: 19:00
Spotkanie: Muguruza - Fręch
Typ: Muguruza poniżej 12,5 gema :plus:
@1.55 STS

 

Po meczach na kortach twardych przenosimy się teraz na nawierzchnie ziemną. W drugiej rundzie los nie był łaskawy dla naszej 23-letniej zawodniczki Magdaleny Fręch (WTA 159) i zagra z obecnie 13-stą rakietą na świecie Gabriną Muguruzą. Hiszpanka znakomicie rozpoczęła ten sezon. Dotarła do 1/8 finału AO, gdzie odpadła z dwójką światowego rankingu Naomi Osaką. Następnie dotarła do finału w Doha, gdzie uległa P. Kvitovej. W Dubaju Muguruza wygrała cały turniej a w Miami uległa w 1/8 finału z późniejszą finalistką Bianką Andreescu. Polka niestety w tym sezonie gra bardzo słabo. Odpadła ona w 2 rundzie ITF Altenkirchen z Zanevską (WTA 234). Następnie po przejściu kwalifikacji w WTA Lyon odpadła w pierwszej rundzie z Ferro (WTA 45). W WTA Doha odpadła już w kwalifikacjach i tak samo było w WTA St. Petersburg. W Charleston Fręch przeszła przez kwalifikacje i w pierwszej rundzie pokonała Min (WTA 217). Teraz przed nią dużo cięższe zadanie. Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że będzie to jedno z tych zadań raczej niemożliwych. Muguruza bowiem dysponuje bardzo mocnym serwisem oraz posyła bardzo szybkie piłki na drugą stronę a do tego jej gra kątowa również stoi na wysokim poziomie. Nie widzę tutaj żadnych szans dla naszej reprezentantki i przewiduję gładkie zwycięstwo Hiszpanki, która jak już bierze udział w jakimś turnieju to dochodzi w nim naprawdę daleko.

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
By Alibaba,

+50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tenis - WTA 250 - Hamburg (clay) 

Jastremska - Fręch

Typ: DW 2:0 :plus:

@2.65 STS

 

W Hamburgu na kortach ziemnych rozpoczął się 2 dni temu turniej rangi WTA 250. Do kobiecego touru wraca Dajana Jastremska. Jest ona najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju. Obecnie sklasyfikowana jest na 38. miejscu w rankingu WTA. Ciężko coś powiedzieć o jej formie, bowiem ostatni pojedynek rozegrała 9 listopada 2020 roku. Od tamtego momentu ciążyły na niej zarzuty o stosowanie dopingu. Trybunał jednak przyjął jej tłumaczenia i nie poniesie ona żadnej kary. Jedno jest pewne, że po takiej przerwie Ukrainka będzie głodna gry i będzie chciała się jak najlepiej zaprezentować. W pierwszej rundzie miała ona wolny los. W 1/8 finału zmierzy się z Magdaleną Fręch (WTA: 145). Polka w pierwszej rundzie pokonała 6:4, 6:4 Mielnikową (WTA: 183). Teraz czeka ją zdecydowanie cięższe zadanie. Jeśli Ukrainka nie zmarnowała tego czasu tylko rzetelnie przygotowywała się na powrót na korty to dziś powinna poradzić sobie z Polką i wygrać gładko w dwóch setach, na co kurs jest moim zdaniem bardzo zacny. 

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
By Alibaba,

+50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

WTA - Chicago 2 (kwalifiakcje)

Fręch - Mattek-Sands :minus:
TYP: Mattek-Sands
@ 3.20 FORTUNA

Magdalena Fręch to 23-letnia tenisistka, grająca głownie turnieje na poziomie ITF oraz Challenger. Oczywiście startowała w turniejach najwyższej rangi, lecz na kortach twardych w obecnym sezonie zawsze odpadała w kwalifikacjach. Teraz w finałowym pojedynku kwalifikacyjnym zmierzy się z Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka jest bardziej znana w grze deblowej, gdzie często występuje z naszą Igą Świątek. Czasem próbuje swoich sił również w grze pojedynczej. Ostatnio startowała na kortach twardych w Cleveland, gdzie dotarła do 1/8 finału, lecz musiała uznać wyższość Zhang (WTA:48) 4:6, 6:7. Mattek-Sands gra u siebie i bardzo dziwią mnie kursy wystawione na ten pojedynek. Ja oceniałbym tutaj szanse obu tenisistek po równo, dlatego gra w stronę Amerykanki, ponieważ widzę tutaj spore value jeśli chodzi o kurs.

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fręch - Li

Typ: Li :plus:

@1.57 STS

 

Młodziutka Amerykanka, bo zaledwie 21-letnia Ann Li, plasuje się już na 48. pozycji w światowym rankingu. Wygrała ona ostatnio swój pierwszy turniej rangi WTA na Teneryfie, gdzie w finale pokonała Osorio Serrano (WTA: 53) 6:1, 6:4. Był to jej do tej pory największy sukces, który napewno ją napędził i dodał ogromnej pewności siebie. Polka z kolei jest o dwa lata starsza od swojej dzisiejszej rywalki. Fręch ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach rankingowych w tym roku, lecz niższej rangi. Bowiem wygrała Challenger w Concord oraz turniej ITF w Pradze. Obydwie Panie mierzyły się już dwa razy i za każdym razem górą była Li. Pierw w 2019 w Concord (ITF) a następnie w 2020 w Charleston (ITF). Po raz pierwszy zmierzą się w turnieju najwyższej rangi lecz wynik i tym razem powinien być taki sam, czyli zwycięstwo Amerykanki. Mam tylko nadzieję, że Li nie da się we znaki zmęczenie, bowiem po odniesieniu swojego życiowego sukcesu miała tylko 3 dni przerwy przed obecnym turniejem. 

Edytowane przez Shadow89
Rozliczenie typu
By Gruby,

+50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...