Skocz do zawartości

ATP: Bukareszt; WTA: Bali


Mosquito

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BUKARESZT

 

bucharest08.jpg

 

Miejsce: Bukareszt, Rumunia

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $370.000

Strona oficjalna: www.bcropenromania.ro/eng/index.php

Ubiegłoroczny finał singla: (6)G Simon (FRA) d. (WC)V Hanescu (ROU) 4:6 6:3 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: (4)Marach/Mertinak d. (2)Garcia/Prieto 7:6(2) 7:6(8)

 

 

WTA - BALI

 

bali.jpg

 

Miejsce: Bali, Indonezja

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $225,000

Strona oficjalna: www.commbanktennis.com

Ubiegłoroczny finał singla: Lindsay Davenport (USA) d. (2)Daniela Hantuchova (SVK) 6:4 3:6 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: (3)Ji/S.Sun (CHN/CHN) d. Craybas/Grandin (USA/RSA) 6:3 6:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bukareszt - zapowiedź

 

Ostatni w tym roku turniej na kortach ziemnych rozgrywany dość nietypowo bo po tzw cyklu gier na twardych kortach w Stanach Zjednoczonych. Trudno więc spodziewać się tutaj wielkich gwiazd. Mimo tego bardzo dużym dla mnie zaskoczeniem jest start Richarda Gasquet'a, który będzie tutaj rozstawiony z numerem 1. Otrzymał od organizatorów dziką kartę co oznacza, iż sam zabiegał o ten występ. Zastanawiam się w jakim celu bo czas przenosić się do Azji. Mało tego...turniej w Rumunii jest jednym z najsłabszych jeśli chodzi o pulę nagród więc tym bardziej zastanawia mnie start Francuza. Być może to efekt porażki w 1. rundzie w Stanach. Nie wiem...

Tak czy inaczej Francuz zamierza w Bukareszcie pojawić się. Zobaczmy więc kogo spotka w pierwszych rundach i co może tutaj osiągnąć. W 1. rundzie zmierzy się z Oscarem Hernandezem.. i to nie będzie ławty mecz...oj nie. Hiszpan jest solidnym zawodnikiem na kortach ziemnych i naprawdę przyjemnie było popatrzeć na jego grę w Warszawie. Do drugiej rundy pewnie przebije się reprezentant gospodarzy Victor Crivoi i to on byłby wówczas rywalem dla kogoś ze wspomnianej dwójki Gasquet-Hernandez. W ćwiartce Francuza jest aż dwóch kwalifikantów ale wśród nich można znaleźć takie nazwiska jak Andujar, Volandri, Martin, Hartfield, Ramirez Hidalgo. Poza Gasquet'em rozstawionym graczem jest jeszcze Łotysz Ernest Gulbis ale on tu raczej kariery nie zrobi bo groźniejszym graczem jest na kortach twardych. Generalnie więc ta ćwiartka jest stosunkowo 'niepewna' i tak nadobrą sprawę ciężko teraz wyrokować kto kogo pokona nie znając pełnych par. Idziemy dalej w dół drabinki....

Nicolas Almagro - turniejowa trójka. Tego pana widzę jako finalistę. Pierwsza runda to pojedynek z Maximo Gonzalezem. W kolejnej ktoś z dwójki Garcia Lopez-Zverev (obaj raczej ze wskzaniem na korty twarde). Trzecia runda to Carlos Moya a może jakiś kwalifikant.

W trzeciej ćwiartce mamy kilku mocnych 'ziemniaków'. W pierwszej rundzie będziemy tam mieli dość ciekawe zestawienie Hanescu-Vassallo Arguello. W drugiej rundzie ktoś z tej dwójki zagra pewnie z Jose Acasuso, możliwy jest też pojedynek Mathieu-Chardy. Francuza Mathieu w 3. rundzie powinniśmy zobaczyć. Bardzo możliwe, że zagrałby tam z 'gospodarzem' Hanescu.

Czas na ostatnią część turniejowej drabinki. Baardzo fajny meczyk w pierwszej rundzie. Granollers-Starace. Vamoos Potito!! Poza tym Serra-Devilder...też ciężki mecz do typowania. Obrońca tytułu sprzed roku Gilles Simon zagra w 1. rundzie z Korolevem. Francuz po dobrym występie w Stanach zmienia nawierzchnię. Czy to się nie odbije 'czkawką'? Zobaczymy... Nie ukrywam...kibicuję Włochowi Starace i 3. runda jest całkiem realna. Przy sprzyjających okolicznościach czyli słaba postawa Simona półfinał też zdaje się być w zasięgu Starace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirez Hidalgo R. - Crivoi V. typ 2 - 1,85

 

To już nie jest ten Ramirez co dwa, trzy sezony temu, kiedy to nawiązywał walkę z bardzo solidnymi zawodnikami, sam do tych nawet solidnych się zaliczając. Teraz grywa w challengerach z różnym skutkiem. Zasadniczo to samo można powiedzieć o jego dzisiejszym rywalu, który nigdy wielkim zawodnikiem nie był, ale pokonał ostatnio takich graczy jak Brzezicki, Volandri czy Ch. Rochus. Co zdecyduje? Ano pewnie to, że Rumun gra przed własną publicznością w turnieju bardzo pomniejszej rangi. W Unibet kurs 2,04.

 

Gulbis E. - Gabashvili T. typ 1 - 1,30

 

Gulbis jest nierówny, ciężko zawsze wyrokować jego wyniki. Ale jednak gra i pokonuje ścisłą światową czołówkę. Gabashvili to po pierwsze niezrównoważona psychika, a po drugie tylko i wyłącznie serwis. Na Gulbisa, nawet gdy ten nie będzie miał chęci do gry to jednak trochę za mało.

Fyrstenberg M./Matkowski M. - Perry T./Zverev M. typ 1 - 1,30

 

Perry/Zverev nie grywają razem, natomiast polska para czyni to regularnie. A zgranie w deblu to 80% sukcesu. Dla mnie Polacy są tu zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu, no chyba że para Martinak/Polasek namiesza.

 

Volandri F. - Cruciat A. typ 1 - 1,35

 

Volandri przebudził się ostatnimi czasy. Pokonał takich graczy ziemnych jak Hernandez, Starace, Montanes. O tym Rumunie nic właściwie nie wiem, po wynikach widzę, że nic specjalnego. Dla mnie 2:0 dla Włocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirez Hidalgo R. - Crivoi V. typ 2 - 1,85 :t:

Gulbis E. - Gabashvili T. typ 1 - 1,30 :n:

Fyrstenberg M./Matkowski M. - Perry T./Zverev M. typ 1 - 1,30 :t:

Volandri F. - Cruciat A. typ 1 - 1,35 :n:

 

 

Simon G. - Moya C. typ 2 - 2,10

 

Mocno na czuja %-) , ale według mnie kursy powinny być wystawione dokładnie odwrotnie, czyli to Carlos powinien byc faworytem. Widziałem Hiszpana w meczu z Gasquetem, a zasadniczo jeden set tego spotkania. Powiem tak: "szału nie było", ale wyglądało to całkiem solidnie. Ryszard trochę pomógł Carlosowi wygrać to spotkanie, ale momentami Hiszpan grał naprawdę solidny tenis. Na tyle solidny, iż na Simona powinno wystarczyć. Francuz generalnie w ogóle nie pasuje mi do cegły. Nie widze go na tej nawierzchni. Zdecydowanie bardziej pasuje mi na szybkie korty trawiaste, a jednoznacznie się kojarzy z nawierzchnią dywanową. Natomiast Moya i cegła to wygląda na bardzo dobre dopasowanie. Poza tym z okazji tej, że to mecz finałowy za Carlosem przemawia zdecydowanie większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...