Skocz do zawartości

Pozostałe ligi, mecze towarzyskie, kwalifikacje, turnieje oraz puchary 2020/2021


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Już dzisiaj w Czechach rozpoczynają się półfinałowe rywalizacje mężczyzn. Zgodnie z oczekiwaniami pary półfinałowe tworzą cztery najlepsze drużyny sezonu regularnego. Zwycięzca sezonu regularnego Karlovarsko zmierzy się z czwartą Pragą, a drugie Ceske Budejovice zmierzą się z trzecim Libercem.

O ile Karlovarsko, Budejovice i Praga dosyć łatwo pokonali swoich pierwszym rywali w play-offach kończąc rywalizacje w trzech meczach o tyle Liberec potrzebował do tego maksymalnej liczby pięciu meczów żeby zamknąć serię z szóstą w regularnym Ostravą. Dukla była nawet pod ścianą, bo przegrywali w serii już 1-2 i rywalizacja przeniosła się do Ostravy, ale kolejne dwa mecze wygrali jednak faworyci tej serii, w ostatnim meczu demolując już rywali.

Na pierwszy rzut oka w pierwszym półfinale Budziejovice - Liberec chciałem postawić coś w stronę gości ponieważ kursy są na nich dużo większe, a w sezonie regularnym te zespoły były blisko w tabeli, ogólnie pierwsza trójka się wyróżniała, dopiero potem kolejna Praga:

1. Karlovarsko 55 pkt 19-3 60-20

2. Czeskie Budziejowice 55 pkt 19-3 59-20

3. Liberec 51 pkt 16-6 56-28

Do tego miesiąc temu Liberec wygrał Puchar Czech eliminując w półfinale Budziejovice a w finale Karlovarsko i to na jego terenie, spore osiągniecie. Zrezygnowałem jednak z tego i pogram w kierunku gospodarzy ciekawe czy słusznie, bo co łatwo zauważyć po tabeli sezonu regularnego własne boisko jest w tej lidze sporym handicapem wystarczy spojrzeć na domową tabele:

1. Czeskie Budziejowice 11-0 33-4

2. Karlovarsko 11-0 33-5

3. Liberec 10-1 32-10

4. Prague 8-3 29-14

Na wyjazdach zespoły grają mniej skutecznie Liberec w lidze na ten przykład wygrał 6 meczów, a przegrał 5, stosunek setów 24-18. W bezpośrednich pojedynkach w Extralidze obu drużyn gospodarze meczów wygrywają nieprzerwanie od ponad 10 meczów i do tego robią to w większości przypadków dosyć wyraźnie wygrywając do zera lub tracąc góra jednego seta. Do tego Liberec w poprzedniej rundzie miał jednak problemy z Ostravą. Budziejovice w regularnym nie przegrali ani jednego meczu u siebie, w ćwierćfinale również wygrali serie 3-0, a przy tym nie oddali rywalowi nawet jednego seta, choć trzeba przyznać, że rywal do trudnych nie należał, tak czy inaczej wygrali bardzo pewnie. Wygrywanie na własnym terenie w tej serii będzie bardzo potrzebne i myślę, że gospodarze bardzo będą pilnowali żeby u siebie wygrywać. Forma Budziejovic według mnie jest na tyle wysoka że stać ich żeby dzisiaj wygrać w góra 4 setach z Duklą.

Ceske Budejovice (-1.5 seta) @1.77 :minus: Betfan godz. 18.00

 

W drugim półfinale niestandardowo skieruje się w stronę teoretycznie słabszej Pragi. Karlovarsko w poprzedniej rundzie wygrało w serii 3 do 0, ale jednak w każdym meczu seta co najmniej tracili, w tym dwa razy u siebie z Kladnem, więc drużyną, która obecnie jest w gorszej formie niż Praga, więc i Prażan stać żeby seta w Karlowych Warach wygrać. Praga ostatnimi czasy nieźle się spisuje, gra skutecznie zarówno w lidze jak i słabszych rozgrywkach europejskich. W ramach Challenge Cup Praga doszła aż do półfinału, gdzie ostatecznie przegrała z tureckim Ziraatem Bankasi ale dopiero po złotym secie w Turcji, u siebie Praga wygrała 3:0. Całkiem niezłe osiągniecie jak na ta drużynę. W ćwierćfinale w pokonanym polu pozostawili Usti wygrywając kolejno 3-1, 3-2 oraz 3-0. Faworyt tej pary jest jeden i jest nim Karlovarsko, ale moim zdaniem stać Pragę żeby co najmniej seta dzisiaj wygrali, bo że zrobią to gospodarze jestem jeszcze bardziej przekonany.

Powyżej 3.5 seta @1.64 :minus: Betfan godz. 20:20 wszystko na odwrót :puk:

Edytowane przez #10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...