Skocz do zawartości

Narciarstwo Alpejskie 2020/2021


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Pierwsze w sezonie męskie zawody alpejskiego Pucharu Świata odbyły się w Soelden. W Austrii triumfował Norweg Lucas Braathen przed Marco Odermattem i prowadzącym po pierwszym przejeździe Gino Caviezelem. Braathen i Gino Caviezel, młodszy brat bardziej znanego Mauro, po raz pierwszy w karierze stanęli na podium zawodów PŚ. 20-letni Norweg po pierwszym przejeździe był piąty, ale w drugim uzyskał drugi czas i wygrał całe zawody. Szybciej od niego pojechał tylko Odermatt, dzięki czemu awansował z siódmego miejsca na drugie. Z powodu zbyt niskiego miejsca w rankingu nie mógł wystartować zgłoszony wcześniej Michał Jasiczek. Na opublikowanej przed zawodami najnowszej liście rankingowej FIS spadł ze 150. na 154. miejsce, a prawo startu ma czołowa "150". W sobotę w Soelden sezon zainaugurowały alpejki. W slalomie gigancie najlepsza okazała się Włoszka Marta Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu. Pierwszy pucharowy weekend nie był udany dla Austriaków, którzy w poprzednim sezonie nie zdobyli żadnego trofeum. Ani w sobotę, ani w niedzielę reprezentantom tej alpejskiej potęgi nie udało się znaleźć w dziesiątce. Z powodu pandemii COVID-19 zawody w Soelden odbywały się bez udziału publiczności. Wyniki slalomu giganta w Soelden: 1. Lucas Braathen (Norwegia)            2.14,41 (1.08,37/1.06,04) 2. Marco Odermatt (Szwajcaria)          2.14,46 (1.08,44/1.06,02) 3. Gino Caviezel (Szwajcaria)           2.14,87 (1.08,13/1.06,74) 4. Alexis Pinturault (Francja)          2.14,90 (1.08,28/1.06,62) 5. Henrik Kristoffersen (Norwegia)      2.14,97 (1.08,23/1.06,74) . Loic Meillard (Szwajcaria)           2.14,97 (1.08,41/1.06,56) Klasyfikacja generalna slalomu giganta: 1. Lucas Braathen (Norwegia)          100 pkt 2. Marco Odermatt (Szwajcaria)         80 3. Gino Caviezel (Szwajcaria)          60 4. Alexis Pinturault (Francja)         50 5. Henrik Kristoffersen (Norwegia)     45 . Loic Meillard (Szwajcaria)          45 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

21.11.2020 10:15 LEVI Slalom - Kobiety (Finlandia)

 

242541.jpg


Mikaela Shiffrin wygra 2,00 Fortuna:n:2 0,15 za Vlhovą :bz:

Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata kobiet we fińskim Levi. No i wracamy z moim ulubionym zimowym sportem do typowania. Na pierwszyy rzut zawody kobiet, bedzie to drugi konkurs w wykonaniu pań bowiem startowały już w gigancie w austriackim Solden, gdzie wygrała Włoszka Marta Bassino przed swoją rodaczką a zarazem tryumfatorką poprzedniej edycji pucharu świata czyli Federicą Brignone, podium uzupełniła Słowaczka Petra Vlhova. Nie ma co tu jednak porównywać giganta do slalomu bo to zupełnie inne konkurencje. Wracając do konkursu moją faworytką do wygranej będzie nie kto inny niż dominatorka w slalomie czyli Mikaela Shiffrin. Amerykanka poprzedni sezon zakończyła przedwcześnie bo na początku lutego dając możliwość wygranej w generalce Federice Brignone, powód jej absencji w pozostałej części sezonu był dość istotny gdyż zmarł jej ojciec. Co do samych zawodów w Levi to Mikaela bardzo lubi tą trasę wystarczy, że powiem, iż wygrywała tu w 2016, 2018 i 2019 roku, w 2017 była druga za Petrą Vlhovą. Ja tu stawiam na wygraną Shiffrin, choć zdaje sobie sprawę, że to pierwszy tegoroczny slalom więc może być róznie, to jednak sądzę, że Amerykanka jest głodna wygranych i pokaże na co ją stać.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

ZAGREB Slalom - Mężczyźni (Chorwacja) 06.01.2021 12:15

275719.jpg

Henrik Kristoffersen wygra 5,00 Betclic:n:10-ty

Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w chorwackim Zagrzebiu. Zapowiadają nam się bardzo ciekawe zawody o wygraną bowiem powalczą Norweg Henrik Kristoffersen, Francuż Clement Noel, Szwajcar Ramon Zenhaeusern oraz być może Alexis Pinturault. Po zakończeniu kariery przez Hirschera slalom stał się znacznie ciekawszy bowiem nie ma już jendego dominatora a dla każdego kibica jest to znacznie lepsze rozwiązanie bo po prostu lepiej się to ogląda nie skazując od razu kogoś na wygraną. Co do jutrzejszego konkursu to ja osobiście skłaniam się tu ku wygranej dla Henrika Kristoffersena, choć nie przypominam sobie aby Norweg kiedyś tu wygrywał. Jednak to właśnie Heniek wygląda najbardziej solidnie, w tym sezonie wygrał już slalom w Madonna di Campiglio, był też szósty w Alta Badia oraz zanotował drugie miejsce w slalomie równoległym w austriackim Lechu. Wiadomo typ dość ryzykowny ale warty próbowania, Norweg nie jest byle jakim zawodnikiem, a wręcz przeciwnie jest jednym z bardziej doświadczonych alpejczyków w całej stawce i to może tylko zaprocenotwać. 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08.01.2021 10:15 ADELBODEN Slalom Gigant - Mężczyźni (Szwajcaria)

213561.jpg

Alexis Pinturault wygra 5,00 Fortuna:t::t::t:

 

Zapraszam na konkurs slalomu giganta w ramach pucharu świata mężczyzn w szwajcarskim Adelboden. Według buków faworytami do walki o wygraną są Szwajcar Marco Odermatt oraz Francuz Alexis Pinturault i nie ma co się temu dziwić gdyż póki co to właśnie oni w tym sezonie giganta spisują się po prostu najlepiej. Żeby nie słaba forma Heńka Kristoffersena to stawiałbym właśnie na niego, w tej sytuacji skieruję się tu ku Pinturaultowi, który na chwilę obecną wygląda najstabilniej. Alexis wygrywał tu przed laty w 2017 roku, rok później trzeci, czy w 2019 czwarty tuż za podium, jak widać trasa jak najbardziej mu leży. Jeżeli Francuz sam nic nie odwali to na spokojnie powinnien zawalczyć o wygraną.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09.01.2021 11:45 ST.ANTON Zjazd - Kobiety (Austria)

 

270889.jpg


Soffia Goggia wygra 3,75 Fortuna:t::t::t:

Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata kobiet w austriackim St.Anton. Jeżeli chodzi o sytuację w downhillu w tym sezonie alpejek jest ona dość wyrównana ale też rywalizacja skupia się na trzech zawodniczkach Włoszce Soffi Goggi, Szwajcarce Corinne Suter oraz Amerykance Breezy Johnson i to pomiędzy nimi trzema powinna rozegrać się walka zarówno o podium, jak i ostateczną wygraną. Po kilku latach a dokładniej po sezonie 2012/2013 wracają zawody w St.Anton, wówczas wygrywała tu Alice McKennis przed Danielą Merighetti, trzecie miejsce zajęła Anna Veith, każda z nich zakończyła już swoją kariere sportową. Z tych trzech faworytek na sobotnie zawody według mnie największe szanse na wygraną ma Włoszka Sofia Goggia, która to jak dla mnie jest najbardziej stabilna pod względem formy. 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.01.2021 10:30 ADELBODEN Slalom - Mężczyźni (Szwajcaria)

477708.jpg

Clement Noel wygra 4,75 Fortuna :n:tragiczny 2 przejazd i dopiero 8 miejsce

 

Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w szwajcarskim Adelboden. Gdyby nie bardzo słaby występ w Zagrzebiu Norwega Henrika Kristoffersena, to właśnie on by był moim faworytem do wygrnej w dzisiejjszym konkursie, jednak tam było widać, iż ma delikatną obniżkę formy przez co zajął dopiero dziesiąte miejsce. Jakby nie patrzył nadal będzie groźny ale raczej nie stać go dziś na wygraną. Kolejny faworytem buków jest Szwajcar Daniel Yule, który póki co jest bez formy i dziwi mnie tak spore stawianie na niego, ba mało tego w tym sezonie nie stał nawet na podium. Moim zdaniem dziś największe szanse na wygraną będzie miał Francuz Clement Noel, który błysnął w slalomie w Zagrzebiu notując pierwszy rewelacyjny przejazd po którym prowadził, fakt faktem w drugim przejeździe popełnił sporo błędów przez co spadł w ostatecznym rachunku praktycznie na koniec stawki, Jednak jeżeli dziś w pełni skupi się w obu przejazdach to powinien na spkojnie wygrać.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.01.2021 11:30 ST.ANON Super Gigant - Kobiety (Austria)

 

212712.jpg

Federica Brignone wygra 9,00 Fortuna:n:5-ta


Zapraszam na konkurs Super giganta w ramach pucharu świata kobiet w austriackim St.Anton. Jedyne w tym sezonie zawody super giganta we francuskim Val d'Isere wygrała Czeszka Ester Ledecká, drugie miejsce wtedy zajęła Szwajcarka Corinne Suter a na najnniszym stopniu podium uplasowała się Włoszka Frederica Brignone i to właśnie między nimi oraz oczyywiście tryumfatorką piątkowego zjazdu Soffią Goggią powinna rozegrać się walka o wygraną w dzisiejjszych zawodach. Buki w chwili obecnej faworyzują mocno Goggię jednak coś mi mówi że trochę się pomylą, fakta faktem wygra Włoszka ale wedłuug mnie będzie to tryumfatorka zeszłorocznego Pucharu Świata czyli Frederica Brignone, która póki co ostrożnie wchodziła w ten sezon. Pora więc aby bardzo doświadczona zawodniczka pokazała swoje możliwości notując pierwszą wygraną obecnego sezonu, zobaczymy jak jej podpasuje trasa i czy błyśnie dobrą dyspozycją.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12.01.2021 18:00 FLACHAU Slalom - Kobiety (Austria)

 

303642.jpg

 

Petra Vlhova wygra 2,00 Fortuna:n:4-ta przebudzenie Shiffrin


Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata kobiet w austriackim Flachau. Po nieco słabszej niedzieli w moim typowaniu dziś spodziewam się jednak trafienia tak jak powinno być. Przed nami bardzo interesujące zawody, główną faworytką do wygranej wydaje się być Słowaczka Petra Vlhova i w pełni się z tymm zgadzam. Petra w obecnym sezonie zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji slalomu gdzie wygrała cztery z pięciu konkursów, notując słabszy start tylko w Semmering gdzie zajęła czwartą lokatę co i tak jest dobrym wynikiem, Vlhova dobrze radzi sobie również w tym sezonie w gigancie gdzie dwukrotnie już była trzecia. W rezultacie czego prowdzi ona również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W chwili obecnej nie widzę nikogo kto byłby w stanie jej zagrozić, Amerykanka Mikaela Shiffrin nadal nie odnalazła formy sprzed roku czy dwóch lat i nie pokazuje pełni tego na co ją stać, jest jeszcze Szwajcarka Michelle Gisin, jednak to nie ten poziom co Petra mimo tego, że w tym sezonie jedne zawody slalomu w Semmering wygrała. Na koniec wisienka na torcie co tym bardziej utwierdza mnie na bardzo dobry występ Vlhovej, wystarczy spojrzeć w historie jej startów we Flachau od razu się rzuci w oczy, że wygrywała tu już dwa razy z rzedu w 2019 i 2020 roku, tak więc trasa jak najbardziej jej tu leży i spodziewam się kolejnej wygranej.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.01.2021 09:30 FLACHAU Slalom - Mężczyźni (Austria)

336036.jpg

 

Linus Straßer wygra 7,00 Betclic:n:

Linus Straßer TOP3 2,50 Betclic:n:

 

Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Flachau. Dość nieoczekiwana zmiana w kalendarzu konkursów Pucharu Świata mężczyzn, gdyż zaody tutaj w ogóle nie były przewidziane, ba mało tego ostatni raz panowie startowali tu przeszło dziesięć lat temu w sezonie 2011/2012, z tamtego okresu nie ma już żadnego zawodnika czynnie biorącego udział w zawodach. Według buków faworytem do wygranej jest Francuz Clement Noel, w którym i ja ostatnio pokładałem nadzieję, jednak nie sądzę aby udało mu się wygrać, gdyż jest póki co strasznie nie stabilny, bowiem potrafi genialnie pojechać w pierwszym przejeździe aby w drugim totalnie całą swą przewagę nad resztą roztrwonić. Kolejnym w kolejce jest Austriak Marco Szwarz i on tu się wydaje już lepszym wyborem, w tym sezonie na cztery konkursy slalomu trzy raz był na podium, w tym ostatnio wygrał w Adelboden. No i pora na mojego faworyta a mianowicie Niemca Linusa Straßera, który rozgrywa chyba najlepszy sezon w karierze, w obecnej edycji wygrał już zawody slalomu w Zagrzebiu a ostatnio był drugi w Adelboden tuż za Szwarzem ze stratą ledwie 0.14 sekundy czyli przegrał o przysłowioowy czubek narty. To też liczę na kolejny dobry występ Niemca i oczywiście stać go na wygraną a kurs na to wyborny, oczywiście broni się również typ na podium dla niego z również bardzo przyzwoitym kursem.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.01.2021 11:00 KRANJSKA GORA Slalom Gigant - Kobiety (Słowenia)

 

242541.jpg

 

Mikaela Shiffrin wygra 4,75 Betclic:n:


Zapraszam na konkurs slalomu giganta w ramach pucharu świata kobiet w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Przed nami bardzo interesujące zawody i zapowiada się ciekawa walka o wygraną, którą stoczą conajmniej cztery zawodniczki dwie Włoszki Marta Bassino zwyciężczyni dwóch konkursów tego sezonu w slalomie gigancie, Frederica Brignone zeszłoroczna tryumfatorka Pucharu Świata, w tym sezonie dwukrotnie druga w tej konkurencji, oprócz nich powalczy również Słowaczka Petra Vlhova, która nieco obniżyła ostatnio loty oraz ta na, którą osobiście stawiam czyli Amerykanka Mikaela Shiffrin. Mikaela przebudziła się w ostatnich zawodach slalomu w austriackim Flachau, gdzie w dość dobrym stylu wygrała całe zawody. Amerykanka lubi tu startować wygrywała, tu już przed laty w 2018 i 2019 roku, oczywiście nie będzie to łatwe zadanie ale grzechem jest nie skorzystać z takiego kursu wystawionego na nią, wiedząc że wraca ona do swojej właściwej formy.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.01.2021 11:30 KITZBUEHEL Zjazd - Mężczyźni (Austria)

 

376741.jpg

 

Urs Kryenbühl TOP 6 3,50 Fortuna:n:kiepsko wyglądający upadek pod koniec toru


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Kitzbuehel. Na jutrzejszy downhill upatrzyłem sobie bardzo interesujący typ a mianowicie iż, Szwajcar Urs Kryenbühl znajdzie się w pierwszej szóstce zawodów. Urs rozgrywa obecnie najlepszy sezon w swojej karierze, gdzie do tej pory dwukrotnie meldował się na trzecim stopniu podium we francuskim Val d’Isère oraz włoskim Bormio, co więcej właśnie tutaj nie wiele brakło i by nawet wygrał bowiem stracił ledwie 0,06 sekundy do zwycięzcy. Jedyne słabsze zawody zanotował we włoskim Groden gdzie był dopiero dwudziesty czwarty. Jeżeli pojedzie w pełni skoncentrowany i na sto procent swoich możliwości to bez problemu znajdzie się w pierwszej szóstce tych zawodów. 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.01.2021 11:30 KITZBUEHEL Zjazd - Mężczyźni (Austria)

 

232987.jpg

 

Matthias Mayer wygra 7,00 Fortuna:n:drugi 0,16 straty


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Kitzbuehel. Co do ewentualnego zwycięzcy tych zawodów buki faworyzują Austriaka Vincenta Kriechmayra co mnie trochę dziwi gdyż onz decydowanie bardziej woli zawody supergiganta niżeli downhillu, kolejnym jest bardzo doświadczony Szwajcar Beat Feuz, który mimo to, że przede wszystkim zjazdy są jego mocną stroną to jednak w tym sezonie prezentuje się przeciętnie, następnym według buków jest Włoch Dominik Paris i jeszcze przed rokiem w pełni bym się z tym zgodził jednak on dopiero wraca po ciężkiej kontuzji i z tego względu nie stawiałbym na jakąś zwyżkę formy w jego wykonaniu. A według mnie największe szanse na wygraną jutrzejszych zawodów powinien mieć Austriak Matthias Mayer, który błysnął ostatnio dyspozycją w Bormio gdzie nie miał sobie równych, mało tego wygrał on również tutaj przed rokiem, co dobrze wróży przed jutrzejszymi zawodami. Tak więc stawiam na jego kolejną wygraną. 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.01.2021 10:00 CRANS-MONTANA Zjazd - Kobiety (Szwajcaria)

 

270889.jpg

 

Soffia Goggia wygra 2,50 Fortuna :t::t::t:


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata kobiet w szwajcarskiej Crans-Montana. Głównymi faworytkami do walki o wygraną w jutrzejszych zawodah będą oczywiście liderka downhillu Włoszka Sofia Goggia oraz Szwajcarka Corinne Suter. Według mnie a w sumie i według buków większe szanse ma Soffia, nie ma co się temu dziwić, gdyż w tym sezonie wygrała już dwa razy w Sankt Anton oraz Val d’Isère, gdzie rónież była druga tuż za Corinne. W zeszłym roku wygrała tu dwukrotnie Lara Gut-Behrami przed Corinne Suter, a to tylko dlatego, że Goggia po prostu tu nie startowała. Inaczej wyglądała sytuacja w 2019 roku gdzie to właśnie Włoszka stała na najwyższym stopniu podium. Patrząc na obecną formę bardzo dużo wskazuje na kolejną wygraną Soffi i tak też stawiam. 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23.01.2021 10:00 CRANS-MONTANA Zjazd - Kobiety (Szwajcaria)

 

270889.jpg

 

Soffia Goggia wygra 2,20 Fortuna:t::t::t:


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata kobiet w szwajcarskiej Crans-Montana. Włoszka nie pozostawiła żadnych złudzeń podczas sobotniego downhillu i w bardzo dobry stylu odniosła kolejną wygraną. Naet nie będę się tu jakoś bardzo rozpisywał czy coś po prostu stawia na jej kolejne pierwsze miejsce i dublet w Crans Montanie , przy jej obecnej dyspozycji nie widzę nawet innej możliwości, musiałaby sama z siebie coś totalnie spartolić a ostatnimi czasy jej się to nie zdarzało. Kurs na to dalej zachęcający więc warto pograć.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24.01.2021 10:20 KITZBUEHEL Zjazd - Mężczyźni (Austria)

 

232987.jpg

 

Matthias Mayer wygra 4,00 Fortuna:n:trzeci


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Kitzbuehel. Konsekwentnie idę tu w stronę Austriaka, któremu nota bene zbarakło bardzo nie wiele w sobotnich zawodach bowiem stracił tylko 0,16 do zwycięzcy Szwajcara Beata Feuza. Wiadomo na pewno nie będą to łątwe zawody ale jak najbardziej Matthiasa jest stać na to aby zameldował się na pierwszej pozycji. Sobotnie zawody nie dla każdego zakończyły się tak jak by chcieli najpierw groźny upadek miał Ryan Cochran-Siegle. Amerykanin przeleciał przez siatki zabezpieczające jeden z zakrętów. Później fatalnie wyglądający upadek miał Szwajcar Urs Kryenbühl, który przed metą jechał z prędkością około 150 kilometrów na godzinę i na finalnej części trasy stracił kontrolę nad nartami po przejeździe przez ostatnie wzniesienie.  Szwajcar przez kilkanaście minut był na miejscu opatrywany przez służby ratunkowe, a ostatecznie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Eksperci są zgodni, wypadek nie miał miejsca z jego winy. To też organizatorzy są pod ogromną krytyką za przygotowanie trasy. Wracając do typu miejmy nadzieję, że jutro takie akcje nie będą miały miejsca i wszytko przebiegnie tak jak należy a wygra mój faworyt Matthias Mayer.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.01.2021 10:30 KRONPLATZ Slalom Gigant - Kobiety (Włochy)

 

345933.jpg

 

Marta Bassino wygra 2,10 Betclic:n:tylko trzecia


Zapraszam na konkurs slalomu giganta w ramach pucharu świata kobiet we włoskim Kronplatz. Według buków zdecydowaną faworytką do wygranej jest Włoszka Marta Bassino, nie może to dziwić bowiem prowdzi ona w klasyfikacji giganta, ba mało tego jest czwarta w klasyfikacji generalnej alpejek. Marta ten sezon już może zaliczyć jako najlepszy w swojej karierze, młoda Włoszka wygrała w tym sezonie cztery z pięciu zawodów jeżeli chodzi o giganta, nie pykło jej tylko drugiego dnia podczas zawodów we francuskim Courchevel, gdzie na własne życzenie nie ukończyła trasy, wówczas wykorzystała to Mikaela Shiffrin, która wygrała. Ostatni raz zawodniczki gościły tu w 2019 roku, wtedy wygrała Mikaela Shiffrin, przed Francuzką Tessą Worley i oczywiście Martą Bassino. Na dzień dzisiejszy ani Mikaela, ani Tessa nie są w optymalnych formach, więc jeżeli Marta sama nie popełni żadnego błędu to powinna bezproblemowo wygrać.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.01.2021 17:45 SCHLADMING Slalom - Mężczyźni (Austria)

 

275719.jpg

 

Henrik Kristoffersen wygra 17,00 Fortuna:n:10-ty

Henrik Kristoffersen TOP3 5,00:n:

Henrik Kristoffersen TOP6 2,00:n:


Zapraszam na konkurs slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Schladming. Według buków główny bój o wygraną powinni stoczyć Austriak Marco Szwarz z Francuzem Clementem Noelem, o ile Marco pokazuje w miarę stabilną formę to już Noel startuje mocno w kratkę notując bardzo dobry pierwszy przejazd aby drugi totalnie popsuć. Ja jednak osobiście celuje jutro w bradzo duża niespodziankę a mianowicie, iż wygra Norweg Henrik Kristoffersen. A czemu tak sądzę to bardzo proste, mimo, że Heniek nie jest w jakiejś hura formie to jednak potrafi na trasach, które mu bardzo leżą pokazać się z tej swojej lepszej strony a, że Schladming to prawie jego królestwo, jak dla mnie on tu mocno powalczy o wygraną, warto tylko wspomnieć, że był tu już pierwszy w 2017 i 2020 roku, w 2018 roku był drugi za ówczesnym dominatorem slalomu czyli Marcelem Hirscherem, jedyny słabszy występ zanotował tu w 2019 roku gdzie nie ukończył drugiego przejazdu i nie został wbec tego sklasyfikowany, gdyby nie jego błąd w tamtejszym przejeździe na bank byłby na podium gdzie po pierwszej rundzie był piąt z bardzo niewielką stratą do podium. Tak więc jutro liczę na mocne przebudzenie Heńka i nawet jego wygraną w kurs na to bajeczny, choć podium i pierwsza szóstka dla niego również się bronią.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

05.02.2021 11:30 GARMISCH PARTENKIRCHEN Zjazd - Mężczyźni (Niemcy)

 

213429.jpg

 

Beat Feuz wygra 3,75 Fortuna:n:2


Zapraszam na konkurs zjazdu w ramach pucharu świata mężczyzn w niemieckim Garmisch Partenkirchen. W dzisiejszych zawodach główną walkę o wygraną powinni stoczyć Austriak Matthias Mayer oraz Szwajcar Beat Feuz czyli jakby nie patrzył, dwóch najlepszych alpejczyków w tym sezonie, jeżeli chodzi o downhill. Według buków ale i też mnie, minimalnie lepszy powinien okazać się Szwajcar, ktry w ostatnich zawodach w zjeździe w austrackim Kitzbuhel, zanotował dublet wygrywajac dwa dni z rzęd, były to jego premierowe wygrane na tamtejszych trasach, gdzie do lat to mu się nie udawało, notując tam tylko drugie miejsca. Na dzień dzisiejszy Beat wygląda dość statbilnie, pod kątem formy, jeżeli pojedzie w pełni swoich możliwości i waruki będą dla każdego równe to spokojnie to wygra. Szwacar wie jak to się robi gdyż wygrywał tu już w 2018 roku.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...