Skocz do zawartości

Biathlon 2020/2021


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

Trochę czasu jest to można rozdziewiczyć temat %-) 

Zerkając na pierwsze zawody sezonu postanowiłem przyjrzeć się bliżej Sebastianowi Samuelssonowi. Szwed w porównaniu do poprzedniego sezonu poprawił się zdecydowanie , jest o wiele szybszy oraz pewniejszy na strzelnicy (z 80% na 90% skoczyła skuteczność). Sam przyznaje, że czuje się świetnie, zmienił sposób przygotowania do sezonu i teraz widać tego efekty. Kondycyjnie i na trasie wygląda świetnie, co potwierdził w ostatni weekend na ostatnich dwóch okrążeniach biegu pościgowego w Kontiolathi. Dzisiaj spodziewam się powtórki z rozrywki. Szwed rusza z piątej pozycji, , czy któryś z zawodników, których ma przed sobą rzuca się w oczy do stawiania w parze z nim na Samuellsona ? Na pewno Fabien Claude. Francuz biegowo również w wyśmienitej formie, ale na strzelnicy mniej pewny, w biegach pościgowych w poprzednim sezonie sporo pudeł. Strata Szweda do Claude to 15 sekund, biegowo powinno być równo, ale przy 20 strzelaniach spokojniejszy jestem o lepszy wynik Samuelssona. 

 

Claude Fabien - Samuelsson S.  2  1.84  Fortuna :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ostatni dzień Mistrzostw Świata w Pokljuce i biegi ze startu wspólnego przed Nami. Obserwując wczorajsze sztafety można było zauważyć spore zmęczenie u niektórych zawodniczek i chyba warto postawić dzisiaj przeciwko Juli Simon. Kursy przeciwko tej zawodniczce ładne z racji tego, że Julia na papierze znajduje się w gronie zawodniczek, które powinny się dzisiaj bić o medale, między innymi dlatego, że Francuzka wygrała dwa ostatnie biegi ze startu wspólnego w Pucharze Świata. Ja jednak szukam zawodniczek, na które warto postawić przeciwko Simon, Julia wczoraj męczyła się strasznie na trasie, fizycznie wyglądała bardzo słabo, a dzisiejszy bieg należy do intensywnych i myślę, że przy tempie jakie narzucą niektóre rywalki, to Simon nie będzie się liczyć. Sporo opcji h2h do wyboru, ale stawiam na Davidovą, Czeszka pewniejsza na strzelnicy (a ma trochę kręcić wiatr, u Panów w okolicach 15 powinny być już lepsze warunki), fizycznie wygląda lepiej, lubi starty wspólne.

Davidova M. - Simon J.  1  1.84  :t:

 

Idąc tym tropem myślę, że można szukać rywalek po lepszych kursach przeciwko Simon np. na Hinz, Niemka przede wszystkim co może mieć dzisiaj spore znaczenie dużo skuteczniejsza na strzelnicy, biegowo tragicznie nie odstaje, a wczorajszy medal może dodać skrzydeł Niemkom w ostatnim występie MŚ. 

Simon J. - Hinz. V  2  3.15  :t:

 

Jeszcze myślę warto zwrócić uwagę na Naszą reprezentantkę. Monika wczoraj dobrze wyglądała na trasie, ogólnie całkiem nieźle spisuje się na tych mistrzostwach. Polka lubi biegi ze startu wspólnego, potrafi mądrze rozłożyć siły i przy dobrym strzelaniu, które będzie dzisiaj kluczowe o dobry wynik jestem dziwnie spokojny i myślę, że miejsce w 15 to spokojnie do osiągnięcia, a i 10 nie powinna być problemem. Czy coś więcej ? Osobiście mocno wierzę i jakieś przeczucie na to jest, pierwsza szóstka, a może nawet... :) 

Bieg Masowy - Kl. końcowa 

Hojnisz M.  1-15  1.65  :n:

                   1-10  2.80  :n:

                   1-6    5.50  :n:

  Fortuna

Edytowane przez poozon
By Alibaba,

2x50
+100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed Nami niedzielne biegi pościgowe w czeskim Nowym Mieście:

 

U Pań bez przekonania dzisiaj do żadnej z zawodniczek warto chyba kierować się w stronę Lisy Vittozzi. Włoszka ostatnio wygląda na prawdę nieźle, widać, że forma jest, w parze z Dzhima, do której traci na starcie niecałe 6sek. nie jest faworytką, ale myślę, że warto ten jeden ran zaufać Włoszce. Ukrainka niezbyt dobrze czuje się w pościgach, lubi pudłować. Fakt , wiem, że Lisa też nie jest pewniakiem na strzelnicy, szczególnie w pozycji leżącej i potrafi rozrzut mieć ogromny, ale jakoś dzisiaj przeczucie mówi, że przy tempie jakie narzuci Tiril Eckhoff to będąca moim zdaniem w lepszej formie Vittozzi poradzi sobie i będzie wyżej od Dzhimy nawet jeśli obie zawodniczki będą pudłować. 

Juliya Dzhyma - Lisa Vittozzi  2  2.25  Totalbet  :n:

 

Jeśli chodzi o mężczyzn to ciekawie wygląda sytuacja w czołówce, powinna być bardzo wyrównana rywalizacja do końca. Ja na pewno idę dzisiaj w kierunku Quentina Fillon Maillet. Francuz jest w dobrej formie, wczoraj bardzo dobrze biegowo wyglądał na trasie, szybszy od Niego z czołówki był tylko J. Boe. Quentin lubi biegi pościgowe, zawsze można być spokojnym o jego postawę w tego typu zawodach, radzi sobie z presją na strzelnicy i dzisiaj myślę, że powalczy o podium. W parze ze swoim rodakiem Jacquelinem myślę, że nie będzie miał problemów większych. Panowie startują praktycznie z podobną stratą do lidera, ale Fillon Maillet we wczorajszym sprincie miał jedną karną rundę więcej. Stawiam na starszego z Francuzów. Quentin jest o wiele szybszy i pewniejszy na strzelnicy. Do tego myślę, że w poszukiwaniu wyższego kursiwa można próbować podium Fillon Mailleta.

Fillon Maillet Q. - Jacquelin E.  1  1.67  Fortuna  :t:

Fillon Maillet Q.  kl. końcowa  1-3  3.00  Fortuna  :n:

 

Zerkając jeszcze na dalsze pozycje po wczorajszym sprincie i biorąc pod uwagę dzisiejsze warunki pogodowe, a ma wiaterek kręcić, szczególnie w godzinach popołudniowych warto chyba w jakiś ciekawych parach postawić bez zaskoczenia na Edera. Myślę, że dzięki dobrej skuteczności na strzelnicy przy niełatwych warunkach Austriak może awansować sporo i właśnie na niego stawiam w parze z Eliseevem. Rosjanin co prawda jest szybszy od doświadczonego Simona, ale przy 4 strzelaniach potrafi i lubi pudłować, więc spodziewam się przynajmniej o 1 pudło więcej Eliseeva od Edera, który startuje dodatkowo z 11 sek. przewagi nad rywalem.

Simon Eder - Matvey Eliseev  1  1.50  TOTALbet / forbet :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...