Skocz do zawartości

Liga norweska 2008/2009


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon zasadniczy 2007/2008

 

1. Frisk/Asker 44 29 0 0 6 9 205:142 93

2. Valerenga Oslo 44 25 5 0 5 9 156:119 90

3. Sarpsborg Spar… 44 27 3 0 3 11 146:109 90

4. Storhamar 44 25 2 0 2 15 161:117 81

5. Comet Halden 44 18 9 0 5 12 148:125 77

6. Stavanger 44 20 4 0 4 16 135:117 72

7. Lillehammer 44 18 1 0 3 22 120:126 59

8. Furuset 44 10 5 0 3 26 108:147 43

9. Stjernen 44 7 4 0 3 30 94:174 32

10. Trondheim 44 5 3 0 2 34 114:211 23

 

Finał play off

 

Storhamar - Frisk/Asker 3:2OT

Frisk/Asker - Storhamar 1:5

Storhamar - Frisk/Asker 2:1

Frisk/Asker - Storhamar 7:1

Frisk/Asker - Storhamar 4:3OT

Storhamar - Frisk/Asker 3:2OT

 

Mistrzem Norwegii został Storhamar

 

Sezon 2008/2009 rusza 18 września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka słów przed rozruchem ligi ;)

 

Storhamar Dragons - mistrz kraju pozbył się kilku zawodników: kanadyjskiego centra Nathana Martz (20 goli) i szwedzkiego napastnika Linusa Stenssona (17 goli) a z obrony kanadyjczyka Chrisa Leinwebera (11 goli) oraz Martina Thelandera i Cato Ørbæka.

Zespół zasilił fiński napastnik Antti Hilden (LeKi, 15 goli) a obronę młody Andreas Hjelm (Södertälje SK, 6 goli).

 

Frisk Asker Tigers - rewelacyjny wicemistrz kraju zdecydowanie wzmocnił atak, sprowadzając zza oceanu Eliasa Godoya (CHL), i Marka Pandolfo (AHL) oraz szwedzkiego napastnika Alexandra Larssona (IF Sundsvall Hockey, 8 goli).

 

Valerenga – tutaj pozostał spory niedosyt, bo jak co roku byli kandydatem do mistrzostwa.

Zespół wzmocnił atak sprowadzając z Włoch snajpera HC Milano Blake Evansa (CAN), który w poprzednim sezonie strzelił 30 goli. Ponadto w składzie pojawił się Knut Henryk Spets (IK Nyköpings NH 90, 15 goli). Osłabienie ataku spowodował Evan Cheverie (11 goli) a z obrony ubyli: Kelvin Bolibruck (CAN, 5 goli) oraz Anders Myrvold i Mikko Saari.

 

Comet Halden – w miejsce Albina Lorentzona do zespołu dołączył obrońca Anders Hilt Jørgensen (Trondheim), a do ataku Cato Ørbæk (Storhamar).

 

Lillehammer – całkiem dobry poprzedni sezon, z zespołów dołu tabeli wypadli najlepiej. W zespole doszło do zmian głównie w ataku. Odeszli z niego Jari-Pekka Pajula (20 goli) i Jan Sochor (21 goli) a zasilił kanadyjski napastnik Tim Konsorada (ECHL).

 

Furuset – wzmocnienia stanowią Marius Andersen (13 goli w 2 lidze) i obrońca HV 71 Björn Gustafsson.

 

Stjernen – drużyna, która kolejny sezon zawiodła kibiców pozbyła się aż 9 zawodników, wprowadzając do składu napastników Jana Sochora (21 goli, Lillehammer) i Johana Olssona (9 goli, Nordsjelland Cobras) oraz obrońców: Johana Berggrena (Vasteras), Linusa Kjella (Djurgardens).

 

Nowa drużyna ligi Lørenskog poczyniła dużo zasileń zespołu sprowadzając spora ilość kanadyjskich zawodników a także szwedzkich i fińskich. Osobiście nie pamiętam tej drużyny z rozgrywek Elitserien w ostatnich latach, więc jej występy będą sporą niespodzianką.

 

 

Niestety nie udało mi się dotrzeć do informacji o ruchach transferowych pozostałych ekip ligi. Sparta Sarpsborg i Viking Stavanger nie będą zapewne słabeuszami w tym sezonie, więc uważam, że trzeba mieć na nie oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zestaw par na inaugurację sezonu i moje prognozy:

 

Comet-Stavanger 2.90 4.60 1.80

Frisk Asker-Lorenskog 1.45 4.70 4.80

Sarpsborg-Furuset 1.20 6.50 7.80

Storhamar-Lillehammer 1.55 4.80 3.80

Valerenga-Stjernen 1.45 4.80 4.65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inauguracja jakże dziwnej ligi norweskiego hokeja:)

 

Na tapete postanowiłem wziąść mecz Valerenga-Stjernen.

 

W zeszłym sezonie Valerenga zawiodła swoich fanów, nie zdołała sięgnąć po tytuł mistrzowski niestety. Wiec uważam, że na samym początku powini ruszyć do przodu i pnąć się ku górze:) innaczej ująć walić z gróbej rury :) Do zespołu dołączył HC Milano Blake Evansa (dzieki DREAM za wsawke poszli/przyszli) który troszke nastukła bramek w poprzednim sezonie. Drużyna przyjezdna troszke się wykruszyła oddajac aż 9 swoich zawodników a sprowadzając jedynie 4. Patrząc na H2H i na wynik wyjazdowych spotkać gości jaki wynosił tylko lub aż 4 wygrane na 22 spotkania rozegrane to nie wróży im najlepiej.Uważam że Valerenga na dobry poczatek sezonu powinna uporać się spokojnie z przeciwnikiem i nie zawieść swoich fanów już w pierwszym meczu.

 

Valerenga - Stjernen Typ 1 Kurs 1,55 (Expekt) :t: 6-1

Valerenga - Stjernen Powyżej 5.5 1,60 :t: 6-1

 

Ps. Moja pierwsza analiza wiec spokojnie ludziska bez nerwów :) Nie jestem expertem do pisania analiz tylko typerem :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09.2008 20:00

 

Frisk Asker-Lorenskog - typ 1 - k. 1.45 3:2

 

Pierwszy mecz w nowym sezonie i jest ciezko cokolwiek powiedziec o formie zespołów, jednak uważam, ze ten mecz moze sie potoczyc tylko i wyłacznie na korzysc gospodarzy. Dlaczego? Nie pamietam aby beniaminek w lidze norweskiej kiedykolwiek okazał sie silnym ( Manglerud Star, Furuset ) zespołem i zawsze beniaminek dostawal na poczatku mocno po 4 literach od elity, ktora niemal na stałe sie zadomowiła - zespoły z niższej ligi nawet te najlepsze dzieli przepasc z pierwsza liga.

 

P.S - małe sprostowanie - liga norwesta to GET LIGAEN a nie Elitserien (Szwecja) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kolejka GET LIGAEN

 

Na dzisiaj taka propozycja:)

20.09.2008 godzina 15.00

Stavanger - Storhamar

 

Mistrz norwegi jak i 4 drużyna sezonu zasadniczego nie zawiedli na inauguracje:) W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się osmiokrotnie gdzie h2h Storhamar wygrał 6-krotnie (przegrywając jedynie 2 spotkania w tym jedno dopiero w dogrywce na własnej tafli) ale na wyjazdach wygrał aż 3 z 4 spotkań. Troszke dziwi mnie kurs wystawiony przez buków na gości, no ale to dopiero początki zesonu wiec można tylko przypuszczać co się bedzie działo na lodowisku.

 

Propozycje:

Stavanger - Storhamar Typ 2 Kurs 2,95 (Expekt) :t: 1-3

Stavanger - Storhamar ponizej 5.5 goli Kurs 1,90 (Expekt) :t: 1-3

Stavanger - Storhamar 1 Tercja Typ X Kurs 2,65 :n: 1-2

Stavanger - Storhamar podwójna szansa Typ X2 Kurs 1,85 :t: 1-3

 

To sa propozycje ale uważam, że typ na podwójną szanse i wynik pierwszej tercji godny polecenia:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończenie drugiej kolejki GET LIGAEN

 

Propozycja

21.09.2008 - 17:00

Stjernen - Frisk/Asker 2.10 4.85 2.55 (Expekt)

 

Wice mistrz poprzedniego sezonu oraz 1 drużyna sezonu zasadniczego 2007/2008 zmierzy się z 9 drużyna poprzedniego sezonu zasadniczego :) Obie drużyny spotkały się w zeszłym zezonie 4 razy gdzie 3 razy wygrywał Frisk a raz w dogrywce dopiero Stjernen. Drużyna Stjernen nie zaczeła dobrze zezonu gdyż przegrała na inauguracje 1-6 z Valerengą. Frisk zaś troszke męczył się z beniaminkiem ligi Lorenskog wygrywając jedynie 3-2 na własnej tafli. Patrząc na zwykłe statystyki to wg mnie faworytem tego spotkania jest bez wątpienia Frisk i dzisiaj własnie stawiam na jego wygraną. Stjernen bedzie chciało się pokazać przed własna publicznością lecz patrząc na transfery jakie przeprowadzili to wiele nie osiagną w tym sezonie.

 

Moje propozycje sa następujące:

Stjernen - Frisk/Asker Typ 2 Kurs 2,55 (Expekt) :n: 6-1

Stjernen - Frisk/Asker powyżej 5,5 Kurs 1,55 (Expekt) :t: 6-1

Stjernen - Frisk/Asker 1 tercja Typ 2 Kurs 2,90 (Expekt) :n: 1-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorenskog - Stjernen typ: 1, kurs: 2,85

 

Typ ryzyka, ale nie bez szans.

Analizując przygotowania do tegorocznego sezonu wynika, że beniaminek dość poważnie podszedł do sezonu i wygrana na inaugurację z Comet (3-1) nie była dziełem przypadku. Mają dopiero dwa rozegrane mecze (przegrany wyjazd Frisk 3-2), więc trudno ocenić czy taka dyspozycja się utrzyma, czy też "zejdzie z nich powietrze".

Jakoś mniej pewnym zespołem wydaje się Stjernen, chociaż wygrana z Frisk/Asker (6-1) to spore zaskoczenie. Ze zmian w składzie nie wynika, aby stali się znów siłą jak to miało miejsce w sezonie 2005/2006.

 

Porównywanie bezpośrednich spotkań nie ma sensu, gdyż ostatnio spotkali się w 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wt 23/09/08 18:30 (CET)

 

Storhamar (-1.5) - Comet

typ: 1

Unibet :arrow:1.60

 

 

Absolutny pewniaczek, a przynajmniej nic nie zapowiada nawet rownej walki obu zespolow. Kolosalna roznica miedzy jednym a drugim teamem. Storhamar Dragons, jeden z glownych potentatow do mistrzostwa w lidze norweskiej, ktorej rozgrywki niedawno rozpoczeto, po dwoch meczach na czele tabeli i szybko go stamtad nie zrzuca %-) Wielu znawcow hokeja w Polsce porownuje ich pozycje do Detroit w NHL - jednym slowem panowanie :) co wcale nie znaczy, ze nie traca punktow. Ale dzis do hali mistrzow Get Ligaen 2007-08 przyjezdza slabiutki zespol z dolu tabeli.

 

Comet Halden, nie chce przesadzic, ale dla mnie bez watpienia najgorszy zespol ligi norweskiej. Zlal ich nawet beniaminek Lorenskog (1:3), a wczesniej, w pierwszej kolejce Stavanger na ich wlasnym lodzie (1:4) - dla porownania Storhamar zaraz po tym meczu pokonal na wyjezdzie Stavanger 3:1. W poprzednim sezonie mieli male problemy kadrowe i finansowe, z ktorych chyba nie udalo im sie do konca wyjsc. Slaba skutecznosc w ataku i dziurawa defensywa chyba najlepiej opisuje ich dotychczasowa gre. A na dzisiejszych gospodarzy podziala to jak plachta na byka.

 

Jeszcze dla rozwiania wszelkich watpliwosci ostatnie spotkania miedzy tymi druzynami (na lodzie Storhamar):

 

20/01-08 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 2:3

28/10-07 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 4:1

30/12-06 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 5:2

30/09-06 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 8:0

11/12-05 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 8:1

01/10-05 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 5:1

20/02-05 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 7:1

17/10-04 GET Ligaen Storhamar vs. Comet 4:1

 

Ostatniego spotkania nie biore pod uwage, gdyz jesli dobrze pamietam gospodarze zupelnie je sobie odpuscili i wyszli drugim skladem, oszczedzajac najlepszych hokeistow. W pozostalych meczach widac, ze najmniejszy wymiar kary to porazka 3 bramkami. W takim razie dzisiejszy typ mysle, ze jest nawet bardzo poblazliwy dla gosci %-) Nie daje im zadnych szans w konfrontacji z mistrzem Norwegii. Wiekszosc bukow wystawila linie na gole 6,5 ale np. Expekt proponuje over 5,5 po kursie 1.65 - jak dla mnie promocja :D Stanowczo polecam, kazdy inny scenariusz niz 5-1, 6-2 w tych granicach, bedzie dla mnie niespodzianka %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

11.11.2008; 18:30

Stjernen - Storhamar

Typ: Stjernen

Kurs: 2.00

Bukmacher: Bwin

 

Gdyby obie druzyny spotkaly sie w poprzednim sezonie, z pewnoscia nietrudno byloby wskazac faworyta. Faworytem tym bylby bez zadnych watpliwosci zespol Storhamar. Jednak obecny sezon sprawil, iz faworytem w meczu obu druzyn jest juz ekipa Stjernen. I na pewno nie zmieni tego fakt, ze ostatnich osiem spotkan miedzy druzynami Stjernen a Storhamar konczylo sie wygranymi tego drugiego zespolu. W tym sezonie Storharam pokonal u siebie Stjernen, ale w bardzo wyrownanym meczu, zakonczonym rezultatem 5:4. Dzisiejszego wieczoru z pewnoscia wiec Stjernen bedzie zadny rewanzu. Jesli spojrzymy na aktualna tabele oraz na ostatnie kilka spotkan obu druzyn, to faworytem bedziemy mogli uznac ekipe Stjernen. Wygrali oni piec ostatnich meczow w lidze, zas Storhamar gra w kratke, z przewaga slabszych, przegranych spotkan. Dlatego moj typ to zwyciestwo druzyny Stjernen w dzisiejszym meczu z zespolem Storhamar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

20.11.2008 - 18:30

 

Stjernen - Frisk/Asker typ: 1, kurs: 1.80 Bet-at-home

 

Takiej formy Stjernen to spodziewałem się w poprzednim sezonie, ale po mizerii jaką zafundowali to nie liczyłem, że w tym sezonie będę na nich stawiał. Do faworytów w tym sezonie zaliczałem "Frisków" a tu sytuacja się odwróciła.

Stjernen zajmuje 2 pozycję, tracąc 1 punkt do lidera Valerengi, ale obie te ekipy mają po 12 wygranych spotkań.

Bardzo dobrze spisują się we własnej hali, w której doznali tylko jednej porażki w sezonie z Lillehammer (1-3) a ponadto po dogrywce pokonali Storhamar (3-2). Pozostałe 7 spotkań wygrali, przeważnie z wysoką przewagą. Równie świetnie grają na wyjazdach, z których przywieźli 16 punktów (5-1-4).

 

Frisk/Asker jest trochę słabsze niż w poprzednim sezonie, chociaż 7 pozycja z 29 punktami (5-8-6) nie świadczy o słabej formie, bo dystans do czwartego Storhamar to tylko 4 punkty. Jednak porównując ich dokonania do Stjernen, to zdecydowanie odstają od rywali. U siebie wygrali w regulaminowym czasie tylko 4 mecze, natomiast na wyjazdach wygrali tylko jeden mecz ze słabym Comet (0-4). Ostatnie mecze to dwie porażki: "planowa" z Valerenga (8-3) oraz bardziej dotkliwa u siebie z Lorenskog (2-3). Frisk jest najczęściej remisującym zespołem w lidze (8 remisów na 19 spotkań) i więcej ich osiągnął na wyjazdach (1-5-4), ale mam nadzieję, że w tym spotkaniu nie będzie łatwo o remis. W pierwszym meczu tych zespołów Stjernen wygrał wysoko 6-1, natomiast rewanż Frisk/Asker wygrał po dogrywce 4-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furuset - Vålerenga (-2,5)

typ:2

kurs: 1,65

Expekt 20/11/08 18:30

 

W 20 kolejce norweskiej Eliteserien, dojdzie do spotkania pomiędzy ostatnią drużyną ligi a liderem. Beznadziejnie spisujący się w tym sezonie Furuset zagra z Vålerengą. Nie widzę tu innego wyniku jak wysokie zwycięstwo gości.

Furuset z dorobkiem 6pkt zamyka tabelę, jedynie mogą jeszcze powalczyć z Comet, ponieważ Oni mają 2pk więcej. Ale z takim rywale jak dziś..nie ma sensu w ogóle wychodzić na lodowisko. W ostatnich 10 meczach zdobyli tylko 3pkt..i każdy pkt to z przegranego po dogrywce meczu.. W tym sezonie wygrali tylko raz i było to 20.09.2008 w meczu z... Valerengą Oslo :wstyd: Nie wierzę żeby Valerenga pozwoliła sobie drugi raz na taką porażkę z tak słabym klubem.

Valerenga w ostatnich 10 meczach przegrała tylko raz, straciła tylko 18 bramek strzelając 39. Dziś na 100% poprawią statystykę strzlonych bramek.. bo przecież drużyna gospodarzy ma najgorszą obronę w lidze.. w 19 meczach stracili aż.. 91 bramk :zdziwiony: U ciebie tracą średnio 4 bramki na mecz.

Ostatnie 4 mecze gości: u siebie z Stjernen 4-1, u siebie z Frisk/Asker 8-3, na wyjeździe z Lorenskog 1-7 i wyjazd na Sarpsborg 1-4. Całkiem ładnie.. ;) To jaki dziś może być wynik..? 1-5, 1-7 ? :D

 

Kursy nie za ciekawe..ale jakieś większe handicapy już lepiej.. na handi -1,5 kurs tylko 1,40.. a myślę że spokojnie więcej wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.11.2008 godz 18:30

Stjernen - Frisk/Asker

Typ 1

k. 1.75

buk. Bwin

 

Faworytem w tym meczu jest Stjernem,drużyna która na własnym lodowisku jest bardzo trudna do ogrania.Jedna porażka na 9 meczy wskazuje że gospodarze u Siebie czują się jak ryba w wodzie.Natomiast Frisk/Asker jest cieniem drużyny z zeszłego sezonie,plasuję się w dolnych rejonach tabeli,ostatnie porażki z Lorensong(2-3) oraz Valerenga(3-8) nie wskazują na poprawe gry gości.Kurs na gospodarzy bardzo zachecający,nic tylko grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorenskog Ishockeyklubb - Stjernen 2 2.00 Bet-at-Home

 

Na Norway hockey nie znam się najlepiej to myślę, że goście mają sporą szansę na WIN, bo skoro Valerenga z Lille gra się dobrze, to Stjernen również dobrze gra się z Lorenskog.

Wystarczy spojrzeć na h2h - na 21 meczy 18 to ... WIN Stjernen, 2x draw [w 1 przypadku po OT wygrał wiadomo kto raz wygrali Lorenskog.

Możemy mówić o "pewnym" kompleksie dzisiejszych gospodarzy - kursik atrakcyjny, więc sądzę, że warto spróbować tym bardziej, że w przypadku remisu mamy zwrot.

Ja prawdopodobnie zaryzykuję czystą 2. Nie wiem jak się ma sprawa z kontuzjami, bo nie jestem w tej lidze mocny o czym wcześniej wspominałem.

Moja analiza czysto statystyczna, więc jeśli jestem w błędzie to proszę o info w celu sprostowania moich przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008-11-30 17:00, GET Ligaen, Norwegia

Stjernen - Lillehammer Typ 2 Kurs 2,35

 

Zapowiada się wspaniały meczyk pełen dramaturgi pewnie. Sąsiadujące ze sobą w lidze drużyny z taką samą ilością punktów (po 39) które w tym sezonie spotkały się już dwa razy i jest remis miedzy nimi 1-1 a co najlepsze żadna z nich nie wygrała na własnej tafli w bezpośrednim pojedynku w tym sezonie :) Stjernen ma 4 porażki z rzędu co nie napawa pozytywnie przed meczem. Lillehamer raz barwnie raz bezbarwnie ale dzisiaj w roli wygranych stawiam drożynę gości

 

 

Wynik

0-0 :c:

0-1 OT dopiero :(:c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

IK Comet - Stavanger Oilers 22-01-09 18:00 TYP:2 - 1,50

 

Liga norweska. Mecz IK Comet - Stavanger Oilers. Stawiam na "2". Przepaść dzieli oba kluby w tabeli i różnica klas jest niepodważalna. Jeśli chodzi o gospodarzy to 9 pozycja w lidze (przedostatnia) i po 37 meczch bilans 7-30 mówią same za siebie. Jest fatalnie. Do tego bilans bramkowy -72 również nie pozwala mi sądzić że gospodarze mogą dziś to wygrać.

Goście - Stavanger Oilers, na których stawiam zajmują w lidze 4 lokatę mając tyle samo punktów do 3 zespół, ale troszkę gorszy bilans bramkowy. Bilans ten wynosi +24. Ostatni mecz Comet to ciężki bój na własnym terenie i porażka po karnych. 4-4 było w regulaminowym czasie gry, taki sam wynik utrzymał się w dogrywce i doszło do karnych. Tam Comet przegrał 4-5 i mecz wygrał zespół Lillehammer. Stavanger z kolei wygrali swój ostatni mecz pokonując u siebie 4-1 Lorenskog. A więc drużynę, która jest w tabeli "oczko" wyżej od zespołu Comet. Właściwie za gospodarzami przemawia jednynie własne lodowisko, ale uważam, że to nie jest wystarczający argument aby ten mecz wygrać. Comet to obok Furuset najgorszy zespół ligi, mający fatalną obronę, jak i kiepski atak. Goście mają aspiracje do podium i mecze z takimi rywalami powinni wygrywać.

 

IHK Sparta Sarpsborg - Furuset Ishockey IF 22-01-09 18:30 TYP:1 - 1,05

 

Liga norweska i chyba jeden z tych meczy, gdzie słowo "pewniak" pasuje idealnie. Sparta Sarpsborg to po 37 meczach, drugi zespół w lidze. Bilans 26-11 i stosunek bramkowy +53 wygląda imponująco. Naprzeciw czerwona latarnia ligi, chłopcy do bicia, czy jak kto chce. Zespół Furuset na 37 meczów w lidze wygrał 5, a przegrał 32. Bilans bramkowy -130 jest szokujący i nic dziwnego że bukmacherzy wystawili taki kurs na ich porażkę. Co ciekawsze oba zespoły grały ostatnio... 20 stycznia 2009 roku. Furuset podejmowało Spartę i dostało baty w postaci wyniku 1-5. Ciężko sobie wyobrazić by Sparta nie wygrała u siebie, skoro osiągnęła taki wynik grając na wyjeździe. Szykuje się więc pogrom. Jest to niemal pewne biorąc pod uwagę ostatnie wyniki osiągane przez zespół Furuset: 1-5 (własnie ze Spartą), 0-6, 0-5, 4-8, 0-10, 1-9, 3-8, 0-8, 2-5, 0-13.

 

 

Valerenga IF - Stjernen Hockey 22-01-09 19:15 TYP:1 - 1,60

 

Liga norweska i mecz Valerenga IF - Stjernen Hockey. Mecz lidera z 3-cią drużyną w tabeli. Kurs na Valerengę niezły, więc spróbuję. Zajmują oni pozycję lidera, mając po 37 meczch bilans 25-12 i różnicę goli +71. Zespół mający najlepszą obronę i najlepszy atak. Goście - Stjernen to solidna drużyna, trzecia w tabeli. Mają po 37 meczch bilans 23-14 a różnicę bramkową +34. Mają bardzo dobry atak ( drugi w lidze) więc dzisiejszy mecz zapowiada się wyrównanym pojedynkiem. Jeśli chodzi o ostatnie 3 mecze między obiema drużynami to Valerenga wygrywała u siebie 3-0, 6-1 i 4-1. Valerenga według mnie jest minimalnie lepsza i powinna odnieść zwycięstwo, jednak nalezy spodziewać bardzo wyrównanego pojedynku i możliwego remisu w regulaminowym czasie gry. Kurs jednak zachęca by postawić na lidera i tak też zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24/01/2009 17:00 Lillehammer - Sparta Sarpsborg - 1 - 2.35

 

Lider - zespół Sparty wybiera się na bardzo cięzkie spotkanie wyjazdowe do Lillehamer który w tabeli zajmuje 5. miejsce.

Zespół Sparty w ostatnich 3 meczach wyjazdowych odniósł 3 wysokie zwycięstwa

5-1 z ostatnim w tabeli Furuset, 5-1 z Frisk Asker i 7-1 z Comet i na wyjazdach legitymuje się bilansem 10-1-8.

Dzisiaj jednak czeka go bardzo trudne zadanie. Lillehammer na własnym lodowisku gra znakomicie - bilans 15-3-4, bramki 80-38!

Za gospodarzami przemawia także bilans pomiędzy tymi drużynami - w ostatnich 12 spotkaniach zawsze górą byli gospodarze (2x po dogrywce).

 

Liczę że dzisiaj ta passa zostanie podtrzymana i także triumfują gospodarze tego spotkania czyli Lillehammer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25/01/2009 17:00 Stavanger - Storhamar - 1 - 1.60

 

3-ci zespół w tabeli Stavanger podejmuje plasujacy sie na 6 pozycji Storhamar. Gospodarze zdobyli w tym sezonie juz 74 pkt przy 54 pkt gosci.

W tym sezonie spotykali sie juz czterokrotnie pierwszy na lodowisku Stavanger gospodarze przegrali 1-3, w pozostalych meczach Stavanger byl gora 2-0 3-1 1-0.

Stavanger u siebie posiada fantystyczny wrecz bilans 17 zw przy 2 porazkach, Storhamar nie zachwyca poza wlasnym lodowiskiem 5 zw, 9 porazek, 1 zw po dogrywce i 4 por po karnych. Dlatego zdecydowanym faworytem tego spotkania wydaje sie byc zespol gospodarzy, smaczku dodaje fakt ze jedna z dwoch porazek u siebie zanotowal wlasnie ze Storhamar. Jednak wg mnie dzisiaj taki wynik sie nie powtorzy. Typ . 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.01.2009 - 17:00 Stjernen - Frisk/Asker typ: 1, kurs: 1.60 Bet-at-home

 

Po chwilowym załamaniu formy ekipa Stjernen sprawia wrażenie na powrót poukładanej i ponownie pnie się w górę tabeli. Przy aktualnej dyspozycji nie ma znaczenia, czy grają we własnej hali czy na lodzie rywali, wygrywają sporo spotkań i w tej chwili zajmują 5 pozycję.

W ostatnich 10 meczach zdobyli aż 23 punkty (7-2-1) i chociaż ostatni wyjazd do Valerengi okazał się zimnym prysznicem (6-2), co należy uznać za planowy wynik, to pozostałe porażki po dogrywce nie musiały się przytrafić gdyż zespoły, którym udało się oderwać punkty są niżej notowane.

Jako gospodarze są trochę lepsi (39 pkt, 12-4-3) niż na wyjazdach (32 pkt, 10-2-8).

 

Frisk/Asker był typowany do walki o podium a okazało się, że to już nie ta sama ekipa co rok wcześniej. Udział w rundzie finałowej jest pewny, ale wejdą tam jako jedna z trzech ostatnich drużyn (Storhammar, Lorenskog, Frisk) - kolejność ustali się w ostatnich rundach.

Pomimo gorszej dyspozycji w tym sezonie mogą pochwalić się dużym sukcesem w postaci pokonania tydzień temu na wyjeździe lidera z Valerengi (2-3).

Ogólna dyspozycja rozkłada się dość równo (dom 28 pkt, 6-6-8, wyjazd 26 pkt, 6-5-8).

 

Bezpośrednie mecze zespołów w tym sezonie układają się dosyć równo:

 

Ukryta zawartość


    Musisz być zalogowany, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

15.02.2009 - 17:00 Lorenskog - Lillehammer typ: 2, kurs: 2.15 Expekt

 

Do końca sezonu pozostały 3 rundy i obie drużyny w play off i tak zagrają, ale...

Sytuacja Lorenskog jest raczej ukształtowana i prawdopodobnie szans na zmianę 8 pozycji nie mają. Oprócz tego spotkania mają do rozegrania 2 mecze ze Stavanger, które ma szansę zająć nawet 2 pozycję w sezonie, więc powalczą o to. Gospodarze rywalizują o miejsca 6-8 z Frisk i Storhamar, a są to ekipy bardziej uznane od beniaminka i zapewne nie oddadzą łatwo swoich miejsc. Lorenskog końcówkę sezonu ma dość przeciętną a ostatnimi sukcesami było pokonanie Stjernen (4-3) i na wyjeździe Storhamar (2-5). W swojej hali wygrali 9 spotkań i ani razu nie pokonali Lillehammer

 

Lorenskog - Lillehammer 1:2

Lorenskog - Lillehammer 2:3OT

 

Goście po słabym początku ligi rozkręcali się coraz bardziej, aby w efekcie trafić do czołówki - zajmują 4 pozycję z szansami nawet na awans na 2 miejsce. Ostatnie mecze to sporo punktów zdobytych w meczach z dobrymi zespołami, zwłaszcza na wyjazdach m.in.

Stjernen - Lillehammer 1:4

Valerenga Oslo - Lillehammer 1:2

Łącznie forma ostatnich 10 spotkań daje im 2 miejsce (21 pkt, 6-2-2) za nieosiągalną Spartą.

Kiedy gościli u siebie drużynę Lorenskog bez kłopotów załatwili sprawę po swojej myśli.

Lillehammer - Lorenskog 9:2

Lillehammer - Lorenskog 3:0

W końcowych akcentach sezonu czeka ich trudny wyjazd do Stavanger i mecz z Comet, czyli potrzebne punkty trzeba grać na Lorenskog i Comet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

25.02.2009 - 18:30 Storhamar - Stavanger typ: 1, kurs: 2,25 Expekt

 

Typ trochę ryzykowny, ale dlatego tak bo to już play offy a Storhamar to w końcu obrońca tytułu mistrzowskiego. Sezon mają wyjątkowo nierówny i przez to rozpoczynają finały dopiero z 6 pozycji (66 pkt 19-7-19). O wiele lepiej prezentował się Stavanger, który tradycyjnie w sezonie zasadniczym zajmował czołową pozycję (4 miejsce, 84 pkt, 26-4-15). Ten zespół z kolei nie potrafi przebrnąć przez play offy do samego finału. Kto ich eliminuje - Storhamar :) Ostatnie dwa sezony mimo świetnej dyspozycji wypadają z gry najdalej w półfinale.

Rok temu: pierwsza runda play off kończy się wynikiem 4-0 dla Storhamar.

Dwa lata wstecz: półfinał po zakończony wygraną Storhamar 4-2.

Trzy sezony wcześniej doszli do finału, ale po drodze nie spotkali Storhamar ;)

 

Bieżący sezon w bezpośredniej rywalizacji zdecydowanie na korzyść Stavanger (4-1) a Storhamar wygrał tylko na wyjeździe (1-3). Zresztą wszystkie mecze typowo underowe, więc i taki zakład warto brać pod uwagę. W końcówce sezonu bardzo przyspieszyli tempa (może po to, aby trafić na Stavanger) i rozstrzelali się niemiłosiernie: Furuset 2-10, Stjernen 8:1, Comet Halden 6:2, choć jak wiadomo nie są to ekipy powalające na kolana. Zwiastun lepszej dyspozycji jednak jest.

 

Stavanger też się nie ociągał, tylko tam gdzie trzeba strzelał gole aż miło: Furuset 1-7, Comet Halden 4:8, Lorenskog 4:1. Trochę słabszą stroną są wyjazdy (29 pkt, 8-3-12), natomiast we własnej hali to już dominatorzy (55 pkt, 18-1-3).

Gdyby ten mecz miał się odbyć w Stavanger to uznałbym ich za pewniaka, ale wyjazd zaryzykuję na korzyść gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sparta Sarpsborg - Vålerengen 1 (2,25)

 

Dziś czwarte spotkanie finału norweskiej ligi. Do tej pory goście idą jak burza wygrywając poprzednie 3 spotkania. Do końcowego triumfu brakuje im już tylko jednej wygranej. Dla zawodników Sparty jest to więc ostatni dzwonek, aby wrócić do rywalizacji. Terminarz w tej lidze jest nieco inny, niż zazwyczaj w finałach do 4 zwycięstw. Pierwsze 3 mecze gra się na przemian, a później dwa u siebie rozegra drużyna wyżej będąca w tabeli po sezonie regularnym. Sparta wygrała sezon regularny, więc ma przywilej dwóch meczów u siebie. I nie trudno sobie wyobrazić jak wyglądałaby sytuacja przy 2-3. Sytuacja w tym sezonie może przypominać sytuację z zeszłego, kiedy to w finale mierzyli się zawodnicy Frisk z Storhamar. W pierwszych 3 meczach lepsi byli zawodnicy Storhamar w dwóch następnych Frisk wykorzystał atut swojego lodu, jednak w 6 meczu w dramatycznych okolicznościach przegrał i tytuł zdobyła drużyna Storhamar. Czy możliwa jest powtórka z zeszłego sezonu? Jest bardzo prawdopodobna. Sparta już w ostatnim meczu pokazała, że jeszcze nie ma zamiaru się podać. Zawodnicy Valerangi mocno męczyli się w 3 meczu wygrywając ostatecznie 2-1. O tym, że gospodarze potrafią grać w hokeja przekonali się ubiegłoroczni mistrzowie, którym zawodnicy z Sparty sprawili srogie lanie wygrywając wszystkie spotkania! Chociaż ogólnie w każdym spotkaniu wynik był zawsze na styku. Jest to pewnie teraz przyczyną tak słabej postawy w finale. Nie sądzę, żeby w tak ważnym meczu dla Sparty zawodnicy się podłożyli i przegrali złote medale. Walka o mistrzostwo będzie ogromnym wyzwaniem, ale sądzę, że jako zawodowi sportowcy pokażą swoją sportową złość i wygrają pewnie przywracając sobie oraz kibicom wiarę, że jeszcze nie wszystko stracone. Nie zdziwię się jeżeli wygrają nawet dwoma bramkami, lecz osobiście zagram tutaj czystą jedynkę.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...