Skocz do zawartości

Snooker 2020


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...

Dla takich meczów warto oglądać snookera. W finale English Open Anglik Judd Trump pokonał 9:8 Neila Robertsona z Australii. Lider światowego rankingu tym samym wywalczył 18. tytuł rankingowy w karierze.O tym, że to może być świetne spotkanie, przekonywały sobotnie półfinały, w których zmierzyli się sami byli mistrzowie świata. Najpierw Robertson po niezwykle ciekawym meczu pokonał Anglika Marka Selby'ego, a potem Trump wygrał z Johnem Higginsem ze Szkocji.  W niedzielę przy stole w Milton Keys pojawiali się zawodnicy, którzy wcześniej grali ze sobą 35-krotnie. 18 razy zwyciężał Robertson. - Będę fajerwerki, będzie się działo - zapowiadał to starcie komentator Eurosportu i były snookerzysta Przemysław Kruk. I tak właśnie było. Mecz zdecydowanie lepiej zaczął Trump, który pewnie prowadził 3:1. Robertson znakomicie jednak zareagował i wygrał sześć z kolejnych siedmiu frejmów (7:4). Tylko dwie partie dzieliły go od 19. tytułu rankingowego w karierze. Anglik się nie poddał i po nieco ponad godzinie wygrywał 8:7. Niesamowitym, 125-punktowym brejkiem Australijczyk doprowadził do wyrównania. Spełniło się marzenie kibiców - decydowała ostatnia, 17. odsłona. W niej Robertson dostał od rywala szansę na tylko jedno zagranie. Było nim rozbicie. Potem Trump trafił trudną czerwoną i rozpoczął punktowanie, które ostatecznie skończyło się na 114 "oczkach". - To był niewiarygodny finał - skomentował mistrz świata z 2019 roku. - Ani razu nie czułem, że mam wszystko pod kontrolą. Wygrałem ważnego frejma, gdy Neil prowadził 7:4. Musiałem się mocno sprężyć i naprawdę jestem dumny, że tak wróciłem do tego pojedynku. Czekałem na szansę i ją dostałem - cieszył się Trump. - Czuję się naprawdę dobrze. To dziwne, bo przecież przegrałem finał, ale jestem z siebie zadowolony. Szkoda, że nie wykorzystałem kilku okazji w 13. i 15. partii - komentował Robertson. - Neil i ja prowadzimy rywalizację, która zawsze powoduje, że wznosimy się na wyżyny, a nasze mecze są wspaniałe. Mam nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazje do takich. Zrównałem się z nim i Markiem Selby'm w klasyfikacji zwycięstw w imprezach rankingowych. To fantastyczna sprawa, bo obaj się świetnymi snookerzystami. Naprawdę chcę wygrywać każdy finał, w którym występuję - dodał Trump. Cały sezon snookerowy w Eurosporcie i Eurosport Playerze. Ranking z zawodników z największą liczbą zwycięstw w turniejach rankingowych: Ronnie O’Sullivan 37 Stephen Hendry 36 John Higgins 30 Steve Davis 28 Mark Williams 22 Judd Trump 18 Mark Selby 18 Neil Robertson 18 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tegoroczny turniej UK Championship z powodu obostrzeń po raz pierwszy odbędzie się w Milton Keynes. Tamtejsza Marshall Arena niedawno gościła najlepszych snookerzystów rywalizujących w English Open. Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów snookera, będący częścią Triple Crown Series, od 2011 roku rozgrywany był w York Barbican. W tym roku wszystko wygląda inaczej ze względu na pandemię COVID-19 i wprowadzone z tego powodu restrykcje przez brytyjski rząd. World Snooker Tour podjęło więc decyzję o rozegraniu turnieju, drugiego co do wielkości cyklu, w Marshall Arenie w Milton Keynes w dniach 23 listopada do 6 grudnia. Hala wraz z pobliskim hotelem pozwalają na organizację imprezy przy zachowaniu ścisłych wytycznych związanych z koronawirusem. Wydarzenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.  Po szeroko zakrojonych konsultacjach z rządem Wielkiej Brytanii i odpowiednimi organami zdrowia publicznego zdecydowaliśmy, że wszystkie mecze zostaną rozegrane w Milton Keynes. Marshall Arena jest idealnym miejscem, gdzie pracujemy z wyjątkowym zespołem, co udowodniliśmy w przeszłości. Bez problemu możemy organizować tam duże imprezy, w których bierze udział 128 graczy - oświadczył szef Światowej Federacji Snookera Barry Hearn. - W obecnych okolicznościach kluczowym celem jest kontynuacja naszych wydarzeń i zapewnienie zawodnikom rywalizacji oraz nagród pieniężnych. Chcemy dostarczyć też sport na najwyższym poziomie milionom widzów przed telewizorami na całym świecie. Szczególnie w obliczu poważnego zdrowotnego wyzwania - dodał. Bilety sprzedane na imprezę w Yorku będą obowiązywały w przyszłym roku, kiedy turniej wróci do hali York Barbican. Ostatnio w Marshall Arena rozegrano zawody English Open. Zwyciężył Judd Trump, sięgając po 18. tytuł rankingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spory sukces Kacpra Filipiaka. Polski snookerzysta awansował do turnieju głównego German Masters. W drugiej i tym samym finałowej rundzie kwalifikacji pokonał dość niespodziewanie 5:1 wyżej notowanego Chińczyka Luo Honghao. Były mistrz Polski będzie miał okazję nowy rok rozpocząć w bardzo dobrym nastroju. Prestiżowe German Masters ma odbyć się w dniach 27-31 stycznia 2021 roku w Berlinie. Wcześniej trzeba było jednak przejść rozgrywane w Milton Keynes eliminacje.  Urodzony w 1995 roku warszawianin do awansu potrzebował wygrać w Anglii dwa mecze. Już na miejscu okazało się, że w pierwszym nie będzie musiał nawet stawać przy stole. Do rundy finałowej, 80. obecnie snookerzysta klasyfikacji, awansował bez gry. Stało się tak, gdyż jego rywal Riley Parsons musiał się wówczas wycofać, gdyż miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W decydującym pojedynku na polskiego rodzynka w kwalifikacjach German Masters czekał 20-letni Luo Honghao. I w meczu tym Polak, który nie był faworytem, zaprezentował się bardzo dobrze. W starciu do pięciu wygranych partii prowadził już 4:0. Oddał 63. w światowym rankingu Chińczykowi tylko jednego frejma, grając pewnie i zdecydowanie. Zwycięstwo Filipiaka to jeden z najbardziej zaskakujących wyników kwalifikacji. Organizatorzy German Masters chcą, aby turniej główny odbył się w Berlinie. Snookerzyści lubią bardzo to miejsce. Hala Tempodrom w stolicy Niemiec może pomieścić trzy tysiące widzów, najwięcej spośród wszystkich snookerowych aren. Atmosfera zawsze jest rewelacyjna – mówił na łamach Eurosport.pl Przemek Kruk, komentator naszej stacji. I o ile tylko pandemia COVID-19 nie przeszkodzi w organizacji, Filipiak będzie miał okazję poczuć berlińską atmosferę. Transmisje z kwalifikacji rankingowego turnieju German Masters do soboty wyłącznie w Eurosport Playerze. Druga runda eliminacji German Masters: Kacper Filipiak (Polska, 80.) - Luo Honghao 5:1 (63.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...