Skocz do zawartości

Medycyna Sportowa


Villa

Rekomendowane odpowiedzi

Yo ;)

 

Potrzebuje pomocy. Mam napisać do szkłoy referat na temat "Badania w medycynie sportowej". Nie mam o tym zielonego pojęcia i dlatego mam nadzieje że mi pomożecie. Chciałbym się dowiedzieć od Was jakie konkretnie tam badania występują bo muszę to opisać.

Najlepiej byłoby gdyby głos w tej sprawie zabrali ci, którzy przez takie badania przechodzili.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja przechodziłem ale to z 10 lat temu było .. i niezbyt pamiętam dokładnie.. na100% mi morfologię robili i prześwietlenie klatki piersiowej .. ale w tym twoim referacie to może chodzić o sport zawodowy , a tam badania są bardzo kompleksowe .. w necie musisz poszukać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chodzi raczej o sport zawodowy ten z najwyższej półki. Nie wiem może oczy tam badają ?? :D Podpowiedz cos bo widze ze coś tam wiesz o tym %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne badania: morfologia krwi i moczu, EEG, EKG, badania psychomotoryczne (refleks), badania neurologiczne (młoteczkiem po kolanach i łokciach itp), badania wzroku (np. rozróżnianie kolorów) i parę innych...

 

Jeśli referat, to po przede wszystkim musisz mieć bibliografię (czyli książki). Referatu nie napiszesz z głowy jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, a nie jesteś, bo inaczej nie zakładałbyś tu tego tematu. Po przeczytaniu jeden raz całej bibliografii masz już w głowie mniej więcej treść, więc robisz główny zarys - podział tematyczny - nagłówki, paragrafy itd, a potem wypełniasz szczegółową treścią, którą wyczytasz w książkach. To musi być, bo jak nie masz podziału dobrego tylko ciągłą treść to jest to poważny błąd. Jeśli ma to być referat naukowy to musisz też robić przypisy, czyli podawać gdzie daną rzecz wyczytałeś. Można korzystać z internetu, ale trzeba też podawać wtedy cały adres do strony i koniecznie datę, gdyż treści w internecie szybko się zmieniają. To ma być referat naukowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania wzroku (np. rozróżnianie kolorów)

 

a z tym wzrokiem to jest czytanie z tablicy? :smiech: bo coś na szybko walnę, może mnie nie ukarają %-)

 

bo na pozostałych co wymieniłeś to juz napisałem, tylko mi z tym wzrokiem brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie wzroku polega na tym, że pokazują Ci taką książeczkę gdzie są takie jakby bąbelki narysowane mniej więcej identycznej wielkości i z jednego koloru układają się w jakąś liczbę a inny kolor stanowi tło. Jak masz ok wzrok to przeczytasz liczbę a jak jesteś daltonistą to ni ch*a... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja miałem badania... całkowite... łacznie z wydolnosciowymi... Villa wiec jak by co klikaj na gg :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem takie badania do kluby na refleks był taki monitorek i trzymałeś w ręku taki dzojstik i np. było światełko czerwone to naciskałeś jak inne to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Oskar a miałeś te badania ? ;) grasz w coś ? :)

 

Tak jak grałem w klubie to okresowo trzeba było robic i wbijac wyniki do ksiażeczki sportowca

 

Oskar takie badania okresowe to jak ja miałem to nawet czasem lekarza nie wiedziałem a ksiazeczka była podbita %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...