Skocz do zawartości

Polska - PlusLiga mężczyzn 2019/2020


marcio11

Rekomendowane odpowiedzi


Projekt Warszawa - Slepsk Suwałki 3:1
powyżej 176,5 1,84 :plus:

Może zacznę od beniaminka, rozgrywki zaczęli świetnie od zwycięstwa na wyjeździe z Resovią Rzeszów 3:1 gdzie przegrywali 0:1.
Świetne zawody rozegrał B. Bołądź zdobywca 20 punktów dla swojej drużyny, prawie 50% w ataku miał. Przyjmujący N. Szerszeń zdobył 15 punktów przy 50% skuteczności w ataku. Warto również wspomnieć o rozgrywającym J. Tuaniga miał 4 asy serwisowe i nie popełnił ani 1 błędu na zagrywce.
Jeśli chodzi o Warszawę to póki co młody atakujący J. Król trzyma poziom, może nie jest to jakiś najwyższy poziom ale ostatni mecz zakończył na 43% w ataku co nie jest złym wynikiem. Jednak uważam, że brakuje im tam atakującego z prawdziwego zdarzenia.
Będzin ugrał seta w Warszawie, uważam, że Suwałki mają szansę aby w tym meczu powalczyć o coś więcej, myślę, że zwycięstwo nad Resovią pobudziło ich i zwiększyło apetyt.
Stawiam na minimum 4 sety a w konsekwencji over 176,5

Edytowane przez zibi16
By bigbraine777,

25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Resovia -3,5 1,71 :plus:


Na Asseco można było wczoraj złapać wyższy kurs, dziś już pospadały mocny ale nie ma się co dziwić. Cuprum ostatnio wygrał ze SKRĄ 3:2 ale myślę, że to było jednorazowe, Cuprum zdecydowanie odstaje od drużyn z czołówki a taką za taką uważam Resovię mimo słabego początku. Ostatnio zwycięstwo z Bydgoszczą 3:0 ale w nie najlepszym stylu. Handi -3,5 małych punktów uważam za niskie handi i tyle mogą odrobić w 1 secie. Myślę, że dziś Resovia wygra 3:1.
Resovia na każdej pozycji ma dużo lepszych siatkarzy i jeśli tylko wykorzystają swój potencjał to nie widzę tutaj zwycięstwa gospodarzy.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębski Węgiel - Olsztyn 0:3

powyżej 3,5 seta 1,61 :minus:

Jastrzębski Węgiel w tym sezonie póki co same mecze 3 setowe, 3 zwycięstwa 3:0 i 2 porażki 0:3. Muszą być mimo wszystko mocno zawiedzenie bowiem rozegrali 2 mecze z mocnymi zespołami u siebie i 2krotnie ulegli 0:3 z ZAKSĄ i Warszawą, dziś przyjeżdża solidny Olsztyn gdzie jeszcze nie rozegrał meczu 3 setowego były albo 4 albo 5 setowe pojedynki. Póki co goście pokazują się z dobrej strony przegrali tylko 1 spotkanie 1:3 z Zawierciem a zwyciężyli chociażby 3:2 z Katowicami, 3:1 z Resovią i 3:2 z Radomiem.
Olsztyn w swoim składzie ma kilku zawodników bardzo dobrych jak Hadrava, Żaliński, Seyed czy Mika, który chce powrócić do swojej dawnej formy, w ostatnim meczu już nawet pojawił się na parkiecie ale zapewne na przyjęciu ponownie stanie Andringa.
Uważam, że dziś obejrzymy minimum 4 sety.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trefl Gdańsk - Olsztyn  1:3
Olsztyn 2,70 :plus:

+1,5 seta na Olsztyn 1,84 :plus:

Może zacznę od tego, że szczerze nie spodziewałem się, że Gdańsk rozpocznie tak dobrze ten sezon, nie typowałem ich w górnej 8emce a tutaj proszę 4 mecze i 3 zwycięstwa i to nie z byle jakimi przeciwnikami - wygrali 3:1 z Czarni Radom, 3:2 z Katowicami i 3:0 z Resovią a przegrali tylko 1:3 z Bełchatowem.
Również Olsztyn, który już był typowany przeze mnie w górnej 8emce bardzo dobrze gra bo na 5 meczy mają aż 4 zwycięstwa i również przeciwników miał mocnych - wygrali 3:2 z Czarni Radom, 3:1 z Resovią, 3:2 z Katowicami i 3:0 z Jastrzębskim natomiast przegrali 1:3 z Zawierciem.
Moim zdaniem buki mocno przesadzili z tym kursem i do meczu na pewno kursy się wyrównają więc ja pobieram już teraz mega kurs. Zobaczymy jaki będzie wynik bo nie powiem, że jestem pewny zwycięstwa Olsztyna ale wolę taki kurs niż marne 1,40 na Gdańsk.
Olsztyn ma bardzo dobrą drużynę, złożoną z doświadczonych zawodników jak na rozegraniu P. Woicki, na środku super transfer Seyed, na przyjęciu W. Żaliński, M. Mika i R. Andringa a w ataku jest J. Hadrava.
Gdańsk takich nazwisk nie ma ale grają póki co aż miło się patrzy.
Mimo wszystko uważam, że Olsztyn ten mecz wygra. Jeżeli ktoś nie lubi aż tak ryzykować moim zdaniem super typ jest


Zawiercie - Projekt Warszawa 2:3
powyżej 183,5 1,85 :plus:
Zawiercie +1,5 seta 1,70 :plus:

Chyba największy hit tej kolejki. Tak można nazwać już drużynę z Zawiercia czyli jedną z najmocniejszych w lidze.
Zawiercie póki co tylko 1 porażka ale po mega meczu z ZAKSĄ na wyjeździe przegranym 1:3 ale mecz był na bardzo wysokim poziomie.. Z mocniejszych przeciwników Zawiercie miało tylko Olsztyn i pokonali ich 3:1.
Warszawa póki co 4 mecze i 4 zwycięstwa, Dość niespodziewanie wygrali na wyjeździe bez żadnych problemów z Jastrzębskim 3:0 a poza tym mieli słabszych przeciwników.
Obie drużyny mają bardzo mocny skład, powiedział bym, że Warszawa ma lekko mocniejszą pierwszą 6óstkę ale to Zawiercie ma lepszą kadrę. Uważam, że ten mecz będzie długi, Zawiercie u siebie jest bardzo mocne więc jeśli miałbym typować zwycięzce tego meczu to jednak chyba na gospodarzy bym typował.

Edytowane przez zibi16
By bigbraine777,

80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Projekt Warszawa 2:3
powyżej 179,5 1,85 :plus:

Dziś któraś z tych drużyn po raz pierwszy przegra mecz w PlusLidze. Najciekawsze spotkanie w dniu dzisiejszym
ZAKSA mega mocna u siebie a Warszawa póki co pokazuje się tylko i wyłącznie z dobrej strony.
Dziś liczę, że mecz nie zakończy się w 3 setach bo tak naprawdę nie ma na to argumentu. Potencjał obu drużyn porównywalny, może poza atakującym ale póki co atakujący Warszawy spisuje się bardzo dobrze.
Na przyjęciu uważam, że to Warszawa ma lepszych przyjmujących, rozegranie Francuskie z obu stron, libero - będzie walka naszych.
Środek bardzo wyrównany.
Przed sezonem obie drużyny grały w meczu o Superpuchar Polski i tam lepsza okazała się ZAKSA 3:1.

Edytowane przez zibi16
By bigbraine777,

25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębski Węgiel - Zawiercie 3:0
powyżej 182,5 1,70 :minus:

Może i Jastrzębie ma lepszy skład może i Jastrzębie jest faworytem w tym meczu, może i grają u siebie i to jest ich plusem ale to co na dzień dzisiejszy grają to woła o pomstę do nieba.
Męczą się z Bydgoszczą u siebie wygrywając 3:2 przegrywają u siebie 0:3 z Warszawą i ZAKSĄ.
Zawiercie póki co porażka tylko z Warszawa po pięknej walce 2:3.
W Jastrzębskim zmiana trenera może ich otrząśnie i właśnie dlatego nie daję na gości a na punkty.
Obie drużyny są bardzo mocne i nie wydaje mi się aby mecz zakończył się w 3 setach.
Przed nami mimo wszystko jeden z hitów w tej kolejce i oby takim był a nie okazał się średnim meczem.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk  0:3
Zawiercie -3,5 1,71 :minus:

Witam, na dziś proponuję mecz z Polskiej ligi siatkówki. Zawiercie podejmuje we własnej hali Gdańsk.
Zawiercie u siebie jest bardzo mocne i jest trudnym rywalem dla każdego, oczywiście zdarzają im się wpadki ale od 2 sezonów są naprawdę bardzo mocni. teraz nieco spuścili troszkę i na ostatnie 3 mecze doznali 2 porażek, jedna na wyjeździe z Jastrzębskim 0:3 a ostatnio u siebie z Radomiem 1:3, grają 2 mecze pod rząd u siebie więc nie liczę, że będą 2 wpadki pod rząd. Do tego dochodzi 1 dzień więcej odpoczynku no i oczywiście nie muszą się nigdzie przenosić.
Ich rywal rozegrał przed wczoraj mecz z Będzinem wygrali 3:1 ale to był bardzo długi mecz ponad 2godzinny, oczywiście dalekiej drogi nie mają do przebycia co jest dla nich dobre bo 2 mecze w ciągu 3 dni + daleka podróż była by męcząca.
Gdańsk jest bardzo miłym zaskoczeniem, nie spodziewałem się takiego początku z ich strony.
Jednak uważam, że na ten moment nadal Zawiercie jest zespołem lepszym, kurs na nich już nieco spadł ale dalej jest w miarę do gry do dubla. Ja postanowiłem zagrać z małym handi -3,5 punkta. Myślę, że jeśli wygrają to i pokryją bez problemu handi.
Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Katowice - Verva Warszawa 2:3
powyżek 3,5 seta 2,03 :plus:
Katowice +1,5 seta 4,25 :plus:

Katowice mocne u siebie, zaczęło bodajże 5 meczów 5setowych. Warszawa po meczu w lidze mistrzów, może nie był to najcięższy mecz ale jednak kilka dni temu. Myślę, że Katowice mają papiery na to aby powalczyć. Mają kilku ciekawych graczy jak Szymura, Firlej,  Nowakowski czy doświadczony Jarosz.
Warszawa oczywiście faworyt ale Oni lubią tracić przynajmniej seta, tak się stało chociażby z Suwałkami, z Będzinem, z Resovią.
Katowice jeszcze w tym sezonie nie przegrali 0:3 a grali już chociażby z ZAKSA, Radomiem, Olsztynem, Resovią czy ze SKRĄ.
U siebie zdobywali minimum 2 sety. W poprzednim sezonie przegrali 1:3.

Edytowane przez zibi16
By bigbraine777,

60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Asscero Resovia Rzeszów - Aluron CMC Zawiercie 3:1
powyżej 183,5 1,84 :plus:

Rzeszów to wielka tragedia w tym sezonie, widać, że potencjał kadrowy to nie wszystko - grają straszną padakę... Przegrywać z Będzinem 8:20? Przecież to jest śmiech...Niech Gruszka weźmie się do roboty bo coraz gorzej to wygląda a nie lepiej.
Mieli walczyć o medale a Oni mają zaledwie 3 zwycięstwa na 11 meczy.
Zawiercie dobrze zaczęło rozgrywki ale ostatnio złapali zadyszkę, na ostatnie 5 meczy aż 4 porażki. W Challenge rozbili Bułgarów 3:0.
Nie widzę tutaj zwycięstwa 3:0 którejś z drużyn w takiej formie. Najbardziej możliwą opcją jest tutaj over i właśnie tak gram.

Edytowane przez zibi16
By bigbraine777,

25+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Puchar Polski

 

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk  2:3
powyżej 154,5 1,70 :plus:

Może zacznę od tego, że w Jastrzębskim o IO walczyło kilku siatkarzy - J. Lynnel, L. Kampa, Ch. Fromm, G. Vigrass natomiast w Gdańsku o IO walczył tylko R. Schott.
Także Gdańsk miał praktycznie cały zespół aby przygotować się do tego meczu, w Jastrzębskim wyglądało to inaczej gdyż tam z tej 4órki co najmniej 3 jest podstawowych. Ostatnio obie drużyny grały ze sobą i tam Jastrzębski Wygrał 3:1 na wyjeździe.
Dziś liczy się tylko 1 mecz więc dużo zależy od formy w dniu dzisiejszym.
Co prawda Gdańsk złapał zadyszkę przegrywając 4 spotkania z rzędu a Jastrzębski wygrał aż 10 meczów z rzędu więc kurs może nie dziwić.
Uważam, że Gdańsk może powalczyć a taki over spokojnie w 4 setach wejdzie.

BBTS Bielsko Biała - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3
poniżej 134,5 1,84 :plus:

Tutaj różnica klas jest o wiele większa niż w poprzednim opisanym meczu. Bielsko Biała to drużyna z 1 ligi zajmująca 3 miejsce z 12 zwycięstwami ale też aż 5 porażkami.
Póki co leci tylko Puchar Polski więc ZAKSA spokojnie może podejść do tego spotkania i nie musi rotować składem.
O IO w ZAKSIE walczył tylko B. Toniutti więc drużyna w pełnym składzie trenowała.
Myślę, że tutaj ZAKSA spokojnie pokona Bielsko 3:0 i under wejdzie.

Edytowane przez zibi16
By Gruby,

+100pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZS Olsztyn - Zawiercie 1:3

powyżej 4 setów 1,91 zwrot

 

Moim zdaniem najlepszy z możliwych typów na ten mecz. Szanse oceniam 50 na 50 i moim zdaniem nie ma możliwości aby ten mecz zakończył się w 3 setach dlatego stawiam na powyżej 4 setów, jeśli mecz zakończy się w 4 setach typ na 0 ale uważam, że dziś możemy obejrzeć mecz 5 setowy. Obie drużyny w ostatnim czasie grają słabo ale mieli czas prawie miesiąc na treningi i uważam, że to pomoże aby wrócić do swojej optymalnej formy.

 

Suwałki - Resovia 3:1

Resovia 1,50 :minus:

 

Resovia w końcu zaczęła wygrywać spotkania, może jeszcze nie grają na swoim najwyższym poziomie ale idą do góry. Suwałki nie zaczęły tego roku najlepiej, 2 mecze i 2 porażki bolesne bo najpierw u siebie 2:3 z Katowicami a następnie 1:3 z Lubinem. Dziś przeciwnik mocniejszy i myślę, że beniaminek dozna 3 porażki z rzędu a Reska zbliży się do pierwszej 8 w tabeli.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepsk Suwałki vs Resovia Rzeszów 

typ: Resovia 1,52
 

Wszyscy pamiętamy pierwszą kolejkę bieżącego sezonu i powrót trenera Andrzeja Kowala i Nicolasa Szerszenia na Podpromie. Jeszcze w ubiegłym sezonie obaj reprezentowali barwy Resovii i chcieli coś udowodnić byłemu pracodawcy. I kilka miesięcy temu Ślepsk zlał Resovie na jej terenie 3:1. Tylko, że wtedy Pasy były w kryzysie. Ale od jakiegoś czasu powoli z niego wychodzą. Przed przerwą na kwalifikacje do Igrzysk Resovia wygrała trzy mecze z rzędu w tym zawsze groźnymi Czarnymi Radom czy czwartym zespołem poprzedniego sezonu - Wartą Zawiercie. To napawa optymizmem kibiców z Rzeszowa. Jeśli przez miesiąc przerwy zawodnicy Piotra Gruszki nie zapomnieli jak się gra w siatkówkę to dziś powinni wygrać. Natomiast Ślepsk zagrał już w tym roku dwa mecze, oba przegrał: u siebie z GKSem Katowice 2:3 i w Lubinie z tamtejszym Cuprum 1:3. Nie byli to jacyś wymagający rywale co może oznaczać, że podopieczni Kowala są w lekkim dołku. 
Typu jestem w miarę pewny, jedynie martwi mnie miesięczna przerwa reprezentacyjna i w jakiej formie będą zawodnicy po tak długim okresie bez grania. Ale to są zawodowcy i dzisiaj powinno być dobrze. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Katowice - PGE SKRA Bełchatów 0:3

powyżej 175,5 1,84 :minus:

 

Może zacznę od tego, że Katowice są drużyna, która rozegrała najwięcej meczów 5setowych w tym sezonie. U siebie są bardzo groźni nieważne kto przyjeżdża. Dziś liczę, że ponownie napsują dużo krwi faworytowi bo na pewno takim są gości z Bełchatowa. W tej kolejce już mieliśmy jedną sensację gdzie ZAKSA przegrała z Będzinem, dziś może zobaczymy kolejną chociaż już nie taka spektakularna bo Katowice potrafią grać w siatkówkę.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  MKS Będzin - Virtu CMC Zawiercie 3:0
Zawiercie 1,63 :minus:

Kursy za pewne mocno spadną, skoro na Zawiercie z Olsztynem był kurs mniej więcej 1,85 a tutaj z Będzinem tylko o 0,2 mniej? Gdzie Będzin a gdzie mimo wszystko Olsztyn. To, że Będzin wygrał ostatnio z ZAKSĄ moim zdaniem nic nie zmienia, to była wpadka Kędzierzyna a nie zwycięstwo Będzina. Będzin już na samym początku był skazywany na walkę o utrzymanie a teraz na domiar złego od kilku kolejek musza radzić sobie bez rozgrywającego Kanadyjskiego Sandersa i Irańskiego przyjmującego Fayazi.
Skoro Zawiercie wygralo 3:1 na wyjeździe z Olsztynem to tutaj nie widzę żadnego argumentu na to aby Będzin wygrał.
 

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZS Olsztyn vs Resovia Rzeszów 

typ: Resovia Rzeszów , kurs 1,65 (sts)

 

Długo się wahałem czy podać ten typ. Bo oba zespoły w ostatnim czasie zawodzą ale Olsztynianie bardziej. To, co mnie jednak przekonało to informacja z ostatniej chwili: kontuzji doznał Remigiusz Kapica! Kapica przy nieobecności Hadravy był pierwszym atakującym, teraz AZS zostaje bez żadnego nominalnego atakującego! Resovia jak gra tak gra ale ich grę w ostatnim czasie nazwałbym przeciętną, Olsztynian natomiast tragiczną: przegrali ostatnie 6 meczów z rzędu! 
Przy takich problemach kadrowych i braku formy w zespole gospodarzy stawiam na gości. Powodzenia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend bardzo ciekawe spotkania i do oglądania i do obstawiania mam nadzieję.

Zawiercie podejmuje u siebie ZAKSE i moje 2 typy na to spotkanie pewnie może wielu dziwić, głównym typem jest:

0:3
powyżej 179,5 2,35 :minus:
Zawiercie 4,55 :minus:

Tak wiem, Zawiercie gra piach, przegrało z Będzinem 0:3 (ZAKSA 1:3 heh) ale myślę, że gospodarze zmobilizują się na to spotkanie na 200%, moim zadniem ZAKSA jest nieco słabsza niż w poprzednim sezonie, Oni też już nie wygrywają mecz za meczem, ostatnio również 2 porażki ze wspomnianym Będzinem i z Jastrzębskim u siebie 2:3.
W tym sezonie obie drużyny spotkały się już ze sobą tyle, że gospodarzem była ZAKSA i tam gospodarze wygrali 3:1 ale był to bardzo zacięty mecz, który mógł się zakończyć również zwycięstwem gości. Ogólnie ostatnie mecze między tymi zespołami to prawdziwe hity, mecze mocno wyrównane a sety bardzo zacięte.
Oczywiście ZAKSA to nadal klasowa drużyna i faworyt do wygrania ligi ale nie są już Oni aż tak wyraźnym faworytem jak to było w poprzednim sezonie.
Tak na dobrą sprawę pierwsza szóstka, która wyszła na hitowe starcie z Jastrzębskim czyli:
A. Baroti
P. Łukasik, K. Semeniuk
D. Smith, Ł. Wiśniewski
B. Toniutti
P. Zatorski

Aż tak piekielnie wygląda? Na papierze na pewno nie.
Zawiercie ma dość wyrównaną kadrę,
W ataku zmieniają się G. Bociek i M. Malinowski
W przyjęciu są: Ferreira, M. Waliński, W. Ferens i N. Penchev
Na środku: P. Verhees,B. Gawryszewski i P. Czarnowski
Na rozegraniu jest M. Masny

Ten skład naprawdę nie wygląda źle, oczywiście coś się zacięło w tej drużynie i nie grają już na takiej świeżości jak w poprzednim sezonie ale myślę, że taki over mogą spokojnie pokryć w 4 setach.


Katowice podejmuje Olsztyn, kurs 2,7 na gości zachęca...
można było by brać gdyby nie to, że goście grają bez nominalnego atakującego, Hadrava i Kapica kontuzjowani.
Katowice najwięcej meczy 5 setowych hmm samo się nasuwa...
3:2
powyżej 183,5 1,84 :plus:
3:2 4,45 :plus:

no i hit tej kolejki Warszawa - Jastrzębski
2,77 na gości?

3:0
Jastrzębski w kapitalnej formie ale obawiam się, że ostatnie bardzo męczące mecze mimo wszystko 5 setów z ZAKSĄ i 5 setów z Zenitem (oba wygrane)  mogą w końcówce meczu się odbić. Kurs na gospodarzy bardzo niski, nie wszedł bym w niego.
Jakiś overek :minus:

Będzin - Radom 3:1
Będzin kolejne zwycięstwo? To chyba było by już za dużo szczęścia...
Radom jest drużyną zdecydowanie lepszą i kolejny raz stawiam przeciwko Będzinowi, kursy są coraz bardziej przyjemne
Radom 1,75 :minus:

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Alurona CMC Zawiercie - GKS Katowice 0:3
Zawiercie 1,63 :minus:

Zawiercie w końcu musi zacząć coś grać. Ostatnie mecze to słaby styl, słaby poziom i porażki - tak można podsumować ich grę. W Katowicach dziś nie zobaczymy Nowakowskiego a pod znakiem zapytania stoi występ Jarosza. Kontuzje nieco psują Katowicom plany o pierwszej 8emce ale wciąż bardzo dzielnie walczą.
Dziś myślę jednak, że to Zawiercie wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.
Co prawda Zawiercie straciło M. Masnego a w jego miejsce jest P. Lipiński jednak uważam, że to nie jest na tyle poważna strata, mają przecież jeszcze rozgrywającego Australijczyka Donsjah, który trzyma poziom.

MKS Będzin - Bydgoszcz 3:1
Bydgoszcz 3,00 :minus:
Bydgoszcz +1,5 seta 1,95 :minus:
powyżej 179,5 1,84 :minus:

Tutaj myślę, że do jutra kursy mocno polecą w dół na gości. Co prawda stracili swoją największą gwiazdę Słoweńskiego atakującego Sterna ale do zespołu zawitali M. Masny i M. Filip na atak. Zaowocowało to już zwycięstwem 3:2 nad Resovią po naprawdę bardzo dobrym meczu. Bydgoszcz traci 5 punktów do Będzina więc tak naprawdę dla nich jest to mecz o "6 oczek". Myślę, że kadrowo wyglądają lepiej bo jest jeszcze kilka nazwisk. Będzin co prawda złapał niezłą formę i nawet 2 ostatnie porażki 0:3 ze SKRĄ i Warszawą nie przyćmią tego jednak uważam, że kurs jest mocno na gości przesadzony. Stawiam na zwycięstwo gości, na handicap w ich stronę oraz punkty w meczu - na 3 setach nie powinien się ten mecz zakończyć.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarni Radom - Verwa Warszawa 3:1
Radom +2,5 seta 1,51 :plus:
Radom +1,5 seta 2,62 :plus:

Kogoś może dziwić typ przeciwko drużynie która ma formę 14-1... Jednak uważam, że typ ma duży sens na pewno na przynajmniej 1 seta dla Radomian, 2 sety już bardziej ryzykowne lecz osiągalne.
Po 1 Warszawa w tygodniu rozegrała fatalne spotkanie z Francuską drużyną Tours przegrywając 0:3 i odpadając już w grupie w Lidze mistrzów, dodajmy, że w słabej grupie gdzie powinni spokojnie zająć 2 miejsce.
B. Kwolek będzie jeszcze pauzował przez około tydzień a nie ukrywajmy jest to zawodnik bardzo dobry i jest to spora strata.
Radom ostatnio pokonał 3:0 Resovie, rozbili ich nie dając żadnych szans.
Do końca rundy zasadniczej pozostało 7 kolejek, Warszawa jest liderem, mają pewne miejsce w pierwszej 3 ale walczą o utrzymanie lidera oczywiście. Radom zajmuje 8 miejsce i oczywiście w tej 8emce będą chcieli się utrzymać więc muszą zbierać punkty bo walka na dole jest "wyrównana".
Myślę, że obejrzymy bardziej wyrównane spotkanie aniżeli pokazują to kursy.

Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 2:3
Rzeszów 1,62 :minus:
Rzeszów -1,5 seta 2,21 :minus:

Ah ta drużyna Resovia...Wydawało by się, że w końcu nabrali wiatru w żagle i spokojnie utrzymają się w 8 nic bardziej mylnego, 4 porażki z rzędu i spadek na 12 miejsce. Mają na tyle szczęścia, że takie drużyny jak Zawiercie, Olsztyn czy Radom również wpadli w dołek i mają nadal bardzo realne szanse na awans do pierwszej 8emki. Zmiana trenera może im tylko pomóc, wiadomo, że nowa miotła czasem w 1 meczu działa cuda. Będzin to moim zdaniem nadal tylko Będzin a kursy już są takie jak by Resovia grała u siebie z co najmniej Gdańskiem, Katowicami czy Zawierciem (oczywiście w dobrej formie).
Porównywać zawodników nie ma co bo Resovia ma lepszą kadrę, niestety póki co nie pokazują tego.
Dziś uważam, że Resovia wygra to spotkanie bo tam naprawdę zrobi się katastrofalnie, trener już został zwolniony, prezes Ignaczak również.
Przypomnę, że obie drużyny grały ze sobą w Grudniu i tam na wyjeździe na Rzeszów był kurs w okolicach 1,3 teraz u siebie ponad 1,6 - warto spróbować.
Również wchodzę, że Rzeszów zdobędzie jakże ważne dla siebie 3 punkty.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluron CMC Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:2

powyżej 174,5 1,84 :plus:

 

Coraz bardziej ucieka pierwsza 8emka gospodarzą, zajmują Oni 10 miejsce ze stratą 4 punktów do 8 Radomia, który ograł wczoraj Warszawe w kapitalnym stylu. Myślę, że u gospodarzy podziała "nowa miotła" po zmianie trenera Zawiercie nie może już chyba gorzej grać.

Jastrzębski w euforii po ograniu w lidze mistrzów Zenit Kazań pewnie 3:1 no i oczywiście z szansą na dogonienie czołówki bo tak jak wspomniałem punkty straciła Warszawa a dziś bezpośrednie starcie Bełchatów vs ZAKSA.

Over meczowy nie jest jakiś wysoki bo już w 4 setach spokojnie można go będzie zaliczyć na plus, oczywiście jeśli nie będzie setów do 15.

Goście są w kapitalnej formie, chyba najlepiej w tym momencie grająca drużyna w PlusLidze ale doskonale wiemy, że wpadki się zdarzają.

Może nie uważam, że Zawiercie wygra ten mecz ale jestem w stanie zgodzić się, że powalczą i będą trudnym rywalem dzisiejszego dnia.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Katowice - BKS Visła Bydgoszcz 3:1
powyżej 178,5 1,84 :plus:

Pozostało nam 7 kolejek do końca rundy zasadniczej. Bydgoszcz ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w lidze, po ostatniej porażce z Będzinem 1:3 te szanse jeszcze zmalały. Ja jednak uważam, że dopóki piłka w grze Bydgoszcz będzie walczyć o każdy punkt. Właśnie po to aby utrzymać drużynę zakontraktowali M. Masnego i M. Filipa.
Katowice zajmują 6 lokatę i są na dobrej drodze aby awansować do Play off. Oczywiście w tym spotkaniu są wyraźnym faworytem ale już ta kolejka pokazała nam, że faworyt wcale  wygrać nie musi dla przykładu przegrali w tej kolejce Verwa Warszawa i Jastrzębski Węgiel.
Katowice rzadko kiedy grają mecz 3 setowy przeważnie te mecze są dużo dłuższe i nieważne z kim grają czy to z drużyną dużo mocniejszą czy to właśnie ze słabszymi drużynami. Na 19 spotkań tylko 2 mecze zakończyły się w 3 setach - zwycięstwo na wyjeździe 3:0 z Zawierciem oraz porażka 0:3 u siebie z Bełchatowem.
Bydgoszcz pomimo dużo porażek bo zanotowali ich aż 17 w 9 tych przegranych meczy wygrali przynajmniej 1 seta a nie licząc np. meczów z Warszawą, Bełchatowem i ZAKSĄ to było tych meczów tylko 3.
Uważam, że dziś również zobaczymy minimum 4 sety.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuprum Lubin - AZS Olsztyn 0:3
Olsztyn 1,85 :plus:

Olsztyn ma "świetną" passę 11 meczów przegranych z rzędu - to aż wstyd na taką drużynę. Mimo to nadal mają realne szanse na awans do pierwszej 8emki co jest naprawdę niesamowite... Po takiej ilości porażek.
Do zespołu powoli wraca atakujący J. Hadrava, oczywiście rozegrał już mecze w poprzednich kolejkach ale powrócił po kontuzji i ta forma od razu nie będzie najlepsza, potrzebne są mecze a tych zbiera i myślę, że z meczu na mecz będzie wyglądać to coraz lepiej.
Cuprum co prawda jest wyżej w tabeli od gości ale mają rozegranych więcej o 2 mecze a przewagę mają zaledwie 1 punkt.
Oczywiście dużo lepszą kadrowo jest drużyna gości a po zmianie trenera myślę, że zacznie to w końcu iść coraz lepiej.
Castelani to nie jest przypadkowy trener i wie co zrobić aby drużyna w końcu była drużyną, myślę, że już dziś przerwą tę fatalną passę samych porażek i w końcu wygrają mecz.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE SKRA Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3
powyżej 182,5 1,84 :minus:

Hit 21 kolejki, SKRA Bełchatów podejmuje Jastrzębski Węgiel. Jastrzębski Węgiel wygrał u siebie 3:2 i wcale nie jest powiedziane, że ten wynik dziś nie będzie powtórzony.
Jastrzębski Węgiel przegrał 3 mecze z rzędu ale wcześniej pokonali w lidze mistrzów Zenit Kazań 2-krotnie, goście mają bardzo mocny skład.
Bełchatów ostatnie 2 spotkania rozegrał z najmocniejszymi drużynami w lidze czyli ZAKSA i Warszawa, z ZAKSĄ wygrali 3:2 natomiast z Warszawą przegrali 1:3 i w każdym z tych meczy pokryty został over.
Dziś myślę, że ponownie obejrzymy minimum 4 sety i over, który uważam, że nie jest zbyt wysoki powinien dość spokojnie zostać pokryty.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów 3:1
Zawiercie +1,5 seta 2,00 :plus:

Witam, dzis El Clasico wieczorem i pewnie każdy z nas przysiądzie do telewizora kto będzie miał możliwość, moim typem dnia jednak będzie mecz z siatkówki z naszej rodzimej ligi.
Zacznę od gospodarza dzisiejszego meczu czyli Zawiercia. W tym sezonie nie ma co się oszukiwać spisują się poniżej oczekiwań, zajmują dopiero 11 miejsce ale jeszcze mają możliwość awansować do play offów i zagrać w ćwierćfinale, niby mają stratę 5 punktów ale o 1 spotkanie rozegrane mniej więc w najlepszym możliwym scenariuszu będą tracić już tych punktów tylko 2 po dzisiejszym meczu a jeszcze 4 kolejki do końca przed nami. Zawiercie u siebie to już nie jest tak mocna ekipa jak w poprzednim sezonie, grają bardzo w kratkę, potrafią wygrać w rewelacyjnej formie z Jastrzębskim 3:2 by następnie przegrać 1:3 z Suwałkami.
Bełchatów w ostatnim okresie gorsza forma, na 4 spotkania tylko 1 zwycięstwo, co prawda mieli bardzo trudny kalendarz bo ZAKSE, Warszawe i Jastrzębski.
W dzisiejszym meczu z informacji, które wyszukałem nadal będzie brakować 2óch podstawowych przyjmujących czyli A. Szalpuka i M. Ebadipoura a jaka jest to strata to pokazał ostatni mecz gdzie przegrali u siebie 0:3 z Jastrzębskim.
Bełchatów nie wygrał jeszcze meczu w Zawierciu, co prawda nie było ich dużo bo tylko 2 ale jednak.
Moim typem jest wygranie przez gospodarzy minimum 2 setów po dość fajnym kursie zważając na spore braki kadrowe w ekipie gości. Atakujący M. Wlazły także nie jest w najlepszej formie.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...