Skocz do zawartości

wyplata na PL bank


akupoczek

Rekomendowane odpowiedzi

ok sprawa jest tak chce wyplacic 30 tys zl na pl bank , wiadome ze jak to zrobie beda problemy z US (urzad skarbowy) , czy jak wyplace kase na mBank mina mnie te problemy? prosze o wasze opinie na ten temat iech kazdy powie to co wie . I prosze o niepisanie o ile wyplacasz gdzie ugrales taka kase, chodzi mi o to jak to wyplacic bez konsekwencji z US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja bym proponowal....a byś robił to powoli....co 2 tygodnie po 5tys albo po 10tys......jak wyplacisz wszystko i odrazu kupisz za ta kase dajmy samochod albo za cos powyzej 10tys to bój się....to US odrazu się na Ciebie rzuci....i zaplacisz cholerny podatek...

Po prostu proponuje robić to na "raty"...powoli....na mBank w tym tygodniu 5tys....za 2 tygodnie kolejne 5tys....i zebys tej kasy tak szybko nie wydawal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłaty powyżej pewnego progu (bodajże kilka tysięcy Euro) są automatycznie monitorowane przez banki. Nawet jeśli jest to podzielone na kilka wypłat, ale pochodzących z tego samego źródła (chodzi tutaj głównie o finansowanie terroryzmu itp., ale oczywiście uderza w szarego człowieka również).

 

Wyjść jest kilka:

 

1. wymiana kasy ze znajomym --> no ale kto ma np. 30 koła na wymianę :(

2. karta Netellera i wybieranie po troszku

3. Przeczekanie do przyszłego roku, bo gdzieś czytałem, że ta kwestia ma zostać wreszcie uregulowana prawnie (ale i tak będziesz musiał 10% podatku zapłacić). Z tym, że teraz twoje zyski są ogólnie nielegalne, a nie samo nie opłacenie podatku

4. Założenie konta za granicą. Ja osobiście za 30 tys. przejechałbym się np. do Czech i tam założył konto, a potem powolutku przelewał.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rejestrujesz się i wybierasz konto rozszerzone

2. Weryfikujesz dane wysyłając jakieś dokumenty swe

3. Prosisz o kartę, którą po jakimś czasie Ci przesyłają

4. Z konta zasilasz kartę, którą wypłacasz w każdym bankomacie (tyle że trochę mogą Cię zrobić w ch*** na kursach, bo konto w Netellerze jest w euro lub dolarach)

5. Neteller nie ma placówek w Polsce, więc US może Ci skoczyć, że tak powiem

 

Z grubsza tak to wygląda, ale przyznam szczerze, że nie korzystałem. Wiem, że niektórzy na forum mają karty Netellera, więc poczekaj na opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Ci mniej więcej jak to wygląda krok po kroku. Zakładam, że kasę masz w zagranicznym banku.

 

1. Rejestrujesz się na netellerze.

2. Rejestrujesz kartę kredytową.

3. Składasz jakikolwiek (teraz mały) depozyt.

4. Od razu w kilka sekund po tym dzwonią do Ciebie telefonem i pytają czy to rzeczywiście Ty używałeś karty kredytowej przed paroma sekundami.

5. Potwierdzasz, że to Ty. Środki na koncie netellera są teraz już odblokowane. Wcześniej były zablokowane do czasu autoryzacji transakcji.

6. Zamawiasz kartę netellera.

7. Przychodzi do Ciebie karta.

8. Wybierasz kasę w dowolnym miejscu na świecie (koszt: 3,9% wartości transakcji).

 

 

 

Generalnie jest to zwykła karta debetowa, ale do rachunku portfela elektronicznego neteller. Koszty są trochę wyższe, ale US nie ma jak Ci się do tyłka dobrać, bo żadna kasa nie przyszła Ci na konto założone w polskim banku. US nie ma żadnej możliwości zmonitorować twojego netellera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyplace kase na mbank mina mnie te problemy?

 

Nie, mBank nie jest wyjęty w żadnym wypadku spod prawa bankowego.

 

 

Tyle że z tego co się orientuje banki mają obowiązek rejestrowania i monitorowania transakcji powyżej 10 000 euro, więc ze swoimi 30 000 złotych pewnie się nie załapiesz na taką kotrolę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co oni w takim przypadku mogą ci zrobić jak sie zorientują np. że wpłaciłeś sobie 30 tys do polskiego banku?

 

bank ma ustawowy obowiązek badania z jakiego źródła jest to przychód (zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią, narkotykami, wspierania terroryzmu itp.), jeśli zorientują się, ze jest to przychód pochodzący z gier hazardowych zgłaszają to do US celem weryfikacji, czy został/zostanie odprowadzony od tego podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się właśnie zaczynają śmiechy.

 

Podatek to 10% od hazardu + następne 10% od wygranych powyżej 2000 zł.

 

Ale z drugiej strony, grając u bukmachera online dopuszczasz się przestępstwa, gdyż prawo polskie zabrania obywatelom brania udziału w zagranicznych grach losowych i zakładach wzajemnych. A Urząd Skarbowy nie może ściągać podatku z pieniędzy zdobytych w drodze przestępstwa.

 

I bądź tu mądry :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzeciej strony prawo polskie jest sprzeczne z prawem unijnym, więc teraz bądź tu mądry :D Generalnie tutaj wszystko stoi w miejscu właśnie z tego powodu. Najlepsze rozwiązanie to w ogóle nie dopuścić US do tego by w ogóle wzięło Cię na celownik. Ja dla 30 patyków pojechałbym do Niemiec lub do Anglii i założył tam konto albo wypłacał kartą netellerową. Gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo prawda jest taka ze jak sie przypiepszy US ze wyplacilem i cos tam beda gadac to w sumie prawo polskie moze mi laske zrobic, czy nie ? wkoncu jestesmy czlonkiem uni i mam prawo powolac sie na prawo unijne , ale to wszystko jest poplatane;/ a ktos tam wyzej pisal ze w przyszlym roku cos tam moze sie zminic oco dokladniej chodzi , bo mi chodzi o to ze ja takiej kasy nie posiadam aby wyplacic ale chce zainwestowac troche podobnej kasy i wole wiedziec czy pozniej to wyplace bez problemow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów idziesz do trybunału europejskiego i mówisz, że zwinęli Cię za granie w zakładach, które jest w Polsce nielegalne, ale wg. prawa unijnego grasz tam, gdzie siedzibę ma bukmacher, czyli w 90% na Malcie. Jedynie mogą od Ciebie ściągnąć podatek od wygranych, ale pewnie jeszcze jakąś karę dowalą za to, że sam tego nie zgłosiłeś (prawdopodobnie wszystko odbędzie się po roku i będą pytali czemu PITu nie złożyłeś). Tak czy siak najmądrzejsze rozwiązanie to w ogóle się z tym nie babrać i w ogóle nie dopuścić do sytuacji problematycznej, dlatego rejestruj się na netellerze i wypłacaj przez kartę netellerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić może tylko tyle, że jeśli na każdy bank przelejesz kawałek kwoty to chyba żaden nie zgłosi nic podejrzanego do US. Ale jeśli bank sypnie o Tobie do US i Ci wezmą Cię na celownik to już wtedy nie ma znaczenia, że masz kilka kont :) Jedyna różnica może być w tym, że US w ogóle się nie dowie, ale nie wiem czy to pewne na 100%. Ja radzę Ci w ogóle nie ryzykować i zastosować rozwiązanie bez ryzyka (neteller). W sumie nie wiadomo do końca jakie są układy między US a bankami, więc ja bym nie ryzykował. Złota zasada: chuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...