Skocz do zawartości

Pozostałe Sporty Zimowe 2019/2020


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Na szybko , pokrótce bo rozpoczynają się , a tak w zasadzie to już rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w curlingu. 

 

Czechy - Łotwa 

Zapowiada się wyrównane spotkanie. Ogólnie w mojej ocenie na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, to z trzech ekip na podobnym poziomie w tych składach personalnych - Czechy (Anna Kubeskova) , Niemcy (Daniela Jentsch), Łotwa (Iveta Stasa-Sarsune) to Niemki (myślę, że uda się na Nie wyłapać ciekawe kursy podczas tego turnieju) i właśnie Łotyszki poszły do przodu w porównaniu do Czeszek, więc dzisiaj na start idziemy w stronę ekipy łotewskiej:

Czechy - Łotwa  Łotwa +1.5  2.00  Unibet

 

Szkocja - Norwegia 

Na początku po spojrzeniu na kursy byłem skłonny stawiać na Norweżki, które w dobrym stylu wygrały Dywizję B, a do Szkotek nigdy większego przekonania nie miałem, ale na początku tego sezonu ekipa Eve Muirhead osiąga na prawdę niezłe wyniki, więc odpuszczam i jedyne co czuję w tym meczu to wysoki wynik. Drużyna norweska overowa, i idąc pierwszymi przeczuciami mogą napsuć trochę krwi Szkotkom.

Szkocja - Norwegia  over 12.5  2.20 Unibet

 

Do tego:

 Rosja z Estonią  1.12  Marathonbet 

Szwedki w tym świetnym składzie Anny Hasselborg naładowane, w wywiadach podkreślają, że nie mogą się doczekać pierwszego spotkania przed własną publicznością. Myślę, że zaczną podobnie jak koledzy z męskiej reprezentacji i chcąc z przytupem zacząć turniej wysoko ograją Dunki. 

Szwecja  - Dania  Szwecja -4.5  1.72  Unibet  

 

Wszystko :n:  oprócz Rosjanek, co było formalnością 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza pierwsza sesja całkowicie nietrafiona.. Niektóre zawodniczki nie czują jeszcze zbyt dobrze lodu , a patrząc na wyniki dzisiejszej trwającej (przerwanej przez alarm pożarowy na hali przez spalony toster w barze %-)) porannej sesji to niespodzianek i dziwnych wyników ciąg dalszy. 

 

3 sesja mężczyzn

Rosja - Szkocja 

Szkoci reprezentują na tych mistrzostwach swój kraj w innym składzie niż na ostatnich MŚ czy ME, na których to przecież zdobyli złoty medal z Bruce Mouat'em na skipie. Ekipa Patersona wygrała wewnętrzne eliminacje Szkocji i osiągają bardzo dobre wyniki na początku sezonu, wygrywają pewnie, wysoko. Podobnie na starcie tych mistrzostw prezentują się bardzo solidnie, na wysokich % we wszystkich statystykach, w wywiadach mówią, że dobrze czują lód i wszystko gra tak jak powinno, nie spodziewam się aby w tym spotkaniu było inaczej. Obstawiam , że nie dadzą dużo szans Rosjanom, którzy prezentują się póki co słabo. 

Rosja - Szkocja Szkocja -2.5  1.85  Marathonbet :n:

 

Holandia - Niemcy 

Doświadczona curlerka Shari Leibbrandt-Demmon, która prowadzi ekipę Jaapa van Dorpa od juniorów stworzyła całkiem solidną drużynę, która może już punktować z wyżej notowanymi rywalami. Do takich na papierze należą Niemcy, którzy jednak od początku tego turnieju prezentują się średnio, pozostawiają dużo szans rywalom i w mojej ocenie mimo, że brakującym jeszcze doświadczenia Holendrzy, którym pewności powinna dodać wczorajsza na prawdę dobra końcówka z Anglikami wykorzystają te szanse podobnie jak wczoraj Norwedzy i ostatecznie okażą się lepsi od Niemców.

Holandia - Niemcy 1  1.85  Marathonbet :n:

 

Do tego: 

Norwegia - Anglia  1  1.25  Marathonbet :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na odwrót póki co, więc idziemy w wysokie wyniki w wieczornej sesji kobiet w spotkaniach Szkocja - Czechy oraz Norwegia - Dania. Wszystkie ekipy nierówne, pozostawiają sporo szans przeciwniczkom , spodziewam się trójek w endach w obydwóch spotkaniach i spokojnego pokrycia linii. 

 

Szkocja - Czechy  over 12.5  2.00  Unibet :t:

Norwegia - Dania  over 12.5  1.75  Unibet :n:

 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się kursy na poranną sesję mężczyzn, ale bez szału. Szkoci mocno zdenerwowani po dzisiejszym spotkaniu z Rosjanami, na własne życzenie oddali pole do gry i ten przegrany end 0-5 to spory blamaż, więc jutro na pełnej koncentracji przejadą się po młodej ekipie holenderskiej. Z Holendrami właśnie uporali się dzisiaj Niemcy, którzy jednak nie prezentują dobrego poziomu i na ekipę Joel'a Retornaz będą mieć już za mało argumentów. 

 

Holandia - Szkocja  Szkocja -2.5  2.00  Marathonbet :t:

Włochy - Niemcy  1  1.36  Marathonbet  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się zestaw na dzisiejszą 4 sesję u Pań oraz kursy wystawione, więc po kolei:

 

Niemcy - Czechy

Spokojnie należało przeczekać pierwsze trudne spotkania Niemek z faworytkami i tylko obserwować ich grę. Wywnioskować można, że Niemki zaprezentowały się bardzo solidnie w tych spotkaniach i napsuły sporo krwi wyżej notowanym rywalkom. Czeszki prezentują się średnio, do tego pisałem przedwczoraj, że w mojej ocenie to ekipa Danieli Jentsch zrobiła na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów większy progres w porównaniu do Czeszek i myślę, że dzisiaj to udowodnią. W poprzednim sezonie chociażby na 3 pojedynki bezpośrednie między tymi drużynami w tych składach personalnych trzy zwycięstwa Niemek.

Niemcy - Czechy 1  1.75  Marathonbet :t:

 

Szkocja - Szwajcaria

Kursy wystawione tylko chyba na podstawie tabeli. Obydwie reprezentacje z bilansem póki co 3-0, ale to zdecydowanie lepsze wrażenie robią Szwajcarki. Tak jak pisałem już, nie przekonywuje mnie drużyna Szkotek. Doświadczona Eve Muirhead , która wczoraj rozegrała swoje 300 spotkanie wraz z koleżankami mimo zwycięstw popełniają mnóstwo błędów. Czy to w meczu z Czeszkami czy szczególnie z Dunkami były bardzo niedokładne. Szwajcarki natomiast mają bardzo dobry początek sezonu. Na tym turnieju bardzo ważne wygrane, w dobrym stylu i przede wszystkim z trudnymi rywalkami, bo m.in. z Rosjankami czy faworytkami turnieju Szwedkami. Grają dokładnie i właśnie ta dokładność przeważy w konfrontacji z błędami popełnianymi przez Szkotki..

Szkocja - Szwajcaria  2  1.85  Marathonbet :n:  9-8, bardzo dobre spotkanie , niestety najsłabsze w wykonaniu Szwajcarek na tych mistrzostwach, szkoda..

 

Do tego Rosjanki powinny spokojnie sobie poradzić z młodymi Dunkami  Rosja - Dania  1  1.25 Marathonbet  :t:

 

Jeśli chodzi o spotkanie Norwegia - Estonia , początkowo myślałem pograć coś w stronę Estonek, które zdecydowanie lepiej się prezentują na tym turnieju, a Norweżki mocno zawodzą, ale po przemyśleniu spodziewam się dziwnego spotkania i wysokich wyników w endach.

Norwegia - Estonia  over 12.5  1.65  Marathonbet :t: 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym zdaniu , na szybko bo ciekawego tripla można złożyć na wieczorną sesję:

 

Szkotki świetne spotkanie, wygrane z Szwajcarkami, ale biorąc pod uwagę ich nieregularność o czym pisałem rano nie wierzę w dwa spotkania pod rząd na tak wysokim poziomie. Szwedki po słabym początku turnieju, gdzie ewidentnie nie czuły lodu, zagrania były zbyt słabe teraz już wróciły na właściwe tory.

 

Niemki wygrały z Czeszkami, poradzą sobie i z Estonkami. Do tego klasycznie Rosjanki, na które śmiało można stawiać ze średnimi ekipami

 

Szkocja - Szwecja 2 1.60 :t:

Estonia - Niemcy 2 1.45 :t:

Czechy - Rosja 2 1.35  :t:


AKO: 3.13 :t:  Marathonbet

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy - Norwegia

Obydwie ekipy, które muszą się bronić przed strefą spadkową. Norweżki grają słabo, statystki mizerne, głównie defensywne zagrania, natomiast Czeszki też bez rewelacji, ale jednak wyglądają pewniej na lodzie od dzisiejszych rywalek. Powinna to ekipa Anny Kubeskovej ogarnąć, szczególnie, że przed Nią jeszcze spotkania ze Szwajcarkami i Szwedkami, ale biorąc pod uwagę jak ważny to jest pojedynek, styl gry zawodniczek obstawiam, że nie pojawią się big endy, a i trochę taktycznych zerowań może się pojawić:

Czechy - Norwegia  under 12.5  2.10  Unibet  :t:

 

Do tego Rosjanki wypunktują drużynę łotewską.

Łotwa - Rosja  Rosja -2.5 1.50  Marathonbet  :t:

 

Odpuszczam mecz Szkocja - Niemcy. Niemki na które wczoraj dwa razy stawiałem bardzo szczęśliwie wygrały z Estonkami, popełniają błędy szczególnie gdy wywrze się na Nie presję , a na pewno pojedynczymi zagraniami potrafi to zrobić Eve Muirhead. Z drugiej strony partnerki szkockiej kapitan, szczególnie Gray i Doods grają na prawdę źle i popełniają sporo błędów. Gdybym musiał szukałbym coś w stronę Niemek, ale  póki co no bet.

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się kursy na wieczorną sesję mężczyzn, parę przemyśleń miałem na sucho, ale widząc kursy trzeba spróbować:

 

Włosi prezentują się solidnie i pewnie od początku turnieju. Przegrane tylko ze Szwedami i Szkotami, reszta spotkań gdzie powinni wygrywać wygrywają i tak będzie też dzisiaj. Duńczycy co prawda potrafią zaskoczyć, ale na silnych Włochów nie wystarczy. 

 

Na młodych Holendrów, o których pisałem w niedzielę stawiałem w pojedynku z Niemcami, gdzie się nie udało. Mam dziwne zaufanie do tej ekipy, że zmierza w dobrym kierunku. Ekipę rosyjską z Glukhovem na skipie widziałem w mniej lub bardziej obszernych skrótach i nie wygląda ich gra przyzwoicie, wygrali jeden raz , fakt, że z mocną reprezentacją Szkocji , ale to tylko i wyłącznie dzięki Szkotom, którzy zlekceważyli całkowicie rywali i przeszli koło spotkania. Stawiam na ekipę van Dorpa, mam nadzieję, że taktycznie lepiej się zaprezentują i po wczorajszej wygranej z Duńczykami dzisiaj zapiszą kolejne zwycięstwo na tych mistrzostwach.

 

Szwajcaria - Niemcy, tutaj typ typowo przeciwko Niemcom, którzy po Anglikach pozostawiają chyba najwięcej szans i łatwych okazji rywalom, a drużyna Yannicka Schwallera lubi i potrafi takie sytuacje wykorzystać i kontrolować spotkanie, więc spodziewam się spokojnej ich wygranej

 

Dania - Włochy  2  1.40 :n:

Rosja - Holandia  2  2.01  :t:

Szwajcaria - Niemcy  Szwajcaria -2.5 1.90  :n:

 

wszystko Marathonbet  

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne spotkanie przed Nami jeśli chodzi o układ tabeli u mężczyzn, chodzi dokładnie o rywalizację Szwajcarów ze Szkotami. Ekipa Patersona prezentuje się na tyle ile widziałem lepiej, statystyki też to potwierdzają, przed nimi jutro ostatni w fazie grupowej mecz ze Szwedami, więc dzisiaj wygrana konieczna. Sami na własne życzenie doprowadzili do takiej sytuacji w tabeli, szczególnie przegrywając z Rosjanami, mieli dziwne przestoje Szkoci w tym turnieju, głównie z tymi słabszymi drużynami. Dzisiaj jednak jestem dziwnie spokojny o wynik, myślę, że na pełnej koncentracji ograją ekipę Schwallera, z którą mają bardzo dobry bilans bezpośrednich spotkań 8-2. 

Szwajcaria - Szkocja  2  1.65  Marathonbet

 

Do tego Norwegię  z Rosjanami myślę, że z handi śmiało można atakować. Rusków leje praktycznie każdy, w mojej ocenie prezentują się nawet słabiej od Anglików i dzisiaj przypieczętują swój spadek do Dywizji B. 

Rosja - Norwegia  Norwegia -1.5  1.55  Marathonbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza poranna sesja u kobiet stała po raz kolejny na niskim poziomie i mimo, że wszystkie faworytki wygrały to było sporo niedokładnych i słabych zagrań. Pierwsza czwórka u Pań jest już znana, ale teraz ważne spotkania dotyczące układu pierwszych miejsc i półfinałów. Anna Hasselborg kapitan szwedzkiej ekipy była bardzo zła po spotkaniu z Czeszkami, popełniały błąd za błąd z rywalkami i świadoma tego, że z taką grą nie poprawią 4 lokaty obstawiam, że wieczorem pełne skoncentrowane wysoko ograją Norweżki. Podobnie wygląda sytuacja w kolejnym spotkaniu, Szwajcarki na ile by nie wyszły zmotywowane spokojnie ograją Czeszki, które w każdym endzie swoimi słabymi zagraniami pozwalają na bardzo dużo przeciwniczkom. Bardzo ucieszyły mnie kursy na spotkanie Rosjanek ze Szkotkami, a przede wszystkim to, że ta pierwsza reprezentacja jest bardziej faworyzowana. Już raz przejechałem się na tym turnieju stawiając przeciwko Szkotkom, ale dzisiaj jestem przekonany co do ekipy Aliny Kovalevej, która w mojej ocenie stylowo prezentuje się najlepiej na ten moment. Rosjanki w wywiadach podkreślają, że najzwyczajniej w świecie wykorzystują błędy rywalek i cieszą się grą. Tak to dokładnie wygląda, są bardzo dokładne, skoncentrowane w każdym zagraniu, bez dłuższych przestojów, co u ich rywalek zdarza się w bardzo często i myślę, że to dzisiaj zadecyduje o wyniku na korzyść Rosjanek. Do tego Niemki, które już są poza strefą medalową, ale z całej reszty drużyn od miejsc 5-10 prezentują curling na wyższym poziomie. 

 

Norwegia - Szwecja  Szwecja -3.5 1.60 :n:6:9, oj szkoda :fp:

Szwajcaria - Czechy  Szwajcaria -2.5 1.45  :t:
Rosja - Szkocja  1  1.95  :t:

Niemcy - Łotwa  Niemcy -1.5  1.65  :t:

 

Wszystko Marathonbet

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto stawiać na tym turnieju na Niemki z drużynami z poza pierwszej czwórki, od których ekipa Jentsch prezentuje się o poziom wyżej. Więc na zakończenie fazy zasadniczej warto skorzystać z dobrego kursy na Nie w meczu z słabiutkimi Norweżkami. Wczorajszą wygraną z Łotyszkami reprezentacja Niemiec zapewniła sobie kwalifikację do MŚ, więc bez presji liczę na ich spokojną wygraną.

Niemcy - Norwegia  1  1.65  :t: Marathonbet

Niemcy - Norwegia  Niemcy -1.5 2.05 :t: Marathonbet

 

Do tego podobnie jak przedwczoraj w meczu Czeszek z Norweżkami w dzisiejszym ich pojedynku z Dunkami też przewiduje niski wynik. Mecz o sporym ciężarze gatunkowym, jedne i drugie nie prezentują się zbyt dobrze , mają problemy z budowaniem akcji, które stwarzałyby wyższą przewagę.

Czechy - Norwegia  under 12.5  1.95 :t: Unibet 

 

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze półfinały u Panów bez większych niespodzianek, dzisiaj półfinały Pań i mecze o brązowe medale. 

 

Kapitan szkockiej reprezentacji Eve Muirhead świadoma, że ich gra nie wygląda zbyt dobrze przyznaje przed półfinałem, że będzie bardzo trudno po raz kolejny pokonać Szwajcarki na tym turniej i również mi wydaję się, że drugi raz to się nie uda. Tamto spotkanie wyszło Szkotkom bardzo dobrze, zdecydowanie ich najlepszy mecz na mistrzostwach, ale poza nim to w grze bez zmian, masa błędów, szczególnie na drugiej i trzeciej pozycji. Szwajcarki za to bardzo równo grają i myślę, że dzisiaj zrewanżują się za porażkę kilka dni temu. 

Szwajcaria - Szkocja  1  1.60  Marathonbet / Unibet :n:

 

Jeśli chodzi o spotkanie o brązowy medal mężczyzn między Szkotami i Duńczykami kursy jeszcze nie pojawiły się, ale idę w stronę Szkocji. Młodzi Duńczycy to spore zaskoczenie tego turnieju, półtorej roku temu grali jeszcze w Dywizji C, sami przyznają, że są zdziwieni jak wysoko doszli. Półfinały to chyba był jednak ich szczyt , wczoraj porażka ze Szwajcarami i podobnego wyniku spodziewam się dzisiaj. Ekipa Patersona to jednak półka wyżej, wczoraj zagrali na prawdę dobre spotkanie ze Szwedami i mam nadzieję , że w pełni skoncentrowani podejdą do tego spotkania i bez problemów pokonają Danię. 

Szkocja - Dania  1  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie spotkania tych mistrzostw i na szybko taki zestaw spróbujemy. U Panów o Szkotach w meczu o brązowy medal pisałem w poprzednim poście , jednak z kursami delikatnie mówiąc szału nie ma. Do tego w finale nie widzę niespodzianki i wygraną Szwedów. 

U Pań mam przeczucie, że Rosjanki zdobędą brąz w spotkaniu ze Szwajcarkami. Jeszcze wczoraj typowałem je na triumfatorki tego turnieju, jednak po przegranej dzisiaj ze Szwedkami stwierdziłem , że z kim nie zmierzą się w meczu o 3 miejsce stawiam na Nie. Dla mnie prezentują się najlepiej na przestrzeni całych mistrzostw, myślałem, że spotkają się ze Szkotkami, które jednak po raz drugi poradziły sobie ze Szwajcarkami i zagrają w finale. W finale w którym właśnie po raz kolejny stawiam przeciwko ekipie Muirhead, dwa razy się już przejechałem stawiając w ten sposób, ale Szwedki po gorszych i lepszych meczach to złoto ostatecznie zdobędą. 

 

Szkocja - Dania  1  1.25  :t:

Szwecja - Szwajcaria  1  1.35 :t:

 

Szwajcaria - Rosja  2  2.48 :n:

Szkocja - Szwecja  2  1.50 :t:

 

AKO: 6.27  :n:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...