Skocz do zawartości

Zapowiedz Sezonu w Angielskich National League


Zbyszek.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem bez propozycji zakładów z mojej strony, ale z kilkoma informacjami dotyczącymi nadchodzącego sezonu w Angielskiej National League, czyli tak naprawdę 6 – 7 ligi Anglii, które od tego sezonu jest sponsorowana przez popularnego u nas bukmachera LV BET. 

Dla wielu z Was zespoły, które tutaj grają to zupełnie nieznane klimaty i nie dziwie się, że rzadko, kiedy ktoś zakłada się na te spotkania wybierając ograne standardy w stylu, kto jest lepszy, Real czy Liverpool.

Tutaj w niższych ligach, co prawda wszystko się może zdarzyć, ale kiedy uważnie się śledzi ten poziom rozgrywek można spokojnie zarabiać tutaj fajne pieniądze, tym bardziej, że często i bukmacherzy traktują te ligi trochę po łebkach i kursy są tutaj czasem naprawdę kosmiczne.

Niektórzy z Was wiedzą, o czym pisze, bo śledzili moje zakłady z tych lig na innym forum, jeszcze przed zbanowaniem mnie tam i przed moją chorobą.

W ten weekend mamy pierwsze kolejki w trzech ligach, wiec kilka słów o moich przewidywaniach na sezon 2020/21.

 

National League

Jak czytam niektóre fora dyskusyjne zajmujące się tą ligą widzę, ze jednym, żeby nie napisać jedynym faworytem do promocji jest zespół Notts County, czyli spadkowicz z League Two.

Szczerze mówiąc nie zbyt podzielam tego poglądu, bo po pierwsze zazwyczaj w tej lidze spadkowicze mają ciężko z aklimatyzacją do stylu gry, a po drugie wiele złego się w tej drużynie wydarzyło po spadku. Groziło im nawet w pewnym momencie bankructwo, ale na szczęście znaleziono nowego właściciela i postępowanie upadłościowe wstrzymano. Na początku przynajmniej mogą mieć też problemy związane z bardzo wąską kadrą klubową, która obecnie liczy 17 zawodników, a że mają zakaz transferów do końca sierpnia to Neal Ardley ma problemy z zestawieniem optymalnego składu. Na pewno nie postawiłbym grosza na zakład, że wygrają ligę.

Jeżeli chodzi o moich kandydatów do wygrania National League w tym sezonie to na tą chwilę widzę trzy ekipy. Przede wszystkim Wrexham. Walijczycy już od dwóch sezonów pukali do League Two, ale odpadali w barażach. Tego, czego im brakowało to strzelców bramek. Tym razem postarali się naprawdę o porządnego napastnika w osobie J.J. Hooper’a sprowadzonego z Grimsby, gdzie strzelił 14 bramek. Harrogate są następni w moim postrzeganiu faworytów ligi. Mieli zaskakująco dobry sezon biorąc pod uwagę, że byli beniaminkiem ligi, osiągając baraże. W rzeczywistości wyglądają na silniejszych niż ostatnio i myślę, że znów będą, co najmniej w barażach. Nie zapominam o AFC Fylde, które już sezon temu miało szanse na awans, ale rozdwojenie „jaźni” miedzy ligą a FA Trophy,  (które w końcu zdobyli) spowodował, że odpadli w finale baraży z Layton Orient. W końcu poszli po rozum do głowy i sprowadzili do zespołu M.Yeatsa, który będzie alternatywą dla wykorzystywanego do granic Dannym Rowe.

Nie można też lekceważyć zespołu Chesterfield, który po spadku dwa sezony temu miał pod górkę, a teraz pod wodzą nowego szkoleniowca John Sheridana zbroi się na potęgę, ale moim zdaniem raczej playoff to realny scenariusz dla nich.

Co do ekip, które raczej nie odegrają większej roli w tych rozgrywkach i bliżej im do spadku niż walki choćby o środek tabeli muszę zaliczyć w pierwszej kolejności beniaminka Woking. Awansowali z National South, ale trzeba pamiętać, że w poprzednim sezonie ta liga była bardzo słaba. Woking Nie wygląda na silną ekipę i będę zszokowany, jeśli zajmą lepsze niż 21 miejsce. Podobnie sprawa się ma do zespołu Halifax. Jamie Fullarton zrezygnował z funkcji menedżera kilka dni temu w bardzo tajemniczych okolicznościach. To sugeruje, że coś może nie być OK w klubie.  Nowy menedżer Pete Wild jest bardzo niedoświadczony, a fakt, ze nie miał okazji zagrać żadnego oficjalnego meczu sparingowego, oraz ograniczone możliwości finansowe przemawiają za umieszczeniem ich, jako kandydatów do spadku, choć być może czas będzie pracował na ich korzyść. 

 

National League South

Tutaj jedynym zespołem, który z czystym sumieniem mogę określić, jako kandydat do wygrania ligi to ekipa Billericall. Matt Rhead w poprzedni czwartek podpisał umowę z klubem. Na tym poziomie rozgrywek to ogromna wartość dodana. Napastnik będzie miał do współpracy Jake'a Robinsona, a to powoduje, że siłą ofensywna po prostu powala.

Havant & Waterlooville to drugi zespól, który powinien awansować z tej ligi, ale oni raczej pasują mi do playoff. Menadzer Paul Doswell przyszedł w kwietniu do zespołu i odmienił ich oblicze. Teraz w lecie był szkoleniowiec Sutton sprowadził kilku graczy miedzy innymi z Sutton i powiedziałbym, że wyglądają na silniejszą stronę niż w poprzednim sezonie.

Jest jeszcze Dulwich Hamlet, który jest słabszy od wymienionej dwójki, ale również powinien znaleźć się w pierwszej szóstce sezonu, tym bardziej, ze mogą grać już na swoim stadionie, a tak frekwencja zawsze na poziomie ponad 2000 ludzi. Mają też pieniądze do wydania na nowych graczy, a Gavin Rose jest znakomitym menadżerem.

 

National League North

Miałem trochę problemów tutaj, bo do niedawna nie byłem przekonany, że York będzie w stanie coś zdziałać tutaj, ale Steve Watson, który przyszedł w zeszłym sezonie teraz zrobił kilka dużych transferów. Steve McNulty jest doskonałym obrońcą, a kilku innych graczy będzie uzupełnieniem tej ekipy. Ekipą, która moim zdaniem może nawiązać walkę z York to Spennymoor, które było w playoff dwa sezony temu. Teraz znów wygląda na silną i naprawdę powinna być wyzwaniem dal York.

Na pewno większą rolę w lidze odegrają zespoły Boston i Southport. Obie ekipy ciągle mają wszystkich graczy na etatach wiec mogą spokojnie koncentrować się na grze i potwierdzeniu swoich możliwości, jakie pokazali w poprzednim sezonie. Darlington powinien być w polowaniu na play-off podobnie jak Altrincham, który znów wygląda całkiem solidni.  Hereford dobrze się wzmocnił, a trener Marc Richards to solidny szkoleniowiec i na pewno mierzy, co najmniej w playoff.

 

To tyle moich osobisty przewidywań, co do National League.

Oczywiście można sobie zapisać to i owo i potem dziadka sprawdzić, albo jak ktoś chce podyskutować.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogę w zarobieniu czegoś w tych ligach.

Zapraszam od Piątku do mojego głównego tematu Dziadek typuje 

 

Edytowane przez Zbyszek.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...