Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2019


Tonny

Rekomendowane odpowiedzi

Wraca najlepsza liga świata. Na piątkowe mecze dwa typy:

 

Mecz: Arka-Jagiellonia

Typ: 2  :t:

Kurs: 2.50

Bukmacher: Fortuna

 

Wydaje mi się że Arka będzie miała problemy z utrzymaniem się w lidze (przypominam że od tego sezonu spadają trzy drużyny). Z klubu odeszli Janota i Zarandia, do Az wrócił Vejinović. Właściwie całą ofensywę trener Zieliński musi budować od początku, a dostał gościa z ligi łotewskiej i Hiszpana który według transfermarkt zdobyl 14 bramek w 114 meczach trzeciej ligi. Z kolei w Białymstoku wytrzymali ciśnienie i nie zwolnili Mamrota. Po zimowej przebudowie potrzebny był czas żeby wszystko na nowo poukładać i wydaje mi się, że teraz Jagiellonia będzie mocna. Odszedł co prawda Novikovas ale przyszedł bardzo dobry napastnik Mudrinski ( 18 bramek w poprzednim sezonie w lepszej od naszej lidze serbskiej), Juan Camara który pokazał się z dobrej strony w Miedzi i zna już ligę oraz skrzydłowy Tomas Prikryl z dobrymi statystykami w lidze czeskiej. Mają szeroką ławkę i myślę że zakręcą się koło podium. Wiadomo, pierwsza kolejka+ekstraklasa więc tak naprawdę wszystko się może zdarzyć ale ja stawiam na gości ze sporym przekonaniem.

 

Mecz: ŁKS-Lechia

Typ: bts :n:

Kurs: 1.80

Bukmacher: Totolotek

 

Pierwszej ligi nie oglądam więc nie będę zgrywał eksperta od gry ŁKS-u ale fakty są takie że zrobili awans w pierwszym roku gry na zapleczu. Z różnych stron słychać głosy że to zdrowo budowany klub i w ich awansach rok po roku nie ma przypadku. Wiadomo, że ekstraklasa to jest zupełnie inne granie i boleśnie przekonała się o tym Miedź Legnica o której podobnie się mówiło. W tym meczu obstawiam, że obie drużyny strzelą bramkę. Myślałem o czystej dwójce bo piłkarsko na pewno Lechia jest lepsza ale oni podejdą do tego meczu jak do każdego, a dla ŁKS-u to jednak będzie święto i zostawione 300% na boisku. W sparingach łodzianie imponowali skutecznością, w każdym meczu strzelali minimum dwie bramki, w tym Korone ograli 3-0, a Wisłę Płock 4-0. Lechia znana ze swojej gry na 1-0 pokazała w meczu o Superpuchar, że też potrafi grać ofensywnie. Myślę, że gospodarzom może brakować doświadczenia żeby zagrać na zero z tyłu. Spodziewać się dobrego widowiska i przynajmniej po bramce z obu stron.

Edytowane przez bumbumbam
rozliczenie typów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Równe dwa miesiące minęły od dnia, w którym ostatni raz oglądaliśmy ekstraklasowe boje. Krótko – powiedzieliby fani Premier League czy Serie A, którzy na start sezonu jeszcze sobie poczekają. Długo jak czort – mówią wszyscy polscy kibice, którzy od tygodni już przebierali nogami z tęsknoty za naszą, własną, osobistą, jedyną ligą. Ekstraklaso, dobrze, że jesteś! - pisze w felietonie dla TOTALbet Andrzej Twarowski.

 

1360x420_bez_podatku.jpg

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak usiąść głęboko w fotelach, zapiąć pasy i… dalej już znacie. Jak co roku w lidze nie zabraknie nowych twarzy. Pierwszą, tę łódzką, zobaczymy już w piątek. Ja dziś skupię się jednak na częstochowskiej, która w całej okazałości ma pokazać nam się w sobotę.

Powiedzmy uczciwie – w ubiegłym sezonie Raków wciągnął 1. ligę nosem. Do tego dorzucił udaną kampanię w Pucharze Polski. Jeden z najciekawszych trenerów w stawce, Marek Papszun, zachował w składzie najlepszych graczy, a do puli dostał jeszcze kilku innych ciekawych zawodników. Na start dostaje do tego mocno niepoukładaną Koronę. Lepszej okazji, do przywitania się z Ekstraklasą być nie mogło. I nie powinien przeszkodzić nawet „domowy” stadion w Bełchatowie.

TYP TWARO: Wygra Raków Częstochowa

 

 

Pogadaliśmy o nowych twarzach, to teraz czas wspomnieć o tych starszych, zasłużonych i dobrze już nam wszystkich znanych. Wisła Kraków spotka się ze Śląskiem Wrocław i mimo że w składzie tych pierwszych zabraknie lidera (i współwłaściciela!) Jakuba Błaszczykowskiego, to intuicja podpowiada mi, że to Biała Gwiazda sięgnie tu po zwycięstwo. Powodów poszukajmy w statystykach – Wisła nie przegrała pięciu ostatnich ligowych spotkań ze Śląskiem (4 zwycięstwa, 1 remis). Takiej serii tak łatwo nie da się złamać.

TYP TWARO: Wygra Wisła Kraków

 

 

I na koniec – Zagłębie – jedyne, które nam już w tej lidze pozostało, czyli ekipa z Lubina. Miedziowi zachowali ważnych dla siebie piłkarzy (z pierwszej „11” odszedł tylko Jagiełło). Już poprzednia runda pokazała, że ten zespół z każdym rywalem w naszej lidze może bić się jak równy z równym. I co ważne, gra lubinian jest nie tylko uporządkowana taktycznie, ale także potrafi cieszyć oko. Goście jak wiadomo dopiero co bili się w Lidze Europy. Odpadnięcie z europejskich pucharów raczej nie doda drużynie wigoru i animuszu. Zagłębie takiej okazji raczej nie przepuści. Lubinianie mogą być jedną z rewelacji sezonu!

TYP TWARO: Wygra Zagłębie Lubin

 

-> TOTALbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Piast-Lech

Typ: bts :t:

Kurs: 1.80

Bukmacher: STS

 

W najciekawiej zapowiadającym się meczu pierwszej kolejki spodziewam się bramek z obu stron. Piast w trzech spotkaniach rozegranych stracił już 6 bramek. Widać brak Sedlara, a Kirkeskov swoją formą na początku sezonu pokazuje że Legia miała rację nie chcąc wpłacać klauzuli. Jedynie Czerwiński daje radę ale sam nie obskoczy kilku pozycji. Dodatkowo bramkarze też wyglądają słabo. Plach zawalił rewanż z Bate, a Szmatuła mecz o Superpuchar. Z przodu jednak wygląda to lepiej i każdy z trójki Valencia, Parzyszek, Felix już pokazał się z dobrej strony więc o sytuację pod bramką Lecha jestem spokojny. Goście z kolei defensywę muszą budować od początku, a wiadomo, że obrońcy muszą się zgrać, na to potrzeba czasu. Z klubu odeszli bramkarze, Vujadinovic, Janicki i Tomasik. W ich miejsce sprowadzono bramkarza van der Harta i stoperów Crnomarkovic i Satke, ale ten ostatni jeszcze w środę grał w starym klubie i na pewno nie zagra z Piastem. Na braku zgrania w tyłach Lecha na pewno będą korzystać gracze z Gliwic. Z przodu wygląda to lepiej. W sparingach dobrze wyglądał Zhamaletdinov i w końcu powinien dostać szanse na pokazanie się bo z tym było różnie w poprzednim sezonie. Dużo sobie obiecuję po Jevticiu, obdarzony zaufaniem przez Żurawia otrzymał opaskę kapitańską i myślę, że stać go będzie na to żeby w końcu stać się liderem poznaniaków. Jóźwiak też powinien więcej brać na siebie, ma już 21 lat i czas w końcu zapracować na transfer. Ciężko wskazać faworyta bo w oficjalnych spotkaniach widzieliśmy tylko Piasta ale przynajmniej po bramce z obu stron powinniśmy zobaczyć.

Edytowane przez bumbumbam
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: ŁKS-Lech
Typ: 2dnb :t:
Kurs: 1.85
Bukmacher: STS
Analiza:
Trzeba przyznać że po dwóch kolejkach najlepiej grająca drużyna, a do tego najładniej, to Lech Poznań. Nie będę ukrywał, że jestem w szoku bo po przebudowanej drużynie i pozostawieniu na stanowisku Żurawia spodziewałem się Lecha słabego i szybko zmierzającego do wymiany trenera. Tym czasem Lech imponuje pomysłem na granie, wybieganiem i do tego piłkarze którzy są w formie błyszczą indywidualnie ( Jevtica może w naszej lidze niedługo już nie być). To dopiero początek sezonu ( a trzeba pamiętać że rok temu w lidze też dobrze zaczęli i wygrali cztery pierwsze spotkania, a jak się skończyło pamiętamy) i nie będę pisał o faworycie do zdobycia mistrzostwa ale jutro w Łodzi spodziewam się wygranej. Nad beniaminkiem wszędzie widzę zachwyty, a ja trochę tego nie rozumiem. Ok, nie przegrali jeszcze spotkania, super z piłką przy nodze prezentuje się Ramirez ale w pierwszym meczu mimo przewagi liczebnej nie mogli pokonać Lechii będącej myślami w Lidze Europy, a Cracovia na razie wygląda kiepsko i ich ogranie nie sprawia że w meczu z Lechem sobie poradzą. Do tego brakuje w tej drużynie napastnika z prawdziwego zdarzenia. Bardzo mało zagrożenia dzieje się w polu karnym ich rywali i nawet z Lechią mimo, że momentami cisnęli to niebezpiecznie było tylko przy strzałach zza pola karnego. Stawiam na Lecha bez remisu bo trzeba pamiętać że to Ekstraklasa i trzeba być ostrożnym.

Edytowane przez bumbumbam
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Legia-Śląsk

Typ: Śląsk strzeli :n:

Kurs: 1.55

Bukmacher: STS

Dzisiaj proponuję zakład na bramkę Śląska. Legia w tym sezonie wygląda tragicznie. Piłkarze na boisku nie wiedzą co mają robić, potykają się o własne nogi, nie potrafią wykorzystać najprostszych sytuacji. Novikovas który jeszcze niedawno był jednym z lepszych piłkarzy w Ekstraklasie po zmianie barw klubowych wygląda jak piłkarz wyjęty z okręgówki. Gdybyśmy go nie widzieli w akcji w barwach Jagiellonii już dawno okrzyknięty byłby transferowym niewypałem i podzielił los Agry który po jednym słabym występie w Poznaniu do teraz nie podniósł się z ławki. W ataku gra Kulenovic o którego atutach jeszcze się nie dowiedziałem, Niezgoda ciągle w gabinetach, a Carlitos na 10 zupełnie się nie sprawdza przy swoim samolubnym usposobieniu. W obronie też jest chaos. Wieteska kontuzjowany więc pewnie zagra Remy który w meczu z Pogonią pokazał że cały czas jest na wakacjach. Dużo szczęścia miała Legia że Finowie nie strzelili jej bramki. Nie wygląda to w stolicy za dobrze, dodatkowo zamiast ogrywać jedną 11 żeby piłkarze się zgrywali Vukovic stosuje dużą rotacje więc nawet ciężko przewidzieć kto dzisiaj zagra. Może znowu Jodłowiec na 10... Przeciwko tak rozsypanej drużynie zagra bardzo solidny Śląsk. Nie grają efektownej piłki ale są skuteczni. Bez większego wysiłku pokonali Wisłę, a tydzień temu w końcówce odwrócili losy spotkania z mistrzem Polski. Nie widać w tej drużynie braku Piecha i przede wszystkim Robaka, bez nich Śląsk wydaje się groźniejszy w ofensywie. Nie będę się bawił w typowanie wyniku ale bramka strzelona przez gości wydaje się wysoce prawdopodobna.

Edytowane przez bumbumbam
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Lech-Śląsk

Typ: 1 :n:

Kurs: 1.99

Bukmacher: LV BET

 

 

Lekka masówka na Lecha ale  kurs i forma Lecha dają do tego podstawy. Podejrzewam, że drużyna Lavicky obierze podobną taktykę do tej z meczu na Łazienkowskiej i nastawi się na bronienie remisu i granie z kontry. W meczu z Legią przyniosło to zamierzony skutek ale wszyscy widzimy jakie problemy ze skutecznością mają piłkarze Vukovica (trzy ostatnie spotkania to wyniki 0-0). Z kolei Lech stwarza sobie mnóstwo sytuacji. Tydzień temu byliśmy świadkami świetnego ofensywnego spotkania z ŁKSem (1-2) , a jeszcze wcześniej rozbicie Wisły Płock (4-0). Widać u poznaniaków dużą fantazję w grze, młodzi, wybiegani robią dużo zamieszanie, a Jevtic i Tiba jednym podaniem są w stanie otworzyć kolegą drogę do bramki. Śląsk będzie miał duże problemy i ciężko mi sobie wyobrazić, że zachowają czyste konto. Wygrane  u siebie z Wisłą i Piastem nie odzwierciedlają ich formy bo widać jak słabo wygląda mistrz i wiślacy (mimo wygranej z Górnikiem) a mimo defensywnej taktyki w Warszawie  to właściwie ani razu nie zagrozili słabo wyglądającej na początku sezonu Legii.  Bilans między drużynami w meczach na terenie Lecha również ze wskazaniem na gospodarzy, tylko dwie wygrane Śląska od 2008. Myślę, że przy tym kursie warto grać na Lecha.

Edytowane przez bumbumbam
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Korona - Jagiellonia

 

Typ: X2     kurs: 1.52    do składaka "pewniak"   :plus:

 

Typ: 2 DNB       kurs: 1.66  nic nie tracimy w razie remisu   :plus:

 

Typ: 2           kurs: 2.72   ryzykowny  :plus:

 

Chodzą słuchy,  że dopóki trenerem Korony będzie Lettieri to Korona będzie grać jak gra czyli delikatnie mówiąc bez szału.  Juz nieraz bywało ze zawodnicy bardzo się starali aby doszło do zwolnienia trenera. Jeśli to jest prawda to powyższe 3 typy są jak znalazł na to spotkanie. Wieczorem się przekonamy czy jest coś na rzeczy.

 

Wynik: 0:2

Edytowane przez Przemo1866
Rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...