Skocz do zawartości

TV ustawienia obrazu


Grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem TV Sony Bravia 49xf8596 i od tygodnia walczę z ustawieniami żeby dobrać jak najlepszy obraz. W sklepie jak się na niego patrzyło to obraz wyglądał ekstra , w opiniach też ludzie zachwycają się obrazem na tym tv. A tak szczerze powiedziawszy to u mnie szału nie ma (albo ja mam za duże wymagania %-)) ) Ma ktoś z Was podobny TV ? Jakieś polecane ustawienia do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Parę lat temu korzystałem z https://skalibrujtv.pl i mogę polecić.

 

48 minut temu, Grzybek napisał:

Ma ktoś z Was podobny TV ? Jakieś polecane ustawienia do niego?

 

Nawet ten sam model będzie u każdego wyglądał nieco inaczej przy tych samych ustawieniach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też sporo czytałem o kalibracjach, chujach mujach, TV pod gry, HDRy itd. W koncu kupilem Samsunga 49cali za niecałe 2k pln (wiem ze tutaj HDR to bardziej zabieg marketingowy) - ustawienia fabryczne + dodałem po kilka % w opcjach takich jak kontrast, podświetlenie, nasycenie -  jest bajka albo ja nie jestem wymagający. A jakieś filmiki z YT w 4k - masakra, nie wiem co wiecej mozna zobaczyc na tym samym filmiku np. w telewizorze za 5,6,7... tys %-) zapewne chodzi juz o lag albo katy widzenia.

Edytowane przez mario91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 23.01.2019 o 23:44, mario91 napisał:

Ostatnio też sporo czytałem o kalibracjach, chujach mujach, TV pod gry, HDRy itd. W koncu kupilem Samsunga 49cali za niecałe 2k pln (wiem ze tutaj HDR to bardziej zabieg marketingowy) - ustawienia fabryczne + dodałem po kilka % w opcjach takich jak kontrast, podświetlenie, nasycenie -  jest bajka albo ja nie jestem wymagający. A jakieś filmiki z YT w 4k - masakra, nie wiem co wiecej mozna zobaczyc na tym samym filmiku np. w telewizorze za 5,6,7... tys %-) zapewne chodzi juz o lag albo katy widzenia.

 

zdrowe podejście, wywalanie po 5-6 koła za tv to marnowanie kasy w mojej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...