Skocz do zawartości

Liga Narodów kobiet 2019


marcio11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Panowie odpoczywają wiec tym razem skupiamy się na paniach 

 

Serbia - Polska 

 

Typ: 1      kurs: 2.18     fortuna :plus:

 

W moim odczuciu jednak kursy powinny być bardziej wyrównane.  Panie juz się spotkały w tej edycji i zakończyło się to porażka Polski bodaj 1:3. Jasna sprawa czas na rewanż ale według mnie łatwym zadaniem to nie będzie.  Nasze panie mają całkiem fajna passe zwycięstw i nie wiem czy aby dziś ta passa nie zostanie przerwana. Szaleć nie ma co bo to jednak kobiety ale wydaje mi się ze dzis Serbki znów będą góra

 

Wynik: 3:0

Edytowane przez Przemo1866
Rozliczenie
By bigbraine777,

+35pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia - Holandia

 

Typ: DW 0:3  Kurs: 2.40   STS :minus:

 

Holenderski dziś w mocnym składzie tak więc próbuje DW. Typ ryzykowny wiec jak coś to Holandia -1.5 seta po ok.1.6 :minus: jak najbardziej do gry do jakiegoś składaka. Kursy mocno poleciały od ogłoszenia składów tak więc pozostało tylko to do gry.

 

Wynik: 3:2

 

e: pozostawię bez komentarza

Edytowane przez Przemo1866
Rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co tam próbuje

 

Holandia - USA

 

Typ: 1      kurs: 2.67    Fortuna :minus:

 

Amerykanki awans do turnieju finałowego mają w kieszeni wiec może nie nie będzie gry na całego do tego Holandia w całkiem przyzwoitym składzie tak więc myślę że dziewczyny powalcza. Jak zwykle jeśli ktoś nie lubi ryzyka to 1 (1.5s) po 1.78  :plus: wygląda smakowicie. 

 

Wynik: 2:3

 

e:  ech zawalił 4 seta i byłby win

Edytowane przez Przemo1866
Rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od 3 do 7 lipca Final 6 Ligii Narodów Kobiet 2019

Miejsce rozgrywania turnieju: Nankin - Chiny

 

Grupa A

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W(3:2) P(2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1. 22px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_ Chiny 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX
2. 22px-Flag_of_Italy.svg.png Włochy 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX
3. 22px-Flag_of_Turkey.svg.png Turcja 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX

 

Grupa B

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W(3:2) P(2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1. 22px-Flag_of_the_United_States.svg.png Stany Zjednoczone 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX
2. 22px-Flag_of_Brazil.svg.png Brazylia 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX
3. 22px-Flag_of_Poland.svg.png Polska 0 0 0 (0) 0 (0) 0 0 MAX 0 0 MAX

 

 

Składy drużyn

 

Reprezentacja Chin:

Rozgrywające: Yao Di, Diao Linyu.
Atakujące: Gong Xiangyu, Du Qingqing.
Środkowe: Yang Hanyu, Hu Mingyuan, Zheng Yixin, Wang Yuanyuan.
Przyjmujące: Liu Xiaotong, Liu Yanhan, Duan Fang, Jin Ye.
Libero: Lin, Li Ni Feifan.

 

Reprezentacja Włoch:

Rozgrywające: Alessia Orro, Ofelia Malinov
Atakujące: Paola Egonu, Indre Sorokaite
Środkowe: Christina Chirichella, Anna Danesi, Sarah Fahr, Raphaela Folie.
Przyjmujące: Lucia Bosetti, Elena Pietrini, Miriam Sylla, Caterina Bosetti.
Libero: Monica De Gennaro, Beatrice Parrocchiale

 

Reprezentacja Turcji:

Rozgrywające: Cansu Özbay, Ezgi Dilik.
Atakujące: Meryem Boz, Ebrar Karakurt.
Środkowe: Zehra Güneş, Kübra Akman, Asli Kalaç, Yasemin Güveli.
Przyjmujące: Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Hande Baladın, Fatma Yildirim,Gözde Yilmaz.
Libero: Aylin Sarıiğlu, Şebnem Simge Aköz.

 

Reprezentacja USA:

Rozgrywające: Lauren Carlini, Jordyn Poulter
Atakujące: Annie Drews, Jordan Thompson.
Środkowe: Tori Dixon, Chiaka Ogbogu, Dana Rettke, Haleigh Washington.
Przyjmujące: Michelle Bartsch-Hackley, Mikaela Foecke, Jordan Larson, Kelsey Robinson.
Libero: Megan Courtney, Mary Lake.

 

Reprezentacja Brazylii:

Rozgrywające: Macris Carneiro, Roberta Ratzke
Atakujące: Ana Paula Borgo, Lorrene Texeira
Środkowe: Ana Carolina da Silva, Ana Beatriz Corea, Mara Ferreira Leao, Mayany de Souza
Przyjmujące: Natalia Pereira, Gabriela Braga Guimares, Amanda Francisco, Tainara Lemes Santos
Libero: Leia Silva, Natalia Araujo

 

 

Reprezetacja Polski:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Julia Nowicka
Atakujące: Malwina Smarzek, Martyna Łukasik
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kamila Witkowska
Przyjmujące: Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Olivia Różański, Natalia Murek
Libero: Maria Stenzel

 

Edytowane przez #10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny - Turcja

 

Mecz z grupy A. Chinki, gospodynie zajęły pierwsze miejsce po fazie grupowej z 35 punktami, 12 - zwycięstwami i 3 porażkami. Turcja uplasowała się 4 pozycje niżej 32 punkami 11 zwycięstwami oraz 4 przegranymi meczami. Oczywistymi faworytami powinny być Chinki, mają lepszy skład, turniej jest na ich terenie, ale kadra szkoleniowa nie zdecydowała się oddelegować na ten turniej wszystkich najlepszych zawodniczek. Nie od początku fazy grupowej najsilniejszym składem grały Chinki, ale jak już razem grały Zhu Thing, Xinyue Yuan oraz Xiangyu Gong to ich reprezentacja wygrywała z małymi wypadkami niemal wszystko. Na ten turniej w składzie widnieje tylko ta ostatnia, ogólnie z 5 najlepiej punktujących Chin fazy grupowej tylko Gong tu będzie grać. Oczywiście Chinki maja wiele młodych utalentowanych siatkarek, ale wybitnych nie na tyle żeby złożyć dwie równorzędne szóstki, aż takiego dobrobytu tam nie ma. Pierwsza trenerka zespołu Chin również nie będzie tuż przy boisku obok swoich podopiecznych, bo jej asystent będzie pełnić ta funkcje. Jak widać dość lekko potraktowali ten Final Six Chińczycy mimo bycia gospodarzem, choć na pewno z tych siatkarek co będzie każda będzie walczyć z maksymalnym zaangażowaniem. Mimo wszystko myślę, że warto spróbować zagrać na Turczynki. To nie przypadkowy zespół, choć takich światowych gwiazd jak np Zhu Thing tam nie ma to są zawodniczki, które bardzo dobrze w siatkówkę potrafią grać. Karakurt, Ismailoglu, Baladin oraz Gunes poprowadziły swój zespół do turnieju finałowego i są oczywiście w kadrze na te decydujące mecze. W związku z tym stawiam na Turcję. W poprzednim roku również z przegranej niemal pozycji Turczynki zaszły daleko, w tym roku tam być nie musi, ale jak najbardziej może.

 

Turcja @1.60 :plus: (3:1) Milenium

03.07 godz. 13.30.

Edytowane przez #10
rozliczenie typu.
By bigbraine777,

+25pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia - Polska

 

Jak można było przewidywać Polska w drugim meczu gra już o wszystko. W pierwszym meczu kluczowym pytaniem było czy uda im się ugrać seta i to się udało, ja byłem skłonny stwierdzeniu, że tego nie osiągną, a jednak pokazały kawałek dobrej gry. Lecz tak na prawdę gra naszej reprezentacji nie porywa, choć oczywiście daje nam dużo radości, że walczymy jak równy z równym z najlepszymi w kobiecej siatkówce, a nawet czasami wygrywamy po ostatnich latach posuchy. Jest u nas bardzo mocny punkt w postaci Malwiny Smarzek-Godek, atut dobrego bloku oraz dobra rozgrywająca w postaci Wołosz. Największą bolączką jest oczywiście przyjęcie, a zwłaszcza postawa naszych przyjmujących i tutaj moim zdaniem najbardziej odstajemy od najlepszych reprezentacji i ciężko mi sobie wyobrazić żebyśmy mogli rywalizować jutro na równi z Brazylijkami.  Dobra gra Smarzek to jest za mało, dzisiaj niezbyt dobry dzień Kąkolewskiej czy nawet Stysiak w ataku, jutro może się poprawić ten element lub równie dobrze pogorszyć, ale nie da się chyba od tak wejść do najlepszej szóstki kobiecego turnieju i skutecznie rywalizować z najlepszymi. Para przyjmujących Gabi i Natalia to jest jakość, która przeważnie nie zawodzi, szkoda, że brak jest w zespole Brazylii podstawowej atakującej ale i tak jeszcze dwa lata temu nikt by nie pomyślał żeby Polska reprezentacja mogła z Brazylią rywalizować i liczyć nawet na wygraną. To już poważne granie, jest mocny skład Brazylijek, to ich pierwszy mecz, będą chciały mocno wejść w turniej wygrywając i od razu gwarantując sobie grę dalej więc stawka też jest. Myślę, że z zespołem chimerycznym jak naszym i wątłym na przyjęciu Brazylia wygra dość zdecydowanie, bo to nie jest jak na razie poziom Polskiej reprezentacji.

 

Brazylia 3:0 @2.25 :minus: (3:2) Milenium

04.07 godz. 9.00.

Edytowane przez #10
rozliczenie typu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego grubo się pomyliliśmy. Ja osobiście przeceniłem siłę Brazylii. Jak na razie to nie jest to co podczas ważnych imprez prezentował ten zespół, a przecież zgranie mają, nie grały tym składem po raz pierwszy w tym sezonie. Nie jest to kosmiczna siła ognia, Polki broniły dużo ataków Brazylijek i same wykorzystywały kontry. Turczynki wcale w półfinale nie będą bez szans.

Drugi półfinał tworzyć powinny Włoszki. Wczoraj dziwny mecz, bo Turcja wygrała do zera, ale te miały prawdziwy dzień konia. Nawet jak była dobra zagrywka Włoszek i złe przyjęcie Turcji to i tak szła wystawa sposobem dolnym spod band do Karakurt a ta 9/10 takich ataków zamieniała na punkt z fatalnej pozycji. Przypadkowe obrony Turczynek, którym piłka sama odbijała się od nich i oczywiście było to idealne dogrania do rozgrywającej. Taki dzień, dzień konia dla Turcji i nic praktycznie nie udawało się Włoszkom,  ale nadal to one mogą to wygrać. Dzisiaj z Chinkami już serio powinny sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...