Skocz do zawartości

składam PC


Brusiak

Rekomendowane odpowiedzi


W dniu 25.09.2018 o 15:23, mbmartin napisał:

bardzo dobre @Kondi , Steka to sobie możesz usmażyć ,a bzdury to sam piszesz ,bo byś coś doradził ... ,ale no ok skoro tak uważasz...

 

Nie widzialem wczesniej ale mam wolne 5min. 

 

No to jedziem z tematem.

 

W dniu 21.09.2018 o 11:40, mbmartin napisał:

Też chciałem właśnie ostatnio złożyć i się zastanawiałem , miałem już nawet wybrane w koszyku ,ale nie kupiłem. Jeśli chodzi o to by szybko chodziło to warto już zainwestować w mniejszy ,ale szybszy dysk SD oraz na pewno jakąś dobrą kartę graficzną no i kolejny podzespoły już tańsze . Myślę,że najwięcej zapłaciłbyś za kartę graficzną , poszukam czegoś ciekawego i zaraz udostępnię.

 

Pierwszy z góry dysk z GooD Ram , Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA 3 (IR-SSDPR-S25A-240) zależy też jaką pojemność chcesz czy 256GB czy 512GB , jeśli chciałbyś kupić sobie później większy to nie ma problemu , stary możesz używać jako dysk przenośny kupując sobie jakąś kieszeń.  / 226zł ( 256 gb)

 

Na temat karty graficznej to się nie wypowiem ,bo za dobrze się nie znam ,a rozbieżności pomiędzy cenami są duże ,a to dlatego pewnie ,że są osoby które kupują takie karty pod kryptowaluty.  ( tak myślę ,że do 800zł już kupisz jakąś bardzo dobrą ) / 800zł

 

Pamięć Ram 

Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15 (IR-2400D464L15S/8GDC) ,

myślę ,że spoko opcja , sam posiadam z tej firmy dysk twardy  SSD i nie narzekam / 328zł

 

Płyta Głowna

Jeśli chcesz mieć procesor z AMD to bierzesz Płyta główna Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING / 629zł

Lub jeśli chcesz Intel to Płyta główna MSI Z370 Tomahawk lub Płyta główna ASRock Z370 EXTREME 4 / Cena  615zł lub 680zł

 

Ti są już płyty stworzone pod granie , posiadają 4 miejsca na kości pamięci

 

Procesor 

Procesor AMD Ryzen 3 2200G, 3.5GHz, 4MB (YD2200C5FBBOX) 469zł 

LUB

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX (BX80677G4560) / 429zł

 

Zasilacz 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) / 209zł

 

I obudowa

TO już tam sobie sam możesz wybrać

 

 

 

WYSZŁO za całość jakieś 2500zł , + tam sobie jakieś dodatki jeszcze i się powinieneś zmieścić w 3 tysiące. Mam nadzieję ,że jakoś pomogłem.

 

Kto normalny laduje do procka w kwocie do 3k pln takie plyty glowne? Jak sie sklada i ma jakiekolwiek pojecie to sie bilansuje, srednia polka mobo+cpu. Wyraznie w 1 poscie napisal do czego mu komp. Plyty glowne za ponad 600zl do takich prockow? Good one. "Plyty stworzone pod granie"  zwykla emotka -- > :kappa: wystarczy. W gpu sie nie pchasz i dobrze. Zasilacz dobry i starczy z zapasem nawet do mocniejszych zestawow. 

 

W dniu 21.09.2018 o 15:35, mbmartin napisał:

Według mnie płyta główna to podstawa ,a można zawsze dokupić karty pamięci jak będzie mało ,ale każdy ma inne zdanie , @GdzieKoza? akurat procesory nie są takie drogie , najdroższa karta graficzna , fakt może kupić lepszy procesor ,ale wtedy nie zmieści się w tych 3 tysiącach...

 

Podstawa jesli juz to jest zawsze zasilacz. Przy prockach Kaby Lake intela nawet Asrocki H110 potrafia bez problemu dzwignac i7-7700. Chodzi o sekcje zasilania.

 

W dniu 21.09.2018 o 16:16, mbmartin napisał:

Tu masz też spoko płytę główną Płyta główna MSI B360M PRO-VDH / 335zł pod procesory z Intela

 

też ma 4 sloty na pamięć RAM , oraz widzę bardzo jest popularna (sporo osób ją bierze) ,a ocena całkiem dobra , cena też dużo lepsza od tamtych co podawałem . @Brusiak

 

 Nie dopytal Brusiaka czy mysli o rozbudowe ale bedzie pchal te 4 sloty na ram. Widzisz ze jest popularna (sporo osob ja bierze) ,musi byc dobra, to zamyka dyskusje. :fp:

 

W dniu 21.09.2018 o 16:22, mbmartin napisał:

Myślę jednak , że te 300zł warto zaoszczędzić na tej płycie głównej i dokupić sobie klocki pamięci lub też lepszą grafikę czy też procesor ,

 

Jak widać ma możliwość , aż do 64gb ramu do załadowania na płycie ,a częstotliwości pracy są nie wiele niższe , a poza tym też karty pamięci z wyższymi częstotliwościami są zapewne droższe ,a aż tak tego nie odczujesz na graniu , tym bardziej lepiej sobie te 300zł wyłożyć na coś innego ;) 

 

A jednak. Wogole jak czytam "kostki ramu" "czestotliwosc pracy" to juz mi sie dalej nie chce pisac. "Na graniu" odczujesz , popatrz na filmy, poczytaj testy. Nie wszedzie, niekoniecznie w csie przy wiekszych wartosciach ale sa roznice znaczace. 2666mhz do Csa i casualowego grania w inne, wydoli ( na intelu, bo ryzeny zeby rozwinac skrzydla potrzebuja 3k i w gore) 

 

W dniu 22.09.2018 o 11:23, mbmartin napisał:

tak jak mówiłem pierdol obudowę xD , szkoda kasy 229zł , do tego 1 dysk starczy i to co @adrian154845  jest spoko,ale zamiast tych 4 kości pamięci po 4 gb , to weź pojedyńczą 8gb ,a w razie czego dokupisz sobie @Brusiak

 

 

 

 xD 

 

 

fachowiec :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gowna piany nie ubijesz no ale

 

https://allegro.pl/do-gier-dell-7010-i5-3470-8g-1tb-gtx1050-ti-win-10-i7599134724.html

 

edit:

 

 tu gosc gra na high, takze zamawiaj smialo. 

Edytowane przez Kondoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mbmartin napisał:

Kondi nie uważam się za fachowca ,ale jak widać lubisz się naśmiewać z drugiej osoby pod tym względem to wychodzi. Chciałem coś doradzić ,oczywiście nie znam się, ale chciałem pomóc no trudno...

Jak nie mam o czyms pojecia to sie nie udzielam. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam szanowne grono. Chcialbym kupic grafike do obecnego kompa: intel I5-4570, 3.2GHz, 6MB, 8gb ramu, zasilacz Corsair VS 450W ATX, płyta: Gigabyte GA-B85M-D3H, monitor 23 cale (rozdzielczość 2048 x 1152). Jaką karte polecacie tak żeby na spokojnie sobie pograc w nowe gierki na fajnych detalach i optymalnym fps ? Cenowo to nie wiem, 800-1000 ? Ewentualnie trzeba jeszcze dokupywac cos wiecej ram albo zasilacz ? 

Edytowane przez mario91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...