Skocz do zawartości

ATP: Indian Wells; WTA: Indian Wells


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - INDIAN WELLS

 

 

tmsindianwells_95x88.gif

 

Miejsce: Indian Wells, California, USA

Uczestników: 96

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 3,285,000$

Strona oficjalna: www.pacificlifeopen.com

Ubiegłoroczny finał singla: (1)R Federer (SUI) d (12)J Blake (USA) 7:5 6:3 6:0

Ubiegłoroczny finał debla: (3)Knowles/Nestor d (1)Bryan/Bryan 6:4 6:4

 

 

 

 

WTA - INDIAN WELLS

 

 

indianwells.jpg

 

Miejsce: Indian Wells, California, USA

Uczestników: 96

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 2,100,000$

Strona oficjalna: www.pacificlifeopen.com

Ubiegłoroczny finał singla: (3)Maria Sharapova (RUS) d. (4)Elena Dementieva (RUS) 6:1 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: (1)Raymond/Stosur (USA/AUS) d. (3)Ruano Pascual/Shaughnessy (ESP/USA) 6:2 7:5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Shvedova Y. - Dubois S. typ 1 - 1,30

 

Wszystkich zadziwiła ostatnio Rosjanka wygrywając turniej w Indiach. Ogranie Mirzy i Santangelo to już świadczy o sporym potencjale. Dubois to dla mnie z kolei w zasadzie anonimowa zawodniczka, kilka razy nazwisko gdzieś się przewinęło, nie pamiętam jednak, by coś wielkiego kiedykolwiek zagrała. Ze statystyk WTA wyczytać można, że w roku 2007 przegrywa w zasadzie wszystko, więc Rosjanka, która ostatnio ładnie błysnęła, dziś powinna łatwo sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shvedova Y. - Dubois S. typ 1 - 1,30 :f: - krecz

 

Azarenka V. - Czink M. typ 1 - 1,40

 

Węgierka nigdy wielką tenisistką nie była, natomiast Białorusinka jest na dobrej drodze do tego, by dołączyć do światowej czołówki (oczywiście raczej nie tej najbardziej ścisłej, ale myślę, że na miejsce w pierwszej 25 WTA ją stać). Azarenka stopniowo zbiera niezbędne doświadczenie a kwalifikacje do dużych imprez zwykle przechodzi w miarę gładko. W zeszłorocznym US Open oraz w tegorocznym AO doszła do 3R, inne wyniki jak na swój wiek też całkiem całkiem, a myśle, że w tym roku w dalszej części sezonu może być jeszcze dużo, dużo lepiej. Raz miałem okazję oglądać jej gre – uderza mocno, płynnie, całkiem nieźle zachowuje się przy siatce, ładnie ustawia się do piłek. Jednym słowem ma zadatki na dobrą tenisistkę. Wczoraj pokonała w pierwszej rundzie kwali Paole Suarez, która z pewnością jest od dzisiejszej przeciwniczki Białorusinki o klasę lepszą zawodniczką. Węgierka bez większych szans, po prostu na grę na poziomie Azarenki ją raczej nie stać... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azarenka V. - Czink M. typ 1 - 1,40 :cwaniak1:

 

 

 

Llodra M. - Mamiit C. typ 1 – 1,20

 

Llodra całkiem nieźle sobie w tym roku w singlu pogrywa. Mamiit to dla mnie tenisista całkowicie anonimowy, nigdy dobrym zawodnikiem nie był, a przez ostatnie dwa lata jego największy sukces to pokonanie Izraelczyka Okuna, z którym wygrywa nawet nasz Kubot. Mamiit nawet w mało znaczących challengerach zwykle z hukiem wypada w pierwszych rundach. Llodra to nieporównywalnie lepszy zawodnik.

 

Seppi A. - Salzenstein J. typ 1 – 1,30

 

Włoch, może oprócz końcówki, słabiutko przez cały poprzedni sezon, w tym też bez rewelacji. Ale to gracz dobrze czujący się na szybkich nawierzchniach, obdarzony mocnym uderzeniem, lubiący mocne wymiany. Amerykaninowi o przełanie będzie niezwykle trudno, serwis swój na pewno parę razy straci. Zdecydowanie Włoch.

 

Canas G. - Gambill J.-M. typ 1 - 1,15

 

Obaj kiedyś w światowej czołówce. Podstawowa różnica między nimi jest taka, ze Canas gra ostatnio regularnie i całkiem nieźle mu to wychodzi, a Amerykanin gra bardzo rzadko i do tego bardzo słabiutko. Argentyńczyk i to zapewne w dwóch krótkich setach.

 

Guccione C. - Fleishman Z. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,35

 

Guccione, tak jak przewidywałem, był gwizadeczką jednego turnieju. Fleishman wirtuozem tenisa też żadnym nie jest, ale ładnie sobie w tym roku w challengerach pogrywa. Dla mnie jest zdecydowanym faworytem w tym meczu, a już na pewno nie przegra w dwóch setach.

 

Karlovic I. - Witten J. typ 1 – 1,25

 

Karlovic zniszczy Amerykanina serwisem!!! Zresztą wszystko u Ivo lepsze! Skąd aż 1,25 :szok:

Radwanska A. - Jidkova A. typ 1 – 1,30

 

Z tego co słyszałem, to kontuzją Agi było zwykłe otarcie skóry na stopie. Rzecz niegroźna, ale gra się z nią nienajwygodniej. Na pewno nie ma już po tym śladu. Polka lubi grać na hardzie, Rosjanka nigdy nic wielkiego nie prezentowała. Nie ma szans podskoczyć Adze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :smiech:

 

 

PPostaram sie rozkręcić ten dział tematyczny razem z duncanem i innymi specami od tenisa :piwo:

 

 

Pironkova - Foretz 1,6

 

 

Ładny kurs na Bułgarke,znamy ją nie od dziś gra mocny dokładny tenis,wiele kończących piłek,pamiętam ją z zeszłego sezonu jak potrafiła nawiązywać walkę z czołówką WTA, Stephanie to tzw 'baloniara' :D i nie chodzi tutaj o walory ale o sposób uderzania, poprostu nie gra na poziomie WTA,czasem się przebije,tak jak to teraz miało miejsce,ale I,II runda to jest max,tutaj trafiła na Tsvetane i nie sądze by potrafiła jej sprostać,ja to biore bo kurs naprawde ładny

 

Bammer - Laine 1,4

 

 

Pamiętam Emme jak grała z inną reprezentantką Skandynawii - z Sofia Arvidsson i wspominam ten mecz z uśmiechem, Panie przełamywały się chyba za każdym razem, serwis Laine woła o pomste do nieba,ratują ją jedynie szybkie nogi,bo zawsze potrafi znaleźć się tam gdzie spadnie piłka,ale to nie tenis na mocno grającą Austriaczke, Sybile Bammer to zawodniczka już doświadczona w tourze,pokazywała się w zeszłym oraz w tym roku, tegoroczne rezultaty naprawde przyzwoite,sporo zwycięstw z zawodniczkami wyżej notowanymi,kurs również do nie pogardzenia,więc można wziąść

 

 

 

Pozdrawiam i życze skutecznych typów! :piwo:

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2007-03-08, 12:13 ]

Witam gromsky ;) Przyda nam się tu Twoja wiedza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Llodra M. - Mamiit C. typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Seppi A. - Salzenstein J. typ 1 – 1,30 :cwaniak1:

Canas G. - Gambill J.-M. typ 1 - 1,15 :cwaniak1:

Guccione C. - Fleishman Z. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,35 :c:

Karlovic I. - Witten J. typ 1 – 1,25 :c:

Radwanska A. - Jidkova A. typ 1 – 1,30 :cwaniak1:

 

 

Razzano V. - Yuan M. typ 1 – 1,40

 

Chinka lubiła sprawiać niespodzianki, ale od mniej więcej połowy ubiegłego roku całkowicie się pogubiła i jakoś do dziś nie może sie pozbierać. Patrząc na wyniki, już w kwalifikacjach ledwo ledwo. Z takimi zawodniczkami Francuzka, która całkiem całkiem sobie w tym roku pogrywa, radzi sobie bez większych problemów.

 

Castano C. - Domachowska M. typ 1 – 1,45

 

Gdyby organizatorzy Indian Wells brali pod uwagę najświeższy ranking to Marta musiałaby grać w kwalach i już dawno byłby koniec pobytu w słonecznej Kalifornii. Nic w grze Polki się nie zmienia i raczej nie ma nadziei na lepsze czasy skoro przegrywa gładko z zawodniczkami z drugiej setki. I do tego jeszcze szybka nawierzchnia, na której w zasadzie niewielki techniczny błąd powoduje wyrzucenia na aut lub w połowe siatki. Powinna może Marta popróbować najpierw gdzieś na cegle, może po paru wygranych meczach trochę by się mentalnie podbudowała, bo z psychicznym podejściem też u niej podobno ostatnio nie najlepiej. W każdym razie Polka dziś bez większych szans. Castano wyników w tym roku wielkich nie ma, ale dała rade Li, Santangelo, Mirzy, więc z Polką pewnie sobie łatwo poradzi.

 

Llodra M. - De Voest R. Typ 1 – 1,40

 

Francuz ostatnio całkiem całkiem ,a de Voest zawsze był słabeuszem. Duża róznica umiejętności.

 

Pavel A. - Seppi A. Typ 1 – 1,65

 

Z takim przeciwnikiem jak wczoraj, Seppi z pewnością wygrał siła serwisu, ale tak ogólnie to Włoch od jakiegoś czasu (nie licząc bardzo krótkiego okresu pod koniec tamtego sezonu) dostaje w miare regularnie lanie od każdego. A Rumun w tym roku urwał już seta Djoko, mocno postraszył Grocha, opykał Mayera, czyli całkiem nieźle. Pavel specjalistą od hardu żadnym nie jest, ale jeśli będzie w miarę odbierał zagrywkę Włocha, to w wymianach przewaga po jego stronie. Trochę ryzykownie, ale ja spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del Potro J.M. - Kuerten G.

Querrey S. - Rochus C. ako 1,55 stawka 10/10

 

dla mnie dwa "pewne" mecze. Guga odcina już tylko kupony od kariery, ma dobra nazwisko, dostaje zaproszenia od ogranizatorów dużych imprez i korzysta z nich, ale kończy sie najczęściej na 1-2 rundzie. Z młodym Argentyńczykiem moim zdaniem nie ma szans. Dobry serwis, mocne uderzenie, pokazał też,że potrafi zagrać na hardzie. Rochus, nie dość, że bardzo przeciętny zawodnik, nie ma za dużo ze swojego brata to jeszcze zupełnie bez formy. Co innego Querry, młody utalentowany Amerykanin.Specjalizuje sie w grze na hardzie, równiez mocny serwis, nie powinno być problemu.

 

Korolev E. - Greul S 1,4 stawka 10/10

 

Rosjanin mieszkający i trenujący w Stanach robi coraz większe postępy w grze. Bardzo dobra gra w ostatnim czasie, najlepiej wychodzi mu gra na twardych i szybkich nawierzchniach szczególnie co oczywiste w USA. Równiez mocne kończące uderzenie, dobry serwis. Greul nie jest zupełnym przeciętniakiem, ale talentem ustępuje Korolevowi, dodatkowo zupełnie bez formy.

 

Bracciali D. - Gimelstob J. +1,5 seta 1,8 stawka 5/10

 

Jeden i drugie bez formy, jeden i drugi grać potrafi, ale często na korcie zupełnie tego nie pokazuje. Justina faworyzuje troche kort, ma lepszy serwis. Jeżeli ma się odrodzić to gdzie jak nie u siebie i z kim jak nie z Braccialim. Włoch potrafi zagrać fenomenalny tenis jak np z Roddickiem na Wimbledonie 2 lata temu, a potrafi przegrać z kimś z 2 setki w fatalny sposób. Moim zdaniem, przesacowany kurs, a handi z setem biorę z przyjemnościa po takim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razzano V. - Yuan M. typ 1 – 1,40 :c:

Castano C. - Domachowska M. typ 1 – 1,45 :c:

Llodra M. - De Voest R. Typ 1 – 1,40 :cwaniak1:

Pavel A. - Seppi A. Typ 1 – 1,65 :c:

 

MASAKRA!!! %-)

 

 

 

Zvonareva V. - Craybas J. typ 1 – 1,20

 

Vera gra nieźle, a jak Vera gra nieźle, to takie zawodniczki jak Craybas łyka bez problemów. W każdym elemencie rzemiosła Rosjanka lepsza.

 

Safarova L. - Radwańska A. typ 1 – 1,25

 

Aga jednak chyba dalej szuka formy. Strata seta z Jidkovą nic dobrego nie wróży. Safarova ograła już w tym roku Vaidisovą, Henin, Mauresmo, Kuznetsovą, więc z Polką też sobie poradzi.

 

 

Hantuchova D. - Kanepi K. typ 1 - 1,15

 

Fatalnie wylosowała Estonka. Hantuchovej ostatnio wychodzi właściwie wszystko. Zapowiada się na krótkie dwa set.

 

 

Schiavone F. - Sucha M. typ 1 – 1,25

 

Widziałem ostatnio kilka razy Schiavone w akcji. Wszystko funkcjonowało poprawnie, a małe braki oczywiście nadrabiane wielką ambicją. A jedyny sukces Słowaczki w tym roku to ogranie Bartoli, ale z nią w tym roku wygrywa właściwie każdy.

 

 

Björkman J. - Phau B. typ 1 – 1,50

 

Phau nic właściwie nie gra, a Bjorkman na hardzie pogonić potrafi każdego. Dla Niemca to debiut w turniej głównym w Indian Wells. Nie da rady.

 

 

Guccione C. - Lopez F. typ 2 – 1,80

 

Konsekwentie będe grał przeciw Guccione. Panowie grali niedawno ze sobą i lepszy okazał się Hiszpan. Warunki fizyczne i siła uderzenia zdecydowanie po stronie Australijczyjka, ale doświadczenie, ogranie i technika na korzyść Lopeza, który takim całkowitym ułomkiem na hardzie to w końcu nie jest. Guccione out!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh mecze na dzisiaj są jakieś dziwne, znalazłem jeden mecz warty uwagi, bo reszta ma albo śmieszne kursy, albo nie jestem do nich przekonany. Jako że to moje pierwsze wywody od dwóch miesięcy to underdogi póki co sobie zostawie.

 

Natalie Dechy - Flavia Pennetta 2 1.90

Nie powiem żeby był to pojedynek gladiatorek tego sezonu, Francuzka jak i Włoszka w tym roku grają fatalnie. Dechy - dwie wygrane na 4 rozegrane turnieje, Pennetta najpierw 3 porażki w pierwszych runach a później SF i finał w mało znaczących turniejach III Tieru. Francuzke widziałem tylko raz w tym roku, podczas Aussie Open gdzie Martina Hingis rozegrała z nią mecz do jednej bramki oddajach Dechy tylko 2 gemy. Widać było w tym meczu, że Natalie bardzo chciała, ale niestety nic jej nie wychodziło. Jeśli chodzi o Flavie to jeszcze nie widziałem jej gry w tym sezonie, ale po wynikach można wywnioskować, że śliczna Włoszka powoli się rozkręca na co wskazuje porażka z rodaczką Robertą Vinci w SF Bogoty, a za kilka dni ogranie tej samej zawodniczki tracąc tylko 2 gemy. Oczwyiście należy wciąć pod uwage fakt, że dla Włoszki jest to "przeprowadzka" z kortów ziemnych na hard jednak u pań powoli zacierają się różnice, że tak powiem nawierzchniowe, Hiszpanki, Włoszki czy zawodniczki z Ameryki Łacińskiej radzą sobie dobrze na twardych kortach, a chociażby Amerykanki coraz lepiej czują się na clayu. Nie ma więc co się bać, że Flavia nie będzie umiała zaaklimatyzować na amerykańskiej pustyni. Reasumując mecz dwóch tenisistek, które źle zaczęły sezon, jedna nie grała od ponad dwóch tygodni, druga szlifowała forme na cegle. Według mnie jako zwyciężczyni zejdzie z kortu ta druga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz jutro ,ale podam go już dziś bo baaardzo przykuł moją uwagę

 

 

Bartoli - Pironkova 2,18 Unibet

 

Marion przegrywa w tym sezonie wszystko i ze wszystkimi,jak ALG,takich batów naprawde daaawno nie zbierała,aa to wszystko wina tego,że Bartoli o siebie nie zadbała i dośc pokaźnie przytyła :wstyd: , bodajże 1 wygrana w tym sezonie,a tak poważne zbiera baty,przegrywała już z takimi potęgami tenisa jak Sucha, Tsvetana już pisałem wczoraj nie będę się powtarzał wie co znaczy grać w tenisa i napewno tak porozrzuca po korcie Francuzke,że tej się odechce biegać po korcie,ja daje 80% szans na wejście,mały underdog,choć szczerze nie powinien nim być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zvonareva V. - Craybas J. typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Safarova L. - Radwańska A. typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

Hantuchova D. - Kanepi K. typ 1 - 1,15 :cwaniak1:

Schiavone F. - Sucha M. typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

Björkman J. - Phau B. typ 1 – 1,50 :cwaniak1:

Guccione C. - Lopez F. typ 2 – 1,80 :cwaniak1:

 

 

Youzhny M. - Acasuso J. typ 1 - 1,25

 

Jużny w strasznym gazie. Nie ma takiej opcji, żeby Acasuso mógłby mu dziś podskoczyć. Wysoko zajdzie Michałek w tym turnieju.

 

Johansson T. - Mirnyi M. typ 1 - 1,35

 

Jeśli tylko ToJo nie ma żadnej kontuzji to jest groźny dla każdego. To typowy specjalista od hardu. Mirnyi zawsze przewagę zdobywa nad przeciwnikiem siłą serwisu, lecz Johansson bije chyba jeszce mocniej, a na pewno precyzyjniej, więc Białorusin swoim głównym atutem górował nie będzie. Poza tym Mirnyi słabo w tym roku na razie.

 

Gasquet R. - Del Potro J.M. typ1 - 1,35

 

Del Potro to wielki talent, ale w Indian Wells nawierzchnia zdecydowanie nie dla niego. A Ryszard bije mocno, dokładnie i znacznie też lepszy w mocnych wymianach z głębi kortu. Francuz gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johansson T. v Almagro N ~1.50~ Gamebookers :jupi:

 

Almagro dobrze sobie radzi ale na clayu na hardzie mu się za dobrze nie powodzi. Johansson zaś łatwo wygrał z Mirnym (2:0) a poza tym może bez rewelacji ale jakoś sobie radzi. H2H 0:0 ;). Ja gram na Johanssona.

 

Inne typy:

 

Kirilenko M. v Chakvetadze A. ~1.25~ :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youzhny M. - Acasuso J. typ 1 - 1,25 :c:

Johansson T. - Mirnyi M. typ 1 - 1,35 :cwaniak1:

Gasquet R. - Del Potro J.M. typ1 - 1,35 :cwaniak1:

 

 

Fish M. - Mathieu P.-H. typ 1 - 1,50

 

Mathieu to jeden z moich ulubionych zawodników do grania przeciw. Fish to atomowy serwis, z którym Francuz będzie miał wielkie problemy. Do tego wszystkiego, jeśli Mathieu nie będzie wchodziło pierwsze podanie, to silny return Amerykanina też będzie miał duże znaczenie. Przełamać Rybe niezwykle trudno, przełamać Francuza to nie sztuka. Jeśli oboje zagrają na poziomie do jakiego nas przyzwyczaili, to zwycięzca może być tylko jeden.

 

Robredo T. - Simon G. typ 1 - 1,25

 

Dwa tygonie temu widziałem mecz Robredo z Djoko. Pojedynek kapitalny, świetny tenis prezentował jeden i drugi. Tak grający Tommy jest groźny dla każdego. A Simon to typowy tenisista jednego turnieju. Jest o co w Indian Wells grać, Robredo nie odpuści.

 

Baghdatis M. - Garcia-Lopez G. typ 1 - 1,20

 

Baghdatis ma problemy ostatnimi czasy z pierwszym podaniem, ale Garcia-Lopez nie ma na tyle dobrego returnu, by móc to wykorzystać. A jeśli już dojdzie do wymiany do Cypryjczyk o klase lepszy.

 

Hantuchova D. - Schiavone F. typ 1 - 1,60

 

Hantuchova złapała ostatnio formę. Schiavone to oczywiście niezwykła ambicja, ale Słowaczka to świetna gra kątowa. Włoszka dopóki starczy jej sił będzie mogła powalczyć, ale zdecydowanie więcej atutów po stronie Hantuchovej.

 

Zvonareva V. - Azarenka V. typ 1 - 1,40

 

Tak jak pisałem poprzednio, jeśli Vera jest w formie, to potrafi ograć każdego. Azarenka też już się parę razy ładnie pokazała, ale na Rosjankę to zdecydowanie za mało.

 

Chakvetadze A. - Kirilenko M. typ 1 - 1,20

 

Czaki to dla mnie tak cicha faworytka to wygrania całego tego turnieju. Może się mylę, ale goni ona coraz bardziej poziomem gry Sharapovą. A od Kirilenko to po prostu jest zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło , Roger, Berdych, Safin, Lleyton,Baghdatis :roll: tego się chyba nikt nie spodziewał.

 

Ale do rzeczy:

 

Djokovic N. - Korolev E. +1,5 seta 2,1 stawka 2/10

 

oczywiście wielkim faowrytem tego meczu jest Djoko, który gra bardzo dobrze ostatnio, ale sądze, że Korolovew który też gra w ostatnim czasie całkiem nieźle jest w stanie powalczyć. Pisałem już o nim w piątek więc nie będe się powtarzał. Typ ryzykowny ale po takim kursie wart tego ryzyka.

 

Nalbandian D. - Mathieu P.-H. +1,5 seta 1,55 stawka 4/10

 

typ przeciwko Nalbandianowi, facet nie może odnaleść formy zupełnie. A PHM to taki zawodnik, że jak wyjdzie mu mecz to potrafi wygrać z najlepszymi. Wydaje mi sie,że to będzie mecz błedów i nawet jeżeli wygra Bandi to nie 2:0.

 

Chela J.I. - Simon G. 2,0 stawka 2/10

 

widziałem kilka razy w akcji młodego Francuza, gra bradzo dobry tenis jak jest w formie. Dobry serwis, niezły fh, generalnie ciekawa gra. Chela to tudny przeciwnik ale myśle, ze w zasięgu Simona. Szanse oceniam tak mniej więcej 50:50, dlatego skromnie po wyższym kursie na Simona. Tym bardziej, ze widać, że coś zaczyna mu się układać po wczorajszej wygranej z Robredo.

 

Ljubicic I. - Johansson T. +1,5 seta 1,85

 

ostatnie 4 mecze dla Ljuby (h2h 4:3) więc czas na ToJo ;) Ale poważnie widziałem ich ostatni mecz i było to szalenie zacięte spotkanie. Tych graczy każdy fan tenisa zna na wylot więc nie ma sensu się rozpisywać. Bardzo dużo zależy od serwisu ubydwu Panów, a już szczególnie Ljuby. Liczę na to, że będzie mial chorwat mały przestój w meczu a wtedy set dla szweda bardzo prawdopodobny.

 

Gonzalez F. - Soderling R. 1,55 stawka 5/10

 

jeszcze jedno spotaknie które mnie zaintersowało. Soda w gazie, ale ma chłop jeden problem - psychika w ważnych momentach. Nie najlepiej to wygląda, gdy trzeba wygrać piłke setową, albo gdy mecz jest o duża stawkę, jak np mecz z Ljuba w Doha. Tam przegrał tylko na własne życzenie. Gonzo, no cóż jeżeli zagra 75% tego co grał w AO to nie mam obaw. Co prawda ostatnia droga przez mękę z Dancevicem nie napawa mnie optymizmem, ale liczę, że z grą Gonzaleza będzie coraz lepiej, bo to jeden z moich ulubionych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fish M. - Mathieu P.-H. typ 1 - 1,50 :c:

Robredo T. - Simon G. typ 1 - 1,25 :c:

Baghdatis M. - Garcia-Lopez G. typ 1 - 1,20 :c:

Hantuchova D. - Schiavone F. typ 1 - 1,60 :cwaniak1:

Zvonareva V. - Azarenka V. typ 1 - 1,40 :cwaniak1:

Chakvetadze A. - Kirilenko M. typ 1 - 1,20 :cwaniak1:

 

Noc cudów w wykonaniu panów :zdziwiony:

 

Nalbandian D. - Mathieu P.-H. Typ 1 -1,45

 

Typ przeciw Mathieu, bo Nalbandian też mocno średnio w tym sezonie. Francuz musiał mieć wczoraj prawdziwy “dzień konia”, że ograł Fisha, ewentualnie Rybie w ogóle nie siedział serwis (nie wiem, nie widziałem). Nic dwa razy się nie zdarza. Znając Mathieu to teraz pora na jakieś 7 porażek z rzędu. H2H 2:0 dla Argentyńczyka.

Ljubicic I. - Johansson T. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,85

 

Dwóch bombardierów. ToJo jak nie ma żadnego urazu, to powalczyć z każdym na hardzie potrafi. Ostatni mecz ze sobą zagrali w Zagrzebiu w tym roku. Był to niesamowicie wyrównany pojedynek - 3 sety i trzy tiebreaki. Dla mnie faworytem dziś Szwed, ale zagram ostrożnie z jednosetowym handi.

Davydenko N. - Hernych J. (-1.5/+1.5) typ 2 – 2,10

 

Słabo gra Mikołaj w tym roku. Ożenił się i chłopa poznać nie można %-). Wczoraj o mały włos nie wyleciał z Indian Wells. Zresztą prawie z każdym się Denko męczy albo przegrywa. Długo by wymieniać co u Mikołaja funkcjonuje źle. Konsekwentnie będę w tym turnieju grał przeciw Rosjaniowi. Dziś jeszcze zabezpieczenie w postaci handicapu seta dla Czecha.

Safina D. - Bartoli M. Typ 1 – 1,25

 

Bartoli prawie od każdego w tym sezonie dostaje lanie. Safina przegrywa jak narazie tylko z czołówką – Francuzka się do niej w tym roku nie zalicza.

Ivanovic A. - Molik A. Typ 1 – 1,25

 

Molik chce gonić czołówkę, ale mozolnie jej to idzie. Z najlepszymi gładko jeszcze przegrywa. Nawierzchnia na pewno sprzyja Serbce, z formą Any też w porządku. Ivanovic gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe,tenis,co ja tu robie ? :wstyd:

dobra dobra tylko się nie zbijać,pierwsza analiza :lol:

 

G.Canas - C.Moya - 1

 

15 miesięcy dyskwalifikacji i wreszcie powrót na korty,zdążył już wygrać Challenger w Sao Paulo później już turniej z cyklu ATP w Costa de Sauipe(mowa o Canasie).Guilermo w tym sezonie stawia sobie poprzeczke bardzo wysoko i marzy mu się Top20,może nawet ugrać nawet czołówke,życze mu tego ;) . Wczoraj posłał do domu nr1 świata i wszechczasów,Federera :szok: . Federer ostatni raz przegrał w 1 rundzie ponad 2 lata temu (z Hrbatym).Roger popełnił dużo niewymuszonych błędów lecz Canas grał solidnie i w 2 secie nie dał Rogerowi żadnych szans na breaka.Co do Hiszpana to gra w miare i czasem ponad swoje możliwości,chociaż kiedy nastaje mecz z trudną sztuką to jakby olewał lub z góry przekreślał swe szanse na ogranie rywala.Argentyńczyk mimo że nie jest wysoko w rankingu to po meczu z Rogerem nie wątpie aby Hiszpan nie był w jego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej analizie mowa o pierwszej rundzie,KIEDY ZSZEDŁ Z KORTU POKONANY W PIERWSZEJ RUNDZIE !!! :uwaga:

 

[ Komentarz dodany przez: Lance: 2007-03-12, 19:55 ]

gwoli ścisłości Canas pokonał Feda w 2R a nie pierwszej %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalbandian D. - Mathieu P.-H. Typ 1 -1,45 :cwaniak1:

Ljubicic I. - Johansson T. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,85 :c:

Davydenko N. - Hernych J. (-1.5/+1.5) typ 2 – 2,10 :c:

Safina D. - Bartoli M. Typ 1 – 1,25 :c:

Ivanovic A. - Molik A. Typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

 

Dziwny w tym roku ten turniej w Indian Wells :zdegustowany:

 

Hingis M. - Hantuchova D. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,80

 

Moim zdaniem, Martina chyba się trochę pogubiła. A Słowaczka wręcz przeciwnie. Zresztą Hantuchova całkiem niedawno ograła Szwajcarkę. W grze pań wiele się nie zmieniło, więc z handi na Daniele spokojnie chyba można dawać.

 

 

Jankovic J. - Li N. Typ 1 – 1,20

 

Coś się zacięło u Chinki po AO. Porażka z Daniilidou, męczarnie z Pratt i cały czas szukającą formy w tym sezonie Aloną Bondarenko nic dobrego raczej nie wróżą. Jankovic na hardzie jest niesamowicie mocna.

 

Chakvetadze A. - Peer S. Typ 1 – 1,45

 

Podtrzymuje to, co niedawno tu napisałem o Czaki. Nie ma Rosjanka jakiegoś super mocnego podania, nie gra mocnych wymian, ale uderza na tyle precyzyjnie i mądrze, że na szybkiej nawierzchni każdej gra się z nią niezwykle ciężko. Peer raczej nie należy do zawodniczek, które lubią dużo biegać po korcie, a dziś będzie niestety do tego zmuszona. H2H 2:0 dla Rosjanki i dziś ona też zdecydowaną faworytką.

 

Vaidisova N. - Bartoli M. typ 1 – 1,20

 

Już myślałem, że nasza Marta w końcu coś gracz zaczęła, bo Safinie seta urwała, a tu okazuje się, że ta Safina taka mocna, że z Bartoli przegrywa. Bo potrzymuje swoje zdanie, że Francuzka w tym sezonie to narazie obraz nędzy i rozpaczy. A Czeszka ograła już w tym roku m.in. Hantuchovą, Dementievą, Ivanovic. Bartoli wylatuje!

 

Ivanovic A. - Bammer S. Typ 1 – 1,20

 

Bammer ładnie ostatnio sobie pogrywa, ale na Ivanovic to zdecydowanie za mało. Dopóki Austriaczce starczy sił do biegania, to może i Ana będzie sie musiała ciut napocić. Ale im dalej w las, tym przewaga Serbki będzie coraz większa.

 

Roddick A. - Gasquet R. Typ 1 – 1,35

 

Andy przed własną publicznością. Federera już w turnieju nie ma, więc rośnie Amerykanin na głównego faworyta do zwycięstwa. Z czego słynie Roddick wiadomo. Dla Gasqueta to za silny przeciwnik. Musiałby Amerykanin wybitnie słabo serwować, ale nie ma co liczyć na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hingis M. - Hantuchova D. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,80 :cwaniak1:

Jankovic J. - Li N. Typ 1 – 1,20 :c:

Chakvetadze A. - Peer S. Typ 1 – 1,45 :c:

Vaidisova N. - Bartoli M. typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Ivanovic A. - Bammer S. Typ 1 – 1,20 :c:

Roddick A. - Gasquet R. Typ 1 – 1,35 :cwaniak1:

 

W zasadzie to typowanie tegorocznego Indian Wells powinno się raczej odpuścić, bo rzadko ma się okazję śledzić turniej z taką pulą nagród i z tak pojechanymi wynikami :mlotek: No ale może limit dziwnych rezultatów już się wyczerpał... :zdegustowany:

Li N. - Zvonareva V. typ 2 – 1,80

 

No i mówiłem, że na Vere w formie to trudno znaleźć sposób. Jakim sposobem wczoraj Chinka opykała Jankovic to nie mogę sobie wyobrazić. Fakt, dawno jej nie widziałem w akcji, no ale po wynikach widać, że nie bardzo ostatnio. Zvonareva skoro wczoraj ograła Sharapovą to z Li też powina sobie dać radę.

 

Hantuchova D. - Peer S. typ 1 – 1,95

 

I Hantuchova drugi raz w niedługim czasie ograła Martinę i wczoraj jeszcze bardziej gładko niż ostatnio. Słowaczka prezentuje się ostatnio wyśmienicie. Dokładna zagrywka, mocna gra kątowa, mało niewymuszonych błędów. Hantuchova jest tez znacznie od Peer szybsza i lepsza pod siatką. Dla mnie wszystko przemawia na korzyść Danieli.

 

Davydenko N. - Murray A. typ 2 – 1,60

 

Konsekwentnie przeciwko Denko. Dziś przeciwnik ze ścisłej światowej czołówki, który do tego już raz Mikołaja w tym roku ograł. Nawet w formie Davydenko z tak grającym Murray'em miałby problemy, a przecież Rosjanin męczy się ostatnio z prawie każdym.

 

Djokovic N. - Benneteau J. typ 1 – 1,20

 

Nie licząc pierwszego turnieju, to w tym roku Djoko przegrywa tylko z Federerem albo Jużnym. W zasadzie przegrać z nimi to żaden wstyd. Benneteau wczoraj niespodziewanie samego Blake'a pyknął (co za pojechany turniej w tym roku %-) ). Nie widziałem, ale musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Po dniu konia jest zwykle dzień dostawania łomotu. Djoko gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj większość meczów ciekawa, ale ja opiszę dwa z nich. Krótko bo krótko, ale zawsze :) .

 

Tommy Haas - Fernando Gonzalez 1 1.80

No to mamy rewanż za półfinał tegorocznego Aussie Open. Minęło jednak od tamtego czasu półtora miesiąca i sytuacja diametralnie zmieniła się. Z jednej strony Gonzalez, który wtedy grał swój życiowy tenis, który był w stanie powstrzymać jedynie Federer. Raczej nie ma już szans żeby kiedykolwiek Fena grał tak jak w Melbourne na co wskazują chociażby jego wzloty i upadki podczas turniejów odbywających się po AO. Z drugiej strony jest Niemiec - Tommy Haas, nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych tenisistów jeśli nie ulubiony. Zawsze szkoda mi go było, bo gdy tylko zaczynał grać na najwyższym światowym poziomie zaraz przytrafiała mu się jakaś kontuzja czy coś podobnego co nie dawało mu grać przez kilka miesięcy. Pod koniec zeszłego roku tak się rozszalał, że o mały włos nie dostał się do turnieju Masters, o dziwo w tym sezonie nic nie zwalnia, a nawet można powiedzieć, że przyśpiesza :) . Prócz jednego czy dwóch występów słabych dochodzi wszędzie do najdalszych faz turniejów, a skoro ogrywa w "godzine z prysznicem" Roddicka na jego terenie to ta forma Tommy'iego nie może być przypadkiem. W indiańskich studniach Haas wygrywa póki co jakby był na treningach - lekko, gładko i bez żadnych stresów. Fena za to o mały włos nie odpadł z bardzo ładnie dla oka grającym Kanadyjczykiem Frankiem Danceviczem, później 2 TieBraki z szukającym nadal optymalnej formy Soderlingiem. Podsumowując jeśli tylko Niemcowi nie będzie nic dolegać to ogra Gonzaleza w dwóch setach.

 

Vera Zvonareva - Na Li 2 1.94

No cóż chyba nikt nie spodziewał się, że zamiast meczu Sharapova - Jankovic będzie w tym miejscu para BePa kontra Chinka Na Li, ale jeśli ktoś śledzi wyniki Indian Wells od początku już pewnie przyzwyczaił się do odpadania po kolei faworytów. Mnie osobiście już nawet nie zdziwi jeśli u facetów wygra turniej Julien Benneteau, a u kobiet Sybille Bammer %-) . Wczoraj wieczorem Vera pokonała Maryśke Sharapovą, ale czy na pewno? Ja bym raczej określił to tak, że Maryśka pokonała samą siebie. Od początku meczu miała straszne problemy z serwisem, ale Zvonareva też nie "szalała" zbytnio z dyspozycją serwisową przez co było kilka przełamań pod rząd. Później młodsza z Rosjanek jakoś się ocknęła i serwowała poprawnie aż do stanu *5:4 w drugim secie gdy BePa przełamała ją na sucho jeśli dobrze pamiętam. Później było już tylko gorzej na co wskazuje fakt, że na 10 ostatnich gemów w meczu Sharapova wygrała tylko 1! Trzeci set wyglądał tak, że Zvonareva starała się przebijać jak najmniej pasywnie i czekała na błąd rywalki. W podwójnych błędach Maria dorównywała takiej gigantce serwisu jak Lena Dementieva %-) . Ogólnie mówiąc we wczorajszym meczu obie zawodniczki grały bardzo źle, ale Maria poprostu gorzej i dlatego taki wynik. Jeśli chodzi o Chinke to wydaję mi się, że złapała ten moment gdy w jej grze zaczął "wchodzić" płaski forehand. To jest oczywiście najsilniejsza broń i głównie dzięki temu osiągnęła to co osiągnęła. W pierwszych rundach męczyła się nieubłagalnie, ale zazwyczaj gdy ktoś ostro powalczy w początkowych fazach turnieju to jest mocniejszy w dalszych meczach. Jeśli Zvonareva nie poprawi gry i zagra tak jak z Sharapovą to marne jej szanse w tym meczu...

 

PS. Miało być krótko, wyszło jak zwykle %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram typ na Haasa,ostatnio jak w transie,rywale schodzą z kortu pokonani gładko po 2:0,racja,teraz ma tą życiową formę która mu się czasem przytrafia i jeśli nie krecz w co bardzo wątpie,to Chilijczyk jest bez szans,nie idzie mu od czasu AO,widać dużą różnice,co prawda gra do ostatniej piłki z zamiłowaniem lecz forma już nie ta sama,stoczył się i to widać po jego grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Haas - Fernando Gonzalez 1 1.80 :D

Vera Zvonareva - Na Li 2 1.94 :D

 

Spóźniłem się na meczu Nicole ze Svietą, więc zostaje mi tylko jeden mecz, który jest warty uwagi jak dla mnie:

 

Knowle J./Melzer J. - Benneteau J./Gasquet 2 1.95

Kilka słów bo zaraz mykam na picie %-) . Typ raczej na intuicje, a nie na rozum. Po jednej stronie siatki solidny, austriacki debel z sukcesami na koncie, po drugiej dwóch młodych Francuzów, którzy po odpadnięciu w 4 rundzie turnieju singlowego są zdeterminowani aby jak najpóźniej jechać do Miami. Ci pierwsi strasznie się męczą w Indian Wells, od pierwszej rundy same wygrane po super TieBreaku, za to trójkolorowi póki co bez straty seta w tym turnieju. W tym meczu praktycznie wszystko może się zdarzyć, ale jednak jakoś prędzej widzę Juliena i Ryśka w kolejnej rundzie niż ich wyżej notowanych rywali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Li N. - Zvonareva V. typ 2 – 1,80 :c:

Hantuchova D. - Peer S. typ 1 – 1,95 :cwaniak1:

Davydenko N. - Murray A. typ 2 – 1,60 :cwaniak1:

Djokovic N. - Benneteau J. typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

 

 

Hantuchova D. - Li N. typ 1 - 1,65

 

Chinki dawno nie widziałem, Słowaczkę owszem. W meczach, w których oglądałem Daniele grała wyśmienicie. Serwis wchodził, ładna gra kątowa, szybkie płaskie uderzenia, świetnie pod siatką, a do tego bardzo mało psuła. Widać było, że Hantuchova czuję grę, bo nawet z niezwykle trudnych pozycji uderzała piłkę spokojnie i dokładnie, nawet jeśli była do niej nieco spóźniona. Chinka w Indian Wells w pierwszych dwóch meczach strasznie się męczyła, ale później o dziwo ograła Jankovic, a potem Vere. Z tą drugą wyciągnęła drugiego seta przegrywając 1:5 i to na pewno o poziomie gry Rosjanki w tym fragmencie dobrze nie świadczy. Nic nie zmienia jednak faktu, że Li w półfianle jest. Chinka stylem gry po części przypomina Słowaczkę, chodzi mi o te niezwykle szybko piłki bite tuż nad siatką. Z tym, że Hantuchova dla mnie dużo bardziej dokładna i bardziej konsekwentna w swojej grze. Słowaczka w finale.

 

Djokovic N. - Ferrer D. typ 1 - 1,45

 

Za Djoko zdecydowanie przemawia nawierzchnia. Ferrer czuje sie zancznie lepiej na clay'u i w straciu z siłowym, szybkim tenisem Novaka jest raczej bez szans. Zresztą tak jak pisałem wcześniej, oprócz pierwszego turnieju w tym roku, to Djoko ogrywa tylko Federer albo Jużny. Mam nadzieje, że kolejnego cudu w Indian Wells nie będzie i to Serba zobaczymy w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...