Skocz do zawartości

3. kolejka LOTTO Ekstraklasy (03.08-06.08.2018)


Tonny

Rekomendowane odpowiedzi

1261976676_Beztytuu.png.29ef3e5a18d3f10a

 

W piątek lecimy z naszą ulubioną ligą, na start Wisła Płock - Korona Kielce, oglądałem mecz Wisły z Górnikiem i bardzo mi się tam podobali zawodnicy z Płocka, ale brak skuteczności spowodowała, że ugrali tylko remis, czy u siebie wygrają? Jestem ciekaw jak zagrają Legia, Lech, Jagiellonia, bo może to już za dużo spotkań dla naszych piłkarzy? Zapraszam do rozmów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0 (2:12 w rożnych)
Zagłębie lub remis 1,55 :plus::plus::plus:
Pogoń więcej rzutów rożnych (remis=zwrot) 1,65 :plus::plus::plus:

Pora na 3 kolejkę naszej Ekstraklasy a w niej Sosnowiec zmierzy się z jeszcze gorszym zespołem w tabeli na ten moment Pogonią Szczecin.
Obie ekipy bez punktów a w bramkach nieco lepsi gospodarze z Sosnowca 2:4 a Pogoń 0:3.
W zespole Pogoni największym problemem jest brak napastnika i tak będzie i dziś. A. Buksa nadal jest kontuzjowany i filar obrony J. Fojut.
W Sosnowcu nowy nabytek - obrońca Śląska A. Kokoszka na pewno będzie wzmocnieniem w obronie, gdzie mają ewidentny problem. Przyszedł Polczak aby uspokoić grę w obronie ale póki co to On jest głównym winowajcą obu porażek.
Dziś liczę, że Zagłębie zdobędzie w końcu jakieś punkty w tym sezonie, przeciwnik na pewno nie jest z najwyższej półki dlatego widzę spore szanse, że tym razem Sosnowiec będzie się cieszył z punktów.
Pogoń ponownie zaczyna źle tak jak to było w poprzednim sezonie.
Dokładam jeszcze rzuty rożne, Pogoń sporo ich wykonuje.. W ostatnim meczu z Piastem wykonali aż 8, wydaje mi się, że Pogoń będzie ich mieć więcej niż Zagłębie - najlepiej jak by Sosnowiec strzelił pierwszy gola.

Edytowane przez zibi16
By pershing,

2x25

By pershing,

dodatkowe 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia - Lechia

X2 

kurs 2.17 w BetWinner.

Lechia dobrze zaczęła sezon zgarniając 4 punkty po dwóch meczach, natomiast Legia mimo zwycięstwa z Koroną grała słabo. Dodatkowo zmęczona po LM oraz ze zwolnionym trenerem nie sądzę, żeby była wstanie pokonać gdańską Lechię, która ma dobrze ułożoną obronę. Remis jest wielce prawdopodobny, jednak Lechia z takimi zawodnikami w ataku jak Pajszało, Haraslin i cwel może zagrozić Legii i zapewnić Lechii 3 punkty, szczególnie że gdański zespół chce zacząć ten sezon na wysokiej pozycji. Kurs na to, że Lechia tego meczu nie przegra jest moim zdaniem bardzo wysoki, więc warto spróbować.

Edytowane przez robotox
By pershing,

35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Płock - Kielce
Typ: 1
Kurs: 2.1
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek

Z piątkowych meczów Ekstraklasy moją uwagę zdecydowanie zwrócił ten pierwszy pojedynek. W meczu Sosnowca z Pogonią ciężko wskazać moim zdaniem faworyta, bo Pogoń zawodzi na starcie i nie wygląda najlepiej. Za to Wisła Płock moim zdaniem prezentowała się lepiej niż świadczą o tym wyniki. Oba zespoły, które zmierzą się dziś w Płocku zaczynały sezon od mocnych przeciwników, ale to podopieczni Dźwigały zrobili na mnie lepsze wrażenie. Korona nie wykorzystała nawet kryzysu Legii, a w drugiej połowie po prostu nie istniała. Biorąc pod uwagę wyjazd na trudny teren jestem pozytywnie zaskoczony kursem na gospodarzy, bo pozwala on nawet na załapanie w Totolotku na opcję bez podatku. Wisła gra solidnie i powinna dziś odnieść pierwsze zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, Ekstraklasa: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 04.08.2018. godz. 20:30
Typ: over 1.5 bramki Legia Warszawa / Kurs: 1.73 / Buk: 1xbet :minus:
Typ: over 4.5 kartki / Kurs: 1.95 / Buk: LV BET :minus:


Dla mnie w tym meczu tylko coś takiego po takim kursie Legii chyba nie ma co ufać. Cyrk jak co roku na początku sezonu. Nie ma co tego wszystkiego opisywać – trener, Jędrzejczyk itd. To co jest jasne to Legia kadrowo w tej lidze jest najlepsza a przyjście Kante oraz Carlitosa ma sprawić że to będzie dominacja. Ja gdzieś w ten atak i skuteczność wierze, są przebłyski gry, będzie powrót do gry systemie 4-4-2 czyli koniec kombinacji i w tym ustawieniu na pewno ten zespół bardziej wie co ma grać. Do tego grając u siebie kompromitować kolejny raz się nie można bo już tłumaczyć się kibicom to nie będzie jak. Wiadomo że u siebie nie ważne z kim w jakiej formie ten zespół ma atakować a ma kim to robić ta dwójka w końcu odpali a wiemy że Carlitos to jest gracz potrafiący jedną akcją przesądzić o losach meczu. Gdzieś też tak w kościach czuje że dziś coś wpadnie z wolnego bo Lechia na pewno w swojej grze będzie agresywna.

Lechia dobry starta, widać że Stokowiec tam to wszystko poskładał i składa nadal, na pewno ta ekipa jest przygotowana do sezonu. Patrząc na poprzedni rok wszystko jest przygotowane lepiej, ale nadal to nie jest zespół który mnie w dużym stopniu przekonuje. Są te dziwne zastoje udało się wygrać w Białymstoku gdzie taktycznie zagrali bardzo dobrze ale mecz ze Śląskiem to już takie właśnie spotkanie gdzie było to coś ale było też to coś nie tak. Mieli trochę szczęścia, swoje też robił sędzia to był mecz który mogli wygrać pewnie ale mogli też zdecydowanie przegrać. Dziś moim zdaniem taki sprawdzian dla nich jak Legia nie wejdzie w mecz to stać ich tutaj na punkty ale jak gospodarze ich złapią to się Lechia pogubi bo ja w defensywie tej ekipie mimo wszystko nie ufam.

Kartki to też opcja do gry – sędzia Musiał który kartkami wie jak sypać w poprzednim roku najwięcej ich dał w starciach Legii. Walka na boisku będzie Legii jak nie będzie szło będzie nerwowa, Lechia zawsze była agresywna co potwierdziła w dwóch pierwszych meczach już robią sobie wysoką średnią kartek a czy ten mecz będzie miał mniej sytuacji kontaktowych – na pewno nie.

Edytowane przez jack13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Legia - Lechia
Typ: x2
Kurs: 2.2
Godz: 20:30
Bukmacher: Totolotek

Niby ta polska liga jest specyficzna, ale nadal próbuję doszukać się w niej jakiejś logiki, a te dzisiejsze kursy na mecz Legii z Lechią takie zdecydowanie nie są. Legia zwolniła już trenera, skompromitowała się w Europie, a atmosfera na pewno daleka jest od ideału. W dodatku niby pewny Nawałka odmówił zespołowi ze stolicy i nie ma tam teraz stałego opiekun, a tu nagle Mistrz Polski jest wyraźnym faworytem starcia z Lechią. Goście zawodzili w poprzednim sezonie, ale na papeirze to groźny zespoł, który w dodatku dobrze wszedł w sezon i jednego z faworytów do tytułu już ograł. Jeśli Warszawę podbiło Zagłębie to czemu miałaby nie zrobić tego Lechia? 5.30 na ich wygraną to przesada, a 2.20 na remis lub porażkę to moim zdaniem jeden z lepszych typów na ten weekend.

By pershing,

35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Lech Poznań 05.08.2018. godz. 15:30 :minus:
Typ: over 2.5 bramki / Kurs: 2.14 / Buk: 1xbet


Śląsk moim zdaniem będzie ekipą w których spotkaniach będzie się wiele działo. Przed każdym meczem trener zapowiada że Śląsk chce grać ofensywnie szczególnie u siebie i te dwa pierwsze mecze to naprawdę sporo sytuacji na boisku z jednej i drugiej strony. To wynika moim zdaniem z dwóch spraw jak wspomniałem gospodarze faktycznie chcą grą piłką ofensywną i maja pomysł, warianty na grę w ataku. Defensywa dalej moim zdanie słaba ze słabym wsparciem drugiej linii. Oglądałem zresztą dwa spotkania ekipy w tym sezonie i jeśli to będzie podobna ekipa to widzę sporo miejsca dla obu ekip na popisy w ofensywie.

Lech ma na pewno coś co w tej lidze daje jakąś przewagę czyli napastnika który regularnie potrafi strzelać bramki a forma Gytk od pewnego momentu idzie w górę a zaczęło się to już w końcówce poprzedniego sezonu. Lech może nie jest przekonywujący ani w ofensywie ani w defensywie ale tej gry z trójką defensorów nie da się tak nauczyć od razu na to potrzeba czasu. Są momenty fajne gry ale jest tez sporo zastojów, chaosu. Na pewno może się podobać dużo gry skrzydłami a tam Śląsk moim zdanie nie do końca jest mocny min. dwa karne po faulach bocznego defensora w Gdańsku. Mimo wszystko są dwa zwycięstwa, awans w Lidze Europy i granie dogrywki w czwartek dziś może mieć jakieś znaczenie.

Edytowane przez jack13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 05.08.2018. godz. 18:00:minus:
Typ: over 2.5 / Kurs: 2.00 / Buk: 1xbet /


Wisła ze swoimi ogromnymi problemami nad którymi się tutaj nie będzie rozpisywać nie zagrała źle w dwóch pierwszych spotkaniach. Były to mecze u siebie gdzie musieli być ekipą która musi tworzyć i grać piłkę i źle to nie szło, ale bez porządnego napastnika ciężko z bramkami i to mankament który trzeba jak najszybciej rozwiązać. Fajnie potrafią grać pressingiem, od razu ruszają wysoko do rywala ale i z tym na dłuższą metę pojawia się problem tak grać nie da się cały czas i po 60 minutach fizycznie zaczyna się problem tak było w starciu z Miedzią gdzie Buchalik im uratował zwycięstwo a w meczu z Arką też przyjezdni im bliżej końca tym dochodzili do sytuacji. Dziś trochę taka odpowiedź w którą to stronę idzie bo pierwszy wyjazd czyli zawsze to czego Wisła nie lubiła do tego taki teren. Zobaczymy jak to w ofensywie będzie wyglądało teoretycznie powinno być łatwiej bo dziś więcej gry z kontry a Wisła ma zawodników i wie jak szybko wyprowadzić kontrę. Dużo pracy czeka defensywę bo nie ma co porównywać Miedzi i Arki do Jagi u siebie dodatkowo podbudowana tym występem w Portugalii. To co trenera Stolarczyka musi tez martwić że ta gra piłką czasami jest niedokładna i z takimi rywalami głupie straty w środku boiska a trochę ich mieli będą kosztowały bardzo wiele. Jaga po wpadce z Lechią zaczyna się rozkręcać w ataku gdzie zaczyna mieć kilku graczy którzy potrafią coś upolować, jak zwykle mega szybkie kontry i skrzydła to wielki atut. Gospodarzy zawsze u siebie pcha do ofensywnej szybkie gry, i jestem pewien że taki zespół dziś zobaczymy.

Edytowane przez jack13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, Ekstraklasa: Miedź Legnica - Górnik Zabrze 05.08.2018. godz. 18:00 :plus:
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.96 / Buk: 1xbet /


Górnik po tym sensacyjnym sezonie, w tym roku będzie walczył o całkiem zgoła inne cele. To co się podoba to cały czas tutaj stawiamy na swoich, młodzież nie zmieniając sposobu gry. Zeszłorocznego beniaminka dalej ciągnie do ofensywne szybkiej gry, nie jest to ten sam poziom co przed rokiem ale odeszły ważne ogniwa i potrzeba czasu by złapać to z innym graczami. Będą chcieli jak najszybciej odzyskać tą swoją skuteczność bo raczej na pewno nie widzę mocnej poprawy w tym co wyprawiają w defensywie pozwalają na mnóstwo rywalom co ostatnio pięknie wykorzystała ekipa Trencin. Naprawdę poziom gry w defensywie i to na ile przeciwnik może sobie pozwolić to nie poziom Ekstraklasy. Też takiego zaskoczenia jak przed rokiem nie ma rywale poznali Górnik i inaczej podchodzą do tych spotkań ale akurat dziś to może być jakiś plus bo Miedź to beniaminek który poznaje dopiero rzeczywistość najwyższej klasy rozgrywkowej, choć trzeba przyznać że w swych szeregach ma gości z przeszłością Ekstraklasową. Miedź widza problemy rywala i grając u siebie będzie chciała zaatakować a ich gra nie wygląda źle, nieźle to wyglądało w Krakowie gdzie to wie jakby to się skończyło gdyby odważniej zagrali od samego początku. Zobaczymy czy te ataki które przewidują znowu sprawią że Górnik w defensywie nie będzie istniał, czy nadzieją się na to czym imponował Górnik przed rokiem bo na pewno ekipa ze Śląska nie zapomniała jak gra szybką ofensywną piłką a jestem też pewien że ten blamaż na Słowacji mocno ich wkurzył i też będą chcieli odpowiedź zwycięstwem.

Edytowane przez jack13
By pershing,

25+3x10 ( dwa powyżej + ten)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Śląsk - Lech
Typ: 1
Kurs: 2.9
Godz: 15:30
Bukmacher: Totolotek

Jakiegoś wybitnie pewnego typu na dzisiejsze mecze Ekstraklasy nie widzę, więc spróbuję jedynego underdoga wśród gospodarzy. Moim zdaniem taki kurs na Śląsk jest zaskakująco wysoki, bo w Totolotku to aż 2.90, a w końcu podopieczni Pawłowskiego są w naprawdę dobrej formie. Gdyby nie kontrowersyjne sędziowanie Marciniaka to pewnie wywieźliby z Gdańska komplet punktów i mieliby ich tyle samo co ich dzisiejszy rywal. Śląsk prezentuje się solidnie w każdej formacji, a licząc także poprzedni sezon to nie przegrał od 10 potyczek. Lech może odczuwać lekkie zmęczenie potyczkami co trzy dni i dziś część graczy może dostać odpoczynek przed Ligą Europy w tygodniu. Dodatkowo Lech mimo zwycięstw nie jest zespołem skutecznym, często w końcówkach wyrywa punkty i stawianie ich w roli takiego faworyta we Wrocławiu jest moim zdaniem przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0
obie strzelą 1,75 STS :n:

Jagiellonia po świetnym meczu w Portugalii z Rio Ave awansowało dalej po remisie 4:4 i już we czwartek kolejny mecz a w między czasie mecz z Wisłą i ja wchodzę w BTTS po niezłym kursie.
Dla Jagiellonii oczywiście priorytetem póki co jest Liga Europejska a Wisła całkiem nieźle zaczęła sezon - 4 punkty ale gra całkiem dobra.
W Jagiellonii można spodziewać się zmian w składzie co może spowodować troszkę zamieszania.
Ja liczę na bramki w tym meczu.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3
Górnik lub remis 1,84 Fortuna :plus::plus::plus:

Ja idę całkiem odwrotnie niż moim przedmówcy, nie widzę jakiejś wielkiej przewagi Miedzi.
Mimo, że Górnik rozgrywał mecze w Europie co pare dni to już to się zakończyło bo odpadli, mam nadzieję, że dziś Angulo rozpocznie mecz od 1 minuty.
Miedź wygrała dość szczęśliwie z Pogonią 1:0 i porażka z Wisłą 1:2 natomiast Górnik skazywany na porażki póki co 2 remisy 1:1 z Koroną i Wisłą Płock. Dziś czuję, że może paść kolejny remis.

Edytowane przez zibi16
By pershing,

15+25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Cracovia - Arka
Typ: 1
Kurs: 2.2
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek

Dzisiejszy mecz przyjaźni w Krakowie to spotkanie dwóch zespołów, które na pewno mocno rozczarowująco weszły w sezon. Cracovia po bardzo dobrej wiośnie liczyła na kontynuowanie tego trendu od startu rozgrywek, ale póki co nie zdobyła jeszcze choćby punktu. Za to Arka efektownie rozbiła Legię w Superpucharze, ale w lidze gra bardzo słabo i brakuje im pomysłu, prawie nie stwarza sobie sytuacji, a te 0:0 z Wisłą to była fatalna gra z obu stron. Dziś stawiam jednak na gospodarzy, bo Arka ma za sobą trudną podróż przez całą Polskę. Przez złe zabookowanie samolotu piłkarze z Gdyni jechali do Krakowa autobusem, więc oprócz gorszych warunków stracili jeszcze sporo czasu, a przez pogodę na pewno nie było to nic przyjemnego. Dodatkowo Cracovia na papierze także prezetuje się mocniej i powinna wreszcie zacząć grać na miarę swego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...