Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Elity 2018 ( Dania - Kopenhaga, Herning ) 04.05.18 - 20.05.18


ŻYLETA

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.iihf.com/

 

 

 

Juz wystartowały mega meczem USA-KANADA....na początek palce lizac :P  week na bogato- czasu brakuje na wszystko ale...co nie co trzeba skrobnąć mam nadzieje @ ze Chmielowy jakiegoś typka zarzuci :P 

 

Dania-Niemcy 1x 1,45 sportingbull  :plus:

 

 

 

Gospodarze zmontowali mega ekipę chyba naj w swojej historii jest wszystko co najlepsze z NHL KHL  oczekiwania duze...na początek rywal nie wygodny Niemcy świetne Igrzyska medal świetna obrona ale i duzo sportowego szczęścia.Na bramce duńskiej  Andersen podstawowy golie Toronto w obronie takie ciekawe postacie jak  Philip Larsen duet Jokieritu Jensen i Lauridsen no a w ataku....Bjorkstanda z Columbus -  Nielsen z Red Wings z KHL  Regin i Jensen sporo dobrych graczy z fermy amerykańsko- kanadyjskie czyli zaplecza NHL.Niemcy chyba ciut słabsi niz na Igrzyska szczególnie w bramce gracze z rodzimej ligii bardzo mocna doświadczona obrona ale troszkę starawa chyba wypalona juz pewnego poziomu nie przeskoczy....bracia Seidenberg w ataku za to mega star kolejny świetny sezon w nafciarzach miał Leon Drasailt ( 70 pkt w sezonie) solidni  doświadczeni Hager, Kagun, Płachta. Będzie bardzo ciekawie sa zgrani dobry kolektyw....Duńczycy grali juz w kombinowanym składzie z USA i było 2-3 po walce.

 

 

 

 

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

25+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z braku czasu dopiero wczoraj zainteresowałem się MŚ Elity i widzę, że faworyci nie zawodzą. Rosjanie, Finowie wyniki, po których powstaje pytanie: co taka Korea czy Francja robią w Elicie? %-) Kozackie meczycho USA-Kanada, te pojedynki zawsze elektryzują. Dobre składy, w końcu można zobaczyć w barwach narodowych zawodników z NHL :)) Dziś bardzo ciekawe mecze i kilka typków mi się wysunęło, zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Rosja - Białoruś

 

Drużyny biegunowe w tabeli, Rosja na czele bez straconej bramki i 14 strzelonymi :D Białoruś po sromotnej klęsce ze Szwecją 0:5 w kolejnym meczu porażka z Francją 2:6 i ostatnia lokata. Tu warto zauważyć, że Rosjanie rozbili Francję 7:0, także nie pozostawiam nawet złudzeń co do tego kto tu będzie panował na lodzie. Kilku ciekawych grajków w ekipie Białorusi, jak Linglet, Platt czy Pavlovich, ale Ruscy mogliby drugą i trzecią drużynę zrobić z takich zawodników, tyle mają talentów, przepaść między drużynami jest ogromna. Ja bym tu poszedł w punkty zawodników, co w dwóch poprzednich meczach dało zarobić w przypadku Rosjan. Na pewno Kaprizov, z 5 punktami po 2 meczach, strzela i podaje wyśmienicie, znakomita forma, na leszczy jest idealny ;) Ciekawie wygląda też Grigorenko, w ostatnim meczu pokazał się z bardzo dobrej strony, strzelając dwa gole i tego właśnie oczekuję również w tym meczu. Podobała mi się jego gra na igrzyskach, potrafi strzelać zarówno w przewadze jak i regularnej grze, wszechstronny i skuteczny. Oczywiście widzę tu wysokie zwycięstwo Rosji z takim składem bez mydła 6:1, 7:2 w tych granicach. Jednak granie wysokich handi jakoś nie wygląda pewnie, głównie z uwagi na h2h. 

 

K.Kaprizov over 1,5 pkt 1.90 Unibet :n:  

M.Grigorenko zdobędzie gola 2.75 Unibet :n: 

 

Niemcy - USA

 

Amerykanie ograli Kanadę z McDavidem co jest nielada wyczynem, bo ten chłopak to rzeźnik. Mają solidny skład, zdolny powalczyć z każdym, choć pewnie jak zwykle zabraknie im pary w fazie playoff :bz: Niemniej łatwe 4:0 z Danią przekonało mnie do grania na nich w tym meczu. Niemcy to oczywiście przeciwnik, z którym należy się liczyć, ale przy wyłączeniu Draisaitla tracą połowę mocy. A USA doskonale wie, co znaczy wyłączyć lidera, McDavid w meczu z nimi tylko jedna asysta, choć były okazje, oj były... Wg mnie tu zobaczymy pokaz umiejętności i skuteczności zawodników USA, którzy celują w pierwszą lokatę. Stawiam na Kreidera, który już w NHL w przegranym przez Rangersów sezonie grał na poziomie do końca. No i punktuje dwukrotnie póki co w obu meczach. Może dać upust niespełnionym ambicjom właśnie tu i teraz, moim zdaniem będzie jedną z wiodących postaci USA. W ekipie niemieckiej ciekawie wygląda Ehliz, który w linii z Draisaitlem potrafi zrobić niezłe zamieszanie, plus Hager z drugiej linii, nieco w cieniu kolegów, szczególnie niebezpieczny w grze w przewadze, ale ja pozostanę tylko przy tym jednym picku.

 

C.Kreider over 0,5 pkt 1.60 Unibet :n: 

 

Szwecja - Francja

 

Francuzi są słabi, poza 2-3 kluczowymi zawodnikami to zbieranina średniaków z europejskich lig. Może zbyt brutalnie, ale takie jest moje zdanie. Gdyby zmniejszyć listę drużyn w Elicie polecieliby pierwszą klasą w dół %-) To wszystko w porównaniu oczywiście do szwedzkiej drużyny i kozaków pokroju Rakella czy Zibanejada, plus Janmark, który za rok, dwa będzie czołowym zawodnikiem tej reprezentacji :)) Różnica 2 klas, będzie bicie. Szwedzi mocno atakują już od pierwszej tercji, więc polecam grać gole już w pierwszej odsłonie. Plus gole Rakella, bo nie ma tam nikogo, kto by go zatrzymał :bz: 

 

over 1,5 w 1t. 1.70 Unibet :t: 

R.Rakell zdobędzie gola 1.85 Unibet :t: 

Edytowane przez chmielu
By pershing,

15+15+25+25+3x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmielu tak na marginesie trzeba zaznaczyć ze Sborna to jest nie lada ewenement -gdzie z mistrza kraju nie ma żadnego zawodnika to pokazuje trochę patologii ale tez niesamowitej siły i potencjału no i brak Kovalczuka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tylko jeden mecz przebiegł po mojej myśli, więc dziś mniej ryzykowania, a więcej przemyślenia ;) 

 

Korea Południowa - Łotwa

 

Bezsprzecznie faworytem jest ekipa Łotwy, która ma na koncie zwycięstwo z Norwegią na inaugurację zawodów. Potem srogi fiński bat wysmagał im plecy i 1-8 w drugim spotkaniu, co oddaje różnicę klas między drużynami z górnej i dolnej części tabeli. Wg mnie to ostatni mecz, który Łotysze mogą wygrać, potem już USA, Kanada, Niemcy poza zasięgiem i gospodarze Duńczycy raczej też plecy. Także tutaj trzeba się wykazać, żeby nie było siary w Rydze %-) Korea jest mało wymagająca, ze słabiutką obroną i straconymi już 18 bramkami po 2 meczach. Także niewesoło. Wystarczy podejść odpowiednio ofensywnie by ten mecz wygrać. Niebezpieczny jest tylko ten Swift, Kanadyjczyk z obywatelstwem Korei i ewentualnie Radunske, ale on najlepsze lata ma już za sobą, przydaje się co najwyżej jego doświadczenie. Nie ukrywam, że Korea powinna tu coś strzelić w tym meczu, liczę nawet na to, po takich batach od Kanady przydałoby się czymś podnieść na duchu zawodników %-) Ale stracą zdecydowanie więcej. Wciąż czekam na odpalenie Indrasisa, który już powinien mieć ze dwa gole na koncie. Ponadto nie wiem czy widzieliście, ale Korea z Kanadą oddała 25 strzałów na bramkę :zdziwiony: to naprawdę dużo, biorąc pod uwagę przepaść między drużynami. Łotwa z Finami po 1-8 strzelała 19 razy na bramkę, wynika to głównie z odmiennego stylu Łotyszy, co można było zaobserwować w poczynaniach chociażby Dynama Riga w KHL. Do czego dążę... Buki wystawiają srogie handi na strzały na bramkę dla Łotyszy, twierdzą, że Korea zostanie zasypana gradem uderzeń, tymczasem mi się wydaje, że owszem Łotwa wygra, owszem strzeli parę goli, i tak - będzie skuteczna, ale czy tak ich zniszczą w strzałach na bramkę? Śmiem polemizować. Osobiście spróbuję tu pograć handi na Koreę, Łotwa to jedyny przeciwnik, z którym mają jakieś iluzoryczne szanse, w zależności od skuteczności rywali, dlatego myślę, że wyjdą bez obaw i śmiało do przodu, nie mają nic do stracenia :) 

 

Korea Południowa +10,5 SOG 1.70 1xbet :n:

Łotwa over 3,5 1.60 1xbet :t:

 

 

Finlandia - Norwegia


Pojedynek dwóch skandynawskich ekip, będących w znakomitej dyspozycji Finów (16-2 w bramkach po 2 wygranych meczach) oraz dużo słabszej na papierze, ale z kilkoma ciekawymi osobistościami reprezentacji Norwegii, która po wygranej z Niemcami po karnych i porażce w dogrywce z Łotwą zajmuje jedno oczko niżej (4) niż rywale. Mimo sąsiedztwa w tabeli nie można tych ekip porównywać, niestety pojedynek Dawida z Goliatem, choć kiedyś walczyli jak równy z równym. Tak jak myślałem ustawienie Aho i Teravainena czyli dwóch czołowych zawodników Carolina Hurricanes było strzałem w "10", skuteczność i zgranie obu zawodników owocuje wynikami idealnymi. Punktują każdy mankament przeciwników, "czują się" i grają jak jeden organizm. I dlatego zajmują dwie pierwsze lokaty w klasyfikacji kanadyjskiej (10 i 8 pkt). A przecież poza nimi jest jeszcze niesamowity Rantanen, który mocno rozwinął się u boku MacKinnona w Colorado, mamy jeszcze Savinainena, którego sezon w KHL raczej nie był specjalnie udany, ale też niezbyt miał tak z kim rozwinąć skrzydła :bz: Talent pierwsza klasa jakby nie patrzeć. Nie wolno też zapominać o Granlundzie, na codzień grającego w Minnesocie, który może z formą nie błyszczy, ale przydaje się w newralgicznych sytuacjach. Kilka talentów, choć w porównaniu do w/w można ich nazwać nawet średniakami %-) wypełnia pozostałe miejsca w kadrze, każdy mocno pracuje na sukces zespołu, ale nie oszukujmy się - tu robotę robią nazwiska. Wg mnie jeśli Niemcy wbili Norwegom 4 gole - Finowie zrobią minimum 5 :D Ta norweska obrona zwyczajnie nie wyrobi, choć na pewno będą gryźć i bić. Jako, że Norwegów ogólnie lubię i wiem, że mają potencjał, choć ekipa nie jest może najmocniejsza, i do tego fakt, że Finowie tracili gola zarówno z Łotwą, jak i z Koreą - są w stanie strzelić im gola, albo nawet dwa. Liczę na Bastiansena i braci Olimb czyli doświadczenie. Jeszcze parę lat temu powiedziałbym, że mecz zakończy się 2:0 dla Finlandii, ale widząc co się dzieje z przodu obu ekip oraz jak obie repry stawiają mocno na atak - idę tu w gole. Szczególnie, że kursy zachęcające. Wszystkie typy na punkty wymienionych przeze mnie z nazwiska Finów są do gry, bo tu każdy będzie miał udział, tak myślę. Sam na pewno zagram mojego ulubionego i niedocenianego zawodnika Suomi - Savinainena, zdobywcę 3 goli w dwóch meczach :)) 

 

Over 5,5 1.85 Unibet :t:

V. M. Savinainen zdobędzie gola 2.06 Unibet :t:

Edytowane przez chmielu
Dopisanie typu. Rozliczenie.
By pershing,

15+25+25+35+2x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorące pewuśki prosto z pieca lecą na blat :D :ok: 

 

Niemcy - Korea Południowa

 

Powiem tak: tutaj nie będzie zmiłuj, szykuje się kolejne 0:5. Niemcy są wkur... na maksa, po dwóch porażkach po karnych z Danią i Norwegią (w obu wyglądali nieco lepiej) dostali po bardzo dobrym, choć nieco zbyt brutalnym meczu 0:3 od USA i zajmują tylko jedną lokatę wyżej od Korei, która ma bilans bramkowy 1-23 po trzech meczach %-) To przecież wicemistrzowie olimpijscy (choć gdyby NHL pozwolił swoim pojechać do Korei to nie załapaliby się nawet do 4 wg mnie), taki wynik MŚ to jest dla nich absolutna porażka. Założę się, że ten mecz trochę zmieni, zaczną się piąć w górę, choć mają jeszcze Finów i Kanadę, ale Łotyszy powinni klepnąć. Korea jak tak wczoraj patrzyłem zupełnie zdupiła ten mecz szczególnie drugą tercją, w której mocno odstawali od rywali. Dużo faulowali, a to świetna informacja dla takiego Hagera w ekipie Niemców, który na pewno z jedną taką okazję gry w przewadze wykorzysta :)) Kursy na jego punkt całkiem niezłe (1.50), ale z golem już lepiej i warto wg mnie. Korea to chłopcy do bicia, plus Niemcy miały 1 dzień odpoczynku więcej, dla mnie oczywista oczywistość :D że tu sobie po prostu odbiją i wystrzelają rywali jak kaczki. Liczę na Draisaitla z Ehlizem i Seidenbergami, którzy z Hagerem powinni zdobyć z 10 punktów łącznie. 

 

Niemcy over 4,5 1.79 1xbet :t:

P. Hager zdobędzie gola 2.63 Unibet :t:

 

 

Szwajcaria - Białoruś

 

Tutaj znalazłem ciekawy pojedynek w ofercie między czołowym szwajcarskim zawodnikiem Niederreiterem a 19-letnim białoruskim centrem Sharangovichem. Błagam, z Plattem można polemizować, ale tutaj sprawa jest dość prosta. Z jednej strony znakomity hokeista z doświadczeniem już niemałym w najlepszej lidze hokejowej świata - NHL, w barwach Minnesoty Wild, gdzie nastukał 32 punkty w 68 meczach i to jest jego jeden ze słabszych sezonów (!), a z drugiej młodzian bez większego doświadczenia, który ledwo co liznął hokeja w Dinamie Mińsk, gdzie w 46 meczach zdobył 14 punktów. Ja wiem, rozumiem, młody, rzadko dostaje szanse, przyszłość przed nim itp., ale tu potrzebny jest skill i ogar właśnie teraz. A na chwilę obecną Nino zjada młodego Yegora w całość, jest od niego lepszy w niemal każdym elemencie gry. Plus skuteczność!! Niederreiter ma już na koncie 4 punkty w 3 meczach (3 gole, 1 asysta) i z każdym meczem rozwija skrzydła, podczas gdy jego dzisiejszy rywal nie dość, że nie zdobył punktu, to jeszcze nie jestem pewien czy tego dokona na tych MŚ :bz: Zwyczajnie Białoruś gra bardzo słabo, stosują z meczu na mecz jakieś rotacje, szukają sposobu by coś powalczyć, a kilka nazwisk znanych w sumie głównie w Rosji nie wystarczy, żeby złapać choćby punkt. Szwajcaria ma dużo lepszy roster, więcej indywidualności i są dużo skuteczniejsi. W każdym swoim meczu pokazują klasę i nierzadko górują nad przeciwnikiem. Wczoraj przegrali swój pierwszy mecz z Czechami, bardzo dobry mecz zresztą, który powinni wygrać gdyby wykorzystali karnego w 3 tercji. Minusem jest tu brak odpoczynku, grają b2b a to czasem wpływa na jakość, ale tutaj nie trzeba nigdzie jeździć czy latać samolotem w inne regiony godzinami, na pewno zdążyli się zregenerować na tyle, by ograć słaby zespół Białorusi. Przeczuwam też twardy difens i spokojne 3:0, więc overy sobie odpuszczę i pozostanę tylko przy tym pojedynku.

 

Nino Niederreiter (-0,5pkt) - Yegor Sharangovich 1.51 1xbet :t:

 

 

 

Tak się to robi :spoko::wuwu: 

 

Edytowane przez chmielu
Rozliczenie.
By pershing,

25+35+25+2x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmielu jedyny argument który mi przychodzi do głowy to...ze  wczoraj bardzo cieżki mecz helweci mieli sporo kar trochę frajerska strata pkt. Ja wiem mecz z Chęchami ale mimo wszystko.... moze będzie oszczędzany mało minut itp plus to ze trener Białorusi musi coś zmienić(2-17 w bramkach) w grze bo na razie to jest dno totalne...plus ze to młody wilczek ale bety jak najbardziej fajne i do gry szczególnie czarny orzeł (Niemcy) powinien byc mocno w...ny na maksa po tych wynikach plus samą silą fizyczna ich powinni zajechać plus gwiazdy pokroju Leona to....jak Koreance będą łapać tyle kar głupich szczególnie tak ważnych zawodników jak wczoraj Swift to...pewnie skończy sie grubym wpier...lem ale... pożyjemy zobaczymy fortunka ma fajne zakłady na minuty zawodników +- ciekawe bety...Powodzonka dla grających 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nino Niederreiter under 19,41:t: minut na lodzie 1,65 fortuna  Troszkę ich postraszyli te kary tez pomogły. 

Tutaj krotko tak jak wyżej pisałem Szwajcarzy wczoraj ciężki mecz-ważny do rozstawienia  sporo kar troszkę frajersko skończony....bo mieli + 3 gole  w 2 tercji przez chwilkę maja kim grac(jest Meier Andrghetto)  myślę ze minuty będą rotowane dla najlepszych a Nino to jest ważna pustacią-  taki lider ekipy. Helweci imo to jest ekipa grająca bardzo twardo dobrze w obronie ale  potrafi grac poniższej oczekiwań z słabszymi ekipami a spinają sie na maks na te topowe ekipy.Pewnie wygrają ten mecz ale...w ekipie Białoruskiej sporo nerwów  wiadomo ze liczy sie utrzymanie ale oni naprawdę maja solidne podstawy hokejowe a graja jak na razie dno...cos tam władza jest nie zadowolona z prezydentem Łukaszenka:nerw:  na czele mieli dzień przerwy wiec...wyjdą powalczyć 

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

25+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŻYLETA Moim zdaniem to i tak jest spora rotacja, jak patrzę na staty to nie jak w topowych ekipach NHL, że kozaki grają po 28-30 minut, albo jak LeBron całe mecze %-) Niemniej rzeczywiście mają sytuację w miarę niezłą w tabeli, tylko ten mecz trzeba wygrać żeby się liczyć w rozstawieniu, Nino będzie grał w zależności od wyniku, jak będzie kiepsko to będzie wjeżdżał częściej, a jako że raczej nie spodziewam się tutaj jakiegoś mega pressingu ze strony Białorusi to na spokojnie 1-2 golami powinni to wygrać. Ten typ był z myślą o tym, że Nino coś ukłuje (nawet jak będzie grał krótko, bo jest skuteczny), a Sharangovich z twardą obroną Szwajcarów sobie nie poradzi i będzie 1-0 dla Niederreitera. Trudny mecz z Czechami swoją drogą, ale tu jeszcze jest Rosja i Szwecja po drodze (Francję to powinni klepnąć). W zasadzie jak tak patrzę to tylko Słowacja mogłaby im przeszkodzić w awansie, a oni mają równie ciężki terminarz przed sobą... Dziś b2b Helwetów i na pewno dadzą ciut odpocząć najlepszym, a skoro Nino grał nieco ponad 21 minut w meczu z dogrywką, to dziś poniżej 20 minut powinno jak w masło. Dobry pick, przemyślę zagranie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to próbujemy dalej, skoro tak dobrze idzie ;) 

 

USA - Łotwa

 

Tutaj miałem z deka problem, bo niby wiadomo, że USA faworytem, że sklepią, że pewnie nie stracą gola, może jednego. Ale czy będą grać na maksa gdy wystarczy wygrać by wskoczyć na fotel lidera po porażce Finów? Nie wiem. A jak nie wiem to nie stawiam. ALE! Liczyłem tu na początku na Kreidera, który miał niezły start (2pkt z Kanadą, potem 2pkt z Danią), ale w meczu z Niemcami nie punktował - w ogóle jego linia tylko 1 punkt przy wygranej 4:0. W statsach widzę, że zagrał nieco ponad 15 minut, a to z powodu dużej rotacji hokeistów USA. Tam jest duże parcie i trenerzy dają pograć tym z 3 i 4 linii przy dość spokojnym wyniku. Ten mecz z Łotwą będzie dość łatwy, sorry przepaść między nimi w składzie, liderzy z NHL grają na wyższym poziomie i nie widzę tu  cienia szans Łotyszy na zwycięstwo. Ponadto idąc tokiem rozumowania @ŻYLETA , który wczoraj bardzo cwanie wykombinował oszczędność Nino w meczu z Białorusią dziś mi się wydaje, że USA przyoszczędzi kilku swoich. Jednak zamiast grać na ich czas na lodzie znalazłem w ofercie 1xbet typ na Kreidera i ku mojemu zdziwieniu oni propsują minimum 2 punkty tego zawodnika. Z jednej strony spoko, jest dobry, center drugiej linii i w ogóle, ale patrząc na dość oszczędne podejście trenerów do eksploatacji swoich zawodników nie wiem czy nie lepiej pójść w drugą stronę. Wykombinowałem, że Kreider trochę pogra, być może nawet zdobędzie punkt, ale 2 punkty już wątpliwe. A kurs marzenie, żeby spróbować. Tam jest masa zawodników, którym taki mecz się bardzo przyda i widzę spore szanse, że Kreider jak i Atkinson i paru innych troszkę dziś odpocznie. Nie wiem czy warto, ciężko powiedzieć, wszystko zależy od tego jak podejdą do tego meczu Amerykanie. Mają teraz dwa łatwe mecze, z Łotwą i Koreą, potem rozgrzewka z Norwegią i bój z Finami o pole position :D Wg mnie najbliższe dwa spotkania będą bardziej dla testów i rezerw, niż dla typowej walki o punkty. Dlatego osobiście uważam, że USA wygra i to pewnie wysoko, ale samego Kreidera odstawią na boczny tor. Okaże się za jakieś 6h ;)  Plus typ na gole już od początku meczu, minimum 3 gole w pierwszych 30 minutach wg mnie jak w masło, liczę tu na przynajmniej 1 gola Łotyszy, którzy mają się czym odgryźć, szczególnie niedoceniani przez hokeistów USA, którzy do tego meczu mogą podejść nieco zbyt lajtowo...

 

C. Kreider under 1,5 pkt 2.05 1xbet :t: 

Suma powyżej 2,5 w 30 minucie 1.71 1xbet :t: 

 

 

Rosja - Czechy

 

Ruscy póki co jeżdżą po wszystkich, nie tracąc nawet gola, ale trzeba zauważyć, że nie mieli wymagających przeciwników, terminarz lajtowy na początku. Czesi to pierwsza ekipa, do której będą musieli się trochę spiąć. Część zawodników się zna głównie z europejskich lig, wiem też, że nie pałają do siebie jakimś wielkim szacunkiem %-) Sborna jest tu faworytem, nie będę nikogo zwodził, ale jeśli wygrają to po wielkim boju. Czesi z meczu na mecz rozkręcają się w ataku. Mecz ze Szwecją, który przegrali 2:3 po walce jak równy z równym pokazał im, że mają w zasięgu każdego :)) Ze Szwajcarią szalone spotkanie, zakończone dopiero po karnych (1 trafiony z 10 %-)) i w końcu należyty odpoczynek przed potyczką z Rosjanami. Czołowi zawodnicy Extraligi to może nie pełen potencjał ich drużyny, ale wg mnie stać ich na walkę z Rosją i nawet urwanie punktu :)) 

Rosjanie mieli 1 dzień odpoczynku więcej, po b2b z Austrią i Białorusią, więc obie ekipy zagrają tu swojego maksa. Wg mnie patrząc na to co dzieje się z przodu warto tutaj pójść w over bramkowy. Jedni i drudzy zdecydowanie preferują grę z przodu, mają duże możliwości i 3 ciekawe linie, każda z mocnym liderem. Troszkę szkoda, że nie ma Hanzla w ekipie czeskiej, bo wiem, że przydałby się tu bardzo. 

Takie mecze to szlagiery, pojedynek nie mniej ciekawy niż Kanady z USA, a takie mecze bardzo często kończą się gradem goli na MŚ. Czesi są w stanie zdobyć 2 gole, Rosjanie minimum 3 jak patrzę co wyprawiają w ataku. Wiele będzie zależało od skuteczności w przewadze, bo spodziewam się kilku chamskich zagrać i kar, a Czesi rozgrywają ten element ostatnio nad wyraz skutecznie. Rosjanie również mają w swoim składzie fachowców od PP, choć kilka gwiazd wciąż walczy jeszcze za oceanem ;) Bez Kovalchuka jak widać da się grać, i to naprawdę dobry hokej na wysokim poziomie. Ostatnie spotkanie między obiema ekipami w turnieju o punkty 29 kwietnia zakończyło się zwycięstwem Rosji 4-2 w zbliżonych do dzisiejszych składach i taktyce. Taki wynik i mi się tu widzi. Ze swojej strony dorzucę jeszcze typ na punkt Kaprizova, który na pewno będzie miał udział przy którymś golu. Jest to obecnie najskuteczniejszy zawodnik Sbornej wespół z Datsyukiem (4 gole, 2 asysty), choć ma dopiero 21 lat pokazuje mnóstwo skilla, choć czasem gorąca głowa, co było widać chociażby w sezonie zasadniczym w KHL. Dziś moim zdaniem jako członek pierwszej flagowej wręcz linii Rosji z Dadonovem i Datsyukiem przyłoży rękę do wygranej swojego zespołu.

 

Over 4,5 1.71 1xbet :t: 

K. Kaprizov zdobędzie punkt 1.55 1xbet :n: 

Edytowane przez chmielu
Rozliczenie.
By pershing,

35+25+25+10+2x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy - Rosja 3:3
Rosja i powyżej 5,5 3,05 Fortuna :n:

Przed nami najciekawsze spotkanie dzisiejszego dnia. Rosja - jeden z głównych faworytów do wygrania całych Mistrzostw podejmuje zawsze groźnych Czechów...
Rosja rozpoczęła mocno ten turniej, póki co nie stracili jeszcze bramki a strzelili ich już aż 20 - z Francją 7:0, z Austrią 7:0 i z Białorusią 6:0 natomiast Czesi mieli mocniejszych przeciwników ale i wyniki gorsze. Zwycięstwo po dogrywce ze Słowacją 3:2, porażka ze Szwecją 2:3 i zwycięstwo po karnych ze Szwajcarią 5:4.
Sporo osób mówi, że Czesi nie grają najlepiej na tym turnieju i ja się z tym zgadzam natomiast Rosja gra swój hokej... Są niemiłosiernie skuteczni i mocni w obronie...
Czwartego meczu już raczej nie powinni zakończyć na 0 z tyłu ale i swoje pewnie strzelą bo mimo wszystko obrona Czeska nie jest najlepsza co pokazują wyniki 2,3 i 4 bramki stracone.
Stawiam w tym spotkaniu na zwycięstwo Rosjan ale i także powyżej 5,5 bramek - czuję, że obejrzymy sporą ilość bramek w tym spotkaniu.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Pasternak zrobił robotę chciałem chłopaka pograć....gol w dogrywce nastrzelanie palce lizać....ciekaw kto dziś poleci do mistrzostw moze Laine albo Rinne  ale była by paczka w Suomi :what: albo Arvidson :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dania - Norwegia 

 

Tutaj dość prosta sprawa. Duńczycy jako gospodarze dziś będą mało gościnni %-) m.in. dlatego, że otworzyła się dla nich droga do awansu. Na chwilę obecną tracą 1 oczko do Łotwy, ostatniej premiowanej ekipy tylko Łotysze mają jeszcze przed sobą mecz z Kanadą. Nieco łatwiejszy terminarz ma Dania, gdzie do ogrania zostali Norwegowie i Korea, oba na spokojnie w zasięgu. O awansie zadecyduje zapewne mecz z Łotwą na zakończenie fazy grupowej, ale nie odbiegajmy tak daleko na razie. Ważne, że szanse są naprawdę spore i warto o to zawalczyć. Po znakomitym meczu z Finami, gdzie Duńczycy stanęli na rzęsach i zagrali życiówkę (szczególnie Andersen na budzie :respekt: ) dostali dwa dni wolnego na regenerację i przygotowanie. Tego samego nie mogą powiedzieć Norwegowie, który po wczorajszym boju (choć to w zasadzie trzeba nazwać pogromem) z Kanadą, dziś po zaledwie 20h od zakończenia tamtego meczu mierzą się z Duńczykami o być albo nie być. B2b w takim turnieju to ciężka sprawa, choć oczywiście odchodzi konieczność podróżowania na dalekie dystanse jak np. w NHL, ale na pewno wpłynie na jakość i "świeżość" zawodników. Tu już ogromny plus dla gospodarzy, którym ponadto będzie pomagać cała hala drących się w niebogłosy kibiców.

Obie drużyny dostały baty od Kanady. Obie pokonały też po karnych Niemców (głównie przez nieporadność rywali w tym elemencie, w sumie 9 pudeł bez gola :bz:), ale na tym kończą się tu podobieństwa. Podczas gdy Norwegowie przyjęli Finów i ich liście na twarz bez słowa (0:7), Dania po twardej walce ograła ich 3:2. To jednoznacznie pokazuje kto tu dziś będzie karty rozdawał. Jak dla mnie faworytem są oczywiście Duńczycy.

Wczoraj gdy pisałem analizę na innym serwisie kurs na Wyścig do 3 goli na korzyść Danii wynosił 1.80, dziś jest to 1.45 %-) Buki chyba doszły do podobnych wniosków, dlatego opłacało się to grać wczoraj, przed meczem Norwegów z Kanadą ;) Dlatego z powodu zbliżonego kursu sugeruję pick min. 3 bramek gospodarzy, jako moim zdaniem pewka. Dania strzeli tu 3 gole, bo ma dobre predyspozycje ku temu, morale i kibiców za sobą, zaś Norwegia zmęczona i troszkę nieporadna w ataku ukłuje tu max raz. Drugi typ również warty przemyślenia to kary mniejsze. Jak przeglądałem statystyki zauważyłem, że jak się dwie skandynawskie ekipy spotykają to jest ostro, zaś z innymi ekipami grają łagodniejszy hokej. Jedni i drudzy z Finami pokryli over, który tu proponuje. Na poprzednich MŚ sytuacja była podobna. Nie wiem, czy to pewnik, ale wiele wskazuje na to, że i dziś może być ostro. Zważywszy zmęczenie Norwegów, którzy będą nieco powolniejsi, ze zwolnioną reakcją ich kary to mus. Duńczycy z kolei bardzo zmotywowani również zagrają ostrzej, by nie dopuścić rywali do swojej bramki. 9 kar to i dużo i mało, ale w przypadku tych dwóch ekip w tak ważnym spotkaniu myślę, że powinno siąść :))

 

Dania over 2,5 1.42 Unibet :t:

over 8,5 kar mniejszych 1.89 1xbet :t:

 

 

Somebody stop me ;)

Edytowane przez chmielu
Rozliczenie.
By pershing,

25+25+10

By pershing,

+200 poziom analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie krotko i na temat.Gospodarze u siebie w swojej  Mekce ( Hernig )  kolebce hokeja dostają zmęczonych rozbitych zajechanych azjatów- szykuje sie kolejna rzez niewiniątek....Sytuacja w tabeli dla gospodarzy imprezy jest bardzo  ciekawa po wielkim zwycięstwie nad Finlandia nastroje sa świetne bojowe. Kluczowe będzie spotkanie z ekipa Łotwy ale to za kilka dni...Obie ekipy grały w 2017 roku i wszystkie te mecze bardzo pewnie wygrali Duńczycy 7-4 4-2 i 2-0.Kursy wiadomo bardzo marne....trzeba cos poszukać alternatywne po przyzwoitym kursie do dubla bądź malej taśmy i tak myślę ze....Koreańczycy im dalej w las tym gorzej łapią sporo kar źle wyglądają fizycznie. Duńska maszyna jest bardzo solidna wyrównana i dziś te 5-6 goli raczej na izingu. Bramki pkt za asysty powinny sie ładnie rozłożyć -idę w graczy którzy jak na razie nie błyszcza w tym elemencie  ale myślę ze dziś  wpadnie sporo bramek to chłopaki będą mieli swoje 5 minut i sie podbudują ...lepsze to niz granie tych pewniaków po kursie 1,3-1,45 Boedker ,Nicklas Jensen czy Bjorkstrand choć pewnie swoje zrobią ale moze jak ktos ma większy kapitał....szkoda nerwów  dziś bo jak na razie sypie niespodziankami....

 

 Frederik Storm gol 2,1 fortuna :n:  szybki doświadczony skrzydłowy szwedzkiego Malmo lubi i potrafi grac w ofensywie jak na razie jeden gol wbity Norwegii w sezonie jakiś szaleństw nie bylo ale 12 goli 15 asyst chłopak sporo pracuje na lodzie dla zespołu wykonując taka czarna prace....

 

Peter Regin gol 2,1:minus: Fortuna Jak na razie center fińskiego Jokieritu  moze grac tez  na skrzydle nic nie strzelił tutaj ba chyba jest bez asysty....wyłapał parę kar 2 minutowych troszkę mało jak na tak doświadczonego gracza który dobrze jeździ na łyżwach kreuje grę potrafi przytrzymać krążek dograć go do partnera....w sezonie liczby ok szczególnie sporo asyst bo 23 bramek bylo 8 dzisiaj napewno sporo miejsca będzie miał. 

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja - Czechy

 

Po przepięknym meczu z Rosją i spokojnym, kontrolowanym zwycięstwie nad Białorusią Czesi obsadzili 3 lokatę w grupie, jednak nie mogą być jeszcze niczego pewni, po tym meczu mogą stracić miejsce dające awans, więc nie będzie kalkulacji, tylko konieczne jest zwycięstwo, żeby potem w ostatnim grupowym meczu z Austrią zagrać na spokojnie, bez nerwów. Francuzi po ograniu Austriaków mają jeszcze teoretycznie szanse na awans do playoffów, ale terminarz tęgi: teraz Czesi, potem Szwajcarzy, i oba trzeba wygrać. Wg mnie nie dadzą rady, ale będą na pewno walczyć. Bez porównania lepszym zespołem na papierze są Czesi, mają więcej indywidualności i z meczu na mecz grają lepiej, coraz skuteczniej i popełniają mniej błędów w obronie. Łapią też mniej kar. Oni będą tu dyktować warunki, jednak patrząc na to jakie czasem babole im wpadają bez powodu mniemam, że rywalom uda się coś strzelić. Francuzi mają przecież da Costę, Fleury'ego, kilku młodych zdolnych zawodników, ale i wyjadaczy, jak Treille, którzy również mogą błysnąć. Jako że jest to dla nich mecz o życie 1-2 gole powinni strzelić. Czesi jednak, przy pomocy takich rzeźników jak Krejci i Pastrnak z Bruins czy Faksa ze Starsów oraz wielu topowych hokeistów ligi macierzystej i czołowych lig europejskich, powinni sprawę załatwić i zdobyć co najmniej 4 gole w tym meczu. Dlatego idę tutaj w wysoki wynik. Ponadto czuję, że Czesi będą chcieli tu szybko załatwić sprawę i ruszą do ataku od pierwszych minut, co w przypadku Francji i jej dość średniej defensywy może się udać, dlatego proponuję grać wydarzenie na minimum 3 gole Czechów już po 2 tercjach, coś takiego oferuje 1xbet. Wg mnie dość pewne, jeżeli stawiamy na bramki w tym meczu, co jak najbardziej potwierdzam ;) 

 

Over 5,5 1.79 1xbet :t: 

Czechy over 2,5 po 40 minutach 1.67 1xbet :t: 

 

 

Szwecja - Szwajcaria 

 

Ostatni mecz Szwedów ze Słowakami pokazał, że ich obrona wcale nie jest taka nieugięta i da się przez nią przebić. Takiej Słowacji udało się to aż 3-krotnie, co zmusiło Szwedów do gry w dogrywce, gdzie pokazali wyższość. Szwajcarzy wg mnie mają zdecydowanie lepszy atak i zawodników wybitnych, jak Nino Niederreiter czy Andrighetto, którzy znakomicie wyrobili się w NHL. Jeśli Słowacji udało się strzelić 3 gole, Szwajcarom 2-krotne wbicie krążka do ich bramki również powinno się udać. A na tym bazuje moja propozycja. W gole Szwedów nie śmiem wątpić, Rakell-Janmark-Zibanejad powinni sami o to zadbać, a są jeszcze przecież takie indywidua jak Ekman-Larsson czy Klingberg, którzy łapią mnóstwo asyst w swoich zespołach za oceanem. W meczu ze Słowacją w końcu obudziła się druga linia, gdzie również mamy nie byle kogo: Nyquist, Backlund czy Pettersson to nie byle kelnerzy ;) Dlatego tutaj gole są w zasadzie pewne. Szwajcarzy pokazali pazur w meczu z Rosją, przegrywając 3-4 po bardzo dobrym meczu, dlatego myślę, że stać ich na strzelenie dwóch goli Szwecji. Póki co dwa gole strzelali we wszystkich swoich meczach na MŚ - teraz, kiedy Słowacy stąpają im po piętach i ta ich 4 lokata jest bardzo zagrożona na pewno nie spuszczą z tempa :)) A kurs jest bardzo przyzwoity, na pewno wart spróbowania :ok: Spodziewam się tu szybkiego i efektownego meczu z wieloma bramkami i pięknymi akcjami. Szwajcarzy nie będą ustępować rywalom i oddadzą dużo strzałów, czego dowodzi mecz z Rosją, gdzie oddali ich więcej niż Sborna (27-23), typ na ich 25 strzałów na bramkę uważam również za coś godnego przemyślenia i spróbowania.

 

Obie drużyny over 1,5 2.30 1xbet :t: 

Szwacjaria over 24,5 SOG 1.625 1xbet :n: 

Edytowane przez chmielu
Rozliczenie.
By pershing,

25+25+35+10+2x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejne chrupiące typy prosto chmielowego pieca :D 

 

Norwegia - Korea Południowa

 

Tutaj mamy dwie ekipy, które w dużej mierze głównie dostarczają punktów rywalom, niemniej Norwegowie mają większą szansę pozostać w dywizji elitarnej. Za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry drużyna otrzymuje 3pkt, Korea jest bez punktów, a Norwegowie mają 3pkt, więc teoretycznie jeśli Korea wygra ten mecz (Regular Time) to Norwegia spadnie do niższej dywizji. I tak z meczu o pietruszkę robi nam się spotkanie o ciekawą stawkę :)) Oczywiście nie jestem ślepy i głupi, dużych szans Azjatom nie daję. Ich hokej niestety bardzo odstaje od tego europejskiego. Rostery bez porównania, a gdyby nie taki Swift to w ogóle ze świecą szukać jakichś "gwiazd", ale spokojnie. Jeśli dofinansują ten sport i podejdą na poważnie, to być może jeszcze kiedyś pokażą coś więcej niż bilans 4-46 po 6 meczach :bz: Na chwilę obecną zdecydowanie lepiej wyglądają Norwegowie i ich upatrywałbym na zwycięzców tego spotkania. Kursy na wygraną to oczywiście żart, dlatego idziemy w bramki. Buki płacą dość soczysty hajs za minimum 6 goli i ja bym się skłaniał ku takiej opcji. Wg mnie Norwegowie, jako że jest to ich ostatni mecz na tych MŚ, będą chcieli się pożegnać godnie i w dobrym stylu, szczególnie, że spora grupa kibiców pojechała za nimi ten dość krótki dystans do niedalekiej Danii, gdzie odbywa się ten turniej. Mają ku temu predyspozycje. Jest kilku zawodników, którzy chętnie pokażą tu maksa swoich możliwości. Braci Olimb tu na początku już wymienię, bo to motory napędowe ekipy Norwegów, doświadczony Bastiansen i Lindstrom, którego bardzo cenię, który zdobywa średnio więcej niż 1 punkt w meczu w sezonie (!). Już oni wystarczą do zrobienia tu porządnego zamieszania. Norwegia ma dość solidną defensywę jak na przeciwnika pokroju Korei, ale myślę, że rywalom również uda się coś strzelić, jako że będą grali z nożem na gardle ;) Wspomniany Swift, ale też chociażby Radunske powinni tu coś zdziałać. Niestety nie liczę na więcej niż 1-2 gole, tymczasem Norwegowie wrzucą od 4 w górę. Jeśli nie zagrają minimalizmu... :/ Wg mnie po słabiutkim turnieju na pożegnanie pojadą ostro, szczególnie, że przeciwnik pozwala.

Osobiście pograłem również punkty Lindstroma, który ma ogromne możliwości tylko troszkę nie ma z kim grać :bz: Jak zaczynam z braćmi Olimb w pierwszej linii to miał asystę z Niemcami, ale potem cisza. To go trener przeniósł do trzeciej linii z Thoresenem i Forsbergiem (nie tym z Nashville tylko tym ze Stavangera %-)), i to dało ciekawy rezultat, bo dwie asysty we wczorajszym meczu z USA zaliczył. Wg mnie tu również coś wyhaczy, zważywszy, że będzie zdecydowanie więcej możliwości, a buki płacą całkiem nieźle :ok: 

 

Over 5,5 1.79 1xbet :n:

T. Lindstrom zdobędzie punkt 1.648 1xbet :t:
 

 

Rosja - Słowacja

 

Dobry mecz, szczególnie po tym boju Słowaków ze Szwecją, na wysokim poziomie :)) Ciekaw jestem na co jeszcze stać Słowaków. Ciężko im będzie ograć Rosję, bo to potęga i ich roster mógłby starczyć na 3 takie ekipy Słowacji %-) Niemniej Szwedzi też liczyli na łatwy mecz i się mocno zdziwili. Słowacy to w połączenie młodej krwi ze starymi, doświadczonymi wygami. Na szczególną uwagę zasługują zawodnicy pierwszej linii. Nagy i Kristof, najskuteczniejsi w drużynie i po znakomitym sezonie w macierzystej lidze. Cajkovsky w obronie też daje radę. Jak tak patrzę to troszkę taki zbyt "lokalny" ten zespół, brak w nim takiej gwiazdy, lidera, z których zbudowana jest ekipa Rosji, ale jeśli to się sprawdza, skoro dają radę, to tylko przyklasnąć. Dalej - Słowacy wciąż mają szansę na awans do fazy playoff i to bardzo duże. Dwa mecze wciąż przed nimi, i gdyby zdobyli tu chociaż punkt, na co mocno liczę, to na koniec zostałaby im Białoruś, wg mnie do zrobienia :)) O tę "4" lokatę ze Szwajcarami będzie walka do końca, bo Helweci mają jeszcze Francję, a więc spacerek :D Niestety w opisanym przeze mnie scenariuszu obie ekipy będą miały po 12pkt a taki stan promuje Szwajcarów, którzy wygrali bezpośrednie spotkanie 2:0. Także jeśli Słowacy chcą być w lepszej pozycji od rywali muszą... ograć Sbornę, tylko tyle %-) Nawet po dogrywce/karnych, inny wynik może ich kosztować awans. 

Jakie mają szanse? Ciężko powiedzieć, na papierze są słabsi, ale jak wezmą przykład z Czechów, którzy ograli Rosję i zagrają bardzo dobrze i twardo w obronie to mogą powalczyć. Szczególnie, że Rosjanie mają już awans w kieszeni i pozostaje tylko kwestia miejsca. Szwedzi raczej poza zasięgiem, ale za plecami Czesi z 1pkt straty, ale tylko 1 meczem do rozegrania, podczas gdy Sborna ma ich 2 (Słowacja i Szwecja na koniec). Czy będą się specjalnie mobilizować na ten mecz? Raczej nie sądzę, ale też ułatwiać nie będą. To wielka siła, która jest w stanie wygrać z każdym. Zmotywowani Słowacy mogą nie dać rady. Ale na pewno powalczą :)) Dlatego ja idę podobnie jak wczoraj w przypadku Szwajcarii w gole obu ekip. Wczoraj się udało, to może i dziś siądzie ;) Minimum dwa gole obu drużyn jest w zasięgu jak najbardziej. A i kurs ponownie zachęcający. 

Słowacy grają bardzo dobrze podczas osłabienia, dlatego mimo tak dobrych rywali stracili tylko 12 goli w 5 meczach. 4-krotnie karani ze Szwecją pozwolili tylko na 1 gol (i to chyba jedyny podczas MŚ) stracony w osłabieniu. Dlatego momentami grają ostrzej, nawet w przypadku kary czują się dość mocni w tym elemencie. Kija nie odstawiają, nie w takim meczu, dlatego gram tu również kary Słowaków. Spodziewam się kilku "nerwowych momentów" w meczu z Rosją, jak często w rywalizacji Słowian :D 

 

Obie drużyny over 1,5 2.17 1xbet :n:

Słowacja over 3,5 kar mniejszych 1.71 1xbet :n:

Edytowane przez chmielu
By pershing,

15+25+15+15+1x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmielu sypnęło niespodziankami co....i ten mały gwiazdozbiór Kanadyjski troszkę nie daje rady gra nie równo....ale do typków i sugestii bardziej mi chodzi co by było...z naszymi orłami tu Koreance dostają taki łomot ale...graja uczą sie rozwijają i tam poszła konkretna kasa widać ze to nie tak szybko i łatwo.My niestety jesteśmy 3 liga mam kilka talentów coś się trafi urodzi ale nie ma kasy i systemu szkolenia szkoda bo mamy sąsiadów co  sa potagą-gami...fajne te typki szczególnie na mecz słowaków drobne mam jak zawsze to sie skusze do lepszego   :popcorn1: jak znajdziesz czas zarzuć cos do NHL jakiegoś grenowego typka :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanada - Łotwa To score at least 1 point - Regular Time Barzal, Mathew  1,55 Unibet szybko izzi 2 minutki :plus::popcorn1:

 

Tak na szybko idę w stronę mojego ulubieńca ze zanotuje mecz z asysta bądź bramka- jak na razie Matt na tych mistrzostwa gra dobrze w 5 meczach zaliczy 6 asyst. Kanada gra bardzo nie równo porażki z odwiecznym rywalem ekipa USA na początek turnieju plus klęska z ekipa Suomi  jak na taka potęgę to troszkę za duzo. Liczę na podrażniana ambicje gwiazd klonowego liścia i mega poważne granie- Matta nie raz dwa opisywałem w dziale NHL wiec...dodam tylko ze dzisiaj jak zawsze powinien byc groźny aktywny przy grach w przewadze świetnie gra dla zespołu szuka kolegom pozycji potrafi fajnie wyłożyć krążek a kto wie czy jakaś indywidualna akcja sam nie strzeli  gola.Kanada podrażniona powinna byc bardzo groźna i wygrać bardzo przekonywująca 5-6 bramkami...Lekko mozna powiedzieć ze nawet ekipa Kanady bo 4 miejsce  nie ma pewnego awansu wiec...dzisiaj będzie ogień :P do dubla na poniedziałkowy ogórkowy dzień dobry bet w innych firmach podatkowych kursy żenua 1,35 i 1,4 

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

25+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu ciężko tu cokolwiek napisać z dużą dozą pewności %-) Kanadyjczycy po dogrywce z Łotwą to jest jakieś nieporozumienie. Słowacy też zagrali piach, wyszli wystrachani na lód i oddali tylko 2 strzały w pierwszej tercji. Potem już dużo lepiej sobie radzili, ale nie udało im się pokonać Schestyorkina :bz: Po trzech karach w pierwszej tercji potem już ani jednej kary do końca meczu i kolejny dobry moim zdaniem typ pogrzebany. Norwegia też pieprzeni minimaliści. Korea miała okazje, ale oni zwyczajnie nie umieją wykorzystywać swoich szans. Liczyłem na jakiekolwiek gole od nich to by tempo spotkania poszło do góry, ale nie dali rady. No cóż, po kilku dniach bardzo dobrej skuteczności musiał w końcu nastąpić dzień wtop. Dziś ostatnia kolejka fazy grupowej, coś poszukamy, dużo będzie zależało od dyspozycji dnia i motywacji rywali. Wiele ekip wciąż walczy o wyjście, choć szanse mają mizerne, ale chyba pójdę w kontrolę sytuacji. @ŻYLETA ładnie tego Barzala trafiłeś, fajny kurs, zważywszy, że to jedyny gol Kanady w regulaminowym czasie był %-) :5: za czutkę. NHL zwyczajnie odpuściłem po tym co się działo w rywalizacji Winnipeg - Nashville i dalej się dzieje %-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia - USA 6:2
każda drużyna bramek 3+ 3,05 Fortuna :n:

Witam, na dziś postanowiłem zaryzykować i postawić mocny zakład z dość wysokim kursem.
Mecz już za niecałą godzinkę. Bardzo ciekawe spotkanie nam się szykuje - walka o 1 miejsce.
Finlandia musi wygrać po 60 minutach natomiast USA wystarczy remis. Wygrana Finlandii nieważne czy to po 60 minutach czy po dogrywce czy po karnych spowoduje, że Kanada zajmie maksymalnie 3 miejsce w grupie.
Ja w tym meczu widzę bramki, pewniejszym typem jest to, że każda drużyna strzeli po minimum 2 bramki lecz kurs jest dużo niższy - po 3 gole także wydaje mi się, że wpadną.
USA na tym turnieju jest niemiłosiernie skuteczna bo strzeliła już 37 bramek! Finlandia niewiele mniej bo 32 bramki.

Obie ekipy mega mocne na tym turnieju. O bramki jestem spokojny ale czy ich padnie aż 6? Jestem dobrej myśli.
Powodzenia

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dania - Łotwa

 

No to biorę się za największe siekiery dzisiejszego dnia :D Tu jest sprawa jasna: kto wygra - awansuje. Nie ma kalkulacji, nie ma kombinowania, nie ma oszczędzania. A patrząc na całokształt wydaje mi się, że bliższa ku temu jest Łotwa. Poza batami od Finlandii grają naprawdę solidny turniej. Przegrali z Kanadą wczoraj dopiero po dogrywce (choć między nami Kanada gra strasznie kapryśnie, tak jak @ŻYLETA napisał: Kanadyjski gwiazdozbiór chyba nie potrafi się poukładać, każdy chce strzelać gole, każdy chce zaistnieć, nie ma takiej typowej gry zespołowej, kiedy mamy tyle indywidualności), co jest wynikiem bardzo dobrym. Plus znakomite taktycznie rozegranie Niemców oraz porażka po dogrywce ze Stanami. Gdy spojrzymy na dokonania Danii to są dużo słabsze. Nie dość, że nie byli w stanie postawić się USA, to męczyli się nawet z Koreą. To dobry zespół mający solidną defensywę i porządnych zawodników z przodu, ale nie da się wygrywać meczów, kiedy nie funkcjonuje dobrze atak. Łotysze moim zdaniem zagrają tu defensywnie i trzeba umieć ich "dojechać", a w drużynie gospodarzy turnieju nie widzę nikogo do tej roboty. Nawet Regin gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości. A łotewski atak ma się całkiem nieźle. Wykorzystuje swoje szanse, czasem odsuwając na bok największe gwiazdy w postaci chociażby Indrasisa. Jak ten chłopak w końcu włączy drugi bieg - Łotysze będą bardzo groźnym przeciwnikiem. Dlatego wg mnie warto tu pójść w ich kierunku. Na początek typ główny jakim są 2 gole gości, co myślę jest zbyt dobrym kursem by przeoczyć i nie zagrać. Po drugie Miks Indrasis, który musi w końcu zaskoczyć i zdobyć tu punkt. Najlepszy na papierze zawodnik drużyny potrzebuje punktów i w meczu o tak wielką stawkę powinien się obudzić i pomóc zespołowi. Gdyby Łotwa miała dzień przerwy grałbym ich zwycięstwo tutaj, ale b2b różnie może wpłynąć na zawodników, dlatego nieco z dystansem podchodzę. Mimo wszystko widzę Łotwę w fazie playoff :))

 

Łotwa over 1,5 1.70 1xbet :n: 

M. Indrasis zdobędzie punkt 2.10 1xbet :t: 

 

 

Rosja - Szwecja

 

To co tygryski lubią najbardziej :] Hokej na najwyższym poziomie. Mecz Finów z USA nie zawiódł, dużo bramek, dużo akcji, dużo frajdy. Nie jestem pewny czy tu będzie podobnie... Na pewno coś powpada, nie wierzę, że w takim meczu będzie jakiś underowy wynik. To psychologiczny test dla obu ekip: obie mają już awans, a to spotkanie zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie, ten fakt potem nierzadko wpływa na morale zawodników. Ja nie zamierzam szukać tu zwycięzcy, po tym może być każda z drużyn. Wg mnie ten mecz pokaże kilka fajnych akcji i goli, obie drużyny są mocne w ofensywie i obie powinny wrzucić przynajmniej po 2 gole. Za dużo tu światowych nazwisk, za dużo skilla w każdym zespole, żeby trzymać to wszystko pod swoją bramką %-) Ponadto patrząc na specyfikę gry obu zespołów doszedłem do wniosku, że warto tu uderzyć w strzały na bramkę Szwedów. Oni niemal w każdym meczu mają powyżej 30 SOG, pierwsza linia jest niezwykle aktywna pod tym kątem. Tymczasem Rosjanie lubią kontrolować taflę, nie uderzają z każdego miejsca gdy tylko mają trochę przestrzeni, oni lubią stworzyć sytuację "czystą" by strzał bym maksymalnie efektywny. Z tego powodu oddają mniej strzałów w tych ważnych meczach o stawkę z podobnymi do nich kozakami. Dlatego więcej strzałów Szwedów wcale mnie nie zdziwi, wręcz przeciwnie spodziewam się ponownie zamieszania wywoływanego przez Rakella i Janmarka, zaś ze strony Rosji spokojnego wyczekiwania na krytyczny moment. Wielką niewiadomą pozostaje wynik końcowy, ale gdybym miał strzelać powiedziałbym, że wygrają to Szwedzi 1 golem jako, że mieli jeden dzień odpoczynku przed tym meczem, podczas gdy Rosja może jeszcze odczuwać trudy meczu ze Słowakami. Buki chyba myślą podobnie ;)

 

Obie drużyny over 1,5 1.72 1xbet :n: 

Szwecja więcej SOG 1.68 1xbet :n: 

Edytowane przez chmielu
Rozliczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmielu ja sobie odpocznę co do Kanady myślę ze moze sa zmęczeni fizycznie troszkę jakiś kryzys aklimatyzacyjny czy coś albo myślą o pucharu stanleya dalej :P  a moze by tak wszystko machnąć na 1 jak w innym dziale hokejowym jedna regułka itp win gospodarzy z fartem Chmielu cos pościł na na mecze o śmierć i życie przygrywający odpada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu pechowo. Dobrze czułem te mecze co do 1x2, ale niepotrzebnie kombinowałem. Łotysze tylko 1 gol w meczu i wygrana, choć okazji było co nie miara. Teraz dostali Szwecję do pary i czas się żegnać :bz: Miks ładnie wypracował gola, to na pocieszenie tego dnia ;) Drugi mecz znacznie mniej efektowny niż się spodziewałem, chociaż 60 strzałów na bramkę było w sumie. Szwedzi grają wybornie, idą na mistrza, jedyni co nie przegrali jeszcze meczu na MŚ. Łotwę stukną na spokojnie, potem zwycięzca meczu USA-Czechy, moim zdaniem może być ciekawszy mecz niż Rosja z Kanadą :)) Wszyscy są w ich zasięgu. Jeszcze z Arvidssonem, który w spotkaniu z Rosją dopiero się rozgrzewał i zaraz odpali. Ostatnia para Finowie ze Szwajcarią, będzie bój, ale nie daje Helwetom większych szans. Finlandia jest bardzo mocna, szczególnie z lepszymi drużynami potrafi się spiąć i zagrać absolutne mistrzostwo. Nieśmiało finał widzę Finlandia - Szwecja, choć tutaj każdy może zamieszać, może poza Łotwą, która wczorajszym meczem udowodniła, że awans do playoffów to dla nich max możliwości :bz: Niemniej liczę na nich, to taki czarny koń rozgrywek. Kibicuję też Czechom, choć ze Stanami będzie bardzo ciężko wygrać. Rosja - Kanada dwie ekipy, którym nie idzie walka z lepszymi - ich pojedynek też będzie ciekawy i póki co chyba bardziej Rosję bym typował po tym co widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem ze mi sie Szwedzi nie podobają :P na marginesie ten Golie Łotyszy to mega kocur 2 ostatnie mecze to.....ja bym na majstra brał Finów i USA powiem ci ze poziom tych mistrzostw jest bardzo wysoki i dobrze sie to ogląda jestem ciekawy tych dalszych meczy Kanady. Sbornej chyba brakuje ogniwa za oceanu samym swoim narybkiem to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA - Czechy

 

Zaczynamy fazę playoff, ciężkie pary do typowania, więc polecimy nieco ryzykowniej. Pisałem już wyżej o obu drużynach, USA naszpikowane znakomitymi zawodnikami z NHL i Czesi bazujący na swoim podwórku z dodatkiem kilku gwiazd NHL. Amerykanie na papierze są faworytami, ale z Czechami nigdy nie wiadomo, kiedy zagrają życiówkę i ja zwyczajnie nie szukałbym tu zwycięzcy. Natomiast co zauważyłem, że obie drużyny lubią zacząć z wysokiego "C", od pierwszych minut przystępując do ataku, szczególnie z drużynami z wyżej półki. Zdecydowana większość meczów obu drużyn to minimum 2 gole już w pierwszej tercji. To dobra taktyka, gdy mamy silnego przeciwnika, żeby uderzyć od początku z grubej, strzelić gola czy dwa i potem trzymać wynik, starać się kontrolować pole i kontrować rywali w miarę możliwości. Różnie z tym bywa, bo to się wiążę też z ryzykiem utraty gola, a wtedy jest już dużo ciężej. Ja myślę, że tu będzie podobnie. Czesi zaczęli turniej słabo, męcząc się okrutnie ze Słowakami, ale potem z każdym meczem było już lepiej, po drodze klepiąc Rosjan. Amerykanie przegrali tylko 1 mecz, z Finami, o pierwsze miejsce w grupie, więc nie można im wiele zarzucić, ale odkąd się interesuje hokejem i oglądam trochę mecze rangi międzynarodowej to wiem, że USA nigdy nie miały nerwów i szczęścia do playoffów. Mimo paki w rosterze, zawsze gdzieś tracili decydujące bramki i odpadali dość szybko, przynajmniej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dwukrotnie stawali na podium (dwukrotnie 3 miejsce) w ostatnich 5 latach, a potem długo nic :bz: Ciężko powiedzieć co będzie w tym roku... Na pewno tanio skóry nie sprzedadzą :)) Czesi z drugiej strony też czekają już parę lat na sukces swojej drużyny, ostatni raz w 2012 roku zdobyli brąz i potem cisza. Niestety widząc co dziś grają Finowie i Szwedzi i jak wysoki jest poziom rozgrywek nie sądzę, by doszli tak wysoko w tym turnieju :bz: 

Wg mnie ten mecz będzie miał przebieg podobny do tego USA z Finami, szybkie 2-3 gole w pierwszej tercji, potem controlling w drugiej i drużyna przegrywająca rzuci się w trzeciej tercji do odrabiania strat, co może się wiązać z ich powiększeniem ;) Ja widzę tu minimum dwa gole w pierwszej części spotkania. I co więcej, patrząc na osiągi, widzę tu gole obu drużyn. Jeśli nie ma widocznego faworyta, takie typy lubią wpadać. I do tego kursy są opłacalne. Obie ekipy nie mają jakichś genialnych defensyw i lubią grać hokej ofensywny, więc dlaczego dziś miałoby się to zmienić. Czesi z Rosją wyszli bez bojaźni, to i z USA powalczą. Amerykanie w mediach chyba troszkę nie doceniają Czechów, a ten mecz określają mianem spacerek, a ja myślę, że Czesi zgotują im niezłe piekło :faja: Liczę na naszych południowych sąsiadów, choć w kolejnej rundzie widzę raczej USA, po dogrywce :D 

 

Obie strzelą w 1t. 2.875 1xbet

 

 

Finlandia - Szwajcaria

 

Też fajny mecz, choć troszkę mniej zacięty. Nie chcę psuć zabawy, ale nie daję szans Helwetom w tym starciu. Finowie nie dość, że są tak głodni sukcesu przynajmniej takiego jak w 2016 roku kiedy w finale dopiero przegrali z Kanadą (choć to była inna ekipa, inna taktyka, inna bajka) to jeszcze się tak rozpędzili, że po drodze łyknęli Amerykanów 6:2 i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Tam jest mnóstwo talentów w składzie, naprawdę kozacka drużyna, która jeśli nie teraz, to za rok/dwa będzie zamiatać na lodzie wszystkich. Nie będę się rozpisywał co do pojedynczych nazwisk, ale zawodnicy pokroju duetu Aho i Teravainena, Tolvanena, Rantanena czy obrońcy Nutivaara, gdzie większość nie ma jeszcze 24 lat, to prawdziwy skarb. I do tego jakie zgranie, jak się rozumieją, jak współpracują to aż nie można się nacieszyć. Hokej w najwyższym wydaniu. Widzę ich w finale ze Szwecją jak już wcześniej pisałem, choć do tego jeszcze wrócimy. Szwajcarzy bardzo dobry skład, fajnie rozegrali się w grupie, Niederreiter, Corvi, Andrighetto czy Josi, który niedawno dojechał do ekipy to bardzo wartościowi hokeiści, ale za krótcy na machinę fińską. Zabraknie im po prostu skilla, jak wjadą 3 i 4 linia i Szwajcarzy zostaną w tyle. Bardzo cenię ich za drużynowość, za skuteczność, ale tym razem "Dawid zgubił procę i zwyczajnie dostanie baty od Goliata" %-) Finowie grają ofensywnie i trzeba mieć niesamowitą twardą obronę, żeby ich zatrzymać. Na pewno nie popełnią błędów z meczu z Danią, wyciągnęli wnioski. Młodzi są, ale nie głupi. Wg mnie strzelą tu co najmniej 4 gole, ale też Sateri wpuści 1-2 gole, bo Helweci mają się czym odgryźć, ale nie mają kim wygrać trudnych spotkań :bz: Dlatego gram tutaj Finów w połączeniu z overem, gdyż kurs zachęca i widzę ku temu ogromne szanse. Aby zmniejszyć ryzyko ewentualnej wtopy, choć wg mnie jest małe, bierzemy Finów z remisem i takim samym overem, 1xbet płaci za to nieco mniej, ale jak ktoś ma wątpliwości gorąco polecam :D 

 

Finlandia nie przegra + over 4,5 1.95 1xbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA - Czechy  2:3 (2:0)
1 tercja - obie drużyny strzelą 2,86 Fortuna :n:

Przed nami święto Hokeja ciąg dalszy, dziś czas na ćwierćfinały a w nich 2 prawdziwe hity, jeden z nich omawiany właśnie przeze mnie USA podejmuje Czechów. Stawiam w tym meczu, że obie drużyny mocno zaczną rywalizację i już w pierwszej tercji strzelą po golu.
USA jak i Czechy w 5 meczach w fazie grupowej strzelali bramkę już w pierwszej tercji, obie ekipy potrafią strzelać dużo bramek i obie ekipy atakują i oddają dużo strzałów.
Minimalnym faworytem jest ekipa USA ale tak naprawdę, nie postawił bym na nich, że wygrają... moim zdaniem szansa 50 na 50 więc value po stronie Czech, gdzie dołaczyli do nich 2 świetnych Hokeistów w połowie fazy grupowej i widać było duży progres w grze. Pokonali nawet zespół Rosji po dogrywce.
USA w grupie pokonała Kanadę również po dogrywce i uległa Finlandii aż 2:6.
Fajna opcja na ten mecz z fajnym kursem.

Edytowane przez zibi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Teraz to już nic mnie nie zdziwi %-) Finowie popłynęli, brawo Szwajcaria za genialnie rozegrany mecz. Jestem pod dużym wrażeniem :)) Szwedzi zgodnie z planem, choć nie bez trudu. Powstrzymam się od dalszych typów i będę tylko oglądał bo widzę ze za duża loteria się zrobiła. Mega wyrównane pary, nie wiem co to będzie dalej ale emocje gwarantowane !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...