Skocz do zawartości

Oskary 2018


Metakwalon

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy film:

  • Tamte dni, tamte noce
  • Czas mroku
  • Dunkierka
  • Uciekaj!
  • Lady Bird
  • Nić widmo
  • Czwarta władza
  • Kształt wody
  • Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri

 

Najlepszy aktor:

  • Timothy Chalamed (Tamte dni, tamte noce)
  • Daniel Day Lewis  (Nić widmo)
  • Daniel Kaluuya  (Get Out)
  • Gary Oldman  (Czas mroku)
  • Denzel Washington (Romans J. Israel Esquire)

 

Najlepsza aktorka:

  • Sally Hawkins (Kształt wody)
  • Francis McDormand  (Trzy Billboardy)
  • Margot Robbie (Ja, Tonya)
  • Saoirse Ronan  (Lady Bird)
  • Meryl Streep  (Czwarta władza)

 

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Willem Dafoe  (Florida Project)
  • Woody Harrelson (Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins (Kształt Wody)
  • Christopher Plummer  (Wszystkie pieniądze świata)
  • Sam Rockwell (Trzy Billboardy za Ebbing, Missour)

 

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Mary J. Blige (Mudbound)
  • Allison Janney  (Ja, Tonya)
  • Leslie Malfive (Phantom Thead)
  • Laurie Metcale (Lady Bird)
  • Octavia Spencer (Kształt wody)

 

Najlepszy reżyser:

  • Christopher Nolan (Dunkierka)
  • Jordan Peele (Get Out)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Paul Thomas Anderson (Nić widmo)
  • Guillermo del Toro (Kształt wody)

 

Najlepszy scenariusz adaptowany:

  • Tamte dni, tamte noce
  • The Disaster Artist
  • Logan: Wolverine
  • Gra o wszystko
  • Mudbound

 

Najlepszy scenariusz oryginalny:

  • I tak cię kocham
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Kształt wody
  • Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 

 

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

  • Fantastyczna kobieta
  • L'insulte 
  • Dusza i ciało
  • Niemiłość
  • The Square

 

Najlepszy dokument:

  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Man in Aleppo
  • Strong Island

 

Najlepsza animacja:

  • Twój Vincent
  • Ferdinand
  • Dzieciak rządzi
  • The Breadwinner
  • Coco

 

Najlepsza piosenka:

  • Remember me - "Coco" 
  • Stand Up For Something - "Marshall" 
  • This is me - "Król rozrywki"
  • Mighty River - "Mudbound" 
  • Mystery of Love - "Tamte noce, tamte dni"

 

Muzyka:

  • Dunkierka
  • Nić widmo
  • Trzy billboardy za Ebbing Missouri
  • Kształt wody
  • Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

 

Zdjecia:

  • Dunkierka
  • Mudbound
  • Kształt wody
  • Blade Runner 2049
  • Czas mroku

 

Montaż:

  • Baby Driver
  • Dunkierka
  • Jestem najlepsza. Ja, Tonya 
  • Kształt wody
  • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

 

Efekty specjalne: 

  • Blade Runner 2049
  • Strażnicy Galaktyki vol. 2
  • Kong: Wyspa Czaszki
  • Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi 
  • Wojna o planetę małp

 


Dźwięk:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkierka
  • Kształt wody
  • Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

 

Montaż dźwięku:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkierka 
  • Kształt wody 
  • Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

 

Scenografia:

  • Piękna i Bestia
  • Blade Runner 2049
  • Czas mroku
  • Dunkierka
  • Kształt wody

 

Kostiumy:

  • Piękna i Bestia
  • Czas mroku
  • Nić widmo
  • Kształt wody 
  • Powiernik królowej

 

Charakteryzacja:

  • Czas mroku
  • Powiernik królowej
  • Cudowny chłopak

 

Flm krótkometrażowy:

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O'Clock
  • Facing Mecca
  • Icebox
  • Lost Face
  • My Nephew Emmett
  • Rise of a Star
  • The Silent Child
  • Watu Wote: All of Us
  • Witnesses

 

Film krótkometrażowy dokument:

  • Alone
  • Edith+Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405" 
  • Heroin(e)
  • Kayayo – The Living Shopping Baskets
  • Knife Skills
  • 116 Cameras
  • Ram Dass, Going Home
  • Ten Meter Tower
  • Traffic Stop

 

Krótkometrażowa animacja:

  • Dear Basketball 
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

 

 

Zostały trzy dni do gali więc  pozwoliłem sobie założyć temat może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje to zapraszam do dyskusji. Jutro do południa przysiądę na spokojnie do tego tematu sprawdzę co tam ciekawego buki mają w ofercie i pewnie wleci kilka propozycji ode mnie.

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przed wczoraj oglądałem film Get Out (Uciekaj) i muszę przyznać ,że niezły trochę psychiczny film , niby gatunek Horror.

 

Jakiś bukmacher już wystawił kursy?

Edytowane przez mbmartin
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spadły kursy porównując do tego co co widziałem na początku tygodnia i jeszcze wypadło kilka ciekawych zakładów na h2h między niektórymi filmami ale mam troszkę propozycji więc zaczynamy :afro:

 

Najlepszy montaż dźwięku

Baby Driver @6.0 Unibet :minus:

 

Tutaj Dunkierka Nolana jest niby zdecydowanym i biorąc pod uwagę jakie filmy zgarniają Oscary w ostatnich latach to tematyka II Wojny Światowej moim zdaniem daje duży plus dla tego filmu do zgarnięcia kilku statuetek, dostali już BAFTE za najlepszy dźwięk w dodatku samo to, że muzykę robił Hans Zimmer też pewnie obija się jakoś na ocenach tego filmu jednak dla mnie to szału tutaj nie było porównując z innym produkcjami Nolana. Sama nominacja i typ dotyczy jednak montażu dźwięku, a nie konkretnie muzyki filmowej dlatego uważam, że warto tutaj zagrać na film Edgara Wrighta bo to co zrobił tutaj Slater to jest mistrzostwo i najlepiej wypadają sceny w których Baby prowadzi to czerwone Subaru gdzie w każdy ruch podczas jazdy dźwięk jest genialnie zamontowany, nawet zwyczajny ruch wycieraczek jest tutaj w rytmie muzyki.

 

Podobnych scen jest masa przez całe 2h filmu i jak dla mnie jest to spory kandydat do Oskara bo wypada to zdecydowanie lepiej i żywiej niż smętne montaże w Dunkierce dlatego patrząc tylko i wyłącznie na montaż dźwięku sądzę, że Baby Driver ma spore szanse na pokonanie Dunkierki i zgarnięcie dla siebie statuetki. 

 

 

Najlepsze efekty specjalne

Blade Runner 2049 @1.65 Unibet :plus:

 

Nowy Blade Runner był dość długi i nie było w nim zbyt wiele akcji to raczej taki przegadany film gdzie poza początkiem i końcówką filmu akcja toczyła się bardzo wolno ale za to można było zobaczyć kozackie ujęcia ze scenerią gdzie za zdjęcia to raczej murowany Oskar ale kurs jest malutki więc nie warto ewentualnie do dubla z Oskarem dla Rockwella. Natomiast co do efektów specjalnych jedynym przeciwnikiem wydaje się być Planeta Małp bo te nowe Gwiezdne Wojny jak i poprzednia część odkąd wziął się za to Disney szału nie robi, mi bardzo podobały się tutaj ujęcia z tym hologramem czy tam sztuczną inteligencją graną przez Ane de Armas, same sceny między nią, a Goslingiem wypadły bardzo dobrze, a dodając do tego wg mnie genialnie nałożenie na siebie dwóch aktorek w scenie z prostytutką powinni tutaj wygrać. Końcowe sceny z Deckerem też wypadły bardzo dobrze ta strzelanina + wybuchy na wysokim poziomie w dodatku nieźle wyszły im sceny z Fordem, który jest już dość wiekowy, a mimo to wypadł tutaj bardzo dobrze. W dodatku zgarneli już BAFTE i prasową Satelitę za efekty i nie widzę powodu dla którego mieli by nie wygrać również statuetki Oskarowej. 

 

 

Zdobędzie więcej nagród

Dunkirk - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri @2.25 Unibet :minus::fp:

 

Tutaj atakuje dubla razem z Blade Runnerem bo te dwa bety wydają mi się dość pewne 8 nominacji dla Dunkierki i 7 dla Trzech Bilbordów z tym, że Dunkierka zatrzyma się prawdopodobnie na 2-3 statuetkach za montaż i dźwięk o ile Baby Driver im tego nie odbierze. Dla aktorów nie ma nawet nominacji gdzie Trzy Bilbordy zgarną prawdopodobnie dwie statuetki ponieważ Frances McDormand to raczej pewka, a do tego widzę tutaj oskara również na Rockwella, który bardzo dobrze zagrał świrniętego policjanta, a później znaczna metamorfoza w końcowej części filmu. Rockwell potrafi grać takie postacie co pokazał już w 7 Psychopatach ( jak ktoś nie widział to polecam, niezbyt głośny film, a dość pozytywnie poje**y :crazy:) więc tutaj już dwie statuetki idą na konto naszego betu. Za reżyserkę Nolan też nie powinien zgarnąć Oskara, filmy robi wybitne jednak zawsze trafia się jakiś lepszy kandydat lub brak nominacji wtedy kiedy by się przydała jak przy filmie Interstellar wg mnie tutaj murowany faworyt to Del Toro więc też obejdą się bez statuetki, a Trzy Bilbordy spokojnie powalczą jeszcze o statuetkę dla najlepszego filmu i najlepszego scenariusza oryginalnego, zgarneli w tych kategoriach dwa Złote Globy i na Oskarach powinno być podobnie bo tematyka tego filmu dotykająca gwałtu i problemów z prawem + ostry język to takie Oskarowe kryteria w ostatnich latach, sam film bardzo dobry dawno nic z tych produkcji wygrywających statuetki za najlepszy film nie przypadło mi tak do gustu, ostatnio to chyba "No Country for Old Men" więc już sporo czasu upłyneło od momentu gdzie wygrywa rzeczywiście dobry film, a nie jakieś gówno o murzynach, pedałach itp. :afro: 

Edytowane przez Cecrusher
By pershing,

25+15+15+30 (wartość każda analiza 10 pkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu tylko pokrótce o moich przewidywaniach na dzisiejszą galę. 

 

Bardzo kibicuję Three Billboards Outside Ebbing, Missouri , ten film ma dla mnie wszystko , wciągający od pierwszej sceny, świetne wyraziste role , aktorstwo miażdży , scenariusz , muzyka , no majstersztyk ! Nagroda dla Frances McDormand za aktorkę pierwszoplanową murowana, podobnie jeśli chodzi o drugoplanowego aktora, Sam Rockwell, genialna , oskarowa rola tak jak wyżej pisał kolega @Cecrusher chociaż nie obraziłbym się gdyby statuetka powędrowała jednak do W. Harrelsona :) Typuję , że jeśli chodzi o najlepszy film i scenariusz oryginalny to też nagroda poleci do tego filmu. W betssonie warto więc spróbować:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri powyżej 3.5 Oscarów  6.33  Betsson

 

Muzyka , o której wspominałem wyżej bardzo mi się podobała , powodowała , że dobitnie czuło się klimat tego małego miasteczka i tutaj bardziej w poszukiwaniu doga:

Najlepsza Muzyka:  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri  23.00   lub   Dunkierka  po kursie 6  w  betsson 

 

Jak już przy muzyce jesteśmy to czas na najlepszą piosenkę, gdzie moim zdaniem "Remember Me" jest faworyzowana ze względu na to , że jest po prostu z większego filmu Coco. Ja mam czutkę co do numeru "This is Me" z musicalu The Greatest Showman , który też został dość dobrze odebrany (ogólnie piosenka ta jest podczas kluczowej sceny kiedy brodata Lady wyśpiewuje ją przełamując bariery, wiadomo full tolerance , a upodobania Akademii wiadomo jakie są :afro: ). Piosenka stworzona przez duet Pasek, Paul , który w tamtym roku zdobył większość jak nie wszystkie nagrody za La La Land. Do tego kawałek ten zyskał mocną popularność w dobrym czasie przed Oscarowym , był wykorzystywany między innymi w spotach promocyjnych na Igrzyska Olimpijskie stacji NBC 

 

Najlepsza piosenka: "This is Me" (The Greatest Showman)  2.30 betsson 

 

Jeśli chodzi o Dunkierkę to spodziewam się , że Oskar poleci w trzech kategoriach: Najlepszy Montaż , Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż dźwięku , a więc:

Dunkierka powyżej 2.5 Oskarów  1.85  betsson 

 

Najlepsze efekty specjalne: Wojna o planetę małp  2.10  betsson 

 

W pozostałych tych głównych kategoriach spodziewam się raczej , że górą będą faworyci

 

I jeszcze w poszukiwaniu wyższych kursów:

Najlepszy film dokumentalny:  Icarus  4.00  Betsson

Najlepszy film nieanglojęzyczny:  The Insult  11.00  Unibet

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:  Heroine  3.75  betsson 

Edytowane przez poozon
By pershing,

40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 2018:

 

NAJLEPSZY FILM: „Kształt wody”

NAJLEPSZY AKTOR: Gary Oldman – „Czas mroku”

NAJLEPSZA AKTORKA: Frances McDormand – „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY: Sam Rockwell - „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA: Allison Janney – „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”

NAJLEPSZY REŻYSER: „Kształt wody” – Guillermo del Toro 

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY: „Tamte dni, tamte noce” – James Ivory

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY: „Uciekaj!” – Jordan Peele (lol!)

NAJLEPSZE ZDJĘCIA: „Blade Runner 2049” – Richard Deakins

NAJLEPSZA MUZYKA: „Kształt wody” – Alexandre Desplat

NAJLEPSZY MONTAŻ: „Dunkierka” – Lee Smith

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE: „Blade Runner 2049” – John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert i Richard R. Hoover

NAJLEPSZY DŹWIĘK: „Dunkierka” - Mark Weingarten, Gregg Landaker i Gary A. Rizzo

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU: „Dunkierka” – Richard King i Alex Gibson

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: „Kształt wody” – Paul Denham Austerberry, Shane Vieau i Jeff Melvin

NAJLEPSZE KOSTIUMY: „Nić widmo” - Mark Bridges

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA: „Czas mroku” - Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick

NAJLEPSZA PIOSENKA: „Remember me” Miguela z filmu „Coco”

NAJLEPSZY DOKUMENT: „Ikar” – Bryan Fogel and Dan Cogan

NAJLEPSZA ANIMACJA: „Coco” – Lee Unkrich i Darla K. Anderson

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY: „Fantastyczna kobieta”

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY: „The Silent Child” – Chris Overton i Rachel Shenton

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT: „Heaven Is a Traffic Jam on the 405” – Frank Stiefel

NAJLEPSZA KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA: „Dear Basketball” – Glen Keane and Kobe Bryant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...