Skocz do zawartości

Forumowa Mafia


Gość Kondoon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kondoon

Wrzucam pomysl, gralem kilka edycji na innym forum jakis czas temu, zabawa jest przednia jesli podchodzi sie do gry "uczciwie" . Jak wypali 1 edycja, moge zostac mistrzem gry.

Jak ktos zainteresowany to wpisywac sie na liste.

 

1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem. 

2. Gracze co do zasady są uśmiercani na 2 sposoby - jeden przez głosowanie(Lincz Miasta). Odbywa się najwyżej jedno głosowanie na dzień, każdy z "żyjących" graczy wysyła Mistrzowi Gry swojego kandydata do odpadnięcia, starając się trafić mafiozę, w przypadku niewinnych mieszkańców, a po zsumowaniu głosów ten, który dostanie ich najwięcej odpada. W przypadku remisów decyduje Mafia. 
Kolejną możliwością odpadnięcia jest Mord Mafii - mafia wybiera gracza, który ma tego dnia paść jej ofiarą. 
Dodatkowo można odpaść za przekroczenie limitu punktów karnych przyznawanych za brak aktywności(bądź inne wykroczenia), bądź zostać zdyskwalifikowanym za rażące naruszenie zasad gry. Nie można popełnić w grze samobójstwa, można po prostu przestać grać i odpaść za brak aktywności. 
Informacja, czy dany gracz należał do mafii podawana jest jedynie w przypadku Linczu Miasta. 

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie(za brak 1,5 punktu karnego) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem(za brak wpisu 1,5 pkt). 
Dodatkowo zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem. 

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". 

Miasto: 
Detektyw - co drugi dzień może zapytać Mistrza Gry o konkretnego gracza - MG udziela informacji, czy jest on w mafii(winny/niewinny). Wysyła sprawdzenie wraz ze swoim głosem w Linczu(działa, jeśli sprawdzany i detektyw przetrwają Lincz). 
Ksiądz - osoba za którą się pomodli jest odporna na Mord Mafii tego konkretnego dnia (jeśli tą osoba wskaże mafia to mord przepada). Nie może pomodlić się 2 razy z rzędu za tą samą osobę. Wysyła modlitwę wraz z głosem w Linczu, w dniu, w którym zabija mafia(działa, jeśli ksiądz przeżyje lincz), a także w dniu pierwszego mordu mafii. 
Opryszek - jeśli sprawdzi go Detektyw, to dostaje on informację, że Opryszek jest winny. Opryszek nie jest informowany o swojej roli. 

Mafia: 
Ojciec Chrzestny - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny. Dostaje nick Księdza, jeśli ten się za niego pomodli. 

5. Testament - gracz po swojej śmierci ma prawo do JEDNEGO postu-testamentu, który musi zamieścić najpóźniej do następnego linczu miasta. 

 

_____________________________________________________________________ 


Lincze Miasta: 
Codziennie  do 21:00 
Mordy Mafii: 
Co drugi dzień  do 22:00 
Detektyw: 
Wysyła swoje sprawdzenie razem z głosem w linczu podczas dni w czasie których nie morduje mafia. 
Ksiądz: 
Wysyła swoją modlitwę razem z głosem w linczu podczas dni w czasie których morduje mafia. 

Edytowane przez Kondoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...