Skocz do zawartości

Pozostałe Sporty Zimowe 2017/2018


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Tak na szybko i krótko bo za godzinę pierwsza sesja rozpoczynających się Mistrzostw Świata kobiet w curlingu. 

 

Czechy - Kanada 

Czeszki to fajna , rozwijająca się ekipa. Z Anna Kubeskovą na skipie z każdym występem na MŚ poprawiają swój wynik , w tamtym roku przyzwoity wynik jak na tą reprezentację (bilans 5-6). Jednak w pierwszym meczu tych mistrzostw trafiają na Kanadyjki , które wystąpią w całkiem innym składzie niż na Igrzyskach Olimpijskich gdzie kobieca reprezentacja kanadyjska zawiodła całkowicie. Na skipie przede wszystkim doświadczona, świetna zawodniczka Jennifer Jones, mistrzyni świata oraz złota medalistka olimpijska, w składzie także Kaitlyn Lawes , która prezentowała się wyśmienicie w mixtach w Pyeongchang. Poza tym McEwan oraz Officer , które były w złotym składzie z Sochi. Myślę , że Czeski wygrają swoje mecze , ale dzisiaj Kanadyjki będą chciały zmazać plamę po IO i w całkowicie innym składzie udowodnią to wygrywając wysoko 

Kanada -3.5  1.95  1xbet :t:

 

Szwajcaria - Chiny 

Doświadczona ekipa szwajcarska na skipie z Binia Feltscher , mistrzynią świata z 2014 i 2016. Szwajcarki po niezbyt udanych mistrzostwach w tamtym roku wracają do składu w którym właśnie w 2016 roku zdobyły złoto. Chinki z debiutującą na MŚ Yilun Jiang oraz m.in Rui Wang , która na IO nie spisywała się dobrze coś czuję , że nie powalczą w pierwszym spotkaniu z bardziej doświadczony rywalkami.

Szwajcaria -2.5  1.85  1xbet :n:

Edytowane przez poozon
By pershing,

40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół wczorajszy początek Mistrzostw , jedziemy z trzecią sesją:

 

USA - Rosja 

Trochę obawiałem się pierwszego spotkania ekipy amerykańskiej ze względu na to , że ostatnio miały ciągłe zawody i napięte dni, ale dobre trzeba podkreślić dni w wykonaniu ekipy Jamie Sinclair. Wygrały mistrzostwa USA , które skończyły się dosłownie tydzień temu i były bezpośrednią kwalifikacją na MŚ. Głównie o zmęczenie fizyczne jak i psychiczne obawiałem się , ale wysoką wygraną z Włoszkami potwierdziły tylko , że są w sztosie mocnym i trochę dziwią mnie kursy na to spotkanie. Fajna ekipa , skończone mistrzostwa krajowe na wysokich procentach, z Włoszkami też bezbłędne niemal spotkanie przeciwko Rosjankom , które w tym składzie (prócz Sidorovej , która tutaj jest tylko rezerwową) grały słabo na Igrzyskach i również ze Szkocją zagrały słabo i nie widzę podstaw , aby kierować się w ich stronę. Dla bardziej asekuracyjnych USA+1.5  1.69  1xbet  , ale ja śmiało typuję wygraną USA:

USA - Rosja  1  @2.06  1xbet  :n:  Niestety bardzo słabe pierwsze 5 endów tej o której tak dobrze się wypowiadałem Jamie Sinclair i decydujący błąd w 6 , po którym Rosjanki przechyliły wygraną na swoją korzyść :/

 

Włochy - Szkocja

Tutaj już krócej, bo to typowa czutka. Wydaję mi się, że kursy wystawione tylko , ze względu na kraje które rywalizują. Szkotkom w tym składzie nie wróżę , że zwojują dużo na tych mistrzostwach. Zagrały słabo ze słabymi jak dla mnie Rosjankami, a to już powinno zaświecić lampkę bezpieczeństwa myśląc o ich kolejnych meczach. Włoszki to  brązowe medalistki mistrzostw europy , które wygrały Szkotki i na których Włoszki przegrały wysoko z dzisiejszymi rywalkami , ale to był ten mocny skład Szkotek z Anna Sloan i Eva Muirhead na czele , z którego nie ma ani jednej zawodniczki w reprezentacji walczącej na MŚ. Stąd próbujemy:

Włochy - Szkocja  Włochy +1.5  @2.23  1xbet :t:

Włochy - Szkocja  1  @3.70  1xbet :t:   to powinno się skończyć wcześniej niż w dodatkowym endzie , tyle szans co Szkotki dawały Włoszkom na przejęcie partii po 2,3 - 0 to masakra.. 

 

 

Edytowane przez poozon
By pershing,

15+25+10(dodatkowy typ) + 2x10 zwartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę pechowo pół na pół w 3 sesji..

 

Szkocja - USA 

o Amerykankach napisałem sporo w poprzednim poście, zdania nie zmieniam mimo przegranego spotkania z Rosjankami. Ogólnie to był dobry mecz obydwóch ekip, jednak skip USA Jamie Sinclair nie dała od siebie tego co potrafi, trochę przespane pierwsze 6 endów , pod koniec spotkania lepiej czuła lód. Myślę , że w drugim dzisiejszym spotkaniu już zagra na swoim poziomie i pociągnie swój team do wygranej. Szkotki też jak wspominałem wcześniej w tym składzie nie ugrają nic wielkiego , z Włoszkami grały beznadziejnie , popełniając mnóstwo błędów i dając okazje rywalkom do przejmowania partii na 2,3 - 0 , ale trochę brakowało jakości u Włoszek , aby to wykorzystać. Jakość ta jest w ekipie USA i będą błędy Szkotek wykorzystywać, więc śmiało dodawać ich wygraną do wszystkich wieczornych ratunkowych na koniec weekendu dubli i ako %-)

Szkocja - USA  2  1.57  1xbet  :t:

Szkocja - USA  USA -1.5  2.00  1xbet  :t:

 

 

Edytowane przez poozon
By pershing,

25+10+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając spotkanie Szwedek z Amerykankami miałem coś skrobnąć bez kursów , ale widzę , że właśnie się pojawiły. 

 

Japonia - USA 

Amerykanki potwierdzają swoją solidną postawę na tym turnieju w trwającym meczu ze Szwecją. Grają na prawdę bardzo dobrze, ale z tak rewelacyjnie spisującymi się Szwedkami nie mogą totalnie nic zdziałać i przegrywają póki co 2-4. Nie bardzo wiem czego się spodziewać po Japonkach bo występują tu w całkowicie innym składzie , aniżeli na Igrzyskach czy Mistrzostwach w 2016 roku gdzie zdobyły srebrny medal. Wygrały do tej pory z Niemkami i Dunkami , ale to najsłabsze ekipy z całej stawki, w nocy w 5 sesji doznały już porażki ze Szwajcarkami.  Wiem za to na co stać team Sinclair , potwierdzają to w każdym spotkaniu i nie widzę podstaw , aby nie zaufać im i tym razem, tym bardziej , że po raczej przegranej ze Szwedkami liczę na podobny scenariusz jak po porażce z Rosjankami i chęć odgryzienia się w kolejnej sesji. 

Japonia - USA  2  1.89  1xbet :n:

Edytowane przez poozon
By pershing,

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA - Korea 

Koreanki udowadniają , że srebrny medal na Igrzyskach nie był dziełem przypadku. Podziw wzbudza na pewno ustawianie układów pod wysokie wyniki i łatwość z jaką potrafią kończyć te endy po 3,4 - 0. Wydaję się jednak , że ta forma nie jest aż tak idealna jak miesiąc temu, dochodzić może zmęczenie o którym wspominała kapitan ekipy koreańskiej. O grze Amerykanek pisałem już wielokrotnie więc nie ma sensu powtarzać, nietrafiony poprzedni typ w meczu z Japonkami, bardzo ciężki, wyrównany pojedynek i detale zadecydowały. Głównym aspektem jakim kieruję się po raz kolejny w stronę ekipy Sinclair jest ich taktyka i sposób gry, który nie pozwala rywalkom przede wszystkim dochodzić do takich sytuacji, które lubią stwarzać Koreanki. Spodziewam się bardzo wyrównanego spotkania , podobnego jak ze Szwedkami, a więc:

USA - Korea  USA +1.5  2.33  1xbet  :t:

USA - Korea  1  3.54  1xbet  :n: :wsciekly:  ostatni kamień w ostatnim dodatkowym endzie i to nie jakieś najtrudniejsze zagranie do wykonania , no nie mogły tego przegrać 

 

Rosja - Czechy 

Jedno z wieczornych (naszego czasu) spotkań na które są już wystawione kursy.  O Czeszkach na początku mistrzostw pisałem , że z każdą imprezą ten skład spisuje się coraz lepiej i po dobrych pierwszych spotkaniach z Kanadą oraz Koreankami swoje mecze wygrają i od tamtej pory nie licząc przegranej z perfekcyjnymi Szwedkami 4 wygrane ! Rosjanki grają w kratkę , wygrane z USA czy Japonkami mocno szczęśliwe po ogromnych błędach rywalek. Stawiam w stronę bardziej regularnych i lepiej jak na moje spisujących się Czeszek:

Rosja - Czechy  Czechy +1.5  1.75  1xbet  :n: 

Edytowane przez poozon
By pershing,

35+15+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA - Chiny 

Na zbliżającej się sesji oprócz typów w stronę Czeszek , polecam pograć na Amerykanki. Już mi trochę przeszło wkurw.... po meczu z Koreankami, po tak dobrym spotkaniu w wykonaniu USA, miały ostatni kamień w dodatkowym endzie, który wypuszczony za mocno przez Sinclair spowodował , że to Korea dopisuje kolejną wygraną do swojego bilansu. Teraz mecz z Chinkami , które na tym turnieju popełniają mnóstwo błędów, co lepsze ekipy po prostu wykorzystują. Myślę , że lepsza gra taktyczna podobna jak w pojedynku z Koreą oraz przede wszystkim równiejszy skład spowoduje że Amerykanki będą miały kontrolę nad tym spotkaniem i to one będą zmuszać i prowokować Chinki do popełnienia słabszych zagrań. Mam tylko nadzieję , że to ostatnie zagranie z poprzedniego meczu nie wpłynie bardzo negatywnie na skip USA Jamie Sinclair.. 

USA - Chiny  1  1.57  Unibet :t:

USA - Chiny  USA -1.5  1.98  1xbet  :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

25+10+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 15 sesją mimo chęci nic ciekawego wymyślić nie mogę, co myślę o pograniu w stronę którejś z ekip , to momentalnie pojawia się w głowie kontrargument dający większe szansę rywalkom. Od rana chodzi mi czutka na Dunki po niezłym kursie, ale głównie z powodu końcówki wczorajszego spotkania z Włoszkami i paru świetnych zagrań kapitan Jensen, bo jeżeli ona zagra na niezłym poziomie to spokojnie są w stanie wygrać ze Szkotkami, a na pewno rywalizować na równi. Czasem takich kilka zagrań potrafi zbudować w zawodniku/zawodniczce pewność w kolejnych meczach,  a Szkotki co pisałem na początku turnieju w tym składzie szału nie robią. Ok przekonałem sam siebie :D 

Dania - Szkocja  Dania +1.5  2.20  Unibet  :t:

 

Drugie już najpewniejsze spotkanie to oczywiście typ na Kanadyjki z handi. Dużo o nich mówić nie trzeba , grają rewelacyjnie , skip Jennifer Jones wiadomo klasa sama w sobie , ale to co wyprawia Kaitlyn Lawes to tylko oglądać ze zdumieniem i bić brawo. Złota medalistka z Pyeongchang z mixtów potwierdza wysoką formę. Ekipa Kanady ma w sobie przede wszystkim ciągłą chęć sięgania po więcej i więcej. Po wygranym endzie dążą do skradnięcia rywalkom kolejnego , nie ma mowy o defensywie, po świetnym zagraniu , kolejne musi być jeszcze lepsze. Z wszystkimi prawie rywalkami wygrywały różnicą 4+, dzisiaj spodziewam się tego samego. Rosjanki grają w kratkę , głównie mowa tutaj o Moiseevej, po której ciężko się czegokolwiek spodziewać , potrafi zagrać rewelacyjnie , aby w następnym meczu popełniać błąd za błędem , ale jeżeli w ostatnim meczu Kanadyjek nie poradziła sobie i była totalnie bezradna Szwedka Anna Hasselborg to i Rosjankom nie daję najmniejszych szans.

Kanada - Rosja  Kanada -2.5  1.67  Unibet  :n:  8-7

Edytowane przez poozon
By pershing,

35+15+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótko parę zdań przed kolejną sesją. Pisałem już o Czeszkach , że wskoczyły na ten poziom , który wymaga wygrywać z rywalkami pokroju Niemek i do tej pory te spotkania wygrywają. We wcześniejszym meczu bardzo ważna wygrana ze Szwajcarkami , do tego wygrana warto dodać w dobrym stylu. Nie spodziewam się tutaj niespodzianki:
Czechy - Niemcy  1  1.40 1xbet  :n:  No kur.. nie wejdzie w pełni ładnie sesja

 

Kolejny typ jaki warto pograć oczywiście w stronę Amerykanek. Dania tak jak typowałem niespodziewanie wygrała ze Szkotkami po meczu , który kosztował ekipę Jensen bardzo dużo nerwów. Na prawdę ogromny pokład emocji jakie wychodziły po poszczególnych zagraniach, udało się, ale teraz rywal z przynajmniej jednej półki wyżej i te nerwowe zagrania nie dadzą rady. Team Sinclair jeśli chce myśleć o półfinale w którym praktycznie tylko jedno miejsce jest już wolne to przed ostatnią potyczką z Kanadyjkami musi wygrać każde spotkanie i spodziewam się pełnej koncentracji od pierwszego uderzenia. Handicap -1.5 biorę śmiało , ale i -2.5 warto przyatakować. 

USA - Dania   USA -1.5  1.62  Unibet :t:

USA - Dania  USA -2.5  2.00  1xbet  :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

15+25+10+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdań przed ostatnim mega ważnym dniem rundy zasadniczej. Trzy ekipy walczą o ostatnie wolne miejsce w półfinałach i dwie z nich mają mecz między sobą, chodzi o drużyny USA i Czechy. Drużyna amerykańska jak pisałem wczoraj musi wygrywać wszystko bo ostatnie spotkanie z Kanadyjkami i póki co plan spełniają. Nie lubię i nie traktuję jako argument tego określenia , że dana drużyna musi , ale drużyna Sinclair wypowiada się , że już bardzo dobrze czują lód i we wczorajszych obydwóch wygranych spotkaniach wychodziło im większość planowanych zagrań. Ekipa czeska już swoje wygrała , grają nieźle , ale pogrzebały chyba szanse wczorajszą przegraną z Niemkami po bardzo dziwnym spotkaniu. Stawiam na te , które od początku typuję na 4 miejsce i które ostatnimi występami przekonywują mnie do rosnącej formy, jednak to jest różnica poziomu.

USA - Czechy  1  1.51  1xbet :n:

 

Chyba warto pograć także handicapy w stronę Niemek. Na papierze patrząc to różnica klas, ale nazwiska akurat jeśli chodzi o drużynę Szwajcarek nie wnoszą nic co pomagałoby ekipie w zwycięstwach, wręcz przeciwnie zawodzą te najbardziej doświadczone, Feltscher i Schori. Bez ich dobrej gry nie mowy , żeby cokolwiek stawiać w kierunku SUI. Sam na początku turnieju kierowałem się w ich stronę patrząc na skład , który wygrywał przecież MŚ w 2014 i 2016 , ale widać po zachowaniu i grze tych Pań , że chyba nie szczególnie przykładają się 100% do każdego spotkania. Ambicję i chęć dobrego wyniku widać i to bardzo akurat po stronie Niemek. Jedna z najsłabszych ekip pokazuje jakość w wielu zagraniach nawet w przegranych meczach, dobre wrażenie sprawiły przecież w przegranych z Koreą czy Szwecją. Myślę ,  że zbyt duże jest faworyzowanie Szwajcarek biorąc pod uwagę w jakiej formie się znajdują, więc:

Niemcy - Szwajcaria  Niemcy +2.5  1.75  1xbet    :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

15+25+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...