Skocz do zawartości

Narciarstwo Alpejskie 2017/2018


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Kilka fajnych typów które polecam z jutrzejszych zawodów PŚ:

Vlhova- B.Schild - 1 -  1.50 ( Słowaczka może ostatnie zawody nie miała najlepszych ale w kontekście całego sezonu jest to nr.2 Alpejskiego PŚ w slalomie)

M.Meillard - N. Loseth - 1- 1.45 ( Szwajciarka zaczyna co raz bardziej regularne jezdzic, w 3 ostatnich startach w top 10, Norweżla ostatnio 9, ale po za tym ten sezon najsłabszy w Jej wykonaniu od kilku lat)

E.Alphand - Liensberger - 1 - 1.60 ( Szwedka to rewelacja tego sezonu, w Lienz z 35 numerem zajęła 5 miejsce, Austriaczka to natomiast wielka nadzieja Austriackiego narciarstwa, Obie powinny jechac z zbliżonym numerem startowym, i patrzać na ostatnie wyniki zdecydowanie wyżej powinna być Szwedka)

 

Wszystko z forBET

 

Myślę ze to fajna opcja na kuponik. W slalomie Alpejskim nigdy nie można być pewnym gdyż to konkurencja loteryjna i łatwo nie ukończyć przejazdu. Przy przejazdach bez większych przygód za wejście tych typów dał bym sobie rękę uciąć. 

Edytowane przez zur555
By pershing,

15pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wengen 13.01.2018 12:30

Aksel Lund Svindal wygra zjazd 4,00 fortuna 
:n: tylko drugi, brakło 0,18 sekundy do wygranej :niesmak:
Aksel Lund Svindal  TOP3 1,75 Fortuna :t::t::t:

Aksel Lund Svindal dzisiaj na spokojnie powinien sobie poradzić w szwajcarskim Wengen. Norweg wraca do swojej optymalnej formy po poprzednim zupełnie nie udanym sezonie, Igrzyska blisko więc formę trzeba szlifować. W tym sezonie w czterech występach cztery razy na podium odpowiednio był trzeci na inauguracje w kanadyjskim Lake Luis, później wygrał w amerykańskim Beaver Creek, powtórzył to we włoskim Val Gardena i ostatnio zajął drugie miejsce we włoskim Bormio. Widać ewidentnie, że zjazdy to jest jego konkurencja. Ja tu stawiam na jego wygraną kurs przyzwoity i się broni. Dla mnie odważnych polecam typ na jego TOP3. Nie ma co się więcej rozpisywać bo już niedługo zaczynają.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wengen - Slalom 14.01.2018 10:15

 

Marcel Hirscher wygra 2,25 Fortuna:t::t::t: pewniak nie zawiódł %-)

 

Na jutro wypatrzyłem kolejny ciekawy bet z narciarstwa alpejskiego. W szwajcarskim Wengen w zawodach slalomu mężczyzn kurs 2,25 wystawiony na wygraną austriackiego dominatora Marcela Hirschera biorę w ciemno. Austriak jest najlepszym zawodnikiem z startujących w ostatnich latach Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Wystarczy wymienić, że od siedmiu lat nieustannie wygrywa klasyfikacje generalną PŚ, pokazuje to dobitnie jego dominację w tej dyscyplinie. Nie licząc jego wpadki w inauguracyjnych zawodach slalomu tego sezonu w fińskim Levi gdzie zajął dopiero siedemnaste miejsce, to w tym sezonie w slalomie podobnie jak i w poprzednich radzi sobie bardzo dobrze. Świadczą o tym cztery wygrane z rzędu kolejno we francuskim Val d’Isère, włoskim  Madonna di Campiglio, chorwackim Zagrzebiu oraz ostatnio w szwajcarskim Adelboden. Miałem już tydzień temu dać analizę z jego wygraną na tamtejszy slalom ale niestety brakło czasu. Jednakże jutro nie powinien mieć najmniejszych problemów z wygraniem zawodów, bo tak na dobrą sprawę nie widzę godnego przeciwnika dla niego w slalomie, oczywiście biorąc pod uwagę jego znakomitą dyspozycję w tejże konkurencji. Jak dla mnie to jest pewniak na jutro.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KITZBUEHEL: Super Gigant - Mężczyźni (Austria)

 

19.01. 11:30


Kjetil Jansrud będzie w TOP3 2,25 Unibet:t::t::t:
Aksel Lund Svindal będzie w TOP3 1,85 Unibet:t::t::t:

 

Już jutro kolejne zawody PŚ w narciarstwie alpejskim mężczyzn tym razem w Super Gigancie. Po raz kolejny wypatrzyłem tu ciekawy bet a mianowicie, że Norweg Kjetil Jansrud będzie w TOP3. Jansrud wygrywał klasyfikację generalną supergiganta w zeszłym roku oraz trzy lata temu, ewidentnie ta konkurencja jak najbardziej mu pasuje. W tym sezonie wygrał w kanadyjskim Lake Louis, był drugi w amerykańskim Beaver Creek, jedyną wpadkę zaliczył we włoskim Val Gardena gdzie był dopiero trzydziesty szósty. Wydaje mi się, że tym razem powinien się zrehabilitować i TOP3 jest jak najbardziej w jego zasięgu. Ciekawie wygląda również typ na TOP3 dla Aksela Lunda Svindala, który także jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji i nawet nie zdziwiłbym się gdyby to on właśnie wygrał.


Dla odważnych:

Aksel Lund Svindal wygra 4,50 Unibet:t::t::t:

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KITZBUEHEL: Zjazd - Mężczyźni (Austria)

 

20.01.2018 11:30

 

Aksel Lund Svindal wygra 3,50 Unibet :n:niestety mój faworyt znów zawiódł :niesmak:

 

Przed nami kolejny dzień zmagań w austriackim Kitzbuehel. Tym razem panowie będą rywalizować w zjeździe. Moim faworytem do wygranej będzie podobnie jak tydzień temu Norweg Aksel Lund Svindal. Tydzień temu Svindalowi do wygranej zabrakło ledwie 0,18 sekundy, jakby to przełożyć na miarę to był dosłownie czubek narty o tylko tyle przegrał z Szwajcarem Beatem Feuzem. Jutro jednak Norweg powinien spokojnie wygrać, jest w formie widać to było chociażby w dzisiejszym Super Gigancie, gdzie bezproblemowo odniósł zwycięstwo. Jeszcze wczoraj kurs na wygraną Svindala oscylował w granicach 4,50, niestety po jego wygranej dzisiaj, trochę spadł. Ale tak czy siak nadal jest dość wysoki i jak najbardziej wart spróbowania. Aksel tak jak pisałem w którejś analizie wcześniej w bieżącym sezonie w downhillu, spisuje się całkiem dobrze nie schodząc nawet z podium gdyż był kolejno trzeci w Lake Louise , pierwszy w Beaver Creek, pierwszy w Val Gardena, drugi w Bormio i drugi w Wengen. Myślę, że przy takiej dyspozycji w ulubionej konkurencji nie powinien mieć problemów z wygraną.

Beat Feuz będzie w TOP3 2,10 Unibet:t::t::t:

 

Na jutro wypatrzyłem jeszcze jeden dość interesujący bet i jak najbardziej powinien wejść. A mianowicie, iż Szwajcar Beat Feuz znajdzie się w Top3 zawodów. Dlaczego taki a nie inny typ? A no dlatego, że Beat Feuz obok Aksela Lunda Svindala jest jednym z lepszych alpejczyków w zjeździe, w bieżącym sezonie. Świadczą o tym też jego wyniki, wygrana w Lake Louis, drugie miejsce w Beaver Creek, nieco słabszy występ i ósme miejsce w Val Gardenie, czwarte miejsce w Bormio gdzie bardzo niewiele brakło mu do podium, a także tydzień temu minimalna wygrana w Wengen. Widać wyczuł, że igrzyska tuż, tuż i zaczyna wracać do bardzo dobrej formy z początku sezonu. Na wygraną ma raczej małe szansę mając w pamięci obecną formę jego największego rywala Norwega Svindla. Jednakże myślę, że Szwajcara jak najbardziej jest stać na podium, warto spróbować.

 

 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORTINA D`AMPEZZO: Super Gigant - Kobiety (Włochy)

 

21.01.2018 11:45

 

Sofia Goggia będzie w TOP3 2,40 Unibet:n:

 

Ech niestety przespałem slalom mężczyzn w austriackim Kitzbuehel. Dlatego też wziąłem pod lupę Super Gigant kobiet we włoskim Cortina D'Ampezzo. Faworytką do wygranej jest Amerykanka Lindsey Vonn, czyli najlepsza zawodniczka ostatniej dekady w narciarstwie alpejskim kobiet. Mimo, że kurs jest przyzwoity to nie jest ona w takiej formie jak przed laty gdy dominowała w PŚ. Ja tu skupię się bardziej na podium dla reprezentantki gospodarzy czyli Włoszki Soffi Goggii. Sofia wygrywała dwa przedostatnie zawody w zjeździe, widać forma jest. W tym sezonie w Super gigancie znajdowała się już na drugim i trzecim stopniu podium we francuskim Val d’Isère. O ile nie popełni jakiegoś głupiego błędu to jak najbardziej stać ją na TOP3. Na pewno motywujący powinien być ogromny doping od swoich kibiców. Co do wygranej to chyba jednak obecna liderka w Super Giganta, zawodniczka z Liechtensteinu Tina Weirather powinna odnieść zwycięstwo.

Dla odważnych:
Tina Weirather wygra 6,00 Unibet
:n:

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRONPLATZ: Slalom Gigant - Kobiety (Włochy)

23.01.2018 10:00

Mikaela Shiffrin wygra 2,60 Fortuna :n: nie ukończyła slalomu :bz:

Jedziemy z kolejnymi zawodami w narciarstwa alpejskiego kobiet w Pucharze Świata. Tym razem panie na włoskiej ziemi w  Kronplatz zmierzą się, w slalomie gigancie. Minimalną faworytką bukmacherów ale także i moją jest liderka całego cyklu jak i slalomu oraz slalomu giganta, Amerykanka Mikaela Shiffrin. Mikeala w tym sezonie w swoich ulubionych konkurencjach czyli slalomie i slalomie gigancie radzi sobie jeszcze lepiej niżeli rok temu bowiem do tej pory wygrywała już aż dziewięć zawodów, poz tym była też raz druga oraz raz trzecia, jak widać w tych konkurencjach nie schodzi nawet z podium. Warto też zaznaczyć, że była też trzy razy na podium w zwodach downhillu, w tym jedne wygrywając. Widać forma przed igrzyskami jest wybitna. W zeszłym roku po raz pierwszy był tu rozgrywany gigant i amerykanka zajęła dopiero piąte miejsce, jednakże była w słabszej formie niżeli jest teraz i liczę, że tym razem się zrehabilituje i odniesie zwycięstwo. Kurs jest całkiem przyzwoity i warto próbować.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCHLADMING: Slalom - Mężczyźni (Austria)

 

23.01.2018 17:45

Henrik Krsitoffersen wygra 2,60 Fortuna:n:

Przed nami kolejne zawody slalomu mężczyzn, tym razem przeniesiemy się do austriackiej miejscowości Schladming. Faworytem bukmacherów jest dominator ostatnich lat Austriak Marcel Hirscher. Ja jednak tym razem mam nieco odmienne zdanie i stawiam tu na wygraną Norwega Henrika Kristoffersena a dlaczego tak uważam? Mam co najmniej kilka powodów. W tym sezonie jeśli chodzi o slalom to Henrik w siedmiu odbytych zawodach nie schodził nawet z podium zajmując trzy razy drugie miejsce, trzy razy trzecie miejsce oraz wygrywając dwa dni temu w Kitzbuehel . Jak widać jego forma rośnie. Kolejnym argumentem przemawiającym za jego wygraną jest to, że wygrywał tu w 2014, 2016 oraz 2017 roku jedyny nieudany występ miał miejsce w 2015 gdzie zajął dopiero siódme miejsce. Norweg lubi tą trasę i jeżeli nie popełni jakiegoś błędu, nie ominie tyczki etc. to powinien na spokojnie wygrać.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

03.02.2018 10:30

 

GARMISCH PARTENKIRCHEN: Zjazd - Kobiety (Niemcy)


211397.jpg

Lindesy Vonn wygra 2,65 Betsson:t::t::t: jak w masło %-)

 

Przed nami jedne z przedostatnich zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet przed Zimowymi Igrzyskami Olimpjiskim w Pjongczangu. W niemieckim Garmisch Partenkirchen, zawodniczki zmierzą się w zjeździe, gdzie podczas nieobecności najlepszej alpejki tego sezonu czyli Mikaeli Shiffrin (która jest już w Korei i aklimatyzuje się), na wyraźną faworytkę wyrosła jej bardziej utytułowana koleżanka z reprezentacji czyli Lindsey Vonn. W sumie nie ma co się dziwić bo zjazd to jest zdecydowanie konkurencja Amerykanki, która potrafi wygrywać nawet nie będąc w formie. Warto odnotować, że Lindsey Vonn wygrywała tu zarówno przed rokiem jak i dwa lata temu, widocznie pasuje jej tutejsza trasa i jeżeli nie popełni jakichś głupich błędów to bezproblemowo powinna odnieść zwycięstwo a kurs jak najbardziej akceptowalny i warty próbowania.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

45 pkt dodane

By pershing,

40 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04.02.2018 12:30

 

GARMISCH PARTENKIRCHEN: Zjazd - Kobiety (Niemcy)


270889.jpg

Soffia Goggia wygra 3,30 Unibet

 

Drugi dzień downhillu w Niemczech. Tym razem stawiam tu na wygraną innej zawodniczki niżeli dzień wcześniej a mianowicie Włoszki Soffi Goggii. W sobotnim zjeździe 25latka przegrała dosłownie o centymetry bowiem była druga tuż za Lindsey Vonn o niespełna 0,02 sekundy. No i przy takiej dyspozycji wcale nie zdziwię jeżeli w niedziele to jednak Sofia będzie cieszyć się z wygranej. Goggia w tym sezonie wygrywała już tę konkurencję w austriackim Bad Kleinkirchheim oraz we włoskim Cortina d’Ampezzo. Włoszka specjalizuje się głównie właśnie w zjeździe oraz super gigancie. W poprzednich startach potrafiła już wygrywać zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji, oczywiście zaliczyła też kilkanaście miejsc na podium. A jak to u kobiet bywa rzadko kiedy zdarza się, że wygrywa ta sama zawodniczka dwa dni z rzędu więc liczę tu jednak na Goggie, która tym razem powinna być najlepsza, formę ma i jeżeli prze-szusuje trasę znacznie szybciej niż w sobotę to nie będzie miała problemu z wygraną.

By pershing,

10 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

03.03.2018 09:30

 

KRANJSKA GORA: Slalom Gigant - Mężczyźni (Słowenia)

 

213561.jpg                                                                                  275719.jpg
Alexis Pinturault TOP3 2,20 unibet :t::t::t:                                                                Henrik Kristoffersen TOP3 2,00 Unibet:t::t::t:

No i po Igrzyskach w Pjongczangu wracamy do rywalizacji w Pucharze Świata. Na pierwszy rzut wziąłem pod lupę slalom gigant mężczyzn w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Murowanym faworytem jest tu nie kto inny jak złoty medalista z Igrzysk w gigancie, Austriak Marcel Hirscher i chyba tylko jakaś jego fatalna pomyłka mogłaby sprawić, że nie wygra. Chociaż i w to wątpię bo w tym sezonie w gigancie idzie mu znakomicie. Ja tu skupiam się jednak na TOP3 dla dwóch alpejczyków a zarazem również medalistów z Korei, czyli Henrika Kristoffersena oraz Alexisa Pinturaulta. Obaj są w formie i myślę, że nie powinni mieć większych problemów ze znalezieniem się na podium, a kto wie, gdyby Marcel popełnił jakiś błąd to nawet któryś z nich może wygrać. Zarówno na Norwega jak i Francuza kursy są więcej niż przyzwoite, więc warto próbować.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

2x35 (dam za 2.0) +10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  03.03.2018 10:30


CRANS-MONTANA: Super Gigant - Kobiety (Szwajcaria)


213463.jpg
Tina Weirather wygra 6,50 Unibet :t::t::t: jak w masło %-)

Jedziemy z kolejnym betem narciarstwa alpejskiego tym razem w supergigancie kobiet, w szwajcarskim Crans-Montana. Według buków faworytkami są reprezentantka gospodarzy czyli Lara Gut oraz Włoszka Sofia Goggia. Lara zapewne dlatego, że obecnie prowadzi w klasyfikacji supergiganta, co jest jeszcze jakoś racjonalne. A dlaczego szalona Włoszka też jest jedną z faworytek to nie wiem, chyba tylko, dlatego, że wygrała złoto w zjeździe na Igrzyskach, jednakże supergigant ciut się różni od zjazdu więc kurs na nią mocno zaniżony, zważywszy, iż w tym sezonie jeżeli chodzi o SG, Sofia spisuje się mocno przeciętnie. Ja jednak stawiam tu na zupełnie kogo innego a mianowicie reprezentantkę Lichetensteinu Tinę Weirather, która jest tu mocno niedoceniana, co też mnie mocno dziwi, a to dlatego, że jako jedyna z faworytek nie zawiodła podczas supergiganta w Pjongczangu, zdobywając brązowy medal. Myślę, że Tina zabawi się w czarnego konia, sobotnich porannych zawodów a kurs na jej wygraną to istna perełka, warto korzystać. A jeszcze na koniec dodam, że Weirather minimalnie ustępuje Gut w klasyfikacji generalnej supergiganta, bowiem traci tylko osiemnaście punktów i przy dzisiejszym ewentualnym zwycięstwie wysunie się na fotel liderki.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

70+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

212712.jpg

 

Federica Brignone wygra 10,00 Unibet:t::t::t:

Federica Brignone TOP3 2,60 Unibet:t::t::t:

Kolejny dzień i kolejne zawody pań tym razem w superkombinacji. Dla mniej wtajemniczonych liczymy tu łączny czas zjazdu bądź supergiganta, plus slalomu. Z tego co się orientuje tutaj powinien być rozgrywany supergigant i slalom. Przechodząc do mojego typu liczę na kolejną niespodziankę i wygraną nie docenianej Włoszki Federici Brignone. Czemu taki a nie inny typ? No cóż Federica w sobotnim supergigancie zajęła czwarte miejsce i bardzo niewiele brakło jej do podium bo tylko 0,13 sekundy. Jak widać forma jest całkiem całkiem. W głównej mierze mój typ będzie zależał od tego jak jej pójdzie podczas slalomu, czy w pełni się skoncentruje nie omijając żadnego pachołka, bo w supergigancie powinno być ok. Co ciekawe Włoszka w zeszłym roku zajęła tutaj... drugie miejsce tuż za Amerykanką Mikaelą Shiffrin... której nota bene nie zobaczymy w niedzielnych zawodach. Tak więc szanse Brignone rosną, główną walkę powinna stoczyć z dwiema Szwajcarkami Michelle Gisin i Wendy Holdener, z czego ta druga wydaje się znacznie groźniejsza. Tak czy siak ja tu stawiam na kolejną niespodziankę, którą powinna sprawić Włoszka, a kursiwo na wygraną wyborne. Dla mniej odważnych polecam typ na Top3, z całkiem przyzwoitym kursem.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

100

By pershing,

119 zadanie specjalne, największy kurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300570.jpg

 

Ramon Zenhäusern TOP3 6,00 Unibet:t::t::t:

Ramon Zenhäusern TOP6 2,10 Fortuna:t::t::t:

 

Miałem już nie dawać kolejnego typu ale jednak znalazłem coś jeszcze wartego uwagi na niedzielny poranek. A dokładniej celuje w kolejną niespodziankę tym razem w slalomie mężczyzn w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Co jak co ale właśnie chyba w slalomie najłatwiej o jakąś niespodziankę, wystarczy lekka dekoncentracja, błąd, w rezultacie nie ukończenie trasy, bądź dyskwalifikacja za ominięcie kilku pachołków za dużo. Tym razem stawiam na bardzo mocno niedocenianego przez buki Szwajcara Ramona Zenhäuserna. Ramon tuż przed Igrzyskami błysnął formą podczas slalomu równoległego wygrywając zawody w Sztokholmie. Później na samych Igrzyskach potwierdził, że nie był to jednorazowy wybryk zdobywając srebrny medal. Te wyniki mówią same za siebie Szwajcar jest w formie i właśnie wcale się nie zdziwię jak jutro zamelduje się na podium. Dla mniej odważnych myślę, że warto by było pograć na pierwszą szóstkę dla niego, gdzie kurs też dość wysoki, biorąc pod uwagę jego dyspozycję. 

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.03.2018 09:30 OFTERSCHWANG: Slalom - Kobiety (Niemcy)
303642.jpg
Petra Vlhova TOP3 2,70 Betsson :n: czwarta :(
Petra Vlhova wygra 11,00 Betsson:n:


Niestety przegapiłem slalom gigant kobiet, więc trzeba skupić się na slalomie. Faworytką bukmacherów do wygranej jest liderka tegorocznego slalomu Amerykanka Mikaela Shiffrin, jednak czy aby na pewno wygra, trochę wątpię. Mikaela wydaje się być zmęczona obecnym sezonem, blondo-włosa odpuściła 2 tygodnie zawodów przed Igrzyskami i wiele to jej nie dało bo zdobyła tylko dwa medale, a w swojej koronnej konkurencji zajęła dopiero czwarte miejsce, tuż po Igrzyskach nie stratowała także w Szwajcarii. Tak na dobrą sprawę jej obecna forma jest dużą niewiadomą. Ja tu jednak po celuje w niespodziankę, którą może sprawić bardzo niedoceniana Słowaczka Petra Vlhova. Ktoś może mi zarzucić, że przecież nic nie pokazała w Pjongcznagu no ok, tam w ogóle były dziwne wyniki i sporo niespodzianek. Aczkolwiek Petra pokazała się tydzień temu w superkombinacji ze znakomitej strony zajmując trzecie miejsce i tracąc do zwyciężczyni tylko 0,09 sekundy, czyli dosłownie czubek narty. Trzeba tu od razu zaznaczyć, że bardzo dużo dał jej genialny przejazd właśnie w slalomie gdzie miała drugi czas. Tak więc forma jest i myślę, że Petra spokojnie zamelduje się na podium. Dziwią mnie też dość mocno tak wysokie kursy na Vlhovą, tym bardziej, że jest ona druga w klasyfikacji tegorocznego slalomu. Tak na dobrą sprawę jeżeli powinęła by się noga Shiffrin to Vlhova będzie celować nawet w wygraną a kurs na to wyborny choć, wiadomo taki bet jest mocno ryzykowny. Co jak co ale pierwszą trójkę dla niej patrząc na jej formę biorę w ciemno.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

15+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.03.2018 11:00 KVITFJELL: Zjazd - Mężczyźni (Norwegia)

 

212073.jpg

Kjetil Jansrud wygra 5,00 Fortuna :n: czwarty :/

 

No, no widzę buki mają problemy z wystawieniem kursów na zjazd w norweskim Kvitfjell. Faworytów jest trzech Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud oraz Beat Feuz. Fortuna wystawiła póki co kursy tylko na zwycięzce ale od razu warto to wykorzystać. Osobiście stawiam, że wygra Norweg Kjetil Jansrud, który czuje się tu bardzo dobrze a świadczą o tym jego statystyki ze startów w Kvitfjell. Jansrud wygrywał tu już kilkukrotnie oraz zanotował kilka podiów zarówno w zjeździe jak i supergigancie. Tak na dobrą sprawę to nie zdziwię się jak zanotuje dublet w ten weekend, a są ku temu spore szanse . Warto skorzystać z kursu na Fortunie póki nie zaktualizowali bo na betssonie jego wygrana stoi po tylko 3,25. Kjetil wygrywał tu również przed rokiem i myślę, że powtórzy to także w sobotni poranek. Nie ma jeszcze kursów na Top3 ale warto tam uderzyć również na podium dla Feuza oraz oczywiście Jansruda.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.03.2018 10:30

 

KVITFJELL: Super Gigant - Mężczyźni (Norwegia)

212073.jpg

Kjetil Jansrud wygra 3,50 Betsson:t::t::t: zrehabilitował się %-)

 

Wczoraj Kjetil Jansrud mocno mnie zawiódł z zjeździe bo spodziewałem się co najmniej podium no ale ok to nie była jego ulubiona konkurencja. Jednakże dzisiaj już powinno być znacznie lepiej i Norweg zrehabilituje się za słabszy wczorajszy start wygrywając w swojej koronnej konkurencji czyli super gigancie. Kjetil wygrywał tu w super gigancie już trzykrotnie także trasa jak najbardziej mu odpowiada. Dzisiaj zapewne pod-śrubuje tę statystykę, dokładając kolejną wygraną a są ku temu duże szanse bo wiadomo też nie bez powodu jest liderem w klasyfikacji super giganta w tym sezonie. Nie ma co się tu bardziej rozpisywać, start po 10 także może jeszcze ktoś skorzysta, ja ewidentnie stawiam na wygraną Norwega, a kurs na to też całkiem spoko warto pobierać.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

35+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  14.03.2018 12:00 ARE: Zjazd - Kobiety (Szwecja)

 

270889.jpg
Soffia Goggia wygra 4,00 1xbet:n: brakło 0,06 :(

 

Sezon w narciarstwie alpejskim szybkim krokiem zbliża się do końca. Na pierwszy rzut zjazd kobiet w szwedzkiej miejscowości Are. Faworytką buków jest Amerykanka Lindsey Vonn, co poniekąd trochę mnie dziwi, bo ostatnio prezentowała się bez rewelacji, można nawet rzec, że zawiodła podczas Igrzysk zajmując tylko trzecie miejsce w zjeździe. Ja to jednak zamierzam wykorzystać i stawiam na obecną liderkę w tym sezonie w downhillu czyli Soffię Goggię. Szalona Włoszka w genialnym stylu zdobyła złoto olimpijskie w zjeździe i w mojej opinii to ona powinna być faworytką, a już na pewno będzie piekielnie mocna. Włoszka potwierdziła swoją wysoką formę podczas superkombinacji w Szwajcarii, gdzie wygrała przejazd w ramach super giganta, tak więc forma jest, nie ma co się tu bardzo rozpisywać, przy takim kursie próbujemy.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

271192.jpg
Ragnhil Mowinckel TOP6 2,15 Fortuna:n:

 

Znalazłem jeszcze jeden bet na zjazd kobiet, który jest warty uwagi a mianowicie, że Norweżka Ragnhil Mowinckel zamelduje się w pierwszej szóstce. Ragnild jest ostatnio w całkiem dobrej formie, świadczy o tym chociażby jej ostatnia wygrana w slalomie gigancie, nie wspominając, że jest dwukrotną medalistką z Igrzysk, a os tak medalu tam też nie dostała. Myślę, ze przy obecnej formie do pierwszej szóstki powinna wskoczyć bez problemu a w tym sezonie udawało się jej już to kilkukrotnie, także szanse są spore.

 

386058.jpg
Thomas Dressen wygra 7,00 1xbet:n:

 

No i przyszła pora na zjazd panów tu faworytem zdecydowanie jest Norweg Aksel Lund Svindal, choć mocni na pewno będą Beat Feuz oraz Thomas Dressen. Ja właśnie ide w stronę tego drugiego, Niemiec pod koniec sezonu błysnął formą w zjeździe tydzień temu w Norwegii niespodziewanie wygrywając go. Co jak co liczę, że dziś po raz kolejny sprawi niespodziankę i odniesie zwycięstwo co przy jego obecnej dyspozycji jest jak najbardziej realne. Wprawdzie na Igrzyskach nie poszło mu najlepiej bowiem zajął dopiero piąte miejsce to jednak tu na mistrzostwach powinien to sobie odbić wygrywając. W klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce i jest już bez szans na wyższą lokatę, jednakże wygrana na mistrzostwach to zawsze coś, także warto spróbować bo forma jest.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

30+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


213463.jpg

Tina Weirather wygra 5,00 1xbet:n:


No niestety pierwsze typy ze zjazdu kobiet ciut pechowo nietrafione, także przechodzimy do supergiganta. Minimalną faworytką do wygranej jest Lindsey Vonn, choć spowodowane jest to zapewne tym, że wygrała dopiero co w zjeździe, poza tym Amerykanka bardziej specjalizuje się właśnie w downhillu a nie supergigancie, więc buki ciut przesadziły. Ja tu jednak mam inną faowrytkę do wygranej, mianowicie reprezentantkę Liechtetsteinu, Tinę Weirather. Nie wiem czym buki się sugerowały dając tak wysoki kurs na Tinę, która jako jedyna z faworytek nie zawiodła na Igrzyskach, a po powrocie z nich od razu wygrała zawody supergiganta w Cranskiej-Montanie. Poza tym Weirather jest obecną liderką supergiganta i pewnie zmierza po wygraną w klasyfikacji generalnej. Tina jest w formie widać to po jej wynikach i myślę, że udowodni to także jutro odnosząc kolejne zwycięstwo wa kurs mocno kuszący.


212095.jpg

 

Lara Gut TOP3 2,80 Unibet:n:nie ukończyła

 

Kolejnym ciekawym typem w super gigancie pań jest to, że Szwajcarka Lara Gut zamelduje się na podium. Lara notuje całkiem dobry sezon w klasyfikacji generalnej jest tuż za Weirather, więc jak dla mnie to właśnie między nimi rozegra się walka o wygraną. Gut jak najbardziej ma szanse na pierwszą trójkę, nie wiadomą pozostaje tylko jej aktualna dyspozycja, także typ dość ryzykowny.


212073.jpg

Kjetil Jansrud wygra 3,20 Unibet:n:

 

No to przechodzimy do supergiganta u panów, tu faworytów mamy dwóch Kjetila Jansruda oraz Aksela Lunda Svindala, plus nieprzewidywalni Austriacy Matthias Mayer i Vincent Kriechmayr. Ja jednak konsekwentnie stawiam na Jansruda, który dopiero co kilka dni temu w norweskiej miejscowości Kvitjell pokazał bardzo dobrą formę, zwyciężając, właśnie mając to na uwadze wątpię aby ktoś miał go pokonać a jeżeli już by tak się stało to byłaby to dla mnie mega niespodzianka. Co jak co ale Kjetil w swojej koronnej konkurencji zawsze czuje się mocny. Kurs w okolicach 3,20 na niego biorę w ciemno bo warto, nie bez powodu prowadzi w klasyfikacji generalnej supergiganta. Dodatkową motywacją dla niego po nieco słabszych występach w Pjongczangu gdzie zdobył tylko brąz w supergigancie, na pewno będzie możliwość zdobycia mistrzostwa świata i oczywiście wygranej w całej klasyfikacji supergiganta.

 

232987.jpg
Matthias Mayer TOP3 2,50 Unibet :n:nie ukończył
Dobrym betem na pewno będzie też postawienie na top3 dla Matthiasa Mayera, który wczoraj wygrał w zjeździe więc forma jest jak najbardziej in plus a przy takim kursie warto spróbować.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.03.2018 09:45 ARE: Slalom Gigant - Mężczyźni (Szwecja)

 

213561.jpg

Alexis Pinturault TOP3 2,25 1xbet:n: nie ukończył :fp:

Alexis Pinturault wygra 13,00 Unibet:n:

Ostatnio coś nie bardzo siadało, więc czas na przełamanie. Co jak co ale w ostatnich zwodach panów bardzo duże niespodzianki. Tym razem jednak chyba takowej nie ujrzymy, wyraźnym faworytem jest Marcel Hircher, który dobitnie zdominował tegoroczny slalom gigant wygrywając pięć z siedmiu zawodów, tak na dobrą sprawę, żeby przegrał to chyba musi sam popełnić jakiś błąd bo tak to nie widzę kto by mógł mu zagrozić. Ja tu jednak skupię się na innym typie a mianowicie, że Alexis Pinturault zamelduje się na podium. Wprawdzie Francuz nie jest w takiej formie jak chociażby przed rokiem to jednak nadal jest groźny i notuje całkiem przyzwoite rezultaty, dzięki czemu jest trzeci w klasyfikacji slalomu giganta. Kurs na pierwszą trójkę dla niego jest jak najbardziej warty grania. A kto wie być może przy jakimś błędzie Hirschera, Pinturault może nawet pokusić się o wygraną.

 

17.03.2018 10:45 ARE: Slalom - Kobiety (Szwecja)

 

211410.jpg

Frida Hansdotter wygra 5,50 Fortuna:n: tylko trzecia

 

No to jeszcze typ z jutrzejszego slalomu kobiet. Tu zapowiada nam się bardzo ciekawa walka do końca bo o ile wygraną w generalce slalomu ma już Mikaela Shiffrin, to o resztę miejsc na podium powalczą aż trzy zawodniczki Petra Vlhova, Wendy Holdener oraz Frida Hansdotter. W mojej opinii patrząc na aktualną formę oraz to, że wystartuje u siebie największe szanse na wygraną ma Szwedka Hansdotter. Frida zaprezentowała się bardzo dobrze podczas zawodów drużynowych gdzie miała najlepszy czas z pań w slalomie równoległym. Tydzień temu też zanotowała bardzo dobry wynik zajmując trzecią pozycję. Jako, że u kobitek ostatnio też srogie niespodzianki to dlaczego by nie pograć na wygraną Szwedki tym bardziej, że wystartuje u siebie, a kurs całkiem, całkiem. Oczywiście pierwszą trójkę powinna ogarnąć bez problemu ale 1,45 to nadaje się tylko do taśmy a singielek po 5,00 jak najbardziej warty gry.

 

 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.03.2018 09:45  ARE: Slalom Gigant - Kobiety (Szwecja)

 

211849.jpg

Viktoria Rebensburg wygra 3,50 Fortuna

Na zakończenie sezonu u pań slalom gigant, który zapowiada nam się bardzo ciekawą walką pomiędzy trzema zawodniczkami Mikaelą Shiffrin, Viktorią Rebensburg oraz będącą ostatnio w bardzo dobrej formie Ragnhild Mowinckel. Tak na dobrą sprawę przewidzieć kto tu wygra jest niewątpliwie ciężkim zadaniem ja jednak się o to pokuszę i pójdę w stronę Niemki Rebensburg choć zdaje sobie sprawę, że Amerykanka i Norweżka łatwo skóry nie sprzedadzą. Czego mogę być pewien to to, że wszystkie trzy powinny znaleźć się na podium kursy na takowe zdarzenia to okolice 1,65 na każdą z nich także do jakiejś taśmy można wcisnąć. Wracając do mojego typu czemu Viktoria ma wygrać? A no cóż Niemka srogo zawiodła swoich kibiców w Ofterschwang, gdzie zajęła tylko drugie miejsce a oczekiwania było bardzo duże, no ciut tam zawiodła albo powiem inaczej to Mowinckel odpaliła tam petardę. Także Rebsburg ma coś do udowodnienia zarówno sobie jak i kibicom, i jak najbardziej stać ją na wygraną, świadczą o tym jej wyniki w tym sezonie gdzie sześć razy była na podium po rozegranych ośmiu zawodach z czego trzy razy wygrała. Zresztą tutaj w Are już podczas super giganta pokazała moc zajmując drugie miejsce, gdzie nikt by się nie spodziewał tak dobrego wyniku u niej. Wprawdzie buki minimalnie faworyzują Mikaelę, ja jednak stawiam na Viktorię bo slalom gigant to zdecydowanie jej królestwo, tak wiec udowodni to jutro w zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

211791.jpg
Andre Myhrer wygra 11,00 Unibet

Andre Myhrer TOP3 2,80 Unibet
 

Miałem nic już nie dodawać ale tak sobie zerknąłem w staty i doszedłem do ciekawego wniosku na jutrzejszy slalom mężczyzn. A dokładniej, że już dwa lata z rzędu ostatnie zawody w slalomie na poniekąd mistrzostwach wygrywa nie kto inny jak obecny mistrz olimpijski z Pojongczangu czyli Andre Myhrer. Coś mi mówi, że historia może się po raz kolejny powtórzyć. Szwed jest w formie poza tym startuje u siebie wiec może warto by było spróbować za drobne pójść w jego stronę a kurs na to wybitnie dobry. Jakby nie patrzył w slalomie jest zdecydowanie najłatwiej o jakieś niespodzianki, wystarczy chwila dekoncentracji, ominięcie pachołka bądź całkiem wypadnięcie z trasy i po zawodach. Marcel Hircher mając już w kieszeni wygraną w klasyfikacji generalnej slalomu też może nieco spuścić z tonu, i prze-szusować bez większego ryzyka. Ja tu idę za drobne w stronę Szweda, dla mniej odważnych warto rozważyć typ na podium dla niego co jest też bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...