Skocz do zawartości

Jak rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem?


BElluu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie chciałbym prosić moderatora by przeniósł mój temat do odpowiedniego działu jeżeli jest niewłaściwy biorąc pod uwagę treść postu, gdyż nie byłem pewny gdzie mogę go zamieścić.

 

Otóż moi mili, nazywam się Bartek i chciałbym rozpocząć rozpocząć przygodę w typowaniem. Pewnie 3/4 tematów początkujących tak brzmi, więc opowiem coś o sobie i może dzięki temu będziecie w stanie mi podpowiedzieć. Do tej pory zajmowałem się giełdą oraz pokerem. Z giełdą skończyłem przygodę właściwie na break even czyli zbytnio nie zarobiłem ani nie straciłem. Z pokerem moja historia jest troszeczkę inna gdyż do tej pory dobrze wychodziłem na tym finansowo. Jak to się mówi na waciki było i nawet na jakąś kolację czy zachcianki pięknej kobiety :) Parę dni temu zwinąłem pieniążki z portfeli pokerowych bo zachciało mi się trochę od tego odpocząć. Chciałbym zaczerpnąć odrobinę z życia typera ale szczerze mówiąc nie wiele mam pojęcia o strategii, taktykach itp. Na giełdzie zajmowałem się analizą techniczną wykresów oraz tym co się dzieję na największych giełdach i dzięki połączeniu tych dwóch czynności można było przewidzieć odrobinę ruchy na giełdzie. W pokerze moja gra to czysta matematyka, analiza przeciwnika pod względem statystyk + nutka szaleństwa. Z obstawianiem staję przed pustą kartką papieru i nie wiem czy mam narysować kwadrat, koło czy może pograć w kółko i krzyżyk. Nie jestem fanem żadnego sportu a dyscyplin jest masa nie mówiąc o przeróżnych ligach itp. Ogarnięcie jednej ligi w piłce nożnej zajęło by masę czasu a przecież cały czas wszystko się zmienia. Chce obstawiać mądrze i zabawa obstawiania wszystkiego na jedną kartę z nadzieją a nuż się uda mnie nie interesuje. Poker nauczył mnie bardzo dobrze co to jest bankroll managment :D

 

Czy mógłbym Was prosić o jakieś drobne rady czy informację które pomogłyby mi odnaleźć się w tym świecie? Każdy z Was zaczynał i myślę, że każdy zrozumie moje zagubienie gdyż kiedyś nie jeden z Was odczuwał to samo :D

 

Dziękuję bardzo za wszelaką aktywność w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podstawową dyscypliną wielu osób jest piłka nożna,na weekend masz multum spotkań, w tygodniu mniej chyba, że są puchary, potem tenis,ale tylko do pewnego czasu ja preferuję miesiąc po starcie sezonu do miesiąca przed końcem, NBA, NHL to dla nocnych marków - to tak na wstępie. Żeby grać swoje bety to musisz zacząć się interesować któraś bz dyscyplin albo wszystkimi, jak masz dużo czasu to możesz zostać specem wszystkiego, o bankrollu nie będę Ci opowiadał skoro masz doświadczenie z kart. Czytasz ciekawostki,analizujesz ostatnią formę,wyszukjesz czynników, które mogą mieć wpływ na wynik itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...