Skocz do zawartości

[Zamknięty] Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Program Skoków Narciarskich na MŚ w Lahti

 

wtorek, 21 luty

15:00 oficjalny trening kobiet HS-100

 

środa, 22 luty

11:00 oficjalny trening kobiet HS-100

14:00 oficjalny trening mężczyzn HS-100

 

czwartek, 23 luty

11:00 oficjalny trening kobiet

13:00 kwalifikacje kobiet HS-100

15:30 oficjalny gtrening mężczyzn HS-100

 

 

piątek, 24 luty

11:30 oficjalny trening mężczyzn

13:30 kwalifikacje mężczyzn HS-100

15:30 seria próbna kobiet

16:30 konkurs kobiet HS-100

 

 

sobota, 25 luty

15:30 seria próbna mężczyzn

16:30 konkurs mężczyzn HS-100

 

 

niedziela, 26 luty

15:30 seria próbna - mixed-team

16:30 konkurs mixed-team HS-100

 

 

poniedziałek, 27 luty

16:00 oficjalny trening mężczyzn HS-130

 

wtorek, 28 luty

16:00 oficjalny trening mężczyzn HS-130

 

 

środa, 1 marca

15:00 oficjalny trening mężczyzn

17:00 kwalifkacje mężczyzn HS-130

 

 

czwartek, 2 marca

16:30 seria próbna mężczyzn

17:30 konkurs mężczyzn HS-130

 

 

Friday, March 3

16:30 oficjalny trening mężczyzn HS-130

 

sobota, 4 marca

15:15 seria próbna konkurs drużynowy

16:15 konkurs drużynowy mężczyzn HS-130

 

Żródło: berkutschi.com
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia - Konkurs Kobiet

 

ger_althaus.jpg?1477910986

 

 Typ: Katharina Althaus będzie w Top3
Kurs: 3,25
Data i godzina: 24.02.2017 16:30
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich kobiet, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS100). Wreszcie wracają skoki, dziś pogram dość nietypowo bo konkurs kobiet. Głównymi faworytkami do wygranej będą niewątpliwie dwie Japonki, które zdominowały treningi przed konkursem a mianowicie Sara Takanshi będąca liderką Pucharu Świata, a poniekąd też już żywą legendą kobiecych skoków bowiem do tej pory od czasu debiutu czyli 2011 roku wygrała aż 53 konkursy Pucharu Świata. Drugą faworytką do wygranej będzie jej rodaczka czyli Yuki Ito (obecnie trzecia w Pucharze Świata), która bardzo dobrze prezentowała się tu na treningach. Oprócz nich o medale miała walczyć również Norweżka Maren Lundby (drugie miejsce w PŚ), która jednak póki co spisywała się tu przeciętnie. Mając typować zwyciężczynie skłonił bym się chyba ku Takanashi, która w serii próbnej przed kwalifikacjami oraz później już w kwali, pokazała, że będzie piekielnie mocna i kurs na jej zwycięstwo w betssonie 2,00 brałbym w ciemno z pocałowaniem ręki, gdzie w innych bukach waha się w okolicy 1,66-1,80. Ja jednakże upatrzyłem sobie na ten konkurs zgoła inny typ a mianowicie, że Katharina Althaus znajdzie się w top3 a dlaczego? A otóż prezentowała się bardzo dobrze zarówno na treningach jak i później w kwalifikacjach. Poza tym jest to jej najlepszy sezon w życiu i jak dla mnie zdecydowanie powinna powalczyć o podium, jak najbardziej ma szansę się tam znaleźć. W tej chwili jest w znacznie lepszej dyspozycji niż obrończyni tytułu z Falun, jej rodaczka Carina Vogt. Moim zdaniem Althaus powinna stanąć na drugim bądź trzecim stopniu podium, bo pierwsze miejsce jet już niemal zarezerwowane dla niesamowitej Sary Takanshi. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia

pol_Stoch.jpg?1323094144

Typ: Kamil Stoch wygra
Kurs: 3,00
Data i godzina: 25.02.2017 16:30
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

 

Zapraszam na konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich mężczyzn, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS100). Przed nami długo wyczekiwany konkurs i zapowiada nam się na fenomenalnym poziomie. Przede wszystkim dyspozycja Polaków jest na mega wysokim poziomie, świadczą o tym chociażby kwalifikacje które wygrał Dawid Kubacki (99 metrów) tuż przed Piotrem Żyłą (96 metrów), bardzo dobre skoki oddali również Maciej Kot (97 metrów) oraz Kami Stoch (103,5 metra), którzy nie musieli brać udziału w kwalifikacjach. Tak na dobrą sprawę w chwili obecnej o czołowe lokaty według mnie będzie walczyć aż jedenastu skoczków czyli Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Markus Eisenbichler, Peter Prevc, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Wellinger, Maciej Kot, Daniel Andre Tande, Stefan Kraft oraz oczywiście Kamil Stoch. O ile przewidzieć pierwszą trójkę będzie bardzo ciężko, to już zwycięzcę jest znacznie łatwiej, bowiem w mojej opinii nie będzie to nikt inny niż Kamil Stoch, który już w serii próbnej przed kwali pokazał, że będzie bardzo mocny, co utwierdził jeszcze bardziej w kwalifikacjach ustanawiając rekord skoczni. Wprawdzie po tym skoku Stoch złapał się za kolano, które dokucza mu już od dłuższego czasu, ale jak sam przyznał w wywiadzie po kwalifikacjach był to tylko chwilowy ból i wszystko jest ok. Przy tak genialnej dyspozycji nikt nie powinien mieć najmniejszych szans z Polakiem, który oprócz doskonałej formy ma zdecydowanie najmocniejszą psychikę z czołówki. Poniekąd też ma największe doświadczenie z czołówki jak wygrywać na dużych imprezach (dwukrotny mistrz olimpijski). Jedynym co może zniweczyć mój typ mogą być loteryjne warunki atmosferyczne, miejmy jednak nadzieję, iż dla wszystkich będą równe. Wracając jeszcze do świetnej dyspozycji Polaków, nie zdziwiłbym się gdyby całe podium było polskie... Trzeba tu od razu pochwalić też cały sztab kadry oraz trenera reprezentacji Stefana Horngachera, którzy wykonują rewelacyjną robotę, progres widać praktycznie u wszystkich podopiecznych. Podsumowując stawiam zdecydowanie na Kamila, który spokojnie powinien zdobyć złoto, poza tym liczę też na kolejne dobre występy naszych rodaków. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia

pol_Stoch.jpg?1323094144

Typ: Kamil Stoch wygra
Kurs: 4,50
Data i godzina: 02.03.2017 17:30
Bukmacher: Bwin
Analiza:

 

 

Zapraszam na konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich mężczyzn, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS130). Nie tak wyobrażaliśmy sobie przebieg tych mistrzostw, jeżeli chodzi o naszych rodaków. Po bardzo dobrych występach w Pucharze Świata apetyty na medale oraz dobre pozycję były na prawdę duże. Jednakże do tej pory wypadło to dosyć blado, aczkolwiek trzeba tu otwarcie przyznać, iż w zawodach na normalnej skoczni Kamil Stoch został ewidentnie skrzywdzony przez sędziów, bowiem lądowanie Eisenbichlera pozostawiało wiele do życzenia i noty były znacznie zawyżone, co poniekąd przekreśliło podium dla Polaka. Nie ma co się jednak rozpamiętywać, dziś natomiast liczę na mocną rehabilitację naszych skoczków i przede wszystkim, naszego lidera Kamila Stocha. Kwalifikacje w dość wietrznych warunkach wygrał nieoczekiwanie Fin Antti Aalto, wiatr pod narty sprzyjał typowym lotnikom, czego dowodem było chociażby 128,5 metra Petera Prevc, który wyrósł na jednego z faworytów czwartkowego konkursu. Polacy wypadli dość przeciętnie, najlepiej o dziwo zaprezentował się Piotr Żyła lądując na 121,5 metra. Nurtują mnie natomiast bardzo niskie prędkości najazdowe w czołówce, tyle ekip by nie trafiło ze smarowaniem, to dość dziwne. Z pojawiających się informacji dowiadujemy się, iż jutro warunki atmosferyczne powinny być znacznie lepsze, a co za tym idzie dość wyrównane dla wszystkich. Wracając do konkursu ja tu stawiam na wygraną Kamila, mimo wszystko on nie zapomniał jak się wygrywa, na pewno będzie chciał sobie odbić za niepowodzenie na normalnej skoczni. Jeżeli warunki nie będą tak loteryjne jak chociażby podczas wtorkowych treningów czy kwali z środy to Stoch jak najbardziej ma szansę na wygraną, pokazał, że umie tu odlecieć daleko w poniedziałkowych treningach. Konkurs rozpocznie się o godzinie 17:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Lahti, Finlandia

 

WA7YzBnh-MiyhrFj0.png

 

Typ: Norwegia będzie prowadzić po I serii
Kurs: 4,00
Data i godzina: 04.03.2017 16:15
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Zapraszam na konkurs drużynowy Mistrzostw Świata w skokach narciarskich mężczyzn, w fińskim Lahti, który zostanie rozegrany na Salpausselkä (HS130). Przed nami ostatni konkurs na skoczni w Finlandii. Niewątpliwie możemy być zawiedzeni wynikami naszych rodaków na tych mistrzostwach, bowiem oczekiwania były znacznie wyższe a wyszło jak wyszło. Aczkolwiek trzeba pochwalić Piotrka Żyłę za życiowy sukces i trzecie miejsce. Co do dzisiejszego konkursu o podium będą walczyć przede wszystkim cztery nacje Polska, Niemcy, Austria oraz Norwegia, po słabszych występach z grupy faworytów wypadła Słowenia. Jak dla mnie o złoto powalczą nasi rodacy z Norwegami, którzy nota bene po zmianie kombinezonów na nowe zaczęli skakać znacznie lepiej. Cała sytuacja z tymi kombinezonami budzi sporo kontrowersji. Niegdyś świetny trener z Finlandii Mika Kojonkoski a teraz przewodniczący Komitetu Skoków Narciarskich FIS jest mocno zaniepokojony walką na kombinezony, gdyż jak twierdzi stroje coraz bardziej balansują na granicy przepisów, niejednokrotnie ją przekraczając. Czyżby Norwegowie mieli jakiś trik ze strojami, którego nie zauważyli kontrolerzy?  Całkiem możliwe bo od tak zaczęli skakać zdecydowanie lepiej. Wracając do konkursu o ile o złoto powalczą Polacy z Norwegami to o trzecie miejsce będą bić się Niemcy z Austriakami, a to wszystko dlatego, iż nie mają tak równej czwórki skoczków jak nasi rodacy czy Skandynawowie. Sercem wiadomo będę za Polakami, jednakże Norwegowie mogą tu namieszać, dlatego też stawiam, że to oni nieznacznie będą prowadzić po pierwszej serii, jednakże w ostatecznym rozrachunku Polacy powinni odnieść zwycięstwo. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...