Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Memphis - Buenos Aires - Rotterdam


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

4d8a6fbda6b0e909med.jpg

 

Memphis Open
ATP World Tour 250

Memphis, USA
08.02.2016 - 14.02.2016
  Indoor Hard

Pula nagród: $618,030

 

 jqqWOfD.jpg

 

Argentina Open
ATP World Tour 250

Buenos Aires, Argentyna
08.02.2016 - 14.02.2016

Clay

Pula nagród: $523,470

 

abnamro-wtt.png

 

ABN AMRO World Tennis Tournament
ATP World Tour 500

Rotterdam, Holandia
08.02.2016 - 14.02.2016
Indoor Hard

Pula nagród: €1,597,155

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis,ATP Rotterdam
Spotkanie: Andreas Seppi - Gilles Muller

Typ: Seppi, Andreas To Win + Total Games Over 20.5
Kurs: 2.75
Godz: 11:00
Bukmacher: marathonbet

 

Różnica pomiędzy tymi tenisistami jest nieduża w rankingu atp , Seppi znajduje się na 36 pozycji , zaś jego dzisiejszy przeciwnik obecnie jest na 40 pozycji. Jednak wyższe kursy są na zawodnika z Włoch , ja upatruję tutaj jego zwycięstwo, fakt może ten mecz być bardzo wyrównany i na pewno ciężko też będzie o przełamanie serwisu Luksemburczyka . Na samo zwycięstwo jest kurs wysoki ,bo aż 2.37 , dodam do tego jednak total games over 20.5 i kurs wynosi 2.75 , niewiele wyższy ,ale myślę ,że ten over 20.5 to pewniak, bo jednak liczę tutaj na przynajmniej 1 tajbrek. Obaj zawodnicy także grali w stolicy Bułgarii w ostatnim turnieju , Seppi odpadł dosyć szybko ,bo w drugiej rundzie ulegając finaliście tego turnieju Klizanowi 2-0 . Muller dopiero uległ w półfinale Roberto Bautiscie także 2-0.  H2H na korzyść Włocha 3-0 , znakomity bilans z Mullerem , jeszcze ani razu z nim nie przegrał i myślę ,że i dzisiaj będzie podobnie. Na twardej nawierzchni grali dwukrotnie i dwukrotnie zwyciężał Seppi w stosunku 2-1,ale było to już dosyć dawno temu ,bo w 2011 roku. Seppi to według mnie stabilny zawodnik , dobra technika gry , myślę ,że tutaj dzisiaj w Rotterdamie Włoch się postara o zwycięstwo i podejdzie do meczu na poważnie i na poważnie też wygra. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Rotterdam
Spotkanie: Gael Monfils - Ernests Gulbis

Typ: Ernests Gulbis
Kurs: 2.65
Data Godz: 09.02.2016 19:30

Bukmacher: Betsson

 

Turniej w Rotterdamie - pierwsza runda, mecz który mogłby kandydować do miana ćwierćfinału. Dwóch znakomitych tenisistów, po jednej stronie siatki showmen, a po drugiej jej stronie niespełniony talent, który gdyby miał trochę więcej pokory mógłby osiągnąć znacznie więcej w swojej karierze. Faworyt bukmacherów to Monfils, ale ja się z tym nie zgadzam, to prawda że osiągnął ostatnio parę dobrych wyników, ale w mojej pamięci jest Monfils, po którym nie wiadomo czego się spodziewać, może pozytywnie zaskoczyć, ale też potrafi zawieść na całej linii. Dzisiaj zagra z przeciwnikiem, który jest w stanie odesłać go do domu już w pierwszej rundy. Obaj panowie 3-krotnie grali na tej imprezie, jakichś większych sukcesów tutaj nie odnieśli, Monfils dwukrotnie odpadał w 1 rundzie i raz udało mu się dojść do ćwierćfinału, natomiast Gulbis również dwukrotnie odpadał we wcześniejszych rundach, ale w roku 2014 udało mu się dojść do półfinału i pokonał wtedy na prawdę znakomitych zawodników jak Del Potro czy Dimitrov. Co robi na mnie wrażenie przy Gulbisie, to to że bardzo dobrze returnuje, a jego dzisiejszy przeciwnik będzie w dużej mierze bazował na serwisie. Monfils wcale nie będzie miał łatwo wygrywać własnych gemów serwisowych, a to jego największy atut, jeszcze do tego szybkość zwinność. Gulbis potrafi grać z takimi zawodnikami jak Isner czy Karlovic, potrafi ich przełamać co udaje się bardzo niewielu zawodnikom z 50 rankingu. Poza tym Łotysz rozegrał już 2 mecze w Holandii, musiał się przedzierać przez kwalifikacje, poradził sobie z też dobrze serwującym Roger-Vasselin i z Donskoyem. Zapoznał się już z halą i to też będzie dla niego duży atut. Dodam tylko, że Monfils z tym samym Vasselin co wygrał Gulbis, przegrał w dwóch setach i to całkiem niedawno bo na początku lutego. Jak dla mnie duże value i odważę się zagrać na mojego ulubieńca Ernestsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Rotterdam
Spotkanie: Cilic - Muller

Typ: Cilic
Kurs: 1.50
Data Godz: 10.02.2016 13:15

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

Wybieram na dzisiaj spotkanie Cilica z Mullerem i początkowo miałem grać 2-0, potem miałem grać z handicapem, ale po dłuższej analizie wybieram jednak czysty win co w jakimś dublu daje nam fajne ako. Muller to dobry zawodnik, ale on zawodzi od początku, może wygrywa mecze, ale to bardziej jego rywale przegrywają niż on wygrywa. Serwis na średnim poziomie w meczu z Seppim, nie wiem jak to się stało, że Seppi przegrał tamten mecz, sporo niewymuszonych błędów. Przejdźmy do Cilica można powiedzieć, że jego forma też jest mocno przeciętna, na AO się nie popisał przegrywając z Bautista, we Francji poległ z Zverevem 2-0 po dwóch setach w TB, ale teraz mamy zupełnie inny turniej, tam mieliśmy 250 teraz 500 a to też wpływa na zawodników, bo wiadomo lepsza kasa. Muller próbuje swoich sił i w singlu i w deblu, dogrzewa się cały czas, ale jakoś tego nie widać, gra chyba gdzie może, żeby trzymać się w rankingu i trochę dorobić. Mam nadzieje, że Marin mnie dzisiaj nie zawiedzie i nie przegra tego pojedynku. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonardo Mayer - Jo Wilfried Tsonga Typ: Leo Mayer @ 2.64 Bet365

Zasadnicze pytanie brzmi, po co się pchał Jo Wilfried Tsonga na 250-tkę na nawierzchni ziemnej w Buenos Aires, w sytuacji, gdy mógł grać w bardziej odpowiadającej jego charakterystyce hali w Rotterdamie i turnieju rangi ATP 500. Teorii uszyto wiele i jedna z najbardziej prawdopodobnych mówi o tym, że Francuz postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i na zaproszenie organizatorów turnieju zafundować sobie przelot do Ameryki Południowej by tam cieszyć się karnawałem. Jeśli w istocie tak faktycznie jest to forma Tsongi może być dużym znakiem zapytania i niewykluczone, że bąbelki mogą szumieć w głowie icon_wink.gif Bądź co bądź alkohol wytrąca się z organizmu przez 21 dni, czyli w praktyce... NIGDY! icon_biggrin.gif Przechodząc do rywala to Leonardo Mayerowi ambicji i motywacji na pewni nie powinno zabraknąć. Nie dość, że zagra przed własną publicznością, to w dodatku na ceglanej mączce, na której osiągał najlepsze rezultaty. Ponadto przeglądając wyniki z ostatnich lat Francuza kilka razy w sezonie zdarzały mu się odpadnięcia w pierwszych meczach turniejów, w których brał udział. Śmiem twierdzić, że wraz z wiekiem takich przypadków w wykonaniu Tsongi będzie coraz więcej.

Edytowane przez Valverde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Memphis
Spotkanie: Yoshihito Nishioka-Ilya Marchenko
Typ: 1
Kurs: 2,67
Godz: 22:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

 

Sory, że tak późno ale nie miałem czasu, dziś spotkanie 1/8 finału w Memphis , zmierza się ze sobą 20 letni ogromny Japoński talent Yoshihto Nishioka i 28 letni Ukrainiec Ilya Marchenko. Faworytem bukmacherów jest wyżej rozstawiony w rankingu i starszy zawodnik czyli Marchenko, a dla mnie? zupełnie odwrotnie, teraz najważniejsze dlaczego stawiam Nishioke w roli faworyta? Jego gra bardzo mi sie podoba, nie przebiera w środkach i w każdym meczu idzie po swoje, dość dobry serwis daje mu łatwość wygrywania piłek przy własnym serwisie na returnie także sprowadza rywali do defensywy, w ważnych momentach raczej nie zawodzi, dobry psychicznie. Statystyki na kazdej nawierzchni ma bardzo pozytywne, na hardzie na 134 spotkania wygrał 87. Ten turniej rozgrywany jst jednak w hali gdzie Nishioka rozegrał tylko 15 spotkan,ale 9 z nich wygrał. Tutaj pokonywał już w kwalifikacjach Joe Salisbury w 2 setach bez problemu, pozniej wygrana trzy setówka z Menendezem i łatwa wygrana w 1 rundzie z Amerykańskim talentem Jaredem Donaldsonem.Jego dzisiejszy rywal Marchenko miał bardzo dobry start roku 2016.W Doha doszedł do półfinału, w którym uległ Nadalowi a po drodze pokonał Ferrera,Gabashviliego i CHardy'ego. Póxniej było już tylko gorzej , na Australian Open porazka w 1 rundzie z młodym Australijczykiem Omarem Jasiką 1-3. Wczoraj w 1 rundzie bardzo się meczył z drewnianym Groth'em. Samuel w tym roku gra na prawde fatalnie a Marchenko wygrał z nim dopiero po dwóch TB.W hali Ukrainiec z 214 spotkań wygrał 139 razy. W przeciwieństwie do Nishioki, jest graczem bardzo chimerycznym, gra nierówno, w ważnych momentach często popełnie ogromne niewymuszone błędy. Dziś ten mecz powinien zakończyć się w 2 setach a pewnym zwyciężcą będzie Yoshihto Nishioka.Polecam i Pozdrawiam, LaMonf %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Memphis
Spotkanie: John Millman-Benjamin Becker
Typ: 2
Kurs: 2,60
Godz: 23:30
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

 

Dziś także przygotowałem dla Was pewniaczka z turnieju w Memphis  :) , jest to mecz 1/8 finału gdzie zmierzą się John Millman i Benjamin Becker. Faworytem bukmacherow tego starcia jest 26 letni Australiski tenisista , jednak ja mam nieco odmienne zdanie. Millman gra dość regularnie w ostatnim roku, jest już na 66 miejscu w rankingu ATP, ten rok rozpoczął od występu w turnieju w Chennai ,gdzie odpadł już w 2 rundzie, później porażka w 1 rundzie w Sydney z Tommym Robredo.Następnie wybrał się do Melbourne na wielkiego szlema, pokonał Mullera,Schwartzmana i odpadł z Tomicem. Kolejny wystep to turniej w Montpellier gdzie pokonał Bennetaua,Rogera Vasellina i odpadł w ćwiercfinale z Mathieu. Odpoczął 3 dni i wybrał się do Memphis,a więc pierwszy turniej w hali w tym roku i wygraną po męczarni z mega przeciętnym Austinem Krajickiem. Gra Millmana nie wyglądała dobrze, wygraną zawdziecza raczej swojemu rywalowi. John nalezy do zawodników niezle serwujaych ale bez szału,zdaża mu się popełniac sporo prostych błędów tak jak w meczu 1 rundy, jeśli dzis zagra w ten sam sposob to dostanie szybki wpi***ol. Becker zaczał ten rok od turnieju ATP w Doha gdzie w kwalifikacjach pokonał CIpolle i Berrera, a w 1 rundzie odpadł z Leandro Mayerem.Później powtórka w Auckland,przeszedł przez kwalifikacje i znów pechowo trafił na o wiele lepszego rywala Philipa Kolschleibera i odpadł w 1 rundzie. Poleciał do Melbourne na wielkiego szlema i... powtórka z rozrywki znów odpada w 1 rundzie z Dudi Selą.Następnym turniejem w terminarzu był challanger w Dallas gdzie Becker ograł Andersena i Escobedo by odpasc w ćwiercfinale z Evansem. Tutaj w Memphis także trafił na bardzo dobrego rywala w 1 rundzie ale sobie poradził, ograł w dobrym stylu wielki Amerykański talent , czyli Tommy'ego Paula. Widać ze jest głodny gry i mimo już 34 lat na karku angażuje się w gre w 100% . Becker na 190 rozegranych spotkan w hali wygrał aż 116, co jest bardzo dobrym wynikiem, jego dzisiejszy rywal w hali grał zaledwie 28 razy,ale wygrał także sporo bo 17 meczów. Moim zdaniem będize to dwusetowy mecz który wygra Benjamin Becker, jest regularniejszy jesli chodzi o dobry serwis, z gry także stwarza większe zagrozenie, a ilość popełnianych błędow przez Millmana , aż razi w oczy. W dodatku Becker w 1 rundzie spędził na korcie godzine mniej ,więc zachował więcej sił. Jak dla mnie nie ma innej opcji niż 2-0 dla Niemca.Polecam i Pozdrawiam,LaMonf %-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Rotterdam
Spotkanie: Zverev - Simon
Typ: Zverev
Kurs: 3.25

Godz: 21:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Kiedy przeglądałem ofertę bardzo zdziwiły mnie kursy na to spotkanie. Bukmacherzy z pewnością sugerowali się dobrymi wynikami osiąganymi przez Simona na turnieju w Rotterdamie, gdzie w przeciągu ostatnich 3 lat był dwukrotnie w półfinale tej imprezy. Poza tym za Francuzem przemawia miejsce w rankingu, dosyć dużo meczów rozegranych w hali - to by było chyba na tyle. Początek sezonu nie należy do najbardziej udanych dla Simona, jedynie udany był dla niego Australian Open, gdzie doszedł do 1/16 ulegając tam Djokovicowi po bardzo ambitnej walce. To jedyny przebłysk Francuza w tym roku, więcej było rozczarowań, 1 runda na turnieju w Brisbane - porażka z Dimitrovem, ostatni turniej w Montpellier to również porażka w 1 rundzie z dużo niżej notowanym Brownem. Ewidentnie bukmacherzy przymykają oko na wyniki Francuza z tego roku i tym samym nie do końca wierzą w młodego Niemca. Zverev zaliczył dobry start w tym sezonie, miał pechowe losowanie w Australian Open, spotkał się już w pierwszej rundzie z późniejszym finalistą tej imprezy Murrayem. Odbił to sobie na turnieju w Montpellier, osiągnął dosyć niespodziewanie półfinał imprezy, mimo że niewielu było takich którzy mu dawali szanse. W drodze do półfinału pokonał Marina Cilicia czy znakomitego specjalistę od gry w hali Berrera. Pokazał charakter w tych meczach, w półfinale nieznacznie uległ Mathieu po dwóch tie breakach. Panowie nie mieli jeszcze okazji ze sobą grać, zarówno jednemu jak i drugiemu może nie leżeć gra z nowym przeciwnikiem, dlatego myślę, że warto zaryzykować. Jednego można być pewnym ambicji młodemu Niemcowi nie zabraknie, a talent w nim drzemie ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Memphis
Spotkanie: Sam Querrey-Yoshihito Nishioka
Typ: 2
Kurs: 2,80
Godz: 24:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

 

Dziś znów ide w strone młodziutkiego Japończyka , który imponuje swoją grą w ostatnich tygodniach. Już wczesniej opisywałem jego styl gry,czyli stawianie na ofensywe,a obecnie w tenisie to jest najlepsza metoda. Jest bardzo regularny i powtarzalny w tym co robi, sprawia wielkie kłopoty rywalom jesli chodzi o gre z głębi kortu. W wymianach nie do zabiegania,potrafi łatwo przejąć inicjatywe i jednym zagraniem ustawić sobie rywala i skonczyc w nastepnych piłkach. Dość dobry serwis sprawia ze w swoich gemach serwisowych nie musi się za bardzo przemęczać.Dobrze wyszkolony gracz. Jego rywalem będzie doświadczony Amerykanin Sam Querrey,czyli chyba nawet laik wie że poza serwisem ten gość za wiele do powiedzenia nie ma. ostatnie tygodnie/miesiące to na prawde bardzo słaba gra tego tenisisty i przegrane w początkowych fazach turnieju. Ostatni jego dobry występ w hali/na hardzoe to własnie tutaj przed rokiem w Memphis gdzie odpadł dopiero w półfinale z Keiem NIshikorim. Poza tym najwyzszy wynik na tych nawierzchniach to tylko druga runda! fatalne statystyki. Ogółem patrząc , w hali Querrey na 81 spotkań wygrał 50 , a Nishioka z 16 takich spotkań wygrywał 10 razy. Bardziej ogranym zawodnikiem jest Amerykanin, co oczywiscie logiczne gdyz Nishioka dopiero wchodzi w ten tenisowy świat, jednak patrząc na dyspozycje obu tenisistów to zdecydowanym faworytem jest własnie 20 letni Japończyk! Querrey ten rok rozpoczał od Auckland gdzie odpadł w 2 rundzie, pozniej Australian Open , gdzie przegrał spotkanie w 1 rundzie z D.Lajovicem z powodu kontuzji. Wczoraj z małymi problemami pokonał mega słabego Henriego Laaksonena, natomiast Nishioka w świetnym stylu ograł Ukrainca Marchenke 6-1,6-3. Moim zdaniem to będzie kolejny fenomenalny mecz Nishioki i pewne zwycięstwo, po którym znów zamelduje się w półfinale i niebawem zawita w pierwszej setce! Polecam i Pozdrawiam,Lamonf %-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:  ATP - SINGIEL: Buenos Aires

Spotkanie: Thiem - Almagro

Typ: 2

Kurs: 2.42

Godz: 18:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

No i dobiegł finał turnieju w Argentynie, a para finałowa dla wielu osób(szczerze przyznam, że dla mnie) bardzo zaskakująca. Mogliśmy się spodziewać hiszpańskiego finału, a tutaj niespodzianka. Thiem w półfinale wygrał z Nadalem, a Almagro pokonał Davida. Bukmacherzy w roli faworyta wystawili Thiema, ale ja się z nimi nie zgadzam i idę w stronę Almagro, który zaskoczył mnie pokonując Tsonge i Davida. Wiele osób mówi Tsonge? Wielkie mi rzeczy... Ale znowu jak Tsonga jednak wygrał z Mayerem, a wiele osób twierdziło, że pewnie przyjechał tylko na karnawał to byli przekonani, że Tsonga jednak mocno przygotowany i przyjechał walczyć. David może i był po meczu z Cuevasem, ale i tak wielki szacunek dla Almagro, bo potrafił w ważnych momentach trzymać swój serwis. Thiem ciężko coś o nim powiedzieć, bo dwa pierwsze mecze słabiutko, potem Lajovic i teraz pokonanie Nadala, który formą nie grzeszy, ale mimo wszystko pokonanie króla mączki jednak motywuje. H2H dla Thiema za mecz w tym roku, ale mecz był rozgrywany na hardzie, a cegła to jest najlepsza nawierzchnia Almagro, na żadnej innej nawierzchni nie znalazł się w finale. Almagro wygrywał tutaj w 2011r i rok później był w finale. W sumie nie wiem po co o tym mówić skoro teraz mamy 2016 rok i Almagro jest starszy o 4 lata, ale taka informacja, bo wydaje mi się, że ma ochotę wrócić do 2011r. Thiem też w sumie wygrywał tylko na cegle... Między nimi jest 8 lat różnicy i zobaczymy, czy będzie to dzisiaj widać na korcie, na pewno Thiem ma potencjał, ale może dzisiaj uzna wyższość starszego kolegi? Na kortach więcej czasu spędził Thiem, ale młody jest to nie powinno być widać takiej różnicy, a może i będzie widać przy trzech zaciętych setach? Jak Almagro nie będzie grał tak jak z Delbonisem chociaż końcówka trzeciego seta, kiedy już wrócił na właściwe tory to może i zagrać tak. Przy takiej różnicy kursów żal nie spróbować w stronę Nicolasa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...