Skocz do zawartości

[Zamknięty] Skoki narciarskie - sezon 2015/2016


Toshihiko Koga

Rekomendowane odpowiedzi

dyscyplina: skoki narciarskie, TCS Ga-Pa

spotkanie: ukończy konkurs w TOP6

typ: Richard Freitag

kurs: 2,15

bukmacher: marathonbet

godzina: 14:00

analiza:

przed nami noworoczny konkurs tradycyjnie rozgrywany w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, konkurs ten jest również drugim konkursem zaliczanym do prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Do dzisiejszej analizy wybrałem dokonania w tym konkursie Niemca Richarda Freitaga. Niemiec w obecnym sezonie prezentuje się bardzo solidnie, a w ostatnim czasie zaczyna dochodzić do wysokiej formy, bowiem w poprzedzających TCS konkursach w Engelbergu zajął 4. i 7. miejsce (gdyby nie upadł w drugiej serii byłby trzeci). Obraz jego formy może wypaczyć jego wynik jaki osiągnął w Oberstdorfie, ale tam miał dwa razy pecha do warunków. Na treningach przed dzisiejszym konkursem miał 5. i 9. wynik, a w kwalifikacjach był również 5. Dodatkowym atutem Niemca jest to, że zawsze dostaje on wysokie noty za styl co przy tak wyrównanej stawce może być kluczowe. Tak więc jeżeli dzisiaj warunki będą sprawiedliwe to Richard Freitag powinien zająć miejsce w czołowej "szóstce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Skoki narciarskie - TCS
Spotkanie: TCS - Garmisch-Partenkirchen
Typ: Margines zwycięstwa 2,1-6,0 pkt
Kurs: 3,00
Buk: Gamebookers
Godz: 14:00

Dziś odbędzie się druga odsłona Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Oberstdorfie górą był Frenud, który nie ma co się oszukiwać zwyciężył przede wszystkim dzięki kontrowersyjnym decyzjom yury. Walka o zwycięstwo powinna się rozstrzygnąć między wspomnianym Niemcem, a będącym w doskonalej formie Prevcem, który jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata. Obaj zanotowali po wygranej w treningach, odskakując reszcie stawki. Severin nie skakał w kwalifikacjach, co oznacza że zmierzy się w parze ze zwycięzcą kwalifikacji, czyli z... Prevcem. Tak więc powinni skakać w porównywalnych warunkach, co jest handicapem dla Słoweńca. Noty powinni mieć porównywalne. Nie spodziewałbym się dziś jakiejś dominacji Prevca jak to bywało w poprzednich konkursach, ale sądzę iż może zwyciężyć w granicy 3-4 punktów nad kolejnym rywalem, którym powinien być Freund, który świetnie spisał się treningach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wygra turniej w Ga-Pa? Typ: Peter Prevc @ 1.75 Expekt

 

Peter Prevc od kilku tygodni prezentuje formę zdecydowanie lepszą od całej reszty zawodników. Jednak jak to wiadomo w skokach do zwycięstwa poza formą potrzebny jest też łut szczęścia przy pogodzie, przychylność sędziów przy notach, jak również co okazało się ostatnio również samego Waltera Hofera, która ostatnio robił wszystko, aby ku uciesze niemieckiej publiki, reklamodawców i telefwizji w Obersdorfie mógł wygrać Severin Freund. Dzisiaj mam nadzieję już drugi raz takiej szopki nie ujrzymy, a sportowa złość w połączeniu z aktualną formą pozwoli wygrać Słoweńcowi. Głównym rywalem będzie ponownie Freund, która mam wrażenie może dziś nie wytrzymać ciśnienia. Dalej są nieobliczalni Norwegowie oraz Kraft, którzy jednak są o szczebel niżej od wspomnianej dwójki, a już na pewno samego Prevca.Typ na pewno logiczny, jdnak w skokach logika to czasami za mało... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: skoki narciarskie, TCS Innsbruck

spotkanie: Richard Freitag - Johann Andre Forfang (H2H)

typ: Richard Freitag

kurs: 1,95

bukmacher: Betsafe

godzina: 14:00

analiza:

jako, że zwycięskiego składu się nie zmienia to do przedmiotem mojej dzisiejszej analizy będą dokonania Richarda Freitaga, tym razem w rywalizacji z Johannem Andre Forfangiem. Niemiec w tym sezonie spisuje się bardzo solidnie regularnie mieszcząc się w czołowej "ósemce" konkursów PŚ, a w ostatnim czasie jego forma lekko zwyżkuje. Natomiast Andre Forfang po bardzo dobrym początku sezonu powoli gaśnie co jest częste w przypadku młodych zawodników. W treningach przed dzisiejszym konkursem dwa razy lepszy był Freitag, natomiast w kwalifikacjach wyższą łączną notę miał Forfang. Za każdym razem różnica między oboma zawodnikami wynosiła mniej niż 2 punkty. Warto również dodać, że Freitagowi leży ta skocznia bowiem w poprzednim sezonie odniósł tu pewne zwycięstwo. Uważam, że jeśli warunki w konkursie będą sprawiedliwe to Richard Freitag powinien wygrać z Johannem Andre Forfangiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skoki narciarskie, Polska, Zakopane, godz. 16:00

Typ: Polska wygra zawody 

Kurs: 4,0

Buk: Betsafe

 

 

 

 

Analiza:

 

Już dzisiaj o godzinie 16 rozpoczną się zawody pucharu świata w drużynówce rozgrywane w Zakopanem. Stawiam dzisiaj na zwycięstwo Biało-czerwonych. Gdyby zawody miały miejsce poza naszym krajem na pewno nie postawiłbym takiego typu. Jednak dzisiaj sytuacja jest z goła odmienna. Nasi skaczą u siebie i to za to jak skaczą. Nie wiem czy to jest początek formy naszych zawodników czy po prostu świetna znajomość obiektu. Do kadry na zawody drużynowe zostali wytypowani: Stoch, Hula, Stękała i Kot. Znakomicie prezentowali się w treningach i kwalifikacjach zwłaszcza Ci pierwsi. Stoch w dwóch treningach 1 i 3 i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Hula natomiast pierwszy trening słabo bo dopiero 17, jednak później odpalił i dwa razy zajmował miejsca tuż za Stochem w II treningu i kwalifikacjach. Stękała prezentował się bardzo dobrze w treningach pozycje 9 i 14, a w kwalifikacjach świetne 6 miejsce. Kot z kolei kwalifikacje zakończył tuż za Stękałą czyli na 7 miejscu, a w treningach miejsca 31 i 9. Patrząc zatem na wyniki naszych reprezentantów są znakomite. Świetny Stoch, Hula prawie mu nie ustępuje, a Stękała i Kot bardzo solidnie można powiedzieć że bardzo dobrze. Jeśli tylko powtórzą swoje bardzo dobre skoki, chociażby z kwalifikacji to mogą wygrać pierwsze historyczne zawody. Szansa jest na prawdę duża, wielka jak nigdy. Najtrudniejszym rywalem w dzisiejszych zawodach wydają się być Norwegowie, którzy skaczą w Zakopanem bardzo dobrze. Wszyscy 4 zawodnicy skaczą podobnie zajmując miejsca w czołówkach treningów. U Austriaków dobrze spisują się tylko Kraft i Hayboeck. Gorzej Fettner i Poppinger. U Niemców zabraknie Freunda. Pod jego nieobecność będzie ciężko dla Niemców o dobry wynik. Dobrze skaczą Freitag i Wellinger, jednak dwaj pozostali już gorzej. U Słoweńców świetnie prezentuje się Peter Prevc, jednak pozostali zawodnicy już średnio, a nawet słabo. pozostałem zespoły prezentują się już zdecydowanie gorzej. Obejrzymy dzisiaj ciekawe widowisko. Polacy mają na prawdę bardzo duże szanse na wygraną. Świetnie skaczą w Zakopanem. Jeśli tylko będą skakali tak dobrze jak wczoraj to powinni wygrać te zawody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Vikersund

spotkanie: Noriaki Kasai - Stefan Kraft - Severin Freund (H3H)

typ: Stefan Kraft

kurs: 2,40

bukmacher: Betsafe

godzina: 16:00

analiza:

przed nami ostatni z trzech konkursów Pucharu Świata w lotach w norweskim Vikersund. Przedmiotem dzisiejszej analizy jest wybranie zawodnika z grupy Noriaki Kasai, Stefan Kraft, Severin Freund który w tym konkursie zajmie najlepsze miejsce. Moim faworytem jest Austriak Stefan Kraft bowiem w ostatnim czasie znajduje się w dobrej formie, wygrał konkurs w Zakopanem, w Trondheim był 2., a na MŚ w lotach wywalczył brązowy medal przegrywając tylko z Prevcem i Gangnesem. Noriaki Kasai jest dobrym lotnikiem lecz uważam, że nie jest w stanie trzeciego kolejnego konkursu na mamucie (dlatego też Japończycy nie wystawili drużyny na MŚ w lotach). Freund natomiast cały czas skacze solidnie, ale od czasu upadku w Innsbrucku nie jest już w tak dobrej formie. Uważam, że w Dzisiejszym konkursie Kraft osiągnie najlepszy wynik z wymienionej trójki, a nie zdziwię się jeśli znajdzie się na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Vikersund

spotkanie: Peter Prevc - Stefan Kraft (H2H)

typ: Stefan Kraft

kurs: 2,80

bukmacher: Betano

godzina: 16:00

analiza:

przed nami pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych Pucharu Świata fińskim Lahti. Przedmiotem dzisiejszej analizy jest wybranie zawodnika z dwójki Peter Prevc, Stefan Kraft, który w tym konkursie zajmie najlepsze miejsce. Moim faworytem jest Austriak Stefan Kraft bowiem w ostatnim czasie znajduje się w dobrej formie, wygrał konkurs w Zakopanem, w Trondheim był 2., a na MŚ w lotach wywalczył brązowy medal przegrywając tylko z Prevcem i Gangnesem. Podczas ostatnich konkursów w Vikersund, również prezentował się dobrze dwukrotnie zajmując miejsca tuż za Prevcem. Kraft na skoczni w Lahti odniósł również zwycięstwo w ubiegłym sezonie, a w drużynowym konkursie jego nota była tylko minimalnie niższa od noty Prevca. Skocznia w Lahti jest stosunkowo mała w porównaniu do innych więc nie można zbyt wiele nadrobić w locie co dodatkowo faworyzuje Krafta dysponującego znakomitym odbiciem. Peter Prevc w tym sezonie skaczę niesamowicie jednak uważam (pomimo dwóch zwycięstw w Vikersund), że w ostatnim czasie jego złapał zadyszkę. Coraz częściej zdarzają mu się wpadki (patrz drugi skok w pierwszym konkursie w Vikersund, drugi skok w Zakopanem, drugi konkurs w Sapporo). Reasumując uważam, że Prevc jest na tej skoczni do pokonania jak jeszcze nigdy w tym sezonie, i w tym konkursie zrobi to Stefan Kraft, który jest obecnie jedynym zawodnikiem z czołówki którego forma zwyżkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Kuopio, konkurs drużynowy

spotkanie: różnica zwycięstwa 0-19,9 punktów

typ: nie

kurs: 1,98

bukmacher: marathonbet

godzina: 17:15

analiza:

przed nami konkurs drużynowy w fińskim Kuopio, który zostanie rozegrany w miejsce sobotnich zawodów w Lahti odwołanych ze względu na warunki pogodowe. Zdecydowanym faworytem tego konkursu jest drużyna Norwegii i jedyną nie wiadomą wydaje się być sprawa rozmiarów ich zwycięstwa. Ja osobiście uważam, że będzie to zwycięstwo co najmniej 20 punktami. Swoje przewidywania opieram na piątkowym konkursie, który był rozegrany w równiejszych warunkach niż ten niedzielny. W tym właśnie konkursie Tande, Gangnes, Forfang i Fannemel (zakładam, że w takim składzie wystartują dziś) zajęli odpowiednio miejsca 2,4,6,8. Więc wciąż w tym sezonie dominują. Norwegom zagrozić mogą tylko Niemcy, Austriacy, Słoweńcy i ewentualnie Japończycy, jednak te kraje nie mają tak wyrównanych zespołów. Niezależnie od tego jaki skład osobowy wystawią nie mają obecnie trzech, nie mówiąc już o czterech zawodników. Tak, więc jeśli warunki będą równe i zostaną rozegrane dwie serie to Norwegia jest w stanie pokryć ten handicap nawet dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Kuopio, konkurs indywidualny

spotkanie: ukończy na podium

typ: Severin Freund

kurs: 3,00

bukmacher: Bet365

godzina: 19:00

analiza:

przed nami konkurs indywidualny w fińskim Kuopio, jest to kolejny z konkursów rozegranych w ramach tak zwanego Turnieju Skandynawskiego. Przedmiotem mojej analizy jest miejsce, które zajmie Niemiec Severin Freund w dzisiejszym konkursie, ja obstawiam, że zajmie on miejsce na podium. Wydaje się, że Freund jest jednym z trzech skoczków, obok Krafta i Hayboecka których forma idzie w górę. W ostatnich czterech konkursach zajmował kolejno miejsca 5, 4, 3, 5. W tym ostatnim konkursie w drugiej serii awansował z 14. miejsca na 5., więc pewnie gdyby czołówka miała w pierwszej serii normalne warunki to pewnie znalazłby się na podium. Warto również nadmienić, że Freund odniósł tutaj zwycięstwo w ubiegłym sezonie (jednak był to konkurs rozegrany na małej skoczni), a w jeszcze poprzednim drugi. Tak więc ma z tego miejsca dobre wspomnienia. Uważam, że Freund ma duże szanse zająć w tym konkursie miejsce na podium, bowiem Norwegowie ostatnio trochę spuścili z tonu; a Prevc zaczyna popełniać błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Wisła, konkurs indywidualny

spotkanie: ukończy w TOP3

typ: Michael Hayboeck

kurs: 2,00

bukmacher: Betsafe

godzina: 20:30

analiza:

przed nami konkurs otwierający weekend Pucharu Świata, którego konkursy zostaną rozegrane na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Przedmiotem mojej analizy jest miejsce, które zajmie Austriak Michael Hayboeck w dzisiejszym konkursie, ja obstawiam, że zajmie on miejsce na podium. Michael w ostatnim czasie przeżywa najlepsze dni swojej kariery, bowiem w 5 ostatnich konkursach indywidualnych odniósł trzy zwycięstwa w Finlandii, natomiast a Ałma Atach był 5. oraz 2. Można powiedzieć, że "Michiemu" pasuje ta skocznia ponieważ w poprzednim sezonie zajął tu 4. miejsce, a dwa lata temu 3., w treningach poprzedzających tamte konkursy również skakał bardzo solidnie. Jednak teraz wydaje się być w dużo lepszej formie, dodatkowo obecnie mamy mniejszą konkurencję bowiem do miejsca na podium kandydują poza nim Peter Prevc, Daniel-Andre Tande, Severin Freund i ewentualnie Stefan Kraft. Uważam, że patrząc na to jaką formę w ostatnim czasie prezentuje Hayboeck jest on w stanie stanąć na podium, a nawet odnieść kolejne w tym sezonie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Skoki narciarskie, FIS PŚ (Planica/SLO) - HS225, konkurs drużynowy
Spotkanie: Kto zwycięży?
Typ: Norwegia
Kurs: 1.40
Godz: 9:00
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Dziś ostatnie zawody drużynowe Pucharu Świata, na mamucie w Planicy. Faworytem są reprezentacji Norwegii, którzy pewnie zmierzają po triumf w Pucharze Narodów, ich najgroźniejszymi rywalami (i wydaje się jedynymi w tych zawodach), będą gospodarze reprezentacja Słowenii.
Patrząc na jakoś, a nie na ilość Słoweńcy dominują od czwartku na swoim obiekcie. W Czwartek przecież wygrał Peter Prevc, trzeci był Robert Kranjec, wczoraj wygrał ten drugi, a Prevc był na drugim miejscu. Problem w tym, że pozostała dwójka Słoweńców nie spisuje się najlepiej. Dziwi na pewno postawa Jurija Tepesa, który co prawda w czwartek był ósmy, wczoraj jednak ledwo dostał się do konkursu a w samym konkursie zajął 14.miejscu. Niby nie są to złe wyniki ale przecież jest to jego skocznia i potrafił tu stawać na podium, ba w poprzednim sezonie wygrał nawet tu zawody, przez co jego rodak Peter Prevc nie zdobył Kryształowej Kuli. 4 zawodnikiem w drużynie jest Anze Semenic i zapewne będzie to najsłabszy punkt drużyny, w konkursach indywidualnych zajmował 29 i 27 miejsca. O innych rywalach Norwegów nie ma co pisać, bo po prostu nie są wstanie rywalizować z tą ekipą, niby Niemcy i Austria czy nawet Japonia (przede wszystkim Japonia) ma niezły skład ale na loty nie mają 4 dobrych zawodników.
Norwegia ma nawet bardzo dobrych zawodników, cała szóstka, może z wyjątkiem Hauera spisywała się bardzo dobrze i w drużynie dziś Mistrzowie Świata w Lotach wystąpią w składzie Daniel Andre Tande (12 i 8 miejsce w konkursach indywidualnych) , Anders Fannemel (9 i 10 miejsce) , Kenneth Gangnes (2 razy 5 miejsce)  i  i Johann Andre Forfang (2 i 3. miejsca). Jak widać każdy z Norwegów był blisko albo był w pierwszej 10.konkursu, a i Andears Stjernen zajął 11 i 15 miejsce. Dodatkowo, każdy z Norwegów w każdym ze skoków (cała szóstka która startuje) konkursowych lądował powyżej 200m. Myślę, że Norwegia jest tutaj sporym faworytem i chyba tylko jakiś kataklizm sprawi, że nie wygrają tych zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...