Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Shanghai


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi


Dyscyplina: Tenis, ATP Szanghaj
Spotkanie: Inglot/Lindstedt vs Kubot/Bopanna
Typ: Inglot/Lindstedt
Kurs: 1.96
Bukmacher: Unibet
Godzina; 07:30
Analiza:

Zaczynamy 1/8 finału turnieju w Szanghaju i mamy do czynienia z meczem pary Lindstedt/Inglot przeciwko Bopanna/Kubot.W mojej opinii faworytem tego starcia jest para brytyjsko-szwedzka.Dlaczego tak sądzę?Kubot zmienia swoich partnerów jak rękawiczki i nie może nic osiągnąć.Ostatnio w Pekinie wraz z Ivo Karlovicem przegrali już w 1 meczu właśnie z parą Inglot/Lindstedt.Bopanna to na pewno lepszy deblista niz Karlovic ale jednak serwis Chorwata znaczy wiele w światowym ATP i to pokazuje że Kubot jest już w dużo słabszej formie.Nikt chyba nie może się już spodziewać Łukasz który będzie potrafił osiągnąć coś w singlu a i w deblu jak widać staje się to coraz trudniejsze.Brakuje mu stabilizacji a stałe zmiany partnerów deblowych mu nie służą.Z Bopanną zagrają ze sobą pierwszy raz więc zgranie praktycznie zerowe.Warto nadmienić że w ostatnich kilku tygodniach partnerami na korcie dla Łukasza byli już tacy zawodnicy jak Nestor,Chardy, Quereshi czy też Roger Vasselin więc brakuje tutaj zdecydowanie stabilizacji.Bopanna to dobry deblista ale ostatnio także i on zmienia zawodników.Rozpadł mu się mocny debel z Florin Mergeą po czym zaczął grać z takimi deblistami jak Paes czy też John Isner i to bez żadnych skutków bo kończył tą współpracę już po pierwszym odpanięciu z turnieju.Co u ich rywali czyli Lindstedta i Inglota?Grają ze sobą praktycznie od sierpnia i w tym czasie wygrali turniej w Winstom Salem i zaszli do półfinału US Open.W azjatyckim tourze odpadli w 1/2 finału w Shenzen natomiast w Pekinie odpadli w 1/4 finału po wyrównanym meczu z mocną parą Matkowski/Zimonjic.Wczoraj już tutaj w Szanghaju wygrali w stosunku 2-1 z parą Peya/Soares.Jak dla mnie forma jest obecnie po stronie pary brytyjsko-szwedzkiej i to oni zgarną tutaj zwycięstwo a taki kurs to biorę w ciemno bo jak dla mnie szanse są 60/40 dla Lindstedta i Inglota a według bukmacherów nie są faworytami więc ja to biorę.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: TENIS, ATP Szanghaj 14.10.2015
Spotkanie: Bautista Agut R. - Raonic M.
Typ: 2
Kurs: 1.50 
Godz: 12.05 
Bukmacher: betclick
Analiza:

Mecz pomiędzy 9 w rankingu Milosem Raonicem, a klasyfikowanym na 23 miejscu Hiszpanem. Raonic jest oczywiście faworytem tego meczu i wydaje mi się, że powinien wygrać. Obaj panowie spotkali się do tej pory dwukrotnie i to Raonić był górą, co prawda oba mecze były wyrównane ale faworyzowany Kanadyjczyk nie stracił w tych meczach seta. M. Raonić zawsze dobrze wypadał na twardych kortach. Kandyjczyk wraca po kontuzji, po nieudanym US OPEN, wygrał turniej w Petersburgu oraz niespodziewanie przegrał w Pekinie w pierwszej rundzie z Troickim. Wydaje się, że kondycyjnie nie był przygotowany na rywalizację w dwóch turniejach tydzień po tygodniu. Wypoczęty, powinien wygrać ten mecze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Szanghaj
Spotkanie: Wawrinka vs Cilic
Typ: Wawrinka -2 gemy
Bukmacher: PinnacleSports
Kurs: 1.81
Godzina: 10:30
Analiza:

Jak dla mnie bardzo ciekawy typ.Wawrinka ewidentnie w formie, wygrał turniej w Tokio a teraz bardzo fajnie zaczął grać w Szanghaju gdzie dziś w 2 setach pokonał Serba Viktora Troickiego.W Tokio stracił tylko seta i był na prawdę skuteczny i widać że jego gra napędza się z meczu na mecz.Dziś z Troickim dał się przełamać raz ale tak to trzyma swój serwis bardzo skutecznie.Jak dla mnie jest to top ATP Touru i tylko tacy zawodnicy jak Djokovic, Federer czy Murray mogą z nim wygrać jeśli tylko Szwajcar jest w formie i gra na 100%.Azjatycki tour zaczął właśnie w Tokio więc od tego czasu jeszcze nie przegrał więc azjatycka ziemia mu służy a jest o co grać bo turniej w Szanghaju to jeden z bardziej prestiżowych turniejów poza wielkimi szlemami więc Stasiu na pewno nie odpuści.Co można powiedzieć o Chorwacie? Granie w Azji zaczął od Shenzen gdzie wygrał najpierw po ciężkim, 3-setowym boju z Milmanem, potem 2-0 z Chungiem i odpadł w 3 meczu turnieju z Garcią Lopezem.Potem w Tokio wygrał z Youngiem tracąc seta i ze Stevem Johnsonem którego odprawił 2-0.Potem trafił na Japończyka Keia Nishikori i po 3 setach odpadł z turnieju.W Szanghaju na razie bez żadnego trudnego rywala.Z Chińczykiem Wu stracił seta co pokazuje że nie jest w topowej formie, z Coricem wyglądało już to lepiej jednak Coric ostatnio trochę gasi pokładane w nim nadzieje.Teraz czas by Cilic spotkał się z topowym zawodnikiem męskiego tenisa i jak dla mnie będzie to dla niego nie miłe zderzenie z rzeczywistością.Ja uważam że Wawrinka to półka wyżej.Świetny backhand, rozrzucanie po korcie, dobre trzymanie tempa, nagłe przyspieszanie gry.To są atuty Szwajcara których nie ma Cilic.On bazuje na serwisie i potężnym forhandzie a to na Stana nie wystarczy.Stawiam na wygraną Szwajcara z lekkim handicapem - 2 gemy co przy jego wygranej powinno zostać pokryte spokojnie.W ich ostatnich 5 spotkaniach Wawrinka wygrał aż 4 razy i w tych spotkaniach zawsze tą linię pokrywał i jutro liczę że będzie podobnie.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Szanghaj
Spotkanie: Wawrinka vs Nadal
Typ: Wawrinka +2 gemy
Kurs: 1.81
Bukmacher: PinnacleSports
Godzina: 09:00
Analiza:

Zastanawiałem się przed wystawieniem kursów czy nie warto będzie pograć Wawrinki po kursie około 1.6-1.7 a tutaj mam wyższy kurs nawet na handicap dodatni +2gemy.Zdziwiło mnie to dość mocno że Nadal które niewątpliwie lata swojej świetności ma już chyba za sobą jest faworytem w starciu ze Szwajcarem.Ja rozumiem ostatnią dobrą formę Nadala ale nie grał na dobrą sprawę z nikim klasy Wawrinki a jak już trafił na takiego zawodnika w finale turnieju w Pekinie to dostał straszne lanie od światowej jedynki Novaka Djokovica.Wcześniej pokonywał takich graczy jak Sock, Pospisil czy też Fognini i jak dla mnie nie jest to wyznacznik tego czy Nadal jest w stanie pokonać Stasia.Tutaj w Szanghaju na dobrą sprawę już go mogło nie być w turnieju.W pierwszym meczu z Karlovicem wygrał po bardzo ciężkich dwóch setach a przypomnę że w 1 partii Karlovic miał przewagę przełamania co rzadko wypuszcza z rąk, tutaj jednak było inaczej i spotkanie poszło na konto Rafy.Co ciekawe lepiej Nadalowi wychodziło returnowanie 1 serwisu Chorwata niż drugiego.Niektóre minięcia zaraz po serwisie były najwyższej klasy światowej i aż miło się to oglądało.Dziś już dość pewne zwycięstwo 2-0 z Raonicem ale w mojej opinii Kanadyjczyk zagubił ten blask przez który był wskazywany na przyszły TOP3 rankingu.Przejdźmy teraz do Szwajcara.Ten bardzo udanie poczyna sobie w Asia Tour.Wygrał w ładynm stylu turniej w Tokio gdzie przegrał tylko 1 seta a tak to przeszedł przez turniej śpiewająco a tutaj w Szanghaju pokonał już dwóch rywali.Wczoraj ograł 2-0 Troickiego a dziś bo bardzo ładnym meczu pokonał 2-1 Marina Cilica.Ciężki był to mecz dla Wawrinki, bądź co bądź popełniał dużo błędów a Marinowi dziś służył serwis które w kluczowych momentach często ratował Cilica.Wawrinka dał jednak radę pokonać dobrze dziś dysponowanego Chorwata i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.Jak dla mnie numer 4 światowego tenisa jest jutro kandydatem do awansu bo jest obecnie lepszym tenisistą niż Rafa.Co jeszcze gra na plus to że gram handicap +2gemy więc np. nawet przy 2-0 dla Rafy możemy mieć zwrot pod warunkiem że będą 2 tie-breaki.Jak dla mnie dobry typ pogranie w kierunku Stasia i ja to pobieram.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...