Skocz do zawartości

[Zamknięty] NBA 2015/2016


Husarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka>NBA

Spotkanie: Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors

Typ: over 184,5

Kurs: 1,41

Godz: 01:00

Bukmacher:  Bet365

Analiza:

 

 Już jutro w nocy dojdzie do szlagieru w NBA pomiędzy Cleveland Cavaliers a Torontop Raptors. Linie punktowe wystawione przez bukmacherów na ten mecz są zdecydowanie za niskie i postaram sie to wykorzystać. Oba zespoły grają skuteczny i ofensywny basket. Toronto  w ostatnim meczu z Bulls rzuciło aż 113 pkt mimo że Chicago gra dobrze w defensywie. Cavs zaś rozgromiło Orlando rzucając 104 pkt, choć gdyby było trzeba rzuciłoby 120. Przy tak grających teamach linia jaką wybrałem powinna bez problemów zostać pokryta najwyżej na początku Q4. Typ oceniam jako 9/10. Ostatnie bezpośrednie starcia gdzie gospodarzem było Cleveland potwierdzają moje przekonanie(ostatnie 6 takich starć pokryło linie którą zagrałem). Typ powinien wejść lekko, łatwo i przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Detroit Pistons - Orlando Magic

Typ: Detroit - 4,5pkt

Kurs: 2.02

Godz: 01.30

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Dzisiejszej nocy stawiam na co najmniej pięciopunktowe zwycięstwo drużyny Detroit Pistons nad Orlando Magic. Goście notują obecnie serię dwóch wyjazdowych porażek i w mojej opinii dziś powiększą ją do trzech. Tłoki prezentują się bardzo dobrze na własnym parkiecie, w dotychczasowych szesnastu spotkaniach wygrali aż 11 razy pokonując przy tym między innymi Indianę, Houston, Cleveland czy Chicago. Jak widać potrafią we własnej hali odprawić z kwitkiem bardzo mocne zespoły. Drużyna Orlando na wyjazdach natomiast prezentuje się średnio. Wygrywają to co mają wygrać ( Brooklyn, Denver, 76ers ) a przegrywają na trudnych terenach - Waszyngton, Cleveland, Indiana czy nawet w Phoenix. Ostatnio ich słabości dobitnie wykorzystali gracze Cavs, którzy zatrzymali ich na zaledwie 79 zdobytych punktach. Trener Pistons - Van Gundy jest na tyle doświadczonym szkoleniowcem, że na pewno będzie starał się powielić taktykę stosowaną przez LBJ i spółkę. Jest to mocno kluczowe spotkanie w kontekście tabeli konferencji wschodnie, obie drużyny mają w chwili obecnej identyczny bilans i zwycięzca wskoczy do czołowej ósemki. Goście są utalentowaną, młodą ekipą z nadziejami na przyszłość, nie mają jeszcze doświadczenie w grach przeciwko rywalowi grającemu nie przyjemnie, szarpanie i bardziej cfaniacko. Detroit u siebie lubi właśnie tak grać i w moim przekonaniu drużyna Magic nie będzie potrafiła odnaleźć się w takiej koszykówce i przegra to spotkanie.

 

Wynik 115:89 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves

Typ: Philadelphia 76ers (+4,5 pkt.) AH

Kurs: 2,21

Godz: 05.01.2016 1:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Philadelphia 76ers pewnie do końca sezonu będzie uznawana na najgorszą drużynę ligi, bo wygrali dotychczas tylko trzy mecze, a drudzy od końca w tej klasyfikacji Los Angeles Lakers mają już osiem wygranych, więc prawdopodobnie do końca sezonu pod tym względem 76ers będą najgorsi. Tabela tabelą, ale trzeba zauważyć jaki postęp zrobili w ostatnim czasie. Wygrali dwa mecze wyjazdowe z Phoenix Suns oraz z Sacramento Kings, powalczyli też w meczu z Utah Jazz, który przegrali niewielką różnicą. Minnesota Timberwolves wcale nie wygląda jakoś dużo lepiej. Dwa ostatnie mecze były fatalne, bo przegrali we własnej hali 85:95 z Milwaukee Bucks, a ich wyjazd do Detroit zakończył się ich klęską różnicą 25 punktów. Jest to jeden z tych meczów, gdzie żaden wynik mnie nie zdziwi, dlatego warto skorzystać z tak wysokiego kursu na Philadelphię 76ers. Philadelphia wraca do własnej hali i będzie im zależeć na odniesieniu drugiego zwycięstwa przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: OKC - Sacramento Kings

Typ: Sacramento win

Kurs: 3.75

Godz: 02:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Najpierw napisałem analizę do typu na over Westbrooka w statystykach zbiórek,pkt i asyst. Jednak zmieniłem zdanie pisząc tą analizę. Może szukam wysokiego kursu, może chcę sensacji ale mam prawo do takiego typu i mam argumenty by go postawić. Po pierwsze i najważniejsze OKC gra dzisiaj bez najlepszego strzelca czyli Kevina Duranta. 26,6 pkt na mecz, 7,4 zbiórki na mecz oraz 4,6 asyst na mecz to bardzo duża strata a jak dobrze wiemy w zespole Oklahomy ciężko ją załatać. Nie od dziś wiadomo, że Thunder opiera się na 3 zawodnikach. Ibaka, Westbrook i własnie Durant to trio które ma ciągnąć OKC do wygranych wystarczy, że jeden z nich wylatuje i wszystko wali się jak domino w zespole OKC. Dzisiaj może być podobnie. Sacramento są na fali. To jak zamietli Suns to naprawdę ręce składały się same do oklasków. 142 pkt w świetnym stylu. Może i Suns nie broniło najcudowniej ale i tak tyle punktów rzuconych na tym poziomie to bardzo dobry wynik. OKC w ostatnim czasie radziło sobie bardzo dobrze. 4 wygrane z rzędu no i cóż aż korci powiedzieć, że seria kiedyś musi się skończyć. Kings mają bardzo ciekawą ekipę. Tam naprawdę jest kim grać i rotacja jest bardzo szeroka. DeMarcus Cousins (24,4pkt/mecz + 10,3 reb/mecz) + Rudy Gay (17,5pkt/mecz+6,9reb/mecz)+Rajon Rondo (11.3 as/mecz + 12pkt/mecz) + Darren Collison, Marco Belinelli - to też sprawdzone nazwiska na parkietach NBA i skład Kings jest naprawdę ciekawy. OKC przegrała dotychczas tylko 4 mecze u Siebie natomiast Kings wygrało zaledwie 4 na wyjeździe. Co to jednak znaczy dla faktu jakim jest brak podstawowego strzelca w ekipie OKC. Mecz jak dla mnie będzie bardzo wyrównany. Obie ekipy nie grają b2b więc są świeże i zapowiada się bardzo wyrównany mecz a kurs 3.75 biorę z pocałowaniem ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Kosz NBA
Spotkanie Dallas-Sacramneto
Typ: under 214.5
Kurs 1.83
Buk Unibet
Godz: 02:30
Analiza: Na dzień jutrzejszy postanowiłem zagrać spotkanie w ramach NBA w którym to Dallas Mavericks przed swoją publicznością podejmowało będzie ekipę Sacramento. Gospodarze są faworytem do wygranej w tej rywalizacji , ogólnie to ekipa przyjezdnych jest obecnie w wyższej dyspozycji poniewaz wygrała swoje dwa poprzednie mecze, gospodarze natomiast przegrali w dwóch poprzednich spotkaniach i moim zdaniem nie mogą sobie po raz kolejny pozwolić na wpadkę tym bardziej przed swoją publicznoscią, ekipa Dallas jest znacznie wyżej w ligowej klasyfikacji , goście mają wiecej porażek w obecnym sezonie, myślę też że w tym meczu nie będzie im latwo o punkty ponieważ ten parkiet nie jest dla nich zbyt szczęsliwy, ostatnie 21 spotkań pod rząd wygrała tutaj ekipa z Dallas, myślę że w dniu jutrzejszym będzie podobnie , gospodarze prawie zawsze rzucali tu ponad 100 punktów, ale widzę że w dniu jutrzejszym ta linia ustawiona jest dosyć wysoko wiec moze zagrałbym tutaj na under punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka - NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Milwaukee Bucks

Typ: Chicago - 8,5pkt

Kurs: 2.00

Godz: 02.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Chicago ostatnio złapało świetną formę i rytm wygrywania spotkań, obecnie mają serię czterech wygranych z rzędu oraz bilans 5-1 w ostatnich sześciu spotkaniach. Dziś zmierzą się na własnym parkiecie z lokalnymi rywalami z Milwaukee, moim typem na to spotkanie jest wygrana gospodarzy co najmniej dziewięcioma punktami. Jak już wspominałem Byki pokazują się ostatnio z bardzo dobrej strony, podwyższenie składu i wprowadzenie do pierwszej piątki Miroticia przyniosło bardzo dobre rezultaty, kontuzja Noaha jest nieodczuwalna gdyż jego minuty świetnie wykorzystuje Portis. Butler wchodzi w tryb bestii ( ostatnio 40pkt w drugiej połowie w Toronto ), dodatkowo dziś do gry wraca Rose co jeszcze wzmocni siłę ofensywną drużyny. O obronę nie ma co się martwić gdyż mimo próby przejścia do bardziej ofensywnej gry Byki cały czas pamiętają obronne schematy poprzedniego trenera, potrafią uprzykrzyć życie rywalom zarówno na obwodzie jak i pod koszem. Goście z Milwaukee są w sytuacji back-to-back, ponieśli wczoraj bardzo wysoką porażkę na własnym parkiecie ze Spurs i już dziś muszą grać wyjazdowe spotkanie na bardzo trudnym terenie. Po świetnym zeszłorocznym sezonie ten jest dla Bucks o wiele trudniejszy, nie grają już tak dobrze w obronie, poszli bardziej w stronę ataku co im się nie opłaciło gdyż większość "strzelanin" przegrywają. Mogą się pochwalić, że jako pierwsi w tym sezonie ograli GSW i to tyle jeśli chodzi o ten sezon. Bulls mają odpowiednie match-upy 1na1 aby zablokować wszystkie szanse gości. Jest dziś spora szansa na wysoką lub nawet bardzo wysoką wygraną Chicago, ostatnio w spotkaniu z NYK u siebie wygrali ponad 20pkt, dziś powinno być podobnie i ja to gram.

 

Wynik 117:106 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka>NBA

Spotkanie: Phoenix Suns-Charlotte Hornets

Typ: Charlotte -3,5

Kurs: 1,95

Godz: 03:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

  Już jutro o godzinie 3:00 czasu polskiego Phoenix Suns zmierzą się na własnym parkiecie z ekipą Charlotte Hornets. Stwaiam na -3,5 Hornets ponieważ ekipa Phoenix ostatnio gra gorzej niż Philadelphia i LA Lakers. Po prostu nie można nie skorzystać z tego typu bo zwycięstwo bez ciągle leczącego się lidera Phoenix - Erica Bledsoe wydaje się w tej chwili nierealne. Phoenix notują passe 9 porażek z rzędu i niewątpliwie zapowiada się kolejna bo odmienione Charlotte gra bardzo dobry sezon i już pokonało w tym sezonie takie tuzy jak : Bulls,Memphis,Toronto,Miami czy Dallas. Mimo że przegrali ostatnie 4 spotkania(porażki z Clippers,OKC,GSW i Toronto hańby nie przynoszą) to i tak są dla mnie murowanym faworytem do końcowego triumfu i handicap powinien zostać spokojnie pokryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie:Brooklyn Nets - Toronto Raptors

Typ: Over 196,5 pkt.

Kurs: 1.90

Godz: 01:35

Bukmacher: Bet365

 


Analiza:


Dziś o godzinie 01:35 miejscowa ekipa Brooklyn Nets będzie mierzyć się z bardzo dobrze ostatnio spisującym się Toronto Raptors. Typ który podaję na dzisiejsze spotkanie to Over 196,5  pkt. i uważam że jest jak najbardziej poprawnym zagraniem a linia która jest ustawiona może zostać spokojnie pokryta z nawiązką. Obie ekipy grają ofensywną koszykówkę co mogą świadczyć ich wyniki z poszczególnymi ekipami NBA. Ostatnie wyniki pokazują że obie drużyny rzucają dużą ilość punktów.Główną uwagę skupiłem na meczach bezpośrednich pomiędzy tymi dwoma zespołami i wszystko wskazuje na to że mój typ może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ostanie wyniki jakie były to 114:109;  93:109; 122:127; 105:89; 103:104 jak widzimy tylko raz w ostatnich pięciu meczach pomiędzy tymi drużynami padł wynik poniżej 196,5 punktów,wcześniejsze mecze tylko potwierdzają mój typ i pokazują jak dużo punktów w tych meczach jest rzucane. Oczywiście faworytem meczu jest Toronto Raptors jest to zespół który rzuca wiele punktów zarówno u siebie czy na wyjazdach ostanie mecze pokazują że poniżej progu 100pkt. nie schodzą natomiast Brooklyn Nets rzuca średnio na mecz po 95pkt. liczę na to że linia 196,5 pkt zostanie spokojnie pokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks

Typ: New Orleans Pelicans - 5,5pkt

Kurs: 1.99

Godz: 02.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Goście z Dallas są w sytuacji back-to-back, w nocy grali bardzo trudny i męczący pojedynek z dwoma dogrywkami przeciwko Sacramento Kings, udało im się wygrać po buzzer-beaterze D.Williamsa ale kosztowało ich to wiele energii. Już po kilkunastu godzinach zmuszeni są zmierzyć się w wyjazdowym spotkaniu z wypoczętą ( ostatnie mecz 03.01 ) drużyną Pelicans. Mój typ na to spotkanie to wygrana gospodarzy co najmniej sześcioma punktami. O najważniejszym czynniku a więc zmęczeniu Dallas już wspomniałem, Mavericks to drużyna złożona z doświadczonych graczy takich jak Nowitzki, Williams czy Pachulia dodatkowo są tam też gracze po kontuzjach : ponownie Williams i Matthews i granie dwa dni z rzędu to dla nich wielki wysiłek a po tak wymagającym meczu jak wczoraj to wręcz katorga. Bardzo możliwe jest, że ich trener - R.Carlise będzie oszczędzał swoich liderów nie chcą aby złapali jakieś kontuzje. Gospodarze mieli AŻ cztery dni odpoczynku i na pewno dziś będą chcieli grać na wysokiej intensywność tak aby zabiegać rywali. Skład NOP wygląda co raz lepiej ponieważ do składu powoli wracają kontuzjowani wcześniej zawodnicy. Ostatnie bezpośrednie spotkanie zakończyło się wygraną Pelikanów i to na wyjeździe. Dodatkowo Dallas w delegacjach grają słabo, z ostatnich dziesięciu wyjazdowych spotkań wygrali cztery ale warto zaznaczyć z kim: Brooklyn, NYK, Wizards czy PTB w tym sezonie nie są najtrudniejszymi rywalami a mimo tego dwa razy potrafili doprowadzić do dogrywki w starciu z Mavs. Pelikany muszą takie spotkania jak te dzisiejsze wygrywać jeśli chcą powalczyć o play-offy. Myślę, że warto na nich postawić.

 

Wynik 91:100 TYP:  :minus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA


Typ: R.Westbrook under 46,5 as/zb/pkt

Kurs: 1.87

Godz: 03:30

Bukmacher: Betano

Analiza:

 

Korci mnie to spotkanie mocno ale tym razem nie zaryzykuję na grę Miśków. Nie wiem jakoś w tym sezonie nie do końca mnie oni przekonują chociaż nadal pozostają jedną z silniejszych ekip w NBA to jakoś ten sezon tak w moim odczuciu nie jest tym do czego przyzwyczaili przez poprzednie sezony. Dziwi mnie fakt, że po ostatnim meczu OKC z Kings gdzie Westbrook sobie nie poradził ewidentnie linie poszły w górę i to dość sporo. O ile linia punktowa stoi na tym samym poziomie lub podskoczyła o 1 pkt w górę w zależności od bukmachera o tyle linia na sumę asyst, zbiórek i punktów podskoczyła aż o 3 pkt w górę. Prawdopodobnie jest to podyktowane ilością asyst i zbiórek Westbrooka w ostatnim meczu gdzie rozdał 15 asyst bardzo mocno przekraczając swoją średnią w sezonie która jest na poziomie 9,5 asysty na mecz oraz 8 zbiórek również nieznacznie przekraczając ilość średnią zbiórek w sezonie a ma ich 6.8. Ewidentnie mecz z Kings mu nie wyszedł i marne 17 pkt i bardzo słaba skuteczność w żaden sposób nie usprawiedliwiają Westbrooka bo to on pod nieobecność KD miał pociągnąć OKC. Nie dał rady i skończyło się jak się skończyło. Czy dzisiaj z dużo lepiej broniącymi Miśkami Westbrook rzuci aż tyle punktów ? Ciężko mi sobie to wyobrazić jakoś. Memphis traci średnio 98 pkt w meczach i pokazuje, że jest naprawdę jedną z najsolidniejszych ekip jest chodzi o obronę. Westbrook na pewno nie powtórzy wyczynu z meczu z Kings i swoje rzuci przekroczy pewnie 20 pkt ale czy jakoś znacznie. Wcale nie powiedziane jest, że 30 pkt zdobycz w dzisiejszym meczu o którą i tak może być bardzo trudno da mu wyrobienie tej linii jaką podaję w typie. Bo nawet jeśli rzuci w okolicach 30 pkt to nadal potrzeba aż 17 pkt z asyst i zbiórek a pod koszem będzie dużo trudniej coś zebrać z Miśkami niż z Kings i liczę, że może się skończyć na 3 maks 4 zbiórkach na jego koncie i wcale nie powiedziane jest, że Russell rozda aż tyle asyst jak ostatnio. Na pewno ich liczba będzie oscylowała w granicach 10 ale czy dołoży aż tyle ile z Sacramento a może więcej ? Szczerze jakoś w to wątpię. Nie widzę kompletnie jakoś opcji do wyrobienia tej linii chyba, że jakimś cudem Westbrook narzuca 40 pkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA Orlando Magic - Indiana Pacers

Recommendation: UNDER 198.5

Odds: 1.97

Bookmaker: Pinnaclesports / Sportmarket



Both teams need the win here, I expect quite hard-fought and physical game.

Orlando have looked completely lost defensively in their last 3 road losses and Coach Skiles has publicly expressed that he expects way better defensive attitude tonight. Orlando enjoys strong home record so a better performance is surely on the cards, albeit I’m not sure Magic will be able to defeat Pacers.

Indiana haven’t enjoyed much success in the New Year either, with 1 win in 3 matches. Starting PG George Hill was out last game with a food poisoning and his status is unclear today. His backup C. J. Miles left the game with right arm injury, also questionable. So Pacers will likely be a bit short on the ball distribution position and their ball movement may struggle.

Both teams should start feeling some tiredness after the grueling holiday schedule, another pointer in the slower paced-game direction. Pacers drew first blood this season, defeating Magic in Indiana in a low scoring affair, 97-84. I fully expect something similar for one of the teams tonight, whoever shoots the ball better wins it
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Phoenix Suns - Charlotte Hornets

Typ: Phoenix Suns (+6,5 pkt.) AH

Kurs: 1,46

Godz: 07.01.2016 3:00

Bukmacher: Unibet

Analiza: Mecz ten został już trochę opisany wcześniej, ale moje zdanie zupełnie różni się od tamtej opinii. Zgadzam się z tym, że Phoenix Suns grają ostatnio być może nawet najgorzej ze wszystkich drużyn w lidze, ale w końcu musi być poprawa. Kontuzjowany jest Eric Bledsoe i to jest duża strata dla Phoenix Suns, ale bez niego drużyna ta i tak powinna grać na dużo wyższym poziomie niż to pokazują od kilku meczów. Dużo poważniejsze problemy z kontuzjami mają Charlotte Hornets. Nie zagra ich najlepszy zawodnik Al Jefferson, nie zobaczymy także Lamba, co jest kolejnym dużym osłabieniem tej ekipy. Być może nie zagra także Batum, więc to są dużo większe osłabienia i w tej sytuacji Phoenix Suns na papierze wyglądają na mocniejszych. Charlotte przez kontuzje przegrało w słabym stylu cztery ostatnie mecze i mogą przegrać następne. Do tego atut w postaci własnego parkietu Suns i ja widzę właśnie w Phoenix Suns faworyta meczu. Może nie uda im się wygrać, ale nie mogą sobie pozwolić na kolejną kompromitację jak to miało miejsce z Lakersami, a taką kompromitacją by była wysoka porażka z tak osłabionymi Charlotte Hornets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks

Typ: New Orleans Pelicans -15.5

Kurs: 3.8

Godz: 07.01.2016 2:00

Bukmacher: Unibet

 

W tym spotkaniu widzę tylko jeden scenariusz. Dominacja od początku do końca zespołu gospodarzy. Co za nimi przemawia? Wszystko. Własny parkiet, świeżość - ostatni mecz grali 3 stycznia, dla porównana Dallas grało 6 stycznia wyczerpujący mecz zakończony dogrywką. Mavsi grają dzień po dniu, między czasie muszą ogarnąć transport z Dallas do Nowego Orleanu. W poprzednim meczu pierwsza piątka grała o wiele za dużo minut więc w trosce ich zdrowie trener oszczędzi dzisiaj na 90% przynajmniej 4 z nich a być może nawet wszystkich. Oznacza to, że najprawdopodobniej Mavsi zagrają zespołem B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka - NBA

Spotkanie: Memphis Grizzlies - Denver Nuggets

Typ:Memphis - 5,5pkt

Kurs: 2.05

Godz: 02.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Za wysoki oj za wysoki ten kurs na Miśków. Nie wiem czym jest to spowodowane. Oczywiście Memphis w tym sezonie nie prezentuje się tak dobrze jak rok czy dwa lata temu ale dalej jest to o klasę lepszy zespół od Denver Nuggets szczególnie grając u siebie. Co prawda ich podstawowy rozgrywający - Mike Conley jest "Game time decision" ale nawet bez niego są w stanie poradzić sobie z bardzo słabo prezentującą się w tym sezonie drużyną z Denver. Dwa dni temu goście przełamali swoją passę niepowodzeń ( sześciu z rzędu ) wygrywając pod DRAMATYCZNIE SŁABYM spotkaniu z Minnesotą na wyjeździe. Obie drużyny nie zaprezentowały w tym spotkaniu nic godnego uwagi, potwierdziła się tylko opinia iż Denver nie ma pomysłu na swoją grę. Wcześniej podczas tych sześciu porażek pięciokrotnie przegrywali wyżej niż podana przeze mnie linia. Gospodarze mimo ciągłych niedoskonałości w swojej grze, prezentują się lepiej niż na początku sezonu. Transfer M.Chalmersa zdecydowania pomógł ponieważ wznosi on bardzo dużo dobrego z ławki. Niedźwiadki wygrały cztery ostatnie spotkania u siebie pokonując m.in. Indianę czy Toronto. W każdym z tych spotkań pokrywali podaną przeze mnie linię. Jest to zespół o wiele bardziej doświadczony, ułożony koszykarsko. Jak już wspomniałem goście nie mają swojego stylu gry w związku z tym Memphis z łatwością narzuci im swój styl gry a to będzie oznaczało łatwą wygraną gdyż Denver nie jest w stanie odpowiedzieć na taką grę. Linia jak najbardziej do gry - ja próbuje.

 

Wynik 91:84 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka - NBA

Spotkanie:Portland Trail Blazers-Golden State Warriors

Typ: GSW/GSW (poł/kon)

Kurs: 1,52

Godz: 04.00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

  Już jutro najlepszy w tej chwili zespół na parkietach NBA Golden State Warriors podejmie na parkiecie rywali Portland Trail Blazers. Murowanym faworytem do końcowego triumfu są goście i stąd mój typ że będą prowadzić do przerwy i wygrają całe spotkanie. Nie ma się co rozpisywać o ekipie ze złotego stanu bo wszyscy wiemy że grają najlepszy obecnie basket i w tej chwili może im tylko zagrozić ekipa San Antonio Spurs i może ewentualnie Cleveland Cavaliers. GSW biją kolejne rekordy i ten Chicago Bulls 72/10 wydaje się zagrożony. Teraz troszkę o gospodarzach. W klubie doszło do ogromnych zmian i raczej zmian kadrowych na minus. Miasto opuścili Nicolas Batum który powędrował do Charlotte Hornets oraz LaMarcus Aldridge który skusił się perspektywą walki o mistrzostwo w San Antonio. To nie wszystko bo Wesley Mattews gra obecnie w Dallas Mavericks... Właśnie wymieniłem graczy którzy sezon temu grali w pierwszej piątce i stanowili siłę tego zespołu. Pozostał Damian Lillard którego stara się wspomagać CJ McCollum. Czy w takiej sytuacji mogą nawiązać walkę z hegemonem z Kaliforni? Nie ma szans!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka - NBA

Spotkanie: 


Phoenix Suns

-

Miami Heat
Typ: Miami -3,5 pkt

Kurs: 1.72

Godz: 03:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Wczorajszy dzień odpuszczony kompletnie bo nie było co za bardzo grać, potem trochę żałowałem bo 3 typy które rozważałem i tak weszły, może nie jakoś pewnie ale z pewnym niewielkim zapasem ale jednak dzień przerwy zamiast gra na siłę to dobra decyzja. Dzisiaj z kolei nie mogło być inaczej i trzeba grać bo liczba meczy i typów na prawdę porażająca a ja na główny bet wybieram hc na Miami. Słońca od momentu wypadnięcia na cały sezon już Erica Bledsoe`a grają coraz gorzej. Nie trudno się dziwić, jeśli kontuzji dostaje najlepszy strzelec i zawodnik, który średnio na mecz rzuca ponad 20 pkt to na pewno ekipa od razu staje się podłamana. Gdyby była to absencja chociaż kilkutygodniowa jeszcze może jakieś nadzieje udałoby się wykrzesać z zawodników Suns a w przypadku takim jak ten, gdzie zawodnik na pewno wylatuje na cały sezon całe powietrze z drużyny na pewno uszło. Oprócz głównej absencji Bledsoe`a nie zobaczymy dzisiaj w grze także P.J Tuckera oraz Ronnie Price`a. Nie są to jakieś bardzo silne osłabienia dodatkowe jednak zawsze to dwóch zawodników mniej w rotacji. Co do Miami to do tego meczu podchodzą praktycznie w pełnym składzie. Jedynym nieobecnym jest Josh McRoberts, ale w żadnym stopniu nie jest to jakieś wielkie osłabienie. Miami ma kim grać, i znalazło sposób w tym sezonie na wygrywanie. Naprawdę solidne prawie pół sezonu i zasłużona 3 pozycja w konferencji to naprawdę dobre wieści dla fanów Heat`s. Co ciekawe Miami chodź jest tak wysoko nie ma żadnego zawodnika w swojej ekipie punktującego ze średnią ponad 20pkt widać więc jak wielki jest to kolektyw, bo jest aż 6 zawodników którzy przekraczają barierę 10 pkt na mecz. Jest więc kim grać. Oczywiście wielkie gwiazdy czyli Bosh i Wade ciągną ten wózek ale mają oni w tym roku naprawdę fajnych grajków do pomocy i nie zawsze tylko na nich spoczywa odpowiedzialność w meczu. Miami to nie jest wymarzony rywal dla Suns. Na 20 ostatnich meczy Słońca wygrały tylko 7 razy z czego aż 5 wygranych to najdawniejszych 6 spotkań w kolejności z tych 20. Biorąc więc pod uwagę, 14 ostatnich spotkań Suns wygrali zaledwie 2 razy. Jednak gram dziś hc więc zerknijmy na mecze wygrywane przez Miami. Miami na 13 wygranych meczy we wszystkich pokryło mój dzisiejszy handicap. 3x robili to 4pkt oraz 1x 5pkt reszta spotkań była raczej dosyć spokojna i prowadzenie było wyższe. Miami jest w formie, nadal walczy z Bulls o 2 miejsce w konferencji a meczy zostało jeszcze bardzo dużo. Jeśli chcą myśleć o jak najlepszym rozstawieniu przed PO to takie mecze trzeba po prostu wygrywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka>NBA

Spotkanie: Sacramento Kings-Golden State Warriors

Typ: GSW/GSW (poł/kon)

Kurs:  1,71

Godz: 04:05

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

  Już jutro Sacramento Kings podejmie na własnym parkiecie aktualnych mistrzów NBA - ekipę ze złotego stanu Golden State Warriors. Murowanym faworytem do zwycięstwa w tym meczu jest ekipa gości. Jeśli ma się w składzie takich graczy jak Curry,Thompson,Green,Iguodala czy Bogut nie można myśleć o niczym innym niż zwycięstwo. Mój typ czyli prowadzenie do przerwy i wygranie meczu też powinien spokojnie wejść tymbardziej że GSW wygrało 5 ostatnich meczy a Sacramento przegrało z nimi ostatnie 4 spotkania i 9 pkt to ich najniższa porażka spośród tych potyczek. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że Golden State pod wodzą Curry'ego czeka spokojne i niezagrożone zwycięstwo ku mojej uciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA Los Angeles Clippers - Charlotte Hornets

Recommendation: Clippers - 6.5

Odds: 1.877

Bookmaker: Pinnaclesports / Sportmarket



You’ll hardly find a better example for two teams going in opposing directions.

Clippers are red-hot, riding 7-game winning streak, and most impressive of all, without their leading scorer Blake Griffin. It’s true they haven’t played any of the NBA power-houses, yet most of these wins came quite easy and comfortably, with a few starters on the bench in the waning trash minutes. They’ve won in Charlotte during this streak, 122-117.

Hornets lost 5 in a row and are quite pathetic honestly. They just broke on the defensive end. Well, their excuse is the continuing injury crisis. They lack a player or two almost in every game. Big Al Jefferson is oit until mid Feb somewhere, and Nic Batum is questionable for tonight. Zeller will try to fill up the slack in the center tonight but I can only wish him luck against the monster that is DeAndre.

Redick has helped significantly in carrying the offensive load for the Clipps, Chris Paul is as smooth as ever distributing the ball, and Charlotte should do a small wonder to escape defeat tonight, most probably a double digit one

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka NBA

Spotkanie: Los Angeles Clippers - Charlote hornets

Typ: 1 ( - 4,5)

Kurs: 1.58

Godz: 21:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzisiejsze spotkanie ligi NBA jak dla mnie ma tylko jednego faworyta a jest nim Los Angeles CLippers, ten zespół jest w totalnym gazie wygranych 7 spotkań z rzędu to naprawde wysmienity wynik jak na NBA Paul oraz Rivers w naprawdę wysmienitej formie obaj ci zawodnicy rzucają ponad dwadzieścia punktów na mecz widać zgranie po między zawodnikami Clippers, początek sezonu nie był dla nich najlepszy sporo kontuzji w ich zespole, na szćżęscie ostatnio jest naprawde dobrze brak kontuzjii i widać zaangażowanie zawodników w spotkania. Hornets natomiast są totalnym przećiwieństwem zespołu z Los angeles, pięc przegranych z rzędu nie stawia gości w roli faworytów . 9 dni temu te zespoły grały ze sobą na parkiecie Hornets i lepsi okazali się Clippers więc uważam że dzisiaj powinno być tka samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Utah Jazz - Miami Heat

Typ: over 184.5pkt.

Kurs: 2.05

Godz: 03.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Spotkanie dwóch ekip nastawionych mocno na defensywę i będących raczej underowymi ekipa ja jednak w ich dzisiejszym spotkaniu szukam overa gdyż linia jest bardzo niska. Obstawiam sumę punktów powyżej 184,5pkt ponieważ tak jak już zdążyłem wspomnieć jest to bardzo niska linia, nawet drużyny grające tak spokojną i poukładaną koszykówkę mogą przekroczyć ją jeśli tylko zagrają na przyzwoitym procencie skuteczności. Dodatkowo ekipa z Miami składa się w dużej części z weteranów a będą dziś w sytuacji back-to-back po mecz w Phoenix i zmęczenie prawdopodobnie nie pozwoli im na bardzo agresywną grę  w obronie. Wskazują na to bardzo mocno statystyki, do tej pory Żary były czterokrotnie w sytuacji b2b i ZA KAŻDYM RAZEM mecz był overowy i pokrywał podaną przeze mnie linię. Utah u siebie stale kręci się w okolicach 95pkt co oznacza, że goście musieli by zdobyć tylko jakieś 90pkt co przy tak doświadczonej i ogranej drużynie nie powinno sprawić problemu. W mojej opinii będzie dużo gry pod kosz z obu stron, gry tyłem do kosza, penetracji co będzie powodowało wiele fauli i możliwość zdobycia punktów z linii osobistych, mecz powinien rozgrywać się "na styku" więc dodatkowe wolne w końcówce są bardzo prawdopodobne i mogą bardzo pomóc typowi.

 

Wynik 98:83 Typ:  :minus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA

Spotkanie: Sacramento Kings-Golden State Warriors

Typ: GSW -2,5 1q

Kurs:  1.82

Godz: 04:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

A ja zagram coś innego. Czy GSW wygra ten mecz ? Ciężko powiedzieć i wcale nie byłbym przekonany tak bardzo bo Sacramento na prawdę ma ciekawy zespół i potrafi grać, więc typ na cały czas sobie odpuszczam. Curry wrócił do kadry GSW i o ile w pierwszych dwóch meczach widać było, że wyrwanie go z rytmu meczowego przez absencję jakoś na niego podziałało o tyle już chyba wraca na właściwe tory i powinno być coraz lepiej. Ja jednak wybrałem tutaj typ na 1 kwartę. Dlaczego ? Po pierwsze wyjściowy skład GSW mimo wszystko jest ciut lepszy od ekipy Kings. Może na papierze Sacramento wygląda naprawdę mocno bo jest Gay,Rondo,Cousins prawdopodobnie i Casspi ale z drugiej strony GSW ma taką rakietę w startowej piątce, że ciężko szukać słabego ogniwa. Teraz co do mojego typu. Ostatni mecz kiedy GSW nie wygrało 1 kwarty różnicą 3pkt miał miejsce z Mavs. Ale wtedy grali bez Curry`ego więc ten mecz możemy pominąć i szukajmy więc dalej bo po meczu z Mavs nie przytrafiła się ani jeden mecz z przegraną 1 kwartą a wszystkie wygrywane oprócz tej z Rakietami były bardzo pewnie. Jednak wracając do innego meczu z przegraną lub wygraną zaledwie 1 lub 2 pkt 1 kwartą miało to miejsce właśnie w meczu z Kings. Pomimo tego GSW wygrało dość pewnie tamten mecz a Kings mimo meczu życia Casspiego nie udało się osiągnąć coś więcej niż tylko prowadzenie do połowy. Czemu więc typuję wygraną w 1 kwarcie ? Bo myślę, że granie wyższego handicapu na cały mecz to w tym przypadku może być za dużo. Linia główna urosła już do 8,5 pkt a czy z Kings u Siebie GSW będzie w stanie to wyrobić. Jedno jest pewne albo tu będzie pogrom albo mecz na styku jakoś nie chce mi się wierzyć, że u siebie Kings dostaną mocno po tyłu ale myślę, że GSW jest w stanie ugrać 1q tymi 3 pkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA

Spotkanie: LAL -Utah

typ: 2 

Kurs: 1.85

Godz: 03:30

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Liczyłem na to, że na to spotkanie mogą być ciekawe kursy ale nie aż tak. LAL w tym sezonie nie gra nic i trudno tu się dziwić. Przebudowa drużyny w toku. Kobe kończy po tym sezonie z NBA więc duży kontrakt odejdzie w Lakersach i może kogoś za niego zakontraktują zobaczymy. Na razie mamy stracony sezon przez LAL i raczej tak będzie już do końca sezonu. Niby coś próbują walczyć, niby Bryant bije kolejne rekordy ale co z tego jak to tylko woda na młyn. Z drugiej strony Utah które ma bardzo fajny team, gdyby tylko nie te kontuzje które wytłukły im pół składu byłaby to na prawdę ciekawa ekipa mogąca zrobić nie jedną sensację ale może jeszcze uda im się coś zdziałać. Dopiero połowa sezonu, jeśli wrócą do gry Favors, Hood, Burks czyli 3 z 4 najlepszych strzelców ekipy Jazz to kto wie. Na grę tych dwóch pierwszych jest szansa liczyć nawet dziś z LAL bo mają status Game Time Decision ale ja ryzykuje już teraz bo jeśli oni zagrają to kursy polecą diametralnie. Wczoraj bardzo dobry mecz Utah przeciwko Miami. Hayward zrobił to czego od niego oczekują pod nieobecność innych strzelców Jazz czyli poprowadził swoją ekipę do wygranej i dziś myślę, że jest w stanie to powtórzyć. Jakby LAL miało mało problemów to nie wiadomo dzisiaj co z występem Bassa, Russella no i znowu Bryanta gdyż wszyscy są Game Time Decision i ciężko powiedzieć czy kogoś z nich dziś zobaczymy. Jeśli wyleciała by ta trójka no to w szeregach LAL będzie bardzo kiepsko. Utah ma o co walczyć są na styk do awansu Play off a Sacramento ostro depcze im po piętach jeśli chcą grać w PO to takie mecze z bardzo słabymi drużynami muszą wygrywać. Jazz nie mają łatwo na wyjazdach i ciężko im się gra poza własną halą ale myślę, że Jeziorowcy na dzień dzisiejszy nie są jakimś arcytrudnym przeciwnikiem i akurat w tym wypadku Utah powinna sobie poradzić na wyjeździe. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka NBA

Spotkanie: Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans

Typ:1 ( -5,5)

Kurs: 1.60

Godz:21:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj znowu gram na  Clippersów, wczoraj mnie zawiedli nadal grają bardzo dobrze... Dobra pierwsza połowa równa z hornetsami jednak druga połowa zdecydowanie należała do Clippers i kolejne zwycięstwo wpadło na ich konto... Dzisiaj w sumie będzie podobna sytuacja Pelikany z nowego Orleanu są w dołku na pięc ostatnich meczy wygrali tylko jedno, wczoraj świetne spotkanie zagrał Paul.C oraz Crafword i Lamb widać współprace i zgranie tych zawodników. CLippers gra u siebie więc nie są zmęczeni podróżą, Pelikany grały u siebie i odrazu po spotkaniu przegranym z Indiana Pacers musieli wskoczyć w samolot i polecieć do Los angeles , takie podróże męczą możliwe że zawodnicy są zmęczeni i będzie to kolejny aspekt by grać na clippersów. Clippersi są w gazie grają naprwde dobrego kosza, dzisiaj spora wygrana Clippersów nie ma innej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: New York Knicks - Milwaukee Bucks

Typ:Do połowy / Cały mecz New York - New York

Kurs: 2.00

Godz: 01.30

Bukmacher:bet365

Analiza:

 

Pokazujący się ostatnio ze świetnej strony gracze NYK podejmują we własnej hali Milwaukee Bucks. Moim typem na to spotkanie jest prowadzenie Knicks do połowy i wygrana przez nich całego spotkania. Gospodarze wygrali ostatnie 3 z 4 spotkań ( w tym dwa razy z Atlantą Hawks ) a w poprzednim spotkaniu ulegli tylko jednym punktem na wyjeździe SAS oddając rzut ( nietrafiony ) na zwycięstwo. Drużyna funkcjonuje bardzo dobrze, trener Fisher po początkowych błędach z rotacją i jej częstą zmianą teraz usystematyzował minuty dla zawodników swojej drużyny - Ci odnajdują się znakomicie w swoich rolach. Anthony przestał wymuszać grę pod siebie i rzucać przez ręce a zaczął więcej grać dla drużyny, asysty, gra w obronie. We własnej hali wygrali ostatnie 6 z 8 spotkań. W tych sześciu spotkaniach ZAWSZE prowadzili do połowy - widać, że są drużyną dobrze wchodzącą w spotkania na własnym parkiecie, lubią kontrolować grę i potrafią dowieźć wynik do końca. Ich rywale - Milwaukee prezentują o wiele słabszą formę niż w ostatnim sezonie, miewają tylko pojedyncze przebłyski dobrej gry jak w wygranych meczu z GSW czy ostatnio z Indianą. Na wyjeździe w ostatnich dziesięciu spotkaniach wygrali tylko trzy razy. NYK mają argumenty po swojej stronie aby wygrać to spotkanie i tylko od ich wykorzystania zależy wynik dzisiejszego spotkania. W mojej opinii Nowojorczycy dadzą radę i typ będzie trafiony.

 

Wynik: New York - New York TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder

Typ: Portland Trail Blazers (+1,5 pkt.) AH

Kurs: 3,65

Godz: 11.01.2016 3:00

Bukmacher: Unibet

Analiza: W drużynie Portland Trail Blazers wreszcie wszyscy zdrowi, no może za wyjątkiem Eda Davisa, ale być może nawet on wystąpi w tym meczu. Zdrowie jest problemem Portland od kilku sezonów, ale kiedy już wszyscy mogą grać, to we własnej hali mają szanse rywalizować z każdą inną ekipą. Oklahoma City Thunder to czołówka, ale zdarzają się im niespodziewane potknięcia. Takowe zdarzyło im się z Sacramento Kings i to u siebie. Portland Trail Blazers przegrało trzy ostatnie mecze u siebie, ale nie grali w pełnym składzie, więc można ich w jakiś sposób usprawiedliwić. Może z Golden State Warriors skład był mocny, ale mistrzowie znowu złapali wiatr w żagle i leją po kolei każdą inną drużynę. Oklahoma nie jest aż tak mocna jak Golden State, więc można z nimi powalczyć. Sezon wcześniej Oklahoma przegrała obydwa mecze w Portland, a nawet raz w Oklahomie przegrali. Thunder mieli wtedy problemy z kontuzjami, ale jednak. Portland Trail Blazers wygrywało już na swoim terenie z Cleveland Cavaliers czy Los Angeles Clippers, czyli drużynami o podobnym potencjale co Oklahoma, może z Oklahomą też wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka>NBA

Spotkanie: Golden State Warriors-Miami Heat

Typ: over 207,5

Kurs: 2,00

Godz: 04:35

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

   Na jutrzejszy typ dnia wybieram typ ze spotkania najlepszej koszykarskiej ligi świata  pomiędzy Golden State Warriors a Miami Heat. Stawiam na over 207,5 w meczu ponieważ to gospodarze narzucają swój ofensywny styl oponentom i tak samo będzie tym razem. GSW to team kompletny i aktualnie ma najwyższą średnią zdobytych pkt na mecz. Ostatnie 2 mecze GSW to  236 pkt i 244 co ukazuje jak szybkie i ofensywne są ich mecze.  Dodatkowo w ostatnich  5 bezpośrednich starciach padało minimum 211 pkt  poza ich ostatnią batalią. Miami z Dwaynem Wadem i Chrisem Boshem też nie powinno zbytnio odstawiać teamowi ze złotego stanu w finalizacji akcji czy to pod koszem czy na obwodzie. Zapowiada się ofensywne i otwarte widowisko w hali Lidera NBA.Miami rzuca średnio 97 pkt w meczu a GSW 114,5 i też tutaj wychodzi że typ wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Washington Wizards

Typ:Under 205.5pkt

Kurs: 2.02

Godz: 02.00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Będący ostatnio  w bardzo dobrej formie gracze Chicago podejmują we własnej hali zdziesiątkowanych Wizards. Moim typem na to spotkanie to suma punktów poniżej 205.5pkt Byki ostatnio zanotowały serię sześciu wygranych spotkań z rzędu przerwaną dopiero w sobotę w Atlancie. Dziś po dwóch dniach przerwy wracają na parkiety NBA aby we własnej hali zagrać z drużyną Marcina Gortata. Byki w tym sezonie pod wodzą nowego trenera miały przestawić się na bardziej ofensywną grę i takie próby są dokonywane lecz filozofia defensywna która była im wpajana przez poprzedniego trenera dalej działa - potrafią bronić niesamowicie efektywnie. Dobrze zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Ich przeciwnicy Wizards obecnie prezentują się słabo + nie mogą liczyć na grę swojego lidera w zdobywaniu punktów Beala, mają problemy przeciwko drużynom grającym dobrze w obronie co pokazuje spotkanie z Miami gdzie rzucili zaledwie 75pkt. Ich lider J.Wall będzie miał dziś niesamowicie trudne zadanie bo będzie krył go Butler, który w ostatnich spotkaniach gra na kosmicznym poziomie. Pod koszem wyraźną przewagą mają Byki grające trójką wysokich Mirotić - Gasol - Gibson, dodatkowo do rotacji wraca Noah, który jest typowo defensywnym graczem. W mojej opinii Chicago od początku będzie kontrolowało spotkanie narzucając swój spokojny styl gry. Linia jest wysoka i warto ją spróbować.

 

Wynik 100:114 TYP:  :minus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka NBA

Data, godzina: 12.01.2016 4-30

Spotkanie:  Golden State Warriors - Miami Heat

typ: HEAT under 97

kurs:  1,83

buk: Bet365

 

Analiza:

W nocy zobaczymy zaledwie trzy spotkania na parkietach koszykarskiej NBA, ale na pewno nie będzie się można nudzić, bo każde z tych spotkań zapowiada się całkiem ciekawie. Pierwsi na parkiet wybiegną koszykarze Nets, którzy podejmą jednego z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa, czyli zespoł Ostróg, gdzie faworytem będą zdecydowanie zawodnicy z Teksasu. Później w Wietrznym Mieście niespodziankę będą chcieli sprawić Czarodzieje Marcina Gortata, ale trudno będzie im zatrzymać rozpędzonego ostatnio Jimmy Butlera. I na koniec wisienka na torcie, bo zdecydowanie najlepsza ekipa w tym sezonie - Wojownicy podejmą Miami Heat. Faworytem ostatniej konfrontacji będą oczywiście zawodnicy z Oakland, którzy na prawie półmetku rozgrywek mają zaledwie dwie porażki. Wielce wydaje się zagrożony rekord Bullsów Michaela Jordana z sezonu 95/96, gdzie Byki przegrały zaledwie dziesięć meczy w sezonie zasadniczym. Co prawda do końca sezonu jeszcze bardzo daleko a konkurencja nie śpi -zwłaszcza Wojownicy będa musieli uważać w meczach z ekipami z Zachodu - Thunders, Spurs, Clippers czy Bulls i Cavaliers są wstanie urwać im zwycięstwa, choć nie można przekreślać innych ekip, bo to Bucks przerwali swietną serię dwudziestu siedmiu meczy bez porażki, a później Warriors potknęli się jeszcze w Dallas. Te porażki to tylko mała skaza na tym co pokazują w tym sezonie jak i w ostatnich latach koszykarze Golden State. Dlatego każdy zespół mający grać przeciwko im musi się liczyć z tym, że nie są faworytami i bardzo trudno bedzie im o zwycięstwo. I tak samo trudno bedzie się grało właśnie Żarom gdy będą gościć  w Kalifornii. Nie jestem optymistą gdy oglądam grę Miami, bo tak naprawdę po odejściu LeBrona Jamesa zespół bardzo wiele stracił nie tylko na wartości druzyny, ale tak naprawdę stracili na tle mentalnym, bo zespół nie jest już tak pewny siebie a i inne zepoły już przed meczem z Heat nie czują takiego respektu jak wcześniej. No i przede wszystkim ostatnio spadła forma pozostałych liderów - Wade'a i Bosh'a, którzy wyraźnie obniżyli loty po odejściu LBJ'a. I uważam że w meczu w GS raczej ich forma nagle nie wzrośnie. Heat nie błyszczą na przestrzeni całego sezonu i przegrali już czternaście meczy. Ostatnio przegrali w Utah a nawet nie potrafili pokonać u siebie Knicks. Do tego nie grzeszą skutecznością w meczach, bo często zdarzają im sie niskie zdobycze w poszczególnych meczach - w ostatnich pięciu meczach tylko dwa razy przekroczyli setkę (ale raz potrzebowali na to dogrywki), a z Jazz zaliczyli zaledwie 83 pkt. To nie jest to samo Miami co kiedyś, nieby przyszedł  Dragić, który odciążył w rozgrywaniu Wade'a, świetnie w defensywie spisuje się Whiteside, ale to nie jest zespół który ugra coś więcej jak półfinał konferencji. Nie ma kto tu regularnie rzucać po ponad dwadzieścia oczek na mecz, a samą defensywą nie da się wygrać. Nie ma co się oszukiwać że ofensywa Heat kuleje i raczej z ich strony nie ma co liczyć na nabijanie overów meczowych. I w tym meczu nie spodziewam się fajerwerków ze strony gości. Moim zdaniem Warriors  nie pozwolą zbliżyć się Miami do granicy stu punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Brooklyn Nets - San Antonio Spurs

Typ: Brooklyn Nets (+9,5 pkt.) AH

Kurs: 3,20

Godz: 12.01.2016 1:30

Bukmacher: Unibet

Analiza: Gospodarze tego meczu, czyli ekipa Brooklyn Nets są skazywani na pożarcie, gdyż normalny handicap to +14,5 pkt. dla Brooklynu, a to w lidze NBA jest bardzo dużo. Moje zdanie jest takie, że Brooklyn Nets zrobią nie tylko te handi +14,5, ale nawet powalczą o zwycięstwo. Wygrać będzie bardzo trudno, ale powinny być emocje do końca. San Antonio Spurs zwykle wysoko wygrawa swoje mecze, ale inaczej było w ich ostatnim meczu z New York Knicks. San Antonio Spurs o mało co nie przegrali tamtego spotkania i to we własnej hali, gdzie do tej pory bardzo wysoko wygrywali z innymi drużynami. Z New York Knicks wygrali tylko jednym punktem 100:99. Trzeba się zastanowić, czy to był przypadek, czy w końcu zwolnią tempo. Ja wybieram drugą opcję, że teraz ich wyniki tak dobre nie będą. Jutro San Antonio ma mecz z Detroit Pistons, więc muszą odpowiednio rozłożyć siły na oba te spotkania, a co za tym idzie niekoniecznie będą chcieli zdemolować Brooklyn, a raczej zachować jak najwięcej sił na mecz z Pistons. Brooklyn Nets grają słabo, ale mają przebłyski, bo wygrali z Chicago Bulls, Boston Celtics, Miami Heat, więc czasem potrafią zagrać na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka - NBA

Spotkanie: New York Knicks - Boston Celtics

Typ: New York

Kurs: 2.05

Godz: 01.30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Świetnie prezentująca się ostatnio drużyna Knicks podejmuje we własnej hali drużynę Bostonu. Mój typ na to spotkanie to wygrana gospodarzy. W ostatnim czasie Nowojorczycy zaczęli grać na bardzo wysokim i do tego STABILNYM poziomie, mecz w mecz grają podobną koszykówkę notując 6 wygranych w ostatnich siedmiu spotkaniach a jedyna ich porażka to wyjazdowe spotkanie z San Antonio. U siebie pokonali Atlantą czy też Milwaukee, grają spokojną kontrolowaną koszykówkę i nawet Carmelo się do tego dostosował i nie forsuje swoich indywidualnych rzutów a szuka lepiej ustawionych kolegów. Trener Fisher znalazł też odpowiednią rotację i podział minut, każdy zawodnik gra na tyle ile zasługuje i w tym czasie wnosi odpowiedni czynnik podnoszący poziom drużyny. Ich rywale z Bostonu znajdują się jedną pozycję wyżej w tabeli, mają tyle samo wygranych ale dwa mecze rozegrane mniej. Ich siłą jest zespołowość, nie mają konkretnego lidera lecz wielu zawodników na wyrównanym poziomie. Taki skład pozwala im sprawiać niespodzianki gdyż są w stanie grać na dużej intensywności przeciwko gwiazdom rywali. Jak wspomniałem wcześniej w ostatnich spotkaniach NYK grają zespołową koszykówkę, która jest najlepszą odpowiedzią na grę Bostonu. Obstawiam zacięte spotkanie w którym o zwycięstwie zadecydują detale takie jak własne hala czy gwiazda w postaci Anthonego, któremu ręka  w decydujących momentach nie zadrży.

 

Wynik 120:114 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...