Skocz do zawartości

ATP:Memphis, Acapulco, Zagrzeb; WTA:Dubaj, Acapulco, Memphis


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MEMPHIS

 

memphis08.jpg

 

Miejsce: Memphis, Tennessee, USA

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Indoor Hard

Pula nagród: $769,000

Strona oficjalna: www.RMKChampionships.com

Ubiegłoroczny finał singla: (2)T Haas (GER) d. (1)A Roddick (USA) 6:3 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: Butorac/J Murray d. (2)Knowle/Melzer 7:5 6:3

 

 

 

ATP - ACAPULCO

 

acapulco08.jpg

 

Miejsce: Acapulco, Meksyk

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $794,000

Strona oficjalna: http://abiertomextenis.com.mx

Ubiegłoroczny finał singla: (4)J Chela (ARG) d. (8)C Moya (ESP) 6:3 7:6(2)

Ubiegłoroczny finał debla: Starace/Vassallo Arguello d. (1)Dlouhy/Vizner 6:0 6:2

 

 

 

ATP - ZAGRZEB

 

zagreb08.jpg

 

Miejsce: Zagrzeb, Chorwacja

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Indoor Carpet

Pula nagród: €370,000

Strona oficjalna: www.zagrebindoors.com

Ubiegłoroczny finał singla: (2)M Baghdatis (CYP) d. (1)I Ljubicic (CRO) 7:6(4) 4:6 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: Kohlmann/Waske d. (4)Cermak/Levinsky 7:6(5) 4:6 10-5 (Match TB)

 

 

 

WTA - DUBAJ

 

dubai.jpg

 

Miejsce: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Uczestników: 28

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $1,500,000

Strona oficjalna: www.dubaitennischampionships.com

Ubiegłoroczny finał singla: (1)Justine Henin (BEL) d. (2/WC)Amélie Mauresmo (FRA) 6:4 7:5

Ubiegłoroczny finał debla: (1)Black/Huber (ZIM/RSA) d. (WC)Kuznetsova/Molik (RUS/AUS) 7:6(6) 6:4

 

 

 

WTA - ACAPULCO

 

acapulco.jpg

 

Miejsce: Acapulco, Meksyk

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $180,000

Strona oficjalna: www.abiertomextenis.com

Ubiegłoroczny finał singla: Emilie Loit (FRA) d. (5)Flavia Pennetta (ITA) 7:6(0) 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: Dominguez Lino/Parra Santonja (ESP/ESP) d. (2)Loit/Pratt (FRA/AUS) 6:3 6:3

 

 

 

WTA - MEMPHIS

 

memphis1.jpg

 

Miejsce: Memphis, Tennessee, USA

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Indoor Hard

Pula nagród: $175,000

Strona oficjalna: www.cellularsouthcup.com

Ubiegłoroczny finał singla: (7)Venus Williams (USA) d. (1)Shahar Peer (ISR) 6:1 6:1

Ubiegłoroczny finał debla: (4)Pratt/Stewart (AUS/AUS) d. Gajdosova/Morigami (SVK/JPN) 7:5 4:6 10:5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Haase R. - Berrer M. typ 1 - 1,55

 

Powtórzę to, co pisałem ostatnio o tym młodym Holendrze. Trzeba na niego uważać, bo ma naprawdę predyspozycje do stania się graczem sporego formatu. Zresztą wystarczy spojrzeć na listę nazwisk, które już w tym sezonie ograł. Znajduje się na niej też Berrer, a od tego pojedynku minął niespełna tydzień. Wiele się przez ten czas nie zmieniło.

 

Ancic M. - Mahut N. typ 1 - 1,30

 

Wrócił SuperMario w wielkim stylu. Oj, gdyby nie te wszystkie kontuzje to pierwsza piątka rankingu byłaby zdecydowanie w jego zasięgu. Atomowy serwis, dobra gra kątowa, dynamika. Czego więcej trzeba na hardzie, szczególnie gdy gra się przed własną publicznością? Mahut jest solidny, ale to jednak nie ta klasa co Mario.

 

Mauresmo A. - Medina Garrigues A. typ 2 - 2,35

 

A dlaczego nie? MoMo kompletnie bez formy i jakoś nie widać znaków by ta forma miała naraz przyjść. Porażka w Doha z przeciętną rzemieślniczką Tanasugarn mówi dużo. Bo do Kataru nie jedzie się tylko zainkasować wpisowe, tam jest zbyt duża kasa, każdy ten turniej traktuje bardzo poważnie. Medina choć Hiszpanka to jednak bardzo dobrze czuje się na hardzie i wielokrotnie powtarzała, że twarde korty to jej ulubiona nawierzchnią. I forma też chyba jest nie najgorsza skoro po stronie pokonanych w tym sezonie ma już takie zawodniczki jak Schiavone, Penneta, Petrova, Kirilenko. Duże prawdopodobieństwo, że jej konsekwentna, spokojna gra oparta na backhandzie starczy na Francuzkę bez formy.

 

Moya C. - Eschauer W. typ 1 - 1,15

Tutaj sprawa w zasadzie oczywista. Co gra Moya i jak gra Moya wiadomo. Wielkie doświadczenie, spore umiejętności. Dziś Carlos na ulubionej swojej mączce. Przeciwnik to typowy challengerowiec, a jeśli już się gdzieś trafi impreza wyższej rangi, to zwykle trwa w jego wykonaniu jedną rundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ancica jak najbardziej sie zgadzam, pewny 1.3, natomiast jesli chodzi o mecz

 

Berrer, M - Haase, R 2.24

 

Wieksze szanse tym razem daje Berrerowi, ich pojedynki zawsze sa zaciete, ale wieksze doswiadczenie na dywanie ma Berrer, nawierzchnia tutaj jest szybsza niz w Rotterdamie, co daje jeszcze wieksze mozliwosci grze serw&volley, mysle ze Berrer bedzie chcial wziac rewanz, Haase z dobra gra z kazdej pozycji, ale bez wlasnej publicznosci nie musi tu wygrac.

 

Yen-Hsun Lu - Hanescu, V 1.64

 

Chinczyk gra tylko na hardzie, glownie w US, w tym sezonie na tej nawierzchni ogral Mirnyia, Spadee (final CH), Chele i urwal seta z Djoko, mysle ze atomowy serwis Hanescu to za malo na Lu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haase R. - Berrer M. typ 1 - 1,55 :t:

Ancic M. - Mahut N. typ 1 - 1,30 :t:

Mauresmo A. - Medina Garrigues A. typ 2 - 2,35 :n:

Moya C. - Eschauer W. typ 1 - 1,15 :t:

 

 

Stepanek R. - Serra F. typ 1 - 1,25

Serra gra kompletne zero w tym sezonie. Ogrywa go w zasadzie każdy. Porażka niedawno na hardzie z Navarro mówi w zasadzie wszystko, bo Ivan i hard to ni w ząb się kupy nie trzyma. Stepanek po słabym początku złapał rytm, a że grać potrafi to wiadomo nie od dziś.

 

Soderling R. - Niemeyer F typ 1 - 1,15

 

Podobnie. Różnica klas. Soda wrócił po kontuzji i gra wybornie. Na pewno Szwed aktualnie poza zasięgiem Kanadyjczyka.

 

Ivanovic A. - Vaidisova N. typ 2 - 1,80

 

Będzie na co popatrzeć na korcie :smiech: Ana w meczu z Govortsovą skręciła staw skokowy i z wyraźnym grymasem bólu, nie biegając dograła dwie końcowe piłki w meczu. Na kolejny mecz turnieju w Doha w ogóle nie wyszła. I taka kontuzja bez echa nie przejdzie. Oczywiście można tą stopę usztywnić, znieczulic, pożreć milion tabletek przeciwbólowych i grać. Ale to nie to samo. Nawet jak już nie boli, to na pewno przy bieganiu prędzej czy później da znać to o sobie. A poza tym zawodniczka sama wiedząc, co jej się ostatnio przytrafiło nogi nadwyrężać nie będzie i stąpać będzie ostrożnie. Bo przecież gramy na hardzie, gdzie kolana i stawy skokowe są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju urazy. To nie clay, że można, ba nawet trzeba, się ślizgać. Tutaj każda zmiana kierunku, każde hamowanie to dla stawów wielkie obciążenie. Tak jak pisałem, nawet jeśli nie boli, to pewnie boleć zacznie, a nawet jeśli nie, to w psychice Any siedzieć to będzie. A przeciwniczka nie z tych, z którą można wygrać na stojąco. Vaidisova na szybkich nawierzchniach ma niesamowity potencjał. Świetny serwis, świetna gra kątowa, świetne warunki fizyczne. Zmusi na pewno Ivanovic do wysiłku, a ta po prostu, a raczej jej noga, nie będzie w stanie tego wytrzymać. Poza tym warto też spojrzeć na wyniki Nicole w tym sezonie, bo wygląda to naprawdę nieźle. Brać szybko, bo kursy od raną lecą na łeb i na szyje. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stepanek R. - Serra F. typ 1 - 1,25 :t:

Soderling R. - Niemeyer F typ 1 - 1,15 :t:

Ivanovic A. - Vaidisova N. typ 2 - 1,80 :n:

 

 

Soderling R. - Hanescu V. typ 1 - 1,20

 

Przyznam się szczerze, że ten Rumun jest ciągle dla mnie zawodnikiem anonimowym. W tym sensie, że nigdy nie miałem go okazji oglądać w akcji. Ale kojarzy mi się jednoznacznie z mączką, bo w przypadku tego typu nawierzchni jego nazwisko przewija się najczęściej. Zresztą nieważne. To po prostu nie ta klasa co Soda i dlatego jest skazany na porażkę.

 

Ancic M. - Haase R. typ 1 - 1,30

 

Może kiedyś...Ale obecnie jeszcze za wcześnie by Haase mógł wyrzucić z turnieju Ancica grającego przed własną publicznością. SuperMario zniszczy go serwisem i grą kątową. Tyle w temacie.

Pennetta F. - Gallovits E. typ 1 - 1,30

 

Flavia wyraźnie w formie, a Rumunka nie bardzo. Zresztą różnica w umiejętnościach też spora. Ćwierćfinał to i tak duże osiągnięcie dla Gallovits.

Ivanovic A. - Dementieva E. typ 2 - 2,35

 

I znów będzie na co popatrzeć na korcie :smiech: I jeszcze raz przeciw Anie. Szkopuł cały w tym, że nie widziałem pierwszego seta wczorajszego spotkania z Nicole. W drugim wyglądało to tak, jakby Vaidisova przegrywała z samą soba. Wyraźnie nie wytrzymała presji. Ivanovic serwowała poprawnie, ale tak jak się spodziewałem biegała bardzo ostrożnie, a wręcz biegała tylko do tego, co bez wysiłku było w jej zasięgu. Dementieva to trochę inny typ zawodniczki od Vaidisovej, ale nie będę tu już teraz wchodził w szczegóły. Uważam, że ciut niesprawna Ana jest w jej zasięgu. A na pewno wtedy, jeśli Rosjanka zagra tak jak w meczu ze Schnyder lub wczoraj z Bondarenko. No i oczywiście jeśli znów nie wpadnie w jakiś niekończący się ciąg zepsutych podań. Ale myślę, że warto sprobować. Tym bardziej, że H2H 2:0 dla Dementievej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soderling R. - Hanescu V. typ 1 - 1,20 :t:

Ancic M. - Haase R. typ 1 - 1,30 :t:

Pennetta F. - Gallovits E. typ 1 - 1,30 :t:

Ivanovic A. - Dementieva E. typ 2 - 2,35 :t:

 

 

Dementieva E. - Schiavone F. typ 1 - 1,45

 

A mnie tam Włoszka wcale jakoś tak specjalnie nie urzekła wczorajszą grą. Przynajmniej nie aż tak, jak można w wielu miejscach przeczytać. Miała dzień konia to fakt, ale to tylko tyle. Henin też wyraźnie pomogła, bo to nie była ta Henin, którą przywykliśmy oglądać. Sporo psuła, jakoś nie wyczuwała rywalki po siatką, mało atakował backhandem a jak już to zwykle po outach itd. Oczywiście nie twierdzę, że Schiavone zagrała słabe spotkanie, bo grając słabo Justine ograć się nie da. Ale nic olśniewającego to nie było. Henin ospała, zagubiona i tyle. Dużo dla mnie korzystniej zaprezentowała się Dementieva. Co nie znaczy, że Ana też jej dużo nie pomogła, bo gdyby lepiej serwis siedział Serbce to mogłoby być różnie. Ale Elena grała bardzo cierpliwie, czasami aż za. Wdawała się często z Ivanovic w przebijanke, ale grała większość uderzeń na tyle płasko, że Serbka nie mogła uruchomić swojego zabójczego forehandu, a jak już się decydowała to zwykle wybierała moment nieodpowiedni. Rosjanka ją parę razy po korcie ładnie pogoniła. W sumie zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. I napisze to co wczoraj. Jeśli Elena zagra tak jak trzy pierwsze mecze tego turnieju, to o wynik jestem spokojny. Francesca jest na tyle nierówna, że prawdopodobnie dziś zagra dużo słabiej niż wczoraj. Oby tylko serwis Rosjance znów nie przestał funkcjonować, bo w meczu z Ana już troszkę problemów z nim miała.

 

Pennetta F. - Kanepi K. typ 1 - 1,30

 

Konsekwentnie na Pennette. W zasadzie to murowana faworytka to zwycięstwa w całym turnieju. Rożnica w umiejętnościach spora. Zresztą grały ze sobą niecałe dwa tygodnie temu i Estonka dość gładko poległa.

 

Ancic M. - Ljubicic I. typ 1 - 1,55

 

Po pierwsze na chwile obecną SuperMario wydaje się być w lepszej formie. Do drugie Ljuba straszne ma problemy w tym roku z graczami silnie serwującymi. Roddick, Murray, Haase, Berdych, de Voest, Gabashvili to bombardierzy, którzy zetknęli się w tym roku z Ivanem. Pierwszych czterech go pokonało, z dwoma ostatnimi grał zacięte trzysetowe pojedynki. Ljuba w formie jest naprawdę przeciętnej. Ancic z meczu na mecz zdaje się wyglądać coraz lepiej. Trochę na czuja, ale po prostu nie widzę argumentu przemawiającego za Ljubicicem.

 

Peer S. - Govortsova O. typ 1 - 1,25

 

Ponownie różnica klas. Govortsova poprzedni sezon miał niezły, ale w tym już znacznie gorzej. Widziałem ją ostatnio w meczu z Aną i naprawdę mocno zweryfikowałem pogląd, że może to być kiedyś zawodniczka na pierwszą dwudziestkę rankingu. Peer wiadomo - mistrzyni defensywy i gry z głębi kortu. I tym odbijaniem zza linii końcowej po prostu Białorusinkę zniszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pennetta - Kanepi 1,30

Flavia pokazuje w Acapulco, że porażka z Jozami tydzień temu wynikała z czystego przemęczenia. Grałem to 2 tygodnie temu, zagram i teraz.

 

Stepanek - Guccione 2,17

W pojedynku na serwy między Tojo a Guccim wygrał Kangur, który nie dał rywalowi ani jednej szansy na przełamanie. Stepanek lubi chodzić do siatki i ciekaw jestem jak w tym elemencie(czyt. passing shot'ach) odnajdzie się Chris. Mój typ opieram jednak po części na tym, że Stepanek wycofał się z debla(w parze z Safinem). Jako oficjalny powód, który należy podać, panowie podali ból pleców Radka. Może coś w tym jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...