Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP Tour - Madrid, 02.05 - 09.05.2015


Tonny

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce: Madrid, Spain
Data rozgrywania: 02.05.2015-10.05.2015
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP World Tour Masters 1000
Pula nagród: € 4,185,405
Oficjalna strona turnieju: http://www.madrid-open.com/en/?
Lista Startowa: http://www.menstennisforums.com/show...8#post28527298

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 19:30

Spotkanie: David Goffin- Ernest Gulbis

Typ: David Goffin

Kurs: 1.42

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Spotkanie bardzo dobrego tenisty Davida Goffina z kompletnym tenisowym idiotą Ernestem Gulbisem, i nie ma w tych słowach żadnej przesady. Goffin na ziemii to bardzo wysoka półka, przegrane w tym sezonie można liczyć na palcach jednej ręki, potrafi grać i wygrywać zarówno w challengerach jak i w turniejach rangi ATP. Nie mógł sobie wymarzyć łatwiejszego przeciwnika niż Gulbis nie posiadający głowy do tenisa z wyższej półki, ostatni jego dobry akcent to ubiegłoroczny French Open, od tej pory wyznaję zasade grania przeciwko niemu w kazdym możliwym spotkaniu i dobrze na tym wychodzę. Nie ma już czym zaskoczyć, mecze gra katastrofalnie, a zapisuje się do turniejów chyba tylko po to zeby odpaść w pierwszej rundzie albo zaspokoić wymagania tatusia-milionera. Nie ma co się rozpisywac na temat tego pojedynku i pisać jeszcze więcej brzydkich słów na jego temat. Taki kurs to wg mnie czysta lokata do grania grubo albo do dołożenia do jakiegoś dobrego AKO.

 

Wynik:  :t:  :t:  :t:

-----------------------------------------

 

Do tego:

:tenis: Goffin-Gulbis- 2:0 @2.00 bet365  :n:

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: rozkładowo 18:00, ale pewnie będzie opóźnienie

Spotkanie: Alejandro Falla- Philipp Kohlschreiber

TypPhilipp Kohlschreiber

Kurs: 1.52

Bukmacher: Pinnacle

Analliza:

Trochę dziwią mnie takie kursy wystawione na to spotkanie, spodziewałbym się czegoś w rodzaju 4.00/1.22. Alejandro Falla, czyli bardzo przeciętny ziemniak stanie na przeciwko bardzo dobrego tenisisty jakim jest Kohlschreiber. Niemiec ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę, na drodze do finału turnieju w Monachium pokonywał nie złych ziemniaków m.in. Goffina, Zvereva czy Vesleya, by w najważniejszym pojedynku ulec po trzech bardzo wyrównanych setach z nota bene 3. rakietą świata Andym Murrayem. Falla natomiast poza nielicznymi przebłyskami w challengerach nie wykazuje wysokiej formy, może buków zwiodła wygrana ze słabym Stakhovskim w kwalifikacjach do tego turnieju. Nie widze zadnych czynników przemawiających za Fallą, pozostaje korzystać z ładnego kursu i grać.

 

Wynik:  :t:  :t:  :t: 

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis
Spotkanie: Cuevas P. vs Ramos A.
Typ: 1
Kurs: 1.70
Godz: 13:00
Bukmacher: Pinnacle
Analiza: Dzisiaj zostanie rozegrany ciekawy mecz w Madrycie między Urugugwajczykiem Cuevasem a Hiszpanem. Faworytem tego spotkania jest Urugwajczyk, który jest w dobrej formie, ostatnio zagrał w finale w Istanbule z Rogerem Federrem z którym przegrał 0:2, ale wcześniej pokonał między innymi Dmitrova i Gbashviliego. Ten zawodnik może wygrać z każdym a także przegrać z każdym. Słabą stabilność formy. Ramos za to  gra bardzo słabo ostatnio, rzadko co wygrywa a jak kogoś pokona to najczęściej jakiegoś "ogórka" albo po kreczu.. Teoretycznie gra u siebie ale nie wydaję mi się, że Cuevas będzie miał jakieś problemy z pokonaniem gospodarza. Stawiam na zwycięstwo Cueavasa. Prawdopodobny wynik to 2:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Madryt
Spotkanie: Gimeno-Traver - Kyrgios
Typ: 2
Kurs: 2.25
Godz: 15:00
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

przed nami spotkanie 1/32 finały turnieju ATP w Madrycie rozgrywanego na kortach ziemnych, do rywalizacji stają Hiszpan Daniel Gimeno-Traver, który w tym turnieju przebijał się przez kwalifikacje i nierozstawiony Australijczyk Nick Kyrgios. Hiszpan obecnie w rankingu ATP ma na swoim koncie 726 punktów co daje mu obecnie 66. miejsce. Jak każdy Latynos dobrze czuje się na kortach ziemnych, ale nie zmienia to faktu, że jest przeciętnym graczem. W ostatnim czasie odniósł kilka zwycięstw, ale jego rywalami byli zdecydowanie słabsi gracze. Kyrgios to 20-latek, który od czasu swego wyskoku uważany jest za materiał na jedną z największych gwiazd światowego tenisa. Ostatnio zaprezentował się z dobrej strony w Estoril, gdzie doszedł do finału turnieju. Wydaje mi się, że po tym turnieju nauczył się jak grać na mączce, bowiem miał tam parę bardzo miłych dla oka akcji. Uważam, że pomimo większego ogrania Gimeno-Travera na cegle to Kyrgios wygra ponieważ obecnie znajduje się w lepszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 14:30

Spotkanie: Jo Wilfried-Tsonga- Jack Sock

Typ: Jack Sock +1.5 seta

Kurs: 1.54

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Na Hiszpańskich kortach spotka się 14. rakieta świata, Francuz Tsonga z 37. w rakningu, Amerykaninem Jackiem Sockiem. Faworytem według buków jest niegdyś zajmujący 5. rankingową lokatę reprezentant Francji, z czym się nie dokońca zgadzam. Tsonga to nie byle jaki ziemniak, ale ten sezon popsuł sobie porażkami z Granollersem i Cilicem. Ktoś może powiedzieć, że Pujol to nie byle jaka półka- fakt, ale jednak dla takiej klasy jak Jo powinien być to pojedynek do wygrania, tymczasem oddał go w dwóch setach. Poza tymi wpadkami udało mu się pokonać Struffa, Goffina i już w Madrycie Lukasa Rosola. Wszystkie te mecze grał trochę na "styk" (nie umiem znaleźć lepszego okreslenia), tymczasem teoretycznie Struff i Rosol powinni być dla niego w najlepszym wypadku dobrą rozgrzewką. Z drugiej strony ciężko dokładniej przeanalizować jego formę po tych kilku meczach. 

Po drugiej stronie kortu stanie również dobry aczkolwiek bardziej uniwersalny zawodnik z Ameryki. Sezon zaczał od turnieju w Houston, który wygrał pokonując po drodze takich zawodników jak Bautista, Anderson czy Querrey, czyli całkiem dobrych tenisistów. Jedyny czynnik który mógł mu trochę pomóc to specyfika amerykańskich clayów, tj. ich szybkość jak na ten rodzaj nawierzchni. Turniej zaczął od pokonania Pabla Andujara, czyli kolejnego nie byle jakiego ziemniaka. 

Spotka się więc dwójka bardzo wyrównanych graczy, jeśli miałbym wytypować zwycięzce to byłby nim Jack Sock, którego styl gry bardziej przypada mi do gustu. Tsonga to wysoka klasa ale myslę, że czasy swietności już przeżył i w tym meczu nie będzie miał żadnego asa w rekawie żeby zaatakować i rozgromić Amerykanina. Głównie ide w strone handi setowego bo myśle ze to najbezpieczniejsza opcja po ciekawym kursie.

 

Wynik:  :t:  :t:  :t:

------------------------------------------------------

 

poza tym:

:tenis: Tsonga- Sock @2.44 Pinnacle  :n: tak blisko  :(( 

:tenis: Gasquet- Berdych @1.54 Pinnacle  :t:  :t:  :t:

:tenis: Vanni- Bolelli- Vanni +4.5 gema @1.72 Unibet  :n:  1 gem ... %-) 

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP - SINGIEL: Madryt (Hiszpania), ziemna - 1/16-finału
06.05.2015 16:00
Mayer L. - Lopez F.
Typ: Mayer L.
Kurs: 1.83
Bukmacher: WilliamHill

Moja analiza nie ma celu być opisana, jak wypracowanie na maturze z polskiego i lanie bzdur, aby było jak najwięcej, będzie ona może niezbyt długa, ale na pewno będzie w niej opisane to co ma być, krótki wstęp i przechodzimy do przemyśleń o spotkaniu - tyle.

Spotkają się jutro Leonardo Mayer i Feliciano Lopez - Argentyńczyk pokonał w pierwszym spotkaniu Mullera bez większego problemu, tak jak się spodziewałem. Hiszpan natomiast w pierwszej rundzie męczył się z Beckerem i jakby Benjamnij był bardziej doświadczonym zawodnikiem to Lopeza w Madrycie by juz nie było.

Mayer na kortach ziemnych zawsze mnie do siebie przekonuje, może ostatnie turnieje tego nie pokazują, ale w Barcelonie miał pecha, bo trafił na Andujara, który przygodę dopiero zakończył w finale, a w Estoril mierzył się z Almagro, ale tutaj zabrakło koncentracji w TB, a drugi set to już totalna porażka. Co mnie skłania do grania w jego stronę? Przede wszystkim bardzo słaba forma Lopeza, bo jakby Lopez był w formie to kursy wyglądałyby zupełnie inaczej, ale sami widzimy co ten człowiek wyprawia. W Houston wygrana z Grothem i porażka z Querreyem rundę później, w Barcelonie wymęczona wygrana z Ilhanem i porażka z Andujarem w kolejnej rundzie. W Estoril po dwugodzinnym meczu(w tym żenującym drugim secie) porażka z Haase. I przyszedł turniej w Madrycie i wydaje mi się, że gdzieś to już widziałem - BARCELONA, to mi przyszło od razu do głowy. Tam też wymęczył wygraną i potem porażka, według mnie teraz będzie tak samo. Głównie co ratowało Lopeza w tym spotkaniu z Benjamninem to serwis, udało mu się zdobyć 13 asów, nawierzchnia w Madrycie jest dosyć szybka, jak na korty ziemne, ale na returnie już mu tak dobrze nie szło. W dwa dni raczej nie powinien poprawić swojej dyspozycji, a jedyna rzecz jaka za nim przemawia to publiczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny Madryt-

Masters 2015 (Hiszpania)

Godzina: 13:00

Spotkanie: Fernando Verdasco - Marin Cilic

Typ: 1

Kurs: 1.92

Bukmacher: Pinnacle Sports

 

2 runda W Madrycie turnieju z cyklu Masters. Naprzeciwko siebie stają 32-letni Hiszpan Verdasco 38 w ATP kontra 26-letni Chorwat Cilic 10 ATP.

Hiszpan gra u siebie i w Madrycie . Mączka to żywioł Verdasco (236/135).

Chorwat ostatnio przegrał z Estrellą, a w

Monte Carlo za to pokazał się z o wiele

lepszej strony. Sezon zaczął od Indian Wells,

więc wielu turniejów nie rozegrał. Verdasco

także nie błyszczy formą, ale tak jak

wspomniałem na clay'u grać potrafi i

niejednokrtonie to udowodnił.

W pierwszej rundzie Fernando wygrał ze

swoim rodakiem Garcią-Lopezem. Nie miał

większych problemów z przeciwnikiem,

jednak seta głupio stracił. Cilic natomiast

pewnie ograł Vesely'ego i to mnie zadziwiło.

Czech w ostatnich tygodniach grał całkiem

przyzwoicie, a w tym meczu był kompletnie

bezradny. Marin nie zagrał jakiegoś

fenomenalnego pojedynku, ale mimo to

wygrał bez problemu.

H2H 5 do 5 bardzo wyrównane tak jak kursy wystawione przez bukmacherów.Ostatni ich pojedynek wygrał Cilic po dwóch tie-brekach w Cinncinati - Masters. Także obaj grali w tym turnieju było to w 2008 roku wtedy także wygrał Cilic 6:2 6:3.

Dzisiaj jednak stawiam na Verdasco który nie miał tak długiej przerwy jak Cilic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP - SINGIEL: Madryt (Hiszpania), ziemna - 1/16-finału
06.05.2015 21:30
Kohlschreiber P. - Murray A.
Typ: over 9.5 gema(1 set)
Kurs: 1.83
Bukmacher: Unibet

Postanowiłem na dzisiaj zagrać jeszcze jeden typ, który według mnie zachęca swoim kursem do grania. Na każdym kroku podkreślam, że mączka w madrycie jest szybka i serwismani wcale nie są tutaj skazywani na pożarcie. Ba! Przecież tych dwóch panów oglądaliśmy dwa dni temu w Monachium i był trzy sety(dwa tie breaki i raz 7-5).

Podobał mi się Kolba we wczorajszym spotkaniu z Falla, nie wyglądał wcale na zmęczonego turniejem w Monachium i widać, że tutaj też ma ochotę powalczyć o jak najlepszą pozycje na turnieju. Bardzo pewnie wyglądał na serwisie, returnował też całkiem nieźle. Na koniec drugiego seta tylko przyszło już rozluźnienie i kiedy miał dwa przełamania to stracił swój serwis do 15, ale mógł sobie na to pozwolić.

Murray po wygranej w Monachium ma okazje na kolejny finał, bo na faworyta turnieju - Nadala może wpaść dopiero w finale. Wiedzą na co ich stać, bo grają ze sobą trzeci raz w tym roku, w IW ten over nie został pokryty w żadnym secie, a były trzy, ale w Niemczech został on pokryty we wszystkich trzech.

Czego się dzisiaj spodziewam? Spodziewam się zaciętej walki jak dwa dni temu, oby serwis się ich trzymał jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 18:45

Spotkanie: Roger Federer - Nick Kyrgios

Typ: 2

Kurs: 4.50

BukmacherExpekt

Analiza:

 

ATP w Madrycie. Ten mecz tuż po zakończeniu mecz Rafy Nadala. Czy Roger Federer podejdzie do tego turnieju w 100% zmobilizowanym ? Cięzko powiedzieć, raz, że grał dopiero turniej w Stambule gdzie wygrał po przeciętnej grze męcząc się w 3/4 spotkań. Do tego, podróż, aklimatyzacja, a pamiętajmy, że Federer młodziakiem już nie jest i może odczuć fizycznie. Tym bardziej, że grają na kortach ziemnych gdzie kondycja fizyczna odgrywa ważną rolę, bo te korty są po prostu wolne, a co za tym idzie i dłuższe wymiany. Po drugiej stronie siatki młody Nick Kyrgios, który także grał w poprzednim turnieju w finale w Estoril gdzie przegrał z Gasquet, ale po drodze odprawiając kilku dobrych tenisitów. Podróż nie była daleka bo tuż za granicą, do tego jest to młody zawodnik, potrafiący grać dobre zawody z gwiazdami. Ważna sprawa to również, że Federer nie broni punktów z Madrytu, czyli jak przegra w 1 rundzie to nic się nie stanie, jeżeli ma plan wypoczywać to jak odpadać od razu :) Co prawda może się skończyć i również na 2:0 szybkie dla Szwajcara ale dla mnie kurs na Australijczyka dzisiaj rewelacyjny do grania, a tym bardziej kiedy nie wiadomo jak podejdzie do meczu Federer, bo przy 3 setach bardzo realne, że odpuści sobie zawody wiedząc, że w turnieju jeszcze mogą czekać Nishikori czy Nadal.

Edytowane przez coolmen7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt


Godzina: 13:00


Spotkanie: Grigor Dimitrov- Stan Wawrinka


Typ: Grigor Dimitrov


Kurs: 2.00


BukmacherPinnacle


Analiza:


Jedno z najciekawszych spotkań tej rundy, naprzeciwko siebie staną odpowiednio 11. i 9. rakiety świata- Bułgar Grigor Dimitrov ze Szwajcarem Stanem Wawrinką. Kursy wystawione przez buków delikatnie faworyzują tego drugiego.


Pan Stanislas to nie byle jaki tenisista, jeszcze nie dawno mieścił się w TOP3 rankingu. Na hardzie od poczatku roku był to jeden z najbardziej stablinych grajków, ulegał tylko i wyłącznie nazwiskom Djokovic czy Federer. W tym jednak problem, że słowo był pełni tutaj bardzo dużą rolę. Po bardzo udanym, wygranym turnieju w Rotterdamie nadszedł czas turnieju w Marsylii i porażka ze Stakhovskim, potem już było tylko gorzej: uległ kompletnemu średniakowi Hassemu na samym początku Indian Wells, następnie w Miami po cięzkim meczu z kolejną średnią półką, czyt. Berlocq doszedł do kolejnej rundy, w której dał sie odprawić do domu Mannariniemu. Sezon clayowy zaczął od turnieju w Monako, gdzie pokonał Juana Monaco (przy tamtejszej formie Aregentyńczyka to mimo wszystko nie jest sukces), i po tym meczu nadszedł czas na pojedynek z jego dzisiejszym rywalem Dimitrovem. Szwajcar zargrał tam jak wrak tenisisty, oddał mecz 6-1 6-2. Teraz nadszedł czas turnieju w Madrycie, gdzie 3 dni temu uporał się z Sousą 7-6 7-5, więc znowu nie poszło tak gładko jak w teorii. Zawodnik pokroju Wawrinki będąc w conajmniej średniej formie powinien odprawić Joao Souse o wiele łatwiej niż miało to miejsce w tym meczu.


Grigor Dimitrov na clayu radzi sobie bardzo dobrze, do Madrytu przyjechał wyposażony w dobra formę co widać w jego meczach. Rozegrał tu dwa spotkania: z Youngiem sobie nie pograł, gdyż ten skreczował w po pierwszym secie, potem był mecz ze specyficznym zawodnikiem w negatywnym tego słowa znaczeniu, tj. Fogiem. Pojedynek udało mu się wygrać, coprawda oddał Foginniemu seta ale to jestem w stanie mu wybaczyć. Jedynie można mieć do niego pretensje o beznadziejny mecz z Monfilsem podczas zawodów w Monaco, który był zdecydowanie w jego zasięgu a który oddał w kiepskim stylu. Kolejna nie miła porażka to półfinałowy mecz w Turcji i znowu przegrana z zawodnikiem w jego zasięgu czyli Cuevasem. Gdyby nie te dwa wybryki nie byłoby mu czego zarzucić, tymczasem widać ze coś w trawie piszczy. 


Będzie to mecz trudny dla obu zawodników, ale według mnie większe szanse na wygranie ma tutaj Bułgar. Wawrinka powoli zaczyna gasnąć i oddawać spotkania nie rzadko słabszym zawodnikom, tymczasem trafia na doświadczonego i ogranego ziamniaka jakim jest Dimitrov. Dużo tu zależy właśnie od Grigora i jego nastawienia, bo jeśli wyjdzie na mecz z dobra głową to powinien rozprawić się ze Szwajcarem. 


 


Wynik:  :t:  :t:  :t:  :wuwu:


------


 


Bezpieczniej oczywiście:


:tenis: Dimitrov- Wawrinka- Dimitrov +1.5 seta @1.38  :t:  :t:  :t: 


i reszta:


:tenis:Berdych- Tsonga @1.34  :t:  :t:  :t: 


:tenis: Kyrgios- Isner- Kyrgios +1.5 seta @1.38  :t:  :t:  :t: 

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny Madryt-

Masters 2015 (Hiszpania)

Godzina: 14:30

Spotkanie: Nick Kyrgios - John Isner

Typ: 1

Kurs: 1.9

Bukmacher: Betsson

 

3 runda w Madryt-Masters 30 -letni bombardier z USA Isner 18 w ATP kontra 10 lat młodszy gracz z Australii Kyrgios 35 w Atp.

Dla mnie faworyt jest, i jest nim Australijczyk, który niesamowicie

szybko pnie się w rankingu ATP do góry, a jego

kariera rozwija się bardzo dobrze. Spotkanie w

turnieju ATP Madryt to mecz na nawierzchni

ziemnej, a więc serwis nie odgrywa tutaj aż tak

dużej roli. Chociaż można powiedzieć że siła

serwisu nie odgrywa, ale jego uplasowanie w

odpowiednim miejscu już tak. Ranking ATP

przemawia za 30 letnim Isnerem, ale jak wiadomo ranking nie gra.

Kyrgios od zeszłego tygodnia

spisuje się wyśmienicie. Dotarł do finału w

turnieju Estoril, gdzie przegrał z Gasquetem. A

po drugiej rundzie turnieju w Madrycie może

pochwalić się już osiągnięciem takim, którym

bardzo mało tenisistów może się pochwalić,

mianowicie wygrał on z Rogerem Federerem.

Pokonanie w pierwszej rundzie specjalisty od

kortów ziemnych Danielia Gimeno Travera który był ostatnio w dobrej formie wygrał m.in. turniej w Casablance .

Isner co prawda pokonał też

specjalistę od mączki- Thomasa Belluciego,

jednak sposób, styl gry przemawia za młodszym

i bardziej zwinnym na korcie Nickiem

Kyrgiosem.

Jeszcze nigdy nie grali ze sobą.Bilans w tym roku to Kyrgios 11/5 , Isner 16/13 a na cegle Kyrgios 6/2 , Isner 4/2 , nawetw tamtym roku Kyrgios (11/3) grał lepiej od Isnera (6/5) na cegle .

Idę w stronę Kangura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny Madryt-
Masters 2015 (Hiszpania)
Godzina: 15:00
Spotkanie: Kyrgios N. (Aus)  -   Isner J. (Usa)
Typ: 1 set  over 12,5 gema
Kurs: 2.00

Bukmacher: Unibet

Analiza :

 

W dzisiejszym spotkaniu na mączce zmierzą się ze sobą dwie wieże które mają bardzo dobry serwis i świetny zasięg, na nawierzchni ziemnej serwis nie jest może aż tak bardzo kluczową rolą aczkolwiek jego umiejscowienie już tak a tutaj zarówno Kyrgios jak i Isner umieją to robić wyśmienicie, do tego świetna gra przy siatce co daje jednemu i drugiemu bardzo duże szanse wygrywania własnych podań, według mnie to będzie właśnie pojedynek gdzie zarówno Australijczyk jak i amerykanin będą przede wszystkim trzymać podanie i starać się go nie przegrać a później myśleć o łamaniu przeciwnika. W 1 secie będą się badać nawzajem i przede wszystkim trzymać serwis co spowoduje według mnie rozstrzygnięcie tego 1 seta w TB. Według mnie powinny w tym meczu być same TB overy 10,5 gema jak nie 12,5 gema w każdym z setów, zapowiada się ciekawa walka serwisowa i wolejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Madryt, 1/8 finału,naw. ziemna

Milos Raonic-Leandro Mayer

Typ:2

Kurs: 3,50

Bukmacher: Unibet

Godzina: 21:45

Analiza:

 

 

Ostatnie dzisiejsze spotkanie w Madrycie to mecz Milosa Raonica z Leandro Mayerem.Typowy serwismen z Kanady czyli Milos Raonic jest murowanym faworytem według bukmacherów, jednak gdyby rozłozyc ten mecz na czynniki pierwsze sytuacja obraca się o 180 stopni.Zacznijmy od tego , że rok temu Milos w Madrycie odpadł w 1/8 finału czyli na tym samym etapie na którym jest obecnie,nic nie straci natomiast Mayer już zyskał , bo rok temu został wyeliminowany juz w 1 rundzie przez wtedy będacego w fenomenalnej formie Thiema.Milos zagrał tu jeden mecz z Juanem Monaco , wygrał bez problemu 6-3,6-4 no ale jednak w obecnej formie Monaco nie stanowi zadnego zagrożenia.Argentyńczyk na kortach w Madrycie meldował się już 2 razy i dwukrotnie bez straty seta pokonał dwóch na prawde bardzo dobrych zawodników Gillesa Mullera 6-3,6-3 i Feliciano Lopeza 7-6,7-6.Jedyne co w tym meczu jest pewne to to , że passa jednego z nich zostanie zakończona i którys przegra seta :D . Dlaczego górą ma być Mayer? Według mnie zdecydowanie nawierzchnia na korzyść Argentyńczyka, Raonic " żyje" głównie z serwisu, a na mączce traci on sporo na wartości. Sprawa jest prosta Raonic nie wyserwuje 30 asów i nie wygra wszystkich swoich gemów, według mnie. Mayer to bardzo agresywnie grajacy zawodnik, jednak zagrac dobry return po serwisie Kanadyjczyka to nie jest łatwa sprawa. Mayer to także tenisista , który nie stroni od przebijania i gry na wyniszczenie, do długich wymian na pewno bedzie dochodziło duzo razy i górą z nich powinien wychodzic ten bardziej opanowany i ułożony oraz lepszy technicznie Argentyńczyk. To , że Milos poczynił ogromny postęp juz wszyscy wiedza jednak nie siła lecz technika czynią z Ciebie dobrego zawodnika. Takie jest moje zdanie i w dzisiejszym spotkaniu zwycięży Mayer , gdyż ma on na czym zbudowac swoj triumf, serwis funkcjonuje bardzo dobrze.Ponad to Raonic kreczował w Monako w meczu z Berdychem więc nie jest na pewno w pełnej dyspozycji a za rogiem Roland Garros wiec według mnie nie będzie sie przeciążał , tymbardziej ze tutaj już punktów nie straci. Dlatego także polecam grac na wygrana Leandro w takich bukach jak Unibet czy Betsafe gdzie krecz Kanadyjczyka to nasza wygrana. Pomogłem? daj PR %-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 20:00

Spotkanie: Andy Murray- Milos Raonic

Typ: Andy Murray

Kurs: 1.61

BukmacherPinnacle

Analiza:

Analiza będzie dość krótka, ale treściwa. W ćwierćfinale Hiszpańskiego turnieju spotka się aktualnie 3. w raningu Brytyjczyk Andy Murray z Milosem Raonicem, reprezentanetem Kanady zajmującym 6 miejsce. Faworyzowany przez buków Andy jest wg mnie bardzo pewnym typem. Trzeba zacząc od tego, że genialnie wszedł w sezon clayowy, na tą chwilę rozegrał 6 meczy i wszystkie to wygrane. W turnieju w Monachium bez problemu poradził sobie ze średniakami takimi jak Zverev czy Rosol, jedynie bardzo dobremu ziemniakowi Kohlschreiberowi dał urwać sobie po secie w dwóch spotkaniach, w tym jedno zostało rozegrane już w Madrycie. W kolejnej rundzie odprawił do domu Marcela Garnollersa i teraz czas na pojedynek z Milosem Raonicem. Jest to typowy bombardier, który często niszczy zawodników właśnie genialnym serwisem. Podobnie jak Muray ma nie zły bilans od poczatku sezonu, tyle ze trafiał na troche łatwiejszych grajków niż Brytyjczyk. 

Dlaczego idę w strone Murraya? Bo oglądałem ostatni mecz Milosa, który co prawda wygrał 2-0 ale trzeba powiedzieć wprost, że Leonardo Mayer oddał mu wygraną. Gdyby nie słaby poziom przeciwnika, którego gra była pełna niewymuszonych błędów i słabej głowy pod koniec, Raonic by miał tutaj dużo większe kłopoty. Widać to było przy dłuższych podaniach, gdzie po 2-3 returnach Raonic notorycznie odbijał piłkę w siatke albo na daleki aut. Trzeba przyznać że nie jest w swojej najwyższej formie jeśli chodzi o ten turniej i to było dobrze widać. Andy Murray nie powinien miec większych kłopotów z tym meczem, kurs bardzo ładny do grania.

 

Wynik:  :t:  :t:  :t:   :klask:

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt


Godzina: 21:30


Spotkanie:  David Ferrer - Kei Nishikori


Typ: 1


Kurs: 3.0


BukmacherWilliamHill


Analiza:


 


Turniej ATP w Madrycie. Dzisiaj ostatnim meczem ćwierćfinałowym będzie spotkanie tenisisty gospodarzy Davida Ferrera i ubiegłorocznego finalisty Kei Nishikori. Faworyt to Japończyk i nie ma się co dziwić, w zeszłym roku dotarł tutaj do finału gdzie skreczował w meczu z Nadalem. Myślę, że w tym roku już chce go pokonać w finale, do tego Kei już wygrał turniej w Barcelonie i ogólnie jego forma jest wysoka. Ale według mnie co działa na jego niekorzyść, że wczoraj gładko wygrał z rodakiem Ferrera czyli Bautistą bo 6:3 6:3. A Kei jednak miewa przestoje w czasie meczy, przegrywa sety dość niespodziewanie, a moim zdaniem wczorajsza gładka wygrana odbije się dzisiaj cięższym meczem. A po drugiej stronie siatki jeden z najbardziej ambitnych tenisistów w stawce, do tego jak zawsze świetnie przygotowany fizycznie David Ferrer. Hiszpan wczoraj wymęczył wygraną z Verdasco, ale to o niczym nie świadczy, David przegrywa także czasem sety, ale ogólnie on nadrabia jak pisałem ambicją. Ogólnie H2H na korzyść Japończyka, jednak ostatni mecz w Acapulco wygrana Ferrera i pamiętam, że wtedy utopiłem na Nishikorim. Przed rokiem w Madrycie po ciężkim boju wygrał Kei, ale w tym roku po ciężkim może także przegrać. Cóż ja rozumiem, że Nishikori jest tenisistą świetnym, dobrze czującym się na nawierzchni ziemnej ale niektóre buki przesadziły z kursami na Ferrera bo rozbieżność jest od 2.55 do 3.0, a nie stoi on na pozycji straconej jak się wydaje. Przewiduję tutaj 3 sety i w ostatnim po wielkiej walce wygra...  oby Ferrer !


Edytowane przez coolmen7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Madryt
Godzina: 20:00
Spotkanie: Andy Murray- Kei Nishikori
Typ: Kei Nishikori
Kurs: 1.63
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Jeden z półfinałów Madryckiego turnieju, wg ten ciekawszy jesli chodzi o typowanie. Na przeciwko siebie stanie Brytyjczyk o którym wspominalem w ostatniej analizie podczas meczu z Raonicem oraz Japończyk Kei Nishikori, różnica miedzy nimi to jedno miejsce w rankingu na korzyść Murraya. Jakie sa różnice jesli chodzi o jakość tenisa? Tak jak pisałem, Andy w tym sezonie prezentuje sie bardzo ładnie, zgodnie z planem ogrywa przeciwników ktorych ma ograć i dopiero teraz tak na prawde staje naprzeciwko tenisisty przez duże "T", czyli Nishikorim. Reprezentant Japonii podobnie ma bardzo dobry bilans od początku sezonu, wygrywal z dobrymi a nawet bardzo dobrymi ziemniakami. Oglądam mecze tej dwójki praktycznie od początku tego turnieju i do gustu bardziej mi przypadła gra dynamicznego i szybkiego Keia, który ładnie serwuje i równie ładnie returnuje, fakt ze czasem lubi odbić piłkę na aut czy w siatkę ale to nie są notoryczne błędy. Andy to jak dla mnie troche gorsza klasa jesli chodzi o wspomniana dynamikę i styl gry, nie ma tego czegoś w łapie co sprawia ze returny są pelne finezji, co jednak nie zmienia faktu ze grać umie i bedzie starał sie to pokazać w tym meczu.
Rok temu Nishikori doszedł do finału tego turnieju i mysle ze w tym roku to sie powtórzy, ba! mysle ze Nishikori ma realne szanse na wygranie tych zawodów. Szczerze myślałem ze buki dadzą bardziej wyrównane kursy na to spotkanie i bedzie mozna wychwycic Japończyka po ładniejszym kursie, ale i tak nie ma na co narzekać. Gramy i czekamy na widowisko!

 

Wynik:  :n:  :n:  :n:   :bz:  

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 20:08

Spotkanie: K.Nishikori - A.Murray

Typ: 2

Kurs: 2.4

Buk: Pinnacle

 

Półfinał w Madrycie pierwszy finalista już jest znany a jest nim obrońca tytułu Nadal.

Obaj na fali wznoszącej świeta forma. Kei ostatnio ćwierćfinał w Miami i wygrany turniej w Barcelonie , Andy półfinał w Miami i wygrana w Monachium.

Także statystyki w tym sezonie bardzo dobre Kei 30/6 , Andy 33/5.

Nishikoriego charakteryzuje regularność w grze , szybkość i technikę , Murray mocny serwis, jedną z najlepszych defensyw i świetny forhend.

H2H 3:1 dla Murraya , ale na cegle jeszcze ze sobą nie grali.

Każdy idzie w stronę Japończyka , ja uważam odwrotnie. Murray jest obecnie w takiej formie żeby ograć Nishikoriego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: Tenis ATP Madryt

Godzina: 20:08

Spotkanie: K.Nishikori - A.Murray

Typ: 2

Kurs: 2.4

Buk: Pinnacle

 

Półfinał w Madrycie pierwszy finalista już jest znany a jest nim obrońca tytułu Nadal.

Obaj na fali wznoszącej świeta forma. Kei ostatnio ćwierćfinał w Miami i wygrany turniej w Barcelonie , Andy półfinał w Miami i wygrana w Monachium.

Także statystyki w tym sezonie bardzo dobre Kei 30/6 , Andy 33/5.

Nishikoriego charakteryzuje regularność w grze , szybkość i technikę , Murray mocny serwis, jedną z najlepszych defensyw i świetny forhend.

H2H 3:1 dla Murraya , ale na cegle jeszcze ze sobą nie grali.

Każdy idzie w stronę Japończyka , ja uważam odwrotnie. Murray jest obecnie w takiej formie żeby ograć Nishikoriego.

 

http://obstawianie.com/topic/31506-atp-tour-madrid-0205-09052015/?do=findComment&comment=895643

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Rzym 2015

Godzina: 11:00

Spotkanie: Cilic M. - Garcia-Lopez G.

Typ: 1

Kurs: 1.75

Bukmacher: Pinnacle

 

Dziś rozegrane zostaną kolejne

mecze pierwszej rundy turnieju głównego rangi

ATP w Rzymie. W jednym z tych spotkań

zmierzą się Chorwat Marin Cilic i Hiszpan

Guillermo Garcia-Lopez. Będzie to pojedynek

graczy z 10 i 28 miejsca rankingu ATP.

Faworytem zarówno bukmacherów jak i moim

jest w tym meczu obdarzony potężnym

wzrostem (a co za tym idzie również potężnym

serwisem) chorwacki tenisista. Wszystkie fakty

przemawiają za jego dzisiejszym zwycięstwem.

Po pierwsze jest o 5 lat młodszy od Hiszpana, a

na kortach zawodowych osiągnął dużo więcej.

Nie dosyć, że zarobił ponad dwa razy więcej, to

znajduje się regularnie w pierwszej dziesiątce

rankingu, natomiast Garcia-Lopez najwyżej

klasyfikowany był na 23 pozycji. W

bezpośrednich pojedynkach między panami jest

co prawda remis 1:1 , jednak nie możemy brać

tych wyników pod uwagę, ponieważ odbyły się

one w 2008 i 2010 roku. Co ciekawe obaj

gracze w ostatnim turnieju znaleźli tego

samego pogromcę i ulegli w takim samym

stosunku 1:2 Hiszpanowi Fernando Verdasco.

Garcia Lopez odpadł w pierwszej rundzie,

natomiast Cilic, po pokonaniu Jiriego Vesely z

Czech w pierwszej rundzie, w drugiej musiał

uznać wyższość Verdasco. Wierzę jednak, że

dziś atomowy serwis nie zawiedzie Chorwata i

pokona on gładko hiszpańskiego weterana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...