Skocz do zawartości

Challengery 2007


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Nie ma za dużo do pisania, ale na dziś i juto są cztery dobre typy w rodzaju "master vs leszcz":

 

Hanescu - Meffert 1 1,3

Meffert 3 tygodnie temu złapał kontuzję barku. To jego pierwszy mecz od tego czasu a bilans na clayu w challengerach 1-1. Dwa mecze to trochę za mało żeby dać radę Hanescu.

 

Luczak - Satschko 1 1,3

Luczak kontunuuje wygrywanie challengerów na clayu, a Satschko bilans 2-3. Nigdy nic ciekawego nie grał i nie zagra i tym razem.

 

Eschauer - Salva Vidal

To samo co wyżej, tyle że Salva Vidal ma bilans 3-3, więc o jedną wygraną lepszy. Mimo to o wiele za mało na Eschauera.

 

Horna - Tuksar 1 1,2

Tu są chyba ze 3 albo 4 klasy różnicy :zdziwiony: Tuksar bilans 2-3 a Horna 12-5 i to nie w Challengerach, ale w ATP a na dodatek już jeden tytuł z Vina del Mar. U buków online pewnie kurs wynosiłby 1,05 albo mniej.

 

//kursy z STSa

 

EDIT: jak chcecie grać te typki do dodajcie sobie Mahuta do combo, bo po finale w Londynie teraz gra w kwalifikacjach do Wimbledonu %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brzezicki J.P. - De Bakker T. typ 1 - 1,30 :t:

 

Argentyńczyk to klasa wyżej od Holendra. Brzeznicki to taki typowy grajek challengerowy, ale uzyskujący na clay'u bardzo dobre rezultaty. Zresztą ładnie zaprezentował się ta tegorocznym RG. Rzadko odpada w pierwszych rundach. De Bakker jeszcze młody, gra głównie futuresy, a i tam nieszczególnie.

Kubot L. - Stakhovsky S. typ 2 - 1,80 :n:

 

Poziom męskiego tenisa w Polsce jest jaki jest. I nawet żal tego komentować. Kubot grając tylko w challengerach wygrał w tym roku 5 spotkań. Plus jedno w pucharze Davisa z zawodnikiem z Nigerii, ale i tam tie-break był potrzebny :D Stakhovsky to też nic specjalnego poza niezłą końcówką poprzedniego sezonu, kiedy to nawet udało mu się ugrać Tursunova. Z zasady przeciw Polakowi.

 

Pavel A. - Dustov F. typ 1 - 1,40 :t:

 

Początek roku nawet obiecujący w wykonaniu Dustova, ale potem to już bieda z nędza. A Pavel to doświadczony grajek, świetny deblista, nieźle prezentujący się na mączce. I jeśli Rumun poważnie potraktuje to spotkanie, to jest zdecydowanym faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluiter R. - Kubot L. typ 1 - 1,40 :t:

 

I dalej przeciwko Polakowi. Z zasady :] Tyle, że dziś przeciwnik dużo bardziej doświadczony. Panowie spotkali się już ze sobą w tym roku w maju w Pradze też na mączce. Wygrał Holender. Dużo od tego czasu się raczej nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cipolla F. - Panfil G. typ 1 - 1,30 :t:

 

Panfil nieraz w futuresie zdoła przebrnąć pierwszą rundę, challenger jako turniej lepiej obsadzony to dla niego zdecydowanie za wiele. I nie pomoże nawet własna publiczność, bo Cipolla to jednak gracz o wiele lepszy i bardziej doświadczony. Nawet w tegorocznym French Open mecz wygrał...Więc gdzie Polakowi do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka meczy z challerów na cegle.

 

Horna-Przysiężny 1.25

Peruwiańczyk daleki od formy ale przeciwko Polakowi zawsze chętnie :)) Wygrana z Volandrim kompletnie mnie nie wzrusza bo to dla mnie wałek był. Horna nie gra tu dla wałków tylko o odbudowę pozycji w rankingu bo jak na niego to nisko upadł.

 

Starace-Bracciali 1.20

Włoski pojedynek. Braccial nie gra kompletnie nic w tym sezonie. Serwować to on coś tam potrafił ale cegła to nigdy nie była jego mocną stroną. Potito zaś bardzo udany sezon. Najwyższa pozycja w rankingu w jego karierze. Ten challer jest dobrze płatny bo należy do tzw cyklu Treton Serie+ więc motywacja będzie.

 

Andujar-Greul 1.50

"Fachowiec" od cegły przeciwko nijakiemu graczowi. Niemiec na ziemi nawet z naszym Kubotem przegrywa (i to całkiem niedawno) więc trudno oczekiwać, że nagle złapie formę i walnie Hiszpana, który dopiero co wygrał challera na ziemi. Greula widzę raczej na hardzie niż na ziemi (wspomnienia z meczu z Henmanem). W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu formy brak i nie sądzę, żeby dał radę Hiszpanowi.

 

I do roboty Panowie!!!! Pisać mi tu.... i to zaraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horna-Przysiężny 1.25 :cwaniak:

Starace-Bracciali 1.20 :cwaniak:

Andujar-Greul 1.50 :cwaniak:

 

Vassallo-Galvani 1.40

Mam kilku takich grajków na których konsekwentnie stawiam w konfrontacji ze słabymi graczami. Mam na myśli niżej notowanych graczy, którzy próbują przebiajać się wyżej. Tak kiedyś było z Murrayam, Djokiem. Teraz ze Starace. Argentyńczyk Vassallo zalicza się do tej grupy. Okazja nadarza się idealna. Włoch Galvani tylko raz błysnął w tym roku kiedy wygrał challera w Maroku. Poza tym turniejem nie dotarł ani razu do 3. rundy. Bez dwóch zdań na chwilę obecną Martin jest o klasę lepszy od Włocha (z zachowaniem proporcji oczywiście). Ma za sobą półfinał zawodowego turnieju i starty w 3ich rundach. Dodatkowym argumentem jest też to, iż w tym roku raz już ograł Galvaniego i to gładko.

 

Starace-Gil 1.25

Potito powoli staje się już solidnym "ziemniakiem". Dwa finały w tym roku mają swoją wagę. Starace jest dla mnie kandydatem do wygrania tego challera i będę zaskoczony jeśli nie da rady. Patrząc na drabinkę w półfinale mógłby się spotkać z wspomnianym wyżej Vassallo. Starace jest typowym graczem z kortów ziemnych, który swoją grę opiera przede wszystkim na grze z głębi kortu. O Gilu wiele nie wiem bo nigdy go nie widziałem w akcji. Patrząc na jego osiągnięcia w tym roku to gracz na dorobku jakich wielu i niczym się specjalnie nie wyróżnia w kwestii znaczących jak na jego poziom sukcesów. Starace izi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vemic D. - Simmonds P. typ 1 - 1,45 :t:

 

Vemic to przedstawiciel tej "jugosłowiańskiej" szkoły tenisa. Czyli dużo gorsza kopia Ljuby czy Tipsarevica. Gorsza, bo nie serwuje już tak mocno, bo nie ma takiego silnego forehandu i świetnej mocnej gry z głębi kortu. Ale styl gry idealnie pasuje na beton, a ten mecz właśnie na takiej nawierzchni jest grany. Poza tym za Vemicem zdecydowanie przemawia doświadczenie. Nigdy wielkich wyników ten zawodnik nie miał, ale sporo już w swojej karierze doświadczył. Nieraz obok chalengerów i futuresów udało się zagrać w turnieju z cyklu International Series, kilku z ciut wyższej półki średniaków udało się ograć. Simmonds jest dla mnie anonimowy, należy z pewnością do tej całej "watahy" amerykańskich młodych chłopców mających za idolów Samprasa i Agassiego %-) Ale niewiele pewnie uda mu się w tym sporcie zwojować. Bo wyniki na razie marne. W tym roku zwykle odpada w pierwszych, góra drugich rundach. U Vemica wygląda to znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montanes A. - Dolgopolov O. typ 1 - 1,30 :t:

 

Dolgopolova w ogóle nie kojarzę, całkowicie dla mnie anonimowy grajek challengerowy i futuresowy. Czasem coś tam uda się wygrać, czasem przejść pierwsze dwie rundy, ale ogólnie to bieda z nędzą na razie. Co prawda Ukrainiec jeszcze młody jest i wszystko przed nim, no ale liczy się tu i teraz. A Montanesa przedstawiać chyba nie trzeba. Gracz ograny w International Series, clay'owiec z wyrobioną w światku tenisowym marką. A ten pojedynek właśnie na mączce będzie grany. Turniej w San Marino jest nieźle obsadzony, płacą jak na challengera też nieźle. Jest więc o co grać i Hiszpan raczej nie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johansson T. - Okun N. typ 1 - 1,35 :t:

 

Różnica umiejętności, doświadczenia, siły serwisu, siły uderzenia itd., itp. W zasadzie we wszystkim zdecydowanie lepszy ToJo. Szwed latka już swoje ma, często prześladowany przez kontuzję, bo gdyby nie one to coś zdaje mi się, że jeszcze i z najlepszymi mógłby powalczyć. To typowy taki przedstawiciel szwedzkiej szkoły tenisa, a więc zawodnik wysoki, silny, opierający swoją grę na serwisie. I to oczywiście na hardzie musi przynosić rezultaty. Okun też najlepiej gra na betonie, ale to jednak nie ta "liga". Izraelczyk głównie występuje w challengerach. A i tam ze zmiennym szczęściem. Johansson to zdecydowanie najlepszy zawodnik z jakim przyszło na razie grać Okunowi w tym roku. Zresztą Izraelczyk nikogo znaczącego w tym sezonie nie pokonał, a zdarzały się porażki z graczami wielce anonimowymi. W poprzednim US Open ograł go nawet nasz Łukasz Kubot. Jeśli tylko Szwed nie odpuści, to jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vassallo-Galvani 1.40 :cwaniak:

Starace-Gil 1.25 :cwaniak:

 

Starace-Montanes 1.60

A zatem zgodnie z przewidywaniami Włoch dociera do finału i pierwszy opór napotkał w meczu z Vassallo. Po 3setowym pojedynku wchodzi do finału. Dzisiaj rywalem Potito będzie doświadczony gracz i podobnie jak Włoch specjalizujący się w grze na kortach ziemnych. Widzę ciężki mecz i z przyjemnością obejrzę transmisję na Rai Sport. Hiszpan w formie. W Sopocie doszedł do półfinału i w jego przypadku raczej nie można mówić o ustawianych meczach. Czas jednak na rewanż Włocha, który rok temu w Palermo przegrał i to dość gładko z Hiszpanem. Od tamtego czasu wyraźny jest skok w górę i już jest wyżej w rankingu od Alberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starace-Montanes 1.60 :cwaniak:

 

Andujar-Lorenzi 1.50

Hiszpan zwyżka formy więc ciągnie ile się da :) Zarówno on jak i jego przeciwnik to gracze od kortów ziemnych. Z tym, że Włoch od dłuższego czasu "nie przeskakuje" pewnego pułapu. Tylko raz w tym roku zagrał w 3. rundzie challera na cegle i dodać trzeba, że 2. rundę przeszedł po kreczu przeciwnika. Tutaj już problemy w 1. rundzie (3 setowy pojedynek) a Andujar na luziku 2 sety. Oczywiście mecz meczowi nie równy ale jest to jakaś wskazówka

 

Hanescu-Trujillo 1.35

"Gramy" o powrót Rumuna tam gdzie kiedyś był. Forma piknęła w górę po wygraniu u siebie turnieju. "Na fali" poradzi sobie z Hiszpanem, który błyszczy i owszem ale w najniższej klasie rozgrywkowej. "Fjuty" a "Challery" to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andujar-Lorenzi 1.50 :cwaniak:

Hanescu-Trujillo 1.35 :cwaniak:

 

Hanescu-Mayer L. 1.45

Rumun kontynuuje dobrą passę. Obawiałem się jego meczu z Marokańczykiem El Aynuoui i wynik pokazał, że słusznie. Rumun ostatecznie lepszy po 3 setach. Dzisiaj powinno być już łatwiej mimo, że to finał. Mayer to Argentyńczyk (nie mylić z Florianem Mayerem), który miał tutaj wg mnie łatwą drabinę. Kompletnie nie mam wiedzy na temat jego tenisa więc nie wydumam nic wyjątkowego. Biorę typ ze względu na Rumuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ulihrach - Sabau 1,26

Bodzio uwielbia grać w Polsce. Zawsze osiąga tu dobre wyniki i dokonuje rzeczy wprost niesamowitych. Sabau od równo roku, na 19 rozegranych spotkań wygrał zaledwie jedno %-) Nie wiem co się z nim stało, w końcu był dobrym juniorem, a potem także odbudował się jako senior. Bodzio grywa regularnie zaliczając różne wyniki, ale na naszym terenie i z będącym w takim dołku Rumunem nie powinien mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volandri - Roitman (1) 1.3

 

Challenger w Szczecinie. Faworyt turnieju Włoch Volandri jest już w 1/2, co świadczy że nie przyjechał tutaj na wycieczkę tylko by wygrać całą imprezę. Mecz powinien być wyrównany, Volandri ma z pewnością słabszy serwis, ale w wymianach powinien być górą i to powinno zdecydować o końcowym triumfie. Kurs może niezbyt zadowalający ale cóż zrobić .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Stadler S. - Sijsling I. typ 1 - 1,30

 

Niemiec oczywiście żadną wielką gwiazdą tenisa nie jest. Nigdy wielkim graczem nie był i nie będzie. Ale w tym sezonie kilka razy ładnie się pokazał, na tyle, że jego nazwisko w pamięć mi zapadło. Nawet raz obserwowałem jego pojedynek w tv w turnieju w Halle w meczu z Jużnym. Wrażenie robił całkiem dobre. Niezłe podanie, niezły forehand, nienaganna gra z głębi kortu. I to pozwoliło dużo wyżej notowanemu Rosjaninowi urwać seta. W Halle grano oczywiście na trawie, dziś pojedynek jest grany na carpecie, który chyba właśnie do trawy jest nawierzchnią najbardziej podobną. Z rezultatów osiągniętych przez Niemca warto jeszcze zwrócić uwagę na urwanie seta Karlovicowi i zwycięstwa nad Vemicem i Querrey'em. Coś tam te nazwiska w tenisowym światku znaczą, więc Niemiec takim totalnym ułomkiem na pewno nie jest. Co do młodego Holendra to jest to dla mnie zawodnik właściwie całkowicie anonimowy. Gra tylko w futuresach, czasem trafi się jakiś challenger, ale nikogo znanego pokonać się nie udało. A porażek ze słabeuszami widać wiele. Stadler to klasa wyżej, kilka razy nawet występował w turniejach z cyklu International Series, kilka meczy nawet w nich udało się wygrać. Do tego jeszcze dwie bardzo ważne sprawy. Po pierwsze, grali już w tym roku ze sobą na carpecie i górą był Niemiec. Po drugie, dziś Stadler gra u siebie. Kursik poleciał już trochę w dół, ale na podbicie ako chyba warto dołożyć ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vassallo Arguello-Massa 1.40

Był taki czas, że Massa "doił" Martina. Czas ten jednak minął :) Vassalo dobił do 1. setki a Edgardo w 8. :) Vassalo zalicza się do grona moich ulubieńców i mam nadzieję, że pójdzie w ślady Starace. Gramy w Paragwaju na cegle więc nawierzchnia sprzyjająca dla Martina. O ile tenis Vassalo znam (typowy ziemniak, który wynik może zrobić dzięki konsekwencji i cierpliwości) to o Massie nic nie powiem. Wystarcza mi jednak jedna rzecz. Edgardo zagrał w tym roku uwaga.....6 meczy nie licząc turnieju w tym tygodniu. Po półrocznej przerwie powrócił na korty w październiku. Nie ma więc jak dla mnie takiej opcji aby po takiej przerwie ugrać coś z Vassallo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...