Skocz do zawartości

[Zamknięty] Pozostałe turnieje


Power30

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Żużel - Mistrzostwa Elite League
Spotkanie: Kto wygra
Typ: N.K. Iversen
Kurs: 4,50
Godz: 20.30
Bukmacher: Bet365

Data i godzina: 21.03.2015 godz. 20:30

Już za chwilę rozpoczną się indywidualne mistrzostwa Elite League. Turniej ten ma dwóch faworytów wg bukmacherów, a są nimi Jason Doyle oraz Niels Iversen. Australijczyk ma za sobą kapitalny sezon, który zaowocował awansem do do Grand Prix oraz angażem w toruńskim zespole. Jason lubi się ścigać na torach brytyjskich, a do tego startuje dziś na swoim domowym torze. Duńczyk miałby również udany sezon, gdyby nie fatalna kontuzja. Jednak mimo sporego rozbratu z motocyklem, pokazał się z bardzo dobrej strony Testimoniale Rory'ego Schleina, gdzie zajął drugie miejsce. PUK jest niezwykle obytym zawodnikiem w tego typu imprezach, co przemawia za nim. Ostatni raz na tym torze osiągnął bardzo dobry wynik 14+2 w sześciu startach.  Z reszty stawki warto zwrócić uwagę na Bjerre oraz Janowskiego, którzy mogą sporo namieszać. Wydaje mi się, że reszta zawodników ma nikłe szansę na walkę o zwycięstwo. Sądzę, iż po takim kursie warto zagrać na zwycięstwo Duńczyka, zwłaszcza że nie ma dużo kandydatów do wygranej.

Edytowane przez Power30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Speedway Best Pairs Cup - Toruń
Spotkanie: Kto wygra?
Typ: Rosja
Kurs: 2,40
Godz: 18.30
Bukmacher: Bet365

Analiza:

przed nami zawody otwierające sezon żużlowy w Polsce, czyli inauguracja trzeciej już edycji SBPC, którego pierwszy turnirj odbywa się w tym roku na toruńskiej Motoarenie. Do rywalizacji stają reprezentacje Łotwy, USA, Szwecji, Australii, Rosji, Danii i Polski. Walka o zwycięstwo w tym turnieju jak i w całym cyklu rozebra się napewno pomiędzy Polską, Rosją, Australią i Danią. Moim faworytem do zwycięstwa na Motoarenie są Rosjanie, ponieważ w tym roku po raz pierwszy wystawili do SBPC swój najlepszy skład, czyli Emila Sajfutdinowa i braci Łagutów. Emil i Grisza to obecnie jedni z najlepszych żużlowców świata, dodatkowo ich atutem będzie znajomość toruńskiego owalu, ponieważ Grisza będzie jeździł na nich w tym sezonie, a Emil był zawodnikiem Aniołów w ubiegłym. Ostatnio na Motoarenie oddbył się sparing pomiędzy KS Toruń, a Unią Leszno w którym Sajfutdinow zdobył 9 punktów w 3 biegach, a Grigorij Łaguta 14 w 5. Wydaje się, że Rosja jest faworytem do zwycięstwa, bo jako jedyna nie zmaga się z mniejszymi bądź większymi problemami. Australia nie może wystawił do składu zawieszonego Warda, a Holder zaliczył już w Anglii "dzwona" i miał nawet tu nie jechać. W składzie Polaków jest Kasprzak, który w sparingach nie błyszczał, poobijany i Hampel, który poprzedni sezon miał słaby. U Duńczyków mamy niewiadomą w formie Pedersena i Iversena po berdzo długiej kontuzji kolana. Reasumując, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zwycięstwo Rosjan i jakikolwiek inny rezultat będzie sporym zaskoczeniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Żużel - mecz towarzystki
Spotkanie: Polska - Dania
Typ: Polska (-7.5 HA)
Kurs: 1,96
Buk: Betsson
Data i godzina: 1.05.2015 godz. 18:00

W meczu towrzyskim w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentacja Polski zmierzy się z Duńczykami. Faworytem według bukmacherów są biało-czerwoni. Asem w talii Marka Cieślaka, będzie bez wątpienia Jarek Hampel. Mały jak na razie spisuje się w rozgrywkach ligowych wyśmienicie. Sporo punktów powinna również dorzucić para Kasprzak-Zmarzlik. Zawodnicy Ci są aktualnie liderami gorzowskiej stali. W rozgrywkach ligowych z dobrej strony również pokazuje się Buczkowski, Pawlicki czy Gollob, którzy powinni spokojnie punktować na będących w dość słabej formie Duńczykach. Warto też dodać, iż Polacy mają handicap w postaci własnego toru. Na chwilę obecną w reprezentacji Danii liderami powinni być Pedersen oraz Kildemand. O ile Nicki jest w bardzo dobrej formie, o tyle Peter zmaga się z kontuzją kolana, co sprawia iż czuje dyskomfort w czasie jazdy. W katastrofalnej formie jest Iversen, który na razie jest cieniem zawodnika z zeszłego sezonu. Jensen kilka punktów powinien dorzucić. Największą bolączką gości są dość dziury w postaci Michelsena oraz Bjarne Pedersena. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, sądzę iż Polacy są w stanie spokojnie pokryć ten handicap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dyscyplina: Żużel - Drużynowy Puchar Świata

Godzina: 14:00

Spotkanie: Kto wygra zawody ? 

Typ: Polska

Kurs: 4.0

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Jednak nie wczoraj a dzisiaj odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata. Wiadomo przeszkodziła pogoda, która dzisiaj także może sprawić kłopoty z rozegraniem całych zawodów. Ale to i lepiej może bo tor nie będzie już jakimś handicapem Duńczyków. Wręcz przeciwnie mogą dziac się cuda, chociaż w taki cud jak wygrana Szwecji czy Australii jednak nie liczę. Bo co jak co ale ich składy posiadają mocne luki, Szwedzi mają niepewnych Sundstroema, a pozostała trójka Lindgren, Jonsson czy Lindbaeck to dla mnie też nie są pewniacy do regularnych 2 czy 3 przywożonych. Znowu Australia ma Morrisa, także Batchelor może dać ciała, a i Holder wciąż nie jest w takiej niesamowitej formie. Zostaje Dania czy Polska ? Dania za niski kurs, do tego w składzie Pająk czy Bjerre którzy potrafią wygrywać by zaraz jak w przypadku pierwszego mieć wykluczenie lub Bjerre przywieźć 0. Iversen tez miewa wpadki, a Pedersen ostatnio forma poszła w dół. Wiadomo w Vojens będą chcieli obronić tytuł ale moze scenariusz, że przed rokiem Duńczycy w Polsce, to my teraz w Danii ? Skład niesamowicie młody ale także doświadczony. Tak na prawdę bardzo wyrównany i w tym widzę nadzieję. Pawlicki, Janowski, Buczkowski i Zmarzlik. Każdego stać na wygrywanie ze wszystkimi, jak i każdy może mieć wpadki. Ale Polska potrafi na te zawody się spiąć, kursy są dla mnie lekko za wysokie, a w tabeli może być ścisk punktowy do samego końca. Patriotycznie trochę, ale ten zakład nie jest bez szans. Mogą być cyrki przez pogodę itp. w dzisiejszym zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dyscyplina: żużel, GP Challenge - Rybnik
Spotkanie: Bartosz Zmarzlik - Piotr Pawlicki
Typ: 2
Kurs: 2,00
Godz: 18.00
Bukmacher: Bet365

Analiza:

przed nami turniej GP Challenge w Rybniku z którego trzech najlepszych zawodników wywalczy awans do przyszłorocznego cyklu GP. Do największych faworytów tego turnieju zaliczani są najlepsi obecnie Polscy juniorzy, czyli gorzowianin Bartosz Zmarzlik i leszczynianin Piotr Pawlicki, dlatego też ich pojedynek H2H postanowiłem przeanalizować. W tym sezonie Ci panowie na torze stawali przeciw sobie kilkanaście razy zarówno w meczach ligowych jak i turniejach indywidualnych. Większość tych pojedynków wygrał Bartek Zmarzlik. Zmarzlik w tym sezonie był jedynym pewnym punktem stali Gorzów, w meczach domowych w każdym meczu notował dwucyfrowy wynik, dużo gorzej było na wyjazdach gdzie legitymuje się średnią 2,054, dodatkowo w końcówce sezonu złapał chyba lekką zadyszkę. Piotr Pawlicki natomiast jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem EE, więc jak widać dobrze znosi presję, na wyjeździe zdobywa średnio 2,517 punktu na bieg. Uważam, że obaj panowie wywalczą awans ale lepsze miejsce zajmie Pawlicki, ponieważ lepiej radzi sobie na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Żużel - SEC
Spotkanie: Speedway European Championship
Typ: Martin Smoliński under 3 pkt (trzydrogowo)
Kurs: 3,75
Buk: Bet365
Data i godzina: 19.09.2015 godz. 19:00

Dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się ostatnia runda Speedway European Champion w Ostrowie. Faworytem wg bukmacherów jest Emil Sajfutdinow, który jest liderem rozgrywek i prawdopodobnie sięgnie po zwycięstwo w całym cyklu. Jednak postanowiłem pójść w nieco innym kierunku, a mianowicie zdobyczy punktowej Martina Smolińskiego. Niemiec w tegorocznym cyklu spisuje się dość słabo - tylko 15 punktów. Dorobrek ten mocno podreperował sobie w Kumli, gdzie zdobył aż 9 punktów. Jednak w Szwecji kolejność ustalała się praktycznie tuż po starcie i mało było walki. Martin w tym sezonie nie startuje w żadnym polskim klubie, co na pewno działa na jego niekorzyść. W porównaniu do zeszłego roku, to Smoliński ma o wiele mniej startów i być może to odbija się na jego słabszej dyspozycji. Przeglądając listę startową dzisiejszych zawodów, sądzę że Niemiec jest w stanie nawiązać walkę z Jędrzejakiem, Szczepaniakiem oraz Milkiem. Reszta stawki wydaje się być poza zasięgiem Martina. Jednak "Ogór" wraca na stare śmieci i co roku kręci kółka na ostrowskim owalu, natomiast Mateusz Szczepaniak, na co dzień startuje w Ostrovii, gdzie notuje przyzwoite wyniki. Sadzę, że ten typ ma szansę powodzenia, jeśli Martin nie będzie zdobywał punktów na defektach czy wykluczeniach. Do tego chcę dodać, że stawka w tym turnieju jest silniejsza niż w Kumli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dyscyplina: Speedway Best Pairs Cup - Toruń
Spotkanie: Boll Team - Fogo Power H2H
Typ: 1
Kurs: 2,25
Godz: 17,00
Bukmacher: Betsson

Analiza:

przed nami inauguracja czwartej edycji Speedway Best Pairs, która odbędzie się na MotoArenie w Toruniu. W tym roku organizatorzy zdecydowali się zmodyfikować formułę zawodów i do rywalizacji stają trzyosobowe zespoły, które zostały utworzone na podstawie posiadanych sponsorów, a nie jak było to w latach ubiegłych na podstawie narodowości. Przedmiotem mojej dzisiejszej analizy jest pojedynek H2H pomiędzy zespołami Boll Team oraz Fogo Power, reprezentowanymi kolejno przez Martina Vaculika, Nielsa Kristiana Iversen, Patryka Dudka oraz Emila Sajfutdinowa, Bartosza Zmarzlika i Tobiasza Musielaka. Jako, że to tak naprawdę pierwsze poważne ściganie dla tych zawodników to jakiekolwiek typowanie jest wróżeniem z fusów, ja jednak pójdę w stronę Boll Team. Przemawia za tym fakt, że Martin Vaculik od tego sezonu jest zawodnikiem klubu z Torunia i zdążył już potrenować na tamtejszym torze, w ośmiu biegach sparingowych jakie tam odjechał zdobywał 2 lub 3 punkty. Iversen bardzo dobrze czuje się na tym torze co udowodnił w ubiegłym roku zajmują 4. miejsce w turnieju GP. Dudek natomiast w tym sezonie zaprezentował się w sparingu z Unią Tarnów w którym zdobył komplet punktów. Fogo Team w przeciwieństwie do swoich rywali nie ma tak wyrównanego składu więc można się spodziewać, że całe zawody odjedzie para Zmarzli-Sajfutdinow. Zmarzlik do tej pory pokazał się w sparingu u siebie w którym wygrał wszystkie biegi, natomiast Sajfutdinow jeszcze w Polsce nie jeździł. Emil kiedyś był zawodnikiem KS Toruń i w miarę pasuje mu ten tor w poprzednim sezonie w lidze zdobył tu 12 punktów. Problem zaczyna się jeśli spojrzymy na dokonania Zmarzlika, ponieważ dużo słabiej radzi sobie na wyjazdach, w poprzednim sezonie zdobył tu 3 punkty w 4 startach. Podsumowując uważam, że Boll Team ma trzech równorzędnych zawodników, dlatego powinien spisać się lepiej niż Fogo Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel - Nice PLŻ
Spotkanie: Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Kraków
Typ: 1
Kurs: 1,95
Godz: 13:45
Bukmacher: Bet365

Analiza:

przed nami druga kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej, do rywalizacji stają zespoły Polonii Bydgoszcz oraz Speedway Wandy Kraków. Polonia w poprzedniej kolejce minimalnie przegrała na wyjeździe w Opolu, ale jej liderzy zaprezentowali się bardzo przyzwoicie bowiem Kurdiaszow i Kułakow zdobyli po 12, punktów a Jeleniewski dołożył 8 "oczek". Więc ci zawodnicy u progu sezonu wydają się być w dobrej formie. Przyzwoicie zaprezentował się również Oskar Gollob. Wanda natomiast musiała bardzo napocić się aby odnieść u siebie zwycięstwo z "wilkami" z Krosna. W tym meczu dobrze  zaprezentowali się Charris, który zdobył 12+3 w 5 startach, oraz zdobywca 13 "oczek" były zawodnik Polonii Bydgoszcz Patrick Hougaard, 9 punktów dołożył również Zbigniew Suchecki. Czynnikiem, który w tym meczu zadecyduje o zwycięstwie będzie moim zdaniem tor, do którego Bydgoszczanie dosypali przed sezonem nową nawierzchnię, więc dla przyjezdnych będzie on wielką zagadką. Reasumując uważam, że gospodarze wygrają to spotkanie właśnie z tego względu, że mieli okazję potrenować na własnym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel - Nice PLŻ
Spotkanie: KSM Krosno - Lokomotiv Daugavpils
Typ: 1 (+6)
Kurs: 2.25 
Godz: 15:15 
Bukmacher: Bet365

Analiza:

Spotkania z I ligi żużlowej to dość specyficzne mecze. Lubią się w nich dziać różne dziwne rzeczy, a bity faworyt często prezentuje się bardzo blado na tle słabszego rywala. Tak też jest dzisiaj, KSM w ostatnim wyjazdowym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc do końca spotkania o punktów na krakowskiej Wandzie. Lokomotiv to duża niewiadoma, bo będzie to ich pierwsze spotkanie w tym sezonie. Stawiam w tym spotkaniu +6 na gospodarzy, a po cichu liczę na ich wygraną. Gospodarze mają przewagę w formacji młodzieżowej co powinno odbić się na wyniku. Jeśli dobrze pojedzie Chrzanowski to handi powinno spokojnie wejść, bo Koza, Malitowski, Rempała oraz Jabłoński mogą zrobić w wynik w granicach 10 punktów. Atut własnego toru też będzie przemawiał za gospodarzami, gdyż goście nigdy nie startowali na tym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel - Nice PLŻ
Spotkanie: Polonia Piła - Wybrzeże Gdańsk
Typ: Wybrzeże Gdańsk (+4) trzydrogowo
Kurs: 2,05
Godz: 14:00
Bukmacher: Bet365

Analiza:

przed nami trzecia kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej, do rywalizacji stają zespoły, które u progu sezonu prezentują się bardzo dobrze, czyli Polonia Piła oraz Wybrzeże Gdańsk. Pilanie w tym sezonie bardzo pewnie wygrali spotkanie u siebie z Włókniarzem Częstochowa oraz przegrali w Łodzi po zaciętym meczu. W obu tych spotkaniach bardzo dobrą formę zaprezentowali Michał Szczepaniak i Bjarne Pedersen. Wybrzeże to chyba najpoważniejszy kandydat do wygrania Nice PLŻ, drużyna potwierdziła to w jedynym jak do tej pory spotkaniu w tym sezonie gdzie na własnym torze roznieśli KSM Krosno 62:28. Gdańsk to zespół oparty o solidnych seniorów prowadzących pary; uzupełnionych bardzo młodymi i walecznymi zawodnikami. Gdańsk dysponuje bardziej klasowymi zawodnikami, którzy z powodzeniem ścigali się już w Ekstralidze; jedynym argumentem przeciwko nim jest specyficzna nawierzchnia pilskiego toru, uważam jednak, że pomimo tego Gdańsk jest w stanie uzyskać dobry wynik, a ich zwycięstwo również mnie nie zdziwi.

Edytowane przez Toshihiko Koga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dyscyplina: Żużel - IMŚJ
Spotkanie: Indywidialne Mistrzostwa Świata Juniorów - Gdańsk
Typ: M. Fricke wygra klasyfikacje ogólną
Kurs: 3,00
Buk: Bet365
Godz: 19:00

Już za chwilę odbędzie się ostatnia odsłona zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata juniorów. Aktualnie liderami klasyfikacji przejściowej są Fricke oraz Lambert, a tuż za nimi - oczko mniej ma Pieszczek. Walka o tytuł zapewne rozstrzygnie się pomiędzy Australijczykiem, a Polakiem, którzy mają lepsze obycie z polskimi torami. Świetnie ten tor zna Pieszczek, który jest wychowankiem zespołu z Gdańska. Jednak jego forma mocno faluje w tym sezonie - potrafi pojechać dobry mecz, by zawalić kolejny. Do tego dochodzi spora presja ze strony kibiców, którzy nie oczekują od niego tytułu. Fricke jest objawieniem rozgrywek w tym sezonie. Jeździ niezwykle stabilnie jak na debiutanta w meczach wyjazdowych, tak więc rozczytanie tego toru nie powinno być dla niego wielkim problemem. Do tego bądź, co bądź stawka jest słabsza, aniżeli w meczach E-ligi czy Elitserien. Kluczowy może być 13. bieg, w którym tuż po równaniu będzie miał korzystne pole startowe w porównaniu do Pieszczka. O mistrzostwie mogą zadecydować detale, a obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Duńczyk ma szansę przełamać hegemonię Polaków, którzy w ostatnich 3. latach sięgali po ten tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...