Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Rotterdam - Sao Paulo - Memphis


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

post-8222-0-27657300-1423072874_thumb.jpeg

ABN AMRO World Tennis Tournament
ATP World Tour 500
Rotterdam, The Netherlands
09.02.2015 - 15.02.2015
Indoor Hard
http://www.abnamrowtt.com/

post-8222-0-51477800-1423072897_thumb.jpeg
Brasil Open 2015
ATP World Tour 250
Sao Paulo, Brazil
09.02.2015 - 15.02.2015
Indoor Clay
http://www.brasilopen.com.br/

post-8222-0-24711500-1423072920_thumb.jpeg
Memphis Open
ATP World Tour 250
Memphis, U.S.A
09.02.2015 - 15.02.2015
Indoor Hard
http://www.memphisopen.com/

 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis - ATP - Singiel Sao Paulo (Brazylia), ziemna w hali

Spotkanie: Cuevas P.   -   Vesely J.
Typ: Vesely J.

Kurs: 2.37
Godz: 18:30
Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

W dniu dzisiejszym w Sao Paulo w Brazylii dojdzie do rozpoczęcia turnieju dość dobrej rangi jak na standardy Brazylii. Na przeciw siebie staną Cuevas z Urugwaju kontra Vesely z Czech. Przeglądając różnego rodzaju statystyki tego turnieju w poprzednich latach jak i ostatnią formę obu Panów nie mogę zrozumieć dlaczego bukmacherzy faworyzują tak Urugwajczyka? Dobra, rozumiem jest dość solidnym zawodnikiem na mączce, jego ulubiona nawierzchnia, innym plusem jest to że turniej odbywa się nie u niego w kraju ale na kontynencie gdzie mieszka, to są dwa jedyne plusy jakie można znaleźć na korzyść Urugwajczyka. Według mnie na korzyść Czecha przemawia jego ostatnia forma, odpadł co prawda dość szybko w Australii ale wcześniej w turnieju w Auckland między innymi zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Według mnie jest tenisistą bardziej wszechstronnym i posiadającym dwa razy lepsze umiejętności niż Cuevas, jego podanie, różnorodność gry, brak jakiego kolwiek zmęczenia ostatnimi meczami spowoduje zacięty pojedynek na tej nawierzchni, ale według mnie dość spokojnie wygra Vesely. Jest to jak dla mnie największy pewniak dzisiejszego dni, polecam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuevas - Vesely(+4g) 2 @ 1,66

Pinnacle

 

Wiadomo, że na mączce Cuevas jest faworytem i kursy mnie nie dziwią, lecz to nie oznacza, że młody Czech, który jest w formie nie powalczy. Serwis ma niezły, który nawet na tej nawierzchni mu pomoże, poruszać też się umie na korcie i zaatakować też potrafi. Cuevas na pewno przeważa doświadczeniem i sprytną grą, która na tej nawierzchni bardzo się przydaje, ale mimo wszystko nie ma takiej przewagi, by znieść z kortu Veselego. Gram dość bezpieczną linię, a kurs i tak dość fajny, sądzę, że warto.

 

Hanescu - Kokkinakis 2 @ 1,66

Bet365

 

Hanescu do tej pory myślę, że zawodzi, hard dodatkowo nie jest jego cup of tea i z takim talentem, jakim niewątpliwie jest Thanasi może mieć spore problemy. Dla Australijczyka to ulubiona nawierzchnia, zrobiło się o nim głośniej po Australian Open, gdzie wyeliminował Gulbisa w pierwszej rundzie. Po Australian Open to dopiero jego pierwszy turniej, pokonał Wolmaransa i Brody'ego w kwalach bez straty seta, natomiast Hanescu męczył się z zawodnikiem z 663. miejsca w rankingu. Jak dla mnie więcej argumentów ma młody "Kangur: i to on zgarnie ten mecz.

Edytowane przez M@c!eK19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATO Rotterdam
Godzina: 21:00
Spotkanie: David Goffin - Gilles Muller
Typ: Muller (+1,5seta)
Kurs:1.606
Bukmacher: PinnacleSports

Na dzisiaj proponuję zagranie spotkania dnia w rozpoczynającym się turnieju w Rotterdamie pomiędzy Belgiem Davidem Goffin (20.ATP), a zawodnikiem Luxemburga Gilles-em Muller-em (37.ATP). Moim zdaniem bukmacherzy lekko przesadzają stawiając w roli faworyta w tym spotkaniu Belga, Goffin w tym sezonie nie pokazał jeszcze nic dobrego, bilans meczów 3:3 na co składają się spotkania w 3 turniejach. Najpierw odpadł w półfinale turnieju w Chennai z Wawrinką wcześniej nie mając jakiś wybitnych jednostek do ogrania, później w pierwszej rundzie turnieju w Sydney z Włochem Bollelim i druga runda Australian Open z Baghdatisem. To nie ta forma kiedy wspinał się w rankingu w tamtym roku wygrywając turniej halowe w Metz czy przegrywając w finale turnieju w Bazylei z Federerem. Dzisiaj na przeciwko niego stanie zawodnik, który mnie zawiódł w tamtym tygodniu Muller. W tym sezonie Luksemburczyk w rewelacyjnej formie i nie chce mi się wierzyć, żeby przegrał drugie spotkanie z rzędu, a jeśli nawet to na pewno nie bez zdobyczy setowej. Aktualna forma wykluczając porażkę w pierwszej rundzie z tamtego tygodnia z Berankisem wskazuje jako faworyta właśnie Muller-a, bardzo dobre występy w Syndey czy Australian Open muszą przełożyć się na dobry występ w dzisiejszym spotkaniu. Ja stawiam na minimum do zdobycia czyli seta dla Gillesa, zawodnik tak dysponowany serwisowo powinien moje handi pokryć, choć postawienie na jego wygraną nie jest wyrzuceniem kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP - Singiel Sao Paulo (Brazylia), ziemna w hali

Spotkanie: Cuevas P.   -   Vesely J.
Typ: Cuevas P.

Kurs: 1.50
Godz: 19:15
Bukmacher: Bet365

Analiza:

A ja idę zupełnie inaczej niż koledzy wyżej, którzy grają w stronę młodego Czecha. Atakuje dzisiaj na spokojnie Cuevasa, ponieważ to idealny gracz na mączkę. Na pewno jest przygotowany do turnieju po słabym występie w AO. Może w jego karierze tylko challengery były wygrywane co widać po ostatnich wynikach z tamtego roku, że mączka i challenger to duże prawdopodobieństwo, że chłop wygra turniej, ale w Umag i Bastad też zaskoczył. Młody Czech... W challengerach też zaskakuje, w tym roku finał w Auckland, który wygrał, w challengerach też sobie dobrze radzi na mączce. Najgorsze jest to, że panowie się nie spotkali jeszcze i mecz będzie na pewno zacięty, ale moim zdaniem Cuevas bardziej doświadczony i wyżej obsadzony zawodnik powinien sobie w tym meczu poradzić - może w tym turnieju namieszać, żeby dzisiaj tylko od początku odnalazł rytm gry i jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacko - Karlović(-1,5s) 2 @ 1,72

Unibet

 

Kurs przyjemny i myślę, że nie ma co wybrzydzać. Karlović marka znana, bardzo dobry serwis, do tego dobry forehand i przy siatce również gra dobrze. Jego rywal to Lukas Laćko, który totalnie się zbłaźnił w Zagrzebiu, gdzie grał fatalnie i dostał 2 szybkie sety z Berankisem. Bardzo dużo niewymuszonych błędów to od lat charakterystyka tego zawodnika, do tego z regularnością serwisu jest u niego na bakier, stąd też mój typ. Jedynie w poruszaniu się po korcie jest lepszy od Ivo i moim zdaniem nie ma co szukać w tym starciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Sao Paulo
Godzina: 22:00
Spotkanie: Fernando Verdasco - Maximo Gonzales
Typ: Verdasco (-1,5seta)
Kurs:1.86
Bukmacher: Unibet

Pierwsza runda turnieju w brazylijskim Sao Paulo na ziemnej nawierzchni pomiędzy Hiszpanem Fernando Verdasco (31.ATP), a Argentyńczykiem Maximo Gonzalesem (100.ATP). Hiszpan w którego stronę pójdzie mój typ dobrze zaprezentował się w turnieju w tamtym tygodniu rozgrywanym w gdzie odpadł w półfinale z Feliciano Lopezem po dwóch tiebreakach. W meczach poprzednich rund nie przegrał seta i nawet swojego podania, a wręcz zniszczenie Paolo Lorenziego na jego koronnej nawierzchni 6:1,6:2 pozwala mi wierzyć, że w dzisiejszym spotkaniu zrobi to samo z Gonzalesem. Maximo to zawodnik podobny do Włocha, również swój ranking nabija głównie grając w challengerach i unikając innych nawierzchni niż ziemna, w tym roku grał tylko na twardych kortach i zaliczył dwie porażki z Pouillem w Auckland i Lacko w 1 rundzie AO. Do turnieju głównego w Sao Paulo musiał się dostawać przez kwalifikacje i mimo tego, że je przebrnął nie zostawił zbyt dobrego wrażenia. Pierwsza runda trzysetowa z Brazylijczykiem Monteiro, druga runda z Lapentim po kreczu w drugim secie i trzecia finałowa runda z Brazylijczykiem Ghem-em po trzech setach w których jednego przegrał 1:6. Po tych wynikach stawiam, że Verdasco wygra to spotkanie bez straty seta, bo dla challengerowca pokroju Gonzalesa taki zawodnik to mimo wszystko za wysokie progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP - Singiel Sao Paulo (Brazylia), ziemna w hali

Spotkanie: Cuevas P.   -  Bagnis F.
Typ: Cuevas P. (-4.5 g)

Kurs: 1.95
Godz: 17:00
Bukmacher: Unibet

Analiza:

Tak pisałem w meczu z Czechem i nadal się tego trzymam!

A ja idę zupełnie inaczej niż koledzy wyżej, którzy grają w stronę młodego Czecha. Atakuje dzisiaj na spokojnie Cuevasa, ponieważ to idealny gracz na mączkę. Na pewno jest przygotowany do turnieju po słabym występie w AO. Może w jego karierze tylko challengery były wygrywane co widać po ostatnich wynikach z tamtego roku, że mączka i challenger to duże prawdopodobieństwo, że chłop wygra turniej, ale w Umag i Bastad też zaskoczył. Młody Czech... W challengerach też zaskakuje, w tym roku finał w Auckland, który wygrał, w challengerach też sobie dobrze radzi na mączce. Najgorsze jest to, że panowie się nie spotkali jeszcze i mecz będzie na pewno zacięty, ale moim zdaniem Cuevas bardziej doświadczony i wyżej obsadzony zawodnik powinien sobie w tym meczu poradzić - może w tym turnieju namieszać, żeby dzisiaj tylko od początku odnalazł rytm gry i jestem spokojny.

 

 

Oglądałem to spotkanie i Cuevas był już jedną nogą poza turniejem, ale zachował się zimną krew i mimo, że Czech serwował po mecz to walczył o punkty i oddał na 4:5, odłamał na 5:5 utrzymał na spokojnie, bo do zera na 6:5 i potem znowu przełamał. Dzisiaj spodziewam się zakończenia w dwóch setach, ale kurs, który pobieram to handicap gemowy, atrakcyjniejszy kurs, a według mnie bardzo prawdopodobne 6:3 6:4. Bagnis w tym sezonie tylko ziemna, ale nie osiąga większych wyników, wygrana w poprzedniej rundzie to bardziej prezent od Delbonisa, który zagrał słaby mecz. Panowie się nie spotkali nigdy na korcie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP - SINGIEL: Rotterdam (Holandia), twarda (w hali) - 1/8-finału

Spotkanie: Berdych T. - Seppi A.

Typ: Berdyh T. (-5.5g)

Kurs: 2.25
Godz: 12:30
Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Na szybko, bo czas mnie goni i muszę uciekać. Pobrałem na dzisiaj kurs na Berdycha, który na tym turnieju wygrał już z Kamke. Mógł to zakończyć szybciej, ale może chciał pograć dłużej, ponieważ ze stanu 5:1 w drugim secie zrobiło się 5:5, ale Berdych wygrał 7:5 bez problemu. Linia na handicap wysoka, ale ja w nią wchodzę na spokojnie, ponieważ uważam, że Seppi nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Gracz z trzydziestki regularnie przegrywa z Berdychem i zawsze ta linia była pokrywana, więc dlaczego dzisiaj ma tak nie być? Berdych nigdy nie miał problemu wygrywać z graczami gorszymi od siebie i te pierwsze rundy przechodził. Oglądałem wczoraj Seppiego w meczu z Haase i mecz nie był na najwyższym poziomie, dużo przełamań, dużo przestoju w grze - w spotkaniu z Berdychem to nie przejdzie. Kurs jak i linia warta ryzyka, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - Rotterdam (Holandia)
Godzina:
11:00
Spotkanie: Jeremy Chardy - Gilles Simon
Typ: Ilość gemów pierwszy set - over 10,5
Kurs: 3
Bukmacher: Bet365
Analiza:

W dniu dzisiejszym w turnieju rozgrywanym w Rotterdamie zmierzą się ze sobą Chardy - Simon. Obecnie Chardy jest na 34. miejscu w rankingu, natomiast Simon zajmuje 19. pozycje. Obaj są narodowości francuskiej i w ostatnim czasie grają dobry tenis. W poprzedniej rundzie Chardy wygrał z Julienem Benneteau po kreczu przy stanie 3-3. Drugi z francuzów ograł 2-1 J. Souse po zacietym meczu. Moim zdaniem ten mecz będzie bardzo zacięty i najważniejszym elementem gry będzie serwis zawodników. Jeremy jest wysokim zawodnikiem i serwis jest jego najgroźniejszą bronią co pokazał z Coriciem w AO czy też Querreyem w Sydney. Często pierwsze sety w wykonaniu francuza Chardego są bardzo wyrównane i koncza sie wynikami 7-5 czy 7-6 jak to miało miejsce w meczu z Seppim w Australian Open 7-5. Natomiast Simon znany jest z waleczności, zostawia na korcie dużo zdrowia i umie podnieść się z każdego dołku w czasie spotkania co pokazał w meczu w poprzedniej rundzie z Sousa, tam pierwszy set zakończył się wynikiem 5-7. Ostatnio obaj spotkali się w 2013 roku w Madrycie gdzie także była zacięta walka 6-4 7-6 wygrał Simon. Podsumowując, biorąc pod uwagę siłę serwisu Chardego i waleczność Simona oraz dobrą grę prezentowaną w ostatnim czasie uważam, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane i obaj tenisiści będą utrzymywać swoje podanie, przynajmniej w pierwszym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:

Godzina: 14:00
Spotkanie: Cuevas Pablo - Almagro Nicolas
Typ: over 22.5 gems
Kurs: 1.90
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Cuevas nie zawodzi, szły ostre analizy na niego w tym turnieju i nadal podtrzymuje zdanie, ale CHYBA wybieram bezpieczniejszą opcje na ten mecz. Almagro zaskoczył mnie, że wygrał z Robredo mimo, że był faworytem buków to byłem zaskoczony, że skończył to w dwóch setach, ale jutro wcale nie będzie łatwego spotkania. Cuevas z Czechem o mały włos nie odpadł z turnieju, ale to dodało mu skrzydeł i z Bagnisem jechał już tak jak trzeba, ale znowu tamten skreczował. Szkoda, bo zwrot poszedł po bardzo ciekawym kursie. Pablo wie jak grać z Nicoalsem h2h po jego stronie 2:0 nawet w tym sezonie się panowie spotkali w Sydney i mecz dla Cuevasa. Dlaczego, więc idę w stronę overu, a nie wygranej Cuevasa? On miewa przestoje w grze co było widać w meczu w Czechem i jutro będzie trudniejszy rywal, szykuje nam się zacięte spotkanie(oby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:

Godzina: 14:00
Spotkanie: Cuevas Pablo - Santiago Giraldo
Typ: over 22.5 gems
Kurs: 1.94
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

To już chyba trzeci raz jak typuje mecz Cuevasa na tym turnieju, ale bardzo spodobał mi się ten zawodnik, prowadzi on ciekawy styl gry na mączce i już na początku turnieju pisałem, że może on tutaj bardzo namieszać i się nie myliłem widzimy go dzisiaj w półfinale i ma on dużą szanse, aby znaleźć się w finale. Pablo wczoraj grał z Nicolasem i tak jak się spodziewałem było zacięte spotkanie, ale tylko w pierwszym secie, bo potem już serwisy były oddawane i ostatecznie Cuevas wygrał mecz 2-1. Santiago nie miał też łatwej drogi do finału, w dwóch spotkaniach przez bukmacherów był skazywany na porażkę, ale walczył dzielnie z Berlocqiem, bo o meczu z Foginnim nie ma co się wypowiadać, ten zawodnik nie powinien już nigdzie startować, ponieważ on nie ma głowy do gry od dłuższego czasu coś z nim nie tak i nawet ducha walki nie widać. Skłaniam się ku overu gemowemu, ponieważ Pablo lubi wygrać seta i następnego oddać, to taki mały przestój w grze, zresztą Santiago to samo po dobrym secie w walce nagle drugi set nie idzie po ich myśli. Mam nadzieje, że półfinał będzie bardzo zacięty i trzysetowy i oczywiście wygrana Pablo Cuevasa mnie zadowoli, ponieważ liczę, że ten zawodnik wygra ten turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP - SINGIEL: Rotterdam (Holandia), twarda (w hali) - Finał

Godzina: 15:30
Spotkanie: Tomas Berdych - Stan Wawrinka
Typ: Tomas Berdych (HA -2.5 gems)
Kurs: 2.52
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Finał dobiegł bardzo szybko i tak jak się spodziewałem w finale mamy Berdycha i Wawrinke. Oczywiście idę grubo w stronę Tomasa - oglądałem dzisiaj jego spotkanie z Simonem - było oczywiście do jednej "bramki", ale można było zobaczyć jak bardzo Berdych jest skupiony i jak bardzo pragnie wygrać turniej drugi rok z rzędu. Serwis na bardzo dobrym poziomie, długie wymiany na jego korzyść, mało niewymuszonych błędów, dobrze czuł się na korcie. Gra z jego strony wyglądała bardzo pewnie. Muszę przyznać, że nie oglądałem Wawrinki, ale wiem, że skończyło się w dwóch setach, bo piłkę setową zmarnował Raonic. Mecz był na zasadzie dwóch serwismanów, więc nic dziwnego, że były dwa tie breaki. Można powiedzieć, że Wawrinka "nie leży" Berdychowi, ale ja zupełnie inaczej czuje to spotkanie. Nie ma co patrzeć na H2H tylko na to co jest teraz, Berdych powinien jutro bardzo pewnie wygrać to spotkanie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berdych ewidentnie lubi grać w Rotterdamie. Fajnie patrzy się na jego grę. Simon, który nieoczekiwanie pokonał Murraya nie miał wczoraj nic do powiedzenia, dlatego popieram opinię mojego poprzedniego i stawiam na zwycięstwo Czecha po atrakcyjnie wysokim kursie 1.80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Kevin Anderson vs Kei Nishikori

Typ: 1

Kurs: 3,25

Bukmacher: Marathonbet:

Data/godzina rozpoczęcia: 15.02.2015/22:00

Analiza:

    Finał turnieju w Memphis. Zagrają w nim dwa najwyżej rozstawieni zawodnicy. Nieznacznym faworytem jest Japończyk, ale czy wytrzyma on trudy turnieju. Nishikori w trzech spotkaniach turnieju w Memphis za każdym razem grał trzysetówkę. Kilka godzin temu zakończył mecz z Amerykaninem Querreyem wygrany 2:1. Spotkanie trwało blisko trzy godziny. Poprzednie mecze z Krajicek czy też Harrisonem również były długie. Kei miał 56% skuteczności pierwszego serwisu. Zaserwował pięć asów, oraz z ciekawszych statystyk obronił cztery z sześciu piłek na przełamanie. Kevin Anderson uchodzi za typowego serwismana. Ma imponujące warunki fizyczne. Jego serwis można przyrównywać do zagrań Isnera, Karlovica. Wczoraj wygrał 2:1 z Amerykaninem Youngem. 79% skuteczności wygranych podań z pierwszego serwisu, 13 asów, oraz dziesięć wygranych piłek z rzędu to ciekawsze statystyki, które należy odnotować. Anderson rozgrywa lepszy turniej w swojej karierze. Rozstawiony jest z dwójką. Obaj grali ze sobą pięć lat temu. To spotkanie dawno odeszło w niepamięć. Warto zaznaczyć jednak, że wygrał Japończyk, czas na rewanż. Spotkanie może kończyć się w trzech setach, jak również tie-break w którymś z nich, warto coś pograć-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...