Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

REGULAMIN KONKURSU
http://obstawianie.com/regulamin-i-zasady-vt7376.htm

Wzór podawania typów
Dyscyplina: (przydatne szczególnie w przypadku mniej znanych lig i dyscyplin)
Spotkanie:
Typ: (w postaci 1X2 lub nazwy drużyny czy zawodnika, ewentualnie z oznaczeniem handicapu i jego rodzaju - europejski/azjatycki)
Kurs:
Godz:
Bukmacher: (wybrany z listy podanej w regulaminie)
Analiza:

W przypadku nie podania konkretnego typu, kursu lub bukmachera analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny, brak linka odejmujemy 0.3 z kursu.
Typy wraz z analizami - obowiązuje zakaz rezerwowania typów.
Obowiązkowe jest wpisanie analizy do odpowiedniego działu tematycznego
W postach pod analizą należy wkleić link do analizy w dziale tematycznym.
Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami.
Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, jeśli uzna, że jej zawartość merytoryczna jest słaba.

WAŻNE!
Jeśli zauważyłeś błąd w swojej analizie - napisz o tym w temacie http://obstawianie.com/pytania-i-uwagi-vt120027.htm
Jeśli Twoim błędem jest brak linku do analizy w dziale tematycznym - napisz drugi post z analiza i podanym linkiem a opiekun działu usunie post bez podanego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Lechia-Wisła
Typ: 1 DNB
Kurs 1.67
Buk Bet 365
Godz: 20:30
Analiza: Witam, na piątek wybrałem spotkanie z powracajacej ekstraklasy polskiej w którym Lechia Gdańsk podejmowała będzie przed własną publicznością ekipę Krakowskiej Wisły, dla mnie w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów przed własną publicznością są Gdańszczanie, którzy przed sezonem mocno się wzmocnili jak na realia polskiej ligi. Lechia jak na razie zajmuję miejsce w grupie spadkowej,ale wedlug mnie
jest to drużyna , która jak najbardziej ma potencjał na pierwszą ósemkę. Wisła natomiast w poprzedniej rundzie grała nawet nieźle, jeżeli nie oliczymy im kilku małych wpadek,ale ta runda już zdecydowanie powinna należeć do Biało-Zielonych , którzy dobrze poradzili sobie w przygotowaniach przed sezonowych zagrali kilka sparingów, 5 meczy 5 zwycięstw co jest dobrym wynkiem , grali bowiem z Anzhi oraz Dnipro. Wisła natomiast 3 ostatnie
spotkania sparingowe przegrała, myślę że w ekipie Białej Gwiazdy w tym spotkaniu jeszcze nie wszystko beędzie wyglądało jak należy, ponieważ ta drużyna potrzebuję czasu żeby wejśc na odpowiednie tory, dla Lechii natomiast jest to już czas najwyższy z takimi zawodnikami , pieniędzmi, oraz zapleczem poza sportowym ta drużyna w końcu musi odpalić, według mnie są duże szanse żeby miało to miejsce juz w tym inaugurująym spotkaniu z zespołem
Krakowskiej Wisły.

 

http://obstawianie.com/topic/29243-ekstraklasa-20142015/page-5?do=findComment&comment=866929

 

:plus: 67

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Francja ( Ligue 2 )
Spotkanie: Le Havre AC - Clermont Foot
Typ: 1
Kurs: 2.00
Data: 13.02.2015
Godzina: 20.00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Zapraszam na 24 kolejkę ligową francuskiej Ligue 2.
W mieście Le Havre liczącym ponad sto siedemdziesiąt pięć tysięcy mieszkańców na Stade Océane mogącym pomieścić ponad dwadzieścia pięć tysięcy widzów odbędzie się mecz o ligowe punkty pomiędzy miejscowym Le Havre Athletic Club założonym w 1872 roku o barwach niebiesko-błękitnych a w gości z miasta Clermont-Ferrand liczącego ponad sto czterdzieści tysięcy mieszkańców przyjedzie drużyna założona w roku 1990 o barwach czerwono-niebieskich a mianowicie Clermont Foot Auvergne 63.
Le Havre AC rozegrało w tym sezonie ligowym 23 spotkania w których zdobyło 29 punktów po 7 zwycięstwach, 8 remisach oraz 8 porażkach co daje obecnie 11 pozycję w tabeli francuskiej Ligue 2, bilans bramek 28-25.
Clermont Foot zdobył 25 oczek w swoich 23 rozegranych meczach ligowych w tym sezonie po 5 zwycięstwach, 10 remisach oraz 8 porażkach i zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli ligowej z bilansem bramkowym 30-32.
Gospodarze zagrali w tym sezonie ligowym u siebie 11 razy zdobywając 20 oczek po 5 wygranych, 5 remisach oraz 1 porażce, bilans bramkowy na swoim Stade Océane 15-9.
Goście zdobyli 7 punktów w swoich 12 spotkaniach rozegranych w tym sezonie ligowym na wyjazdach po 1 zwycięstwie, 4 remisach oraz 7 przegranych, bilans bramek w delegacjach 11-19.
Mecz ten zapowiada się bardzo ciekawie gdyż oba zespoły dzieli w tabeli ligowej tylko 4 punkty a w ostatnich 9 meczach pomiędzy tymi zespołami w mieście Le Havre 4 razy wygrywali gospodarze, padły 2 remisy oraz 3 razy punkty pojechały do miasta Clermont-Ferrand, bilans bramek w tamtych spotkaniach 8-9 na korzyść Clermont Foot.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy, Le Havre Athletic Club w tym sezonie ligowym dużo lepiej gra przed własną publicznością i według mnie przełamie się i wygra z gośćmi z którymi ostatnio przegrali 3 razy z rzędu na swoim terenie a Clermont Foot Auvergne 63 na wyjazdach gra słabo co będzie bardzo dobrą okazją dla gospodarzy na 3 oczka do ligowej tabeli i moim zdaniem tak się stanie i komplet punktów pozostanie na Stade Océane.

 

http://obstawianie.com/topic/20515-francuska-ligue-2-i-ni%C5%BCsze-ligi/page-9

 

:plus: 100

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:

Godzina: 14:00
Spotkanie: Cuevas Pablo - Almagro Nicolas
Typ: over 22.5 gems
Kurs: 1.90
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Cuevas nie zawodzi, szły ostre analizy na niego w tym turnieju i nadal podtrzymuje zdanie, ale CHYBA wybieram bezpieczniejszą opcje na ten mecz. Almagro zaskoczył mnie, że wygrał z Robredo mimo, że był faworytem buków to byłem zaskoczony, że skończył to w dwóch setach, ale jutro wcale nie będzie łatwego spotkania. Cuevas z Czechem o mały włos nie odpadł z turnieju, ale to dodało mu skrzydeł i z Bagnisem jechał już tak jak trzeba, ale znowu tamten skreczował. Szkoda, bo zwrot poszedł po bardzo ciekawym kursie. Pablo wie jak grać z Nicoalsem h2h po jego stronie 2:0 nawet w tym sezonie się panowie spotkali w Sydney i mecz dla Cuevasa. Dlaczego, więc idę w stronę overu, a nie wygranej Cuevasa? On miewa przestoje w grze co było widać w meczu w Czechem i jutro będzie trudniejszy rywal, szykuje nam się zacięte spotkanie(oby).

 

http://obstawianie.com/topic/30939-atp-rotterdam-sao-paulo-memphis/?p=880401

 

:plus: 90

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Francja - Ligue 2
Godzina: 20:30
Spotkanie: Borussia Dortmund- Mainz 05
Typ: over 2,5
Kurs: 1.57
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Inauguracja 21 kolejki Bundesligi odbędzie się na Signal Iduna Park gdzie miejscowa Borussia podejmie Mainz. Borussia po pięciu meczach bez wygranej w ostatniej kolejce rozbiła Freiburg 3-0 i wydostała się ze strefy spadkowej. Aktualnie zajmuje 16 miejsce lecz jej strata do jutrzejszego rywala, który zajmuje 13 pozycje wynosi trzy oczka. W rundzie jesiennej piłkarze Kaspera Hjulmanda wygrali z Borussią 2-0. W drużynie Kloppa jest spore grono kontuzjowanych: Błaszczykowski, Kehl, Bender, Groskreutz i Durm. Natomiast u gości nie zagrają: Moritz, Schlik, Nedelev i za czerwona kartkę Karius. W ostatnich 10 spotkaniach ligowych 5 krotnie padł wynik, który daje over 2,5 Myślę, że drużna gospodarzy weszła na właściwe tory i będzie pięła się w górę tabeli. Druzyna z Moguncji dobrze zaczęła runde rewanżową pokonując wyraźnie Paderborn lecz w następnych spotkaniach nie spisywali się dobrze. W ostatniej kolejce ulegli Herthcie.

 

http://obstawianie.com/topic/23766-bundesliga/page-16

 

:plus: 57

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Niemcy, 1.Bundesliga
Spotkanie: Borussia Dortmund - FSV Mainz 05
Typ: Dortmund -1.5 (AH)
Kurs: 1.98
Godz: 20:30
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

W poprzedniej kolejce Borussia Dortmund w końcu się przełamała - wygrała z Freiburgiem 3-0 w meczu wyjazdowych, strzelając tym samym pierwsze bramki w rundzie wiosennej. Mainz natomiast przegrało mecz domowy z Herthą Berlin 0:2 i ich przewaga nad strefą spadkową zmalała do 3 punktów (względem Dortmundu). Dziś fani na Signal Iduna Park liczą, że ich pupile pójdą za ciosem i również w meczu domowym pokażą, że wcale nie zasługują na tak niskie miejsce w ligowej tabeli. Ja osobiście uważam, że powinno im się to udać, ba proponuje zagrać nawet handicap -1.5 gola w stronę gospodarzy.

Skoro bowiem Dortmund w końcu zagrał na swoim (wysokim) poziomie to wydaje mi się, że nie będzie to tylko pojedynczy występ a raczej szybko drużyna Borussii "ucieknie" z dolnych rejonów tabeli. Mainz oczywiście również nie przyjedzie jednak wyłącznie się bronić, ale warto zauważyć,że ich 3 ostatnie wizyt na Signal Iduna Park kończyły się porażkami - 1:2, 0:2 i 2:4.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to w BVB nie zobaczymy dziś Jakuba Błaszczykowskiego (3/0), Svena Bendera (13/0), Kevina Großkreutza (17/0), Sebastiana Kehla (13/0) i Erika Durma (12/0). Mimo tych osłabień Jürgen Klopp nie może raczej narzekać na swoją sytuację kadrową, szczególnie w ofensywie wygląda to naprawdę dobrze - Kampl, Kagawa, Reus czy Aubameyang. Wydaje się więc,że przełamanie Borussii było tylko kwestią czasu, bo z takim potencjałem ta drużyna nie mogła wciąż dołować i zamykać ligową tabelę. Dziś według mnie tylko to potwierdzą i znów dość wyraźnie powinni wygrać. W drużynie gości natomiast dziś nie zobaczymy Lorisa Kariusa (20/0) - podstawowego bramkarza drużyny, a także Jairo Sampeiro (13/1), Christopha Moritza (7/0)  i Todora Nedeleva.

Podsumowując uważam, że skoro już Borussia się przełamała i zagrała naprawdę dobry mecz z Freiburgiem (nie chodzi tylko o wynik ale również o samą grę oraz to, że zdominowali swojego rywala co widać po statystykach np. sytuacjach podbramkowych 7/22 czy strzałach na bramkę 1/12). Nie sądzę by był to tylko incydentalny przypadek i teraz Borussia zacznie piąć się w ligowej tabeli, myślę, że grając na takim luzie jak z Freiburgiem również dziś nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa również w meczu z Mainz. Moja propozycja to wygrana gospodarzy z handicapem bramkowym -1.5.

 

http://obstawianie.com/topic/23766-bundesliga/?p=880473

 

:plus: 98

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – Rosja, KHL

Spotkanie: Sibir Novosibirsk – Barys Astana

Typ: over 5.5

Kurs: 2.26

Buk: Pinnacle

Godz. 14:00

Analiza:

Wkroczyliśmy w taki okres rundy zasadniczej że widać że niektóre ekipy próbują wybierać sobie rywali w pierwszej rundzie play-off, to dotyczy ekipy Barys Astana która ostatnimi spotkaniami pokazuje że tym rywalem którego sobie upatrzyli jest Sibir z którym właśnie dzisiaj będą grać.  Wobec tego pcham się tutaj w bramki bo nie lubię grać w hokeju na czyjeś zwycięstwo ale jak ktoś by tak chciał zagrać to na pewno powinien wybrać gospodarzy.

 Sibir gra świetną rundę zasadniczą, była to zawsze ekipa z ogromną solidnością na bramce i defensywie i przez ostatnie lata raczej swoją grę na tym skupiała. Zmieniło się to trochę w tym sezonie, są dalej solidni na tyłach ale już nie najlepsi, najważniejsza jednak zmiana dotyczy podejścia do ataku. Zaczęli grać znacznie bardziej do przodu z kapitalną skutecznością 166 bramki zdobyte na ten moment to trzeci najlepszy wynik w całej lidze, naprawdę ten postęp widać gołym okiem, mają łatwość w dochodzeniu to tych sytuacji.   Taka zmiana nastawienia da im najprawdopodobniej drugie miejsca w Konferencji. Od początku Listopada przed własną publicznością przegrali tylko trzy razy a potrafili robić sieczkę takim zespołom jak Kazan 6:1, Omsk 4:0 czyli czołówka ligi.

Barys udział w play-offach sobie zagwarantował ma ten zespół jeszcze szansę na piąte miejsce aktualnie są na  siódmej pozycji ale jak wspomniałem będą chcieli raczej tutaj pozostać. Mają to we własnych rękach gdyż od swoich konkurentów na koncie mecz zaległy i to on może decydować o końcowym zestawieniu na Wschodzie. Stylu gry tej ekipy nie muszę przybliżać otwarte spotkania z wymianą ciosów to ich taktyka w której czują się najlepiej. Dowodem na to że myślami są już w dalszej fazie jest ostatnie spotkanie z tragicznym Novokuznetskiem gdzie pozwolili rywalowi na oddanie 46 strzałów zresztą z CSKA i to u siebie ta liczba przekroczyła 50 strzałów – to samo może powtórzyć Sibri co przy ich skuteczności będzie oznaczało kolejne wielkie problemy w defensywie.

Tak więc jeśli Astana faktycznie chce tego rywala to da im wygrać a oni potrafią olewać spotkania, dla mnie wtedy gospodarze wcale bym się nie zdziwił jakby sami pokryli linie bo ich na pewno na to stać. Z drugiej strony jeśli obie ekipy podejdą do tego spotkania na normalnym swoim poziomie to również wówczas bramki powinny być bo na pewno styl obu ekip oraz potencjał w ofensywie jednym i drugim będą odpowiadać .

http://obstawianie.com/topic/29581-rosja-khlvhlmhl-20142015/page-3

 

:minus: 100

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Esport - League of Legends - Championship Series

Spotkanie : Elements - Gambit Gaming

Typ : 1

Kurs - 1,40

Buk : Pinnacle

Godz : 20:00 (wg naszego czasu)

Analiza :

Powoli "Liga Mistrzów" w Lidze Legend wkracza w decydująca fazę. Dziś będziemy mogli obejrzeć spotkanie dwóch zespołów które wręcz uwielbiają grać jak najdłuższe rozgrywki. Elements po serii wygranych, przegrało z SK Gaming. To własnie SK pokazało jakie wady posiada Elements. Mianowicie - posiadając 2 strasznie pasywnych graczy tj. Frogen i Rekkles muszą prowadzić mecze aż do late game'u. Co w obecnej mecie jest dość słabym wyborem. Mają też jednego z najsłabszych graczy na górnej alei - Wicked, jest to zawodnik który swoimi "drewnianym" stylem gry bije po oczach. Brak formy pokazują również Shook i Nyph. W ostatnich spotkaniach nie pokazują się z dobrej strony - źle nawiązują walkę z przeciwnikami. Jednak jedynie co prezentują w bardzo ładnym stylu to pozycjonowanie na mapie.

Właśnie pozycjonowania brakuję Gambit'om, ostatnio przerwali oni serię porażek, ale styl jaki prezentują jest dość mętny i nudny. We wczorajszym spotkaniu pokonali oni bardzo słabe GIANTS Gaming, choć przyszło im to z wielkim trudem. Gambit gra bardzo ładnie wczesną fazę meczów, jednak potem jakby się gubili - złe call'e powodują że tracą przewagę, którą zdobywali systematycznie podczas meczu. Wadą Gambitów jest to, że w decydującej fazie meczu kiedy powinni tworzyć presję na mapie, oni najzwyczajniej w świecie oddają inicjatywę przeciwnikom. Jeśli obie drużyny zagrają tak jak wczoraj będzie to nudny mecz w środkowej fazie meczu - jednak Elements potrafi wykorzystywać błędy, w pozycjonowaniu jakie Gambit regularnie popełnia.

Mój typ to Elements, uważam że nawet jeśli zagrają tak samo jak wczorajszy mecz - czyli bardzo słabo, to są w stanie pokonać Gambit Gaming w końcowej fazie rozgrywki.

http://obstawianie.com/topic/234-inne-sporty/page-4?do=findComment&comment=880523

 

:minus: 100

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska Ekstraklasa /

Data - 2015.02.13 godz 18:00

Spotkanie - Zawisza B : Górnik Łęczna

Typ - over 13 rzutów rożnych

Kurs - 3.75

Buk - Bet365

Analiza :

 

Wracamy na swoje boiska , jako pierwsi wybiegną w Bydgoszczy miejscowy Zawisza podejmować będzie Górnika z Łęcznej , nie będę typował kto wygra bo liczę na dobre widowisko , wiadomo gospodarze zamykają tabelę i punkty potrzebne jak rybie woda , co do gości to ci także są w tej gorszej grupie która będzie walczyć o być albo nie być , ja w tym spotkaniu stawiam na rzuty rożne które u obu drużyn mają wysoki over i tak Zawisza u siebie średnio 5,6 rożnych na spotkanie a goście na wyjazdach 4,5 tak więc nie jest żle i uważam że mecz będzie otwartym widowiskiem i żadna z drużyn nie będzie pilnowała tylko swojej bramki i będziemy świadkami akcji za akcję i sporo strzałów na bramkę co może powodować rzuty rożne , w ich ostatnim pojedynku rozgrywanym w Łęcznej suma rzutów rożnych wyniosła 18 po 9 z każdej strony i w/g mnie dziś może być podobny scenariusz a i kurs całkiem całkiem to i spróbuję !

 

http://obstawianie.com/topic/29243-ekstraklasa-20142015/page-5?do=findComment&comment=880530

 

:minus: 200

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Portugalia


FC Porto vs Vitoria Guimaraes


Typ - Porto strzeli w obu polowach


Kurs - 1.83


Bet365


13.02.2015 / 21:30


 


Glowny faworyt do ostatecznego triumfu w lidze - Porto,podejmie u siebie Guimaraes.


Oczywiscie na chwile obecna lideruje Benfica,ale wedlug mnie to Porto w tym sezonie siegnie po mistrzowski tytul.


Tuz za nimi plasuje sie Sporting,ktory ma tylko 3 punkty mniej od Smokow.


Poza tymi ekipami jest duza przepasc,no moze oprocz Bragi,reszta ekip to inna klasa sportowa.


Dzisiejszy rywal Porto zajmuje wysokie 5 miejsce z dorobkiem 36 punktow i od swojego rywala ma 10 oczek mniej.


Ich bilans wyjazdowy w tym sezonie to 4 wygrane,2 remisy i 3 porazki,bilans bramkowy 10:11.


Ostatni mecz ligowy to porazka u siebie 0:1 z Belenenses,ktory jest miejsce nizej w ligowej tabeli.


 


Porto juz za tydzien gra z Basel w Lidze Mistrzow,tak wiec dzisiaj trzeba po prostu mecz wygrac.


To akurat trudne byc nie powinno,poniewaz na stadionie Smoka gospdoarze regularnie punktuja,dowodem na te slowa jest bilans ostatnich 28 spotkan,w ktorych 3 punkty zdobywaly jedynie Sporting i Benfica x2.


Podopieczni trenera Lopeteguiego w meczach u siebie sa po prostu strona dominujaca i stwarzajaca duzo okazji bramkowych,nie inaczej powinno byc dzisiaj,gdzie sa po raz kolejny zdecydowanym faworytem.


 


http://obstawianie.com/topic/20509-portugalia/page-9?do=findComment&comment=880533


 


:minus: 100


Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej - Austria
Godzina: 19:15
Spotkanie: Fehervar - Villacher
Typ: Over 6,5 gola 
Kurs: 2,62
Bukmacher: Sportingbet
Analiza:

W dniu dzisiejszym w Erste Bank Eishockey Liga rozegrany zostanie mecz Fehervar - Villacher. Zaczęły się Playoffy i drużyny mają rozegrane po jednym spotkaniu. Nie zaczęło się zaciekawie dla jednych jak i dla drugich. Fehervar poniósł solidną porażkę na wyjeździe z Salzburgiem aż 3-7. Natomiast Villacher musiał uznać wyższość na własnym lodowisku Capitals Vienna 1-2. Obie ekipy są podrażnione porażką i na pewno będą chcieli jak najszybciej się zrehabilitować i odnieść pierwsze ważne zwycięstwo w tych Playoffach. Gospodarze jak i goście utrzymują solidną formę strzelecką co mogą świadczyć wyniki z ostatnich spotkań. Fehervar w 4 spotkaniach zdobył 14 bramek, strzelili 3 Salzburgowi, 4 znojmo, 4 Innsbruckowi oraz w rewanżu z Innsbruckiem kolejne 3 trafienia. Natomiast zaszła kolejka była wypadkiem przy pracy drużyny Villacher, bo wcześniej strzelali jak na zawołanie. Strzelili 3 bramki Znojmo, 6 bramek Dornbirn oraz po 5 bramek Linz i Klagenfurt. Także widać, że ekipy są mocno nastawione ofensywnie i mam nadzieje, że i tak samo będzie w tym meczu. Drużyny spotykały się w tym sezonie czterokrotnie:
Villacher - Fehervar 8-1
Fehervar - Villacher 4-1
Villacher - fehervar 5-4
Fehervar - Villacher 4-3
Podsumowując, mam nadzieję że chęć odniesienia zwycięstwa i podrażniuna duma wpłynie na celność strzałów i zaangażowanie. Obie ekipy mocno nastawione ofensywnie więc możliwe że padnie grad goli.

 

http://obstawianie.com/topic/29582-austria-ebel-20142015/

 

:minus: 150

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie:Almeria - Real Sociedad

Typ: 1

Kurs:2.45

Godz:20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Sociedad chyba prędko nie ruszy. Zawiodłem się na nich jak grali z Realem. Stawialiśmy wtedy na rzuty rożne. Przez pierwsze 15 minut byli aktywni, a potem... było coraz gorzej.

Czemu napisałem, że raczej prędko nie ruszą do przodu? Kontuzja Carlosa Veli w meczu z Realem - dwumiesięczna! Dla nie oglądających zbytnio La Liga powiem, że Vela to, już trzeci sezon, najlepszy strzelec drużyny Sociedad. W 2012/13 trzeci był Griezmann, którego już nie ma w drużynie, a w 13/14 Griezmann był Eq Eequo z Velą (po 16 goli). Na 3 miejscu kręcił się Agirretxe, ale teraz zdobył dopiero 3 gole i jest drugim strzelcem. Odszedł Griezmann, przyszedł Finnbogason, który absolutnie nie wgrał się w ligę Hiszpańską. W Heerenveen 29 goli w sezonie, czyli prawie gol na mecz, a tu na 550 minut zero. Teraz dostanie więcej minut, ale nie widzi mi się, aby godnie zastąpił Griezmanna. Teraz jest tylko jeden napastnik(Agirretxe) i to ten, który 'zawsze' był trzecim strzelcem w drużynie.

Od kilku kolejek sobie zdałem sprawę, że Almeria nie jest tylko do bicia. W meczu z Cordobą stawiałem na remis, taki mecz bez faworyta, ale jednak Almeria znów zaskoczyła! Wygrali 1-2 na wyjeździe, tracąc gola z bezpośredniego rzutu wolnego. Bramkarz nie miał żadnych szans. Socieda z Celtą zagrał... średnio po prostu. Tak jak i Celta w sumie. Z Realem, jak wspomniałem fatalnie. Z Eibar wygrali 1-0, ale ten gol... możecie obejrzeć, fartowny nieco. Poza tym Eibar nie wykorzystało m.in sam na sam, a w innej sytuacji w ostatnim momencie wybili piłkę spod nóg napastnikowi, który miał już tylko bramkarza przed sobą. Mecz ten był na remis raczej.

Nie pamiętam kiedy Sociedad ostatnio zagrał dobry mecz ligowy. Może z Barcą coś tam im wychodziło, ale na zwycięstwo też niezasłużyli.

A Sociedad na wyjeździe to po prostu dno. Wystarczy spojrzeć na tabelę wyjazdową. Na 10 spotkań 5 remisów, 5 punktów. Czyli można się domyślić, że jeszcze nie wygrali. Głównie grali z górną połową tabeli. Jednak zdobyć 1 gola w pięciu spotkaniach z miejscami 1-9 to jednak słabo. Remisowali też z Celtą, Deportivo i drużynami z dna tabeli.

Almeria, jak już zdążyłem wspomnieć, wcale nie jest fatalną ekipą. Z Cordobą opisywałem nieco mecz. Dodam, że grali bez swojego najlepszego strzelca, który wraz z zawieszenia na mecz z Sociedad.

Dobry mecz Almerii z Getafe gdzie trójka do jaja nawet mogła wejść. Porażka 3-0 z mocnym u siebie Espanyolem, porażka po wymianie zdań z Valencią 3-2 i to na wyjeździe. Wygrana wyjazdowa z Malagą. I dalej - grudzień, to nie będziemy brnąć.

Zagrali od stycznia 6 spotkań ligowych, w tym 4 wyjazdowe. W obu domowych spisali się dobrze albo na tyle na ile mogli. Porażka z Sevillą 0-2 i wygrana 1-0 Getafe. Nie da się powiedzieć, że z Sevillą zagrali słaby mecz. Patrząc na siłę rywala to naprawdę Almeria pozytywnie!

Wydaje mi się, że na Sociedad bez Veli będzie można zarobić 

 


 

:minus: 150

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Brazylia Mężczyźni

Godzina:22:30

Spotkanie:Bauru - Limeira
typ:Limeira
kurs:4.45

Bukmacher:Pinnacle

 

Analiza:

Na dzisiaj wariat za drobne z brazylijskiej ligi koszykarskiej panów. Spotkają się ze sobą lider Bauru i wicelider ligi Limeira. W tabeli aktualnie przewodzą gospodarze z 18 wygranymi i 2 porażkami, tuż za nimi są goście z 19 wygranymi i 3 porażkami. Jak widać jeśli chodzi o tabelę to różnica niewielka i w przypadku zwycięstwa goście obejmą prowadzenie, a wysoki kurs jak na taki mecz dość zachęcający. Dlaczego zdecydowałem się postawić na ten zespół, po pierwsze jedną z wspomnianych wcześniej porażek zespół Bauru poniósł właśnie ze swoimi najgroźniejszymi konkurentami w grudniu na wyjeździe 71:77, po drugie gospodarze w ostatnim czasie rozegrali sporo spotkań grając spotkania 3 dni z rzędu (7,8,9 lutego) w rundzie wstępnej ligi amerykańskiej co na pewno może odbić się na świeżości zespołu. Co prawda zespoły niezbyt wymagające jak dla tej drużyny, bo wszystkie spotkania zostały przez Bauru wygrane, ale jakiś ślad na kondycji fizycznej powinny pozostawić. Goście w tym czasie rozgrywali spotkania ligowe, ostatnie wygrane 11 lutego z 7 zespołem ligi Francą 86:92 na wyjeździe i wcześniej 6 lutego z 11 zespołem ligi Sao Jose 73:77 też wyjazdowe. Jeśli chodzi o historię spotkań tych drużyn to w tamtym sezonie na wyjeździe Limeira ograła Bauru 71:90. Stawiam dzisiaj na powtórzenie tego wyniku lub pierwszego spotkania z tego sezonu, po takim kursie myślę że warto.

 

http://obstawianie.com/topic/26849-pozosta%C5%82e-ligi-20132014/page-5

 

:minus: 200

Edytowane przez yaras_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...