Skocz do zawartości

[Zamknięty] Biegi narciarskie 2014/2015


yaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Biegi narciarskie Tour de Ski
Godzina 11:00
Spotkanie: Terese Johaug - czy bedzie w TOP-2
Typ: Tak
Kurs: 1,4
Bukmacher: Bwin

Dzisiaj druga z siedmiu konkurencji tegorocznego Tour De Ski 10 km stylem klasycznym w biegu pościgowym. Wczorajszy prolog zgodnie z oczekiwaniami zdominowały Norweżki z Marit Bjoergen na czele i dzisiaj to właśnie ją będzie ścigać reszta zawodniczek. Mój typ będzie jednak dotyczyć startu w tym wyścigu Terese Johaug jej najgroźniejszej rywalki i przez wielu uważanej za murowaną faworytkę do wygrania tegorocznego TDS. Jeśli chodzi o kolejność z jaką wystartują biegaczki to przedstawia się ona nastepująco: pierwsza jak wspomniałem Bjoergen, druga ze stratą 15 sekund Heidi Weng, trzecia ze stratą 22 sekund Ranghild Haga i czwarta Terese Johaug, która do Bjoergen traci 28 sekud. Moim zdaniem w tym biegu liczyć się będą jedynie Bjoergen i Johaug i chyba jedyną zawodniczką, która może się wbić w to towarzystwo jest nasza Justyna Kowalczyk, która ma stratę 35 sekund do Bjoergen, a co za tym idzie 7 sekund do Johaug. Terese już kilka razy pokazywała jaka jest mocna na długich dystansach szczególnie w "klasyku", czego nie można powiedzieć o sprintach gdzie tradycyjnie startuje fatalnie. W tegorocznym pucharze świata już wielokrotnie pokazywała, że jest w zdecydowanie lepszej formie od Marit. 30 listopada wygrała bieg na 10 km klasykiem w Ruce z ogromną przewagą 42 sekund nad Bjoergen, 6 grudnia 5 km stylem dowolnym w Lillehammer z przewagą 0,3 s nad Bjoergen, 7 grudnia w biegu pościgowym takim jak dzisiaj na 10 km klasykiem mimo że miała stratę 32 sekund do Bjoergen potrafiła ją zniwelować na dystansie praktycznie 4 km jednak w końcówce przegrała o 0,6 sekundy, 13 grudnia również na 10 km klasykiem wygrała znowu z dużą przewagą nad Bjoergen, bo ponad 42 sekund. Jak widać po tych startach Johaug w tym roku jest królową szczególnie klasyka dlatego też, stawiam że pierwsza dwójka murowana z szansami na odrobienie strat i wygraną w tym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi Narciarskie - TDS bieg na 5 km klasykiem
Godzina: 15:30
Spotkanie: Terese Johaug wygra
Typ: Tak
Kurs: 3,5
Bukmacher: Bwin

Analiza:

Dzisiaj kolejna konkurencja Tour De Ski bieg na 5 km stylem klasycznym. Terese Johaug, która przed rozpoczęciem TDS była uznawana za jedną z faworytek do wygrania cyklu staje przed szansą odrabiania strat do Bjoergen jeśli myśli o włączenie się do walki o zwycięstwo. Aktualnie Terese znajduje się na 3 miejscu w klasyfikacji ze stratą 2 minut do Bjoergen i 49 sekund do Wang. Myślę, że w obecnej formie jest w stanie po tym wyścigu zbliżyć się do Bergen i zdetronizować na drugiej pozycji Wang. W tym sezonie już kilka razy wygrywała i pokazywała klasę szczególnie podczas biegów klasykiem gdzie wygrywała zdecydowanie z rywalkami, a biorąc pod uwagę to, że Bjoergen która była zazwyczaj jedyną która nawiązywała z nią walkę nie musi do tego biegu podejść z największą parą to Terese jest moją jedyną kandydatką która tu może wygrać. Szczegóły występów tegorocznych Teresy w tym sezonie w mojej analizie u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Martin Johnsrud Sundby - Maxim Vylegzhanin Typ: Maxim Vylegzhanin @ 3.25 Bet365

Kurs wysoki, ale głównie oparty o dominację Sundby'ego z początku sezonu. Norweg formy aż tak bardzo nie stracił, ale jeśli już wygrywa, to nie w wyścigach ze startu wspólnego. Dzisiejszy skiathlon to najpierw 15 km klasykiem, a dopiero 15 km dowolnym. W mojej ocenie Norwegowi będzie ciężko uciec, gdyż względnie mocna grupa może być w stanie dogonić ewentualną ucieczkę stylem dowolnym. Co więcej Maxim Vylegzhanin był jedynym nie-Norwegiem będącym w stanie zabierać się do ucieczek z Sundbym. Inna sprawa, że Rosjanie ostatnio naprawdę dobrze startują. Panzinsky w sprintach, jak również Vylegzhanin na dystansach. Jednocześnie, gdyby doszło do sprinterskiej końcówki to Maxim jest zdecydowanie szybszym narciarzem niż Martin Johnsrud. Z powyższych względów uważam kursy za bardzo atrakcyjne, zaś typ niepozbawiony szans powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lider po 2 etapie Ski Tour Canada - Heidi Weng @ 1.65 Bet365

Na starcie 15 sekund straty do Falli, 10 do Diggins, 8 do Nilsson i 0,3 do Ostberg, ale co najważniejsze ponad 45 sekund przewagi nad Johaug. W Lahti, podczas skiathlonu na o wiele trudniejszej trasie straciłą 15 sekund do Teresy, także nie zakładam by tu na 13 km dostała ponad 45 sekund. Głównym zagrożeniem pozostają sprinterki Falla i Ostberg. Maiken Caspersen ostatnio pozytywnie zaskoczyła zajmując 4 miejsce w skiathlonie w Lahti tuż za Ostberg. Na trasie klasyka obie straciły 30 sekund do Weng. Zakładam, że dzisiaj Johaug ruszy z kopyta, zaś Weng za nią. Ostberg ostatnio wyraźnie spada forma, więc raczej nie rzuci się w pogoń raz bo to klasyk, a dwa bo zapłaci za na koniec. Falla na dystansach jednak jest za chuda w uszach, by cisnąć za Johaug i Weng, także te 15 sekund zakładam jest spokojnie do odrobienia, mimo że trasa jest stosunkowo łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...