Skocz do zawartości

Domowa siłka


mario91

Rekomendowane odpowiedzi


Trzesa mi sie rece Ale mysle ze akurat tutaj postep bedzie szybki i bedzie mi duzo latwiej robic wiecej i dluzej i dokladac te trudniejsze opcje.

Nie zaczynaj od razu od jepania personal bestów bo szybko zamulisz organizm. Zmniejsz ilość powtórzeń wykonywanych obecnie i stopniowo sobie dokładaj. Nie powielaj tych samych ćwiczeń dzień po dniu (przynajmniej na razie), tak jak napisał BePe - jednego dnia pompki, drugiego brzuszki, trzeciego drążek możesz jepnąć (zamiast pompek), albo nogi żeby sylwetka była proporcjonalna, a nie że w barach Pudzian a nogi jak zapałki. Każda partia mięśni musi mieć czas na regeneracje. Nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić sobie jakieś witaminki na początek.

No pewno, synthol niech sobie od razu wstrzyknie, bicek bedzie jak ta lala %-)

 

1385216730_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzesa mi sie rece Ale mysle ze akurat tutaj postep bedzie szybki i bedzie mi duzo latwiej robic wiecej i dluzej i dokladac te trudniejsze opcje.

Nie zaczynaj od razu od jepania personal bestów bo szybko zamulisz organizm. Zmniejsz ilość powtórzeń wykonywanych obecnie i stopniowo sobie dokładaj. Nie powielaj tych samych ćwiczeń dzień po dniu (przynajmniej na razie), tak jak napisał BePe - jednego dnia pompki, drugiego brzuszki, trzeciego drążek możesz jepnąć (zamiast pompek), albo nogi żeby sylwetka była proporcjonalna, a nie że w barach Pudzian a nogi jak zapałki. Każda partia mięśni musi mieć czas na regeneracje. Nie spiesz się.

 

 

Nie no mysle, ze nie zajade sie, spokojnie wlasnie zaczynam z mala iloscia powtorzen i dzis np. tylko praktycznie 3 cwiczenia. Poki co jeszcze nie mam drazka wiec nie bardzo przychodzi mi do glowy co moglbym cwiczyc zamiast pompek w dni kiedy nie cwicze nog i brzucha. Ofc mam nadzieje rozne rodzaje pompek. Tylko nie wiem jak to ulozyc zeby bylo dobrze, bo jak jutro trzasne brzuch to nie zrobie raczej nog bo mowia ze tak nie powinno sie robic tak ? Doradzcie cos. Dawniej pykalem codziennie pompole i to duzo duzo wiecej i bylo dobrze :D Moglbym spokojnie zaopatrzyc sie juz powoli w jakies sztangielki, ale mysle ze to chyba nie czas, z miesiac musze pocwiczyyc bez kompletnie zadnego sprzetu wtedy chyba wyjdzie to lepiej ?

 

Co do witamin to nie zamierzam poki co nic kupowac, nie wiem nawet zreszta jakie masz na mysli %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co jeszcze nie mam drazka wiec nie bardzo przychodzi mi do glowy co moglbym cwiczyc zamiast pompek w dni kiedy nie cwicze nog i brzucha.

Można np inverted rows (odwrócone wiosłowanie), dosyć dobre uzupełnienie drążka (pompek w sumie też), łatwiejsze w wykonaniu, sprawdza sie dobrze zwłaszcza w początkowym etapie jak górna partia mięśni nie jest jeszcze rozbudowana na tyle żeby nakurfiać podciągnięcia pionowe w większej ilości.

 

Samo ćwiczenie wygląda tak:

musiałbyś znaleźć jakąś poręcz czy cokolwiek o co można się zaprzeć (nawet jaką gałąź %-)) bo tu musi być jak najlepsza pozycja w poziomie.

 

Tylko nie wiem jak to ulozyc zeby bylo dobrze, bo jak jutro trzasne brzuch to nie zrobie raczej nog bo mowia ze tak nie powinno sie robic tak ?
Zajrzyj sobie na forum sfd do działu trening w domowych warunkach, tam masz sporo rzetelnej treści i konkretne plany dla osób początkujących i średniozaawansowanych, nie bede tu sypał linkami bo może BePe by sobie nie życzył %-)

 

Moglbym spokojnie zaopatrzyc sie juz powoli w jakies sztangielki, ale mysle ze to chyba nie czas
Bez pośpiechu. W tym początkowym/średnim etapie różnica między nakurfianiem na sucho a ze sprzętem jest praktycznie minimalna. Darak na poprzedniej stronie zapodał kilka fajnych pozycji http://obstawianie.com/domowa-silka-vt129669.htm#1903748 , trenując na sucho można naprawde mega efekty osiągnąć. Jakby cie to interesowało to wpisz w google: kalistenika. Na ten temat też jest kilka dobrych for dyskusyjnych, warto zagladac.

 

[ Komentarz dodany przez: BePe: 2014-09-05, 11:35 ]

Można sypać linkami %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byloby super, to poprosze :D Tylko tez warszawskie koksy dobrze mowia, nie chce jechac na jakiejs chorej diecie zeby sie zniechecic po 2 tygodniach. Zreszta na mase to tez bardziej chyba jedz co chcesz ofc z zachowaniem odpowiednich produktow niz sztywne trzymanie sie diety. Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym sie obsral na różowo %-)

 

 

Pany sprzedaje iksa %-) wiec na poczatku 500zl-600zł około na sprzęt. Co bedzie priorytetem ? Oczywiscie do konca wrzesnia, moze nawet dluzej cwicze trening domatora.

 

 

I jeszcze jedno pytanie jak na sesje treningowa mam powiedzmy 4 rodzaje pompek to jak najlepiej je robic. Najpierw 4 serie jeden rodzaj, potem 4 drugi itd. czy 1 seria takie, 2 seria inne, 3, 4 i wracam do pierwszego rodzaju i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym sie obsral na różowo %-)

I jeszcze jedno pytanie jak na sesje treningowa mam powiedzmy 4 rodzaje pompek to jak najlepiej je robic. Najpierw 4 serie jeden rodzaj, potem 4 drugi itd. czy 1 seria takie, 2 seria inne, 3, 4 i wracam do pierwszego rodzaju i od nowa.

 

jakieś hantle + ławeczka na początek będzie git :)

 

co do serii ja bym robił każdą oddzielnie 1 seria np 20 18 16 14 powtórzeń druga trzecia czwarta tak samo kwestia ile masz krzepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko jedna seria pierwszego cwiczenia i potem jedna seria drugiego, trzeciego, czwartego cwiczenia i wracamy do drugiej serii drugiego cwiczenia itd. ? Czy 4 serie pierwszego cwiczenia najpierw i potem 4 serie drugiego cwiczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze sa jak najbardziej ok ? :D i wszystko jest uniwersalne czyli na gryf prosty potem mi wchodzi ?

 

Wchodzi, chyba, że masz gryf 15kg to nie wiem (ale nie masz takiego %-) )

 

 

Wygina? Jak nałożysz na gryf sporo to się lekko wygina %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...