Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2014/2015


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Legia-Cracovia
Typ: over 2.5
Buk bet 365
Godz: 18/10/2015 18:00
Kurs 1.75
Analiza: Dla mnie na dzień jutrzejszy najpewniejszym spotkaniem do obstawienia będzie mecz pomiędzy ekipami Legii oraz Cracovii rozegrany w ramach polskiej ekstraklasy piłkarskiej na stadionie w Warszawie. Gospodarze naturalnie są faworytem w tym meczu , goście jednak na chwilę obecną są wyżej w ligowej klasyfikacji o jedną pozycję oraz mają jedno oczko więcej zdobyte na koncie, Legia ma nowego trenera, ponieważ po poprzednich spotkaniach z pracą przy Łazienkowskiej pożegnał się Hening Berg, teraz na jego miejsce wskoczył Rosjanin , który ma podobno rządzić twardą ręką, myślę że w tym spotkaniu Legia na swoim stadionie nie odpuści i wygrać już po prostu będzie musiała , tym bardziej iż gościom z Krakowa zdecydowanie ten stadion nie leży, grali na nim 11 razy przegrali 9 spotkań , tylko dwa razy udało im się tutaj ugrać remis, miało to miejsce w 2009 roku, myślę że w tej kolejce gospodarze powinni wygrać minimum jednym golem, stawiałbym też na bramki po obu stronach, oraz na dokładny wynik 2:1, myślę że pasy będą w stanie przynajmniej raz pokonać Dusana Kuciaka, który czasem popełnia błędy, tak jak i cała defensywa "Wojskowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna, EKSTRAKLASA
Data: 19.10.2015 r. 18:00
Spotkanie:
 Pogoń - Zagłębie
Typ: 1 DNB
Kurs: 1.68
Bukmacher: unibet   
Analiza:
 

Wicelider Pogoń Szczecin mierzy się z bardzo dobrze sprawującym się w tym sezonie drużyną Zagłębia Lublin. Pogoń ma 5 punktów przewagi na Zagłębiem , jest niepokonana w tym sezonie, bilans u siebie to dwa zwycięstwa i 3 remisy oraz tytuł najlepszej defensywny w lidze, tylko 10 straconych bramek. Moim faworytem w tym spotkaniu jest Pogoń, która wykorzystując potknięcie Piasta, może zbliżyć się do fotelu lidera. Zagłębie jest silne, nie przegrali m. in. w Warszawie. W bilansie H2H ostatnie dwa mecze zakończyły się remisami. Pogoń w tym spotkaniu może zagrać bez swojego kapitana Rafała Murawskiego, ale myślę, że mimo to, mecz zakończy się zwycięstwem Portowców 2-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Jagiellonia-Wisła
Typ: BTS
Kurs 1.77
Buk ComeOn
Godz: 23.10.2015/ 20:30
Analiza: Na jutro wybrałem spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym Jagiellonia Białystok podejmowała będzie na swoim stadionie drużynę Wisłę Kraków , dla mnie faworytem do zdobycia kompletu punktów w tej kolejce będzie drużyna z Białegostoku, myślę że jest to druzyna która ma bardzo dużo w ostatnim czasie do udowodnienia ponieważ zaliczyła 4 porażki pod rząd i straciła kilka bramek, tak na swoim stadionie jak i w meczach wyjazdowych ich gra wyglądała bardzo słabo, gospodarze tego spotkania jeżeli wliczymy puchary to nie potrafili utrzymać zerowego konta , stracili aż 10 bramek zdobyli zaledwie 3, goście z Krakowa też mają zniżkę formy, chociaż sytuację sobie stworzyć potrafią to nic nie chce wpaść do bramki, myślę że tutaj na pewno goście gola strzelą,ale zespołem któremu zostaną dopisane 3 punkty będzie ekipa z Białegostoku, ponieważ na swoim stadionie potrafiła w poprzednich sezonach ogrywać białą gwiazdę , zawsze w ostatnich latach w tych spotkaniach oglądaliśmy sporo bramek, tak więc stawiam że tym razem bedzie podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków

Typ: over 2.5

Kurs: 1.95

Buk: Bet365

Godz. 20:45

Analiza:

W drugim dzisiejszym spotkaniu Ekstraklasy zagrają ekipy które ostatnio są w kryzysie, dzisiejsze starcie będzie okazją do przełamania, remis ani Jagielloni ani Wisły nie będzie dziś interesował, tak więc już na wstępie mamy pierwszy z powodów by pograć tutaj na bramki. Jagiellonia bo bardzo dobrym początku gdzieś się ostatnio wypaliła, powróciła bardzo słaba postawa zespołu w defensywie w czterech ostatnich spotkaniach stracili aż 10 bramek przy tylko 3 strzelonych.  Dwa, trzy podania i ostatnio Górnik rozmontowywał ich defensywę, która i tak tych błędów popełniała całe mnóstwo. Ofensywa też ma gdzieś swój zastój ale tutaj akurat to jest problem który można szybko rozwiązać bo z grą kombinacyjną ten zespół nie miał dłuższy problemów – potrzeba zapewne jednego dobrego meczu. Własna publiczność ma dzisiaj być właśnie motorem napędowym dla ofensywy.  Wisła też w kryzysie w ofensywie zespół który do tej pory nie miał problemów ze strzelaniem bramek po 0:6 z Podbeskidziem zaciął się w następnych trzech spotkaniach nie  trafił do siatki rywala a wcale nie była to najwyższa półka.  Tutaj problemem nie jest tworzenie sytuacji ale ich wykańczanie.  Wisła zresztą gra w tym roku falowo ma świetne mecze i te bardzo słabe to co zmieniło się ostatnio to to że nie były to spotkania w obfitujące w bramki, ale to co najważniejsze styl jest cały czas ten sam czyli ofensywny ustawienie z szybką kombinacyjną grą.  Obaj trenerzy zapowiadają tutaj ofensywną grę bo tylko tak mogą liczyć na przełamanie bo raczej poziom gry w defensywie moim zdaniem nie uległ poprawie w obu przypadkach, priorytetem jest odzyskanie skuteczności bo to dawało im zazwyczaj punkty a nie czyste konta. Jagiellonia tylko w jednym meczu do tej pory nie strzeliła bramki u siebie, Wisła tylko w jednym nie straciła.  Jeśli do tego wszystkiego dodamy do tego pięć ostatnich spotkań w Białymstoku: 2:4, 2:2, 5:2, 2:2 oraz 2:1 to bramki wydają się dobrym rozwiązaniem także dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Data: 25.10.2015 r. 18:00
Spotkanie:
 Legia - Lech
Typ: 1 DNB
Kurs: 1.44
Bukmacher: unibet   
Analiza:

Nadszedł czas na klasyk w lidze polskiej. Obie drużyny, które grały w czwartek w pucharach, dziś grają o punkty w lidze. Faworytem bukmacherów jest Legia, nie ma się co dziwić biorąc po uwagę pozycję w lidze obu ekip. Lech od dłuższego czasu jest ostatni w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Legia ma ich aż 14 więcej. Obie ekipy są po zmianie trenerów i w czwartek w Pucharach spisały się dosyć dobrze- Legia zremisowała u siebie z Brugią, z kolei Lech sprawił sensację wygrywając na wyjeździe z Fiorentiną 2-1. Odnośnie Lecha, być może był to mecz przełomowy, i Kolejarz złapie w końcu wiatr w żagle, natomiast wygranie na Łazienkowskiej wydaje się nie lada trudnym zadanie. Co prawda w zeszłym sezonie Lech wygrał na Legii, ale był wtedy w fenomenalniej formie. W składach na dzisiejszy mecz kilka zmian, natomiast w Legii liczę na Nikolicia i zwycięstwo Wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstralasa
Data: 26.10.2015 r. 18:00
Spotkanie: Górnik - Podbeskidzie
Typ: Górnik
Kurs: 2.05
Bukmacher: Unibet
Analiza

Do najciekawszych spotkań kolejki tego meczu zaliczyć nie można było, ale jestem przekonany, że to będzie ciekawy mecz ze względu na sytuację obu drużyn w tabeli. Przede wszystkim mam na myśli Górnik, który zamyka tabelę po niedzielnej wygranej Kolejorza. W ostatnich tygodniach sporo zmian w Zabrzu, które idę ku lepszemu i efekty już powinny być widać choć widoczne były już w ostatnich meczach bo drużyna z Zabrza nie przegrała czterech spotkań ostatnich. Nie były to łatwe mecze bo na rozkładzie mieli Legię, Lecha, Śląsk i Lechię. Górale też mają passę bez porażki (trzy mecze), ale na wyjeździe nie są faworytem. Górnik już przyjmuje sporo kibiców i coraz bardziej odczuwalny jest ten atut boiska w Zabrzu z głośnym wsparciem miejscowych. Stawiam na gospodarzy, którzy powinni wychodzić z dołka po fatalnym starcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, Ekstraklasa

Spotkanie:  Wisła Kraków – Ruch Chorzów

Typ: over 2.5

Kurs: 1.95

Buk: Bet365

Godz. 20:30

Analiza:

Z dniem przerwy będziemy grać w tym tygodniu na boiskach Ekstraklasy, wobec tego na piątkowy wieczór zaplanowano trzy spotkania w najciekawszym Wisła Kraków będzie podejmować przed własną publicznością Ruch Chorzów.  Wisła musi zacząć grać równo, jeśli to uczyni to dla mnie na pewno będą kandydatem do miejsca na podium. Po fantastycznym zwycięstwie z Podbeskidziem 0:6 przyszły trzy słabsze momenty po który znowu zagrali świetne spotkanie w Białymstoku wygrywając z tamtejszą Jagiellonią 1:4.  Największa broń Wisły to ofensywa która potrafi do bólu wykorzystywać błędy defensywy.  Moskal lubi kiedy zespól dominuje od samego początku i tak jak wspomniałem jeśli defensywa na tle ataku wygląda dobrze to taka Wisła prezentuje kawał dobrej piłki a co najważniejsze grając atrakcyjne. Tak naprawdę nie przypomina sobie w tym sezonie spotkania z udziałem Białej Gwiazdy w którym byłoby by nudo bez sytuacji bramkowych.  U siebie jeszcze nie przegrali chociaż dwa ostatnie bezbramkowe remisy traktuje się tutaj jako porażkę tym bardziej że rywalami byli Termalica oraz Korona. W sumie to też dobra wiadomość dwa mecze w Krakowie z rzędu bez bramek to się rzadko zdarza i trzeci raz się nie powtórzy. Ruch nie gra źle ale w ich poczynaniach czasami jest za dużo nerwowości co odbija się na defensywie która jest ich najsłabszym punktem. Na wyjazdach jest ciężko tylko jedno zwycięstwo na początek z Koroną i był to ostatni mecz w którym stracili tylko jedną bramkę w delegacji, każdy z następnych zespołów trafiał przynajmniej dwukrotnie.  Ruch będzie mógł dziś zagrać tak jak z Lechem czyli kontry która bardzo dobrze funkcjonuje to głównie dzięki młodzieży ale jak wspomniałem nawet prowadząc 0:2 w Poznaniu defensywa nie potrafił tego utrzymać .  Ostatnie cztery starcia tych ekip to spora ilość bramek i myślę że dziś będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Górnik Cracovia
Typ: x
Kurs 3.30
Buk Unibet
Godz: 20:30
Analiza: na jutro wybrałem spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym to Górnik Łeczna przed swoją publicznością podejmował bedzie drużynę Cracovii. Ekipa gospodarzy pomimo gry na swoim stadionie nie jest dla mnie faworytem do zdobycia kompletu punktów, ponieważ ich ostatnie wyniki jakoś za mną nie przemawiają , co prawda nie są może najgorsze,ale nie zmienia to faktu że punkty zawodnicy z Łecznej zdobywali raczej przypadkowo, co innego ekipa Jacka Zielinskiego , która w z swoich ostatnich spotkań ugrała aż 5 wygranych , jedną porażkę zaliczyła w meczu z Legią, ogolnie Cracovia lubi grać na tym stadionie w poprzednim sezonie zdobyła tutaj komplet punktów , natomiast ich pozycja w lidze na pewno zobowiąuję do punktowania na stadionach niżej notowanych drużyn z polskiej ekstraklasy piłkarskiej, gospodarze może bramkę tutaj strzelić będą w stanie ,ale goscie dla mnie są faworytem do zdobycia 3 punktów, postawiłbym na dokładny wynik 1:2 dla zespołu przyjezdnych, lub na podział punktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysscyplina: Piłka nożna - Ekstraklasa
Spotkanie: Wisła Kraków - Ruch Chorzów
Typ: under 1,5

Buk: Bet-at-home
Kurs: 3,19
Godz: 20:30

W spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie Ruch Chorzów. Biała Gwiazda dzięki zwyięstwu w ostatniej kolejce z Jagiellonią awansowała na szóste miejsce. Krakowianie u siebie jeszcze w tym sezonie nie przegrali. W dzisiejszym spotkaniu w szeregach gospodarzy zabraknie m.in. Miśkiewicza, Sarkiego oraz Guzmicsa. Podopieczni w Moskala w meczach u siebie potrafili zachować czyste konto. Wisła w tym sezonie gra dość falami, po dobrym meczu przychodzi słaby. Ruch w ubiegły weekend przełamał serię meczów bez zwycięstwa. W meczach wyjazdowych Niebiescy spisują się bardzo słabo - tylko zdobyte 4 punkty. Ogólnie ruch w meczach wyjazdowych gra dość wyjazdowo. W szeregach gości zabraknie: Gigolaeva, Selta oraz Urbańczyka. Ostatnie mecze z tymi drużynami obfitowały w, co najmniej trzy bramki. Pójdę może w nieco innym kierunku, a mianowicie spory under bramkowy. Zespoły te w tym sezonie są bardzo niestabilne i przy odrobinie szczęścia ten typ ma rację bytu. Ruch gra słabo na wyjazdach, a Wiśle zdarzają się mecze bez zdobyczy bramkowej, nawet z rywalem z niższej półki.

 

Edytowane przez Power30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna Polska / Ekstraklasa /

02.11.2015 godz 20:30

Spotkanie - Podbeskidzie BB : Jagiellonia B

Typ -1  Połowa spotkania / Podbeskidzie handi -0,5

Kurs - 3.20

Buk - Bet365

 

Spotkanie kończące już 14 kolejkę naszej Ekstraklasy i pojedynek dosyć ważny dla obu druzyn gdyż obie są w tej gorszej połówce tabeli jednak przy wygranej gospodarzy to ci mogą zrównać się pkt z Lechią która zamyka tą lepszą część , jest jedank problem gdyż Podbeskidzie jeszcze w tym sezonie nie wygrało u siebie ani jednego spotkania , z drugiej jednak strony goście są w fatalnej dyzpozycji i ostatnie 4 mecze ba nawet 5 bo licząc mecz PP to wychodzi 5 meczy i 5 porażek tak więc tu upatruję szansy dla Podbeskidzia na przełąmanie i wygranie pierwszego spotkania u siebie dlatego też mój scenariusz jest taki iż gospodarzom uda się już prowadzić po pierwszej połowie spotkania i przynajmniej jednego gola strzelić w pierwszej połowie a kurs na handi 0.5 dla Podbeskiszia do przerwy uwazam że wart zagrania za droną kasę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce - Termalica B-B. godz. 18:00

typ: 1

kurs: 2,50 

Buk: Unibet

 

W 14 kolejce Ekstraklasy Korona podejmie w Kielcach ,beniaminka Termalicę Nieciecza . Według mnie faworytem są gospodarze,którzy wygrali dwa ostatnie spotkania i na nich postanowiłem postawić w tym spotkaniu. Korona dość dobrze rozpoczęła sezon 2015/2016 i obecnie plasuję się na szóstej pozycji w tabeli z dorobkiem 20 punktów . Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło by im się zrównać z wiceliderem Legią oraz Pogonią,którzy mają po 23 punkty. Piłkarze z Kielc nie stracili gola w czterech ostatnich meczach i mają najmniej straconych goli z pośród zespołów z Ekstraklasy. Druga sprawa ,że strzelili ich również najmniej .

Zespół gośći w ostatnim czasie również tracił mało goli ,przegrał w ostatniej kolejce z Lechią 0-1 wcześniej odnotował cztery remisy w tym trzy 1-1 .

Myślę,że ściany pomogą gospodarzom,którzy w ostatniej kolejce pokonali lidera Piast Gliwice. Myślę,że mają ustabilizowaną formę i dobrze są zorganizowani w defensywie o czym świadczą cztery mecze bez utraty bramki. Podejrzewam,że w meczu tym nie padnie dużo goli ale jednego więcej zdobędą gospodarze i to oni zwyciężą 1-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Cracovia-Ślask W
Typ: over 1.5 gola w 1 połowie
Kurs 3.00
Buk Bet 365
Godz: 06.11.2015 / 20:30
Analiza: Na jutro wybrałem spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym Cracovia podejmowała będzie na swoim stadionie druzynę Wrocławskiego Ślaska, gospodarze są zdecydowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów w tym spotkaniu ponieważ pod praktycznie każdym względem w obecnym sezonie są zespołem piłkarsko lepszym, mają więcej punktów na tym etapie rozgrywek oraz co logicznie wyższą pozycję w ligowej klasyfikacji. Gospodarze w poprzednich 5 spotkaniach na tym stadionie wygrali aż 4 razy następnie doznali tylko 1 porażki, myślę że goście którzy w lidze wyjazdowego spotkania nie wygrali od 5 kolejnych kolejek tutaj też punktów nie zdobędą ponieważ Cracovia będzie chciała odzyskać na swoim stadionie to co straciła w poprzednim spotkaniu ligowym na wyjeździe w Górniku Łęczna gdzie przegrali 0;1, mój typ na to spotkanie to wygrana zespołu gospodarzy 2:1, do połowy na wynik po 1,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs: 2.15
Godz: 20:30
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Z ostatnich 6 meczów pomiędzy Cracovią a Śląskiem w Krakowie "Pasy" wygrały tylko 1 mecz. Co więc sprawia, że to jednak Cracovia jest moim (i nie tylko) faworytem dzisiejszego spotkania? Składa się na to kilka czynników, które połączone w całość pokażą, że to podopieczni Jacka Zielińskiego są faworytem spotkania na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Po pierwsze spójrzmy na ligową tabelę. Cracovia zajmuje wysoką 4.lokatę, co prawda strata do lidera jest znaczna ale już do miejsc 2-3 to strata raptem 2 punktów. Śląsk ma obecnie 14 puntów, co prawda jest to tylko 7 punktów mniej niż Cracovia ale sprawia, że podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zajmują 3 od końca miejsce w tabeli.  Druga sprawda to forma obu ekip. Śląsk od pewnego czasu gra naprawdę słabo, dość powiedzieć, że ostatni ligowy mecz wygrali 12 września (z Jagiellonią u siebie 3-1), od tamtej pory w lidze rozegrali 6 meczów z czego 4 przegrali i 2 zremisowali. Cracovia co prawda ostatnio gra w kratkę, zwycięstwa przeplata porażkami ale co warto zauważyć porażki te odnosiła na wyjazdach, u siebie mecze Cracovia wygrywa. I to właśnie trzecia sprawa, Cracovia u siebie 3 ostatnie mecze wygrała - 5:2 z Lechem, 4:1 z Pogonią oraz 2:1 z Ruchem. Śląsk natomiast z 4 ostatnich meczów wyjazdowych przywieźli tylko punkt (remis 1:1 z Zagłębiem), oprócz tego porażki z Wisłą 2:4, z Górnikiem Zabrze 0:2 i Ruchem 0:1. Jeśli chodzi natomiast o sytuację kadrową to gospodarze dziś muszą sobie radzić jedynie bez Wójcickiego, po stronie przyjezdnych natomiast nie zagrają Machaj i Kiełb. Podsumowując uważam, że atut własnego boisku co prawda nie był w ostatnich sezonach (w tyj rywalizacji) atutem dla Cracovii ale myślę, że dziś możemy być świadkami przełamania. Moja propozycja na ten mecz to wygrana gospodarzy, myślę, że jest to dobra propozycja i warta zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice

Typ: over 2.5

Kurs: 1.93

Buk: Unibet

Godz. 20:30

Analiza:

Sobotnie zmagania na boiskach Ekstraklasy zakończymy w Białymstoku gdzie będąca w kryzysie Jagiellonia będzie podejmować Piast Gliwice.

Gospodarze bardzo dobrze wystartowali i zapowiadało się na to że będą konkurować o wysokie miejsce, ale im dalej tym zespół jest na linii pochyłej. Po porażce u siebie z Wisłą do dyspozycji zarządu podał się Probierz decyzja władz była taka że wierzą w trenera.  Przed tygodniem przyszło małe przełamanie bo po pięciu porażkach z rzędu udało się zdobyć punkt.  Problem zespołu jest prosty i ciągle się ostatnio powtarzający a mianowicie ogromna ilość błędów w defensywie i to takich po których rywale musza po prostu trafiać.  Ostatnia norma traconych bramek tej ekipy wynosi ponad dwie bramki na mecz, w tym sezonie tylko w dwóch starciach zachowali czyste konto, więc nie dziwi w tej chwili największa ilość bramek straconych w lidze. Ofensywa też nie wygląda za dobrze ale tuta przynajmniej wiadomo że potencjał jest który trzeba przywrócić bo jak wspomniałem na początku sezonu grali bardzo efektownie w ataku.

Piast to rewelacja – pozycja lidera i to z siedmioma punktami nad drugim zespołem.  Te zmiany przedsezonowe, nowy trener i zaciąg Słowacko – Czeski okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo na tym zyskała ofensywa która ma dużo kreatywności i techniki w swoich poczynaniach.  Defensywa młoda ale też gra bardzo solidnie szczególnie u siebie. Na wyjeździe już tak pewnie nie jest tylko w Poznaniu nie stracili bramki a takim zespołom jak Ruch czy Podbeskidzie nawet dwa razy udawało się trafiać do bramki, z drugiej strony też w jednym starciu w tym sezonie na wyjeździe nie strzelili bramki.  

Piast podejdzie do tego spotkania tak jak zwykle czyli będzie grał swoje do końca by zgarnąć czy punkty. Patrząc na formę obu ekip myślę że możemy być świadkiem podobnej strzelaniny jak dwa sezony temu kiedy padło tutaj aż siedem bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, Ekstraklasa


Spotkanie: Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice


Typ: Piast AH + 0


Kurs: 2.2


Buk: Pinnacle


Godz. 20:30


Analiza:



Niespodzianym liderem polskiej Ekstraklasy jest zespół z Gliwic choć jak przyznaje pomocnik Piasta -Gerard Badia, celem klubu wcale nie jest Mistrzostwo Polski. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy uwierzyli w swój potencjał a atmosfera w szatni jest na bardzo wysokim poziomie.

W Białymstoku myślą o powrocie do jakiegokolwiek punktowania. W 5 ostatnich spotkaniach ligowych udało im się zdobyć zaledwie jeden punkt.

Michał Probierz robi co może by pobudzić drużynę, a to zmniejszając obciążenia treningowe by jego podopieczni mogli zaskoczyć rywali na świeżości i dokonując roszad kadrowych. W roli napastnika postawił na młodego Karola Świderskiego a ten odpłacił się golem w ostatnim meczu.

Wydaje się jednak, że gospodarze przystąpią do spotkania zbyt sparaliżowani swoją kiepską dyspozycją a poukładany zespół z Gliwic ukarze ich przynajmniej jedną kontrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Typ: Handicup europejski, Legia -1
Kurs: 2,50
Godz: 18:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Dzisiejszego dnia przy Łazienkowskiej wice-mistrz Polski podejmować będzie szczecińską Pogoń. Jako rodowity szczecinianin i fan piłki nożnej śledzę poczynania nie tylko Pogoni, ale ogólnie interesuję się naszą Ekstraklasą. W ostatnich tygodniach Pogoń nie prezentuje formy z początku sezonu, w którym to potrafiła stwarzać sobie wiele sytuacji bramkowych i przy niezłej skuteczności punktować kolejnych rywali. Jednocześnie konsekwentna gra w defensywie pozwoliła szczecinianom na bycie niepokonaną przez 11 kolejek. Jednak ostatnie 3 kolejki w wykonaniu Pogoni pokazują, że zawodnicy są zmęczeni sezonem i mimo braku udziału w rozgrywkach europejskich czy Pucharze Polski nie potrafią odnaleźć formy z początku. Natomiast Legia po odpadnięciu z Ligi Europy będzie w stanie skupić się na rozgrywkach Ekstraklasy i z pewnością będą chcieli zmazać plamę po porażce na własnym boisku sprzed 2 tygodni z Lechem 0:1. Ponadto argumentem Legii jest niesamowity w tym sezonie Nemanja Nikolić, którego nikomu choć trochę interesującemu się Ekstraklasą przedstawiać nie trzeba. Kurs bardzo zachęca, a ja zachęcam do gry ;)

Powodzenia!  :)  :klask: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka Nożna (Ekstraklasa)
Mecz: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław

Typ: liczba bramek w meczu  – over 2,5

Kurs: 1,78

Bukmacher: Unibet

Data: 21.11.2015  godz: 18:00

 

W polskiej Ekstraklasie rozpoczęła się już runda rewanżowa. W dzisiejszym dniu dojdzie do ciekawego starcia Legii ze Śląskiem. Stawiam w tym meczu na over bramkowy.

Po piętnastu kolejkach Legia może się pochwalić najlepszym atakiem w lidze – zdobyła 31 bramek, czyli ponad dwie na mecz. Połowa tego dorobku jest dziełem Nikolicia, który dał się już we znaki wrocławskiej defensywie strzelając dwa gole w pierwszym meczu. Dziś jego występ nie jest zagrożony więc jest duża szansa że znów wpisze się na listę strzelców.Za overem w tym meczu przemawia też to, że Legia traci średnio jednego gola na mecz, dopiero niedawno przerwała długą serię spotkań ze straconym golem. Nie można wykluczyć, że dzisiaj też defensywa gospodarzy przynajmniej raz zaśpi.

Śląsk rozgrywa słaby sezon, jest blisko samego dołu tabeli. Ostatni wyjazd to katastrofa i aż cztery gole stracone z Cracovią. Łącznie w siedmiu meczcah wyjazdowych zespół z Wrocławia stracił aż piętnaście goli. Trudno przypuszczać by akurat na trudnym terenie przy Łazienkowskiej udało się zagrać lepiej w tyłach. Przeważnie jednak Śląskowi udaje się jakiegoś gola również zdobyć, tacy gracze jak Paixao, Kiełb czy Biliński są w stanie zapunktować także i dzisiaj.

Ostatnie mecze Legii ze Śląskiem obfitowały w gole. Na początku tego sezonu we Wrocławiu padło ich aż pięć, a Legia wygrała 4:1. Poptrzedni sezon to wynik 4:3 dla Legii w Warszawie po szalonym meczu. Po raz ostatni w meczu ligowym tych drużyn rozgrywanym przy Łazienkowskiej over 2,5 gola nie padł w sezonie 2009/10. Jestem przekonany, że dzisiaj ta dobra bramkowa passa zostanie podtrzymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Cracovia - Lechia
Typ: (Cracovia strzeli powyżej 1.5 gola)
Kurs: 2,35
Godz: 18:00
Bukmacher: Betano
Analiza:

 

Zespół z Krakowa spisuje się w obecnych rozgrywkach bardzo dobrze, aktualnie zajmuje 3 pozycję. Szczególnie dobrze gra na własnym stadionie. Piłkarze Craovii, w ośmiu meczach przed własną publicznością, zanotowali 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki. Bilans bramkowy 20-8, strzelają średnio 2.5 gola na mecz. Co ciekawe w ostatnich ośmiu meczach u siebie strzelali odpowiednio 4,4,5,2 oraz 2 gole. Co daje średnią 3.4 bramki na mecz. Jeżeli popatrzymy w statystyki z przed lat to mecze pomiędzy tymi dwoma zespołami również przynoszą grad bramek.

 

 

pre_1448168533__craco.png

 

Na ostatnie 6 meczy, linia 1.5 była pokryta aż 5 razy.

 

Kolejna sprawa, Lechia jak wiadomo trzyma ze Śląskiem oraz Wisłą, a Cracovia to główny wróg Wisły, więc to będzie typowy mecz który Cracovia wygrać musi. W ostatniej kolejce, Śląsk się o tym przekonał i dostał 4 gole do przerwy. Mecz będzie rozgrywany o 18:00, a więc w Krakowie będzie już ciemno. W nocnych meczach zawsze pada więcej bramek, więc mamy kolejny plus. Jeżeli chodzi o powietrze w Krakowie, to ostatnio mamy z tym duży problem. Nie szczypią już oczy tak jak to miało miejsce z tydzień/dwa tygodnie temu, ale w powietrzu czuć różne pierwiastki. Myślę, że dla osoby spoza strefy oddychanie takim powietrzem będzie w pierwszych kilkunastu godzinach bardzo uciążliwe. W poniedziałek ruszą wszystkie spalarnie i ten cały syf przez kilkanaście godzin zdąży zaczadzić powietrze, także kolejny plus za typem.

Edytowane przez Prorok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska Ekstraklasa
Spotkanie Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Typ: Lech DNB
Kurs 1.71
Buk Unibet
Godz: 18:00
Analiza

Lech Poznań stracił już w tym sezonie tyle punktów, że nie ma miejsca na kolejne wpadki. Z formą Kolejorza bywało różnie, ale Lech to wciąż to czołowy zespół w polskiej lidze bez względu na miejscu w tabeli. Kwestią czasu jest jak Lech awansuje do czołowej ósemki. Optymizmu dodają lepsze wyniki w lidze, awans do półfinału Pucharu Polski i wygrana z Fiorentiną we Włoszech. Zresztą ostatnie cztery mecze wyjazdowe były z ciężkimi rywalami a wypadli zawodnicy Kolejorza naprawdę dobrze. Ostatni mecz to remis 1:1 ze Śląskiem we Wrocławiu, ale poprzednie trzy mecze wyjazdowe to wygrane z Zagłębiem Lubin, Legią i Fiorentiną. Dobrą pierwszą rundę za sobą mają piłkarze Pogoni, ale ostatnio nieco forma spadła. Porażka 4:1 z Cracovią czy remis u siebie z Górnikiem to wyniki poniżej oczekiwań szczecińskich kibiców. Typuje na gości DNB bo Lech jest zespołem lepszy i odzyskał blask więc czas na kolejne zwycięstwo a w przypadku remisu zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Piast Gliwice-Ruch Chorzów
Typ x
Kurs 3.60
Buk Bet 365
Godz: 20:30
Analiza: Na dzień jutrzejszy postanowiłem zagrać spotkanie w którym lider w Gliwic na swoim stadionie podejmowało będzie drużynę Chorzowskiego Ruchu, gospodarze w poprzednich 10 spotkaniach rozegranych przed swoją publicznością wygrali aż 8 z nich i ponieśli 2 porażki, jest to niezły rezultat biorąc pod uwagę fakt iż w naszej lidze spotkania są wyrównane, goscie z Chorzowa są na pozycji 4 w lidze , tych punktów na pewno zgromadzili mniej,ale nie przegrali 5 kolejnych spotkań ligowych w meczach rozegranych na swoim stadionie jak i w tych wyjazdowych, Ogólnie moim zdaniem jest to spotkanie w którym możemy poszukać chyba remisu, ponieważ Piast też cały czas wygrywał nie będzie, wpadki będą mu się teraz przytrafiały chyba coraz częsciej , goście natomiast mają patent na wygrywanie swoich spotkań w Gliwicach, w poprzednich sezonach udawało im się to praktycznie za kazdym razem, ogólnie na tym stadionie obie druzyny spotkały się ze sobą 9 krotnie i bilans tych spotkań jest dużo bardziej korzystny dla zespołu gosci którzy ponieśli tylko 1 porażkę, dwukrotnie dzielili się punktami i przegrali aż 6 meczy, tu stawiam że goście nie poniosą porażki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa
Spotkanie: Termalica Brut-Nieciecza - Śląsk Wrocław
Typ: Śląsk Wrocław
Kurs: 2.75
Godz: 01.12.2015 18:00

Bukmacher: Bet365

 

18 kolejka polskiej ekstraklasy i pojedynek między zespołami znajdującymi się w grupie spadkowej. Lepiej radzą sobie gospodarze, którzy mają na koncie 19 pkt, plasują się na 11 pozycji i mają zaległy mecz, podczas gdy goście od dłuższego czasu obejmują dolne rejony tabeli i muszą wziąć się do roboty, żeby przerwy między rundami nie spędzić na miejscu zagrożonym spadkiem. Śląsk rozegrał o 1 mecz więcej niż Nieciecza, a na koncie ma zaledwie 16 pkt i jest na 15 miejscu. Dlaczego faworytem w tym spotkaniu jest dla mnie Śląsk? Ostatni mecz z Pogonią mimo niekorzystnego wyniku powiał optymizmem, mecz zakończył się wynikiem 0-0 ale to Śląsk przez większą część spotkania dyktował warunki i zabrakło jak to często bywa w tym sezonie skuteczności. Jeszcze wcześniej Śląsk grał z Legią i mimo porażki wcale nie grał źle, głupi błąd w defensywie skrzętnie wykorzystała Legia. Nieciecza jest w lekkim dołku, porażka w trzech kolejnych meczach u siebie i strata w nich 8 bramek nie jest dla zespołu Piotra Mandrysza powodem do optymizmu. Kadrowo lepiej wygląda Śląsk, ma więcej indywidualności, które są w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność. Ten mecz to duża szansa na przełamanie dla obydwu zespołów, Pawłowski poza Bartkowskim ma do dyspozycji najmocniejszą kadrę, na problemy kadrowe nie może również narzekać Mandrysz. 9 kolejnych meczów bez wygranej to wystarczająco dla zespołu jakim jest Śląsk, który mierzy zdecydowanie wyżej niż dolna część tabeli, dzisiaj mają idealną szansę na przełamanie i mam nadzieję, że jej nie zmarnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa

Spotkanie: Termalica Brut-Nieciecza - Śląsk Wrocław

Typ: 1

Kurs: 2.55

Godz: 01.12.2015 18:00

Bukmacher: Bet365

 

W pierwszym z dwóch spotkań 18 kolejki polskiej Ekstraklasy beniaminek z Niecieczy podejmować będzie u siebie Śląsk Wrocław. Gospodarze zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów i zaległym mecze z Jagiellonią, notując do tej pory pięć zwycięstw, cztery remisy i siedem porażek – bilans bramkowy 18:23. Goście natomiast zajmują przedostanie miejsce z dorobkiem 15 punktów i wygranymi trzema spotkaniami, sześcioma remisami i ośmioma porażkami – bilans bramkowy 17:26. W tym meczu nie ma zdecydowanego faworyta, w sumie jakby się zastanowić to powinien być to mecz na remis, ale osobiście uważam że to zespół trenera Mandrysza wyjdzie z tej batalii zwycięsko. Owszem jak zauważył robison gospodarze ostatnie trzy spotkania u siebie przegrali tracąc aż osiem bramek, ale w szczególności to ostatnie spotkanie przegrane z Piastem 5:3 pokazuje iż Termalica potrafi ładnie ofensywnie grać w piłkę, a przegrana z rewelacją tego sezonu nie jest żadną ujmą na honorze. Śląsk ma bardzo słaby sezon, ostatnio spotkanie wygrali u siebie12 września z Jagiellonią i od tamtej pory do dnia dzisiejszego są bez zwycięstwa. Gospodarze ostatnie dwa mecze przegrali (nie liczę ostatniej kolejki tylko wcześniejsze), ale nie tak dawno bo 2 listopada dali radę wygrać 1:0 w Kielcach z miejscowym zespołem Korony.  W tym spotkaniu nie powinno paść wiele bramek i stawiałbym na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

 

Przewidywane składy:

 

Termalica: Nowak – Pleva, Soldecki, Markowski, Jarecki – Babiarz, Kupczak, Drozdowicz, Foszmańczyk, Plizga – Kędziora

 

Śląsk Wrocław: Pawełek – Dudu, Pawelec, Hołota, Zieliński – Hateley, Gecov, Kiełb, Grajciar, Flavio - Bilinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa


Spotkanie: Górnik Zabrze - Piast Gliwice


Typ: 2 (handicap -1,5)


Kurs: 4.4


Godz: 01.12.2015 20:30


Bukmacher: Bet365


 


W dzisiejszym meczu zmierzą się zespoły ze Śląska. Górnik okupujący ostatnią lokatę w tabeli z dorobkiem zaledwie 11 punktów podejmie u siebie rozpędzonego lidera z Gliwic. Co tu dużo pisać ? Górnik jest w wielkim kryzysie, i sądze, że powiedzenie "muszą się przełamać" nie nastąpi dzisiaj z tak przygotowaną drużyna Radoslava Latala. Piast w Zabrzu zagra bez swojego podstawowego obrońcy Heberta, który pauzować będzie za nadmiar żółtych kartek. Zdecydowanie większa jest lista nieobecnych w Górniku. Z powodu kontuzji na pewno nie zagrają Michał Janota, Maciej Korzym, a pod znakiem zapytania stoją występy Mariusza Magiery, Radosława Sobolewskiego i Ołeksandra Szeweluchina. Oglądając ostatnie mecze Piasta będąc na stadionie, nie widzę w tej drużynie żadnego zmęczenia, rozluźnienia, które mogłoby przynieść jakąś wpadkę. W drużynie panuje świetna atmosfera i goście na pewno nie zamierzają spocząć na laurach. Kurs na handicap o godzinie 9 rano wynosił 5,25, widać, że bukmacherzy upatrują coraz większe szanse na taki wynik w dzisiejszym meczu na stadionie Roosevelta.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa


Spotkanie: Górnik Zabrze - Piast Gliwice


Typ: 2/2


Kurs: 3.8


Godz: 01.12.2015 20:30


Bukmacher: Unibet


 


Dziś o 20:30 na stadionie Roosevelta dojdzie do derbów Śląska, miejscowy Górnik zmierzy się z liderem Ekstraklasy Piastem Gliwice. Górnik jest w totalnej rozsypce,zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i po 17 kolejkach ma tylko jedno zwycięstwo, dodatkowo dużo kontuzji w zespole gospodarzy. Odmienne nastroje panują w Gliwicach, ostatnie 4 mecz wygrane, 40 punktów i 10 punktów przewagi na drugą Legia. W tym spotkaniu wybrałem prowadzenie Piasta do połowy oraz zwycięstwo po ostatnim gwizdku sędziegoanalizując ostatnie 4 mecze Piasta to właśnie tak było Piast prowadził do przerwy i później już nie oddał zwyciestwa do końcaJeśli Piast myśli o mistrzostwie to takie mecze jak dziś powinni piłkarze wygrywać lecz to tylko polska Ekstraklasa i wszystko jest możliwe.


Edytowane przez adi0984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Legia-Górnik Ł
Typ: Przedział bramek 2-3
Kurs 2.00
Buk Sportingbet
Godz: 02.12.2015 / 18:00
Analiza: Witam, na dzień jutrzejszy wybrałem spotkanie w którym ekipa Warszawskiej Legii podejmowała będzie na swoim stadionie druzynę Górnika Łeczna, gospodarze w tym sezonie miewali bardzo różne spotkania, nawet po ostatnim remisie w Bielsku w tej kolejce będą zdecydowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów, tym bardziej iż bardzo potrzebuje tych punktów, ich strata do Piasta na chwilę obecną wynosi już aż 10 oczek, Górnik Łeczna zawsze miał problemy z grą na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, w ostatnich 3 spotkaniach na tym stadionie stracił aż 14 bramek nie zdobywając ani jednego a miało to miejsce tylko w rozegranych spotkaniach , goście mają problemy ogólnie z organizowaniem sobie gry właśnie na wyjazdach i moim zdaniem w tym meczu gospodarze spokojnie powinni sobie poradzić z zespołem beniaminka z Łecznej, stawiam na wygraną wojskowych 2, może 3 do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska - Ekstraklasa /

02.12.2015 godz. 20:30

Spotkanie - Cracovia : Podbeskidzie

Typ - over 1.5 gola w pierwszej połowie

Kurs - 2.65

Buk - Unibet

 

Rozpędzona Cracovia podejmuje dziś na swoim terenie Podbeskidzie , ostatnie mecze Cracovii to wygrane DERBY Krakowa z Wisłą na ich terenie 2:1 a wszystkie gole padają w pierwszej połowie , przed tym wygrana z Lechią 3:0 na swoim terenie i także u siebie z Ślaskiem 4:1 i jak tu nie liczyć na to że dzis powinniśmy takze liczyć na gole z ich strony tym bardziej po uskrzydlającym meczu derbowym , Podbeskidzie natomiast w meczach wyjazdowych spisuje sie wyjątkowo dobrze 4-4-1 i br. 10:9 a zaglądając do H2H z Cracovią to dwie ostatnie potyczki między nimi to 2 wygrane Podbeskidzia tak więc powinno być ciekawie a ja liczę że w pierwszej połowie zobaczymy przynajmniej dwa gole !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cracovia - Podbeskidzie godz. 20:30

typ: Cracovia i obie strzelą

kurs: 3,50

Buk: WH

 

Dziś w Krakowie trzecia obecnie w tabeli Cracovia podejmie dwunaste Podbeskidzie. Faworytem tego spotkania jak dla mnie są gospodarze,ja jednak postanowiłem postawić w tym spotkaniu nie tylko na zwycięstwo gospodarzy ale również sadzę,że oba zespoły strzelą gola. Wystarczy spojrzeć na ostatnie spotkania ligowe Cracovii u siebie. W pięciu ostatnich meczach przy ul. Kałuży Cracovia wygrała wszystkie spotkania a tylko w ostatnim Z Lechią Gdańsk 3-0 gością nie udało się strzelić gola. Zwyciestwa 4-1 nad Śląskiem i Pogonią oraz 5-2 z Lechem mówią wszystko za siebie,jedyną wpadką była porażka w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec 0-2. 

Jeżeli do tego dodamy ostatnie zwyciestwo z Wisłą 2-1 przy Reymonta to trzeba przyznać,że Cracovia jest bardzo dobrej formie. Przed ta kolejką Cracovia miała najwięcej strzelonych goli w całej lidze,myślę że dziś "Pasy" pójdą za ciosem i dołożą kolejnych bramek.

Podbeskidzie ostatnio gra w kratkę,jednak wyjątjkowo lepiej na wyjazdach, Z pięciu ostatnich meczy piłkarze z Bielsko-Białej wygrali cztery razy a raz zremisowali. 

W ostatnim meczu pechowo zremisowali z Legią 2-2 . Biorąc pod uwagę formę Cracovii na własnym boisku oraz Podbeskidzia na wyjeździe to zapowiada się dobre spotkanie z obfita liczbą goli,z którego to jednak gospodarze wyjdą zwycięsko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska - Ekstraklasa /

02.12.2015 godz. 20:30

Spotkanie - Lech - Wisła

Typ - Lech

Kurs - 1.90

Buk - Betsson

 

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Formella, Jevtić, Pawłowski - Hamalainen.

Wisła Kraków: Cierzniak - Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Uryga, Mączyński - Burliga, Jankowski, Boguski - Brożek.

 

Lech powinien dzisiaj swoje spotkanie wygrać, zmiana trenera im bardzo pomogła, polepszyły się wyniki, ostatnie trzy mecze ligowe to cztery wygrane i dzisiaj powinna być kolejna, wygranie dzisiejszego spotkania przybliży ich do opuszczenia grupy spadkowej, na weekend trochę szczęścia, bo Lechia nie wykorzystała karnego w pierwszej połowie, a i w sumie potem mieli okazje na remis, ale wygranych się nie ocenia. Wisła na weekend przegrała derby, a dzisiaj ciężki wyjazd, póki co Legia wygrywa i zbliża się do lidera, więc i w Poznaniu jest jakieś nastawienie. Wiadomo, że to jest Ekstraklasa i tego nie zrozumiesz, ale takiemu kursowi szkoda odpuścić. Zobaczymy co Urban wykombinował na dzisiejszy mecz. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska: Ekstraklasa

Spotkanie: Lech Poznań - Wisła Kraków

Typ: 1

Kurs: 1.99

Godz: 20:30

Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

 

Hit w środku tygodnia. Miejsce w tabeli wskazuje na Wisłę Kraków - 7 miejsce, o 4 lokaty wyżej od rywala z Poznania. Jednak to nie ligowe miejsca "grają", a najlepiej można było się o tym przekonać po wczorajszej druzgocącej porażce lidera z outsiderem. Lech ma atuty po swojej stronie. Po pierwsze gra przed własną publicznością z rywalem klasowym na krajowym podwórku (choć mającym problemy od kilku lat) przyciągnie odpowiednio liczną publiczność, która będzie zagrzewać "Kolejorza" do zwycięstwa. Po drugie, za trenera Urbana Lech kroczy ku strefie mistrzowskiej i jest na "fali". ostatnio wygrywając z Lechią Gdańsk, zaliczył trzeci mecz z rzędu z pełną pulą 3 punktów. Po trzecie Wisła ostatnio gra "w kratkę", ostatnio przegrywając prestiżowy, derbowy mecz z Cracovią, po którym wielu zawodników jest poobijanych. Po czwarte Wisła nie ma trenera. Co prawda trenerem chwilowo został Marcin Broniszewski, ale jest to tymczasowy wybór, po zwolnionym niedawno Moskalu. Ostatnim argumentem za Lechem jest fakt, że od kilku meczów nie stracił gola, co jeszcze bardziej przekonuje mnie za dzisiejszym wyborem na czystą jedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka nożna Ekstraklasa

Data i godzina: 02.12.2015 20-30

Spotkanie:  Lech Ponzań - Wisła Kraków 

typ: under 25

kurs: 1,68

buk: Unibet

 

Analiza:

W najciekawszym meczu 18. kolejki polskiej Ekstraklasy aktualny mitrz Polski Lech podejmie krakowską Wisłę. Po ostatnich wynikach to gospodarze wydają się faworytem, choć w tabeli to Wiślacy są wyżej. Główną tego przyczyną jest fatalny początek sezonu piłkarzy Kolejorza, którzy przegrywali w lidze mecz za meczem. Stało się jasne że klub musi pożegnać się z Maciejem Skorżą, którego niespodziewanie zastąpił Jan Urban. I ten może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z Lechem, bo w jedenastu meczach przegrał tylko z Fiorentiną, a wygrał aż siedem meczy. Główna w tym zasługa ustabilizowanie składu, gdzie trzon stanowią Burić, środek obrony zarezerwowany jest dla duetu Arajuuri-Kamiśński, w pomocy wkońcu odnalazł się wkońcu Aziz Tetteh, a na szpicy nieskutecznych Thomalli i Robaka świetnie zastępuje Hamalainen. Najważniejsze jest to że Lech wkońcu przestał tracić bramki (jak w ostanim meczu z Cracovią, gdzie przegrali aż 2-5, bo pod wodzą Urbana stracili ich tylko siedem), a wykorzystują do bólu kreowane przez siebie sytuację. Lech zamiast grać efektownie gra efektywnie i dzięki temu w sześciu meczach ligowych pod wodzą Urbana zdobyli aż czternaście z dziewiętnastu punktów. Wisła natomiast gra bardzo przyzwoicie. Co dla nich najważniejsze nie przegrywa dużo meczy (zaledwie trzy porażki), ale też ma mały problem ze zwycięstwami (pięć). Bardzo solidnie wygląda ich defensywa, bo Ciechniaka w bramce wspiera dobra obrona złożona z doświadczonego Głowackiego, reprezentanta Węgier Guzmicsa, Sadloka i odkrycia Nawałki w kadrze - Mączyńskiego. Gorzej w ataku, bo Brożek choć ma strzelonych osiem goli w tym sezonie to marnuje sytuację na potęgę (jak z Cracovią w niedzielnych derbach). Patrząc na solidniejsze defensywy obu zespołów nie spodziewam się fajerwerków. Lech raczej nie zmieni swojej skutecznej taktyki na zdobywanie punktów, a wiadomo że dla Lecha priorytetem na ten sezon jest Puchar Polski (są już w półfinale) oraz zajęcie miejsca na pudle a koniec sezonu (do trzeciej Cracovii tracą jedenaście punktów, co po podziale daje tylko pięć oczek). Pod wodzą Urbana Lech zdecydowanie stał się zespołem underowym (osiem na jedenaście meczy poniżej 2,5 gola). W Wiśle nastąpiło zwolnienie trenera Moskala więc raczej wątpie by zastępujący go na tym stanowisku jego asystent Broniszewski nagle odmienił oblicze Wisły. Uważam, że sukcesem Wisły w tym meczu będzie ugranie remisu. Stawiam w tym meczu na minimalne zwycięstwo Lecha lub bramkowy remis. Under w meczy wydaje się nieunikniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...