Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Hertogenbosch - Eastbourne


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

atptop.jpg

Topshelf Open

ATP World Tour 250

Hertogenbosch, The Netherlands

15.06.2014 - 21.06.2014

Grass

http://www.topshelfopen.nl/en/

 

 

atpaegom.jpg

Aegon International

ATP World Tour 250

Eastbourne, Great Britain

16.06.2014 - 21.06.2014

Grass

http://www.lta.org.uk/fans-major-events/LTA-summer-grass-court-events/AEGON-International/

 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina : Tenis

Spotkanie : Golubev - Tomic

16.06.2014

16:15

Typ : Golubev

Kurs : 3.5

Bukmacher : Bet 365

Analiza :

 

Mecz turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne szczerze mówiąc kursy mnie bardzo zdziwiły. Golubev to nie jest słaby gracz 55 w rankingu Australijczyk 82. Golubev po ostatnich słabych sezonach zaczyna grać dobrze zarówno w singlu jak i deblu o czym boleśnie przekonał sie Kubot z lindstedem na Roland Garros. Ostatnio Kazach grał nieźle na cegle wygrał seta z Murrayem. Natomiast Tomic fatalny sezon zmagania z kontuzjami jedyny dobry turniej to finał w Sydney w styczniu. Za trawie zagrał w Londynie ze Stepankiem i przegrał w II rundzie ze Stepankiem po dwóch tie breakach. Golubev potrafi grać podobnie do Stepanka techniczny tenis. Moim zdaniem kursy przesadzone proponuję grać lekko na Kazacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Tenis

Spotkanie : Benneteau J. - Lu Y-H.

17.06.2014

12:00

Typ : Tie-break w 1. secie

Kurs : 3.6

Bukmacher: WilliamHill

 

Kurs na dokładny wynik gemowy w tenisie jak zwykle ryzykowny, ale tu widzę trochę większe szansę na tie-break niż średnia.

Benneteau jest tylko 2 lata starszy od Lu. Jednak nie jest tak sprawny fizycznie jak Lu. Poza tym azjaci wolniej się starzeją. Francuzowi nieraz nie chce się biegać do krosowych piłek. Zwłaszcza na tej nawierzchni. Trawa jest najbardziej kontuzjogenną nawierzchnią w tenisie i myślę, że ostatniego czego tu 32-latek chce to kontuzja. Wiadomo, że nie będzie odpuszczał byle piłki, no ale trawa, jak już pisałem, ma coś do siebie. W dodatku celem Francuza jest na pewno zbliżający się Wimbledom, więc raczej nie może dać z siebie 100%. 10-tego czerwca przegrał na trawie w pierwszej rundzie z Estrellą, co na pewno chwały mu nie przynosi. W tym spotkaniu 1. set zakończył się tie-breakiem.

Widziałem ostatni mecz Lu w Halle (trawa). Wygrał z Karlovicem. Oczywiście Ivo to nie Julien, a do tego jego styl gry prokuruje tie-breaki. Jednak Lu wygrał z Chorwatem oba. We wcześniejszej rundzie Tajwańczyk pokonał Pavica, a w 1. secie znów widzieliśmy tie-break. Moje jedyne obawy o grę Lu budzą problemy z plecami, które miał przed starciem z Federerem, a przez które oddał mecz. Mam jednak nadzieję, że te kilka dni pozwoliło mu wrócić do dyspozycji przynajmniej na jedno spotkanie.

Co ciekawe jedyne spotkanie obu panów odbyło prawie dokładnie 2 lata temu, właśnie na tym turnieju. Wtedy Lu wygrał 2:1, kończąc 3-go seta w tie-breaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny

Godzina: 15:30

Spotkanie: Gasquet Richard-Istomin Denis

Typ: 2:0

Kurs: 2.30

Bukmacher:Unibet

Analiza:

 

Półfinały i finały rządzą się często swoimi prawami tym bardziej w turniejach poprzedzających wielkiego szlema jak jest w tym przypadku. Lecz z drugiej strony gdyby mój faworyt a jest nim Gasquet miałby sobie odpuścić to zrobiłby to w pierwszej rundzie. Czekałem z tym typem aż do chwili obecnej,ponieważ moim zdaniem kluczowe też było losowanie Wimbleonu,gdzie Francuz zagra z Duckworthem czyli nie jest to mega trudny zawodnik,więc może się w Eastbourne pofatygować o finał jak i wygraną w nim. Istomin będzie miał trudniejsze zadanie ponieważ zagra z Tursuowem także moim zdaniem tutaj będzie przysłowiowo spinał poślady. W Eastbourne Denis pokonał trzech graczy tj. Kukuskhin 7:6, 6:7, 6:3, Garcia Lopez 6:2, 7:5 i Roger Vasselin 7:6. 6:2, dla Istomina wszystko fajnie,cacy ale Ci zawodnicy to średniacy jak nie gorzej. Richard pokonał natomiast nieobliczalnego Tomica 6:4, 3:6, 6:3 oraz Klizana który ma bardzo dobry sezon 6:3, 6:4. Widziałem wczoraj powtórkę w nocy (czy to nawet dzisiaj było) drugiego seta Gasqueta...powiem czy też napiszę,że zrobił na mnie fenomenalne wrażenie,wszystko mu wychodziło, serwis z rotacją jak i płaski, gra kątowa, return, wymiany były nawet dłuższe w których w większości przypadków wygrywał Francuz, dobra ofensywa jak i fenomenalna defensywa, zagrał kompletnie tak jak on to potrafi. Meczu żadnego Istomina nie oglądałem. Sugeruje się jedynie punkt po punkcie relacją i tam mogę wywnioskować,że Uzbek ma jak zwykle swoje przestoje w grze. Nie wiem czy tak było, czy przeciwnik grał dobrze, taka jest moja hipoteza znając tego zawodnika. Denis będzie mocno zmotywowany,może jeszcze bardziej jak Richard ale uważam,że taki przeciwnik jak Gasquet to będzie za wielki problem i 49 rakieta świata przegra 2:0. H2H 2:1 na korzyść 14 rakiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Eastborune - FINAŁ

Godzina: 16:00

Spotkanie: Gasquet R. - Lopez F.

Typ: Tie Break w pierwszym secie

Kurs: 2.62

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

Zapowiada się genialny finał w Eastbourne. Obaj są w genialnej formie, dla Lopeza to już będzie drugi finał z rzędu na kortach trawiastych. Warto przypomnieć, że w poprzednim przegrał w finale z Dimitrovem, ale mecz był niezwykle zacięty. Co trzeba dodać w finale z Dimitrovem padły aż 3 tie breaki !!! Po których górą wyszedł Bułgar . Obaj tenisiści genialnie na tym turnieju trzymają serwis . Gasquet póki co w Eastbourne w 3 meczach przegrał tylko jedno swoje podanie z Tomicem , Hiszpan został przełamany 2 razy w pierwszym meczu z Kamke . Lopez do finału doszedł bez starty seta , kolejno ograł Kamke , Chardyego , Querreya . Natomiast Francuz ogrywał kolejno Tomica (2-1) , Klizana (2-0) i Istomina (2-0) . Mecz mniej więcej powinien wyglądać tak, że Gasquet będzie grał na lewą stronę, a tam Lopez jedynie będzie mógł grać slajsem bądź dwuręcznym backhadem, co będzie spowalniało jego grę. Natomiast dla Francuza powinno to ustawić sytuację na punkt. Finał z pewnością będzie zacięty i patrząc jak obaj trzymają serwis typ na tie breaka w 1 szym secie wygląda bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Eastbourne

Godzina:16:00

Spotkanie: Gasquet vs Lopez

Typ: over 23.5

Kurs: 1.89

Pinnacle

 

Analiza:

Finał na korcie trawiastym w Eastbourne , który zapowiada się niezwykle ciekawe z jednej strony doskonale technicznie Francuz Gasquet który na każdej nawierzchni ma dobre statystyki i szybko się dostosowuje choć w turnieju w Halle odpadł w pierwszej rundzie z Hasse to w tym turnieju potwierdził że będzie liczył się w Wimbledonie na przeciwko niego stanie Hiszpan Feliciano Lopez który odziwo nie jest typowym ziemniakiem i najlepiej gra właśnie na trawie 56/28 to jego statystyki na tej nawierzchni więc jedne z lepszych.Lopez swoją grę opiera na serwisie i na momentalnym podejściu do siatki tzw. serw and volley.

Lopez złapał dobrą formę na trawie co potwierdza ten finał w Eastbourne jak i ubiegłotygodniowy finał w prestiżowym Queens Club w Londynie.

Mecz powinien być zacięty z obu stron o przełamanie będzie ciężko dlatego over 23.5 i przynajmniej dwa zacięte sety ale lepiej dla kibica aby były trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...