Skocz do zawartości

[Zamknięty] WTA - Nürnberg - Strasbourg


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

wtanurnberg.jpg

NÜRNBERGER VERSICHERUNGSCUP

18.05.2014 - 24.05.2014

Nürnberg, Germany

Clay

http://www.nuernberger-versicherungscup.de/

 

wtastrasburg.jpg

Internationaux de Strasbourg

18.05.2014 - 24.05.2014

Strasbourg, France

Clay

http://www.internationaux-strasbourg.fr/

 

 

 

 

 

 



Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zawody: Tenis - WTA Nürnberg 20.05.2014 godz. 15:30

Wydarzenie: Polona Hercog - Karin Knapp

typ: Polona Hercog wygra 2:0

Kurs: 2.0

Bukmacher: Bet365

 

Na jutro moja propozycja z drugiej rundy turnieju pań w Norymbergii pomiędzy Słowenką Poloną Hercog (61.WTA) i Włoszką Karin Knapp (52.WTA). O osiągnięciach Włoszki w ostatnim czasie już wspomniałem przy okazji mojej propozycji z poprzedniego tygodnia i jej meczu z Ana Ivanovic, ale dla przypomnienia występy Włoszki w ostatnim czasie są żenujące. Co prawda wczoraj w pierwszej rundzie sie przełamała i w końcu wygrała, ale jej przeciwniczka Sahara Peer też w ostatnim czasie nie błyszczy. Przed tym wczorajszym zwycięstwem Włoszka miała problem z ugraniem choćby seta w swoich pojedynkach w przeciągu dwóch ostatnich miesiecy. Przegrała pod rząd 8 spotkań i tylko w jednym z nich wyszła ze zdobyczą jednego seta. Jej jutrzejsza rywalka Polona Hercog powoli stabilizuje formę po nabytej na Australian Open kontuzji po której miała ponad 3 miesiące przerwy. Po powrocie wygrała na mączce 5 spotkań, a przegrała 3. Udało jej się nawet dojść do ćwierćfinału turnieju w Oeiras gdzie przegrała z rewelacyjnie grającą Suarez-Navarro. Wczoraj wygrała z czeszką Koukalova w 3 setach, a we wcześniejszych turniejach pokonała choćby Safarovą, Vogele czy Chinkę Zhang, które są o wiele mocniejszymi przeciwniczkami niż w obecnej formie Knapp. Myślę, że Słowenka powoli bedzie dochodzić do formy z tamtego roku, kiedy to dobijała się do pierwszej trzydziestki rankingowej, a jutrzejszy mecz z Knapp będzie jednym z kroków w górę rankingu. Z racji niskich kursów proponuję typ z lekkim handicapem na Polonę, ale osobiście pokuszę się tez o jej wygrana w dwóch setach do czego zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Strasbourg



 

player_311243.jpgwtaLogo.pngplayer_317414.jpg

BLR.pngUSA.png

 

Spotkanie: Olga Govortsova - Lauren Davis

Typ: 2

Kurs: 2,01

Data i godzina: 20.05.2014 14:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

 

Zapraszam na spotkanie 1/16 finału, na turnieju WTA Internationaux de Strasbourg rozgrywanego we francuskim Strasbourgu, pomiędzy Olgą Govortsovą a Lauren Davis. Lauren Davis (WTA 66) miała bardzo dobre otwarcie sezonu (ćwierćfinał w Auckland, II runda w Sydney jako kwalifikantka, III runda Australian Open, IV runda w Indian Wells). Na kortach ziemnych nie gra tak dobrze, ale w Charleston jeden mecz wygrała, a w Rzymie przeszła kwalifikacje. Olga Govortsova (WTA 99) za to przed przyjazdem do Strasburga przegrała cztery ostatnie mecze na kortach ziemnych - w półfinale turnieju ITF w Dothan, w I rundzie eliminacji w Oeiras i Madrycie oraz w I rundzie turnieju ITF w Pradze. We francuskiej imprezie przeszła ona eliminacje, trzy rywalki odprawiając bez straty seta. Ulubioną nawierzchnią Białorusinki jest mączka, ale od początku sezonu gra słabo, rytmu i pewności gry póki co nie odnalazła również na kortach ziemnych. Davis gra dużo lepiej i moim zdaniem to Amerykanka będzie się cieszyć z awansu do kolejnej rundy. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 14:00.

___________________________________________________________________________

0:2 (2:6) (4:6) :plus::plus::plus::spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA - SINGIEL: Nürnberg (Niemcy), ziemna

Spotkanie: Shvedova Y. (Kaz) - Bouchard E. (Can)

Typ: Bouchard - 1,5 seta

Kurs: 1.72

Godzina: 17:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dzisiaj proponuje kobiecy tenis rozgrywany w Nürnberg. Potyczka miedzy Shvedovą a Bouchard przykula moja uwage.

Mistrzyni Wimbledonu z 2012 roku jest w swietnej formie, w dwoch rozegranych meczach w Niemczech oddala tylko 4 gemy pokonujac w 1/16 Zahlavova-Strycova 6:0 6:3 i w 1/8 Rodionovą 6:0 6:1.

Ogladalem ten ostatni mecz i jestem pod wielkim wrazeniem gry kanadyjki, byl to szybki mecz, taki spacerek dla Bouchard. Rodionova nie miala nic do powiedzenia.

Shvedova rowniez dwa swoje pierwsze mecze wygrala. Pierwszy z Mayr-Achleitner 7:5 6:3 i drugi z japonka Nara 6:4 6:2. Jest bardziej doswiadczona od Kanadyjki i to tyle plusow dla niej. Talent Bouchard wygra z wiekszym doswiadczeniem Shvedovej.

Trzy tygodnie temu obie razem graly w Portugali, tez na mączce i Shvedova ulegla kanadyjce 2:0 (6:4 6:2) i dzis bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA - SINGIEL: Nürnberg (Niemcy)

Spotkanie: Karolina Pliskova - Eugenie Bouchard

24.05.2014

14:00

Typ: Karolina Pliskova

Kurs: 3.5

Bukmacher: Bet365

 

Finał turnieju w Norymberdze na kortach ziemnych spotykają się dwie utalentowane zawodniczki prezentujące podobny styl mocny serwis i bardzo ostra i mocna gra. Na kortach ziemnych z taką gra nie zawsze się wygrywa. Oglądałem wczoraj Czeszkę w meczu ze Svitoliną i grała bardzo dobrze poza pierwszym setem. Moim zdaniem kursy zdecydowanie przestrzelone obie zawodniczki grały dotychczas raz wygrala Kanadyjka w 3 setach na kortach twardych w US Open. Moim zdaniem forma zawodniczek podobna Bouchard na kortach ziemnych mimo wszystko wypada słabiej zresztą ostatnie miesiące ogolnie bez rewelacji podobne rezultay do Czeszki. Według mnie czeka nas zacięty mecz ja widzę szanse na zwycięstwo Karoliny która tutaj odprawiła Kerber może bez formy ,ale zawsze to Kerber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...